iPhone almak için bana bir neden söyleyin

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Nexus 5 gelirse iPhone'un tahtı ilk kez ciddi anlamda sallanacak diye tahmin ediyorum. Ama şu an için sorulması gereken soru iPhone almak için neden söyleyin değil Android'li telefon almak için neden söyleyin olmalı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İos androide göre çok daha hızlı androidde bir süre sonrakasmalar donmalar yaşanıyor bide güncelleme vermedimi vay haline :)

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
iOS'un stabilliği diye öğrendiğiniz şeyi hala inatla söylüyorsanız muhtemelen ne One X, ne S3 falan kullanmadınız, kullanan tanıdığınız da yok belli ki.Ya da son ihtimaa, gözlerde problem var. :)

iOS'un artıkları kurulumu, yapılandırması ve kullanması daha basit olması. Bu kadar. Bunun yanında "iPhone" kullanmanın avantajları başka başka da var, aksesuar çeşitliliği, sağda solda bir yere takma uyumluluğu, arabalarda spor salonlarındaki aletlerde falan filan..

Ama artık, arama yapınca 1 tane sonuç gösteren, mail uygulaması olmayan şu AppStore için de birisi çıkar daha kaliteli derse gidip kendimi köprüden atıcam artık. Yeter be kardeşim. :)
Anlamıyorsanız bu işin detayından tekniğinden, sırf benim olan aleti savunacam diye bir şey yazmak zorunda hissetmeyin be.. İki tane özellik duymuşsunuz fii zamanından kalma, onları dönüp duruyorsunuz, hayır gerçekten iOS'un üstün olduğu alanlardan haberiniz bile yok.
Az önce iPhone'u geri verdim sıkıldım 4 haftada, yanımda kız arkadaşımın Desire S'ini tekrar kurduk, ulan milyon kat daha hızlı daha akıcı alet. Ne olacak şimdi?
:)

Yok oyun oynarken çağrı gelince felç oluyormuş. Yuh. Oha. Ne diyeyim bilmiyorum ki. :)
Android'i hala Samsung Galaxy (S'siz ilk versiyon), HTC Dream zamanlarında falan zannedenler var galiba memlekette. :)

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
iOS'un stabilliği diye öğrendiğiniz şeyi hala inatla söylüyorsanız muhtemelen ne One X, ne S3 falan kullanmadınız, kullanan tanıdığınız da yok belli ki.Ya da son ihtimaa, gözlerde problem var. :)

iOS'un artıkları kurulumu, yapılandırması ve kullanması daha basit olması. Bu kadar. Bunun yanında "iPhone" kullanmanın avantajları başka başka da var, aksesuar çeşitliliği, sağda solda bir yere takma uyumluluğu, arabalarda spor salonlarındaki aletlerde falan filan..

Ama artık, arama yapınca 1 tane sonuç gösteren, mail uygulaması olmayan şu AppStore için de birisi çıkar daha kaliteli derse gidip kendimi köprüden atıcam artık. Yeter be kardeşim. :)
Anlamıyorsanız bu işin detayından tekniğinden, sırf benim olan aleti savunacam diye bir şey yazmak zorunda hissetmeyin be.. İki tane özellik duymuşsunuz fii zamanından kalma, onları dönüp duruyorsunuz, hayır gerçekten iOS'un üstün olduğu alanlardan haberiniz bile yok.
Az önce iPhone'u geri verdim sıkıldım 4 haftada, yanımda kız arkadaşımın Desire S'ini tekrar kurduk, ulan milyon kat daha hızlı daha akıcı alet. Ne olacak şimdi?
AppStore daha kaliteli..

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
aksesuar desteği apple cihazların büyük avantajı şu an. geri kalan konularda android ile apple arasında o kadar fark yok artık.
fakat ben olsam android cihazları tercih ederim. çünkü android cihazlar farklı boyutlar ve farklı tasarımlarda olabiliyor.
iphone ise aynı boyutta aynı renkte aynı tasarımda biraz sıkmaya başladı.

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iPhone ve Android arasında gidip geliyorum hep.
İOS'u androidden farklı kılan nedir ?

Bence burada başkalarının yorumlarına pek kulak asma. Tabii oku biraz fikir edin ama iş sende bitiyor. iOS ile android arasında çok fark var. Sana hangisi uyarsa onu al. Git bir mağazada eline al biraz kurcala kararını ver.

