Buraya bu gözlüklerle girilmez!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Google gözlükleri kullananların giremeyeceği yerler gün geçtikçe artıyor.

182622.jpg

ABD'de bazı kafeler yüksek teknolojiye sahip gözlükleri yasakladı.

Diğer pek çok kafede aynı kararı alacak gibi gözüküyor. Bunun nedeni ise bu teknolojiyle izin almaksızın kamera çekimi yapılabiliyor olması.

Google'ın yüksek teknolojili gözlüklerini kullananlar bazı kısıtlamalarla karşı karşıya kalıyor.

Seattle'da 5 kafe işleten Dave Meinert, bu gözlükleri kullananların kafeye girmek istiyorsa gözlüklerini çıkarmak zorunda olduklarını aksi halde diğer müşterilerinin mahremiyetini korumak için, teknolojik gözlüklerle girmelerine izin vermeyeceğini söyledi.

Bunun için kafenin girişine "müşterilerimizin özeline saygı gösterin tıpkı onların sizin özelinize saygı duymasını beklediğiniz gibi" yazılı bir levha asıldı.

Bu yasak haberi, bu gözlükleri kullanan insanların ABD sinemalarına,kumarhanelerine ve hatta otoparklarına girişinin yasaklanabileceği haberinden hemen sonra geldi.

1500 $ değerindeki gözlüklerden şu an için 2 bin adedinin satışı yapılmış durumda fakat bu yılın içerisinde çok daha fazla miktarda piyasaya sürüleceği biliniyor.

Gözlükteki kamera herhangi bir uyarıcı olmadan (kayıt için yanan kırmızı ışık veya denklanşör sesi vs.) çalışıyor ve bu durum özel hayatı gizliliğini tehdit ediyor.

Film endüstrisi ise filmlerin yasadışı kopyalarının alınabileceğindan endişeli.

TRT Haber

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
benim Google gözlüğüm ile ile içeri bırakmıcak adamın alnını karışlarım git sende al derim.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
o değilde korsan film çekilir sinemada perdeye sabit tuttundumu el ağrıdı kolum ağrıdı derdi yok full hd camrip çekimler yapılır :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Adamlar haklı, benim işletmem olsa ben de izin vermezdim.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Google gözlük almak için her şeyim hazır, bi' tek para eksik.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
o değilde korsan film çekilir sinemada perdeye sabit tuttundumu el ağrıdı kolum ağrıdı derdi yok full hd camrip çekimler yapılır :)

Boynun tutulur, sopa yutmuş gibi dolaşırsın sen de. :D

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
benim Google gözlüğüm ile ile içeri bırakmıcak adamın alnını karışlarım git sende al derim.

Kim öğretiyor size böyle kabadayı hareketleri...

her yerin, her şeyin bir kuralı nizamı vardır, toplusal düzen bu kurallar ile sağlanır, her isteyen istediği gibi davranamaz!

Sen seni mekana almayan adamın alnını karışlarsın! Başka biri gelir sen benim karımı, kızımı mı kaydediyorsun l*n d*mbük der senin alnını karışlar!

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49

her yerin, her şeyin bir kuralı nizamı vardır, toplusal düzen bu kurallar ile sağlanır, her isteyen istediği gibi davranamaz!

Sen seni mekana almayan adamın alnını karışlarsın! Başka biri gelir sen benim karımı, kızımı mı kaydediyorsun l*n d*mbük der senin alnını karışlar!

Doğru söze ne denir.

Ölü Pixel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
konuya vakıf degilim bu gözlüklerle ne görülebiliyor hangi alanlarda kullanılıyor?

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yasaklı yere gitmem arkadaş. mekan mı yok. herkez o gözlükleri kullanacak garsonundan işletme sahibine kadar.
neyin artislliğini yapıyorlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117

geç bunları mağraya kapansınlar istemiyorsalar.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yasak varsa uyulacak tabi :D Ama şu gözlükten stok yapmak lazım ya :D