Askerler o kızlara neler yaptırmış neler!

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
179856.jpg

Yurttan kaçan iki kızı eve kapadıkları ve alem yaptıkları iddia edilen askerlerle ilgili yeni iddialar ortaya çıktı!

Yurttan kaçtıktan sonra 2 uzman çavuş, 1 astsubay tarafından eve kapatılıp taciz edilen kızların ifadeleri rezaletin detaylarını ortaya döktü. G.Ç., arkadaşı M.T’nin uzman çavuş F.A tarafından yatak odasına götürüldüğünü, kimi gecelerde arkadaşının ağlama sesleri ve hıçkırılarını duyduğunu anlattı.

Vatan'ın haberine göre, Kemerburgaz’daki Ağaçlı Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nden kaçan 15 yaşından küçük M.T ve G.Ç’yi, Çatalca’daki evlerinde alıkoyan 2 uzman çavuş ve 1 astsubay 10 gün boyunca partiler düzenledi. 10 gün askerlerin evinde kaldıktan sonra yurtlarına dönen iki kızın anlattıkları sonrasında ortaya çıkan skandalda, bir atsubay ve iki uzman çavuş tutuklandı. Cinsel istismara uğrayan kızlar, ifadelerinde yaşananan korkunç olayı detayları ile anlattı. Yurttan şiddet gördükleri için kaçtıklarını belirten kızlar, 156 Jandarma hattını arayarak tanıştıkları uzman çavuş A.K’nin tavsiyesiyle Çatalca’ya gittiklerini söyledi.
KLARNETLE GÖBEK ATTIRDILAR

Mağdur kızlar ifadelerinde, askerlerden F.A’nın Moldovyalı bir kadına sahte kimlik çıkardığını kendilerine anlattığını belirterek, “Eğer isterlersek bize de kimlik çıkaracaklarını ve rahatlıkla birlikte yaşayabileceğimizi söyledi. Askerle eve klarnet getirip canlı müzik çaldılar. Onlar çalarken bizde dansöz gibi oynayıp göbek attık. Sürekli alkol alıyorlardı. Bizim de onlarla birlikte alkol almamızı istediler. Geceler boyunca hep alkol aldık. Yanımızda esrar da içiyorlardı. Bizi de esrar içmemiz konusunda zorladılar” dedi.
AYNI YATAKTA YATTIK

Askerlerden bazılarının alkol aldıktan sonra kendileriyle birlikte aynı yatakta da yattığını anlatan G.Ç, arkadaşı M.T’nin uzman Çavuş F.A tarafından yatak odasına götürülerek taciz edildiğini belirterek, “Bazı geceler arkadaşının ağlama sesi geliyordu. Hıçkırıklarını duyuyordum. Z.G’de benim de kafama silah dayayarak sevgilisi olmam için tehdit etti” şeklinde ifade verdi. M.T ise “Uzman jandarma çavuşu F.A beni sürekli taciz etti. Yanında kalmam için sürekli bana vaatlerde bulundu” diye konuştu.
156'YI DEFALARCA ARADILAR

Astsubay A.K ise mahkemede verdiği ifadesinde, 156 Alo Jandarma hattında çalıştığını ve G.Ç’nin 10-15 defa kendisini arayarak tanışmak istediğini belirterek, “Ramazan’da buluşup iftar yaptık. Kızlar gidecek yerlerinin olmadığını söyledi. Arkadaşım Ö.Ö’nün evine götürdüm. Gündüz geri gönderdim. Tekrar arayınca uzman çavuş F.A’nın evine bıraktım. Aradan bir hafta geçtikten sonra F.A’nın kızları evden kovduğunu öğrendim. Kızlar beni tekrar aradı. Bu kez kızları yine Ö.Ö’nün evine götürdüm. Onlardan kurtulmak istiyordum. Bu kez kızlara Veysel diye bir adamın yanına gitmelerini söylerek Mecidiyeköy’de bıraktım. Sonra bir daha da görmedim. Kızları yurda dönme konusunda defalarca uyardım ama onlar yurtta işkence gördüklerini, teslim etsem de yine kaçacaklarını söyledi. Vicdanım elvermediğinden kötü yola düşmesinler diye, yardım etmeye çalıştım, onlara kalacak yer temin ettim” şeklinde ifade verdi

