Arama sonuçlarınız

1. emubaltaci

Ntvspor Bu Hafta Fenerbahçe Ülker Basketbol Maçını Vermiyor!

Euroleague de fırtına gibi esen tek Türk takımı Fenerbahçe Ülker in maçları bu hafta da şifreli kanalda verilmiye devam ediyor. arkadaşlar ben twitter hesabımdan (emubaltaci) #ntvsporizlemeizletme hashtag inde bir protesto mesajı azdım. sizleride protesto etmeye davet ediyorum. Euroleague in...
  2. emubaltaci

Galatasaray Liv Hospital - Montepaschı Siena | THY Euroleague Maçı Hangi Kanalda?

Galatasaraya Liv Hospital maçını izleyebileceğiniz kanalların listesi aşağıda: Turkey:NTV Spor Smart HD Serbia:SPORTKLUB Italy:SKY SPORT2 HD Croatia:SPORTKLUB Greece:NOVASPORTS 3 Slovenia:SPORTKLUB Romania:DIGISPORT Internet:EUROLEAGUE.TV Africa:SETANTA
  3. emubaltaci

Fenerbahçe Ülker - Budivelnik Kiev | THY Euroleague Maçı Hangi Kanalda?

bu haftada fenerbahçe ülker maçları ne yazık ki şifreli kanalda, maçı izleyebileceğiniz yabancı kanallar şu şekilde, Turkey:NTV Spor Smart HD Slovenia:SPORTKLUB Ukraine:2+2 -:SPORT 24, IN FLIGHT Greece:NOVASPORTS 3 Russia:NTV+ Serbia:SPORTKLUB Internet:EUROLEAGUE.TV...
  4. emubaltaci

Partizan - Fenerbahçe Ülker | THY Avrupa Ligi A Grubu 4. Maçı Hangi Kanalda?

Euroleague de 4. haftaya girerken bu haftada Fenerbahçe Ülker maçını ne yazıkki Ntvspordan izleyemiyoruz. maçı izleyebileceğiniz yabancı kanallar şu şekilde... erbia:SPORTKLUB Hungary:DIGISPORT Turkey:NTV Spor Smart HD Russia:NTV+ Greece:NOVASPORTS 2 Asia:EUROSPORT ASIA
  5. emubaltaci

Stelmet Zielona Gora vs. Galatasaray Liv Hospital Maçı Hangi Kanalda?

Ntvspor bu hafta her ne hikmetse Anadolu Efes maçını verme kararı aldı. temsilcilerimizden Galatasaray'ın maçını aşağıdaki kanallardan izleyebilirsiniz. iyi seyirler... Poland:FOX SPORTS Slovenia:SPORTKLUB Turkey:NTV Spor Smart HD Croatia:SPORTKLUB Greece:NOVASPORTS 4...
  6. emubaltaci

Fenerbahçe Ülker - Cska Moskova Maçı Hangi Kanalda?

arkadaşlar Ntvspor u protesto ettiğim için maçı veren diğer kanalları sizle paylaşmak istedim. ntvspor maçları ntvspor smart hd de verdiği sürece bu kanalları yayınlamaya çalışacağım Turkey:NTV Spor Smart HD USA:ESPN 3 Russia:NTV+ USA:NBATV Belgium:BeSport 1 HD Hong Kong:I-CABLE...
  7. emubaltaci

Ntvspor Neden Fenerbahçe Ülker Maçlarını Yayınlamıyor?

ntvspor iki haftadır Gs Liv Hos. maçlarını yayınlıyor ama fenerbahçe maçlarını vermiyor. barcelona maçını vermedin cska maçını nasıl vermezsin internetten başka yerlerden izlemeye mahkum ettiniz bizi
  8. emubaltaci

Vınn'ı Paylaştırma Win8'de

arkadaşlar vınn modemimi wifi olarak paylaşmak istiyorum. internette bir çok yerde yazıyor fakat denememe rağmen başaramadım. http://forum.shiftdelete.net/nasil-yapilir/277956-vinn'i-paylastirma.html yazanları da yaptım fakat kurduğum sanal wifi den ip adresi alamadığından telefonum bağlanamadı...
  9. emubaltaci

Kars'tan Kareler

Kars ta bulunduğum süre içinde çektiğim bir kaç kareyi sizle paylaşmak istedim arkadaşlar... Not: fotoğrafların bazıları araç içinden hareketli bir şekilde çekilmiştir... Eski klise yeni camii Kars Kalesi Kars Kalesi Kars Kalesi Kars Kalesi
  10. emubaltaci

Kopyala Beni Şeymuz!

ben görünce çok güldüm umarım sizde beğenirsiniz :)
  11. emubaltaci

LG Led TV İçin Time Machine Özelliği Olan Hafıza Kartı Arıyorum

arkadaşlar yakın bir zamanda lg led tv aldım. usb girişlerinden flash kartı taktığımda time machine özelliği olmayan kart hatası veriyor. yayınları kaydetmek için nasıl bir kart almam gerekiyor veyahut kartlara bir yazılım mı kurmam gerekiyor. bilgisi olanlar yardımcı olursa memnun olurum.
  12. emubaltaci

Android Telefonlar İçin Gps Programı Arıyorum

arkadaşlar yakın bir tarihde kaçkarlara zirve yapacam. gps ile çalışan dağda gittiğim yerlerin kaydını tutabilecek veyahut hazır gps haritaları açabilecek bir android programı arıyorum. işletim sistemin 2.3.6 android
  13. emubaltaci

Toyota corolla sedan dizel otomatik

MÜHENDİS MEMURDAN SATILIK Araç Özellikleri -2009 Nisan çıkışlıdır. 50.000 KM dedir. - Otomatik vitestir. İster manuel ister otomatik kullanım seçeneği vardır. F1 şanzuman ile direksiyondan vites küçültme büyütme özelliği vardır. - Aracın GARANTİSİ 2014 Mayısa kadar devam etmektedir. Araç...
  14. emubaltaci

Bir sorun yada zor bir durumun üstesinden inisiyatif kullanarak nasıl geliriz?

Arkadaşlar bir sorun yada zor bir durum tanımlayın ve bunun üstesinden inisiyatif kullanarak nasıl geleceğinizi anlatın. mülakat sorusu olduğu için sizlerle fikir alışverişi yapmak istedim.
  15. emubaltaci

Fulbright Hubert H. Humphrey Bursu Programı Hakkında Bilgisi Olan Var Mı?

slm arkadaşlar daha önce fulbright bursundan yararlanmış olan, mülakatlarına girmiş olan aramızda var mı? bu konuda tecrübelerini paylaşacak arkadaşları bekliyoruz.
  16. emubaltaci

Odin İle Güncellemeyi Tavsiye Ediyormusunuz?

arkadaşlar samsung I9070P telefonum var ve 4.1 android güncellemesi henüz ülkemiz için çıkartılmadı ne yazık ki. odin ile güncelleme yapıp yapmama konusunda kararsınız sizin bu konudaki fikirleriniz nelerdir? aynı modele sahip olup veyahut odin ile güncelleme yapanlar var mı? bir problemle karşı...
  17. emubaltaci

Ev Değiştirdim Uydu Cihazım Çalışmıyor

arkadaşlar yeni bir eve geçtim ve yeni evde uydu cihazımda kanallarda görüntüde donma oluyor, sinyal düşük gibi uyarılar alıyorum. binayı satan kişi bu sorunu bir kaç kere daha yaşadıklarını ve uydu cihazlarını tekrar kurduklarında düzeltidiğini söyledi. fakat ben kabloyu oynattığım zaman kanal...
  18. emubaltaci

Hermetik Şofben Tavsiyesi!

merhaba arkadaşlar hermetik şofben almayı düşünüyorum fakat marka konusunda henüz karar vermiş değilim. aranızda kullanan yada tavsiyede bulunabilecek arkadaşlar var mı?
  19. emubaltaci

Görüşmeyi Kayıt Eden Android Uygulaması Arıyorum

arkadaşlar görüşme yaparken kayıt eden bir uygulama arıyorum. bir kaç tane indirdim fakat karşı tarafın sesisini çok kötü kayıt ediyor. aranızda kullanan ve tavsiye edecek olan var mı?
  20. emubaltaci

Samsung Galaxy S Advance (I9070P) Güncellemesi

jelly bean güncellemesini beklerken bu sabah günceleme uyarısıyla şok oldum. önce jelly bean diye havalara girdim fakat hüsranla sonuçlandı. jelly bean ne zaman gelecek türkiye'ye bilen var mı arkadaşlar?
  21. emubaltaci

Android telefonlarda hava alanlarında check in yapmak mümkün mü?

arkadaşlar nfc özellikli android telefonlarla havalimanlarında check in yapmak mümkün mü?
  22. emubaltaci

Sdn Android Uygulaması

Android uygulamasinda rutbeler farkli gozukuyor bilginize... Birde gecmiste acmis oldugumuz konulara veyahut mesajlara bakamiyoruz bu ozellikler eklenirse bal kaymak olur
  23. emubaltaci

Android Programları Kapatamama Sorunu!

arkadaşlar Samsung Galaxy S Advance aldım elime geçeli 1-2 gün oluyor. daha önceki android telefonumda task killer programlarıyla çalışan programları kapattığımda kapanmış oluyorlardı. fakat bu telefonda kapatmama rağmen tüm programlar çalışmaya devam ediyorlar. facebook, gmail,twiter, viver...
  24. emubaltaci

Twitter benim yerime mesaj atıyor sağolsun Yardım!

arkadaşlar twitter da spam bulaştı sanırım benim yerime mesajlar atılıyor. Awesome şu kadar para kazandınız şeklinde ingilizce metin. şimdi herkes ayarlar-uygulamalara git uygulamaları düzenle diyecek. fakat ben bunları yaptım problem devam ediyor. takip ettiğim kişileri de kontrol ettim ama...
  25. emubaltaci

Wiziq Videolarını İndiren Bir Program Arıyorum

arkadaşlar wiziq sitesini bilen var mı bilmiyorum. online ders işlenen bir sistem. bu dersleri bilgisayarıma indirmek istiyorum. daha önce böyle bir program kullanan var mı aranızda? yardımcı olursanız memnun olurum.
  26. emubaltaci

Not programı arıyorum

arkadaşlara bana java not programı lazım dokunmatık ekranlar için ücretsiz bir yazılım bilen var mı? yada kullanan?:helpsmilie:
  27. emubaltaci

Hediyelik ürün arayanlar için güzel bir site

yeni çocuğu olan bir arkadaşım için hediye ararken buldum. çok hoş bir hediye olarak düşünüyorum. düz hat yazılarından daha hoş duruyor ve daha özen göstermiş ürünler. hediye almayı ve masalarını süslemek isteyenlere tavsiye ederim. ben doğacak bebeğim için de almayı da düşünüyorum...
  28. emubaltaci

Bebek alış veriş listesi

arkadaşlar Allah nasip kısmet ederse 2 ay kadar sonra bir kız çocuğum olacak. sizlerin tecrübelerinden yararlanmak isterim. bebekler için gerekli olan şeyler neler dir? doğumdan önce alınması gerekenlerin bir listesi lazım bana.. ilginiz için tsk.ler
  29. emubaltaci

Word programının çalıştılabilmesi için bellek yetersiz, hatası

arkadaşlar aranızda office 2007 kullanıp word dosyası açarken yukardaki hatayı alan ve çözümünü bilen var mı? tsk.ler
  30. emubaltaci

İdari Ve Mali Mevzuatla Ilgili Bir Soru?

arkadaşlar bu sorunun cevabını bilen varmıdır? Bakanlar kurulu ne zmaan göreve başlar? a- Cumhurbaşkanının bakanlar kurulu listesinde yer alan bakanları atamasıyla b- Cumhurbaşkanının başbakanı atamasıyla c- Başbakanın bakanları belirlemesiyle d- Başbakanın bakanlar kurulu listesini...
  31. emubaltaci

Telefonumu Kaybettim Hükümsüzdür!

arkadaşlar telefonumu kaybettim. :( telefona acımıyorum da içindeki numaraların gitmesine çok üzüldüm. ilkokul arkadaşlarımdan tutunda üniversite hocalarıma kadar tüm tanıdıklarımın telefon numarası uçtu gitti :( daha önceden telefonun kaybedenlere nasıl kaybediyorlar diye gülerdim hep demek ki...
  32. emubaltaci

Kruvasan Arasına Çilekli Dondurma

Kruvasan Arasına Çilekli Dondurma Çilekli dondurma malzemeleri 500 gram dondurulmuş milföy hamuru 1 adet yumurta 1 kutu çilekli dondurma Un Çilekli dondurma tarifi Milföy hamurunu çözdürüp hafifçe unlanmış düz bir zemine yayın. Hamurdan kısa kenarları 14cm, uzun kenarı 22cm olan 6...
  33. emubaltaci

Er meydanı pehlivanını buldu

649. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri yapılan başpehlivanlık final müsabakasıyla sona ererken, Mehmet Yeşilyeşil ile Ali Gürbüz'ün final mücadelesinde gülen taraf Antalyalı ve geçen yılın altın kemer sahibi Mehmet Yeşilyeşil oldu. Mehmet Yeşilyeşil puanlama güreşinde de üstünlük sağlayamadığı...
  34. emubaltaci

Kocaman destek!