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Galaxy S3 te olan bir şey bu. :)

Yazılımsal/donanımsal olarak o cihaza özgü bir problem vardır. Bunu S3'e mal etmek mantıklı mı?
Ben de iPhone'da AppStore'da bir şey arattığımda çıkan sonuçlar arasında gezerken takılıyor, resimler 10 saniye sonra geliyor diye iPhone böyle mi diyeyim?

mehmetalidemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ücretli, ücretsiz olayı hikaye. Kolay, akıcı kullanım istiyorsan, giriş seviye kullanıcıysan iOS. Ama diyorsan ben telefonuma istediğimi kurayım, işlemcime ram'ime göre programlarımı kurarım kaldırırım, root'larım, rom yüklerim diyorsan, gelişmiş seviye kullanıcıysan Android.

iOS'daki hız şundan dolayı iyi. Apple, telefonunun çalışacağı şekilde donanımı topluyor. Ama Android çok fazla sayıda cihaza yüklenebiliyor. Yani iOs 1-5 cihazda, Android 100-200 farklı cihazda çalışıyor gibi düşünmek lazım. Donanımlar değiştikce, yazılımın stabilliği de değişiyor. Buna göre kararı senin vermen gerekiyor...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
hasta oluyorum şöyle konu başlıkları görünce ne dememizi bekliyorsun ios süper android kaka mı diyelim :D hele bir de marka manyağı olarak doğmuş ve alışkanlıklarından vazgeçemeyen bir toplumdan mı cevap bekliyorsun :) Türkiye nin hemen hemen her ilinde zibilyon tane teknoloji mağazası var gider kullanırsın çevrende mutlaka kullanan vardır asosyal değilsen. Hadi hiç olmadı burada forum sakinlerinden sebep beklemek yerine zibilyon tane editör incelemeleri ve görüşleri var onlara bakarsın :) bu sözlerim sadece sana değil tabi ki :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
suan elımde ıos ve andıroıt var ıkısınıde kullanıyorum andıroıte root um rom yukledım ıphone de ılaclı (jb)
bana sorarsanız iphone derim

agenel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlla iPhone alacağım diyorsan 5S bekle derim sana 5'de çok iyi ama Apple stratejisi biraz "S"li versiyonlar daha iyi oluyor.
Ama alsanda pişman olmayacağın android telefonlarda var; Galaxy S4, HTC One, Xperia Z(bunda şüpheliyim) :) ve dediğin gibi Nexus 5

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
1. Kalite

Eline bir samsung birde iphone versinler sende gözünü kapat ve telefonları okşa :) hangisi daha çok kalite hissi veriyor göreceksin.

2. Hız

Android 1 seneden sonra çökmelere hatalara kasmalara başlarken. İos ta her zaman akıcı uygulamalar kullanırsın

3. Uygulama

Oyunlar her zaman önce ios a çıkar ücretsiz uygulaması çok zaten büyük ve güzel oyun yapan firmalar uygulamayı ücretsiz yapıyor ve oyun içi satın almayla para kazanıyor yani dönüpte ücretli oyunlarda gözün kalmaz.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
S3 (vs.üst sınıf cihaz) görmeyen, ondaki android deneyimini yaşamayan çok kötüler Androidi. Çünkü hakikaten öyle stabillik, hız vs. için donanım istiyor android. Üst sınıf cihazlar ise gerçekten iyi, yazılımları çok gelişti.

İphone için ise arkadaşların yazdıklarına katılıyorum. Git bir teknomarkete incele kararını ver o kadar :)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7

Yok oyun oynarken çağrı gelince felç oluyormuş. Yuh. Oha. Ne diyeyim bilmiyorum ki. :)
Android'i hala Samsung Galaxy (S'siz ilk versiyon), HTC Dream zamanlarında falan zannedenler var galiba memlekette. :)
AppStore daha kaliteli. :D
iPhone'um yok, ama Apple kalitesinin tartışılabileceğini zannetmiyorum. :)

EnginneRmz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 ay kullanılmış beyaz ıphone 5 alma şansım var herhangi bi sorunu yok 1500lira nasıl sizce uygun mu

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
S3 kullanıyorum. Ancak Android'in saçma bir market olduğunu görünce, S3'e olan hayranlığım bitti. 2 sebep söyleyeyim Apple için.

1-Ios.
2-Güvenlik.

