Arama sonuçlarınız

1. hasbi_muharip

Belge Sorgulama Scripti

Merhaba. Dil farketmeksizin jquery pluginlerine bakmalısınız. Ama öncelikle sql bağlantısını kurup üyelik bilgilerini çekmeniz gerekiyor. Php veya Asp.net farketmez hangi dili kullanıyorsanız AJAX GET işlelerini araştırın. Verileri çektikten sonra PDF YE BASMA işlemi için ÖRNEKLER: jQuery Grid...
  2. hasbi_muharip

Veri Tabanından Üyelik Bitiş Tarihi Çekmek

Merhaba üyelik bitiş tarihini o an ki anlık sistem tarihini aldırarak "dle_users">"xfields" sütunundaki veriyi çıkarıp istediğiniz yerde basabilirsiniz. Php uzmanı değilim ama asp.net ten örnek verebilirim algoritma olarak şu şekilde olmalı: <div id="kalan_sure">Datetime.Now - [Select xfilelds...
  3. hasbi_muharip

Lenovo 3000 n100 batarya

Arkadaşlar merhaba ilgili soruna şöyle bir çözüm buldum: Laptop u hazırda beklet fonksiyonunu kullanarak askıya alıyoruz yani kapatmıyoruz bu sayede laptop batarya modunda sorunsuz açılıyor. Ama sorunu hala tam olarak çözmüş değilim ve çok şaşkınım. Sanırım IThelp hocamında belirttiği üzere...
  4. hasbi_muharip

Lenovo 3000 n100 batarya

- - - Mesaj Güncellendi - - - Soldaki orjinal eski bozuk olan, sağdaki de yeni aldığım 10.8v eskisi, 11.1v yenisi yani 0.3v fark var. Amper farki yok ama. Galiba problem bu...
  5. hasbi_muharip

Lenovo 3000 n100 batarya

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Evet haklı olabilirsiniz. Resmi çektim.. http://i.imgur.com/X3gMxkz.jpg
  6. hasbi_muharip

Lenovo 3000 n100 batarya

Arkadaşlar merhaba. Sorunum şöyle: Eski bataryam pert olduğundan bir alışveriş sitesinden yeni batarya sipariş ettim. Bataryada herhangi bir sorun yok test ettim. Sarj vs problem yok. Fakat laptop açılırken batarya takılıysa laptop sadece güvenli modda açılıyor. Normal bir şekilde...
  7. hasbi_muharip

Mavi Ekran Hatası Laptop Win7 Kod ve Resimli

Pc başlatırken "del" tuşuna basarak Biosa gir. Exit sekmesine tıkla üstten. Load settings default gibi bir şey görürsen enter la. pc ni yeniden başlat. umarım yardımcı olur.
  8. hasbi_muharip

Yeni Evlenecekler İçin Öneriler

hocam bende şöyle bir soru sormak istiyorum: nikah ile düğün arası ne kadar uzun olmalı? hem dini açıdan hemde ahlaki açıdan yani 2sinide göz önünde bulundurursak.
  9. hasbi_muharip

Format sonrası şifreli dosyalara erişim sorunu

bat dosyanızın içeriğini burada paylaşırsanız sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz.
  10. hasbi_muharip

Hardiskten Format Atılabilir Win7 Kurma Anlatım ve Program

Hocam program linkini yenilerseniz link ölü.
  11. hasbi_muharip

Baharın Müjdecisi İlk Cemre Düşüyor!

karı göremeden bahara girmek
  12. hasbi_muharip

Sdn.com.tr e-posta adresi ister miydiniz?

ne kadar da tatlı bir o kadar havalı olur bence :)
  13. hasbi_muharip

Torchlight II, 1 Milyonu Geçti

Bir yerden sonra sıkıyor + class lara uygun özel silah, item vs bulmak neredeyse imkansız ! Hangi class ı seçerseniz seçin , hep farklı class ların itemleri çoğunlukta oluyor. Outlander class ıyla başladığım oyunu Berserker+embermage class melezlemesiyle bitirdim :/
  14. hasbi_muharip

2 alkollü genç 120 aracın lastiğini kesti

Dostum çok yanlış düşünüyorsun.O gençler aklı başında olsa, alkol almasa sence 100 küsür aracın lastiğine yine zarar verirler miydi? Alkol alan bir adamla aklı başında birisinin kıyasını burada yapmayalım istersen. Ha serseri diyorsun yapar diyorsun. Bana bir serseri göster ki aklı başında -...
  15. hasbi_muharip

Bu kodun neresine non-repeating ekleyebilirim?

no-repeat kısmını burada halletmen gerekiyor fakat şu şekilde bir kullanımı olması lazım: document.body.style.backgroundImage = "url(" + bgs[randomize(0, bgs.length-1)] + "); background-repat:no-repeat;"; veya şu şekide de olabilir emin değilim: document.body.style="background-repeat:no-repeat;"
  16. hasbi_muharip

Pc'de bi kaç fotoyu aynı karede nasıl birleştirebiliriz?

