Hürriyet, Milliyet, Haberturk neden yasaklandı? Şimdi ne olacak?

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Google, arama motorunu kandırarak haksız trafik elde eden haber sitelerine dur dedi. Kullanıcıları oyalayan içerikler için internet medyasına yapılan operasyondan sonra ne olacak?

Google'ın Tokadından Sonra Ne olacak? analizini okumak için tıklayın.

Bu operasyon için neler söylemek istersiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Olması gerekiyordu, oldu. Başka söze gerek yok.

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Kendini dev aynasında görerek büyük bir hırsla her türlü yola baş vuran haber sitelerine az bile olmuş. Umarım Google devamını getirir ve bunlara göz açtırmaz. Darısı twitter ve onu esir alan malum siyasi partinin troll'lerine.

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türkiye'de her şey gibi click saçmalığının da cılkını çıkarmak olmazsa olmazlardandı zaten. Atıyorum ünlü şarkıcı kiminle görüntülendi deyip sizi sayfalarca dolaştıran ve sonunda ünlü dediğinin aslında umursamayacağınız "ünsüz" biri çıktığı binlerce haber var bu sitelerde. Hatırlıyorum Galatasaray'da şok sakatlık diye haber yapmışlardı geçenlerde meraktan girdim ve senelerdir sakat olan Hamiti görünce iyi bi sövmüştüm :) Galeri olayını öyle abartıyorlar ki insanın haber okuyası varsa da okumuyor. Her zamanki gibi bir dur diyen olmadan durmayan Türk zihniyetiyle çalışan medya patronları bakalım neler yapacaklar. Google'ın bu hamlesi gerçekten gerekli ve yerinde bir hareket.

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Medya patronları Google'a çok çabuk ulaştı heralde.Uygulama geri çekildi.Şu anda bu haber sitelerini aradığınızda anasayfaları çıkıyor

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Medya patronları Google'a çok çabuk ulaştı heralde.Uygulama geri çekildi.Şu anda bu haber sitelerini aradığınızda anasayfaları çıkıyor
Aynen uygulama hemen geri cekilmis.
Kaliteli haber sitesi yok malesef gunumuzde şöyle az reklamli doğru dürüst haber yok, hepsi siyasi belli bir kesime kaymis ona göre ilerliyor

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Sdn de ileriyi gören bazı arkadaşalar var geçenler şu an yapılan operasyonla ilgili yorum paylaşan bir arkadaş vardı adamın öngörüsüne bak.Müstehak olmuş oh olsun diyorum o saçma haber sitelerine.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
10 Satırlık Yazıyı 10 sayfaya sığdırmaya çalışan SABAH gazetesi ..ku yedi o zaman.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
harika olmuş ben şahsen beğendim.
çoktan hak etmişlerdi bunu..

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Abi bu çok iyi bir haber.Eğer devlet bir işe kalkışssaydı hiçbirinin umrunda olmazdı.Büyük balık küçük balığı yer hesabı Google iyi bi gözdağı vermiş hepsine.

Bizim haber sitelerimize gelicek olursak hepsinden nefret ediyorum.Haberin özü 2 satır, bize okuttukları 50 satır.Haberin başlığındaki içeriğe gelene kadar boş ve saçma sapan yazılarla insanları sayfada tutmak ve o sırada ekranda aniden patlayan reklamlarla insanları taciz etmek ! Bunun neresi etik ? Neresi doğru ? Hele ki o galeri haberleri yok mu.Haberin başlığındaki içeriğe ulaşmak için 20 tane resim geçip sonunda hiç umursamayacağınız birinin haberiyle karşılaşmak nasıl bi şerefsizliktir ayıptır söylemesi.Hele hele videolu haberlerde en başında zorla izlettirilen 5 ila 20-30 saniye arası değişen zulüm gibi gelen reklam videoları yok mu beni çileden çıkarıyor.Bazıları süresine göre 5 saniye sonra "Reklamı Geç" butonu çıkıyor, bazılarını 20 saniye bekliyosun.