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
paran varsa git al ..yoksa sus..ne duymayı umut ediyorsunki sen zenginsin ıphoneden başksı yakışmaz lanet olası androidden uzak dur sen bizim gibi yanma bla bla bla:)

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
hasta oluyorum şöyle konu başlıkları görünce ne dememizi bekliyorsun ios süper android kaka mı diyelim :D hele bir de marka manyağı olarak doğmuş ve alışkanlıklarından vazgeçemeyen bir toplumdan mı cevap bekliyorsun :) Türkiye nin hemen hemen her ilinde zibilyon tane teknoloji mağazası var gider kullanırsın çevrende mutlaka kullanan vardır asosyal değilsen. Hadi hiç olmadı burada forum sakinlerinden sebep beklemek yerine zibilyon tane editör incelemeleri ve görüşleri var onlara bakarsın :) bu sözlerim sadece sana değil tabi ki :)
Bleach hayranı arkadaşım;
Daha öncede dediğim gibi ikisi arasında gidip geliyorum. Makaleleri okuyorum yine kafamda net birşey kalmıyor.
Ben dayanıklık istiyorum uygulama istiyorum hız istiyorum sanırım bunu en iyi ios yapıyor, yorumlara bakınca öyle olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca marka manyaklığı, alışkanlıklar sadece bizim toplumumuza has değil.Asosyalim ayrıca.

Umutcann

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zenginsen al. Normal bir bütcen varsa alma derim.

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Eğer özelleştirilebilirlik istiyorsan android al.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Bleach hayranı arkadaşım;
Daha öncede dediğim gibi ikisi arasında gidip geliyorum. Makaleleri okuyorum yine kafamda net birşey kalmıyor.
Ben dayanıklık istiyorum uygulama istiyorum hız istiyorum sanırım bunu en iyi ios yapıyor, yorumlara bakınca öyle olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca marka manyaklığı, alışkanlıklar sadece bizim toplumumuza has değil.Asosyalim ayrıca.

dostum bende sana onu diyorum herkesin beklentileri ve kullanım alışkanlıkları farklıdır burada biri sana diğer cihaz için istediğini bulamazsın der diğeri kesinlikle al der bu işin sonu yok :) asosyal olup olmadığını sormamın sebei ise arkadaş çevren :) ne kadar fazla ise istediğin cihazları görüp görüş alma ihtimalin o kadar fazla olur :) Ayrıca Forever Bleach :D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Tarfsız biri ben oluyorum ne android telefonum nede iphonem var nokia c6-01 im var .Fikrimi sorarsan iphone 4s kullanma fırsatım oldu çin malı telefon hissi verdi bana simgeleri kocaman kocaman menuler vasat nokia ekranları gibi sadece adı var Android kulvarında htc ,s3 s3 mini daha bir sürü alt model Android telefonları deneme fırsatım oldu görünen o ki benim ihtiyaçlarımı android karşılıyor bütçeyi denkleştiremediğim için en az bir yıl daha c6-01 ile idare etmeye devam .Hayrına biri bana androidli telefon bağışlasın .

Not:Yukarda yazdığım yorumlar kişisel deneyimlerimden ibarettir bu konuda uzamn değilim fikrimi belirttim her iki tarafın fanları yorumlarım hakkında çemkirmeyin.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şu bir gerçek; fanatiklikle alakası yok ama bir defa iphone kullanan başka telefonu kullanmıyor kullanamıyor.
Kendim için söylemiyorum arkadaşlarımdanda duyuyorum. Onca zaman android den sonra iphone a geçişte oh be işte telefon dedim.
Evet Türkiyede hayli pahalı. Bazı kısıtlamalarda var ama oyun ve uygulamada ki zenginlik bunu hissettirmiyor.
Gönül isterki Android de bir ios kalitesinde olsun, bir sonraki telefonumu android alayım ama şuan için böyle bir olasılık gözükmüyor. S3 var eniştemde ya rehberi açarken bile kastığını hissediyorsun.
Ve araştırmalara göre her 10 android uygulamasında malware varmış.
Şahsen ben windows phone dan umutluyum birtek. Yeterince gelişirse bir gün ios a gerçek bir rakip olabilir. Neyse konuyu dağıttım. Bence android den uzak dur. Widget, launcher birde usb bağlanma kolaylığı dışında pek bi artısı yok