Arkadaş bu resimden bahsetmişte, bunu paintte dahi yapabilirsin yani :/
  17. hasbi_muharip

Bul karayı al parayı

18. hasbi_muharip

Dizimag Yeni Adresi Hakkında

Domain değiştirmişler sadece yani problem yok :) http://www.dizi-mag.com/
  19. hasbi_muharip

Megan Fox Ultrabook Tanıttı

Yunus bile dile geldi uu beybi:w00t:
  20. hasbi_muharip

Sandboxie işe yaramıyor

ashampoo winoptimizer önerilir
  21. hasbi_muharip

Şubat ayından derleme kazalar :)

02:14 02:55 07:00 çok fenaymış :D
  22. hasbi_muharip

Asus marka laptopa ram tavsiyesi

İlginize teşekkürler arkadaşlar şimdi kafamdaki sorular kalmış oldu :)
  23. hasbi_muharip

Asus marka laptopa ram tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba. Asus n61jv marka laptopum var 3 gb ram var ve yükseltmek istiyorum. Asusun sitesinden aldığım bilgiler şunlar: üstte gösterilen özelliklere uygun ram alacağım. Tavsiyesi olan var mı(marka-fiyat-kaç gb)? Şimdiden teşekkürler.
  24. hasbi_muharip

Arena Tr x1 Davetiye

Kendinde o kadar mesaj yok 1000+ yı napacan demezler mi adama...
  25. hasbi_muharip

Birden Fazla linki açmak için kısayol oluşturma

Yardımcı olabildiysem ne mutlu ;)
  26. hasbi_muharip

Birden Fazla linki açmak için kısayol oluşturma

Belirttiğin işlemi .bat dosyası yardımıyla yani bir nevi cmd ile yapabilirsin. Linkteki bat dosyasını indir bir not defteri ile aç veya alternatif bir metin editörü kullan. Start tan sonra belirttiğim linkleri kendine göre düzenle veya daha fazla start satırı ekle kafana göre. Daha sonra .bat...
  27. hasbi_muharip

Ttnet Zyxel P-660W-T1 v3 yardım.

Resimdeki adımları uygula daha sonra sayfanın altından "Uygula" ya basıp çıkın ve kablosuz ağ bağlantınızı gerçekleştirin. Kolay gelsin.
  28. hasbi_muharip

Dell Photostage 64 bit

Aleyküm selam. Hocam - Dell MusicStage, PhotoStage, VideoStage and SyncUP - bu yazılımların hepsi -Dell Stage- adı altında toplanan sadece Dell kullanıcılarının kullanımına sunulan özel yazılımlardır.(BKZ: http://www.dell.com/us/p/stage/pd) Bunları normal olarak indirmenin bir yolu yok çünkü...
  29. hasbi_muharip

Işık süt iç..

Hassas konular için komiklikte size göre veya bize göre diye bir şey olamaz. Komik bulmak tamam kişisel zevklere bağlı bir durum ama her komik bulduğunu her yerde dile getirse insanlar bu saygıdan ve hassasiyetten öteye geçer. Konuya gelince bu konuyu paylaşan arkadaşın bir depremzede insanın...
  30. hasbi_muharip

Fiber İnternet Bağlandı

Aynı sorun bende de meydana gelmişti ama fiber internetle değil 8 mb netlimitsiz de olmuştu. Modeme 8192 / 799 olarak gelen hat değeri bir ay boyunca 12192 / 799 olarak gelmişti ve internet download hızım 1.5 mb ye kadar yükselmişti fakat PING değeri 100 civarı geliyordu. Yani söylediğiniz gibi...
  31. hasbi_muharip

Kendim kaşındım bunu kabul ediyorum

Aynı durum bende de olmuştu. Download hızım 1500 kb/sn e kadar vurduruyordu :) Fakat hal böyleyken online oynadığım cs türü oyunlarda ve normalde ping oluyordu yani minimum 70 civarı pingim oluyordu oyun oynatmıyordu ve bende ttnetdestek e bir maille durumu ifade ettim. Hızımı tekrar 8 mbps ye...
  32. hasbi_muharip

Assassin's Creed 3'ün İlk Tanıtım Videosu

Assassin's creed revelations daki gibi bir sinematik bekliyoruz.
  33. hasbi_muharip

Annem sandığım :d

Bir gün okuldan saat 5 sularında eve gelmiştim. Annem evde yoktu gelmesini bekliyordum ki eve gelmemden yaklaşık 1-1.5 saat sonra camdan bir kadının geldiğini gördüm. Ev müstakil olduğundan gelenden gidenden bu şekilde haberimiz oluyordu. Evimiz 2 katlıydı üst komşu da evde yoktu umre ziyaretine...
  34. hasbi_muharip

C programlama printf özelliği?

Teşekkürler :) Demek ki 1.For un dışına bir satırbaşı eklemek yeterliymiş. --- Mesaj Güncellendi --- Bu da benim bulduğum alternatif :) for (int i = 1; i < 10; i++) { for (int j = 1; j <= i; j++) { Console.SetCursorPosition(j-1, i...
  35. hasbi_muharip

Yeni Windows 8 Logosu

Hiçbir şey bilmiyorlarsa 98 logosundan ilham alsınlar :tt2:
  36. hasbi_muharip

C programlama printf özelliği?

