Arama sonuçlarınız

1. Al Arabi

Deprem için alınan vergilere ne oldu?

Van'da olan deprem sonunda bir çok yardım kampanyası açıldı. Fakat bizden bugün bile cep telefonlarından kesilmekte olan deprem vergileri neden kullanılmıyor? Vatandaş olarak neden bunun hesabını sormuyoruz? Bugün yaşanan acı depremde bunun hesabını sormalıyız. Depremde ölenlere Allah rahmet...
  2. Al Arabi

GİMP fotomanipülasyon

Gimp resim işleme programı ile yaptığım manipülasyon resim.
  3. Al Arabi

İtalyan Parlamentosu Linux Diyor!

İtalyan Parlamentosu, Mayıs 2008'de 200 sunucu ve 3.500'den fazla bilgisayarını Linux ve OpenOffice.org'a taşıyacağı planını duyurmuştu. Aşamalı olarak gerçekleştirilen göç süreci, Eylül 2008'de başladı ve geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Göçün yıllık olarak yaklaşık 3.000.000 Avro tasarruf...
  4. Al Arabi

Ubuntu ile her yerde radyo dinlemenin keyfini yaşayın!

Herkese merhaba. Uzun zamandır sıralı bir radyo listesi yapmak istiyordum ve sonunda yaptım. Türkiye'nin büyük radyo kanallarının internetten yayın yapan adreslerini bularak bir liste hazırladım. Bu liste ile kota derdiniz yoksa istediğiniz herhangi bir yerde internet...
  5. Al Arabi

Nostalji-90'lı yılların en iyi seslerinden biri

Ah Canım Ahmet'in(Akmet Akkaya) bana göre en iyi şarkısını sizin beğenize sunuyorum. Ses kalitesi kesinlikle tartışılmayacak kadar iyi ve sansasyonel hiçbir davranışı olmayan; 90'lı yıllarda yeterince kıymetinin bilinmediği sizde dinleyince anlayacaksınız. O dönemde yapmış olduğu şarkılar bugün...
  6. Al Arabi

Yeni, yerli... Tulga Linux

Tulga Linux, Linux destekçilerini beklemekte. Yerli bir Linux dağıtımı olan ve 28 gün sonra aramızda olacak olan bu dağıtıma destek olmak için siteyi tavsiye ederim. Yerli Linux ve açık kaynak için Tulga Linux. Geliştirme ve destek olmak veya daha fazlası için işte site ve forum adresi...
  7. Al Arabi

Pardus Linux'un seçimi Libreoffice oldu

Openoffice geliştiricisi "Sun" bilindiği gibi yakın zamanda "Oracle" firmasına satıldı. İşte bu durumda Openoffice'in akibetinden şüpheye düşen açık kaynak tutkunları, bir çok büyük açık kaynak ve Linux destekçisini (FSF, Oasis, Broffice, Gnome Foundation, Google, Suse, Ubuntu, .....)arkasına...
  8. Al Arabi

Linux'da SuperTux Oyunu hakkında

Herkese Merhaba, Arkadaşlar Ubuntu 10.10 üzerine Supertux oyununu kurdum. Tuş kombinasyonunu Mario(Mario Brosu çok severim) ile aynı yaptım. Oyunun 1. Bölümün 1. Aşamasının sonuna geldiğimde yüksekliğin olduğu yeri bir türlü geçemedim. Oyunu bilen nasıl geçileceğini yazarsa memnun olurum...
  9. Al Arabi

Kalbimdeki Darp

Murat Kekilli'nin 2010 albümünde yer alan muhteşem şarkısı. İçinizi bir alev alacak ama bu sizin canınızı hiç yakmayacak! Bir daha bir daha dinlemek isteyeceksiniz. Video youtube'den alınmakta. Linux ve win kullanıcıları lütfen dnslerinizi değiştirin. Kekilli -Kalbimdeki Darp...
  10. Al Arabi

İzmir'de Deprem!!!!!

Az önce İzmirde hissedilir derece de deprem oldu. Tüm İzmir'e geçmiş olsun.
  11. Al Arabi

Calogero - Danser Encore(Teoman'ın Çoban Yıldızı Orjinal ver.)

Her ne kadar fransız dilini sevmesemde müziğin çok iyi olmasından dolayı dinlemenizi öneririm. Teoman'ın "Çoban Yıldızı" şarkısının orjinalidir. Calogero - Danser Encore http://www.youtube.com/watch?v=ISh3HAIZhcQ
  12. Al Arabi

İşte yazın bombası yine bir Romanya'lıdan.