internethaber.com

yasaklı

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Tarihte hep kahramanlığı namusu şerefiyle anılan türk milleti vede Türk ordusunun bir kaç şe...siz yüzünden düştüğü durum malum.Ergenekoncular kafayı gözü kırdık diye bir şekilde kaçtılar.Hesap vermediler ama öbür dünyada kimden nereye kaçacaklar merak ediyorum.
Kim ne derse desin devlet denetimine kapalı bir ordu şekilde işte olduğu gibi her türlü rezaletin yaşandığı bir batakhane haline geliyor.

ulass09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başlık hemen hazır zaten:cursing: Bölee bişey olduysa bile (ki bence iftira hersey kızların rızasıyla oldu) niee direk asker kocaman başlıkla? bizi askerimize düşman ettiler..

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Başlık hemen hazır zaten:cursing: Bölee bişey olduysa bile (ki bence iftira hersey kızların rızasıyla oldu) niee direk asker kocaman başlıkla? bizi askerimize düşman ettiler..

katılıyorum, askerler diyerek tüm askerleri suçlamaya çalışıyorlar.

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
Büyükçekmecedeki askerlerin yaptıklarıda malum ... kaçak silah barındırma , yurt dışına uyuşturucu kaçırma ...

Ordunun hali içler acısı artık sanırım .

The Dark Knight

Müdavim
Reaksiyon puanı
77
İki üç tane çürük eleman için tüm ordunun imajı bozuluyor. Böyle adamların bilerek askeriye sokulduğunu düşünüyorum artık. Ordunun halktan kendini üstün görmesine de karşıyım halkın orduyu harcanabilir bir devlet kurumu olarak lanse etmesine de.

Osmanlı'nın gerçek çöküşü yeniçeri ocağının bir anda ortadan kaldırılmasıyla başladı. Kanser olmuş olan kurumu cerahi müdehale olmadan çat diye kesip attılar devletin vücudundan. Evet kanser gitti ama bu sefer de kan kaybı yaşanmaya başladı.

Profesyonel orduya geçilse böyle tipler giremez askere. Zira şirket gibi olacağı için ordu o maaşı hak etmek için adam gibi işler ortaya koyman gerekecek. Bu durum ise baştan aşağıya çarpık zaten. Yurtta güven yok kızlar başka yerlere kaçıyorlar. Askerler vatandaşı koruma görevini unutup kızları dansöz gibi kullanıyor. Kızlar asker gel bizde kal diyince geliyor.

Olayda hiç bir haklı taraf yok resmen. Ülkenin sosyal ve ahlaki halini gösteriyor resmen durum kimse ne olacağını düşünmeden yaşıyor.

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
İç denetimden yoksun her insan böyle bir şey yapmaya hazır bekleyen nefis taşır. nefsi dizginlemek için akıl gerek. aklı sahte ideolojilerle zehirlerseniz bu sefer akıl insanı dizginlemeye değil, vicdanın sesini susturmaya yarar. vicdansızların ne yapacağı belli olmaz. ister asker ister sivil olsun.

candasm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başbakan hakkında olsaydı kimse toz konduramazdı ama kaldı ki hesap söylentileri kapandı ama askere gelince söz az daha asalım diyecekler....

Ayrıyetten asker devlet yönetimindedir kim kime neyi nasıl anlatıyorsa artık...

