Mühendisim hangi laptop ?

Bu konuyu okuyanlar

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar mühendisim autocad programları olsun tasarım programları olsun ağır programlar kullanıyorum ama elimdeki pc yeterli değil .. laptop almayı düşünüyorum fakat karar veremedim , bütçede bi kısıtlama yok almışken en iyisini alayım (tabikide 4,500tlden fazlada olmasın).. uzun yıllar gitsin ve çok ısınmasın ekran kartı ve hdd,ekran genişliği benim için çok önemli .Tavsiyelerinizi bekliyorum

harkk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence en iyi seçenek apple mac ... bi arastır

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bir PC yi uzun yıllaaar gitsin diye almanızı tavsiye etmem. Daha eve gelmeden bozulup değişime uğramadan garantiye gidenler var. Programlarınızı kaldırıcak birşey kullanın. Uzun yılları geçin:) Ayrıca laptop tavsiye etmiyorum bu tür programlarda.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
MONSTER® Q61P170EM01 17.3" modeli işini görür. 2950 TL den başlayıp ön siparişlerde 750 Tl ye kadar indirim var.
Linkteki ürünün işlemcisini i7-3720QM, ekran kartını 670M ve ekranı mat seçersen 4000TL yi bulur. Sitede SSD ler çok çok pahalı. Kendin 500MB/sn hızında 120GB SSD (300TL) alıp takabilirsin. Garantide sorun olmaz.

http://www.monsternotebook.com.tr/c...d=413641&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

Bilgili99

Müdavim
Reaksiyon puanı
252
Microsoft ile uzun yıllar aynı donanımı kullanmak mümkün bir olay değil maalesef donanım üreticileri MS kullanmaya zorluyor MS te her yeni sürümünde daha fazla donanım isteyen sistemler geliştiriyor yazılımcılarda bu tekel zincirinde geri durur mu onlarda hep en son Windows sürümüne uyumlu yazılım geliştiriyor. Bu durumda başta da dediğim gibi MS ile uzun yıllar kullanamazsınız bu düşünceden vazgeçip ona göre değerlendirme yapmanızı tavsiye ederim çünkü fazla para versenizde en fazla 4-5 yıl kullanabileceksiniz.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
HP Mobile Workstation serilerine bak. 8760w - 8560w gibi.

voluman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lenevo thinkpad x220 al geç, ayrıyetten mühendissin bikere pc den anlaman lazım bi seçenek oluşturman lazım kafanda

kuzgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Toshiba, Dell ve Asus laptoplar arasında bi seçim yapman iyi olur.

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lenevo thinkpad x220 al geç, ayrıyetten mühendissin bikere pc den anlaman lazım bi seçenek oluşturman lazım kafanda
aslında kafamda [h=3] HP - DV7-6C00ET,SONY - F24P1E/B(sony vaio) var ikisi arasında gidip geliyorum[/h]ayrıca mac al diyen arkadaşlar bazı programlar mac pcye yüklenmiyor tasarım şirketide mace çıkarmıyor yoksa bende çok seviyorum ..sonuçta şu iki pc arasında kaldım

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
aslında kafamda HP - DV7-6C00ET,SONY - F24P1E/B(sony vaio) var ikisi arasında gidip geliyorum

ayrıca mac al diyen arkadaşlar bazı programlar mac pcye yüklenmiyor tasarım şirketide mace çıkarmıyor yoksa bende çok seviyorum ..sonuçta şu iki pc arasında kaldım

Pavilion serilerinden uzak dur derim.F

Fiyatı yüksektir ama workstation serileri iyidir bu konuda. Ayrıca 4 yıl yerinde servis garantisi var.

http://www.birhpistiyorum.com/Produ...OErRF8m4A9KSjw==&PID=GOnPJxN1l9Cq5ycAUs9v/g==

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hedgehog!

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar mühendisim autocad programları olsun tasarım programları olsun ağır programlar kullanıyorum ama elimdeki pc yeterli değil .. laptop almayı düşünüyorum fakat karar veremedim , bütçede bi kısıtlama yok almışken en iyisini alayım (tabikide 4,500tlden fazlada olmasın).. uzun yıllar gitsin ve çok ısınmasın ekran kartı ve hdd,ekran genişliği benim için çok önemli .Tavsiyelerinizi bekliyorum

Kesinlikle Dell Precision serisi bir notebook al derim.

M4600 ve M6600 serilerini bir bak derim.

Bu ürünler bahsetmiş olduğun programları ve daha bir çok programı çalıştırabildiğine dair sertifikalara sahiptir.

