Lenovo Y50 mi Asus Rog G550JK mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Zer0-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar :

Belirtmiş olduğum iki laptop arasında kaldım.

LENOVO ideapad y50 Ultrabook

Teknik Özellikler
Notebook Markası Lenovo
İşlemci Markası Intel
İşlemci Modeli 4. nesil Intel® Core™ i7-4710HQ Dört Çekirdekli Mobil işlemci
İşlemci Tipi Intel Core i7
İşlemci Hızı i7-4710HQ - 2.5 GHz Turbo Boost ile 3.5 GHz'e kadar
İşlemci Cache 6 MB Intel® Smart Cache
Ekran Boyutu 15.6
Ekran Tipi Full HD
Ekran Çözünürlüğü 1920x1080
Ekran Kartı Nvidia
Ekran Kartı Belleği 4GB Paylaşımsız
Grafik İşlemcisi NVIDIA GeForce GTX 860M DDR5 128BIT (Maxwell)
HDMI Var
Sistem Belleği 16GB
Bellek Tipi 1600 MHZ DDR3
Disk Kapasitesi 1 TB SATA HDD / 8 GB SSD Hybrid HDD
Optik Sürücü Yok - Harici olarak kutu içeriğinde yer almaktadır.
Bluetooth Bluetooth 4.0
Usb Portu 2 USB 2.0 + 2 USB 3.0
Klavye Arkadan aydınlatmalı Numerik TR Q Klavye
Hoparlör Dahili Stereo Hoparlörler
Kart Okuyucu Var
Kamera Tümleşik Dijital Mikrofonlu HD Web Kamerası
Touchpad Çok fonksiyonlu Touch Pad kontrolü
İşletim Sistemi (Yazılım) Windows 8.1
Paket İçeriği Notebook/Adaptör/Pil/Blu-Ray sürücü
Pil Teknolojisi 6-cell Li-lon Pil
Garanti Süresi 24 Ay Resmi Lenovo Servisi

Asus Rog G550JK:

Genel Özellikler
Menşei Çin
Garanti 24
İşlemci Özellikleri
İşlemci Markası Intel
Bilgi
İşlemci Teknolojisi Core i7
İşlemci Hızı 2.4 GHz
İşlemci Numarası 4700HQ
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi 16 GB
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu 15.6 inch
Ekran kartı
Ekran Kartı Markası NVIDIA
Bilgi
Ekran Kartı Hafızası 4 GB
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi 1 TB
Bilgi
Grafik Kart
Ekran Kartı Chipseti GTX850M
Hafıza Bus Hızı
Optik Sürücü Blu-Ray
Sensör
Çözünürlük 1920 x 1080
Diğer

Arkadaşlar aralarında sorun olmayacak fiyat farkı var konu fiyat değil ama bütçem 3000-3700 arası

Oyun ağırlıklı olsada iş için kullanacağım seyehat ettiğim için laptop almak durumundayım yoksa masaüstünün yerini tutmaz oyun için (farkındayım) :)

Bu iki cihaz arasında hangisini neden tercih etmeliyim.
Bir çok form ve konuya baktım ama siz değerli "shiftdelete" üyelerinin bilgi ve tecrübesi daha makul benim için

Bilgilendirme ve yönlendirme için şimdiden teşekkürler .

cukka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki model arasında teknik olarak çok uç bir fark yok ama lenovo bir tık daha önde bence işlemci ve ssd den dolayı.

Zer0-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sizce plastike bir madde mi yoksa metal kapsamında bir maddemi daha iyi ?

