Laptopa harddisk takmak [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

dünyahali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepinize saygılar.Hp marka laptop harddisk arızası verdi.Şimdi harddiski yenisi ile değiştirmek istiyorum bu işlem zormudur teknik servise versem nekar ücret uygun olur.Yardımcı olursanız sevinirim.

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Hiç bir zorluğu yok. Boşuna teknik servise felan vermene gerek yok. Kendinde yapabilirsin, hem de öğrenirsin.

Elinde bir adet küçük uçlu yıldız tornavida olsa herşey için yeterlidir.

Notebooku ters çevirip HDD kapağını bulacaksın ve kapağı yıldız tornavida ile sökeceksin. Sonra var olan diski yuvasından ya arkaya doğru çekersin yada yuvanın kablo portatiftir o şekilde diski kablodan ayır. Yeni aldığın diski tak, eski halinde geri oturttur yuvaya diski. Kapağı kapat :)

Bu kadar bundan sonra işletim sistemi kurman lazım ;)

Kolay gelsin :)

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Çok kolaydır. Modelini yazarsan resimlerlede gösterebilirim.

dünyahali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepinize çok teşekkür ederim hemen işe koyuluyorum bu arada model pavillon pv6 yazıyor.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
DV6-6000 serisinde biraz farklı. Notebook'un bu model değil ise diğer serilerde yukarıdaki anlatılanlar gibidir.

dünyahali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DV6-6000 serisinde biraz farklı. Notebook'un bu model değil ise diğer serilerde yukarıdaki anlatılanlar gibidir.
İşim şimdi bitti sonuç; çıkardım ve tekrar taktım yani kolaymış dediğiniz gibi :rolleyes: yarın ilk iş gidip harddisk almak tekrar teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hani ekran kartı ile anakart falan uyumlu olmalı diye bir şey var ya bunda o durum söz konusu değil, değil mi?
İstediğim marka model kapasitedeki hdd veya ssd yi takabilir miyim herhangi marka bir notebookuma?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Hani ekran kartı ile anakart falan uyumlu olmalı diye bir şey var ya bunda o durum söz konusu değil, değil mi?
İstediğim marka model kapasitedeki hdd veya ssd yi takabilir miyim herhangi marka bir notebookuma?
güncel br laptopunu varsa yeni alacasanız problem yok sata arabirimi kullanılıyor :)

Nuri6284

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP marka laptopum var hdd bozuk markası hitachi aynı markanın 1tb olanini bulamadım başka 1tb hdd alsam uyarmi neye dikkat etmem lazım