Türk Hacker İle Chat

leomessi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bir kaç gün önce thenextweb yazarlarından Boris’in kişisel blogu bir Türk hacker tarafından hacklenmiş ve Boris sitesini açtığında gördüğü şey yukarıdaki Türk Bayrağı ve Türkçe yazılarmış. Hosting şirketi kısa sürede sorunu gidermiş ve Boris’de olayı unutmaya hazırlanırken birden aklına hackerla röportaj yapıp yayınlamak gelmiş. Hosting şirketinin de yardımıyla hackerin hack sırasında kullandığı geçici e-mail adresini bulup pek umudu olmasa da röportaj teklif etmiş. Ama hacker cevap vermiş ve kabul etmiş.

İşte o röportaj:
Hacker: Merhaba
Boris: Merhaba
H: Merhabaaaa
B: Kusura bakma. Birden işlerim yoğunlaştı. Eee nasılsın?
H: İyiyim sen?
B: Gayet iyiyim. Sana blogumu hacklemen ile ilgili bir kaç soru sorabilir miyim? TheNextWeb.com’da bir yazımda kullanacağım.
H: Evet sorabilirsin.
B: Çok iyi. Öncelikle: Nasıl yaptın?
H: admin hesabına erişebilmek için bir sistem açığını kullandım.
B: PHPMyAdmin’in eski sürümündeki sistem açığı değil mi?
H: Hayır Wordpress’in kendisinde.
B: Gerçekten mi? Böylelikle ana e-mail adresini mi resetledin?
H: Aynen öyle.
B: Peki benim blogumda sistem açığı olduğunu nereden bildin ve neden benim blogum?
H: Sadece Google’da biraz arama yaptım ve senin blogunu buldum.
B: Eski sürüm Wordpress kullanan blogları mı aradın? Milyonlarca olması lazım.
H: Evet ama hepsinde sistem açıkları yok ve hacklenen sadece senin siten değil.
B: Peki haftada kaç site hackliyorsun ve toplamda kaç tane hackledin?
H: Toplamını bilmem ama bir haftada eğer zamanım olursa 50bin site hacklerim. Sistem açıklarına bağlı.
B: 50,000′mi??? İnanılmaz! Peki niye?
H: Biz bir hacker takımıyız ve bazı şeyleri protesto etmek için bunu yapıyoruz. Mesela geçen ay Çin’in batısındaki Uygurlara karşı soykırım yapıldı ve biz Çin Devleti’ne ait yaklaşık bin siteyi hemen hackledik. Web sitemiz: www.ayyildiz.org
B: Benim siteme (okuyamadığım) Türkçe yazılar ve Türk Bayrağı’nın gif animasyonunu koymuşsun. Neden böyle yaptın?
H: O olay düşmanlarımıza karşı bir güç gösterisiydi.
B: Düşmanlar mı? Kim onlar peki? Onlar da Türk mü?
H: Bizim çok fazla düşmanımız var. En büyük düşmanlarımız Rus hackerlar ve Brezilyalı hackerlar.
B: Blogları hacklemeniz size ne kadar trafik veya ilgi kazandırıyor? Yani, o kadar zahmete girip blogu hackledikten sonra sadece Türk insanının anlayabileceği bir mesaj koymak çok etkili görünmüyor.
H: Evet elbette haklısın, o sadece güç gösterisi. Ama mesela bu sene Birleşmiş Milletler’i hackledik ve onlar için bir mesaj koyduk. İstersen bulabilirsin. Avrupa basınında haberini görmüştüm.
B: Bana sorarsan biraz pazarlama dersine ihtiyacın var. Ben eğer 50000 blogu bir haftada hackleyebilseydim, mesajı bir kaç dilde yapardım, websiteme link verirdim ve şekilli bir tasarım yapardım. Sıradaki soru: Bloglar ortalama kaç gün hacklenmiş olarak kalıyor? Mesela benim host şirketi bir saat içinde durumu düzeltti.
H: Değişir. Genelde 2-3 gün.
B: Bu hafta hacklediğin ama hala düzeltilmemiş bir blog var mı?
H: Bir dakika bakayım. Bu olabilir: http://www.serviaduanas.com
B: Peki insanların emeklerini boşa çıkardığın için hiç üzüldüğün, rahatsız olduğun oluyor mu?
H:
icon_biggrin.gif
ben hacklemezsem başkası hackler o yüzden o tarafı pek düşünmüyorum. Ama benim de sitem hacklendi o yüzden insanların ne çektiğini biliyorum.

