Yeni Bir Sosyal Ağ:Friendplans

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,yaklaşık 3 aydır geliştirdiğimiz friendplans.com u bugün açmış bulunuyoruz

Nedir Friendplans ?

Plan ekle bölümünden bugün ne yapacaksanız onu yazıyorsunuz,saatlerini belirtiyorsunuz belirttiğiniz saat gelince arkadaşlarınızın haber sayfasında "Şuanda .... yapıyor" şeklinde çıkıyor.Sizde kendi haber sayfanızda arkadaşlarınızın o anda nerede ne yaptıklarını görebilir,beğenebilir,yorumlayabilirsiniz.İsterseniz üst bölmeden o anki etkinliğiniz ile ilgili düşüncelerinizide yazabilirsiniz.

Sadece geleceğe mi plan ekleniyor ?

Hayır,üst kısımda bulunan hızlı etkinlik ekle bölmesinden o anda ne yaptığınızı yazabilirsiniz.

Sosyallik Puanı Nedir ?

Sosyallik puanı sizin siteye üye olduğunuzdan beri ne kadar sosyal olduğunuzu gösterir,bu bilgi her gün güncelleniyor ve girdiğiniz plan sayısı,beğenilme sayısı ve yorumlanma sayısıyla doğru orantılı çalışıyor.

Foursquare`dan Farkı Nedir ?

Foursquare lokasyon tabanlı bir sistem yani bir mekana gitmek üzerine kurulu ancak bizim sistemimizde illa bir yere gidipte check-in yapmanıza gerek yok,sadece ne yapacağınızı yazıyorsunuz foursquare gibi nerede olduğunuzu değil,ve Foursqare`da geleceğe plan ekleme gibi bir özellik yok ve check-in yapmak için illa bir telefon gerekiyor.Friendplans`da illa telefona gerek yok.

Kısaca toparlamak gerekirse
yapacağınız etkinlikleri önceden planlayıp sisteme girerek arkadaşlarınızla paylaşabilir,arkadaşlarınızın ne yaptıklarını görebilirsiniz.

Not:Sisteme kayıt olduktan sonra yardım sayfasından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

(Sistem daha yeni olduğu için hatalar olabilir)

Adres:www.friendplans.com

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Güzel düşünce, lakin daha ilk baştan anasayfa sıkıntılı. Kayıt ol butonunu göremedim. Opera kullanıyorum.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Üye oldum kurcukluyorum. Plan eklerken planımı yazıyorum ama ortada herhangi bir buton göremiyorum. El yordamıyla buldum ama :D

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Her zaman yerli girişimlerin desteklenmesi gerektiğini savunmuşumdur.

Bu girişimi de tabiki destekleyeceğim.

Hayırlı olsun , umarım başarılı olursunuz..

** Yalnız facebook daki arkadaşları bulmaya çalışırken şöyle bir hata verdi :
Fatal error: Uncaught Exception: 190: Invalid OAuth 2.0 Access Token thrown in /home/content/94/7464894/html/facebook.php on line 515

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Her zaman yerli girişimlerin desteklenmesi gerektiğini savunmuşumdur.

Bu girişimi de tabiki destekleyeceğim.

Hayırlı olsun , umarım başarılı olursunuz..

** Yalnız facebook daki arkadaşları bulmaya çalışırken şöyle bir hata verdi :

Öncelikle teşekkürler,bahsettiğiniz hata facebook tabanlı sanırım bazen yoğun olmasına göre veriyor o hatayı,bende daha önce vermişti mesela şimdi girdim vermedi facebook tabanlı bir problem yani çok nadirde olsa veriyor bazen hata

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Öncelikle teşekkürler,bahsettiğiniz hata facebook tabanlı sanırım bazen yoğun olmasına göre veriyor o hatayı,bende daha önce vermişti mesela şimdi girdim vermedi facebook tabanlı bir problem yani çok nadirde olsa veriyor bazen hata

evet tekrar denediğimde düzeldi.Ufak tefek hatalar oluyor gibi ama tabi zamanla düzelecek bunlar.

Şimdi farkettimde facebook daki arkadaşlardan kullanan yokmuş hiç :D

Neyse gelirler zamanla.. :D

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
evet tekrar denediğimde düzeldi.Ufak tefek hatalar oluyor gibi ama tabi zamanla düzelecek bunlar.

Şimdi farkettimde facebook daki arkadaşlardan kullanan yokmuş hiç :D

Neyse gelirler zamanla.. :D

Hehe :) Normal tabi daha dün açtık siteyi o yüzden kimse yok henüz,ilk kullanıcılar sizsiniz işte :D

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Hehe :) Normal tabi daha dün açtık siteyi o yüzden kimse yok henüz,ilk kullanıcılar sizsiniz işte :D

Artık yıllar sonra büyük bir şirket olduğunuzda ilk kullanıcıları da unutmzsınız.. :D
Bu arada ekip kaç kişilik hocam ? Bu sitenin arkasında kaç kişinin emeği var?

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Artık yıllar sonra büyük bir şirket olduğunuzda ilk kullanıcıları da unutmzsınız.. :D
Bu arada ekip kaç kişilik hocam ? Bu sitenin arkasında kaç kişinin emeği var?

İnş. hocam site büyüsede unutmamaya kalsa iş :) ekip 2 kişilik hocam :D ben ve arkadaşım,arkadaşım tasarımı ve html kısmını yapıyor,ben php kısmını :)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Tebrik ve takdir yağmurundan bir demet o halde :D

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Link verir misin haber sitelerinin?

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
açılış sayfasında üye olurken şifre alanı on focus halinde temizlenirken, focus out olduğunda eğer içi boşsa şifre diye ipucu vermiyor. diğer textbox'larda bu durum yok.
Şifre alanı margininde sıkıntı var. diğerlerinden içeride gözüküyor.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Link verir misin haber sitelerinin?

http://www.haber7.com/haber/20110412/Turklerden-zaman-ayarli-sosyal-ag.php
http://teknoloji.milliyet.com.tr/pl...net/haberdetay/13.04.2011/1377182/default.htm

açılış sayfasında üye olurken şifre alanı on focus halinde temizlenirken, focus out olduğunda eğer içi boşsa şifre diye ipucu vermiyor. diğer textbox'larda bu durum yok.
Şifre alanı margininde sıkıntı var. diğerlerinden içeride gözüküyor.

Teşekkürler ilgilenicez :)

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar anasayfa baştan dizayn edildi nasıl olmuş ? (bazı tasarım hataları olabilir,henüz yeni geçtik)

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Eski tasarım daha iyidi

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence sosyal ağlar doygunluğa ulaştı ama yerli girişimleri sonuna kadar destekliyorum.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar kullananlar için bir form hazırladık

http://goo.gl/03N3W

Doldurursanız çok seviniriz,sizin fikirlerinizle siteyi geliştiriyoruz çok önemli bizim için

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bende üye oldum. Bakalım neler olacak.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Foursqare kadar gereksiz bir site. internete girip üşenmeden şunu bunu yapıyorum diye yazanları cidden anlamaya çalışıyorum ama olmuyor. çok mu ezikler, fazla mı kompleksliler ayırt etmek güç. sosyal ağlara bu kadar kaptırmayın, sokağa çıkın biraz, teknolojik aletleriniz olmadan da yapabilirsiniz, deneyin bence. sanal dostlarla sanal zamanlar.