Şahsi kanatim şarkının bir kısmı Levet Yükselin -Zalim isimli şarkısından çalıntı. Edward Maya & Vika Jigulina - Stereo Love. http://www.dailymotion.com/url/xcd7rv_edward-maya-feat-vika-jigulina-y-ys_music Levent Yüksel -Zalim...
  13. Al Arabi

Yine mi Romanya :)

İnna'dan sonra yine bir Romanyalı DJ Tom Boxer ve Antonia harika bir müzik ile kulaklarınızın pası silinmekle kalmayacak son zamanlarda üretilen berbat yerli şarkılarıda unutacaksınız. Klibin başında kızın yanında oturan sapık :mrgreen: bizzat Tom Boxer. Video youtube kaynaklı...
  14. Al Arabi

Ubuntu Ile Internetten Radio Dinleyin !

Herkese Selam ! Bu gün size Ubuntu üzerinde internetten radio dinlemek için harika bir programı anlatacam. Programın en güzel özelliklerinden biri bazı radyoların çalan şarkı ve şarkıcıyı bilgilendirmesi hatta sonra çalacak şarkıyı ve şarkıcıyı bildirim olarak görmeniz. Programımızın ismi...
  15. Al Arabi

Black'ın Unutulmaz şarkısı-wonderful Life

Arkadaşlar videolar youtube'den alındığı için normalde izlenememektedir. Lütfen Linux veya herhangi bir win kullanıcısı iseniz dnslerinizi değiştirin. Tavsiye edilen dnsler: 198.153.192.1, 198.153.194.1
  16. Al Arabi

Ubuntu Linux Enlightenment(e17) Masaüstü Yükleme

Güzel, şık aynı zamanda hafif bir masaüstü olan E17 denemek isteyenler için yüklemesini anlatacağım. Bu anlatım Ubuntu Lucid (10.4 ) için yapılmıştır. Dikkatinizden kaçmazsa yüklemede sıkıntı yaşamazsınız. Önce Uçbirimi açıyoruz. Nasıl açılacağını bilmeyenler için "Uygulamalar...
  17. Al Arabi

Araplar, Pakistan Için Yardım Kampanyası Başlattı!

An itibariyle Suudi Arabistan Krallığı (Suudi 1 tv'den izlenebilir), Pakistan'da yaşanan ve birçok insanın ölümüyle sonuçlanan acı sel felaketi için yardım kampanyası başlattı. Türkiye 'de benzer kampanyalar yapılarak Müslüman dayanışmasının bu Mübarek Ramazan ayında gösterilmesini temenni...
  18. Al Arabi

İkiz Tepelere Bakın!(+18 değil)

İkiz tepelerin (Twin Peaks) unutulmaz müziği ile ikiz tepelere bakın. :w00t::)
  19. Al Arabi

Ms Activex In Linux

Ms web browser tabanlı activex uygulamalarını Linux altında emülatorsuz herhangi bir tarayıcı ie kullanmak mümkün mü? Bilen,duyan, gören var mı?
  20. Al Arabi

She's Like The Wind

Geçen sene kaybettiğimiz Oyuncu Patrick Swayze'ın şarkısıdır. Birde ghost var en bilinen fakat bir türlü kendi sesinden olanı bulamadım.
  21. Al Arabi

Depeche Mode

Depeche Mode için söylencek birşey var mı bilmiyorum! Ben volkallerinden fazla müziklerini çok severim. İşte "Enjoy The Silence ".
  22. Al Arabi

Salif Keita- Folon

Videoları izlemeyen arkadaşlar lütfen dnslerini değiştirin.
  23. Al Arabi

Afrika Müziğinin Altın Seslerinin Düeti

Salif Keita - Cesaria Evora ikilisinin yumuşak ses tonu ile ruhunuzu başka yerlere götürecektir "Yamore " şarkısı.
  24. Al Arabi

Bir Devlet Adı Geçen En Güzel şarkı- Puerto Rico

Vaya Con Dios grubunun muhteşem şarkısı "Puerto Rico". Bence bir devket adının geçtiği en güzel şarkı.
  25. Al Arabi

Bir Zamanlar Batıda-sergio Leone

Videoları görmek için dnslerinizi değiştirin. Once Upon Time in West filiminin orjinal müziğidir. Beğeneceğinize eminim.
  26. Al Arabi