Hocam bu kodlar c# için lazım bana ve bu şekilde yazdığımda: for (int i = 1; i < 10; i++) { for (int j = 1; j <= i; j++) { Console.WriteLine(j); } } Çıktısı: 1 1 2 1 2 3 1...
  37. hasbi_muharip

C# Listview subiteme button ekleme

Alttaki örnekte de görüldüğü üzere Add() fonksiyonuyla subitem control ekleme işlemi yapılabilir. private void Form1_Load(object sender, EventArgs e) { Button b = new Button(); b.Text = "Butonun adı"; //Diğer ayarlamalar listView1.Controls.Add(b)...
  38. hasbi_muharip

Arena Tr Gelde Küfretme

Sorun çerez olmayabilir. Sizin üyelik bilgilerinizi bilen başka birisi sizinle aynı zamanda giriş yapmaya çalışırsa en son kim oturum açarsa sistem onu kabul eder ve diğerini sistemden atar. Bilgilerinizin başkasında olup olmadığını kontrol edin.
  39. hasbi_muharip

C# tuş basılana kadar döngü

Aynen hocam bunu istiyordum normalde uğraştığımda animasyonun döngüsünün devam etmesi için bir tuşa basılmasını bekliyordu(readkey) Sizin verdiğiniz kod sayesinde animasyon devam ederken aynı anda bir tuşa basılmasını da kontrol edebiliyorum :) Console.TreatControlCAsInput = true; Bütün olay bu...
  40. hasbi_muharip

aslanpayi hocam çok çok teşekkürler başkaları ilgilenmedi ya da görmedi. Elleriniz dert görmesin :)
  41. hasbi_muharip

TTNet'teki ağcı meslektaşlarım modemimi rahat bırakın.

Anlatım üslubunuz çok güzel :mrgreen: Aynısı benim başıma da gelmişti modem ayarlarım her gün sapıtıyordu ; bir gün modemde 8mb hız görürken başka bir gün 2 mb falan görüyordum. Hatta bir keresinde tam internete bağlanacağım açtım tarayıcımı uzun süre bekledikten sonra zaman aşımına uğradı...
  42. hasbi_muharip

Asus N55 SF Notebook Video İnceleme

Optimus mu? Aman kalsın:thumbdown:
  43. hasbi_muharip

A4 Tech x7-747H Mouse Oscar Mouse editör de Macro save hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Eskiden yüklü olan bir versiyonun üzerine yenisini kurunca olur bu hata. Örnek olarak; sen ürünü satın aldın yükledin oscar'ıda.. Sonra daha üst sürümünü yükledin ve bu hatayı verdi. Bu hatanın nedeni makroyu kaydetmek isteyince konumu bulamaması..Eski makrolarlada karıştırabiliyor. Yeni...
  44. hasbi_muharip

Firefoxa Mail Check Eklentisi Yardım

Chrome için gmail mail checker plus vardı ondan bahsediyorsun sanırım :) evet onu kapatıp -niye kapattıklarını da anlamış değilim ama- "minus" olarak piyasaya geri sürdüler.
  45. hasbi_muharip

Teşekkürler hocam başka alternatif bulamazsam bunu kullanacağım.
  46. hasbi_muharip

Aynen hocam. Yinede arıyorum ben de güzel birşey bulursam burada paylaşırım.
  47. hasbi_muharip

Teşekkürler hocam bunu biliyorum ama yandex desteklemiyor galiba ya da ben ayarlayamadım ve de pek kullanışlı değil .
  48. hasbi_muharip

Arkadaşlar son günlerde google ın gizlilik politikasını değiştirdiği haberi sonucu kişisel gizlilik ile ilgili şüpheler oluştu. Bende bir Google ve Chrome kullanıcısı olarak aynı zamanda Gmaili de kullanıyorum. Ama bu son olaylardan sonra firefox a tekrar dönüş yapmayı düşünüyorum her ne kadar...
  49. hasbi_muharip

Merhaba arkadaşlar c# ta bir program ile ilgili yardım istiyorum sizlerden. Şimdiden çok teşekkürler. Program bir animasyon ile açılmakta ve daha sonra menüye geçmekte. Animasyon kısmında (henüz taslak) bir tuşa basılana kadar animasyona devam etmesini istiyorum. Bu programda "Enter" tuşu...
  50. hasbi_muharip

Physx cpu

Rica ederim dolaylı yoldan yardımcı olabildiysek ne mutlu :)
  51. hasbi_muharip

Physx cpu

Physx: Nvidia ekran kartlarına özel, oyunlarda geliştirilmiş fizik motoru kullanılması için tasarlanmış bir programdır. Homefront oyununda phsyx cpunun yeşil olarak yazması phsyx programının aktif olarak çalıştığını bildirmek için gösterilmiş. Ancak bunun oyuna bağlı değil, nvidia denetim masası...
  52. hasbi_muharip

İnternette gözle görülür derecede yavaşlama

Arkadaşlar son birkaç gündür internette özellikle yabancı sitelerde bir yavaşlama söz konusu. Galiba upload siteleri hakkındaki soruşturmanın buna etkisi var. IDM premium hesapla (alttaki resimde turbobit) çektiğim dosya 3 katı yavaş inmekte. Alttaki speedtest sonuçlarından da göreceğiniz...
  53. hasbi_muharip

Storm Origins - Kısa Film

BKNZ:http://www.sinemalar.com/film/4887/Ruzgarin-Cocuklari/
  54. hasbi_muharip

Steam dan oyun alınca cd key var mı ?

