SD Kart Sorunu - Telefon ve Bilgisayar SD Kartı Görmüyor .

Bu konuyu okuyanlar

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Arkadaşlar merhaba . 16 gb hafıza kartı kullanıyorum . Kartı minitool partiton ile ikiye bölmüştüm uygulama taşımak için. Baktım çok uygulama taşımıyorum hafıza da lazım oluyor geri tek parça yapayım dedim . Telefonu msc modunda bağladım.Tekrar minitool partition ile iki bölümü de nfts olarak biçimlendirdim . Tek parça halinde göründü kart. Daha sonra ayarları uyguladım ve kartı telefona taktım ama görmedi.

Burada kart takılı ama görmüyor . Kartı çıkarttığım zaman ise ;

Böyle oluyor.
Telefonu yine msc modunda pcye bağladığımda hiç bir şekilde sd kartı görmüyor.
Fakat bağladığım sırada aygıt yöneticisinde sd kart şu şekilde görünüyor.

Bunu eski haline nasıl getirebilirim ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sorun devam ediyor...

[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] hocam hp usb disk tool ile biçimlendirmeye çalıştım ama şu hatayı veriyor.

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba . 16 gb hafıza kartı kullanıyorum . Kartı minitool partiton ile ikiye bölmüştüm uygulama taşımak için. Baktım çok uygulama taşımıyorum hafıza da lazım oluyor geri tek parça yapayım dedim . Telefonu msc modunda bağladım.Tekrar minitool partition ile iki bölümü de nfts olarak biçimlendirdim . Tek parça halinde göründü kart. Daha sonra ayarları uyguladım ve kartı telefona taktım ama görmedi.

Burada kart takılı ama görmüyor . Kartı çıkarttığım zaman ise ;

Böyle oluyor.
Telefonu yine msc modunda pcye bağladığımda hiç bir şekilde sd kartı görmüyor.
Fakat bağladığım sırada aygıt yöneticisinde sd kart şu şekilde görünüyor.

Bunu eski haline nasıl getirebilirim ?

Sorun devam ediyor...

[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] hocam hp usb disk tool ile biçimlendirmeye çalıştım ama şu hatayı veriyor.

Sd formatter var panasonic in onu kur onla olması lazım

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Sd formatter var panasonic in onu kur onla olması lazım

Denedim ama o da sd kartı hiç görmedi.
Bu arada tekrar hatırlataym bu işlemleri kart telefondayken yapıyorum. Msc modunda. Bu sorun olmaz herhalde? Kart okuyucuya lüzum var mı?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
android uygulama taşıma diye konu açmıştım oradaki program ile önce delete yap tüm alanları tek alan kalınca yeni ntfs oluştur

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
android uygulama taşıma diye konu açmıştım oradaki program ile önce delete yap tüm alanları tek alan kalınca yeni ntfs oluştur
Abi zaten öyle yaptım. İki alanı sa nfts format attım daha sonra iki değil tek parça halinde göründü ayarları uyguladım ama şimdi kartı görmüyor telefonda pcde.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kartın garantisi var mı? ne marka model? anladığım kadarıyla bu kartlar ve usb bellekler birden çok bölümlenmek yaramıyor bozuluyorlar bide trendscend 4gb flash bellek mort oldu böyle servise ver yenisini versinler.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
donanım olarak illaki tanıyordur, hp nin format tool diye küçük bi aracı var bir de onu dene

cocuklukhali

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de olmuştu 32 gb gece çalışıyordu sabah çalışmadı içi de doluydu tüm bilgilerim gitti. Ben de bazı yollarla denedim ama maalesef çalışmadı :(

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
donanım olarak illaki tanıyordur, hp nin format tool diye küçük bi aracı var bir de onu dene
Abi resimleri görmedin mi yukarıdaki :)
Donanım olarak görüyor aygıt yöneticisinde evet.
Hp programı da hata verdi yukarıda var. Şu şekil:
"There is no media in the specified device "

Aynı sorun bende de olmuştu 32 gb gece çalışıyordu sabah çalışmadı içi de doluydu tüm bilgilerim gitti. Ben de bazı yollarla denedim ama maalesef çalışmadı :(
Yapma ya. Gerçi bu durum seninkinden farklı biraz.
Zaten içinde veri yoktu ben kartı kurtarmanın derdindeyim.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kart okuyucu ile bağladım gördü. Minitool ile iki kısmı da silip biçimlendirdim ama telefon yine görmedi tekrar pcye bağladım kart okuyucu ile ama görmedi. Daha beter oldu yav. :cursing:

Sorun devam ediyor...