B.o.b Feat. Bruno Mars - Nothing On You

27. Al Arabi

Pavane (klasik Müziğin En Güzellerinden) Monet'in Resmileri Ile

Gabriel FAURE yapmış olduğu muhteşem eseri. SSeveceğinize adım gibi eminim. CLAUDE MONET'in resimleri ile zevkle dinlemenizi temenni ederim.
  28. Al Arabi

Once Upon A Time In America-ennio Morricone

Ennio Morricone yapmış olduğu filim müziklerinin en güzellerinden biridir "Once Upon a Time in America". Videoları izlemek isteyen Linux ve win kullanıcıları lütfen dnslerinizi değiştirin. Filim ise kesinlikle izlenmeye değerdir.
  29. Al Arabi

Beethoven'un Moonlight Sonat Sizi çağırıyor.

Klasik müziğin en güzellerinden biri Üstad Beethoven'ın unutulmaz eseri "Moonlight Sonat" sizler için... Diğer eserlerinide buraya ekleme ihtiyacı hissettim. Bu eserleri önceden duymuş olmanız lazım. Eminim ki çok seveceksiniz.
  30. Al Arabi

Only Time (remix)- Enya

Şarkının yapılış nedeni 11 Eylül 2001 saldırısıdır.
  31. Al Arabi

Swan Lake Ballet (kuğu Gölü Balesi)-tchaikovsky

Dinledikçe sevebileceğiniz bir eserdir.
  32. Al Arabi

Memory- Zamfir'in Pan Flütü Ile Dinleyin

33. Al Arabi

İçten Yazdık-mozole Mirach

34. Al Arabi

Sitemin Duan Olsun-mozole Mirach & Sitem Depresif

35. Al Arabi

Sitemdepresif V Mozolemirach

SitemDepresif v MozoleMirach - Akılda Bir Dönence çok sağlam şarkılarından biri.
  36. Al Arabi

Last Tango In Paris- Gotan Project

Videoları göremeyen Linux ve win kullanıcıları lütfen dnslerinizi değiştirin.
  37. Al Arabi

Dönence

Barış Manço'nun sözleri itibariyle felsefe içiren güzel eseri "Dönence". Videoları izlemek için dnslerinizi değiştirin.
  38. Al Arabi

Türkülerin En Güzelini "mihriban"

Arkadaşlar videoyu ekleyen kişi paylaşımda izlenmesini engellemiş. Türküyü dinlemek istiyorsanız ortadaki linke tıklayarak youtube üstünden izleyin.
  39. Al Arabi

Mustafa Amar'ın Duydusal şarkısı

40. Al Arabi

Top Gun'ın Unutulmaz Müziği

41. Al Arabi

Belinda'nın Sizi Saracak şarkısı.

Belinda Carlisle - La Luna
  42. Al Arabi

Kenny G 'den Havana

Arkadaşlar videoları youtubenden alınmakta izlemeyemen Linux ve windows kullanıcıları lütfen dns değiştirin.
  43. Al Arabi

Rus Müziğinin En Güzeli "polushko Pole..."

44. Al Arabi

Kesh You Grubu- 100 öpücük

45. Al Arabi

Vangelis'in Bu Eserini Duymamış Olamazsınız!

Özellikle Reha Muhtar'ın haberlerinden bir çoğunuz hatırlayabilir. Efendim kendisi Kitaro ile aynı seviyede saygı ve sevgiyi hakkeden bir Master, tabiki Vangelis. Videolar youtubedeb alınmakta. Videoları izleyemeyen Linux ve win kullanıcıları lütfen dnslerinizi değiştirin. Norton dns ile...
  46. Al Arabi

Ennio Morricone 'nin Efsanevi Müziği Ile Tanışın.

Videolar youtube'den alınmaktadır. Linux ve win kullanıcıları lütfen dnslerinizi değiştirin. Norton dns ile sorunsuz izleyebilirsiniz. Bir yerden duymuş muydunuz? :)
  47. Al Arabi

Zamfir, Kanınıza Sızacak.

Videoyu izleyemeyen Linux ve win kullanıcıları kütfen dnslerinizi değiştirin. Norton dns kullanmanız tavsiye edilir.
  48. Al Arabi

Thierry Henry Müslüman Oldu!