Benim steamdan 2 oyunum var: Counter Strike: Source ve Half-Life 1. Bir oyunu steam üzerinden satın alırsanız oyun sadece sizin satın aldığınız steam hesabınıza / üyeliğinize ekleniyor herhangi bir key falan vermiyorlar kusura bakma. Key istiyorsan eğerteknosa gibi bir teknoloji mağazasından...
  55. hasbi_muharip

DeepFreez 7 Aktif ve Görünmiyor Pc'de Windows 7

Bu adresteki programı indirip açın 2. seçeneği seçin deep freeze aktifse ekrana gelecektir. Gelen ekrandan OK dedikten sonra boot thawed i seçin ve pc ye reset atın. Sonra program ekle kaldır dan deep freeze yi kaldırın. Kolay gelsin.
  56. hasbi_muharip

Kadın çığlık sesi lazım yok mu yardımsı olan arkadaş ya

honline nin verdiği linklerdeki sesleri mediafire ye upload ettim. Buyur: http://www.mediafire.com/?rwbtn8013flus20 http://www.mediafire.com/?uct4aw48j5op4qz
  57. hasbi_muharip

En Beğendiğiniz Film Müzikleri?

http://www.youtube.com/watch?v=pFS4zYWxzNA http://www.youtube.com/watch?v=zCNHVMIYqiA
  58. hasbi_muharip

İstemediğim siteleri yasaklamam için ne yapmam gerek?

BKNZ
  59. hasbi_muharip

Ref5.Net Davetiye Dağıtımı

Rica etsem banada yollayabilir misiniz pm den... Teşekkürler.
  60. hasbi_muharip

Xp için bir eklenti arıyorum ?

http://mixendixon.deviantart.com/art/Vista-Hover-Icon-Effect-for-XP-106628412 Birde bunu deneyin.
  61. hasbi_muharip

Asus N53SN-SZ002V GT550M problemi? Yardım lütfen.

Ben teşekkür ederim bütün adımları takip ettikten sonra sonucu burada bildirirsin.
  62. hasbi_muharip

Asus N53SN-SZ002V GT550M problemi? Yardım lütfen.

ADIM - 1 http://www.asus.com.tr/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N53SN/#download üstteki linke girip işletim sisteminizi seçtikten sonra alttaki resimde gösterildiği üzere "vga" kısmından nvidia ekran kartınızın default(orjinal) sücüsünü indirin. ADIM - 2 - Başlat'ın arama kısmına "aygıt"...
  63. hasbi_muharip

Asus N61jv için soğutucu tavsiyesi

@ua23ua, @LaWa cevaplarınız için teşekkürler fakat asıl öğrenmek istediğim üstteki resimden de görmüş olduğunuz üzere bu notebook un fan ı sol tarafta ve buna uygun soğutucu aramaktayım. Acaba özel üretim mi yapılıyor bunlar yoksa mevcut soğutucularında bu soldaki fanı destekler özellikleri var mı ?
  64. hasbi_muharip

Ekran Kartı Sorunu :(

- Bahsettiğiniz durum Nvidia Optimus Teknolojisi. Nvidia optimus teknolojisi, ekran kartları arasında geçiş sorunu çözümü Asus'un K52JC, N61JV gibi notebook modellerinde nvidia optimus teknolojisi var. Ancak bazı eski oyunlarda bu teknolojis pek sağlıklı çalışmayabiliyor ve notebook harici...
  65. hasbi_muharip

Asus N61jv için soğutucu tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar. Asus n61jv serisi bir notebook um var ve buna uygun bir soğutucu aramaktayım. Üstteki resimden de göreceğiniz üzere fan sol tarafta ve alttaki resimden de göreceğiniz üzere alttan soğutucular bir işe yaramaz sanırım. Tavsiyelerinizi beklemekteyim. Teşekkürler :rolleyes:
  66. hasbi_muharip

Ekran kartı aldım uyumluluk soruyorum.

GeForce 9 Series olması lazım orada birdaha kontrol eder misin?
  67. hasbi_muharip

Dizi siteleri kapatılacak mı?

Bu arada aklıma da gelmişken söyleyeyim. Eğer dizi siteleri, yerli dizileri gerekli ikazdan sonra kaldırdığı halde, sadece yabancı dizi içermesine rağmen yine kapatılma durumuyla karşılarsa bu saçmalığın daniskası olur. + zaten kapatılma durumu olsa bile, çeşitli dosya host sitelerine dizi...
  68. hasbi_muharip

Dizi siteleri kapatılacak mı?