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
aslında kafamda HP - DV7-6C00ET,SONY - F24P1E/B(sony vaio) var ikisi arasında gidip geliyorum

ayrıca mac al diyen arkadaşlar bazı programlar mac pcye yüklenmiyor tasarım şirketide mace çıkarmıyor yoksa bende çok seviyorum ..sonuçta şu iki pc arasında kaldım

Çoğu tasarım programı Mac'te var.

Şirket Mac'e çıkarmıyor derken ?

Mac'te ve PC'de yaptığınız iş aynı değil mi ? Orasını ben tam anlayamadım.

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geçen sene 3-4 sene öncesinin ortalama bir laptopunda catia v5r18 ile hem tasarım hem de Cam yapabiliyordum. hatta analiz dahi yaptırdığım oluyordu. kaldı ki autocad catia'nın yanında devede kulak kalır.
i5 işlemci ve üzeri, nvidia 540m ve üstü ekran kartlı bir makina rahatlıkla bir kaç sene işini görür.
oyun oynamayacaksanız gerek yok, mühendislik programları donanım sektörüne hizmet eden programlar değiller.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26

İlk mesajda yazdıklarınla seçtiğin ürünler çelişiyor. Bunların ekran kartları orta seviye dahi değil anca günü kurtarır. Zaten günlük kullanım bilgisayarları bunlar. Aslında senin Nvidia Quadro, ATI FireGL ekran kartlarına bakman lazım. Onlara ulaşman zor olduğundan Nvidia 660M ve ATI 7750 altına bakman yanlış olur.

HP Dell vs. markaların tasarım için özel serilerine bakman lazım. @Hedgehog! işini görecek iki ürün tavsiye etmiş. Onlara da bir bak.

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki sağlam ekran kartılı bi dizüstü ne önerirsiniz ?

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hem 1. sayfada olsun hem de bu sayfada, üye arkadaşlarımız sana ihtiyacın olan önermelerde bulunmuşlar. Bence seç artık birisini!
marketten çikolatamı alıyoruz senin için çok kolay şuna al diyosun bitti 4-5 binlirayı sen versen 3 yıl araştırırsın !!!

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Linux kullan diyeceğim onunda virüsünü geliştirdiler.Mac Book tavsiye ederim veya Sony Vaio

hasburcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu kapanmıştır sony vaio almaya gidiyorum gelince akşam düşüncelerimi yazarım
hepiniz için teşekkürler

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
konu kapanmıştır sony vaio almaya gidiyorum gelince akşam düşüncelerimi yazarım
hepiniz için teşekkürler

Marketten çikolata mı almaya gidiyosun? Bir güzel araştırsaydın 3-4 bin lira para vericeksin. Sonra lanet olsun sony'e, bilgisayarım çok ısınıyor arkadaşlar diye dolanırsın. Dikkatli seç o bilgisayarı!

Şehzade~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Marketten çikolata mı almaya gidiyosun? Bir güzel araştırsaydın 3-4 bin lira para vericeksin. Sonra lanet olsun sony'e, bilgisayarım çok ısınıyor arkadaşlar diye dolanırsın. Dikkatli seç o bilgisayarı!

İlk cümlene çok güldüm ALLAH da seni güldürsün...

californ1a

Asistan
Reaksiyon puanı
11
http://www.dell.com/tr/buiyuk-isletme/p/precision-m6600/pd

Bi bak istersen

Yonga Seti

• Mobile Intel® QM67 Express

Video Kartı

• 2 GB GDDR5 ayrılmış bellekle AMD FirePro M8900 Mobility Pro
    2 GB GDDR5 ayrılmış bellekle NVIDIA Quadro 3000M
    2 GB GDDR5 ayrılmış bellekle NVIDIA Quadro 4000M

Ekran

• 44 cm(17,3") HD+ (1600x900) UltraSharp™ ekran: parlama önleyici, LED arkadan aydınlatmalı, Üstün Panel Garantisi
    44 cm(17,3") FHD (1920x1080) UltraSharp™ - çoklu dokunmatik ekran: LED arkadan aydınlatmalı, stylus / dört parmak eş zamanlı dokunma desteği, Üstün Panel Garantisi
    44 cm(17,3") FHD (1920x1080) UltraSharp™ ekran: geniş görüş açısı, parlama önleyici, LED arkadan aydınlatmalı, Üstün Panel Garantisi7

