Real Madrid 3-2 Manchester City | Şampiyonlar Ligi D Grubu 1. Maç Golleri

Reaksiyon puanı
31
Mourinho ve Ronaldo'nun gecesi!
Şampiyonlar Ligi'nde sonucu merakla beklenen karşılaşmada Real Madrid son bölümleri nefesleri kesen maçta Manchester City'i 3-2'lik skorla mağlup etti.

[video=dailymotion;xtp5hd]http://www.dailymotion.com/video/xtp5hd_r3-2m-www-fasthighlights-com-all-goals_sport?start=2[/video]

Şampiyonlar Ligi D Grubu'nda ilk hafta maçında Real Madrid ile Manchester City karşı karşıya geldi. Bernabeu'da kadro değerleri toplamı 1 milyar doları bulan iki takımın mücadelesinde gülen taraf 3-2'lik skorla ev sahibi Real Madrid oldu.
Nefesleri kesen maçta Real Madrid'e galibiyeti getiren golleri 76. dakikda Marcelo, 87. dakikda Karim Benzema ve 90. dakikada Cristiano Ronaldo kaydetti. Manchester City'nin golleri ise 68. dakikada Edin Dzeko ve 85. dakikada Aleksandar Kolarov'dan geldi.
Bu galibiyetin ardından Real Madrid, Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladı.
JOSE MOURINHO'DAN SÜRPRİZLER
Real Madrid teknik Direktörü Jose Mourinho, Manchester City maçının 11'inde sürpriz isimlere yer verdi. Savunmada Sergio Ramos'u kesen Portekizli teknik adam genç isim Varane'ye şans verdi. Mesut Özil ve Karim Benzema da yedek kulübesinde yer alırken; Essien ile Higuain 11'de yer buldu.
JAVI GARCIA ESKİ TAKIMINA KARŞI
Manchester City'de Roberto Mancini tecrübeli savunmacı Lescott'un yerine yeni transfer Nastasic'e görev verdi. Real Madrid alt yapısında yetişen, Benfica'dan yeni transfer Javi Garcia, Bernabeu'da eski takımına karşı görev yaptı. Sakatlıktan yeni kurtulan Serio Aguero ise yedek kulübesinde maça başladı.
RONALDO VURDU, HART ÇIKARDI
Real Madrid kendi sahasında oynadığı maça oldukça istekli başladı. İlk dakikadan itibaren golü düşünen İspanyol ekibinde, özellikle yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'nun performansı dikkat çekti. Sol kanatta Maicon'a zor anlar yaşatan Portekizli'nin 8 ve 12. dakikalardaki tehlikeli şutlarında İngiliz kaleci Joe Hart gole izin vermedi.
DI MARIA; HIGUAİN ANLAŞMASI AMA...
Manchester City güçlü rakibi Real Madrid karşısında atak yapmakta oldukça zorlandı. İngilizler'in savunması ciddi tehlikeleri savuşturmaya çalışırken; Real Madrid'in golcü oyuncuları yakaladıkları fırsatları değerlendiremedi. Di Maria'nın savunma arkasına uzun toplarında pozisyona giren Higuain, 20. dakikada karşı karşıya durumda Joe Hart'a takılırken; 40. dakikada kale sahası önünde topu üstten dışarı attı.
NASRI DEVAM EDEMEDİ!
İlk yarıda ciddi sıkıntılar yaşayan Manchester City'de, 36. dakikada sakatlanan Fransız futbolcu Samir Nasri oyundan çıkmak zorunda kaldı. Nasri kenara gelirken, Kolarov oyuna dahil oldu. Bu arada ilk yarıda gol çıkmayınca devereye 0-0'lık eşitlikle gidildi.
MANCHESTER CITY BOĞULDU!
İkinci yarıya Real Madrid yine aynı tempoda başladı. Özellikle Marcelo'nun da sık sık ileri çıkmasıyla sol kanadı oldukça etkili kullan Real Madrid, Manchester City'i kendi yarı sahasına hapsetti.
MANCINI'DEN DZEKO HAMLESİ
Hücuma çıkmakta zorlanan Manchester City'de teknik direktör Roberto Mancini, Silva-Dzeko değişikliğiyle ileride daha etkili olmaya çalıştı. İspanyol futbolcu Silva kenara gelirken; bütün tribünlerden alkış aldı. Bu arada Mancini, Maicon'un yerine de Zabeleta'ya şans verdi.
DZEKO GİRDİ VE BERNABEU'YU SUSTURDU
İtalyan teknik adam Roberto Mancini'nin değişikliğinin ardından ilk ciddi kontratağını geliştiren Manchester Cİty, 68. dakikada oyuna giren Dzeko ile golü buldu. Madrid savunmasını az adamla yakalayan City'de yaya Toure'nin pasında Casillas ile karşı karşıya kalan Boşnak golcü, düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirdi.
MARCELO'NUN O ÇIKIŞLARI, CITY'I YAKTI
Manchester City'nin golünün ardından yeniden oyunda üstünlüğünü hissettiren Real Madrid oyunu tam anlamıyla İngilizler'in ceza sahası ciavrına oyuna yıktı. Manchester City yine kontralarlar gol arararken; 76. dakikada sahneye çıkan Marceloa attığı golle 1-1'lik takımına beraberliği getirdi. Brezilyalı'nın şutunda eski bir real Madridli olan Javi Garcia'ya çarpan top, Joe Hart'ı yanıltarak ağlarla buluşturdu.
KOLAROV'DAN SÜRPRİRZ BİR GOL
Deplasmanda oynayaan Mancjeester City, 85. dakikada Kolaraov'un kullandığı serbest vuruşta golü buldu ve 2-1 öne geçti. Kolarov'un vuruşunda topa kimse dokunamayınca Casillas'ın çabasıan rağmen melşin yuvarla ağlarla buluştu.
ÖNCE BENZEMA ÇIKTI SAHNEYE!
Kolarov'un golünden sonra maçı yine bırakmayan Real Madrid santrayla birlikte beraberliği bulabilmek adına ataklarını geliştirdi. 87. dakikada ise sahneye çıkan Karim Benzema attığı golle durumu 2-2'ye getirdi.
RONALDO ATTI, MOURINHO COŞTU
Kalan bölümde Real Madrid arka arkaya pozisyonlar geliştirerek, Manchester City'nin gardını tamamen düşürdü. Kalesinde sürekli pozisyon veren Manchester City, Ronaldo'yu durduramadı. 90. dakikada maçtaki ilk ve tek hatasını yapan Joe Hart, Ronaldo'nun vuruşunu çıkaramayınca, Real Madrid 3-2'lik skorla galibiyete ulaştı. Bu arada Ronaldo'nun golünden sonra ise Jose Mourinho büyük bir sevinç yaşadı.

