Masaüstüne indirdiğimde bunla format atabilir miyim :)

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Program indiren sitelerde windows 7 professionali indirdiğimde sonra tıklasam format atılır mı ? hiç denemedim ondan size soruyom

scaled.php

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Program mı kuruyorsun sanki ?
O dediğin şekilde olacağını ne duydum ne de gòrdüm.

Cd veya dvd'ye yazdırman lazım Iso kalıbını.

Not : Tamamı büyük harfle yazmak yasak.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
yasak arkadaşım böyle şeyler ayrıca başlık ta konu içiriğinden ayrı yazışın da aykırı

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Program mı kuruyorsun sanki ?
O dediğin şekilde olacağını ne duydum ne de gòrdüm.

Cd veya dvd'ye yazdırman lazım Iso kalıbını.

Not : Tamamı büyük harfle yazmak yasak.

10 kez indirdim her siteden :D iso kalıbına yazdıramadım onun içinde çok iso programı indirdim yine olmadı siyah bişey çıkıyor

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
windows indirilmezki olum gidilr microsofta 300 dolar bayılınıp satın alınır

indiriliyor ama iso kalıbına yazdırırsan oluyor benim arkadaşta yaptı onların bilgisayar tamir dükkanı var milleti kandırıyor bu sitelerden indirip format atıyorlar :)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
indiriliyor ama iso kalıbına yazdırırsan oluyor benim arkadaşta yaptı onların bilgisayar tamir dükkanı var milleti kandırıyor bu sitelerden indirip format atıyorlar :)

Şu yazdığından birşey anlaşılmıyor.
TDK görse dükkanı kapar.

Tamam indirilir orada sıkıntı yok.
Bildiğim 2 yöntem var :

1-Dvd'ye yazdırıp format atmak.
2-Usb bellek ile ( hiç denemedim lakin yapanlar var )

Masaüstüne indiripte program kuruyormuş gibi W7 kuranı görmedim hiç.

Senin arkadaşın kandırıp milleti nasıl ne yöntemle atıyor ki ?

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
oda işte böle cdye atıyor sonra 20 tl ye format atıyor bir bilgisayrcıya girmişti çalışmak için ordan öğrendi bende oranın müşterisiydim arkadaş işi öğrendi bana anlattı ondan önce her ay ordan format atıyordum :D ben anlattım ona niye böyle oluyor bana dedi kasanın içi bozuk yani :D ekran kartı ana kart bozuk öle bişey yok bana sattırmaya çalışıyor :D sonra arkadaş adamın o yanından ayrıldı kendine dükkan kurdu oda orjinali alacak :D ama çalıştığı yer üç kağıtçı kimse bilmiyor
format cdlerin üstüne Driver yazıyorlar kimse anlamasın diye valla :D

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Şu yazdığından birşey anlaşılmıyor.TDK görse dükkanı kapar.Tamam indirilir orada sıkıntı yok.Bildiğim 2 yöntem var :1-Dvd'ye yazdırıp format atmak.2-Usb bellek ile ( hiç denemedim lakin yapanlar var )Masaüstüne indiripte program kuruyormuş gibi W7 kuranı görmedim hiç.Senin arkadaşın kandırıp milleti nasıl ne yöntemle atıyor ki ?
yükseltme yaparak direk olarak setup üzerinden kurulum yapılabilir ! tabi tam format olmaz ! usb belek ile yapmayı dene format taş çatlasa 20 dakika sürer dvd ye göre daha hızlı oluyor !(xboot ,yumi,windows 7usb dvd tools programlarından herhangi biri işini görebilir!)taşınabilir hdd ile de format atılabilir (ntfs6 diye bir kurulumdu yanılmıyorsam) google da arat bulursun

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
"Türkçe yazım kuralları" diye bir başlık açıp sabitlemek lazım.

-Türkçe'de cümleye büyük harf ile başlanır.
-Cümle sonlarına nokta konulur. (Soru soruyorsan soru işareti, ünlem belirtiyor ise ünlem işareti konulur.)
-"da, de" bağlaç olarak kullanıldığında ayrı yazılır.

Virgül ve diğer noktalama işaretlerinin nasıl kullanılması gerektiğini geçiyorum. Sadece şu üsttekilere uyun yeter.