Optik Sürücü

• DVD-ROM; Tepsisiz DVD+/-RW; Blu-ray Disc™ yazıcı

Bağlantı Özelliği

• Kablolu
    Tümleşik 10/100/1000 Gigabit Ethernet

Kablosuz LAN ve WiMax
    Intel Centrino® Advanced -N + WiMAX 6250
    Intel Centrino® Ultimate-N 6300 3x3
    Dell Kablosuz 1501 (802.11 b/g/n 1x1)

Mobil Geniş Bant ve GPS
    Dell Wireless™ DW5630 Çok Modlu HSPA-EVDO Mini Kart (Gobi™ 3000), A-GPS
    Dell Wireless™ DW5550 Tek Modlu HSPA Mini Kart, A-GPS

Bluetooth
    Dell Kablosuz 375 Bluetooth® 3.0

Güvenlik

• Kilit yuvası
    Güvenilir Platform Modülü 1.2 (TPM 1.2)
    Kurulum/BIOS Parolası
    I/O Arabirim Güvenliği
    Intel Hırsızlığa Karşı Koruma seçeneği (iATP)
    İsteğe Bağlı Temassız SmartCard okuyucu
    Standart veya FIPS sertifikalı parmak izi okuyucu
    Dell ControlVault
    FIPS sertifikalı donanım tabanlı tam disk şifreleme

Multimedya

• Yüksek kaliteli çift tümleşik hoparlör ve çift tümleşik gürültü giderici dizi mikrofon
    Dell Webcam Central yazılımıyla isteğe bağlı, tümleşik, ışığı duyarlı HD video Web Kamerası

Bağlantı Noktaları, Yuvalar ve Kasalar

• Genişletilebilirlik

Bağlantı İstasyonu Seçenekleri:
    Bağlantı Noktası Çoğaltıcılar: E-Port Plus bağlantı noktası çoğaltıcı; Basit E-Port bağlantı noktası çoğaltıcı; E-Legacy Extender eski bağlantı noktası çoğaltıcı
    Standlar: E-View Dizüstü Bilgisayar Standı; E-Serisi Temel Monitör Standı; E-Serisi Düz Panel Monitör Standı

Giriş

Sayısal tuş takımıyla anti mikrobik klavye: standart veya isteğe bağlı arkadan aydınlatmalı
    Üç düğmeli çoklu dokunmatik tuş takımı; üç düğmeli izleme çubuğu
    Dört parmakla çoklu dokunmatik veya stylus ekran seçeneği

Kasa

Malzemeler:
    Alüminyum ve magnezyum alaşımı

Ağırlık ve Boyutlar:
    Başlangıç ağırlığı: 7,77 lb; 3,5 kg
    Genişlik: 16,41"/416,7 mm
    Derinlik: 10,65"/270,5 mm
    Yükseklik: 1,3"-1,46"/33,1-37,4 mm

Yuvalar:
    2 tam ve 2 yarım Mini Kart yuvası

Standart I/O Bağlantı Noktaları:

Sol
    1 - Kilit Yuvası
    2 - USB 2.0
    1 - IEEE 1394 1 - Kablosuz anahtarı
    1 - Mikrofon
    1 - Kulaklık
    1 - 10'u 1 arada ortam kartı okuyucu
    1 - SmartCard okuyucu
    1 - 54 mm ExpressCard yuvası

Arka
    1 - VGA
    1 - RJ-45
    1 - eSATA / USB 2.0
    1 - HDMI

Sağ
    2 - USB 3.0
    1 - DisplayPort
    1 - Kablosuz anahtarı

Güç

• Güç Kaynağı:
    240 W AC adaptör
    Pil Seçenekleri:
    9 hücreli (97 Wh); 9 hücreli (87 Wh) 3 Yıl Sınırlı Donanım Garantili5

Düzenlemelere Uygunluk

Çevre standartları (eko etiketleri): - ENERGY
STAR[SUP]®[/SUP] 5,0 , EPEAT Gold ; Çin - RoHS, CECP, CEC; EU - RoHS, WEEE;
Almanya - GS Mark; Güney Kore - RoHS, Eco-label; Japonya - RoHS, Energy Law, Green PC
Diğer çevre seçenekleri: Dell Energy Smart ayarları (belirli yapılandırmalar); Dell Varlık Kurtarma Servisi

Böyle bir ürün işini iyi görecektir yerinde teknik servisi vardır dell'in bildiğim kadarıyla.

Ama fiyatı yaklaşık 5000-6500 civarıdır diye düşündüm.

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=43929]rtsbora[/MENTION] : İlgilenir misin ?

StReeTsTyLe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bütçende problem yoksa ısınma ve gereksiz problemlerde istemiyosan ,ya asus yada monster ust modellerinden birini alacaksın gerisini düşünme..