Arkadaşlar Futbolla hiç ilgim yok, ama bu ünlü futbolcuyu Gilette (Jilet) reklamlarında görmüştüm. Adı Thierry Henry, sanırım Fransız. Az önce Youtube'de bir Çinli kardeşimizin Müslüman oluşunu izlerken fark ettim ve bakayım dedim, bu ünlü futbolcu Müslüman olarak İslamiyeti seçmiş 2008 yılında...
  49. Al Arabi

Mohammed Nour(muhammed Nur)

Klip Kenan Doğulu'nun Çakkıdı'sından (ç) alıntı. Güzel bir şarkı. Keyifle dinleyin.İzleyemeyen Linux ve win kullanıcıları lütfen dns değiştirin.
  50. Al Arabi

Sesim Gitti :(

Ubuntuma bir haller oldu arkadaşlar update yaptıktan sonra ses gitti. Şu an sistemde ses kartım görünmüyor.Ayrıca sistemde bir gariplikler var, bildiğiniz gibi güvenlikten dolayı Linuxda dns değiştirirken şifre ister. Fakat bu sorun olduktan sonra artık sistem şifre girmeden değiştirmeme izin...
  51. Al Arabi

Opensuse Türkçe Kaynak Lazım.

Herkese selam, arkadaşlar, yakın zamanda Opensuse Gnome yükledim. Fakat tükçe kaynak pek bulamadım, özellikle Terminal komutları ile ilgili. Sistemin işleyişi Genel itibari ile benzese bile Ubuntu yazılım merkezi türünde bir yer yok. Sadece synaptic türünde bir yer var. Opensuse-tr.org forum...
  52. Al Arabi

Viva Gipsy Kings -Gitano Soy.

Gipsy Kings klasiği.
  53. Al Arabi

Romeo Ve Juliet

Henry Mancini'nin mükemmel eseri. Videoları göremeyen Linux ve windows kullanıcıları; lütfen vermiş olduğum dnslerin sisteminizde kullanınız. 198.153.192.1 198.153.194.1
  54. Al Arabi

Amelie Soundtrack-j'y Suis Jamais Alle.

Videoları göremeyen Linux ve windows kullanıcıları; lütfen vermiş olduğum dnslerin sistemininizde kullanınız. 198.153.192.1 198.153.194.1
  55. Al Arabi

Kitaro'yu Duymayan Gelsin!

Üstadın adını belki daha önce birçoğunuz duymadınız. Bir müzik dehası. O Kitaro.... Videoları göremeyen Linux ve windows kullanıcıları; lütfen vermiş olduğum dnslerin sistemininizde kullanınız. 198.153.192.1 198.153.194.1
  56. Al Arabi

Ubuntu Xorg.conf Dosyası?

Arkadaşlar flashla ilgili sorunumu çözmek için yine Ubuntu 10.04 kurdum. @ERL arkadaşın başka bir konuda verdiği xorg.conf ile ilgili tavsiyeleri denemek için yönetci olmadan /etc/X11/xorg.conf ' a gittim o da ne! Xorg.conf dosyam yok! Bir gariplik var dedim;efektleri aktif ettim, oldu...
  57. Al Arabi

Ne Yazacağımı Bilemedim? Güzel Kelimesi Tanımsız Kalıyor!

Gabriel Fauré (1845 - 1924) muhteşem eseri. Eser İsmi: Pavane. Tür :Klasik Hüzünlenme Leveli:100 :) Linux kullanıcıları, eğer izleyemiyorsanız: Vereceğim norton dnsi kullanın. Norton Dns:198.153.192.1 ve 198.153.194.1
  58. Al Arabi

Chrome Kendi Kendine Kapanıyor.

Ubuntumda (10.04) Google Chrome kendi kendine kapanıyor. Hatta Chromium da yükledim onda da aynı sorunu yaptı. FF ve Operada ise sorun yok. Eklendisiz kullanıyorum. Bu iş blender yükledikten sonra olmaya başladı arada güncelleştirmede yaptım. Çerezlerimi ve web formlarımı silmeden yapabileceğim...
  59. Al Arabi

Gnome Sistem Yazı Rengi?

Ubunut 10.04 Gnome sistem yazı rengini değiştirmek istiyorum. Bu yapılabilir mi? Ubuntu tr forumunda bunun temaya bağlı olduğu türünde yazılar var ve bana mantıklı geldi. Fakat temaya müdahale edilip edilemediği hakkında pek cevap veren olmamış. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  60. Al Arabi

Gloria Estefan şarkısı Arıyorum?

