Bu siteden nasıl kurtulucam? Konuda yazılı olan hiç bir adrese lütfen tıklamayınız!

Bu konuyu okuyanlar

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarıma nereden girdiğini bilmediğim virüs girdi.

İlk önce Mozilla Firefox a yerleşen ....................www . searchnu . com/406.................... adlı virüs,şimdi Google Chrome yi esir almış durumda.

15 dk dır sistemi taratıyorum oyun dosyalarına geçtim halen bulunamadı,bulamadı antivirüs.

Arayıp silmek için arama satırına yazdığım zaman saklanıyor,olası gelen bütün programları kaldırdım kendini gizliyor silinmiyor.

Genelde yabancı forum sitelerinde virüsten şikayet edenler var.

Çaresini bulan,bilen yazsın lütfen.

Saygılarımla

Not:Kesinlikle adresi copy-paste felan yapmayınız.Virüstür!!

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Program ekle kaldır kısmında searchnu toolbar var mı kaldırdınız mı?

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
HDD Komple formatla derim virüs Dyede bulaşmış olabilir.. bnm başıma geldi zor kurtardım dosyaları..pc kendi kendine anti virüs kurup bide pc win95 temaya dönüştü hiçbirşey yapamamştım attım formatı kurtulmuştum bi daha bulasmadım ...mozilla eskisi gibi kullanmıyorum ben..

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
siteyi açtım, bir şey olmadı :D

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
HDD Komple formatla derim virüs Dyede bulaşmış olabilir.. bnm başıma geldi zor kurtardım dosyaları..pc kendi kendine anti virüs kurup bide pc win95 temaya dönüştü hiçbirşey yapamamştım attım formatı kurtulmuştum bi daha bulasmadım ...mozilla eskisi gibi kullanmıyorum ben..

Öyle pislik bişey mi yav?Eminsin değil mi mozilladan olduğundan,sildim kurtulmadı.

Program ekle kaldır kısmında searchnu toolbar var mı kaldırdınız mı?

Tetikleyebilecek bütün programları kaldırdım ama gitmiyor a.... şeyi,format atmadan kurtulmam lazım..ama nasıl

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=250118]nefer58[/MENTION] yanlız oda degil format atıyom win7 ultime kullanıyom 64bit yine mozilla bozuluyor nedense artık bnde kullanmıyom chrome kolay kolay cökmüyor pcde..

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Yabancı bir sitede bunu buldum belki sorununu çözebilir.

Aşağıdaki bağlantıtan programı indir ve masaüstüne kaydet.
DDS.scr
Sonra çift tıklayarak programı çalıştır.
Küçük bir ekran açılacak ve otomatik olarak sistem taraması başlayacak.
İşlem sonunda not defterinde sonuçlar geldiğinde ise oradan gerekli adımları takip et ve programı kapatarak masaüstünden sil.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
kaspersky,bitdefender,avg internet security bunlardan birini kur pc'yi tamamen tarat düzelir diye umuyorum tabi denemediysen eğer.

abays12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sağlam format öneririm bu tarz sitelerden nefret ediyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
formata gerek yok combo fix diye bir program var ms dos formatında o lanet searchnu com def ediyor lanet virüs sonrası rahat sadece combo fix kurulurken antivirüs programını kapat gerisini o hallediyor internet ayarı filan fasa fiso böyle lanet bir virüs görmedim daha....

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hehe bu program yüklerken yüklenen toolbar yazılımı..anasayfanı falan değiştiriyor basit bir toolbar..:) google chrome ayarlar uzantılardan toolbarı kaldırıp..gene ayarlardan ana sayfanı google ve arama sağlayıcıyı google olarak değiştirebilirdin virüs falan değil yani..sanırım bu search nu k-lite codec pack gibi kurulumda adware yazılımlar yüklüyor..

patriot34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malwarebayt işe yaramazsa,format öncesi son çare, Combofix programını denemende fayda var.

Ayrıca google çeviri ile okuduğum bazı yabancı forumlarda,java ile alakalı olduğu,javanın tamamen kaldırılıp tekrar kurulması öneriliyor. Yukarıdaki programları, javayı kaldırdıktan sonra çalıştırmanda fayda var.

Bu videoyuda izle istersen.
http://www.youtube.com/watch?v=UO70vu_1p6g

leroy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hehe bu program yüklerken yüklenen toolbar yazılımı..anasayfanı falan değiştiriyor basit bir toolbar..:) google chrome ayarlar uzantılardan toolbarı kaldırıp..gene ayarlardan ana sayfanı google ve arama sağlayıcıyı google olarak değiştirebilirdin virüs falan değil yani..sanırım bu search nu k-lite codec pack gibi kurulumda adware yazılımlar yüklüyor..
arkadaşa katılıyorum ayrıca superantispyware portable yada combofixle tarama yap

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de vardı program ekle kaldırdan sil + interneti kapa program files dan da dosyayı bul sil direk problem çözülüyor..

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
her şeye format demeyin valla içim sıkılıyor bunu yazanların vakti bol yada sürekli yedeklerinizle dolaşıyorsunuz C=

zeratul

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu tip virüsler web adreslerini genellikle kendini registry içinde bir yere yazarlar. Çalıştır'dan "regedit" yazarak kayıt düzenleyicisini açıp web adresini aratıp bulunan bütün kayıtları silebilirsin. Bir seferinde bir arkadaşın tarayısına ...mankenler diye bir site musallat olmuştu. Registryden silinde sorunu halletmiştik.

daemon400

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlat çalıştır regedit yazarak kayıt defterinden sitenin ismini yazarak bunun ile ilgili tüm kayıtları sil

Son mesajlar