Örnek:

İndiriliyor ama iso kalıbına yazdırırsan oluyor. Benim arkadaşım da yaptı. Onların bilgisayar tamir dükkanı var fakat milleti kandırıyor. Bu siteden indirip format atıyorlar.:)

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
yükseltme yaparak direk olarak setup üzerinden kurulum yapılabilir ! tabi tam format olmaz ! usb belek ile yapmayı dene format taş çatlasa 20 dakika sürer dvd ye göre daha hızlı oluyor !(xboot ,yumi,windows 7usb dvd tools programlarından herhangi biri işini görebilir!)taşınabilir hdd ile de format atılabilir (ntfs6 diye bir kurulumdu yanılmıyorsam) google da arat bulursun

Temiz kurulumda yapılıyor eskisini windows.old klasörüne atıyor onuda sildin mi al sana temiz format :)

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İso şeklinde indir.Nero programını kur.Neroda dvd yi işaretle.Dvd altında çıkan iso seçeneğini işaretle dosyayı seç yazdır.Bu kadar basit :))

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yürü be ne güzel anlattınız herkes taktı yazı imlaya :D sanaldayız okulda değil :D

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
iso dosyasını indiriyorum.d sürücüsüne çıkartıyorum dosyaları..setup.exe'den kuruyorum.vistayla windows 7 windows 8 prew öyle kurdum.program kurar gibi.hiç cd veya dvd kullanmadım.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Oğlum bak git! :D [MENTION=281123]FerdiAltan[/MENTION] çok temiz niyetle bir soru sormuş. Bu kadar gidilmemeli üstüne. Biraz imla katili ama olsun öğrenir zamanla. :D İndirdiğin .iso uzantılı dosyayı (tabi illegal kullanıma karşıyız) bir iso burner program vasıtası ile CD ortamına yazdırman gerekli. Daha sonra bios ayarlarından bilgisayarını CD ile açmaya ayarlamalısın. Daha sonra format ve kurulum için yönergeleri takip edebilirsin.

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oğlum bak git! :D @FerdiAltan çok temiz niyetle bir soru sormuş. Bu kadar gidilmemeli üstüne. Biraz imla katili ama olsun öğrenir zamanla. :D İndirdiğin .iso uzantılı dosyayı (tabi illegal kullanıma karşıyız) bir iso burner program vasıtası ile CD ortamına yazdırman gerekli. Daha sonra bios ayarlarından bilgisayarını CD ile açmaya ayarlamalısın. Daha sonra format ve kurulum için yönergeleri takip edebilirsin.

konuyu açtığıma pişmanım :D

Hwoarang

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nero da kalıbı diske yadır diye seçenek var ordan yazdıracaksın. Bu senin arkadaş sana hayrına format cd si hazırlayıp vermiyor mu? Ondan istesene. Yoksa senden de mi para istiyor.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
İllegal olan birşeyi elinizde İnternet gibi bir imkan varken gidip başkasından niye satın alıyorsunuz ki :p

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Korsana Evet :D destekliyom seni

Korsana evet demiyorum.

Mesela internet kullananlar baya var.
Dışarıda korsan Cd satanlarda.
Gidip onlardan satın alana kadar netten indiririm.

Zaten nete para veriyoruz bir de gidip başkalarına para kazandırmayalım. :p

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Korsana evet demiyorum.

Mesela internet kullananlar baya var.
Dışarıda korsan Cd satanlarda.
Gidip onlardan satın alana kadar netten indiririm.

Zaten nete para veriyoruz bir de gidip başkalarına para kazandırmayalım. :p

biz orjinali istiyoruz başımız ağrımıcak :D :p

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
iso dosyasını indiriyorum.d sürücüsüne çıkartıyorum dosyaları..setup.exe'den kuruyorum.vistayla windows 7 windows 8 prew öyle kurdum.program kurar gibi.hiç cd veya dvd kullanmadım.
Ben o şekilde kurmayı avsiye etmiyorum.. Çünkü bende öyle bi kurulum yapmıştım sonra işletim sisteminde yaptığım her işlem için bilgisayar başlangıçta chkdsk yaptı..En sağlamı ıso kalıbını dvd ye veya usb belleğe yavaş hızda yazdırıp sonra onunla formatlamak.. Temiz bi kurulum olsun diyorsakta format atmadan önce diski biçimlendiriyiz çok temiz bi kurulum olur..

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Sayın [MENTION=281123]FerdiAltan[/MENTION],

Forumlarda gördüğüm kadarıyla imla ve yazım kurallarına dikkat etmiyorsunuz, bu size ilerde ki günlük yaşantınızda büyük bir sorun teşkil edebilir. Büyük iş kurumları insan da konuşma ve yazışma üslubuna çok dikkat ederler, buna göre kişilik puanı verirler.

Dün öğlenden beri de Panpa arkadaşlarınızla Panpa diye konuşmanız mı etki etti diye düşünmüyor değilim.!
Bu denli imla hatası yaparak...
Bu panpa nedir; kelime hazinemize yeni bir kelime eklendi de bizlerin haberin olmadı. Bunu dünden bu yana yazmak istedim ama bu konuya vesile olmuş oldu.

Sorunuzun cevabına gelince biz sdn üyeleri olarak korsan paylaşımlara ve bu paylaşımların nasıl sisteme entegre edileceğine karşıyız.

Sizi lisanslı işletim sistemi kullanmaya tavsiye ediyorum, lisanslı olarak kullanmak güvenlik açığınızı da kapatmış olacaktır.

Keyifli forumlar dilerim.

FerdiAltan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet o panpa diyen :D bozdu nefret ederim panpa demeye :D capscılar