Böyle bir operasyon gelmesi en çok; asıl amacı yabancı dizi yayınlamak olupta yanında yerli dizileri veren sitelerin haksız yere kapatılmasına neden olacaktır. Aslında şöyle olabilirdi: yerli diziler içeren siteleri madem yerli kanallar kapattırıyor, o halde bu tür siteler sadece yabancı...
  69. hasbi_muharip

Chrome'u Nasıl Firefox'a Benzeterim ??

http://www.altafsayani.com/2008/09/08/download-firefox-safari-theme-for-google-chrome/ Bu işinize yarayabilir.
  70. hasbi_muharip

Teamfortress oynayan

:D ne diyebilirim ki gerçekler acı oluyor. Birde bu acının tadına baktıysan başka ...
  71. hasbi_muharip

Teamfortress oynayan

10 Ekim 2007 tarihinde piyasaya çıkan oyunun ardından 4 yıl geçti. Bende 1 yıldan fazladır oynuyordum. Türk serverler de mevcut fakat oyun artık tıkanma seviyesine geldi( oyunun çivisi çıktı!). Oyunu ücretsiz yaptılar evet fakat bununla birlikte birçok kusur/illet da beraberinde geldi...
  72. hasbi_muharip

C000021a hatası

Arkadaslar merhaba bu sorunun aynisi bende de oldu. Dun Asus marka windows 7 home premium x86 isletim sistemli notebook'um da once Microsoft dan Otomatik update yapti. Ardindan bilgisayari kapayip tekrar actim. Fakat acarken siyah ekranda hata denetlemesi yapti. Denetlemede bircok dizin, dosya...
  73. hasbi_muharip

Google chrome video sorun war pcden anlayan birisi baksın

hmm aynısı bende de olmuştu.. Problem ekran kartı driveri ile alakalı. Ekran kartı driverini kaldırıp yeni sürüm kurunca Adobe Flash ile uyumsuzluk oluyor. (tarafımdan denenmiştir) Çözüm: Herhangi bir flash içerikli sayfa aç video oyun vs farketmez. Flash içerik açılırken ya da açıldıktan...
  74. hasbi_muharip

[Kampanya] Internet Download Manager

http://www.haberokur.com/haber-Microsoftta-yine-birseyler-oluyor-145475/ Bu konuda yorumum mevcut..
  75. hasbi_muharip

Windows 7 x64 - Tr/dropper.gen yardım

Dostlar sağolun çözümü buldum. Windows 7 format cdm yoktu bende splashtop işletim sisteminde microsoftun sitesinden Windows 7 home premium indirdim flash belleğime. Daha sonra Hiren's boot cd ile boot edip minixp işletim sisteminde açtım ve bir cd/dvd burn programıyla bir dvdye çektim windows y...
  76. hasbi_muharip

Guncel..
  77. hasbi_muharip

Hocam duzelttim yazilari hiren's bootcd de ki xp nin tarayicisi ingilizce oldugundan boyle cikmis.. Herneyse arkadaslar yardim edin lutfen Laptop hapis kalmis gibi viruslerin arasinda..:crying: ---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 14:52 ---------- Yardim edin lutfen...
  78. hasbi_muharip

Arkadaslar merhaba. Asus marka Notebookumda Windows 7 home premium x64 surumunu kullaniyorum(lisansli). Yaklasik 2 haftadir pc kendi kendine donuyordu arada sirada. Eset kuruluydu. Bende 3-4 gun once virusten suphelendim ve esetin bir ise yaramadigina karar verdim. Eseti kaldirip Kaspersky...
  79. hasbi_muharip

BitDefender Antivirus Pro 2011 Lisans Şansı ( Yarışma )

den aldın galiba :D
  80. hasbi_muharip

Hepsiburada.com Yardım

Yok limitte bir problem olmadı fakat ödeme dediğim gibi her ay +4 tl oldu..
  81. hasbi_muharip

Hepsiburada.com Yardım

Ben el çantası siparişi vermiştim hepsiburada.com dan.. 9 gün oldu daha gönderemediler. Mesaj üstüne mesaj attım yöneticilere. Ürün tedarik sürecinde falan dediler. Kaç defa özür dilediler. 10.günde gelmeyince artık iptal ettim siparişimi. 5 taksitle aldıım çantayı (20tl idi galiba) yine 5...
  82. hasbi_muharip

Battal'ın oğlu battal !!

Bkz:Yüzüklerin Beyfendisi
  83. hasbi_muharip

Müthiş Bir Antivirüs Fırsatı Sakın Kaçırmayın.(Bitdefender 2011)

Lé Antivirûs :)
  84. hasbi_muharip

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

"BCCode: 24" ya da "0x00000024" Windows 7 ile kullanılan NTFS dosya sisteminde bir problem olduğunu belirtir. Kurulu program listenizi bilmiyorum ama sorun antivirüs kaynaklı olabilir. (Eset smart security) Başlat>Çalıştır>chkdsk /r komutunu yazın ve windows un hataları onarmasını deneyin...
  85. hasbi_muharip

Anasayfadaki Forum Başlığı

Arkadaşlar forum kalkmamış:D : Kaymış:blink: Program İndir in arkasına saklanmış.. Anasayfada forum diye aratın bakalım ne göreceksiniz:)
  86. hasbi_muharip

Yazılım serialini öğrenmek

Programın adı nedir ona göre başka bir program önereceğim sn gösteren.
  87. hasbi_muharip

Yüzüklerin Beyefendisi

off dehset yapmışlar abi bittim ya..:) Buna amatörlerin prosu diyorum :D Özelliklede gandalf la trinity bittim tıpa tıp benzerini yapmışlar.. Devamını bekliyoruz bakalım..
  88. hasbi_muharip

Öncelikle şunu belirteyim bu hata winxp ile oluşturulan NTFS bölümünün windows 7 ile uyuşmamasıdır.. Yani windows7 ile xp için oluşturduğunuz bölüme format atarken sorun çıkarmakta. ÇÖZÜM Windows 7 kurmak istediğiniz bölümü formatlamadan önce silin(biçimlendirmeden önce). Sonra yeni...
  89. hasbi_muharip

Kişi arama sitesi için domain önerisi

birinebaktim.com biriniariyorum.com bence orjinal adlar :)
  90. hasbi_muharip

İnançlarımıza aykırı deyip Noel Baba'yı bıçakladılar!