Hakan Şükür, "Aykut hoca başarılı olursa bizler için de önemli olur, milli takımlarda görev alma adına" dedi. Hakan Şükür, Bodrum'daki bir kuaför ve güzellik salonunun açılışına katıldı. Şükür, burada Fenerbahçe'nin Stoch'u transfer ettiğini ve teknik direktör değişikliğine gittiğini...
  35. emubaltaci

Bir kaç matematik sorusu

2<=a<7 -3<b<=4 olduğuna göre a.b nin alabileceği en küçük tamsayı değeri aşağıdakilerden hangisidir? A)-21 B)-20 c)-6 D)8 e)28 ---------------------------------------- [1/(1-x)] - [1/(x-2)] - [1/(x-3)]= a-x denkleminin köklerinden biri -1 olduğuna göre, a kaçtır? a)1/18...
  36. emubaltaci

Lost ve yeşilçam karıştırmaca

güzel uydurmuşlar http://www.bobiler.org/upload/vid/176307.flv
  37. emubaltaci

O artık kanarya!

Hırvat yıldız Marko Tomas'ı renklerine bağlayan Fenerbahçe Ülker, Efes Pilsen ve Milli Takım'ın yıldız isimlerinden Kaya Peker ile de anlaştı. Kaya ile Fenerbahçe Ülker arasındaki anlaşma iki yıllık. Fenerbahçe Ülker transferde hız kesmiyor. Sarı-Lacivertliler son olarak Efes Pilsen'in pota...
  38. emubaltaci

Elektrik faturası 1.5 tl hafifleyecek

görmemişim bu konuyu. %4 lere varan indirim güzel umarım daha da iner. konular birleştirildi
  39. emubaltaci

Bir matematik sorusuda benden arkadaşlar

bir soru daha arkadaşlar [ (22)^2 + (33)^2 ] ^2 sayısının asal olmayan pozitif tam bölenlerinin sayısı kaçtır?
  40. emubaltaci

Forum ombudsman'ı olmak ister misiniz?

Elbruz46 arkadaşımızın önerisini değerlendirdik ve bu sistemi uygulamaya koymaya karar verdik. ombudsman; sadece yöneticilerin girebileceği bölümleri görme,mesaj yazma ve konu açma yetkisi olacak, üyelerin şikayetlerini yöneticilerle tartışabilecek,yapılan şikayetlere geri bildirim...
  41. emubaltaci

Dünyanın en ünlü orkestrası İstanbul'da

38. Uluslararasi Istanbul Muzik Festivali kapsaminda; 160 yili askin tarihiyle, Avrupa klasik muzik tarihinin mihenk tasi sayilan Viyana Filarmoni Orkestrasi, unlu sef Riccardo Muti'nin yonetiminde ilk kez Istanbul'da olacak. 38. Uluslararasi Istanbul Muzik Festivali kapsaminda, kariyeri boyunca...
  42. emubaltaci

Muskat cevizli kuzu kafesi

Muskat Cevizli Kuzu Kafesi Kuzu kafesi malzemeleri (6 kişilik) 1 adet bütün kuzu kafesi (uzun kemikli) 5 gram toz muskat cevizi 400 gram taze patates 400 gram sarımsak 5 gram taze kekik Sızma zeytinyağı 5 gram kaya tuzu Sarı ve yeşil kabak Armut Patates Kuzu kafesi tarifi...
  43. emubaltaci

Türk Operası'nın acı kaybı

Türk Operası’nın gelişmesine katkıda bulunarak, ölümsüzleştiren Devlet Sanatçısı, Besteci ve Orkestra Şefi Dr. Okan Demiriş, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 1942 yılında İstanbul’da doğan Devlet Sanatçısı Dr. Okan Demiriş, 1979 ve 1992 yılları arasında İstanbul Devlet...
  44. emubaltaci

Almanya 0-1 Sırbistan Panzerler kritik sınavda! ilk yarı bitti

Maç, Port Elizabeth'deki 46 bin kapasiteli Nelson Mandela Bay Stadı'nda 14.30'da başlayacak. Maçı İspanya'dan Alberto Undiano Mallenco, Fermin Martinez Ibanez ve Juan Carlos Jimenez hakem üçlüsü yönetecek. ALMANYA-SIRBİSTAN STAT: Nelson Mandela SAAT: 14.30 HAKEM: Alberto Undiano Mallenco...
  45. emubaltaci

10 bin Quaresma forması!

Başkan Yıldırım Demirören’in özel uçağını göndereceği Portekizli yıldız için Cumartesi günü BJK İnönü Stadı’nda 18.30’da imza töreni düzenlenecek. Siyah-Beyazlı yönetim büyük bir gelir beklediği Quaresma formaları için de hummalı bir çalışma yapıyor. Yarına 10 bin adet forma, atkı ve tişört...
  46. emubaltaci

Tatil başlıyor

İLKÖĞRETİM ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci bugün karne alıyor. Öğrenciler, 180 işgünü ve yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılı maratonunun yorgunluğunu 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak. 2010-2011 eğitimöğretim yılı ise 20 Eylül 2010 Pazartesi başlayacak. Karne...
  47. emubaltaci

Yeni Naim'ler gelecek!

Dünya halterinin yaşayan efsanesi olarak kabul edilen ‘Cep Herkülü’ lakaplı olimpiyat ve dünya şampiyonu Naim Süleymanoğlu, sağlık sorunları nedeniyle geçirdiği zor günleri aştı, Halter Federasyonu’ndaki yeni görevi olan Milli Takımlar Koordinatörlüğü’ne dört elle sarıldı. Rekorları hâlâ...
  48. emubaltaci

Memurlara promosyon piyangosu!

Maaş ödemeleri için bankalarla yapılan anlaşmalardan sağlanan ve halen yüzde 70 oranında ödenen promosyonların tamamı memurlara verilecek. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, kurumların, personel maaşlarını ödedikleri bankalardan sağladıkları promosyonların tümünün çalışanlara verilmesi...
  49. emubaltaci

Dünya kupası özel!

dünya kupası özel resimler :D ---------- saat 10:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 09:59 eklenmişti ---------- ---------- saat 10:01 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:00 eklenmişti ---------- ---------- saat 10:03 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:01...
  50. emubaltaci

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınav İlanı

KAYMAKAM ADAYLIĞI SINAV İLANI İçişleri Bakanlığında MİAH Sınıfında boş bulunan 52 (elli iki) adet kaymakam adayı kadrosuna sınavla personel alınacaktır. MÜRACAAT KOŞULLARI 1- Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara...
  51. emubaltaci

NBA 2009-2010 sezonunun şampiyonu LA Lakers oldu

NBA final serisi 7. maçını 83-79 kazanan Los Angeles Lakers, 2009-2010 sezonunun şampiyonu oldu. NBA tarihinin en başarılı iki takımının finaldeki son kapışmasında gülen taraf 83-97'luk skorla Los Angeles Lakers oldu ve NBA'de 2009-2010 sezonunun şampiyonluk yüzüğünü taktı. Son 3 yılda 2...
  52. emubaltaci

F.Bahçe Beşiktaş'tan transfer yaptı

Fenerbahçe milli basketbolcu Engin Atsür'ü renklerine bağladı... Sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve yeni sezonda hem Beko TBL hem de Avrupa'da kupa hedefleyen Fenerbahçe Ülker, transfere hızlı bir şekilde girdi. Fenerbahçe Ülker, milli basketbolcu Engin Atsür'ü renklerine kattı. Engin...
  53. emubaltaci

Yenilginin faturası ona çıktı!

İspanyol futbol severler ülkelerinin dün akşam yapılan maçta İsviçre'ye bir sıfır yenilmesinin faturasını kaleci Iker Casillas'ın televizyon sunucusu kız arkadaşı Sara Carbonero'ya çıkardı. Bütün maç boyunca taç çizgisinde bekleyen spor spikeri Carbonero, maçtan sonra erkek arkadaşı...
  54. emubaltaci

Bu olay onu çok üzmüş

Çin-Japon tarihinde doktora öğrencisi olan Anri Suzuki, 1937'de ülkesinin Çin'de yaptıklarından dolayı derin üzüntü duyduğunu ve bunu bildiği tek yöntemle telafi etmek istediğini söylüyor. 24 yaşındaki Tokyolu genç kadın, Japon işgali konusunda çalıştıktan sonra Çinli öğrencilere bu teklifi...
  55. emubaltaci

İç çamaşırıyla sokağa fırladı

Eva Longoria Parker'ı Santa Barbara'daki Without Men filminin setinde görenler gözlerine inanamadı. Sette gazetecilerin olduğundan habersiz olan güzel yıldız, karavanından iç çamaşırıyla çıkınca paparazzilere yakalandı. 35 yaşındaki yıldız hiçbir şey olmamış gibi makyaj bölümüne gidip kostümünü...
  56. emubaltaci

Sevilla F.Bahçe'yi bekliyor!

ARAYIŞLAR SÜRÜYOR Güiza’da büyük hayal kırıklığı yaşayan Kanarya’da yeni forvet arayışları devam ediyor. Hedeftekilerden biri de Sevilla’da forma giyen Kanoute... Malili oyuncu için kulübü Sevilla ile daha önce bir görüşme yapılmış, olumlu adımlar atılmıştı. F.Bahçe’nin, kontratı 2012’de...
  57. emubaltaci

Kredi kartı sahiplerine müjde!

Merkez Bankası, 1 Temmuz 2010 tarihinden geçerli olmak üzere TL işlemlerinde aylık azami akdî faiz oranını yüzde 2,69'a, aylık azami gecikme faiz oranını da yüzde 3,19'a düşürdü. Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan ve 1 Temmuz 2010 tarihinde yürürlüğe girecek olan Kredi Kartı...
  58. emubaltaci

Fener O'nu da bitiriyor!

Fenerbahçe Ülker’in, Neven Spahija’yı takımın başına getirmesiyle birlikte transferi için harekete geçtiği Cibona Zagrebli yıldız forvet Marko Tomas ile imza aşamasına geldiği öğrenildi. kaynak
  59. emubaltaci

Appiah'tan F.Bahçe'ye mesaj var!

APPİAH'IN ÖZEL İZNİ! Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle önce Fenerbahçe ile yolları sorunlu şekilde ayrılan, daha sonra futboldan yaklaşık 2 yıl uzak kalan Stephen Appiah tekrar eski günlerine dönmek için uğraş veriyor. 30 yaşındaki futbolcu, artık tüm sorunları geride bıraktı ve Gana Milli Takımı...
  60. emubaltaci

Meyveli Milföy Pasta

Meyveli milföy pasta malzemeleri 500 gram dondurulmuş milföy hamuru 1 adet yumurta Tezgah ve kalıp için un ve tereyağı İç dolgu ve süsleme için 1 dilim karpuz (500 gram) 450 gram mürdümeriği 400 gram kayısı 300 gram şeftali 80 gram çilek Krema için 250ml süt 100 gram taze krema...
  61. emubaltaci

Formayı çıkardı 'damatlık' giydi

Yener Ekinci imzalı habere göre, geçen ay Galatasaray'dan Valencia'ya transfer olan Topal, Türk Böbrek Vakfı'nın Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selda Duman ile pazar günü Florya'daki Kaşıbeyaz Restoran'da nikah masasına oturmuştu. İşte, nikahtan 2 gün önce gerçekleşen kına gecesi ile...
  62. emubaltaci

9 yıllık şirketi Japonlar’a 485 milyon liraya sattı

Finansbank gibi sıfırdan kurduğu şirketleri milyar dolarlık büyüklüklere ulaştırdıktan sonra kârlı satışlara imza atmasıyla tanınan Türkiye’nin yatırım gurusu Hüsnü Özyeğin şapkadan yine tavşan çıkardı. Fiba Grubu’nun Başkanı Hüsnü Özyeğin 9 yıl önce kurduğu Fiba Sigorta’yı dünyada yabancı...
  63. emubaltaci

Zeytin kralı Cem Yılmaz

Ata Demirer'den sonra Cem Yılmaz da zeytinyağı üretimi yapacak. Ünlü şovmen İzmir Selçuk'ta 200 dönüm zeytinlik almak için kesenin ağzını açtı BOŞ DURMAK YOK Ünlü şovmen Cem Yılmaz, filmleri kadar yatırımlarıyla da dikkat çekmeye devam ediyor. Takvim'de yer alan habere göre; lüks otomobil...
  64. emubaltaci

Memur adaylarına müjde!

Emniyet Genel Müdürlüğüne 30 bin kadro ihdas edilecek, emniyet teşkilatında ''kıdemli başpolis'' ve ''başpolislerin'' çalıştığı dönem başlayacak. Bazı Kanunlarda ve 190 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede (KHK) Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Yasaya göre...
  65. emubaltaci

Avrupa'da darbe çığlıkları!

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’nun Avrupa Sendikalar Konfederasyonu temsilcilerine, Yunanistan, İspanya ve Portekiz’de askeri darbe tehlikesi bulunduğunu söylediği ortaya çıktı. Barroso, sendika liderlerine yönelik hazırladığı bir sunumunda, “Önlem alınmazsa bu 3...
  66. emubaltaci

80-(12+3+8) = ?

