Bankalardaki Bilgisayar Mühendisleri?

Bu konuyu okuyanlar

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bankada çalışan bilgisayar mühendisleri neden 10 bin TL'den az para almıyor.Yaptıkları iş nedir?Bilen varsa yazsın lütfen.?

mühendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ben cevap vereyim yeni mezun olacak biri olarak sorunuzun cevabını arastırdım.şöyle artık gunumuzde para akısı tamamen sanal ortamda bankalar aracılgı ile yapılmaktadır.bu kadar önemli olan bu kurulusların sistemlerinin korunması ve bakımı çok önemli oldugu için bankaların olmassa olmazısınızdır.yeri geldiğinde müdüre bile rest çekebilirsiniz.çünkü siz mühendissinizdir teknik adamsınızdır.bir bankanın internet sitesinin bile hacklenmesinden dolayı bile zarar edıyorsa gerisi çok açıktır.yeni mezun arkadasım askerden sonra gırdı iş bankasına aldıgı para 7,500 euro.

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
bankada bilgisayar mühendisi olarak işe başlamak için gereken adımlar ve nitelikler neler peki ?

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
İnternette bulduğum bir ilanda yazanlar :

BANKAMIZ İÇİN;

Mühendislik Fakültelerinden mezun,

İyi derecede İngilizce bilen,

Bankacılık sektöründe tecrübeli,

J2EE ve JSP ile uygulama gerçekleştirebilen,

Design Patternleri bilen ve uyguluyan,

Struts,Hibernate kutuphaneleri kullanabilen,

Oracle, SQL Server, JDBC kullanabilen,

Net platformunu teknikleri ve teknolojileri seviyesinde taniyan,

ayrıca

http://www.secretcv.com/ilan/network-administrator_351466.html

http://www.secretcv.com/ilan/bilgi-teknolojileri-ic-kontrol-denetcisi_322354.html

http://www.secretcv.com/ilan/adk-uygulama-gelistirme-uzmani_315801.html

sizlere fikir verebilir.

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
İnternette bulduğum bir ilanda yazanlar :

BANKAMIZ İÇİN;

Mühendislik Fakültelerinden mezun,

İyi derecede İngilizce bilen,

Bankacılık sektöründe tecrübeli,

J2EE ve JSP ile uygulama gerçekleştirebilen,

Design Patternleri bilen ve uyguluyan,

Struts,Hibernate kutuphaneleri kullanabilen,

Oracle, SQL Server, JDBC kullanabilen,

Net platformunu teknikleri ve teknolojileri seviyesinde taniyan,

ayrıca

http://www.secretcv.com/ilan/network-administrator_351466.html

http://www.secretcv.com/ilan/bilgi-teknolojileri-ic-kontrol-denetcisi_322354.html

http://www.secretcv.com/ilan/adk-uygulama-gelistirme-uzmani_315801.html

sizlere fikir verebilir.

Hocam teşekkür bilgi için bakıyorum.Daha da fazla bilgisi olan varsa yazsın lütfen :)

mühendis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bankalarda girerken bakılan en önemlis sey programlama dillerini,ingilizce ve linux kod sistemini bilmektir.gelisen olaylara çok çabuk çözüm bulmanız istenir sizden .ekip çalışmasını iyi yapmanız son derece önemlidir.ayrıca Oracle, SQL Server, JDBC kullanabilmek şartlar arasındadır. yani iyi bir bilgisayar mühendisi istenir. üniversitedeki transkrip ve üniversite diploma notuna bakılır.(itü den mezunsanız bakılmaz itü de not ortalaması iyi olan adam zaten kafayı yemiştir onun başvurusunu kabul etmezler :))özellikle buyuk banlkalarda iş,akbank falan not ortalaması önemlidir,bitirdiğiniz üniversite onlar için önemlidir.girdinizmide açıkcası kral olursunuz .bankadaki gizli müdür sizsinizdir.