YILBAŞI VE MÜSLÜMANLIK Yılbaşının ne olduğunu biliyor musunuz? Yılbaşı kutlamakla ne kazanıyor, ne kaybediyoruz? Ülkemizde kutlanan bu yılbaşı acaba islami yılbaşımı? bu sorulara elbette herkes bir cewap verecektir sizden ricamız bu bilgilerinizle aşağıdaki araştırmayı karşılaştırmak...
  91. hasbi_muharip

P-660W-T1 v3

Ya nasıl saçmalık bu.. İnterneti kasım ayında çektirdim. Kasımda canavar gibiydi 1mb e yakın hızlarla download yapıyordum. Aralık ayına girmez olaydım :s Şu an 100-200 kb arası gidip geliyor + Net 2mb ye düşmüş. - Birde bir sorum daha olacak:TTnet i aramayı düşünüyorum(444 0 375) ne tür...
  92. hasbi_muharip

P-660W-T1 v3

- Ttnet Netlimitsiz 8megabit abonesiyim. Kasımda bir problem yoktu gayet iyi ve hızlıydı ama aralık ayında internet berbat şekilde yavaşladı.. - Dostlar modemin arayüzündeki şu bilgilere dikkat: - Şimdi bu resimde dikkat çektiğim noktada modeme gelen net hız oranı 2048 kbps / 799 kbps...
  93. hasbi_muharip

RESMİ AÇIKLAMA! Türk Telekom'dan Yeni ADSL Hızları ve ADSL Fiyatları

http://shiftdelete.net/yeni-adsl-hizlari-ve-adsl-fiyatlari-25967.html
  94. hasbi_muharip

HATA!!! P-660W-T1 v3 Modem arayüzü ayarlar

Arkadaşlar teşekkürler yardımlarınız için de sorunu çözmüştüm 3-4 yorum yukarı bakınız :)
  95. hasbi_muharip

TTnet sizde de yavas mı?

Arkadaşım sen yat kalk dua et 400-500 e düştüğüne.. Benimde 8 mbps netlimitsiz. 200 kb yi geçince mutluluktan havalara uçuyorum :bored: Şu an 8 mb lik bi dosyayı 20 kb ile çekiyor :w00t: TTneT Solucanlarla yarışan internet:lol:
  96. hasbi_muharip

Microsoft RichCopy ile çok hızlı dosya kopyalama

Teşekkürler.. Bu da bir alternatif olsun. Aşağıdaki adrese de taşırsanız seviririm: http://forum.shiftdelete.net/diger-yazilim-konulari/188009-ayni-anda-bir-dosyayi-birden-cok-klasore-kopyalamak-mumkun-mu.html
  97. hasbi_muharip

Hocam bu program zaten tarihi eser :) Microsoft kendi çalışanları için üretmiş bunu sonra da ihtiyacı kalmayınca piyasaya sürmüş millet kullansın diye. Bende Tera Copy kullanıyorum yoksa. Forumdan birisine yardım amaçlı önerdim. Bildiğim tek fonksiyonu aynı anda aynı dosyayı birden çok...
  98. hasbi_muharip

Aynı anda bir dosyayı birden çok klasöre kopyalamak mümkün mü ?[Çözüldü]

Microsoft RichCopy Ücretsiz Uygulaması Yardımıyla Yapabilirsiniz. Ayrıntılı Bilgi: Microsoft RichCopy Anlatım
  99. hasbi_muharip

Microsoft RichCopy, işletim sisteminin kendi dosya kopyalama sisteminden çok daha hızlı kopyalama ve taşıma yapabileceğiniz bir yazılım. RichCopy özellikle ağ üzerinden yapılan kopyalama işlemlerinde öne çıkıyor. RichCopy aslında yeni bir uygulama değil. Windows 95'ten beri kullanılmakta olan...
  100. hasbi_muharip

Uncharted 3 Böyle Oynanıyor

Çok beğendim ya. Sadece bu sahne bile oyunu oynamayı istememe yetti :)
  101. hasbi_muharip

İnsan Taklidi Yapan Zurna

Bence zurna yutmuş olmalı :)
  102. hasbi_muharip

Windows 7 Temel Görünümünde Ön İzlemeleri Nasıl Açarım ?

Windows 7 sürümünüz nedir? Eğer windows 7 starter/Windows 7 home basic ise şayet maaalesef bu özellik yok!
  103. hasbi_muharip

WİDCOMM Bluetooth Software

Hocam laptop unuzun yanında ya da üzerinde bluetooth/internet kilidinin açık olup olmadığını iyi kontrol ettiniz mi(fn ile birlikte f2 gibi değil genelde sol yanında olan açma kapama kilidi ya da dokunmatik?) Belki sorun o kilidi açamamanızdandır.
  104. hasbi_muharip

Alibaba.com için ne diyorsunuz? Tartışalım!