BU soruyu ilköğretim 3. sınıf öğrencileri matematik dersinde çözüyor. Ancak üniversiteli olmaya hazırlanan lise son sınıf öğrencisi ya da mezunu 1.5 milyon gençten 600 bini üniversiteye giriş sınavında bu soruyu yanıtlayamıyor. Geçtiğimiz gün ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’la bu hafta...
  67. emubaltaci

Hakkari'de terör

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi dağlık kesiminde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada, ilk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu, 4 asker de yaralandı. kaynak
  68. emubaltaci

Şeftalili Milföy Pasta

Şeftalili milföy pasta malzemeleri 400 gram çırpılmış krem şanti 500 gram dondurulmuş milföy hamuru 3 adet şeftali 30 gram tereyağı 4 çorba kaşığı dolusu toz şeker Şeftalili milföy pasta tarifi Şeftalinin kabuğunu soyup küp küp kesin. Yapışmaz yüzeyli tavada tereyağını eritin. Tavaya...
  69. emubaltaci

Memura ek zam gündemde

Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emekli maaşlarına, Haziran ayı enflasyon rakamlarına göre ay başında ek zam yapılması gündemde bulunuyor. 2010 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile devlet memuru, sözleşmeliler ve memur emekli maaşlarına yılın ilk yarısında yüzde 2,5 oranında zam yapıldı...
  70. emubaltaci

2010 Dünya Kupası Golleri - İzle - Gol Videoları

2010 Dünya Kupası Afrika Goller arkadaşlar turnuva boyunca maçların gollerini tek konu başlığından eklersek. sanırım ulaşılması ve takibi daha kolay olacaktır. ziyaret edenler içinde futbol ziyafeti olur Güney Afrika 1-1 Meksika (Group A) 55' [1 - 0] S. Tshabalala 79' [1 - 1] R...
  71. emubaltaci

Değişen yeni Madencilik Kanunu

Zeytinlik alanlardaki maden faaliyetlerini ilişkin düzenleme içeren hüküm, verilen önergelerle tasarı metninden çıkarıldı. Yasaya göre, madencilik faaliyetlerinin yapılması ve ruhsatlandırma işlemlerinin yürütülmesi, gerekli görülen durumlarda, ilgili kuruluşların da görüşleri alınarak ve...
  72. emubaltaci

Stephan Appiah için karar verildi!

Fenerbahçe ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Ganalı futbolcu Stephan Appiah&#8217;a FIFA&#8217;dan sonra bir ret de CAS&#8217;tan geldi... FIFA İhtilaf Çözüm Komitesi&#8217;nin fesih kararını haksız bularak F.Bahçe&#8217;ye 2 milyon 281 bin Euro tazminat ödemeye mahkum ettiği Appiah...
  73. emubaltaci

Etin fiyatı belli oldu

Et ve Balık Kurumu&#8217;nun (EBK) et fiyatlarını düşürmek için yaptığı 8 bin tonluk ihale çerçevesinde yurtdışından getirilen canlı hayvanların kesimine başlandı. Kesimi yapılan ithal hayvanların etinin kilosu 12 liradan, kasap, marketler ve özel sektöre satılacak. 13 ülkeden getirilen ithal...
  74. emubaltaci

Özel okullar zamlandı!

Bazı özel anaokullarının ücretlerinin yüzde 20-30 oranında artırıldığı Ankara'da, bu okulların fiyatları 8 bin-35 bin arasında değişiyor. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Gülan, yaptığı açıklamada, tüm özel öğretim kurumlarının 31 Mayıs 2010'a kadar 2010-2011...
  75. emubaltaci

Yağışlar devam edecek

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağışların devam edeceği uyarısında bulundu. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ülkenin büyük bölümünde görülecek yağışların, öğle saatlerinden sonra İstanbul Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya, Bilecik...
  76. emubaltaci

Castro'dan nükleer uyarı

Yerel basınla internetteki Cubadebate.cu adresinde yayımlanan yazısında Castro, İran'a yeni yaptırımları oylaması beklenen BM'nin ''olayların akışını değiştiremeyeceğini'' ifade etti ve ''çok kısa bir süre sonra İsrail'i yöneten aşırı gericiler İran'ın direnişine çarpacak. İsrail de ABD...
  77. emubaltaci

Orman Meyveli Rulo Pasta

Orman meyveli rulo pasta malzemeleri 250 gram çırpılmış krem şanti 110 gram toz şeker 60 gram un 50 gram nişasta 3 adet yumurta 30 gram çilek 30 gram frenküzümü 30 gram yabanmersini 30 gram frambuaz Kalıp için tereyağı Orman meyveli rulo pasta tarifi Kek için yumurtaları çırpın...
  78. emubaltaci

Dünya Kupasını çanaktan izleyeceklere şok

TRT yayınlarını çanak anten aracılığıyla izleyenlerin 11 Haziran-11 Temmuz arasında düzenlenecek 2010 Dünya Futbol Şampiyonası maçlarının yayımı sırasında ekranları kararacak. Şampiyonanın yayın haklarını Türkiye toprakları için satın alan TRT bu maçların canlı görüntülerini uydu aracılığıyla...
  79. emubaltaci

Bolu'da feci kaza

Kaza saat 18:00 sıralarında TEM Otoyolu Yeniçağa Mevkii'nde meydana geldi. Ankara'dan İstanbul istikametine gitmekte olan ve sürücüsü belirlenemeyen 34 TM 0026 plakalı otomobil, Yeniçağa Kavşağı'na iki kilometre kala yoldan çıkarak takla atmaya başladı. Kazada İstanbul Üniversitesi Orman...
  80. emubaltaci

2010 Dünya Kupasını kim kazanır?

2010 dünya kupasını kim kazanır? evet turnuva başlamadan önce bir anket yapmakta fayda var? sizce kim alır?
  81. emubaltaci

Wall Street journal: Gazze kuşatması devam etsin mi anketi

arkadaşlar az önce bir link geldi. yabancı bir gazetenin yapmış olduğu gazze kuşatması devam etsin mi etmesin mi diye bir anket düzenlemişler. oyumu verdikten sonra gördüğüm sonuç beni üzdü. şuan; %52 (6798 oy) devam etsin %38,1 (4984 oy) devam etmesin %9,9 (1295 oy) yardım gemilerine izin...
  82. emubaltaci

9 milyon emekliye yüzde 70 maaş promosyonu

Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, 9 milyon emekliye müjde verdi. SGK'ya talimat vererek memurlarda olduğu gibi bankaların ödeyeceği maaş promosyonunun yüzde 70'inin emekliye verilmesini isteyen Dinçer, yüzde 30'un ise Sosyal Güvenlik Kurumu'nda kalmasını istedi. SGK, bankalarla maaş ödemeleri...
  83. emubaltaci

Enflasyonda sürpriz düşüş şaşırttı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mayıs ayında tüketici fiyatları endeksinin (TÜFE) yüzde 0,36, üretici fiyatları endeksinin (ÜFE) ise yüzde 1,15 gerilediğini açıkladı. TÜİK'in 2003 baz yıllı verilerine göre, Mayıs ayı itibarıyla yıllık enflasyon ise TÜFE'de yüzde 9,10, ÜFE'de yüzde 9,21...
  84. emubaltaci

Hadi AliA'a Mektup Yazalım!

yöneticilerimizden Ali arkadaşımızda askerde sizinde bildiğiniz gibi. düşündüm ki bu zor günlerinde bizim ona yollacağımız bir mektup biraz da olsa moralini yükseltecektir. hem belki sizinde söylemek istedikleriniz vardır. öncelikle ben başlıyım, sevgili ali, seni çok özledim, sadece...
  85. emubaltaci

Aramıza yeni katılanlarla tanışın!

öncelikle ilginize tsk.ler ediyoruz. başvuran arkadaşlar arasından görevlendirilen arkadaşlarımız şu şekilde; ANNE Nefret Ettiğiniz Siteler, Tavsiye Ettiğiniz Siteler Darknes$ Diğer, Dijital Fotoğrafçılık, Diziler, findukfaresi Şiir, Öykü, Deneme, Diğer, Dijital Fotoğrafçılık...
  86. emubaltaci

Herkes bu çocuğu konuşuyor!

http://ciner.mncdn.net/CBEC172F7766CECE46B5EA405D8F3C12_c.mp4?start=0 Dünyanın en iyi basketbolcularını yetiştiren Amerika'da parke sahalar yeni bir yıldızla tanışmak üzere... ABD'nin Arizona eyaletinde yaşayan 9 yaşındaki Ryan Victorio isimli çocuk izleyenleri hayret içinde bırakıyor...
  87. emubaltaci

Euro 2016'nın ev sahibi Fransa

Türkiye, EURO 2016&#8217;ya ev sahipliği yapacak ülkeye karar verecek olan UEFA İcra Kurulu üyelerinin gönlünü bu parolayla fethetmeye çalışacak... Sunumda, rakiplerin şampiyonaya daha önce 2&#8217;şer kez ev sahipliği yaptığı vurgulanacak ve Türkiye&#8217;nin bu konudaki müthiş arzusunun altı...
  88. emubaltaci

Tehlikenin farkında mısınız?

Türkiye, küresel krizi ufak tefek sıyrıklarla atlatmaya çalışırken, Türk halkı adeta ateşle oynuyor. 2000’li yılların başında kredi kartı kullanımında açılan ve nakit ihtiyacını daha düşük faizli tüketici kredisi ile gidermek yerine, daha kolay yolu seçip, kredi kartından nakit çekerek çok daha...
  89. emubaltaci

‘İnan’ılmaz olay!

Selçuk İnan, izin gününde takside pasaport ve cüzdanını düşürdü. Müşteri olarak otomobile binen ABD’li bir kadın, internetten iz sürerek futbolcuyu bulup teslim etti... Türk Büyükelçiliği’ne haber verilerek yardım istendiği sırada pasaportun ortaya çıkması, büyük bir krizi önledi. Kiliseye...
  90. emubaltaci

Osmanlı şehzadesi yokluk içinde öldü!

Osmanlı padişahlarından Sultan 5. Mehmed Reşat'ın büyük oğlu Şehzade Mehmed Ziyaettin Efendi'nin torunu Şehzade Hasan Efendi, dün Mısır'ın başkenti Kahire'de hayatını kaybetti.. Haber 7'ye konuşan Osmanlı Hanedanı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Osmanoğlu, hanedanın bir üyesini daha...
  91. emubaltaci

Solaryum

92. emubaltaci

Siz de SDN Ekibinin bir parçası olmak ister misiniz?

Sevgili SDN üyeleri, Her geçen gün büyüyen forumumuzda görevlendirilmek için, bu işe zaman ayırabilecek,ekip çalışmasına yatkın, moderatör olmak isteyen gönüllüler arıyoruz. Sizde SDN Ekibinin bir parçası olmak istiyorsanız başvuru formuna bilgilerinizi girmeye başlayın! Moderatör Alımında...
  93. emubaltaci

İşsizlik mi dediniz?

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde başlayan yaş çay sezonu nedeniyle çay tarlalarında 40 TL yevmiye ile çalışan Gürcistanlı işçiler her sabah Sarp Sınır Kapısı’nı geçerek Türkiye’ye giriyor, akşamları da geri dönüyor. Günübirlik giriş çıkış yapan çay işçileri nedeniyle kapıda yaya trafiği yüzde 40...
  94. emubaltaci

Ulaştırma Bakanlığı Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı Alım İlanı

Ulaştırma Bakanlığında görevlendirilmek üzere boş bulunan 2 adet Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı kadrosuna sınavla personel alınacaktır. SINAVA KATILMA ŞARTLARI: 1- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 2- En az dört yıllık lisans eğitimi...
  95. emubaltaci

Giyim yardımı 100 TL

2009 yılı toplu görüşmelerinde mutabakata alınan 'Giyim Yardımlarının Nakden Ödenmesi'yle ilgili yönetmelik Bakanlar Kurulu tarafından imzalandı. Buna göre önceki yıllarda giyim yardımını ayni olarak alan memurlar giyim yardımı nakit olarak alacaklar. Yönetmelik değişikliğinin yürürlük tarihi...
  96. emubaltaci

Bu sefer de Çin malı elektrik geliyor

Dünya devlerinin ilgisini çeken Türk enerji sektörü, Çinli firmaların da iştahını kabarttı. Zaman'ın haberine göre, Türk sanayiini rekabette zorlayan Çinliler, oyuncaktan sonra "Çin malı elektriği" de Türkiye'ye vermeye hazırlanıyor. Çinli elektrik üreticileri Gürcistan'da kurdukları...
  97. emubaltaci

OECD: Türkiye bu yıl yüzde 6.8 büyüyecek

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü, bu yıl içinde yayımladığı ikinci küresel büyüme raporunda, Türk ekonomisinin bu yıl yüzde 6.8’lik bir büyümeye imza atacağını, gelecek yıl için büyüme tahmininin yüzde 4.5 olduğunu belirtti. Paris merkezli Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD)...
  98. emubaltaci

Cenk Akyol: Kariyerimi Avrupa'da sürdürmek istiyorum

Air Avellino takımında başarılı bir sezon geçiren Milli oyuncu Cenk Akyol, kariyerini Avrupa'da sürdürmek istediğini söyledi. Cenk Akyol, Air Avellino'da güzel bir sezon geçirdiğini ifade ederek, ''Bu zamana kadar istediğim süreleri alamıyordum. Bu sezon iyi süre buldum. En verimli...
  99. emubaltaci

Edward Maya Feat Alicia - Stereo Love

Edward Maya Feat Alicia - Stereo Love http://www.vimeo.com/6882013
  100. emubaltaci

Bitter Sweet Symphony - THE VERVE

http://www.vimeo.com/7669272
  101. emubaltaci

Yine tramvay kazası

Eskişehir’de meydana gelen tramvay kazasında bir çocuk öldü. Erhan Çelik idaresindeki Tepebaşı-Otogar seferini yapan tramvay, Kurtuluş Mahallesi Cumhuriyet Caddesinde aniden yola çıkan Ahmet Çakır'a (7) çarptı. Kazada ağır yaralanan Çakır, 112 Acil Servis ekipleri tarafından kaldırıldığı...
  102. emubaltaci

Accesste formlarda hesap yaptırma

arkadaşlar access ta bir formda aşağıdaki işlemi yapmak istiyorum bizim ürünlerimiz, ürünlere ait fiyatlarımız olsun. ben açılır pencereden her hangi bir ürünü seçtiğimde, fiyatında otomatik olarak değişmesini istiyorum. daha sonra adeti girdiğimde bu fiyatla çarpmasını ve yazmasını. bu...
  103. emubaltaci

Antalya'da korkunç kaza

Antalya'da tur otobüsünün Aksu Çayı'na düşmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 16 ölü, 25 yaralı olduğu bildirildi. Olay yerinde bulunan Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Seyman AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alanya'dan Pamukkale'ye Rus turistleri taşıyan 41 DP...
  104. emubaltaci

Türkiye'nin Maden kanununu değişiyor

Madencilik sektörü ile ilgili önemli düzenlemeleri içeren tasarıyla, Anayasa Mahkemesince, Maden Kanunu'ndaki 7. maddenin iptal edilmesinin ardından ortaya çıkan yasal boşluğun giderilmesi amaçlanıyor. Tasarıda, Anayasa Mahkemesinin iptal gerekçeleri göz önüne alınarak madencilik faaliyetleri...
  105. emubaltaci

24 milyar dolarlık davet

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk müteahhitlerinden 70'den fazla ülkede 150-155 milyar dolarlık iş hacmine ulaştığını bildirdi. Geçtiğimiz günlerde Arap Ekonomik Forumu nedeniyle Beyrut'a giden Maliye Bakanı Şimşek, burada Kuveyt Başbakan Yardımcısı Ahmet El Fahd El Cabir El Sabah ile de bir...
  106. emubaltaci

Telekom'da büyük revizyon!