B: Bu iyi bir mazeret değil değil mi? Başkası yapacak diye sen yapmak zorunda değilsin. Başka insanlar hırsızlık yapıyor diye sen de mi çalacaksın? Neyse, sıradaki soru: Kaç yaşındasın?
H: 17
B: Gelecek planların neler?
H: Şu anda ekonomi üzerine okuyorum, gelecekte broker veya benzeri bir meslek sahibi olmak istiyorum ama hacklemeyi bırakmayacağım çünkü bu benim için bir oyun.
B: Ama hapse girebileceğin ve bir çok kişiyi rahatsız eden bir oyun. Sıradaki soru: Seninle bağlantıya geçtiğimde şaşırdığından bahsetmiştin. Neden? Bloglarını hacklediklerinden kaçı seninle irtibata geçiyor?
H: Genelde biri benimle bağlantıya geçtiğinde bana hakaret ediyor ve bu onların zararına oluyor. Bu yüzden kısa bir röportaj için benimle irtibat kurman beni şaşırttı.
B: Anladım. Yani sana hakaret ederlerse sen bunu tekrar hacklemek için davetiye kabul ediyorsun.
H: BM ile ilgili burada bir makale var ama Türkçe. http://www.haberturk.com/haber.asp?id=161133&cat=180&dt=2009/07/27. Evet ve bazen e-mail hesaplarını patlatıyorum ve bir daha hiç kullanamıyorlar.
B: Yetenekli bir hacker gibi duruyorsun. Peki bu yeteneklerini daha iyi şeyler için kullanmayı düşünmüyor musun? Mesela online bir şirket kurmak veya programcı olmak gibi?
H: Elbette düşünüyorum. Bir şirket kurabilirim ama bunun için zaman lazım ve bu büyük sorun. Öğrenciyim ve ders çalışmam gerek.
B: Ama haftada 50000 site hacklemek için zaman buluyorsun
icon_smile.gif
Zaman ayırdığın için teşekkür ederim. Bana veya okuyucularımıza söylemek istediğin birşey var mı?
H: Ben teşekkür ederim ve hayır, okuyucularınıza söylemek istediğim birşey yok.
B: Peki ama son bir ricam var: Lütfen ssitemi bir daha hackleme.
H: Tamam
icon_smile.gif

KAYNAK

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
adam yaşıtım bn bi tanışaym şuanla =)

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
vay be paylaşım için saol

kGlz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilginç ve güzel bir paylaşım.
benimde zamanında wordpress bir sitemde haclenmişti.hacklenmenin ne demek olduğunu çok iyi bilirim arkadaşlar.çok kötü bir duygudur ve "tüh be bütün yazdıklarım boşamı gitti" dersiniz.kendinizi çok kötü hissedersiniz.bunu iyi bilirim.

mcc2004

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"ben hacklemezsem başkası hackler (!) o yüzden o tarafı pek düşünmüyorum. Ama benim de sitem hacklendi o yüzden insanların ne çektiğini biliyorum."

"insanların ne çektiğini biliyorum" demiş ama halaa daha ne yaptığının farkında değil. Madem biliyosun o zaman ne diye zararsız insanların sitesini kurcalıyosun be hekır kardeşim.

bu zihinleri böyle boş işlerden faydalı işlere yöneltmek lazım. eğitim şart!

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
güzel paylaşım hack kötü bişey eskiden yapıyorduk sonra kendi sitemde hacklenince kötülüğünü anladım :D

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Haha yaşıtım çıktı çocuk :D Helal olsun ama ;)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Helal olsun diyen arkadaşlarımızı anlayamıyorum. :)

Bu konuda da bir şey söylemek istemiyorum. Bebe bebe lamer'ler akşama kadar internet kafelerde msn patlatmaya kafa yoruyorlar, yazık...

Bu gerizekalı herif de adama hacker demiş, yazık...

Hacker ne demekmiş, öğrense iyi olacak. :)

Of ben konuşmuyorum bu konu hakkında, çünkü yazık...

Lucifer17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Helal olsun diyen arkadaşlarımızı anlayamıyorum. :)

Bu konuda da bir şey söylemek istemiyorum. Bebe bebe lamer'ler akşama kadar internet kafelerde msn patlatmaya kafa yoruyorlar, yazık...

Bu gerizekalı herif de adama hacker demiş, yazık...

Hacker ne demekmiş, öğrense iyi olacak. :)

Of ben konuşmuyorum bu konu hakkında, çünkü yazık...

Çocuk 17 Yaşında Bunu Göz Önünde Bulundurmalısın. Bir Hacker Olduğu Ortada. İYİ BİR HACKER MI? İşte Sadece Bu Tartışılır. Haftada 50.000 Blog Hacklemek Herkesin Harcı Değildir... Yanılıyor Muyum Acaba:sleep:

_Sword_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu iş iyice ayağa düşmüş,çoluk çocuğun oyuncağı olmuş.

İpini koparan hacker oluyor.

Silence

Dekan
Reaksiyon puanı
49
benim kuzende 18 yaşında ve o ekipte çılgın bunlar ya :D

Lucifer17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu iş iyice ayağa düşmüş,çoluk çocuğun oyuncağı olmuş.

İpini koparan hacker oluyor.

Zaman Siber Savaş Dönemi. 15-20 Yaş Arası Hacker Olmaya Çalışan Veya Olan, Her Ne Olursa Olsun Başarıya İmza Atan Her Gencimizin Arkasında Durmak Gerektiğini Düşünüyorum.