Ozgurky

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Kızlar fotoğraflarda gayet memnun gözüküyor, yurttan kaçan kız 3 askerin elinden mi kaçamayacak yani. Umduklarını bulamadılar galiba ki bu hale getiriyorlar konuyu. Ayrıca kışkırtıcı başlıklar seçmemek lazım, orduyla ilgili haberler yaparken seçilen kelimelere biraz dikkat etmek lazım.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
herkes hata yapabilir ama asker hata yapamaz bu 1
ikincisi ise askerler zaten uzman çavuş uzmanları hiç sevmemişimdir ve itici gelmişlerdir askerlerin arasındaki en beleşçi tip ve hata yapmaya en müsait olanlarıdır.

kosasker

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kaçmasınlar kızlarda... Bu işin askeri, doktoru mu var. Herkes insan, herkes çiğ süt emmiş. Bunu tüm askerlere mâl etmek kadar kötü ve yakışıksız bir tavır yok.

Münferit olaylar asla genele yayılamaz.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Daha Öncede Dedim

İnsanı Üniforması Değildir İnsan Yapan , Ahlakıdır!

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Tarihte hep kahramanlığı namusu şerefiyle anılan türk milleti vede Türk ordusunun bir kaç şe...siz yüzünden düştüğü durum malum.Ergenekoncular kafayı gözü kırdık diye bir şekilde kaçtılar.Hesap vermediler ama öbür dünyada kimden nereye kaçacaklar merak ediyorum.
Kim ne derse desin devlet denetimine kapalı bir ordu şekilde işte olduğu gibi her türlü rezaletin yaşandığı bir batakhane haline geliyor.

Devleti kim denetliyor arkadaşım? Bugün hükümeti kim denetleyebilir? Türk Milletine televizyonlarda esrar olarak dizileri verdiler, gıkı çıkmıyor kimsenin. Ne olduğu umrunda da değil.

Yapılabilecek en iyi iş ahlak ve akıl sahibi bireyler yetiştirmektir.

ZuCChiNi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnasn bu. Asker olmuş, siyasetçi olmuş farketmez.
Eğer içinde pislik, kanı bozukluk varsa ne iş yaparsa yapsın pisliğini kusar.
Ama sadece kendine etmez çevresine de zarar verir.
Bir-kaç kanı bozuk yüzünden askeriye lekeleniyor.

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
herkes hata yapabilir ama asker hata yapamaz bu 1
ikincisi ise askerler zaten uzman çavuş uzmanları hiç sevmemişimdir ve itici gelmişlerdir askerlerin arasındaki en beleşçi tip ve hata yapmaya en müsait olanlarıdır.
sen öyle zannet, askerlik yaptınmı bilmiyorum ama askerliğin içinde her türlü pislikler dönüyor ben isim ve bölge ismide vermiyeceğim, görev sırasındayken alkol alıp, köy koruyucularına kaçak sigara getirtirip devlete zarar vermekten başka bir şey yaptıkları yok, ben asker olduğum için bunları görüyorum bizzat şahit oluyorum, askerlik yapanlar her şeyi çok iyi bilirler ama ben buna çürük elmayı ayırmak lazım diye düşünüyorum, benim tanıdığım asker ile ilgilenen disiplini elden bırakmayan, askere sahip çıkan tugay komutanlarda var, o yüzden asker asker hata yapmaz zihniyetinden çıkmak lazım.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kızların RIZASI ile denmiş...

Savunduğunuz şeyin elle tutulur bir yanı olsun...

Bakın ASKERİ Eleştirmiyorum...

O işi yapan KİŞİLERİ eleştiriyorum...

Kızlar Kaç Yaşında

15 ONBEŞ...

Yani daha ÇOCUK...

Ne Rızasından bahsediyorsunuz!!!

Konuşacaksak KANUNLARLA KONUŞALIM...

Kızlar öncelikle REHABİLİTASYON MERKEZİNDEN KAÇMIŞ...

Bu Kızları Normal birey kabul edemeyiz!!!

Şimdi Kanunlar ne diyor...