Beko Basketbol Ligi'nde beklediğini bulamayan Türk Telekom'da büyük çaplı revizyona gidiliyor. Galatasaray ile birleşme dedikoduları bulunan Türk Telekom'da yönetim yaptığı toplantıda, mücadelelerine Ankara'da devam etme kararı aldı. Bu sezon da Galatasaray ile birleşmeyecek olan Türk...
  107. emubaltaci

İtfaiyeciler, Balkan İtfaiye Olimpiyatları'na hazırlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 290 itfaiyeci, 2011’de yapılacak "Balkan İtfaiye Olimpiyatları" hazırlıkları kapsamında birbirleriyle yarıştı. 12:16 | 24 Mayıs 2010 Sultangazi’deki Cebeci Spor Kompleksi futbol sahasında düzenlenen yarışmada, 29 grup amirliğine...
  108. emubaltaci

Depreme 'SU'lu davetiye

Bilim adamlarının olası İstanbul depreminin en çok etkileyeceği alan olarak gösterdiği Zeytinburnu, Bakırköy ve Küçükçekmece başta olmak üzere sahil ilçelerini bekleyen bir başka tehlike de yer altında belirdi. 44 yıldır Küçükçekmece-Topkapı arasında açılan kaçak artezyen kuyuları nedeniyle...
  109. emubaltaci

Lost Final

Lost final arkadaşlar 6. sezonun ve dizinin sonuna geldik. final bölümü yayınlandı aramızda izleyenler var mı?
  110. emubaltaci

Lady Gaga'nın tekne kaçamağı

Dünya turuna devam eden popun kraliçesi Lady Gaga, konserlerinden fırsat bularak gittiği Fransa'nın ünlü tatil bölgesi Saint Tropez'de paparazzileri ihya etti! Gaga, Paris'te vereceği konser öncesinde bir kadın arkadaşıyla birlikte Saint Tropez'de tekne turuna çıktı. Kimliği belirlenemeyen...
  111. emubaltaci

Türk malı Skorsky!

Amerika'nın en büyük şirketlerinden birisi olan United Technologis, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan'a, ürettikleri düyaca ünlü Skorsky'ler için "Helikopterleri sizde üretip bölgeye satalım" önerisi geldi. Skorsky helikopterleri başta olmak üzere birçok alanda yatırımları bulunan şirket, Türkiye'de...
  112. emubaltaci

Avrupa'ya 'ilahi' taş!

Papa 16. Benedict, dünya finansal sisteminde etik ve dayanışma çağrısında bulundu. Papa 16. Benedict, yaptığı açıklamada, hükümetlerin, yoksul ülkelere zarar veren spekülasyonlar karşısında uygun biçimde hareket etmede başarısız olduğunu ifade etti. Konuşmasında herhangi bir ülke ismi vermeyen...
  113. emubaltaci

Inter Şampiyonlar Ligi Şampiyonu B. Munich - Inter (Final) 0-2 goller

Bayern Munich - Inter Milan (Final) golleri
  114. emubaltaci

Türkiye - Çek Cumhuriyeti 2-1 golleri

Türkiye - Çek Cumhuriyeti golleri
  115. emubaltaci

Efes durumu eşitledi!

EFES PİLSEN: 73 - FENERBAHÇE ÜLKER: 64 SALON: Ayhan Şahenk HAKEMLER: Recep Ankaralı, Aytuğ Ekti, Semih Vural EFES PİLSEN: Ender 4, Sinan 2, Thornton 11, Shumpert 7, Kaya 16, Smith 8, Nachbar 10, Kerem Tunçeri 4, Rakocevic 3, Ermal 8 FENERBAHÇE ÜLKER: Ukiç 10, Ömer Onan, Kinsey 14, Semih 7...
  116. emubaltaci

Lost'un 90 milyon dolarlık finali

Dünyada fenomen haline gelen "Lost" dizisi, 6 yıl sonra 23 Mayıs'ta büyük finalle sona eriyor. Finalde 50 dakika reklam verilecek. 30 saniyelik reklamın bedeli ise 900 bin $. Adası turizm cenneti oldu - Hawaii'de Lost'un çekildiği Oahu adası şimdi turizm merkezi oldu. Adaya yapılan...
  117. emubaltaci

Hido Türkiye'de!

Türkoğlu ailesi, THY'ye ait bir uçakla Newyork'tan Atatürk Havalimanı'na geldi. Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hidayet, ''Eve dönmek beni her zaman mutlu etmiştir. Ailemle ülkemde güzel bir tatil yapmak, beni güzel bir noktaya getirecektir. Biraz da antrenman yapıp, fizik...
  118. emubaltaci

Kutsal topraklara hızlı tren

TCDD Genel Müdürlüğü, Mekke-Medine arasında hızlı tren işletmeciliği için 3 Haziran'da Suudi Arabistan'da yapılacak ihaleye Siemens, Suudi Bin Ladin ve bir Çin firmasının katılımıyla oluşturulan konsorsiyum ile girecek. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, alt yapısı Çinliler tarafından...
  119. emubaltaci

Dolara rekor fiyat

Steven L. Contursi adlı eski para kolleksiyonucusu, 7 yıldan beri kendisine ait olan 1794 yılında basılmış ''Özgürlük Doları'' olarak adlandırılan madeni parayı, Sunnyvale'deki Cardinal Collection Educational Foundation adlı vakfa rekor bir fiyat olan 7 milyon 85 bin dolara sattığını doğruladı...
  120. emubaltaci

Cep telefonunda vergi kalkacak mı?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Maliye Bakanlığı'nın ücretin kaldırılmasına 'sıcak baktığını' belirterek, operatörler üzerinde büyük bir yük oluşturan verginin sıfırlanabileceğini kaydetti. Zaman'ın haberine göre, konu, Vodafone Grup CEO'su Vittorio Colao'nun Başbakan Erdoğan'la yaptığı...
  121. emubaltaci

Et fiyatlarında gerileme yaşanacak

Et ve Balık Kurumu (EBK) 4 ve 6 Mayıs’ta yapılan ihalelerin iptalinin ardından dün 8 bin ton canlı hayvan için yeni bir ihale düzenledi. 5 firmanın teklifinin geçerli sayıldığı ihalede, daha önce 3.3 Euro civarında olan birim fiyat 3.03 Euro’ya düştü. Gümrük vergisi de eklendiğinde, ihalenin...
  122. emubaltaci

Günün Yemeği - Patates Pidesi

Patates Pidesi Patates pidesi malzemeleri (6 kişilik) 2 iri patates 1.5 fincandan biraz eksik un 3 adet yumurta 2 çay bardağı süt Rendelenmiş küçük hindistan cevizi Sıvı yağ Tuz Biber Patates pidesi tarifi Patatesler soyulup çalkalanır, havuç gibi rendelenir. Suyun çıkması için...
  123. emubaltaci

Son bomba Engin!

G.Saray'dan Evren Büker'i alan Kepezli Ersin Görkem'le söz kesen Medical Park Trabzon, Beşiktaş ve milli takımın oyun kurucusu Engin Atsür'e de kancayı taktı Galatasaray'dan Evren Büker'i alarak transferin ilk bombasını patlatan Medical Park Trabzonspor'un ikinci bombası Ersin Görkem oldu...
  124. emubaltaci

Madencilere ulaşıldı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Yapılan çalışmalarda 28 işçimizin cesedine ulaşıldı'' dedi.Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, ocakta mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, bir kısmının bittiğini belirterek şöyle konuştu: ''Ocak...
  125. emubaltaci

Davetiye sistemi hakkında önemli uyarı

sevgili üyelerimiz. bazı üyelerimizin kendi email adreslerine davetiye gönderdiği tespit edilmiştir. ilerde banlanıp tekrar geri dönebilmek için yapıldığı tahmin edilen bu gibi davranışların bundan sonra ceza alacağını üzülerek söylemek zorundayım. davetiyelerimizi arkadaşlarımızı davet...
  126. emubaltaci

Lost 6. sezon 16. bölüm

evet arkadaşlar 16. bölüm geldi. heycan dorukta. bakalım yeni bölüm bekleni verecek mi
  127. emubaltaci

Efes Fan Card

Efes Fan Card seyircilere ayrıcalıklar katan, izlediklere maçlara göre puanlar kazanıp, sporcularla tanışma, yarışmalara katılma ve avrupa maçlarında özel haklar tanıyan bir card. efesin sitesine girdim ama bu karta sahip olmak için neler gerektiğini belirten sayfa çalışmıyor. aramızda bu...
  128. emubaltaci

TPAO, Irak'ta 2. imzayı attı

Irak Petrol Bakanlığı'nda düzenlenen ve TPAO adına Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Uysal ve Yönetim Kurulu üyesi Genel Müdür Yardımcısı Besim Şişman'ın anlaşmaya imza koyduğu törende, Irak Petrol Bakanı Hüseyin Şehristani de hazır bulundu. Petrol yataklarının geliştirilmesi...
  129. emubaltaci

Beko Basketbol Ligi’nde Final programı belli oldu

Beko Basketbol Ligi play-off’larında Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker arasında oynanacak final serisinin maç programı belli oldu. 0-0 Başlayacak olan seride dört galibiyet alan tarafın 2009/10 sezonunu şampiyon olarak tamamlayacağı final serisinin ilk maçı 20 Mayıs Perşembe günü saat...
  130. emubaltaci

Hindistan, füze denedi

Hindistan Savunma Bakanlığından bir yetkili, orta menzilli, karadan karaya "Agni-II" füzesi denemesinin, başarılı bir şekilde tamamlandığını belirtti. Denemenin ülkenin doğusundaki Orissa eyaletinde yapıldığı bildirildi. Agni-II füzesinin 2 bin kilometre menzili bulunduğu ve 1000 kilogram...
  131. emubaltaci

Fincher'dan sürpriz karar

Hollywood'un 90'larda yetiştirdiği en önemli yönetmenlerden biri olan David Fincher, son filmi Benjamin Button'ın Tuhaf Öyküsü'nün ardından şimdi de Jules Verne klasiği Denizler Altında 20.000 Fersah'ı çekmeye hazırlanıyor. BİR DISNEY FİLMİ Ünlü yönetmenin, aslen Disney stüdyolarının bir...
  132. emubaltaci

Çantacı şirketleri elektrik çarpacak!

EPDK, son toplantıda elektrik santralı yapmak için aldıkları lisansları pazarlayan ‘çantacıları’önlemek için istediği teminat tutarlarını yüzde 100 oranında artırma kararı aldı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik santralı yapmak için aldıkları lisansları pazarlayarak vurgun...
  133. emubaltaci

KPSS-2010/1 tercihleri başladı

KPSS-2010/1: Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Tercih Bildirim Tarihleri: 17 - 26 Mayıs 2010 Tercih kılavuzu için lütfen tıklayınız. Tercih işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız. kaynak
  134. emubaltaci

Antalya'ya büyük yatırım

Ulaştırma Bakanlığı, hızlı trende hız sınırlarını zorlamayahazırlanıyor. Antalya-Alanya arasına, dünyada yalnızca Çin’in Şanghay kentinde kullanılan saatteki hızı 500 kilometreye kadar ulaşan Manyetik Raylı Tren (Maglev) sistemi kurulması planlanıyor. Yap-İşlet-Devret (YİD) yöntemiyle 4 yıl...
  135. emubaltaci

Bursaspor Şampiyon 2-1

dakika 87: Beşiktaş İbrahim Toraman'la golü buldu. dakika 84: Beşiktaş'ta İsmail Köybaşı uzaklardan vurdu. İvankov topu 90'dan çıkardı! dakika 82: Buraspor'da Batalla'nın yerine Erhan oyunda. dakika 80: Beşiktaş'ta Tello köşe vuruşunu kullandı ön direkte İbrahim topu karşıladı. dakika 77...
  136. emubaltaci

Fenerium Darphanesi!

Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u yenerek, 18. şampiyonluğuna ulaşacağına inanan sarı-lacivertli taraftarlar, maç öncesi Fenerium mağazalarına adeta akın ederek, takımlarının lisanslı ürünlerine büyük ilgi gösterdiler. Özellikle çubuklu formalara ilgi gösteren taraftarlar, alışveriş yaparak...
  137. emubaltaci

Fenerbahçe - Trabzonspor (1-1)

dakika 90 Gökhan Ünal yayın dışından sert vurdu Onur kurtardı... DAKİKA 87 Giray Gökhan'a faul sarı kart gördü... dakika 84 Gökhan Ünal Güiza'nın yerine oyunda önünde kalan top karambol vuramadı... dakika 79 Cristian Baroni'nin 25 metreden sert vuruşu Onur kurtardı direk korner... dakika 72...
  138. emubaltaci

Grafik Tasarımı Hakkında Sorular ve Sorunlarınız

Grafik Tasarımı Hakkında Sorular ve Sorunlarınızı buradan belirtebilirsiniz. konu sabit olarak kalacaktır
  139. emubaltaci

Photoshop Psd, Plugins, Brush, Styles, Shapes, Actions, Patterns

Photoshop Psd, Plugins,Brush,Styles,Shapes,Actions,Patterns konu sabitlenmiştir artık burdan paylaşabilirsiniz
  140. emubaltaci

Yeni bölümlerimiz hayırlı olsun

siz değerli üyelerimizin istekleri doğrultusunda yeni bölümlerimiz açılmıştır. güzel paylaşımlarınızı bekliyoruz. hayırlı olsun açılan bölümler Açık Kaynak Yazılımları Web tasarım bölümümüz aşağıdaki şekilde düzenlenmiştir Vbulletin PhpBB SMF Joomla Mybb CMS Diğer Forum Scriptleri...
  141. emubaltaci

Chelsea - Portsmouth 1:0 Fa Cup Finali 2010

Chelsea - Portsmouth 1:0 Fa Cup Finali 2010
  142. emubaltaci

Fenerbahçe Ülker, finale yükseldi

Beko Basketbol Ligi play-off yarı finalinde Fenerbahçe Ülker, Bandırma Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Banvit’i 70-65’lik skorla mağlup etmeyi başardı. Sarı Lacivertliler bu sonuçla seriyi 3-0 ile kazanarak finale yükseldi. Roko Ukic ve Semih Erden’in sayılarıyla...
  143. emubaltaci

Öğretmen adaylarına KPSS kaldırılıyor

Çubukçu, Personel Genel Müdürlüğü ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde başlatılan çalışma kapsamında bakanlık kurmaylarıyla birlikte toplantı yaptı. Çubukçu’nun bu girişiminde, atama bekleyen öğretmen adaylarının ve öğretmen olmaya aday üniversitelilerin MEB’e gönderdiği “Beş yıl...
  144. emubaltaci

Hemşireler Haftası

1964 yılından itibaren Ülkemizde her yıl 12 Mayıs tarihi Hemşireler Günü, 12-18 Mayıs tarihleri arası da Hemşireler Haftası olarak kutlanmaktadır. bu vesileyle tüm hemşirelerin bu özel gününü kutlarım
  145. emubaltaci

Avrupa Kupası Atletico Madrid'in

Futbolda, UEFA Avrupa Ligi'ni, finalde İngiltere'nin Fulham takımını uzatma devresinde bulduğu golle 2-1 mağlup eden İspanya'nın Atletico Madrid takımı kazandı. İlk oynanmaya başladığı 1955 yılında adı Fuar Şehirleri Kupası olan, 1971 yılından itibaren UEFA Kupası adı altında düzenlenen ve...
  146. emubaltaci

65 branşa 10 bin öğretmen kontenjanı

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 2010 Haziran atama döneminde, öğretmen ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla 8 bin 982 ilk atama, 700 açıktan ve kurumlar arası yeniden atama, 300 açıktan ilk atama, kurum içi ve kurumlar arası ilk atama yapılacak. Beden eğitimi alanına milli sporculardan...
  147. emubaltaci

İstanbul ve Ankara dahil 23 ilin valisi değişti

7 yıldan beri İstanbul Valiliği yapan Muammer Güler'in valiler kararnamesi ile Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’na atanırken yeni vali Avni Mutlu oldu.. Valiler Kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnameyle 23 ile yeni valiler atandı, 5 vali merkeze alındı...
  148. emubaltaci

Paparazilere yakalandım

dün akşam fenerbahçe ülker-banvit maçına gitmiştim. 20 sayı farktan maçı almayı başardık ve yarı finalde 2-0 öne geçtik. bugün basketbol federasyonun sitesine bakarken birde ne göriyim. beni de karenin içine almışlar. çok net görünmese da insanın orda olduğunu bilmesi ayrı bir duygu :lol...
  149. emubaltaci

Son sözü Fenerbahçe Ülker söyledi

Fenerbahçe Ülker, Beko Basketbol Ligi Playoff Yarı Final eşleşmesinin 2. maçında ağırladığı Banvit’i nefes kesen bir mücadelenin sonunda 79-77 mağlup ederek seride durumu 2-0’a getirdi. Bir ara 20 sayı geriye düşen Sarı-Lacivertlilerde Tarence Kinsey 17 sayısının 15’ini son periyotta attı...
  150. emubaltaci

Memur maaşları kesintiye uğrayacak!

İspanya'da hükümet, ekonomik krize karşı sert önlemler açıkladı. Mecliste bugün yapılan oturumda yeni önlemleri açıklayan Başbakan Jose Luis Rodriguez Zapatero, 2009'da yüzde 11 düzeyinde olan kamu açığının 2013'te yüzde 3'e indirilmesi için "şu anda özel, olağanüstü ve kişisel çaba...
  151. emubaltaci

Haşlama Et Sosu

Haşlama Et Sosu Haşlama et sosu malzemeleri (4 kişilik) 1 diş sarımsak 3 dilim bayatlamış tost ekmeği 1 kaşık sirke 5-6 kaşık zeytinyağı Yarım kaşık kırmızı biber Tuz Haşlama et sosu tarifi Etinizi haşlayın. Et haşlanırken sarımsağı döverek bir kenara ayırın. Tost ekmeklerinin...
  152. emubaltaci

Yoğurtlu Biftek

Yoğurtlu Biftek Yoğurtlu biftek malzemeleri (4 kişilik) 40 gram salatalık turşusu 5-6 kaşık yoğurt Yarım kaşık ince kıyılmış maydanoz Tuz Yaklaşık yarım santimetre kalınlığında dilimlenmiş 400-500 gram dana bifteği Yoğurtlu biftek tarifi Turşuları ince ince kıyın ya da rendeleyin...
  153. emubaltaci

Sosis Salatası

Sosis Salatası Sosis salatası malzemeleri (4 kişilik) 6 ya da 8 tane sosis 2 büyük salatalık turşusu 3 kaşık zeytinyağı 1 kaşık sirke Yarım kaşık çok ince kıyılmış maydanoz Sosis salatası tarifi Soyulmuş sosis almadıysanız, sosislerin zarını soymak için; a. Orta büyüklükte bir...
  154. emubaltaci

Marul Yahni

Marul Yahni Marul yahni malzemeleri 1 iri marul 2-3 çorba kaşığı tereyağı veya sıvı yağ 1-2 demet taze soğan Yarım fincan sebze suyu veya domates suyu 1-2 çorba kaşığı krema veya tatlı süzme yoğurt Yarım fincan ince doğranmış havuç Yarım fincan ince doğranmış patates Yarım fincan taze...
  155. emubaltaci

Sosis Izgara

Sosis Izgara Sosis ızgara malzemeleri Izgaralık sosis (market ve şarküterilerde bulabilirsiniz) Sosis ızgara tarifi Fırının ızgarasını yakın. Sosisleri ortadan ikiye (uzunlamasına) kesin ve herhangi bir kaba ya da tepsiye kesilen kısımları yukarı bakacak şekilde yerleştirin. Sosisleri...
  156. emubaltaci

Yalancı Çerkes Tavuğu

Yalancı Çerkes Tavuğu Çerkes tavuğu malzemeleri (5 kişilik) Yaklaşık 300 gram kemiksiz tavuk göğsü ya da piliç bonfile Bir küçük mayonez 1 demet dereotu 2-3 sap taze soğan 4 diş sarımsak 2 kaşık yoğurt Tuz Çerkes tavuğu tarifi Tavuğu çok az suda haşlayın. Tavuk haşlanırken taze...
  157. emubaltaci

Kaparili Orkinos

Kaparili Orkinos Kaparili orkinos malzemeleri (2 kişilik) Yarım kaşık kadar çok ince kıyılmış maydanoz Bir kaşık konserve kapari 1.5 kaşık zeytinyağı Her biri 120-150 gram ağırlığında ve 1 santim yüksekliğinde 2 dilim orkinos (ton balığı) Tuz Yarım limon Kaparili orkinos tarifi...
  158. emubaltaci

Genç mucit, araba yapti!

Rize Ardeşenli genç mucit, babasının tamirhanesinde araç yaptı. Ardeşen Türk Telekom Lisesi 10 Fen D sınıfı öğrencisi Muhammet Bayraktar, okul çıkışlarında, Ardeşen Sanayi Sitesi'nde tamir atölyesi bulunan babası Münir Bayraktar'ın işyerinde, aylardır tasarladığı ve hayalini kurduğu aracı...
  159. emubaltaci

Vee beklenen oldu!

Yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda konuşan Kafkas, Kayseri'den buruk ayrılacağı için üzgün olduğunu belirtti. Kayseri'den güzel anılarla ayrıldığını ve kimseye kırgın olmadığını dile getiren Kafkas, şunları söyledi: ''Kayserispor'un başına geldikten sonra güzel işler...
  160. emubaltaci

Avrupa Ligi Kupası sahibini buluyor

Avrupa Ligi Kupası sahibini buluyor, hangi kanal veriyor İspanya'nın Atletico Madrid ile İngiltere'nin Fulham takımları, yeni formatı ve adıyla UEFA Avrupa Ligi'ni ilk kez kazanmak için Almanya'nın Hamburg kentinde karşı karşıya gelecek. Hamburg Arena'da TSİ 21.45'te başlayacak olan...
  161. emubaltaci

F.Bahçe namağlup şampiyon

Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi final mücadelesinde Fenerbahçe, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Galatasaray’ı 82-78'lik skorla mağlup ederek 2009/10 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. Play-off final serisini 3-0 tamamlayan Fenerbahçe, namağlup olarak şampiyonluğa ulaştı...
  162. emubaltaci

Sanayi üretiminde sevindiren yükseliş!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2010 yılı mart ayı sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Sanayi Üretim Endeksi, Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,1, bir önceki aya göre yüzde 16,3 arttı. Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, mart ayında bir önceki yılın aynı...
  163. emubaltaci

Euroleague'de Regal Barcelona, şampiyonluğa ulaştı

Paris’te düzenlenen Euroleague Final Four’unda İspanyol ekibi Regal Barcelona, Olympiacos’u 86-68’lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Palais Omnispor de Paris’te oynanan karşılaşmada maçı baştan sona üstün oynayan İspanyol ekibi, Juan Carlos Navarro, Pete Mickeal ve Ricky Rubio...
  164. emubaltaci

Trabzonspor Basketbol, şampiyonluk kupasını aldı

TB2L Final Grubu’nun son maçında Torku Selçuk Üniversitesi, daha önce grup lideri olarak Beko Basketbol Ligi’ne çıkmayı hak kazanan Trabzonspor Basketbol’u 88-76’lık skorla mağlup etmeyi başardı. Karşılaşmayı Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik Spor ve Genel Müdürü Yunus...
  165. emubaltaci

Sahasında kazanan Efes Pilsen durumu 2-0 yaptı

Beko Basketbol Ligi play-off yarı final ilk maçında Efes Pilsen, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Beşiktaş Cola Turka’yı 94-83’lük skorla mağlup etti. Seriye 1-0 önde başlayan Efes Pilsen, bu sonuçla durumu 2-0’a getirmiş oldu. Mario Kasun ve Fedor Likholitov’un...
  166. emubaltaci

Polonya Usulü Bezelye

Polonya Usulü Bezelye Polunya usulü bezelye malzemeleri Eşit miktarda bezelye ve havuç Biraz tereyağı Biraz krema Çatalla ezilmiş 1-2 katı yumurta Tuz Polonya usulü bezelye tarifi Halka biçiminde doğradığınız havuçları bezelyeyle hafif tuzlu suda pişirin. Sebzeler pişip suyunu...
  167. emubaltaci

Domates Dolması

Domates Dolması Domates dolması malzemeleri 4-5 adet iri domates İnce doğranmış 1 baş soğan 2-3 çorba kaşığı tereyağı veya sıvı yağ Çeyrek tatlı kaşığı zerdeçal 1 tatlı kaşığı köri Yarım fincan doğranmış mantar 1 fincan pişmiş ince bulgur 1 adet yumurta 1-2 çorba kaşığı galeta unu...
  168. emubaltaci

Mahluta Çorba Tarifi

Mahluta Çorba Tarifi Mahluta çorba malzemeleri - 8 su bardağı tavuk suyu - 4 kahve fincanı kırmızı mercimek - 4 kahve fincanı un - 1 yemek kaşığı yağ - 1 tatlı kaşığı kimyon - tuz - karabiber - toz kırmızı biber - pul biber - nane Mahluta çorba tarifi Mercimeği ayıklayıp yıkayın...
  169. emubaltaci

Kızarmış Çikolatalı Sufle

Kızarmış Çikolatalı Sufle Kızarmış çikolatalı sufle malzemeleri (6 kişilik) 100 gram tereyağı 115 gram bitter çikolata 6 adet yumurta sarısı 3 adet yumurta 65 gram toz şeker 45 gram un Kızarmış çikolatalı sufle tarifi Tereyağını erittikten sonra ocaktan alıp içine bitter çikolata...
  170. emubaltaci

California Usulü Enginar

California Usulü Enginar Enginar malzemeleri 6 iri enginar 2 orta boy soğan 2-3 çorba kaşığı tereyağı veya sıvı yağ 1 fincan rendelenmiş kaşar Galeta unu Tuz Karabiber Çatalla ezilmiş 2 katı yumurta Enginar tarifi Enginarları temizledikten sonra çok az tuzlu suda 10 dakika...
  171. emubaltaci

Vınn la youtube a nasıl girilir?

arkadaşlar aramızda vınn kullanıcısı olanlar vardır. vınn la yasaklı sitelere örneğin youtube a nasıl girilir. dns ayarlarını nasıl yapıyorsunuz.?
  172. emubaltaci

KPSS başvuruları başlıyor!