_Sword_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zaman Siber Savaş Dönemi. 15-20 Yaş Arası Hacker Olmaya Çalışan Veya Olan, Her Ne Olursa Olsun Başarıya İmza Atan Her Gencimizin Arkasında Durmak Gerektiğini Düşünüyorum.

İyi siz düşünmeye devam edin,kime ne katkısı varsa.

Bu arada arada sırada nadir de olsa faydalı şeylerde düşünün.

QaFeİN

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Lucifer Mesajın Tamamını Renkli Yazmak Yasak Uyarı Alabilirsin

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Güzel olmuş.Ve haftada 50.000 Blog Hacklemek diyince bu adam veya devletin gözüyle çocuk ne ara yemek yiyor:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
bu kadar bartmaya gerek yok ya. google ile açıkları tarıyorlar sonra bilinen basit yöntemler ile siteyi ele geçiriyorlar. elime bir döküman geçmişti ben bile bi deneyim dedim siteyi hackledim. adına hack denirse tabi.. odur budur bir daha dokunmuyorum. çünkü önemli bir siteydi :D

handbreake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde böyle arkadaşlara hacker dendiğinde canım sıkılıyor çok, hacker o açığı bulan arkadaşlara denir. Bu arkadaş ise o hackerlerin bulduğu ve yayınladığı açıkları bulunduran siteleri google'dan aratarak bulup toplu halde yüzlerce siteye uyguluyor.

"Ben yapmazsam başkası yapar" cümlesinden de anlayacağınız gibi bunu yapan sadece o değil. Bunu yapan çok sayıda yüzlerce yada binlerce insan var... Sadece kendisinin yapabildiği birşey değil yani, programcı da olamaz emin olun programlamadan zerre anlamazlar, gerekmez de.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
teşekkürler burada yeniyim, alışırım yakında :) diqer forumlardanalışkanlık olmuş, görevli arkadaşlar düzeltirler sanırım
Önemli değil. Kendinde düzeltebilirsin. Mesajın yanındaki
edit.gif
butonunu kullanarak :wink:

mmert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çocuğun programlama bilgisi varmı acaba merak ettim :) internetten indirdiği bir iki programla bişeyler yapanlar kendilerine hacker diyor.

YoNaTTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yahu çokuk hacker işte kıskanacağınıza takdir edin ileride çok faydalı şeyler yapabilir ülkemiz adına ama siz çocuğu kıskanıyorsunuz elinizden gelse çocuğu boğacaksınız nasıl bir miletiz.bakın size bir fıkra yazayım okursanız sevinirim.cehennemde günahkarların yandığı kazanlar varmış biiir sürüü ve kazanların içinde suda kaynayan günahkarlar varmış.ve cehenneme yeni bir günahkar daha gelmiş cehennem zebanisi sormuş seni istediğin kazana atacağım demiş hangi kazanı istersen seni ona atacağım demiş.adam bakmış bakmış tüm kazanların üstü kapalı bir tek kazan hariç.adam kendi kendine ''bu kazanı seçeyim belki ilerde kaçabilirim demiş''. adam demiş bütün kazanların ağzı kapalı şu kazanın ağzı niye açık bunlar kaçmazmı demiş.cehennem zebanisi cevap vermiş o kazan Türk'lerin kazanı ordan kimse çıkamaz BİRİSİ ÇIKMAYA ÇALIŞTIĞINDA DİĞERLERİ ONUN AYAKLARINDAN TUTUYOR VE ÇIKMASINA İZİN VERMİYOR demiş.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Oetada kanıt yok isbat yok arkadaşlar, haftada o kadar site hacklediğini nasıl kanıtlayabilir bu arkadaş acaba ?

Lütfen her söylenene, her röportaja inanmayın...

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yaşı henüz küçük biraz cahil olduğu kesin.Ancak şu ayyıldız tim cidden büyük bir takım galiba.Bu takımda yer alması bile hacker demeye yeter.

(Önceden her bilgisayar bilene hacker derdik,şimdi yeni moda milleti küçültmeye çalışıp lamer demek.Bende bişeyler uydurup piyasaya sürecem yakında.Saygılar..)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
chat olayı guzelmiş sonundada benım blogumu bırdaha hackleme dıyorya bıttım ben :D:D:D

gipsymoon01

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben cocugun yaptiklarini tasvip etmiyorum ama bu yasta bukadar bilgiye nerden sahip olmus onu anlamis degilim ve bu bilgilerini daha yararli seyler icin kullanirsa bence gelecekte cok iyi bir is kariyerine sahip olabilir bu arada cocugu kiskanmak yerine takdir etmek gerekiyor zaten bizim ulkemizde basarili olan insanlari kimse sevmez ve kiskanir gecenlerde erzurumda yasanan musa kang olayi gibi cocuk oyundan iyi para kazaniyor diye uc kurusuna goz koyup oldurduler rahmetliyi yazik inanin cok uzuldum