Telif hakkı ve sosyal medya kimliği hakkında

Bu konuyu okuyanlar

furkanozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir torrent sitesinde türkçe dublaj film torrentleri ve oyun torrentleri yüklüyorum. Fakat aklıma takılan birşey var. Bunları yükleyen sadece ben değilim ve ne bileyim bugün aklıma geldi bir sorun çıkar mı diye ? Tamam belki torrentleri yüklemek suç olabilir ama bunları paylaşırken bir uyarı belirtirsek sorun çıkmıyor sanırım.

İçerik sağlayıcının sorumluluğu
MADDE 4 - (1) İçerik sağlayıcı, internet ortamında kullanıma sunduğu her türlü içerikten sorumludur.
(2) İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yasak durumların reklamını yapma konumuna gelmek de yasak. bir artısı olacağını sanmam

RapLex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
uyuşturucunun veya suç teşkil eden davranışların reklamını yapmak da suçtur. dolaylı yoldan yasaklamışlar aslında belirtilen kuralda

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Dosya yüklemek suç kapsamına girer.

Biz(indirenler) pasif yükleyici olduğumuzdan bize serbest. :p

furkanozden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnız şöyle bir durum var. Torrentin kaynağını ben oluşturmuyorum. Sadece üyelik isteyen sitelerden alıp üyelik istemeyen bir siteye yüklüyorum. Ama torrent adında adım geçiyor. Fakat geçip de nasıl yapılıyorsa illegal içerik yapıp internete sürmedim.

--- Mesaj Güncellendi ---

Ya 4.Maddenin 2.kısmında sunuş biçiminde uyarı felan yapsam. Sorumluluk üstümden kalkar mı acaba ?