Kamu Personel Seçme Sınavı (Lisans) için başvurular önümüzdeki hafta başlıyor. sınava girmeye düşünen arkadaşlar başvuru yapmayı unutmasınlar. herkese hayırlı olur inş. bu sınav Başvuru Tarihleri: 10 - 21 Mayıs 2010 Başvuru bilgileri için lütfen tıklayınız.
  173. emubaltaci

Red Kit ve gölgesinin maceraları 2

Red Kit ve gölgesinin maceraları
  174. emubaltaci

Gaziantep Usulü Mücver

Gaziantep Usulü Mücver Gaziantep usulü mücver malzemeleri 3 büyük demet ince doğranmış maydanoz 5 adet yumurta 2 diş ezilmiş sarımsak 1-2 fincan rendelenmiş soğan veya 1 demet ince doğranmış taze soğan Taze veya kuru nane Tuz Karabiber Sıvı yağ Un veya irmik Gaziantep usulü mücver...
  175. emubaltaci

Baharatlı Çipura

Baharatlı Çipura Baharatlı çipura malzemeleri (4 kişilik) 4 adet çipura 320 gram balkabağı 200 gram patates Muskat cevizi Toz tarçın 6 adet karanfil tohumu Sızma zeytinyağı Tuz Karabiber Baharatlı çipura tarifi Kabuğunu soyduğunuz patatesleri ve balkabağını küp kesin. Mikrodalga...
  176. emubaltaci

Tavuk Mus’lu Kiş

Tavuk Mus’lu Kiş Tavuk mus’lu kiş malzemeleri 250 gram tart hamuru 300 gram haşlanmış tavuk göğüs eti 100 gram çiğ krema 70 gram ince doğranmış hindi füme Karabiber 1 adet yumurta 1 adet haşlanmış havuç Taze kekik Tuz Maydanoz Et suyu Tavuk mus’lu kiş tarifi Haşladığınız tavuk...
  177. emubaltaci

Okul bitti, merdivenlik yer yok!

Rize'nin Hayrat Mahallesinde yapımı tamamlanan Anadolu Lisesi'nde, arazi sahipleri ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında uzlaşma sağlanamadığı için okulun girişini sağlayacak merdiven inşa edilemiyor. 24 derslikli Anadolu Lisesi inşaatı, arazi sahipleri ile yaşanan ihtilaflardan dolayı bir...
  178. emubaltaci

Kocaeli'de iki tren çarpıştı: Yaralılar var

Kocaeli'de iki tren çarpıştı: Yaralılar var Kocaeli Seka Park mevkisinde iki trenin çarpışması sonucu yaralıların olduğu belirtildi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk bilgilere göre 20'ye yakın yaralının olduğu söyleniyor.. Kocaeli Seka Park mevkisinde iki yolcu treninih...
  179. emubaltaci

İntihar girişiminde bulunan kızdan itfaiyeye suç duyurusu

İzmir’in Konak ilçesinde 4. kattaki evinin penceresinden atlaması sonucu sakatlanan ve halen yürüyemeyen 21 yaşındaki kız, itfaiye yetkililerinin, olay sırasında yavaş davranarak, brandayı zamanında açmadığı ve görevini ihmal ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. İntihar girişiminde...
  180. emubaltaci

Lost 6. Sezon 14. Bölüm

Lost 6. Sezon 14. Bölüm izleyenler var mı aramızda arkadaşlar? bölüm nasıldı?
  181. emubaltaci

Bir dizi daha yayından kaldırıldı

Bir dizi daha yayından kaldırıldı Star Tv’nin yeni dizisi Ateşe Yürümek’in ömrü kısa sürdü. Henüz üç bölümü yayınlanan dizinin yeterli izlenme oranına ulaşamaması nedeni ile dördüncü bölümde sonlandırılmasına karar verildi. Başrollerinde Yavuz Bingöl ve Ahu Türkpençe’nin oynadığı...
  182. emubaltaci

Günün Yemeği - Ispanak Salatası

Ispanak Salatası Ispanak salatası malzemeleri (2 kişilik) 400 gram ıspanak 2 lop yumurta 1 kahve kaşığı hardal 1 kahve kaşığı domates salçası 1 adet limon Tuz, karabiber Ispanak salatası tarifi Ispanakları tuzlu sıcak suda 5 dakika pişirip süzün. Fazla su kalırsa hafifçe ellerinizle...
  183. emubaltaci

Bu ürünlere bayılacaksınız!

ilginç ürünler ve bir kaç komik resim ----- ----------
  184. emubaltaci

İthal et nasıl getirilecek

ithal et nasıl getirecek ---------- saat 08:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 08:02 eklenmişti ----------
  185. emubaltaci

Red Kit ve gölgesinin maceraları

red kit ve gölgesinin maceraları ------------
  186. emubaltaci

Tek tıkla emeklilik geliyor

SGK tüm sigortalıların hizmetlerini elektronik arşive aktarmaya başladı. Böylece emekli maaşları tek tuşla bağlanacak Çalışma Bakanlığı, aylarca süren ve vatandaşı canından bezdiren emeklilik işlemlerinin "tek tıkla" tamamlanması için düğmeye bastı. Kurum kayıtdışı mücadele ile...
  187. emubaltaci

Çilekli Dana Bifteği

Çilekli Dana Bifteği Çilekli dana bifteği malzemeleri ( 2 ya da 3 kişilik) 30 gram tereyağı Yaklaşık yarım santim kalınlığında kesilmiş (ya da dövülmüş) 250-300 gram dana bifteği 3 kaşık kirsch (çilek likörü) Tuz 3 kaşık yemek kreması 1 kaşık çok ince kıyılmış maydanoz Çilekli dana...
  188. emubaltaci

Hamza'nın kardeş acısı

Hamza'nın kardeş acısı AVRUPA, dünya ve olimpiyat şampiyonu eski güreşçi, AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya’nın kız kardeşi Gülen Yerlikaya, İstanbul’da vefat etti. 27 yaşındaki Yerlikaya, kalp rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir tedavi görüyordu. Gülen Yerlikaya’nın cenazesi...
  189. emubaltaci

2010-KPDS İlkbahar Dönemi

2010-KPDS İlkbahar Dönemi evet arkadaşlar bugun sınava girenlerin durumu nedir. benim kötü geçti 70 almam gerekiyordu ama 50-60 arası bir puan alırım diyorum. sizlerde durum beklentiler nelerdir?
  190. emubaltaci

Günün Yemeği - Ceviz Soslu Makarna

Ceviz Soslu Makarna Ceviz soslu makarna malzemeleri (4 kişilik) 70-80 gram ceviz içi 3 kaşık rendelenmiş parmesan peyniri (parmesan yoksa eski kaşar da olur) 3 kaşık çiğ krema (şekersiz krem şanti) 3 kaşık zeytinyağı Tuz Ceviz soslu makarna tarifi Bütün malzemeleri bir kapta...
  191. emubaltaci

Günün Yemeği - Portakallı Mezgit

Portakallı Mezgit Portakallı mezgit malzemeleri (2 kişilik) Yaklaşık 300 gram mezgit filetosu Un 40 gram tereyağı Tuz 1 yumurtanın sarısı Yarım limon 1 küçük portakal 2 kaşık şekersiz krema (yemek kreması) Portakallı mezgit tarifi Mezgit filetoları çok kalınsa, parçalanmayacak...
  192. emubaltaci

Tırstım!

bu akşam gireceğim yüksek lisans sınavında dersin başladığı günden beri tırsıyorum :S çalış çalış değişen bir şey yok. sanki kağıt önüme gelince birşey yapamıyacam sanıyorum. ders insan kaynakları yönetimi 400 400 iki tane ayrı kitap işledik :S kafam karma karışık hadi hayırlı bakalım...
  193. emubaltaci

Günün Yemeği - Limonlu Dana Pirzola

Limonlu Dana Pirzola Limonlu dana pirzola malzemeleri (3 kişilik) 3 adet dana pirzola Tuz Yarım limonun suyu 30-40 gram tereyağı Bu yemeğin hazırlanması -daha doğrusu 10 dakikada hazırlanabilmesi- için, fırın ızgaranızın çok çabuk kızması gerekir. Limonlu dana pirzola tarifi Fırınınızın...
  194. emubaltaci

Melita Toniolo Mourinho'ya hayran!

İtalyan manken Melita Toniolo tam bir Mourinho hayranı çıktı... Portekizli teknik direktörün İtalya'ya gelişine kadar futbolla kesinlikle ilgilenmediğini söyleyen çekici model, "Kendisi gerçekten işini saygıyı hak edecek şekilde yapıyor. Ben ve annem kendisini çok beğeniyoruz. Mourinho...
  195. emubaltaci

Lost 6. Sezon 12. Bölüm

evet arkadaşlar sezon finaline yaklaşıyoruz. son bölümü izleyenler var mı aranızda?
  196. emubaltaci

Günün Yemeği - Arnavut Ciğeri

Arnavut Ciğeri Arnavut ciğeri malzemeleri 1 adet koyun ciğeri Kırmızı biber Kızartmak için sıvı yağ Un Yarım demet maydanoz 1 adet irice soğan Arnavut ciğeri tarifi Ciğerin zarını çıkarıp, sinirlerini ayırın. Sonra küçük küçük parçalara kesin. Bir kez sudan geçirip bir gazete kağıdı...
  197. emubaltaci

Günün Yemeği -Kıymalı Karnabahar

Kıymalı Karnabahar Kıymalı karnabahar malzemeleri 1 kiloluk karnabahar 250 gram koyun kıyması 1.5 çorba kaşığı margarin 1 büyük domates veya yarım fincan domates salçası 1 büyük kuru soğan Arzuya göre 1 kahve kaşığı biber salçası Tuz 3 bardak su Kıymalı karnabahar tarifi Soğanı...
  198. emubaltaci

Günün Yemeği - İç Pilav

İç Pilav İç pilav malzemeleri 2 su bardağı pirinç 3 bardak et veya tavuk suyu 3 çorba kaşığı yağ 1 orta boy soğan 1 tatlı kaşığı toz şeker Çeyrek kuzu ciğeri veya tavuk katısı, ciğeri, yüreği 1 çorba kaşığı çam fıstığı 2 çorba kaşığı siyah üzüm 1 demet dereotu Tuz Karabiber 1 kahve kaşığı...
  199. emubaltaci

Lost 6. Sezon 11. Bölüm

sabah sabah hemen yorumları alıyım arkadaşlar. gece izleyenler varsa yorumları bekliyorum.
  200. emubaltaci

Allison Stokke Fotoğrafları

Allison Stokke Fotoğrafları ---------- saat 10:46 eklendi ---------- önceki mesaj saat 10:32 eklenmişti ----------
  201. emubaltaci

Alicia Keys Fotoğrafları

Alicia Keys Fotoğrafları
  202. emubaltaci

Lost Sezon 6 Bölüm 10

izleyen arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok güzel olur. ben akşam evde izlemeyi planlıyorum. biraz baktım diziye enterasan seyler olmuş. o subay bozuntusu girmiş olaya
  203. emubaltaci

Herika Noronha Fotoğrafları

Herika Noronha Fotoğrafları
  204. emubaltaci

Misa Campo Fotoğrafları

Misa Campo Fotoğrafları
  205. emubaltaci

Natalie Suliman Fotoğrafları

Natalie Suliman Fotoğrafları - Photos ---------- saat 15:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:47 eklenmişti ----------
  206. emubaltaci

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Sınav İlanı

T.C. BAŞBAKANLIK GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI T.C. Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca Müfettiş Yardımcılığı kadrolarında görevlendirilmek üzere Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavı yapılacaktır. I-SINAVA...
  207. emubaltaci

Anna Colwell

Anna Colwell Fotoğrafları - Photos Anna Colwell Female 23 years old Atlanta, Georgia Height: 5' 9" Weight: 117 lbs Measurements: 34-26-34 Shoe size: 8 Hair color: Brown Hair length: Long Eye color: Green Ethnicity: Other Skin color: Olive Experience: Very Experienced Compensation: Depends on...
  208. emubaltaci

Sylvana Easton

Sylvana Easton Fotoğrafları - Photos
  209. emubaltaci

Lucy Bayet

Lucy Bayet Fotoğrafları - Photos
  210. emubaltaci

Selita Ebanks

Selita Ebanks Fotoğrafları - Photos
  211. emubaltaci

Zoe Saldana

Zoe Saldana Fotoğrafları - Photos
  212. emubaltaci

Heidi Cortez

Heidi Cortez
  213. emubaltaci

Bundan sonra yanınızdan geçen bisikletçiye dikkat edin

adam dayanamamış sanırım :D
  214. emubaltaci

Suelyn Medeiros

Suelyn Medeiros Fotoğrafları - Suelyn Medeiros photos bunlarda twitter dan sanırım
  215. emubaltaci

Shay Maria

Shay Maria
  216. emubaltaci

Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci

Depreme Hazırlık ve Temel Afet Bilinci hepinizin izlemesini tavsiye ederim arkadaşlar. afet nedir? afet öncesi ve sonrasında neler yapmanız gerektiğini öğreneceğiniz güzel bir çalışma http://www.flickr.com/photos/sunumer/sets/72157623577532378/show/
  217. emubaltaci

Lost Sezon 6 Bölüm 9

Lost Sezon 6 Bölüm 9 evet arkadaşlar yorumlarınızı alıyım. bu sezon tüm karakterleri işleyecekler sanırım. jacobla kara duman kanka gibiler
  218. emubaltaci

Bria Myles

219. emubaltaci

Bu kız ne yapıyor?