Sporx

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ne maçtı be son 35 dk ayrı bir maçtı sanki ama city nin kalecisi süper kaleci valla.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yaya Toure'nin içine at kaçmış, o ne koşmaktır öyle.

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Hani spiker bi 15dk daha olsaydı dedi, Keşke dedim. 1.Golden itibaren o nasıl zevkli bir maçtır :)

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Mükemmel maçlar arasında yer almalı kesinlikle, Tebrikler Ronaldo.

3D-Clan

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Abi kalkıyorum tvnin başından bu nasıl maç l.n diyorum pcye geçiyorum bi bakıyorum 5 gol var maçta ey allahım :D

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İşte bu yüzden Reali seviyorum. Barça olsa şimdi 100 tane yan pasla baymıştı. maç bir o kalede bir bu kalede geçti. tek kelimeyle muhteşemdi. Ronaldo, Marcelo ve Di Maria harika oynadılar. lig maçlarında çok isteksizlerdi bu maçta kendilerine geldiler. Bu takımın forveti kesinlikle benzema olmalı ve artık modrici banko 11 de oynatılmalı pas kalitesi çok yüksek neredeyse isabetsiz pası yok.

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
ilk yarının tamamını izledim, ronaldonun şutları dışında atak yoktu.. 2. yarıyı izlemedim, 5 gol :D

gulnazeren

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Maç kesinlikle süperdi ama Yaya Toure ne yapmış öyle herif akıyor gidiyor :)

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
on numara maç oldu.yaya toure ronaldo kaleci hart ve marcelo öne çıkanlar oldu.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
güzel maç oldu 2. yarı keyfli geçti iyi ki gol attı city gerçi onlarda gol attıklarına pişman oldular :D

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Maçı tekrar izlemek isteyenler varsa, NTV de an itibarı ile tekrar yayınlanıyor maç...

Sanırım maçın tamamını veriyor...

Son golde morinyo'nun sevincine dikkat :D

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Hani futbola doydum derler ya... İşte öyle bir maçtı. Keşke bitmeseydi denilecek türden. En kaliteli futbol Şampiyonlar ligi ilk grup maçlarında oynanıyor bence.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Maç son 15 dakika süperdi. Real yenilir dedim 2-1 olunca ama pes etmediler. Yalnız İngiltere' deki maçta Real' i çok zor 90 dakika bekliyor. City elinden kaçırmaz alır o maçı :)

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
[video=youtube;3ZI3JbCrekI]http://www.youtube.com/watch?v=3ZI3JbCrekI[/video]

Adamım ya :)

Felix Dzerjinski

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Morinho'yu hiç böyle sevinirken görmemiştim. Buz gibi adamdır normalde.

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
City bence kendine yazık etti. 2-1 öne geçince Mancini bile şaşırdı vay anasını diğerekten :D Beraberlik için geldiğini düşnüyorum city'nin 2-1 öne geçincede bi afalladılar ve Madrid maçı kazandı

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
[MENTION=221572]-Beneficence-[/MENTION]

DSCYD.png
:p