Hocam bence adamlar tam kritik noktayı bulmuşlar. Aslında biraz sermaye ile diğer ülkelerle yapılan ithalat ile ucuz ve sağlam ürünleri piyasaya sunarak başarı elde edilebilir.
  105. hasbi_muharip

Eğitime kar tatili!

Türkiye yoğun kar yağışının altına girmeye başladı. Trafik kazaları, kapanan yollar derken şimdi de eğitime ara veriliyor. 9 ilde eğitime birer gün ara verildi. DENİZLİ'DE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ Denizli'de yoğun kar yağışı dolayısıyla merkez ilçeye bağlı bazı köylerde ve ilçelerde...
  106. hasbi_muharip

TSK'nın 'Samur'u Hazır

Tamamen Türk mühendislerce geliştirilen ve tasarlanan ''Samur'' adı verilen seyyar yüzücü hücum köprüsü ile tank ve zırhlı araçlar için akarsu ve nehirler engel olmaktan çıkıyor. FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri için üretilen Samur'un ilk prototipi...
  107. hasbi_muharip

Rail Gun - Amerika'dan devrim niteliğinde silah

ABD ordusu patlayıcı madde içermeyen geleceğin silahını denedi. "Railgun" sesten 7 kat hızlı hareket ediyor. Ses hızının 7 katına ulaşan merminin fırlatılışında barut veya başka bir yanıcı, patlayıcı madde kullanılmıyor. Sesten 7 kat hızlı ilerleyen yeni nesil top ve mermileri, başarılı...
  108. hasbi_muharip

Yapışkan notlar yardım!

Her zaman kullandığım Product(ürün) anahtarları saklıyordum. Bunları bir kağıda yazıp bide kaybetsem daha mı iyi? Bu arada çözüm yolunu buldum yine de sağolun. Böyle bir durum başına gelenler Sistem geri yükleme yapsın! ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:42...
  109. hasbi_muharip

Yapışkan notlar yardım!

Ya uff ya bu windowsun hatası aslında.. Bu kadar basit mi bir notu kapatmak.. Bir çözüm yolu var aslında aklıma gelen.. Sanırım bir tek de o var..
  110. hasbi_muharip

Yapışkan notlar yardım!

Arkadaşlar kardeşim, windows 7 nin kendi özelliği olan ve benim kullanmış olduğum masaüstü yapışkan notlarımdan, benim için önemli olan bir yapışkan notu sağ üstteki çarpıyı kapat sanarak sildi!!! Kurtarabilmenin bir yolu var mı?
  111. hasbi_muharip

TTnet sizde de yavas mı?

Genel akdenizde ve iç anadoluda var galiba bu sorun..
  112. hasbi_muharip

Bana kalırsa laptop üreticinin sitesinden indirmek daha garanti olur. Sen laptop modelini verirsen üretici firmanın sitesinden en son sürümünü bulup sana gönderebilirim.
  113. hasbi_muharip

Bluetooth Programını kurmadan önce bluetooth aygıtının takılı/aktif olması gerekiyor diyor. - Tüm bluetooth aygıtlarını kaldırırken bluetooth un sürücüsünü de kaldırmış olabilirsin. - Bilgisayarının markasını ve modelini yazarsan bluetooth un için gerekli sürücü linkini verebilirim.
  114. hasbi_muharip

TTnet sizde de yavas mı?

Isparta...Netlimitsiz kullanıyoruz 3 ortak.. Geçen ay açtırdık süperdi başlarda.. Bu ay Tosbağalarla yarışıyoruz yahu.. 8 mbps düştü 1 mbps ye bir de 3 ortak kullanıyoz siz düşünün...
  115. hasbi_muharip

Adile Naşit hangi sanatçının kızı? Canlı Para'da tartışmalı soru!

Ya bu program bu kadar saçmalığa rağmen hala nasıl tutuluyorsa onu anlamıyorum. Bu kaçıncı hata, program hala yayında!!!
  116. hasbi_muharip

The_Bekir Yakalandı!

Posta Haber The_Bekir Hacklediği Siteler
  117. hasbi_muharip

Netlimitsiz 8 Paketi 25 TL Oldu

tanışma safhası böyleyse samimiyet safhasında nasıl olur bilemiyorum.. bi modemi resleyim bakiim düzelecek mi kerata..
  118. hasbi_muharip

Netlimitsiz 8 Paketi 25 TL Oldu

Ya dostlar bende "NETLİMİTSİZ" tarifesindeyim daha 1 aylık:) Kasımda açtırdık iyi güzel hızlı nede olsa "8 mbps".. 15gb kota olayı vardı onuda aştık (palavra) :) Kasımda başlattığımız üyeliğimiz aralık başlar başlamaz ilginç bir hal aldı! Aralık 1 ya da 2 siydi tam hatırlamıyorum modem kafayı...
  119. hasbi_muharip

----------------------------------------------------------------------------------------------- Teşekkürler Arkadaşlar durum çok acayip bir durum :w00t::blink: Durumu açıklayayım: -Birkaç gün önce bu olaylar başıma geldikten hemen sonra benden başkasının modemi kurcaladığını düşündüm ve de...
  120. hasbi_muharip