----

MADDE 103. - (1) Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;
a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,
b) Diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar,
Anlaşılır.
(2) Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda, sekiz yıldan onbeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
(3) Cinsel istismarın üstsoy, ikinci veya üçüncü derecede kan hısmı, üvey baba, evlat edinen, vasi, eğitici, öğretici, bakıcı, sağlık hizmeti veren veya koruma ve gözetim yükümlülüğü bulunan diğer kişiler tarafından ya da hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuz kötüye kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
(4) Cinsel istismarın, birinci fıkranın (a) bendindeki çocuklara karşı cebir veya tehdit kullanmak suretiyle gerçekleştirilmesi hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza yarı oranında artırılır.
(5) Cinsel istismar için başvurulan cebir ve şiddetin kasten yaralama suçunun ağır neticelerine neden olması hâlinde, ayrıca kasten yaralama suçuna ilişkin hükümler uygulanır.
(6) Suçun sonucunda mağdurun beden veya ruh sağlığının bozulması hâlinde, onbeş yıldan az olmamak üzere hapis cezasına hükmolunur.
(7) Suçun mağdurun bitkisel hayata girmesine veya ölümüne neden olması durumunda, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur.
Reşit olmayanla cinsel ilişki

MADDE 104. - (1) Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikâyet üzerine, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fail mağdurdan beş yaştan daha büyük ise, şikâyet koşulu aranmaksızın, cezası iki kat artırılır.

--------------

Hala bu adamları KIZLARIN RIZASI diye savunacak olan bir kişi var mı?

Olay ASKER meselesi değil

Olay İNSANLIK meselesi...

ASKERİYEYİ savunacağım diye İNSANLIK SUÇUNU Görmezlikten Gelemezsiniz...

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Askere bak bu ufak kızları yetkili kamu kuruluşlarına değilde. Ordaki burdaki tanıdığına gönderiyor. Şe*r*fs*z madem adamsın niye göndermedin yetkili kurumlarada tandıklara gönderip akşam mezesi diye hazırda beklettin.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Sadece bu mu
Fenerbahçe orduevinde uyuşturucu zulası aranıyor bir diğer askerin evinde kaçakçılardan çalınmış yirmi kilo eroin
Fuhuş+casusluk operasyonları yargılanan darbeciler.
Ne bekliyordukki israille bütünleşen generaller ağlama duvarında ağlayanlar ordunun planlarını utanmadan israile yunanistana servis edenler.
Bunlar ahlak çöküntüsü.
Yaşamıyla yargılanıp sadece islamı seçti diye ihraç edilenler acaba ah mı tuttu.
Uzun yıllar uydurma doktrinlereorla inandırılmanın bedelini şimdi bu şerefli ocak ödüyor.

azarax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana inandırıcı gelmedi. bir de assubayın ifadesini okursak ;)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
3-5 kendini bilmezin üniformasıyla yapmaması gereken işler yüzünden başlarına gelenleri orduya mal etmek yanlış.Ahlaksız her yerde ahlaksız

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
3-5 kendini bilmezin üniformasıyla yapmaması gereken işler yüzünden başlarına gelenleri orduya mal etmek yanlış.Ahlaksız her yerde ahlaksız
Sana şöyle cevap vermek isterim.
Devlete ait yetiştirme yurtları tam bir felaket önümüzde Küçükyalı ve İzmir örnekleri var Hiç bir vicdan azabı duymaksızın aç nefislere sunulan sabiler devamında sonu belli olmayan soruşturmalar ve kaybolan hayaller.
burası ayrı ama önümüzde bahçe içinden geçerken kopardığı elma yerine para takan asekiri mansure-i muhammediye var ve aynı ahlak çöküntüsü burada yine çocuk yaşta birilerine pazarlananlar[izmit fuhuş+casusluk operasyonu]o ifadeleri aynı düşünceyi taşıdığımız ordumuz rencide olmasın diye konu olarak açmadık.Gerek uyuşturucu gerek fuhuş gerekse devlet yönetimine cebren müdahaleden yargılanan hüküm giyen bu kadar bozuk zihniyet hangi orduda var.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
İki üç tane çürük eleman için tüm ordunun imajı bozuluyor. Böyle adamların bilerek askeriye sokulduğunu düşünüyorum artık. Ordunun halktan kendini üstün görmesine de karşıyım halkın orduyu harcanabilir bir devlet kurumu olarak lanse etmesine de.