Adını bir türlü hatırlıyamadım. Şarkının içinde Last night , tonight gibi kelimeler geçiyor? Şarkıyı youtube ve benzeri(google dahil) yerlede bu taglar ile arattım ama şarkının ismi olmadığı için sonuç olumsuz. Bir çok şarkısının videosunuda izledim belki dinlerken bulurum diye ama malaesef...
  61. Al Arabi

Buyrun, Ubuntu Tweak Alternatifi Program (ailurus)

Size ubuntu tweak alternafi bir program sunuyorum arkadaşlar. Kendisini 3 hafta önce keşfettim. Baktım hiç bir yerde adı geçmiyor ve kimse bilmiyor Linux kullanıcılarımızı haberdar etmek istedim. Önce bu program tweakten biraz daha fazla yararlı. Linuxa yeni geçmiş arkdaşların anlamakta...
  62. Al Arabi

Bela Okuyacağım Olmayacak!!

Arkadaşlar, uzun zaman sonra Pardus kurmaya karar verdim.Pardus 2009.02 son sürümünü torrentten indirdim. Önce bir kaç cdye kimi zaman hızlı, baktık olmuyor düşük hızlı Ubuntu Brasero ile yazdırdım. Yazdırdıktan sonra takıyorum cdyi kurayım diye o da ne boot ta kalıyor Peter Anvin ...
  63. Al Arabi

Kaynak Koddan Gimp Kurulumu?

Kaynak kodda Gimp kurulumunu yapmaya çalıştım. Fakat sürekli bağımlılık istiyor. E ona da eyvallah dedik.Gimp install'da yazan yönergeleri takip ederek yükleme çalıştım. Fakat o bağımlılıkları yüklerken bile sorun yaşadım. Kısaca sorum Gimp'i kaynak kodda yüklemeye çalışan var mı?Yükleyen nasıl...
  64. Al Arabi

Bir efsane,Şahin k geliyor.

Videoyu bir türlü ekleyemedim. Buyrun buradan izleyin. http://www.medyafaresi.com/video/903/sahin-k-komedisi-gunah-kecisi.html
  65. Al Arabi

Ubuntuda harika bir özellik

Az önce ubuntu tr forumunda gezinirken çok güzel ve ilgi çekici bir özelliğin olduğunu okudum. Özellik şu mp3 müziklerinizin üzerine fare ile geldiğinizde 1-2 saniye beklediğinizde müzik herhangi bir program arayüzü çalışmadan müziği dinlemeye başlıyorsunuz. Fareyi çektiğinizde müzik kesilmekte...
  66. Al Arabi

Bir klasik-Pavane.

67. Al Arabi

Ubuntu Linuxta Önceki sürüme nasıl dönülür?

Ubuntumuzu upgrade yaptıktan sonra önceki sürüme temiz kurulum yapmadan geri dönmek mümkün mü?
  68. Al Arabi

Gemideki Şehitlerin Kanı Bir Çiçek Daha Açtı.

Batı Şeria'daki El Fetih'in askeri kanadı El Aksa Şehitleri Tugayı'nın Cenin'deki liderlerinden Zekeriye Zubeydi ile dostluğuyla gündeme gelen ve bu nedenle "düşmana bilgi sızdırdığı" gerekçesiyle cezaevine de giren İsrailli ünlü solcu aktivistlerden Tali Fahima İslamiyeti kabul etti...
  69. Al Arabi

Google'dan yeni Hizmet

Google Türkiye'de bu kadar sıkıntı yaşarken aynı zamanda yeni bir hizmeti devreye soktu. Oturuma özel (Gmail hesabınız o an için açık olması gerekli ) Google ana sayfanıza ister google'ın önerdiği, isterseniz bilgisayarınızdan resim ekleyerek arka planını değiştirebilirsiniz. Bu resim otumunuz...
  70. Al Arabi

Dinlemeden geçme Turkish Rap :P

Beğendiğim ve ara ara youtube'den dinlediğim birkaç türkçe rap şarkıları: Kolera- Zor İş
  71. Al Arabi

Reklam Müziğinin En Güzellerinden Biri

İsrael kamakawiwo'ole'nin akbank ve boynerin fish kart reklamında kullanılan "somewhere over the rainbow" şarkısı. Keyfini çıkarın!
  72. Al Arabi

Unutulmaz şarkı Sunshine

Laid Back'in unutulmaz şarkısı "Sunshine reggae" sizlerler. Enjoy it!
  73. Al Arabi

Katil İsrail yola geliyor.