Allah akıl fikir versin diyorum :)
  220. emubaltaci

Günün Yemeği - Enginar Dolması

Enginar Dolması Enginar dolması malzemeleri &#65279;8 adet enginar 1 adet limon 50 gram siyah zeytin 2 adet kırmızı dolmalık biber 1 adet yumurta Zeytinyağı 1 adet soğan Maydanoz Enginar dolması tarifi Hafif haşlanmış enginarları bir tepsiye koyun ve üzerine limon sıkın. Daha sonra üzerlerine...
  221. emubaltaci

Deli Cesareti

kızdaki cesarete bakarmısınız . ben onu tutmak tutamam
  222. emubaltaci

Denyce Lawton

223. emubaltaci

Günün Yemeği - Etli Kuru Fasulye

Etli Kuru Fasulye Etli kuru fasulye malzemeleri 500 gram kuşbaşı et 2 kaşık yağ 2 bardak fasulye 2 adet soğan 1-2 adet kırmızı sivri biber 1 kaşık domates ezmesi veya 3 adet domates Tuz Etli kuru fasulye tarifi Eti bir tencereye koyup içine kıyılmış soğanı ve yağı ilave edin...
  224. emubaltaci

KEY listeleri açıklandı

key ödemeleri listesi Hak sahipleri alacak miktarını http://www.keyodemeleri.com internet adresinden öğrenebilecek. Ödemelerde T.C. kimlik numarası ibraz edilecek. http://www.keyodemeleri.com/
  225. emubaltaci

Daniella Sarahyba

Daniella Sarahyba ---------- saat 16:38 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:38 eklenmişti ---------- ---------- saat 16:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:38 eklenmişti ---------- ---------- saat 16:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 16:41 eklenmişti...
  226. emubaltaci

Mira Craig

Mira Craig ---------- saat 11:49 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:49 eklenmişti ---------- ---------- saat 11:50 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:49 eklenmişti ----------
  227. emubaltaci

Sosyal güvenlik reformu hakkında yardım

arkadaşlar yüksek lisans dersim için sosyal güvenlik reformunu incelemem istendi. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar. artı ve eksilerini. mümkünse reformdan sonra işletmelerin neleri farklı yapmak zorunda kaldığını bilen bir üyemiz varsa yardımlarını bekliyorum.. teşekkürler...
  228. emubaltaci

Kavak Yelleri 109. Bölüm Fragmanı 20 Mart Cumartesi

yeni bölümün fragmanını izledim arkadaşlar. ortalık karıştıkça karışıyor. fragmanın paylaşım linkini bulunca ekleyeceğim.
  229. emubaltaci

Çatı damlatınca saksı koydular!

Trabzon'un uluslararası havalimanının İç Hatlar Terminalinde tam bir rezalet yaşanıyor. Yaklaşık 2 yıl önce açılan yeni terminal binasının giden yolcu salonunun çatısı iki yerden damlatmaya başladı. Yetkililer çatıyı onarmak yerine damlayan suları kamufle etmek amacıyla bitkisel çözüm buldu...
  230. emubaltaci

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Başvuruları Başladı

girmeyi düşünen arkadaşlar kaçırmasın Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Başvuru Tarihleri: 15 Mart - 2 Nisan 2010 Başvuru ile ilgili gerekli bilgiler için lütfen tıklayınız. Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.
  231. emubaltaci

Ruhat Mengi'ye benzemiyor mu?

arkadaşlar ne zaman iş bankasının internet şubesini açsam sol tarafda bu reklam çıkıyor. her gördüğümde ruhat mengi sanıyorum. sizce de benzemiyor mu?
  232. emubaltaci

En güzel 50 lale fotoğraf yarişmasi

Yarışmanın Konusu: 2005 yılından bu yana lale yarışması düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl en güzel 50 laleyi seçiyor. Kentimizin koru, park, bahçe, yeşil alanlarında pek çok bölgede peyzaj çalışmaları dahilinde fotoğraf çekilebileneceği gibi tek laleler de yarışmada...
  233. emubaltaci

Kulüplerimiz Avrupa’da sezonu bitirdi

2009-2010 sezonunda erkeklerde 6 takımla boy gösterdiğimiz Avrupa arenasındaki maceramızı noktaladık. Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker&#8217;in Euroleague&#8217;de; Galatasaray Cafe Crown, Türk Telekom ve Beşiktaş Cola Turka&#8217;nın Eurocup&#8217;ta; Banvit&#8217;in de Eurochallenge&#8217;da...
  234. emubaltaci

Günün Yemeği - İzmir Köftesi

İzmir köfte malzemeleri 600 gram kıyma 1 adet büyük soğan 2.5 dilim ekmek içi 2 adet yumurta 1 demet maydanoz Tuz Karabiber Salçası için 2.5 çorba kaşığı margarin 2 büyük domates 2 bardak su İzmir köftesi tarifi Kıymaya, rendelenmiş soğan, yumurta, ıslatılmış ve sıkılmış bayat...
  235. emubaltaci

Sigaraya özenme

sigaranın zararlarını anlatmaya gerek yoktur sanırım
  236. emubaltaci

Kültür Farkı

kültür farkı bu olsa gerek.
  237. emubaltaci

Çevre ve Orman Bakanlığı 555 personel alacak

2008 yılı KPSS sonçlarına göre istihdam edilecekler 4B ve 4A kapsamında çalışacak Çevre ve Orman Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 555 personel alacak. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 28-29 Haziran 2008 tarihinde yapılan KPSS sonuçlarına göre 657...
  238. emubaltaci

Türk Telekom evinde Gran Canaria 2014'e mağlup oldu

Ülkemizi Eurocup’ta temsil eden takımlardan Türk Telekom, Ankara Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Gran Canaria 2014’e 79-78’lik skorla mağlup oldu. Karşılaşmaya Gran Canaria, Carroll'un basketiyle başlarken, Türk Telekom rakibine Wilson'ın 3 sayılık basketiyle karşılık verdi. Lang...
  239. emubaltaci

Keloğlan Aramızda

Keloğlan Aramızda AB Eğitim ve Gençlik Programları “Konuşan Parmaklar Projesi” kapsamında, İSÖM “Engelsiz Film Engelsiz Sanat” çalışmaları çerçevesinde hazırlanan “Keloğlan’dan Seçme Masallar” serisinin ilki, “Keloğlan Aramızda” adlı filmi İbb Tv’den izleyebilirsiniz. İşitme engelli...
  240. emubaltaci

Türkiye kendi uçağı için düğmeye bastı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2023 yılında tamamen Türk üretimi olan yolcu uçağının semalarda olacağını bildirdi. Ar-Ge çalışmaları için 1 milyar dolar harcama yapılacağını bildiren Yıldırım, Türk uçağının 50-70 kişilik turboprop motorlu olacağını kaydetti. Ulaştırma Bakanı Binali...
  241. emubaltaci

Euroleague’de Şubat ayının MVP’si: Alan Anderson

Euroleague&#8217;de Şubat ayının en değerli oyuncusu Maccabi Tel Aviv&#8217;in ABD&#8217;li skoreri Alan Anderson olarak açıklandı. Temsilcimiz Efes Pilsen&#8217;in de yer aldığı TOP 16 &#8220;F&#8221; Grubu&#8217;nda mücadele eden Maccabi Tel Aviv&#8217;in iki galibiyet ve iki yenilgi ile ilk...
  242. emubaltaci

Günün Yemeği - Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı malzemeleri 2.5 bardak bulgur 3 orta soğan 200 gram margarin 2 bardak et suyu Tuz Bulgur pilavı tarifi Bir tencereye margarin ile küçük doğranmış soğanları koyarak, pembeleşinceye kadar kavurun. Sonra bu soğanlara ayıklanmış, yıkanmış, sıkılarak suları çıkarılmış bulguru...
  243. emubaltaci

Günün Yemeği - Kıymalı Bezelye Tarifi

Kıymalı bezelye malzemeleri 1 kilogram bezelye 3 çorba kaşığı margarin 250 gram kıyma 2 çorba kaşığı domates salçası 2 domates Tuz Kıymalı bezelye tarifi Bezelyeyi ayıklayın, yıkayın. Bir tencerede margarini eritin. Kıymayı ve rendelenmiş soğanı margarine katıp kavurun. Küçük parçalar...
  244. emubaltaci

Efes maçından kareler

bu akşam efes pilsen maccabi maçını izleyenler beni görmemiş olabilir. görmeyenler için bir kaç kare koymadan edemiyeceğim. bu arada maçı da aldık. kendi evimizde kazanmaya devam ediyoruz. biletler için başta Troy olmak üzere, samsung çalışanlarına herşey için sonsuz tsk.ler. formasız...
  245. emubaltaci

Günün Yemeği - Palamut Tavası

Palamut tavası malzemeleri 1 adet palamut 250 gram domates 1 salata 4 kaşık margarin Palamut tavası tarifi Balığı temizledikten sonra üç santim kalınlığında parçalara kesin, yıkayın. Tuzlu suda yarım saat bırakın. Tekrar yıkayın, bir peçete ile kurulayın. İki tarafını una buladıktan...
  246. emubaltaci

Lost Sezon 6 Bölüm 5

yeni bölümü izleyenlerin görüşlerini alalım ben henüz izleyemedim...
  247. emubaltaci

Günün Yemeği - Haşlanmış Enginar

Haşlanmış enginar malzemeleri 4 adet enginar 4 adet enginar göbeği Tuz Zeytinyağı Haşlanmış enginar tarifi Enginarları bol suda yıkayın. Enginar göbeklerini de bol limonlu suda yıkayın. Enginar göbeklerini yayvan bir tencereye koyun ve biraz su ilave edin. Zeytinyağı ve tuz katın ve...
  248. emubaltaci

Rize Hep Böyle İşlerde Rekor Kırar!

Rize'de kısa adı ANDER olan açılımı 21 kelimeden oluşan dernek dikkat çekiyor. Rize'de yöre ağzı ile istenmeyen ve başa bela anlamı ile eş olan ANDER'in açılımı, Rize Merkez Küçükçayır Köyü Andon İçmeleri Dereleri Su Tesisleri Camileri Okulları Ormanları Yaylaları Meraları Koruma Kalkındırma...
  249. emubaltaci

XP için Windows 7 temaları

arkadaşlar elinizde xp için güzel windows 7 teması olan var mıdır?
  250. emubaltaci

Günün Yemeği - Elmalı Pasta Tarifi

Elmalı pasta malzemeleri (hamuru için) 200 gram yoğurt 100 gram şeker 1 paket vanilya 2 adet yumurta 1 tutam tuz 6 çorba kaşığı süt 250 gram zeytinyağı 500 gram un 1 paket kabartma tozu Yağlamak için margarin Ayrıca 100 gram kuru üzüm 1.5 kilogram elma 80 gram şeker 1 çay kaşığı tarçın Üzeri...
  251. emubaltaci

Günün Yemeği - Sebze Çorbası

Sebze çorbası malzemeleri 2 litre tuzlu su Karabiber 1 adet kırmızı lahana 250 gram havuç 1 adet küçük karnabahar Yuvarlak hamurlar için 125ml su 2 çorba kaşığı margarin 60 gram un Tuz 3 adet yumurta 1 demet maydanoz Sebze çorbası tarifi Kemikleri 2 saat tuzlu suda kaynatın...
  252. emubaltaci

Lost Sezon 6 Bölüm 3

Lost Sezon 6 Bölüm 3 evet arkadaşlar görüşleriniz neler. bu bölümde beklediğimi bulamadım açıkçası ben
  253. emubaltaci

10 yılın takımını seçiyoruz!

arkadaşlar ULEB avrupa liginde son 10 yılladaki en iyi oyuncuları biz taraftarların oyuna sunuyor. türkiyeden ibrahim ve mirsad 50 kişilik listede varlar. gelin sizde oyunuzu kullanın. oylar http://euroleaguequiz.euroleague.net/decadeVoting/ adresinden kullananiliyor son durum Sarunas...
  254. emubaltaci

Alışveriş merkezlerinde otopark 3 saat ücretsiz!