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bankalarda girerken bakılan en önemlis sey programlama dillerini,ingilizce ve linux kod sistemini bilmektir.gelisen olaylara çok çabuk çözüm bulmanız istenir sizden .ekip çalışmasını iyi yapmanız son derece önemlidir.ayrıca Oracle, SQL Server, JDBC kullanabilmek şartlar arasındadır. yani iyi bir bilgisayar mühendisi istenir. üniversitedeki transkrip ve üniversite diploma notuna bakılır.(itü den mezunsanız bakılmaz itü de not ortalaması iyi olan adam zaten kafayı yemiştir onun başvurusunu kabul etmezler :))özellikle buyuk banlkalarda iş,akbank falan not ortalaması önemlidir,bitirdiğiniz üniversite onlar için önemlidir.girdinizmide açıkcası kral olursunuz .bankadaki gizli müdür sizsinizdir.

Vay arkadaş yaw :D

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
İyi para varmış bu işte ..:D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61

forum kuralı 10 der ki;

10. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır, mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır.

3 kelime kullanmışsın 2 si renkli bu durumda tamamına yakın durumunu ihlal ediyorsun :rolleyes:

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
forum kuralı 10 der ki;

10. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır, mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır.

3 kelime kullanmışsın 2 si renkli bu durumda tamamına yakın durumunu ihlal ediyorsun :rolleyes:

3 kelimeden 2 si kırmızı...

Bu demektir ki % 66 sı kırmızı...

% 66 ne zamandan beri tamamına yakın oluyor ;D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
3 kelimeden fazla yok ki :D paydası düşük :D bu yüzden 3 rakamını hiç sevmem :D

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
vay bea benim meslektende (elektrik-elektronik müh) alıyolarmış. gerçi bizde programlama görecez ama hiç bankada iş alanım olduğunu bilmiyordum :D bu konuyu iyi bi araştırmam lazım :)

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
vay bea benim meslektende (elektrik-elektronik müh) alıyolarmış. gerçi bizde programlama görecez ama hiç bankada iş alanım olduğunu bilmiyordum :D bu konuyu iyi bi araştırmam lazım :)

O yazan programlama dillerini bilmen gerekiyor :)

metin06ank

Asistan
Reaksiyon puanı
1
liseyi yeni bitirdim elektronik bölümünü ve lise boyunca php,msql,jquery vsvs öğrendim yani web çozümleri geliştirebiliyorum üni dede mühndislik veya yazılım bölümlerine gitsem girme şansım varmıki :D

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
liseyi yeni bitirdim elektronik bölümünü ve lise boyunca php,msql,jquery vsvs öğrendim yani web çozümleri geliştirebiliyorum üni dede mühndislik veya yazılım bölümlerine gitsem girme şansım varmıki :D

liseyi kaç yılda bitirdin , yaş 33 gözüküyorda :D

---------- Post added at 15:32 ---------- Previous post was at 15:31 ----------

sanırım cobra11 i azimlendiren maaşı oldu :)

bu devirde 7.5bin dolar maaş , ölüyü diriltir :mrgreen:

cratos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne yaptınız arkadaşlar.. yok 10 bin tl maaş yok. 7500 dolara maaş...bu rakamları alanlarda vardır eminim ama herkese bu kadar yüksek maaş vermiyorlar..bir bankanın bilgi işlem departmanında 50 kişi var ise 10 bin lira maaş alan insan sayısı belkide bunun 5'te biri kadardır.. yeni mezun iseniz.. bir bankada alacağız rakam takribi 1800 tl civarıdır...bu maaş sene kıdem ve deneyimle artar.. 7500 dolar maaş anca alanınızda çok uzman ve deneyimli olduğunuz zamanlarda alabileceğiniz bir maaştır ki eğer size banka bu kadar para veriyorsa emin olun özel sektörde çok daha fazlasını veren olur..

şu anda yaklaşık olarak 8-10 tane bankada çalışan 20 ye yakın tanıdığım mühendis arkadaş var ve hiç birinden bu rakamları duyamadım...

