Galatasaray-Beşiktaş maçını kim kazanır?

Galatasaray-Beşiktaş maçını kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    59
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
gs_bjk.jpg

Galatasaray - Beşiktaş / Spor Toto Süper Lig 14. Hafta

Stat:
Ali Sami Yen

Tarih: 28 Kasım 2010 Pazar

Saat: 19:00

Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile Beşiktaş, Pazar saat 19:00'da Mecidiyeköy'de son kez karşı karşıya gelecek.

Spor Toto Süper Lig'de 14. hafta yarın derbi maça sahne olacak. Ezeli rakipler Galatasaray ile Beşiktaş, 2010'un son derbisinde Ali Sami Yen Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın kariyerinde 4. kez yöneteceği derbi saat 19.00'da başlayacak. Dev maçta Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ile Tarık Ongun yapacak. Dördüncü hakem ise Tolga Özkalfa.

Derbide ayrıca hakem gözlemciliğini Ahmet Akçay, federasyon temsilciliklerini ise Doğan Ertuğrul, Adnan Taşdan ve İsmail Şenay yapacak.

ALİ SAMİ YEN'DE SON DERBİ

Galatasaray Futbol Takımı, vedaya hazırlandığı Ali Sami Yen Stadı'nda son derbi maçını yarın Beşiktaş ile oynayacak.

Sezonun ikinci yarısındaki maçlarını, yapımı tamamlanmak üzere olan Türk Telekom Arena'da oynamayı planlayan sarı-kırmızılı ekip, Mecidiyeköy'deki son derbide ezeli rakiplerinden Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

''Cim Bom'', Türk Telekom Arena'da ilk derbiyi ise sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe ile oynayacak.

Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı'nda ezeli rakiplerinden Beşiktaş ile toplam 51, Fenerbahçe ile de 46 kez karşı karşıya geldi.

Galatasaray Kulübü'nün kurucusu ve ilk başkanı Ali Sami Yen'in adını taşıyan stat İstanbul'un Mecidiyeköy semtinde bulunuyor.

Stadın resmi açılışı 20 Aralık 1964 tarihinde Türkiye-Bulgaristan (A) milli maçıyla yapıldı. Mevcut kapasitesi 22 bin 800 olan statta seyirci rekoru, koltuk bulunmadan önceki dönemde, 1987'de Galatasaray-Eskişehirspor arasında oynanan maçta 39 bin kişiyle kırıldı.

Galatasaray, sezonun ikinci yarısında maçlarını Türk Telekom Arena'da oynamaya başladıktan sonra Ali Sami Yen Stadı yıkılacak ve yerine iş merkezi yapılacak.

ZİRVENİN UZAĞINDA, BURUK DERBİ

Galatasaray ile Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'de yarınki derbiye zirvenin uzağında, buruk çıkacak.

Süper Lig'de 13. hafta maçları sonunda 6. sıradaki Beşiktaş ile 10. sıradaki Galatasaray, yıllar sonra zirvenin uzağında lig derbisi oynayacak. Ezeli rakiplerin ikisi birden yıllar sonra derbi öncesi puan cetvelinde ilk 5 sıranın dışında mücadele edecek.

Ali Sami Yen Stadı'ndaki son derbi öncesi oldukça kötü bir sezon geçiren ezeli rakiplerden Galatasaray 17 puanla 10, Beşiktaş ise 21 puanla 6. sırada bulunuyor.

2010'DA ''BÜYÜK'' MAÇ KAZANAMADILAR

Galatasaray ile Beşiktaş, Süper Lig'de yarın yapacakları 2010'un son derbisi öncesinde yıl içinde oynadıkları ''büyük'' maçları kazanamamanın sıkıntısını yaşıyor.

Ezeli rakipler, ligde şampiyonluk yaşayan rakipleriyle 2010 yılı içinde yaptıkları hiçbir maçta 3 puana ulaşamadı.

Galatasaray, 2010 yılı içinde Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor ile Süper Lig'de yaptığı 7 maçtan 4'ünü yitirdi, 3'ünde berabere kaldı, sadece 1 gol atıp, 7 gol yedi.

Beşiktaş ise şampiyonluk yaşayan rakipleriyle 2010 yılı içinde yaptığı 6 maçtan 3'ünü yitirdi, 3'ünde berabere kaldı, 3 gol atıp, 6 golü kalesinde gördü.