Danıştay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) aldığı, alışveriş merkezlerinin (AVM) otoparklarının ilk üç saat ücretsiz olması yönündeki kararı haklı bularak İstanbul 2. İdare Mahkemesi’nin aleyhteki kararını bozdu. Danıştay 8. Dairesi’nin aldığı kararda...
  255. emubaltaci

İyi bir cilt doktoru arıyorum

arkadaşlar istanbulda oturup daha önce tedavi olmuş yada tanıdığı iyi bir cilt doktoru olan var mı aramızda? olanlar lütfen doktorun ismini ve iletişim bilgilerini yazsın. mümkünse kendisinin yada çalıştığı yerin internet sitesinin adresi
  256. emubaltaci

İlginç tasarımlar

ictikce totosu yukselen megatron bardak. bolece puskuutu her daim kolayca batirabiliyorsunuz. cocuk isinde iyi para var. o yuzden 4 milyar dolar da burdan.
  257. emubaltaci

Sinema Atölyesi

İBB Özürlüler Müdürlüğü ve Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nün ortaklaşa gerçekleştirdiği Sinema Atölyesi Projesi kapsamında Engelliler tarafından hazırlanan filmi izlerken duygu seli yaşayacaksınız. İşitme engelli gençler ‘Senin İçin’i, fiziksel...
  258. emubaltaci

Sebzeli Tavuk Tarifi

Sebzeli tavuk malzemeleri 4 adet tavuk budu Tuz Karabiber Kırmızı biber 1 çorba kaşığı tereyağı 300 gram taze yeşil fasulye 300 gram kırmızı dolmalık biber 300 gram domates 2 adet soğan Sebzeli tavuk tarifi Tavuk parçalarını yıkayıp fazla suyunu aldıktan sonra, karabiber, tuz ve...
  259. emubaltaci

Zeytinyağlı Pırasa Tarifi

Zeytinyağlı pırasa malzemeleri 4 adet pırasa 3 çorba kaşığı zeytinyağı 4 adet kabukları soyulmuş, çekirdekleri çıkartılmış ve ikiye bölünmüş domates 1 avuç çekirdekleri çıkarılmış siyah zeytin 1 limonun suyu Biraz rendelenmiş limon kabuğu Bir tutam tuz Maydanoz Zeytinyağlı pırasa...
  260. emubaltaci

Nohutlu Hindi Yahnisi

Nohutlu hindi yahnisi malzemeleri 1 adet hindi 2 adet soğan 2 çorba kaşığı sade yağ 1 çorba kaşığı domates salçası 4 bardak su 2 bardak haşlanmış nohut Tuz Nohutlu hindi yahnisi tarifi Çentilmiş soğanı tereyağı ile tencerede hızlı ateşte kavurunuz. Temizlenmiş hindiyi yumurta...
  261. emubaltaci

Kelime sayan program arıyorum

arkadaşlar bir word acrobat yada excell dosyasındaki kelimelerin tekrarlanama sayısını bulacak bir program arıyorum. örneğin paragrafta geçen "emu" kelimesi kaç kere kullanılmıştır. bunu bulan program arıyorum
  262. emubaltaci

Günün Yemeği - Terbiyeli Balık Çorbası

Balık çorbası malzemeleri Çorbalık balık (kefal, kırlangıç, çinekop, lipsos veya mezgit) 2 adet kuru soğan 2 adet havuç 1 demet maydanoz kökü 3 litre su 5 adet top karabiber Yeterince un ve margarin Yeterince tuz Terbiyesi için Yumurta sarısı Limon suyu Balık çorbası tarifi...
  263. emubaltaci

Bilgi edinme kanunundan faydalanan var mı?

arkadaşlar aramızda kaç kişi bilgi edinme kanunundan faydalandı merak ettim. bu konuda başvuru yapanlar karşılaştıkları durumları anlatabilirler mi? Bilgi Edinme Hakkı Kanunu Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik
  264. emubaltaci

Photoshop bölümü açılsın mı?

photoshop bölümünün açılması konusunda neler düşünüyorsunuz arkadaşlar? Anket 18-12-2009 tarihinde ve Saat 13:49 kapanacaktır
  265. emubaltaci

Programlama bölümü açılmıştır!

üyelerimizin talepleri doğrultusunda programlama bölümü açılmıştır. programcı arkadaşlarımızın çok güzel paylaşımlar yapacağından eminim. herkese hayırlı olsun http://forum.shiftdelete.net/programlama/ Not: bu bölümde moderatör olarak görev almak isteyen arkadaşlarımız olursa lütfen...
  266. emubaltaci

Mühendislik Haftası

güzel seminerler var kaçırmayın derim. ------------------------------------------- İlki SAÜEMK tarafından 4 sene önce başlatılan ve mühendislik kulüplerinin ortaklaşa düzenlediği organizasyon olan 4.Mühendislik Haftası; bu sene Endüstri Mühendisliği Kulübü (SAÜEMK), Makine Mühendisliği Kulübü...
  267. emubaltaci

Kitap bölümü moderatörü atanmıştır.

kitap bölümü moderatörü olarak bundan sonra SmiLey arkadaşımız görev yapacaktır. kendisini tebrik eder ve yeni görevinde başarılar dilerim
  268. emubaltaci

Günün Yemeği - Hamsi Tavası

hamsi tavası malzemeleri 40 adet hamsi 1 su bardağı zeytinyağı 2 adet yumurta 4 çorba kaşığı un Yarım limon Tuz Hamsi tavası tarifi Hamsiler bol suda yıkandıktan sonra başları ile birlikte içleri ayıklanır. Tekrar yıkanır, tuzlanır, sularının süzülmesi için kevgir içinde bırakılır...
  269. emubaltaci

Programlama bölümü açılsın mı?

bazı üyelerden programlama bölümü açılsın diye istek gelmekte. birde sizden duymak istedik. programlama bölümü açılsın mı?
  270. emubaltaci

ITB Teknoloji Danışmanlık Çalışma Arkadaşları Arıyor

Sevgili üyelerimiz Bilişim sektöründe üretim yapan firmalara, Türkiye&#8217; de danışmanlık hizmetleri veren ITB Teknoloji Danışmanlık, Yetiştirilmek üzere, danışmanlığını yaptığı bir yazılım markasının Türkiye&#8217; de iş takibini yapacak takım arkadaşları arıyor. İlgilenen üyelerimiz...
  271. emubaltaci

Bu nasıl bir kurtarma

seda sayanı kurtarıyor :) hangi doktor öğretmiş bu adama :D http://webvideohaber.hurriyet.medianova.tv/Magazin/seda_sayan_ilk_yardim_03122009_0122_flv.flv
  272. emubaltaci

Komik yüzler

komik yüzler
  273. emubaltaci

Yere kapaklanma böyle birşey sanırım

yere kapaklanma böyle bir şey sanırım.
  274. emubaltaci

Dünya Engelliler Günü (3 Aralık)

bu güzel günde özürlü vatandaşlarımızın yanında olalım
  275. emubaltaci

Hastayım

boğazlarım çok fena arkadaşlar yatıp uyumak istiyorum:blushing:
  276. emubaltaci

Yeni Super Mod.: Guest Part

yeni super moderatörümüz Guest Part aramıza katılmış bulunmaktadır. kendisini huzurlarınızda tebrik eder yeni görevinde başarılar dilerim Not: kendisi sdn ofisi tarafında olacaktır, okurların, üyelerin isteklerini editörlere daha kolay ulaştırabilmek amacıyla görevlendirilmiştir.
  277. emubaltaci

Günün Yemeği - Etli Nohut Yemeği

Etli nohut malzemeleri 2 su bardağı nohut 250 gram kuşbaşı koyun eti 2 adet soğan 2 adet domates 2 kaşık sade yağ Tuz Biber Etli nohut tarifi Nohutun taşları ayıklanır, yıkanır, bol ılık ve tuzlu suda akşamdan ıslatılır, sabahleyin iyice yıkayıp 15-20 dakika haşlanır. Suyu süzülür...
  278. emubaltaci

Boxoffice Türkiye!

her hafta güncellenecektir!
  279. emubaltaci

Günün Yemeği - Sebzeli Biftek Sote

Sebzeli biftek sote malzemeleri Her biri yaklaşık 150 gram ağırlığında iki ince dilim biftek 2 çay kaşığı soya sosu Karabiber Margarin 6 büyük boy mantar 1 adet havuç 1 adet pırasa 1 adet kereviz 2 yemek kaşığı su 2 adet yumurta sarısı 2 kaşık pilav Sebzeli biftek sote tarifi...
  280. emubaltaci

Günün Yemeği - Ekler

Ekler malzemeleri 50 gram margarin 150 gram su 150 gram un 2 adet yumurta Ekler tarifi Fırınınızı 200 derecede ısıtın. Yağla suyu kaynatın. Buna unu da ekleyin. Karışımı yumuşak bir kıvama gelinceye kadar karıştırın. Bir yumurtayı da çırpın. Karışımınızı yağlanmış kalıbınıza aktarın...
  281. emubaltaci

Günün Yemeği - Makarna Salatası

Makarna salatası malzemeleri – 4 kişilik 300 gram burgu makarna 200 gram mozerella ya da dil peyniri 2 çay kaşığı kapari Sarımsak 4 adet domates 100 gram yeşil ve siyah zeytin 2 adet konserve sardalya 3 çorba kaşığı zeytinyağı Bir demet iri yapraklı frenk fesleğeni Makarna salatası...
  282. emubaltaci

Günün Yemeği - Peynirli ve Domates Soslu Patlıcan

Peynirli ve domates soslu patlıcan malzemeleri &#8211; 4 kişilik 4 adet patlıcan 500 gram sulu domates 300 gram tuzsuz lor peyniri 150 gram konserve ton balığı 50 gram (3 çorba kaşığı) tereyağı ya da bir kahve fincanı zeytinyağı 2 adet yumurta 2 diş sarımsak 2 büyük boy çay kaşığı rendelenmiş...
  283. emubaltaci

Günün Yemeği - Peynirli Patates Krebi

Krep malzemeleri &#8211; 3 kişilik 7 tane orta büyüklükte patates 1 adet soğan Yarım çay kaşığı tuz Tereyağ veya margarin 180 gram rendelenmiş kaşar peyniri Krep tarifi Patatesleri soyup kalın kalın rendeleyin. Soğanı soyup iyice doğrayın. Geniş bir tavada patatesleri ve soğanı, tuz ve biberi...
  284. emubaltaci

Günün Yemeği - İlikli Biftek

İlikli biftek malzemeleri 200 gram sığır iliği 1 demet maydanoz 1 çay bardağı beyaz şarap Kekik 1 adet soğan 100 gram ufalanmış ekmek kabuğu Tuz ve biber 4 parça 180-200 gram biftek filetolar İlikli biftek tarifi İliği küp biçiminde ufak parçalara bölün. Soğanı soyup iyice doğrayın. Maydanozu...
  285. emubaltaci

Günün Yemeği - Kabak Musakka Ograten

Kabak musakka malzemeleri 5 adet kabak 1 adet soğan 2 çorba kaşığı margarin 1 çay kaşığı kaşar peyniri rendesi Yarım demet maydanoz 1 çorba kaşığı un 1 su bardağı süt Tuz Karabiber Kabak musakka tarifi Kabak musakkası gibi kabakaları pişiriniz. Suyunu iyice buharlaştırınız. Beşamel salçasını...
  286. emubaltaci

Günün Yemeği - Ispanak Kavurması

Ispanak kavurması malzemeleri 2.5 kilo ıspanak 7 adet büyük boy soğan 10 çorba kaşığı margarin 2 su bardağı et suyu Karabiber Tuz Yarım kilo yoğurt Sarımsak Ispanak kavurması tarifi Kökleri ayıklanmış ve iyice yıkanmış ıspanakları üstlerine kapatacak kadar su koyarak bir tencerede 20 dakika...
  287. emubaltaci

» "Dansa Dair" Bir Fotoğraf Sergisi

Fotoğraf Sanatçısı ve akademisyen Osman Ürper, dans fotoğrafları konusunda on beş yıla varan deneyimini &#8220;Dansa Dair&#8221; isimli üçüncü kişisel sergisiyle izleyicilerine sunuyor. Sergi, 28 Ekim-15 Kasım 2009 tarihleri arasında Karaköy&#8217;deki tarihi Sümerbank Binası&#8217;nda...
  288. emubaltaci

Günün Yemeği - Sebzeli Dana Gerdanı

Sebzeli dana gerdanı malzemeleri &#8211; 4 kişilik 600 gram dana gerdan 1 çay kaşığı kıyılmış maydanoz 300 gram irice bezelye Orta boy 3 adet patates 2 adet enginar 2 adet yumurta Yarım limon 1 küçük soğan 1 bardak et suyu Kokulu otlardan oluşmuş bir demet (maydanoz, iri yapraklı frenk...
  289. emubaltaci

Gümün Yemeği - Havuç Salatası

Havuç salatası malzemeleri &#8211; 4 kişilik 600 gram iri ve sert havuç 80 gram yeşil zeytin 2 veya 3 ançuez filetosu 1 göbek marul 1 adet yeşil biber 1 küçük soğan 1 limon 1 siyah zeytin Zeytinyağı Tuz Karabiber Havuç salatası tarifi Marulu ayıklayın, bol suda birkaç kez yıkayın, süzün...
  290. emubaltaci

Günün Yemeği - Bademli Kek

Bademli kek malzemeleri Hamuru için 2 adet yumurta 125 gram şeker 1 paket vanilya 1 tutam tuz 100 gram tereyağı 150 gram un 1 çay kaşığı kabartma tozu Üzeri için 75 gram kıyılmış badem 50 gram tereyağı 75 gram şeker 1 çorba kaşığı un 2 çorba kaşığı krema Bademli kek tarifi Hamur...
  291. emubaltaci

Today's Zaman

ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara tavsiye ediyorum. sitenin en güzel özelliği bilmediğiniz kelimenin üzerine çift tıkladığınızda bir sözlüğünün otomatik olarak açılması. hazırlık öğrencileri ve sınavlara hazırlanan kişiler için güzel bir site diye düşünüyorum Today's zaman
  292. emubaltaci

En çok kazandıran uçuş kartı

arkadaşlar aramızda uçuş puan kazandıran kredi kartlarından kullanan varmı. kredi kartını çok kullanan biriyim ve bu kullanımlarımdan uçak bileti kazanmak istiyorum. en fazla hangisi kazandırıyor araştırıyorum birde size sormak istedim. aramızda uçuş mili kazandıran kartlardan kullananlar var...