Ama Allah'a şükür bu haber sitelerini öyle bir çözdüm ki aslında çözmek veya alışmakta değil evrimleştim resmen.Haber sitesine girdiğim zaman sadece başlıkların bi kaç kelimesini okuyorum ve o haberin "fos" mu, "yalan mı", "gerekli mi", "gereksiz mi" olduğunu başlıkta ki bir kaç kelimeden hemen anlayabiliyorum.Özellikle resimli manşetlerin foyasını anlama konusunda yüksek lisans yaptım diyebilirim.15 dakika içinde bütün gündem haberlerini bir kaç farklı kaynaktan okuyup bitiriyorum ve günüme start veriyorum.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Daha sağlam bir ayar şart bunlara.. Bu yeterli değil..

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Google neden geri adim atmistir?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Google neden geri adim atmistir?

okumadın mı yazıyı.cevabı bur da.

Hiç haberleri yokmuş gibi “Bizim çocuklar bi yanlışlık yapmış, çözelim” diyecekler. Normal zamanlarda haftalarca sürebilecek bu tokadın etkisi, medyayı karşısına almak istemeyen Google tarafından hızla cevaplandırılacak ve “Lütfen kullanıcıları kandırdığınız sayfaları yayından kaldırın ve bunu bize bildirin” denilecek.

Galeri haber üretmesi ve milyonlarca sayfa izletmesi için kırbaçlanan editörler, bu sefer “temizlik” yapmak üzere görevlendirilecek ve zamanında milyonlarca lira kazanılan sayfalar, birer birer kaldırılacak ve Google’ın kapısı yeniden çalınacak.

Birkaç gün içerisinde de yasak kaldırılacak ve Türkiye’de internet medyası kaldığı yerden devam edecek.

Etmesin!

Güncelleme: Yazıyı yayınladıktan 1 saat sonra yasak kalktı. Araya giren hatırı sayılır kişiler, elini çabuk tutmuşa benziyor. (17 Eylül 2014, Saat 01:55)

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Şimdilik gözdağı verdi sadece. Ya adam olun yada silerim diye.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
okumadın mı yazıyı.cevabı bur da.

Hiç haberleri yokmuş gibi “Bizim çocuklar bi yanlışlık yapmış, çözelim” diyecekler. Normal zamanlarda haftalarca sürebilecek bu tokadın etkisi, medyayı karşısına almak istemeyen Google tarafından hızla cevaplandırılacak ve “Lütfen kullanıcıları kandırdığınız sayfaları yayından kaldırın ve bunu bize bildirin” denilecek.

Galeri haber üretmesi ve milyonlarca sayfa izletmesi için kırbaçlanan editörler, bu sefer “temizlik” yapmak üzere görevlendirilecek ve zamanında milyonlarca lira kazanılan sayfalar, birer birer kaldırılacak ve Google’ın kapısı yeniden çalınacak.

Birkaç gün içerisinde de yasak kaldırılacak ve Türkiye’de internet medyası kaldığı yerden devam edecek.

Etmesin!

Güncelleme: Yazıyı yayınladıktan 1 saat sonra yasak kalktı. Araya giren hatırı sayılır kişiler, elini çabuk tutmuşa benziyor. (17 Eylül 2014, Saat 01:55)
Hayir okumamistim. Cevap icin tesekkürler. Aslinda Google bizim medyayi karsisina alsa da pek umurunda olur mu ki? Sonucta hepsi Google a muhtac.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Galerilerin kaldırılması şart. Okuyacağınız 5 satırlık yazı, tıkladığınız 10 sayfa. Tık sayısının bir ölçüt olmaması gerek.
Boş sayfaya yönlendirme sadece haber sitelerinde olmuyor bir de. Çok yasal değil ama indirmek için bir dosya aradığında google tam sonuç veren sayfayı buluyor, açtığında boş olduğunu anlıyorsun.

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Galerilerin kaldırılması şart. Okuyacağınız 5 satırlık yazı, tıkladığınız 10 sayfa. Tık sayısının bir ölçüt olmaması gerek.
Boş sayfaya yönlendirme sadece haber sitelerinde olmuyor bir de. Çok yasal değil ama indirmek için bir dosya aradığında google tam sonuç veren sayfayı buluyor, açtığında boş olduğunu anlıyorsun.
Her resmin altina bir cümle yaziyorlar ya illet oluyorum. Örnegin Milliyette video izlemek tam bir iskence. Skorer diye bir bölüm yapmislar, evlere senlik. 10 yere tikliyorsun izlemek icin.