Plastik ısıyı çabuk kaybeder
Metalimsi ısıyı uzun süre muhafaza eder diye düşünüyorum

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Metal alırsanız ısınma sorunu daha az yaşarsınız. Metal maddenin isi iletkenliği daha iyi olduğu için aldığı ısıyı dışarıya daha iyi verir plastik gibi ısıyı tutmaz. Asus kalitesi diye birşey var ama lenovonun ekran kartı daha iyi. Asusun hem ddr 3 olduğunu düşünürsek 8-9 FPS fark eder.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
1. Metal daha iyidir.
2. İki bilgisayar da çok yakın duruyor. Ama az da olsa daha iyi ekran kartı olması nedeni ile Lenova bir tık daha önde... İşlemcinin bu seviyede çok da fark oluşturacağını düşünmüyorum.
3. Asus da Lenova da kullandım, her ikisi de sağlam markalar bir Casper değil yani...

Bence her iki bilgisayarı da açtır yanyana koy, hangisine kanın daha fazla kaynar ise onu al. Ben Asus'a daha sıcağım, Lenova'ya göre... Öte yandan spec'ler Lenova diyor.

Selamlar,

Zer0-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Metal alırsanız ısınma sorunu daha az yaşarsınız. Metal maddenin isi iletkenliği daha iyi olduğu için aldığı ısıyı dışarıya daha iyi verir plastik gibi ısıyı tutmaz. Asus kalitesi diye birşey var ama lenovonun ekran kartı daha iyi. Asusun hem ddr 3 olduğunu düşünürsek 8-9 FPS fark eder.

Ewet Asus kaliteli ama ddr3 ve 850m düşündürüyor . Asus soğutma kanalları ekranın altından çıkıp gidiyor bilek ısınma hissi az .

1. Metal daha iyidir.
2. İki bilgisayar da çok yakın duruyor. Ama az da olsa daha iyi ekran kartı olması nedeni ile Lenova bir tık daha önde... İşlemcinin bu seviyede çok da fark oluşturacağını düşünmüyorum.
3. Asus da Lenova da kullandım, her ikisi de sağlam markalar bir Casper değil yani...

Bence her iki bilgisayarı da açtır yanyana koy, hangisine kanın daha fazla kaynar ise onu al. Ben Asus'a daha sıcağım, Lenova'ya göre... Öte yandan spec'ler Lenova diyor.

Selamlar,

Ewet bencede yanyana inceleme yapayım touchpad kullanayım konforda önemli . Y50 mağazaya gelirse bu incelemede güzel olur

Teşekkürler arkadaşlar .

Elbette varsa fikri olan bilmek isterim :)

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Asus DDR3 düşündürüyor dedin? Bunu açar mısın? Anlamadım. Her iki bilgisayarda da DDR3 yok mu RAM olarak?

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Asus DDR3 düşündürüyor dedin? Bunu açar mısın? Anlamadım. Her iki bilgisayarda da DDR3 yok mu RAM olarak?
RAM olarak değil, asus ekran kartı ddr3 gtx850 ki bu modelin ddr5 versiyonu mevcut ama lenovoda ki gtx860 ddr5 ve gtx860 ustunken ddr sayesinde aradaki FPS farkı daha da açılmış oluyor

Zer0-x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

RAM olarak değil, asus ekran kartı ddr3 gtx850 ki bu modelin ddr5 versiyonu mevcut ama lenovoda ki gtx860 ddr5 ve gtx860 ustunken ddr sayesinde aradaki FPS farkı daha da açılmış oluyor

Burak arkadaşın dediği gibi falcon FPS farkı oluyor , fiyatlarında karşılaştırınca şu an online satış sitelerinden 500-600 TL fark artıyor Asus için
Ve lenovo daha üstün gibi gelmeye başladı .

Ama mağazaya gelmesini bekleyip incelemek gerek ekranı , konforu ve diğer özellikleri gözle görüp karşılaştırmak daha doğru .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Falcon burdan bak farka ne demek istediğimizi anlatsın dostum :

Link : http://pile.gaminglaptopsjunky.com/wp-content/uploads/2014/04/GTX-860M-GDDR5-vs-GTX-850M-DDR3-1080p-FPS1.png?7c2cf9