Laptop İçin 1 den fazla dış monitör?

Bu konuyu okuyanlar

zıppırık

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Laptop için 1 den fazla monitör nasıl bağlayabilirim.
Bildiğim kadarı ile mini bir cihaz var. Monitörler o cihaza bağlanıyor. Fakat kafama takılan normal monitör giişinden bağlansa bu cihaz tek monitör olarak görecektir.

Aşağıdakine benzer. Laptop ve 2 adet monitör. Laptoptan görüntüyü 2 monitörede genişletebilmeliyim. Yani 2 dış ekranı farklı masaüstüler gibi kullanabilmeliyim. Aşağıdaki gibi tek ekran olmayacak.

Monitor+Game.jpg

Şuan laptopla birlikte 1 adet 23inc monitör kullanıyorum. 1 adet daha sol tarafıma alacağım fakat nasıl bağlayacağımı çözemedim.
Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
1 adet bağlıyacaksan benim gibi yap bnde vga girişi var monitörde takıyorum laptopun arkasına :D kabloyu otomatik algılıyo o çıkıyo görüntü genişliyo :D ekran çözünürlüğü menüsünden de konumu da ayarlayabilrisin :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alet Almaana Gerek YOk kablo var
VGA-YCable-Product.jpg

Kabloyu alıyon takıyon O koyfuğun resimdeki gibi yapmak için
1) Kısayol tuşu ile ayarlara girelim:
Klavyenizdeki üzerinde Windows simgesi olan tuşa ve “p” harfine (win+p) basarak çift monitör ayarlarına ulaşabilirsiniz.

windows7deciftmonitoray.jpg

Bu menüde “Genişlet” seçeneği ile var olan masa üstünüzü çift ekrana yayabilir, “Çoğalt” seçeneğiyle de iki ekranda da ortak masa üstünün gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Olmassa yukardaki bunu dene

2) Denetim masası kullanma:
Masasütüne farenizin sağ tuşuyla tıklayın. Gelen menüde “Ekran çözünürlüğü”nü seçin.
uyari.gif
Bu resim yeniden boyutlandırılmıştır. Orijinal boyut için bu çubuğa tıklayınız. (562x510px)
Karşınıza çıkan pencerede algıla kısmına basarak ikinci ekranı tanıttıktan sonra “Birden çok ekran” kısmından istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Ayrıca ekranları sürükleyip sıralarını değiştirerek birincil ve ikincil ekranları belirleyebilirsiniz.
uyari.gif
Resmi büyük boyutta görmek için tıklayınız.

Bu kadar