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
yuksek maaaşı anca 10 yıl tecrübeli uzman alabilir yeni mezun birine bu kadar yüksek parayı veren bi banka varmıdır acep

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ne yaptınız arkadaşlar.. yok 10 bin tl maaş yok. 7500 dolara maaş...bu rakamları alanlarda vardır eminim ama herkese bu kadar yüksek maaş vermiyorlar..bir bankanın bilgi işlem departmanında 50 kişi var ise 10 bin lira maaş alan insan sayısı belkide bunun 5'te biri kadardır.. yeni mezun iseniz.. bir bankada alacağız rakam takribi 1800 tl civarıdır...bu maaş sene kıdem ve deneyimle artar.. 7500 dolar maaş anca alanınızda çok uzman ve deneyimli olduğunuz zamanlarda alabileceğiniz bir maaştır ki eğer size banka bu kadar para veriyorsa emin olun özel sektörde çok daha fazlasını veren olur..

şu anda yaklaşık olarak 8-10 tane bankada çalışan 20 ye yakın tanıdığım mühendis arkadaş var ve hiç birinden bu rakamları duyamadım...

Valla bilmiyorumda var dediler :) Asıl burada noktayı bankada çalışmış mühendisin koyması lazım :) Gerçek ağızdan duymamız lazım.

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende bilgisayar mühendisliğini düşündüğüm için araştırmıştım bu konuyu, bankalara girerseniz bilgi işlem bölümünde 2000TL civarı bir maaşla başlıyorsunuz işe, bankaya göre değişiyor bu 2000 de olur 2500'de. Yükseldiğiniz takdirde ise maaşınız 15-20Bin TL'lere kadar çıkabiliyor tabii bu da bankaya göre değişiyor :D

cratos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Valla bilmiyorumda var dediler :) Asıl burada noktayı bankada çalışmış mühendisin koyması lazım :) Gerçek ağızdan duymamız lazım.

Bende bir bilişim sektörü çalışanıyım. Bankacılık uygulaması geliştiriyoruz.. Bu yüzden bütün bankalar ve bankaların bilgi işlemleri ile haşır neşiriz.. Orada tanıdıklarımla bankaların maaş ve imkanları konusunu çok kereler konuştuk.. Daha öncede bahsettiğim gibi ilk başlangıç 1800 civarlarında oluyor (tabi bankadan bankaya değişiyor bu rakam)... sene deneyim ve bilgiye göre bu artıyor...10 senelik bankacılık deneyiminiz varsa proje yöneticisi,takım lideri,bölüm şefi gibi pozisyona geldiğinizde 10-15 bin gibi rakamları alabiliyorsunuz..

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
3. Sınıfında yarısı gitti tüm bankalara başvuru yapsam ing falan her şeyi iyi yazsam hangisi alır ?

cvp : Hiçbiri :)
Başta bi torpil bulmak lazım yoksa burnunla zurna çalsan tecrübesiz yine almazlar :D
Ee bir yere girmeden nasıl tecrübe kazanacam ben yahu ?

murtix61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkladaşlar bahsettiğiniz kişiler Sistem ve Ağ uzmanlığı denen bir branşta uzman olan kişilerdir.Ve bunu bir bankada örneğin 10 IT çi varsa bunlardan sadece biri veya ikisi bu maaşı alabilir.bunun sebebi bankanın bilgi işlem projesini hazırlayan,senkronizasyonları ayarlayan,kısaca topolojiyi hazırlayıp kuran kişiler alabilir.ve bu da uzun yıllar IT sektörünün içinde olan ve kendini iyi geliştirmiş kişilerdir...Bende BilgeAdam da sistem ve ağ uzmanlığı kursunu Üstün başarı ile bitirdim fakat ingilizce yeterince yok ve lise mezunu olduğum için şu ana kadar iş bulamadım..Eğer bu işin içine girip yapmak isteyen varsa aranıza öncelikle iyi bir ingilize kursuna gidin.sonra bahsettiğim sistem kursuna gitmeniz..çünkü bankalarda kullanılan sistemlerin bir çoğu ingilizce..Örneğin Exchange 2010,ISA Server,Edge transport,Client Access vs vs..gibi...Günümüzde IT çiler iyi paralar kazanıyor fakat iş bazılarının söylediği gibi kolay bir iş değil.Maksimum tecrübe ve çok geniş görüş açısı isteyen bir meslek..