İsrail gözaltındakileri serbest bırakmakma kararı aldı.Tabi tutuklananlar serbest bırakılacak mı bilgi yok. Herkesin gözü aydın. Kaynak. TVNET televizyonu.
  74. Al Arabi

Yalan dünyanın elçisi!

Güllük gülistanlık olan Gazze(!) ile ilgili açıklamalarda bulunan İsrail büyük elçisi. Bu yapılanın provakasyon olduğunu açıkladı. Ayrıca oranın sanıldığı gibi sıkıntıları olmadığını ve her hafta hayırsever (!) aynı zamanda cömert(!) İsrail devletinin oraya 15 bin ton yardımda bulunduğunu...
  75. Al Arabi

KDE'deki bu problem nedir?

Geçen gün ubuntu 10.04 üzerine kde kurdum. Buraya kadar herşey sorunsuz. Gelelim sorunumuza. Çözünürlüğü ayarlıyorum (1024x768)ve kullanmaya devam ediyorum. Sorun yok. E tabi yne kullanma ihitiyacı hissediyorum ve makineyi başlatıyorum bir bakmışım çözünürlük eski haline dönmüş...
  76. Al Arabi

Ubuntu Bilgisayar Kapıcısı ve Pencere sorunu

Slm, arkadaşlar 3 gün önce ubuntu 10.04 de gerekli olmayan programları kaldırdım. Ardından sistem üçgündür açılışta pencere yöneticisini yükememeye başladı. Ben geçici olarak efektleri aktif ediyorum ve öylece pencere kenarları geliyor.Bunun çaresi nedir? Az öncede bilgisayar kapıcısını...
  77. Al Arabi

Linux kullanıcısı mısınız, sınırsız internetiniz mi var? Buyrun içeri!

İnternetten arasırada olsa televizyon izlemek isteyen Linux kullanıcıları size iyi haberim var! Biliyorsunuz Linux da yerli kanalları ve ya dünya kanallarının büyük çoğunluğunu izleyebileceğiniz adam akıllı bir program şu an için yok malesef. Fakat biz internetten televizyon izlemeden...
  78. Al Arabi

Linux Pratik Bilgiler Başlığı

Herkese merhaba, forumdaki Linux kullanıcıları deneyimlerini, edindikleri pratik bilgileri bir başlık altında Lİnux Pratik Bilgileri adı altında bir başlıkta paylaşmalarını öneriyorum. Mesela .iso dosyası nasıl oluşturulur?cevap..... Bu dosya nasıl cd ye yazılır? cevap... Mesela klasörlere...
  79. Al Arabi

Ati mobilty radeon 7500 Ubuntu 10.04 Sorunu

Arkadaşlar, kullandığım 9.04 ubuntumu dün itibariyle 10.04 'e yükseltim. Fakat bu kez ekran kartım ile sorun yaşamaktayım. fglrx (yanılmıyorsam atinin açık kaynak driverı bunlar) driverların tamamını indirdim, yükledim sorunum düzelmedi. Bu ekran kartının Ati'nin sitesinde linux driverı...
  80. Al Arabi

Ubuntu Forum'a Yine Erişilemiyor!

Arkadaşlar ne oluyor bu ubuntu tr forumuna. Az önce gireyim dedim,forum uçmuş. Dikkatimi çekense , bunun çok sıklıkla olması.
  81. Al Arabi

Başım Belada

ubuntu Ati grafik arayüzü ve wine(wine ilgili birkaç paket daha yüklemeiştim.) yüklendikten sonra masaüstü gelmiyor. Açılış ekranında karelenerek takılıp kalıyor. Broken packet seçeneği ile paketleri onarayım dedim yine olmadı. Yardımcı arkadaşlar öneriniz var mı? Başım belada. Linux bir...
  82. Al Arabi

Ubuntu 9.10 Ati ekran kartı sorunu

9.04 Ubuntu mu 9.10 yükseltim. Fakat herne hikmetse klasik ati sorunum oluştu. Ekran kartım Ati M7 LW Radeon Mobility 7500. Bunun ati driveri mevcut fakat çok bağlımlık istemesenden dolayı kuruluma geçmiyor. Depolardaki ati drivrini şuan kullanıyorum .Fakat sistem pencerelerin açılış ve...