İşte Gerçek Tasmanya Canavarı

Bu konuyu okuyanlar

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30

Tasmanya canavarı*(Sarcophilus harrisii) veya*Tasmanya şeytanı, bir*yırtıcı keselifamilyası olan*keseli sansargiller'den (Dasyuridae) bir hayvan türü. Bu familyanın şu an yaşayan en büyük temsilcisidir ve*Sarcophilus*cinsinin tek üyesidir. Ufak bir köpek ebatlarında ama yapılı ve kaslıdır. Şu anda dünyadaki en büyük*etobur*keselidir.Bugün sadece*Tasmanya*Adası'nda yaşamaktadır. Anakara*Avustralya'da tahminen 14. yüzyıl içerisinde nesli tükenmiştir. Evcil*kümes hayvanlarının*korunması için 1930'lu yıllarda yoğun olarak Tazmanya'da da avlanmışlardır. 1941 yılında*Keseli canavarın koruma altına alınmasıyla*adadaki*varlıkları kenolsun barenaanya Hükümeti hastalığın etkilerini azaltmak için önlemler almaktadır.

Daha fazla bilgi için : http://tr.wikipedia.org/wiki/Tasmanya_canavarı

Messenger'dan Skype'a Büyük Göç Başladı
http://shiftdelete.net/messengerdan-skypea-buyuk-goc-basladi-44602.html

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
yanlış hatırlamıyorsam bir belgeselde izlemiştim zehirli yılanın biri ısırıyordu buda ölmüş gibi hareketsiz şekilde bir iki saat yatıyordu sonra kalkıp yoluna devam ediyordu :)

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
yanlış hatırlamıyorsam bir belgeselde izlemiştim zehirli yılanın biri ısırıyordu buda ölmüş gibi hareketsiz şekilde bir iki saat yatıyordu sonra kalkıp yoluna devam ediyordu :)

1-2 saat hareketsiz yatıyor muydu ? Bence bayılmıştır :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
hem köpeğe benziyo hemde kuala ya enteresan :yes:

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
O kadar hatırlayamadım ama nalları dikmiş gibi yatıyordu sonra kalktı koşmaya devam etti :D

Tazmanya canavarlarınınn (şeytanlarının) yılan zehirlerine bağışıklıkları vardır. Sizin seyrettiğiniz belgeseli bende izlemiştim. Bağışıklığı süredirebilmek adına vücut kendini kapatıyor ve hayvan 1-2 saat uyuyor. Bu arada vücut toksinleri yok etmekle uğraşıyor. Toksinler yok olduğunda da hayvan uyanıp, olduğu yerden devam etmeye başlıyor.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157

Bahsi geçen psikopat hayvan bal porsuğudur.
Sevimlilikte Tasmanya sansarı daha önde gibi.
Tipe bak Allahım, gel beni besle diyor.

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ne tatlı bir şey o :) Dönüyormu bu 360 derece :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Şaka yapıyor olmalısın. Bu evde kaplan besleyen birine söylenmeyecek bişey.
Gerçi benim kedi tam kaplan değil. Ama biliyorum içinde bir yerlerde bi kaplan gizli.

bizim de vardı öyle tatlı talı ısıran bir kedicik özellikle veteriner iğneyi yapınca elim yanlış yerde durunca kapardı rağmetli.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
bizim de vardı öyle tatlı talı ısıran bir kedicik özellikle veteriner iğneyi yapınca elim yanlış yerde durunca kapardı rağmetli.

Kediler genelde zeki, şapşal ve sevimli olurlar.
Yukarı yazdıklarım latifeden ibaretti :)

Yalnız bal porsuğuna olan saygım sonsuz.
Bal porsukları aslan, çıngıraklı yılan, arı vs başka bir hayvan korkmuyor.
Şuraya bakın

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
görmüştüm sevimli ama vahşi hayvan bal porsuğu.