GALATASARAY CEPHESİ

Dev maçın ev sahibi Galatasaray, Ali Sami Yen Stadı'ndaki son derbiyi kazanarak, sezon başından bu yana üzdüğü taraftarlarını sevindirmeyi amaçlıyor.
Lig tarihinin en kötü dönemlerinden birisini geçiren, son 3 maçında gol bile atamayıp, galibiyete hasret kalan, 13 hafta sonunda 6 yenilgi, 5 galibiyetle yenilgisi galibiyetinden çok olan, eksi 3 averaja sahip 10. sıradaki ''Cim Bom'', 6 maçtır Ali Sami Yen Stadı'nda puan vermediği Beşiktaş'ı, Mecidiyeköy'deki son derbiden yine puansız göndermeyi hedefliyor.

Kendi evinde bu sezonki 6 lig maçından 3'ünü kazanıp, 3'ünü yitiren, toplam 8 gol atıp, 10 gol yiyen Galatasaray'da derbi öncesi Baros ve Cana'nın sakatlıklarının geçmesi teknik heyeti sevindirdi. Bu sezon takımının attığı 14 golden 6'sına imza koyan, Beşiktaş'a Ali Sami Yen Stadı'ndaki son 2 derbide toplam 5 gol atan Baros'un, 5 haftalık aradan sonra derbide kısa süre de olsa forma giymesi bekleniyor.

Ligde 270 dakikadır gol atamayan sarı-kırmızılı takımda kadro dışı bırakılan Misimovic ile cezalı Serdar Özkan derbide forma giyemeyecek. Takım kaptanı Arda Turan ile Mustafa Sarp ve Serkan Kurtuluş'un ise sakatlıkları bulunuyor.

BEŞİKTAŞ CEPHESİ

Guti ve Quaresma gibi flaş transferlerle başladığı sezonda daha sonra sıkıntılı bir döneme giren Beşiktaş ise 6 maçtır puan alamadığı Ali Sami Yen Stadı'ndan 3 puanla dönerek, zirve takibini sürdürmeyi amaçlıyor.

Siyah-beyazlı takım, derbi maça ezeli rakibine oranla sakat futbolcular bakımından daha sıkıntılı hazırlandı.

Portekizli yıldızı Quaresma'nın yanı sıra tedavileri süren Bobo, Rüştü Reçber, Ekrem Dağ, Onur Bayramoğlu, Nihat Kahveci ve Ferrari derbide forma giyemeyecek.

Kalede Rüştü'nün yokluğunda Cenk ile Hakan arasında tercih yapacak teknik direktör Bernd Schuster'in, Bobo'nun sakatlığı, Holosko ve Nobre'nin ise formsuzluğunda, uzun süredir 18 kişilik maç kadrosuna bile almadığı Fatih Tekke hakkındaki kararı merakla bekleniyor.

11'LER

Galatasaray: Ufuk, Ali Turan, Neill, Servet, Hakan Balta, Sabri, Ayhan, Cana, Kewell, Elano, Pino

Beşiktaş: Cenk, Hilbert, İbrahim Toraman, Ersan, İsmail Köybaşı, Holosko, Ernst, Aurelio, Tabata, Guti, Nobre

En son haber

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Son yıllarda Beşiktaş'ın Ali Sami Yen'de galibiyet aldığını hiç hatırlamıyorum. En son İbrahim Üzülmez'in sağ ayağıyla attığı bir gol ile kazanmıştı Beşiktaş.

Galatasaray alır bu maçı.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ali Sami Yen'de Beşiktaş'ı genelde rahat yeniyoruz ama bu haldeyken ne yapabiliriz bilmiyorum. :D

Yine de alırız dedim. :)

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Her iki takımda da sakat oyuncu çok berabere gibi görünüyor ama gönlümden geçen Beşiktaş.

axxeqr

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
bizimkilerden bi cacık olmayacağı kesin.. oynadıkları klubü farkederlerde o ruh gelirse takıma yenebiliriz. ki böyle bişey büyük ihtimal gerçekleşmiyecek.. gönlüm Beşiktaş tabiki en kötü beraberlik olsun diyorum..

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şu anki duruma göre Galatasaray , Beşiktaş tan daha iyi ama beraberlik ağır basıyor...

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Son yıllarda Beşiktaş'ın Ali Sami Yen'de galibiyet aldığını hiç hatırlamıyorum. En son İbrahim Üzülmez'in sağ ayağıyla attığı bir gol ile kazanmıştı Beşiktaş.

Galatasaray alır bu maçı.

