Ram sorunu ve tavsiyeleri!!!!

Bu konuyu okuyanlar

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkdaşlar MacbookPro 2011 model makina kullanıyorum... yalnız 2*2 4gb ram var. Ve bazen oyun falan da oynuyorum ekran kartım paylaşımlı 256mb ramdan da kullanıyor ve crysis2 Alan wake Battelfield3 gibi oyunları oynayabiliyorum. ben ramı 2*4 gb yükseltmek istiyorum acaba bir performans artışı falan olur mu? eger olursa nekadarlık bir artış olur? yardım ederseniz sevinirim!

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
4 Yeterli zaten hocam. Yinede tabi farkedilir ama 4 gb ram kullanan işlem yaptığınızı sanmıyorum. Ekran kartı düşük 256 ram cidden düşük .

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
4 Yeterli zaten hocam. Yinede tabi farkedilir ama 4 gb ram kullanan işlem yaptığınızı sanmıyorum. Ekran kartı düşük 256 ram cidden düşük .
Ya öyle ama bu ekran kartı ram'den kullanıyor o yüzden ben crysis2 yi maksimum seviyede oynuyorum ama hafif oyun sırasında donmalar falan olur. acaba 6 olursa bir faydası olur mu onu merak ettim. mac lion sistem var 4 cok rahat yetiyor. ama oyunlarda falan yararı olur mu?

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ya öyle ama bu ekran kartı ram'den kullanıyor o yüzden ben crysis2 yi maksimum seviyede oynuyorum ama hafif oyun sırasında donmalar falan olur. acaba 6 olursa bir faydası olur mu onu merak ettim. mac lion sistem var 4 cok rahat yetiyor. ama oyunlarda falan yararı olur mu?
Ramden kullanıyorsa sabit 256 kullanıyorsa olmaz ama değişken-artış gösterebilen değer ise olur tabiki.

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Hocam pek anlamam bu işlerden DDR5 ekran kartı ati 6490m yapmadığım iş yok. acaba ram yükseltirsem oyun için yeterli ramı kullanır geri kalanı ekran kartına kalsa onun bir faydası olur mu? ilgilendiğin için ayrıca teşekkür ederim üstad

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bende (4x2) 8 gb ddr3 ram var. günlük kullanımda 3,8 gb üzerine çıktığını görmedim. batlefield 3 oyunu da dahil. ram almak boşa masraf olur. imkanın varsa ekran kartı al. :)

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bende (4x2) 8 gb ddr3 ram var. günlük kullanımda 3,8 gb üzerine çıktığını görmedim. batlefield 3 oyunu da dahil. ram almak boşa masraf olur. imkanın varsa ekran kartı al. :)
Hocam güzel söylemişsin ama benim ekran kartı almak gibi bir durumum yok. yeni bilgisayar almam lazım ancak o zaman! oda şuan imkansız bu bilgisayar cok fazla bana :)