Osmanlı'nın gerçek çöküşü yeniçeri ocağının bir anda ortadan kaldırılmasıyla başladı. Kanser olmuş olan kurumu cerahi müdehale olmadan çat diye kesip attılar devletin vücudundan. Evet kanser gitti ama bu sefer de kan kaybı yaşanmaya başladı.

Profesyonel orduya geçilse böyle tipler giremez askere. Zira şirket gibi olacağı için ordu o maaşı hak etmek için adam gibi işler ortaya koyman gerekecek. Bu durum ise baştan aşağıya çarpık zaten. Yurtta güven yok kızlar başka yerlere kaçıyorlar. Askerler vatandaşı koruma görevini unutup kızları dansöz gibi kullanıyor. Kızlar asker gel bizde kal diyince geliyor.

Olayda hiç bir haklı taraf yok resmen. Ülkenin sosyal ve ahlaki halini gösteriyor resmen durum kimse ne olacağını düşünmeden yaşıyor.

+1.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Profesyonel orduya geçilse böyle tipler giremez askere. Zira şirket gibi olacağı için ordu o maaşı hak etmek için adam gibi işler ortaya koyman gerekecek.

Gülerim işte buna. :D
O zaman orduyu özelleştirelim de! Devlet kurumlarında senin dediğin gibi maaşı hak etmek için çalışan çok fazla ahlak sahibi insan yok! Profesyonel ordu kesinlikle teröre çare olamaz. Ordunun yapısıyla oynayanların amaçları açıkça bellidir. Profesyonel ordu TSK'yı bitirmek için hazırlanan plandır.
Orduda rütbeli olan da bu milletin yetiştirdiği çocuklar, mecliste vekillik yapanlar da, hakimlik yapanlar da... Demek ki sorun bir kurumda değilmiş. Sorun bu milletin artık ahlak ve akıl sahibi bireyler yetiştirememesindenmiş. Uzun vadeli ve kesin çözüm de buradan geçiyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Bence "ordu" ihaleye verilsin, terörü bitirmeye yönelik en iyi teklifi/projeyi sunan firma ihaleyi alsın.

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Gülümsüyor gibiler . Ama arada öyle çürükler çıka biliyor oda Türk ordusunun imajını bozuyor. Konu mahremiyet olunca ağıza gelen sayılıyorda ülkenin başındakilerin yaptığı yolsuzluklara ses çıkmıyor. :) şaşırıyorum artık :)

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Gülerim işte buna. :D
O zaman orduyu özelleştirelim de! Devlet kurumlarında senin dediğin gibi maaşı hak etmek için çalışan çok fazla ahlak sahibi insan yok! Profesyonel ordu kesinlikle teröre çare olamaz. Ordunun yapısıyla oynayanların amaçları açıkça bellidir. Profesyonel ordu TSK'yı bitirmek için hazırlanan plandır.
Orduda rütbeli olan da bu milletin yetiştirdiği çocuklar, mecliste vekillik yapanlar da, hakimlik yapanlar da... Demek ki sorun bir kurumda değilmiş. Sorun bu milletin artık ahlak ve akıl sahibi bireyler yetiştirememesindenmiş. Uzun vadeli ve kesin çözüm de buradan geçiyor.

profesyonel askerlik neden TSK`yı bitirsin ki bana bir kaç neden sor, silah tutmasını bilmeyen acemi askeri dağa gönderirsen, tabi ki şehit olur ama profesyonel asker nerde ne yapacağını, teröristler ile karşılaşınca ne yapacağını çok daha iyi bilir bu gibi ağır sorumlulukları üzerine alır. alayı, tabur, tugayı şöyle bir gezdim nasıl profesyonel askerler yetiştiriliyor göreceksin, para her zaman askerin tesellisidir, parasız askerlik batıda yapılır ama doğuda parasız kalsan isyan edersin bu böyle ben doğuda askerlik yapıyorum şuan izindeyim.