08.12.2002 2002-2003
Galatasaray 0 : 1 Beşiktaş
----------------77' İ.Üzülmez (Sağ ayağı ile attığı gol)

04.04.2004 2003-2004
Galatasaray 1 : 2 Beşiktaş
İ.Üzülmez 33' KK - 54' Pancu
------------------88' Ilie

Beşiktaş'ın (2-1) kazandığı son maçta Galatasarayın teknik direktörü Gheorghe Hagi idi.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
Besıktas bu macı kazanmak zorunda eger bugunku gıbı oynayıp ve yıne bugunku gıbı defansta hatalar yapmassa gs karsısında cok rahat kazanacagı kesın...

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Besıktas bu macı kazanmak zorunda eger bugunku gıbı oynayıp ve yıne bugunku gıbı defansta hatalar yapmassa gs karsısında cok rahat kazanacagı kesın...

Çok rahat dememek lazım.Son derbilerden sonra en sonunda anladım ki Derbilerde hiç bir zaman favoriler kazanamaz.İkisi de favori olmadığına göre beraberlik üstelik bu sene derbilerde beraberlik moda :D

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
gönlüm beşiktaş mantığım beraberlik diyor

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Şu anki duruma göre Galatasaray , Beşiktaş tan daha iyi ama beraberlik ağır basıyor...

Bu Beşiktaş'a ben de güvenmiyorum ama Galatasaray hangi anlamda daha iyi merak ettim. Kadro mu? Alakası yok. Puan durumu mu? Değil. Moral olarak mı? Hiç sanmıyorum. Üstün olduğu tek taraf geçmiş yıl istatistikleri.

Bana göre sonucu oynanmadan asla bilinmeyecek bir maç. Favori falan yok. Kötünün iyisi ya da şanslı olan kazanacak o gün için.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
derbi sonucunu önceden tahmin etmek herzaman çok zordur. ama beraberlik gibi duruyor.

_Saytun_

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Alıcaz bu maçı. Taraftar ruhumla söylüyorum, bi de sahadakiler ruhlarını sahaya yansıtsa ne guzel olacak. Ama nerdee hepsi trilyonluk eşekler

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bu maçı alacaz gibi.yinede belli olmaz.

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Gönlüm Galatasaray'ın kazanmasından yana ama maç oynanmadan sonucu kestirmek çok zor.

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bu Beşiktaş'a ben de güvenmiyorum ama Galatasaray hangi anlamda daha iyi merak ettim. Kadro mu? Alakası yok. Puan durumu mu? Değil. Moral olarak mı? Hiç sanmıyorum. Üstün olduğu tek taraf geçmiş yıl istatistikleri.

Bana göre sonucu oynanmadan asla bilinmeyecek bir maç. Favori falan yok. Kötünün iyisi ya da şanslı olan kazanacak o gün için.

.Beşiktaşın defansı çok kötü yol geçen hanı.Galatasaray 7 kişi savunma yapıyor.Sadece defansa bakarak düşündüm.Yoksa ne kadro ne de başka bir özellikleri farklı değil.Aynı durumdalar.

Benim dediğim gibi tüm gereksizleri göndericeksin Beşiktaştan oyunu da Quaresmanın üzerine yıkıcaksın bak o zaman nasıl takım olur Beşiktaş...

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
İki takımında hali içler acısı olmasına rağmen büyük kalite farkıyla Galatasaray diyorum.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Bilen bilmeyen yorum yapmış yine vallaha. :) Beşiktaş'ın kadrosunu, Galatasaray ile kıyaslayanlar var ki onları hiç sorma zaten...

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bilen bilmeyen yorum yapmış yine vallaha. :) Beşiktaş'ın kadrosunu, Galatasaray ile kıyaslayanlar var ki onları hiç sorma zaten...
Beşiktaşın kadrosu iyi, ama abarttığınız kadar değil. O kadar iyi olsaydı bu kadar puan kaybı yaşamazdı Beşiktaş.

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Beşiktaşın kadrosu iyi, ama abarttığınız kadar değil. O kadar iyi olsaydı bu kadar puan kaybı yaşamazdı Beşiktaş.

yanlış söyledin sakatlıklar ve kasap oyuncular olmasaydı bu kadar puan kaybı olmazdı

Narkoz23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Poff karizmanın yerlerde olduğu bir maç olacak iki tane başarısız takımın maçı olacak...

Ah be kartal dertli etin bizi.. aurelo f.tekke hilberti alanlar utanasın

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Beraberlik dedim bende. İnşAllah kazanır Galatasaray tabi.