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Denedim ama o da sd kartı hiç görmedi.
Bu arada tekrar hatırlataym bu işlemleri kart telefondayken yapıyorum. Msc modunda. Bu sorun olmaz herhalde? Kart okuyucuya lüzum var mı?
Kart okuyaca tak öyle dene ben hep öyle yapıyordum

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardeş zaten öyle yapıyorum .
Şuan kart okuyucu ile takıyorum, pc tepki veriyor sürücü yazılımı yüklenemiyor ve algılamıyor.
Kartta şifre varsa da olur bu sorun telefona tak şifre varsa kaldır. Sonra tak pcye görmesi lazım kartın markası neydi buarada

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
kart ölmüş servise ver belki hatalı üretim diye yenisini verirler.

v2-62822.jpg
benimki bu zaten o marka biraz dandikmiş...
http://www.vatanbilgisayar.com/Hafı...-c10/productdetails.aspx?I_ID=62822#allImages

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Yahu ne kasıyorsun kendini bu kadar anlamadım. Sd kartın yanmış, al yenisini.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Yahu ne kasıyorsun kendini bu kadar anlamadım. Sd kartın yanmış, al yenisini.
Yav tamam bende biliyorum yenisini almasını ama daha önce başka bir karta böyle yaptım bir şey olmadı şimdi bu niye böyle oldu anlamadım yoksa beş kuruşluk kart için kendimi niye kasıyım bu kadar.
Yapcak başka bir şey yok zaten yenisini alcaz mecbur.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
resimlere falan bakmadım telefonum biraz kötü :)
öncelikle başından beri kart okuyucu ile yapman lazımdı ne yapıyorsan okuyucu ile yap, kart okuyucu ile takınca format toolları dene olmazsa live bi linux bul veya gparted var tek başına boot olarak çalışan oradan halletmeye çalış

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
resimlere falan bakmadım telefonum biraz kötü :)
öncelikle başından beri kart okuyucu ile yapman lazımdı ne yapıyorsan okuyucu ile yap, kart okuyucu ile takınca format toolları dene olmazsa live bi linux bul veya gparted var tek başına boot olarak çalışan oradan halletmeye çalış
linux nerde bulam ben :D
Neyse abi sağol benim hatam en başından kart okuyucu ile yapmam lazımdı . :)
Herkese teşkkürler :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
dandikliğin dibine vurmuş bu sandisk bozulsa vatanı yakardım...

patronos

Asistan
Reaksiyon puanı
1

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Benim de bu tip bir şey başıma gelmişti. Hem bir kaç sefer. Sorun birleşme esnasında change kısmının silinmesinden kaynaklanıyor olabilir. Gparted i araştır ve dene. Ben onunla çözdüm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:helpsmilie: benim kartımı da pc okumuyor taktığımda hiçbir şey değişmiyor ne yapabilirim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar telefonu yenıden baslat dedım telde sd kart okumuyor ve bıcımlendır dıyor bıcemlendırdımgıne okumadı pc ye takdım ordada gormuyor ne yapabılır kart oyucuyu goruyor ama sd kartı gormuyor
acıl yardımm

LegendaryM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha bugün samsung sdhc 16gb evo aldım 0 ancak pc taktığımda formatlaman gerekiyor diyor cmdden denedim yönetimsel araçlardan şu denilen programı denedim telefonda görüyor ancak pcde görmüyor raw formatı olarak geldi rawdan fat32 yada türevlerine de dönüşmüyor bir çıkmaz içerisindeyim yardım:S

LegendaryM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha bugün samsung sdhc 16gb evo aldım 0 ancak pc taktığımda formatlaman gerekiyor diyor cmdden denedim yönetimsel araçlardan şu denilen programı denedim telefonda görüyor ancak pcde görmüyor raw formatı olarak geldi rawdan fat32 yada türevlerine de dönüşmüyor bir çıkmaz içerisindeyim yardım:S
Telefonda denedim telefon görüyor ancak pc görmüyor başka hafiza kartınlada denedim aynı sorun

Son mesajlar