Merhaba arkadaşlar modemimle ilgili bir sorun yaşıyorum. Sizlerle paylaşayım dedim. Zyxel modem kullanan arkadaşlar bilirler 192.168.1.1 den modem arayüzüne girdiğimizde ve şifremizide girdikten sonra böyle bir sayfa gelir karşımıza. Fakat işin ilginç kısmı birkaç gün önce modem durduk...
  121. hasbi_muharip

Ağ kablomu kemiren fare

Geçenlerde bizim eve de bi farecik uğradı. Bi kaç hafta bizi uğraştırdı. Bizi resmen kullanıyordu yani kardeşimin odasını wc, benim odamı yatak odası olarak kullanıyordu, mutfağı hatta banyoyu bile kullanıyodu kerata. hatta ve hatta yatak odasını da öle seyahat amaçlı kullanıyodu:scared: :)...
  122. hasbi_muharip

Kod İle Gizli Klasör Oluşturmak ve Şifreleme

Hocam onada gerek yok winrar ile her türlü görünüyor ki zaten :)
  123. hasbi_muharip

C# webbrowser aldigım hatayi çözen arkadaş yemek sözü yada yemek ücreti

Visual Studio 2010 da denedim ve aldığım hata microsoftun sitesine yönlendirdi. Bir bak yardımcı olabilir. Hata ve Çözüm
  124. hasbi_muharip

Peki program açılırken nasıl bir hata kodu aldığını yazabilirsen yardımcı olmaya çalışırım.
  125. hasbi_muharip

İmajını yüklemeye çalıştığım bilgisayarın sabit belleği görünmüyor

Kasada hardiskin bağlantı kablosunun bağlanabileceği 2 tane soket (yuva) var. kablonun yerini değiştirmeyi deneyin
  126. hasbi_muharip

Aileniz Bilgisayarınızı Sizden Habersiz Satsa?

Valla gerek okulum gerekte gelecekteki mesleğim nedeniyle "binbir zorlukla aldırdığım laptop" umu sattırma niyetinde değilim. Bir de emektar masaüstüm var ailem göz göre göre bedavaya vermeyi düşünüyordu "Evi internet cafeye mi döndürecez" diyerekten. Onu bile verdirmedim :) (çok emeği geçti...
  127. hasbi_muharip

Flash belleği güvenle nasıl kaldırırım

Rise ninde önerdiği gibi o program gerçekten işe yarıyor. Ben bir başla altenatifini daha öneriyorum. Zentimo xstorage manager ---------------------------------------------- Mesela: Programı indirip kurduktan sonra saatin yanında mavi bir "Z" göreceksin, üzerine geldiğinde o anda pc ne...
  128. hasbi_muharip

My Lockbox 2.3

My Lockbox ile klasörleri gizleyebilir, kilitleyebilir ve şifre koruması ekleyebilirsiniz. Bu program sayesinde ulaşılmasını istemediğiniz özel dosyalarınızı koruyabilirsiniz. Ücretsiz versiyonda sadece tek klasör korunabilmektedir.
  129. hasbi_muharip

Windows 7 sağ tıka istediğim şeyi eklemek ?

Arkadaşım bu önerdiğim program hem kullanımı kolay hem de kaliteli. Sağ tuşa istediğin menüyü isteğin görsellikle ve şekilde ekleyebilirsin.
  130. hasbi_muharip

Büyük ihtimalle ekran kartınızın sürücüsü silinmiş ya da bir şekilde bozulmuş olabilir. Ekran kartınızın modeline göre en güncel driver sürümünü indirseniz sorun çözülecektir.
  131. hasbi_muharip

Install shield ile ilgili Türkçe anlatım

Install Shield Express 2009 isimli setup(kurulum yapma) programı için 2 adet swf anlatım: Buradan İndir ----------------------------------------------- Bu Programla Setup Hazırlamak Biraz Profesyonellere Göre. Benim sana önerim kullanımı daha kolay bir program. İstersen bunu dene: İnstall...
  132. hasbi_muharip

Bilgisayar Eğitim Kitapları Kazanın

c) şıkkı el cezeri
  133. hasbi_muharip

Arena-TR Davetiye Dağıtımı

-------------------------------------------------------- Davetiyeleriniz yollanmıştır. Lütfen sizde ihtiyacı olan arkadaşlara davetiye göndermeyi unutmayın.
  134. hasbi_muharip

Kotalar arttımı

Ya ben bu yalın adsl zırvalığını da araştırdım. Geçenlerde denk geldi bi ttnet pazarlamacısıyla konuştum. "Bu yalın adsl de telefon hattı zorunluluğu olmayacak tamam ama hattan almadıkları paranın aynısını belki daha fazlasını dsl hizmeti adı altında alacaklar" dedi. Yani boşuna umutlanmayın...
  135. hasbi_muharip

Assassin's Creed 2 : İlginç hata!

:) hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı? Bir kayığı 2 kişi sürmek hemde romantik havai fişekler altında hemde nereye gittiğini bilmeden ve de peşinde muhafızlar varken :D:D
  136. hasbi_muharip

Assassin's Creed 2 : İlginç hata!

http://www.vimeo.com/17030535
  137. hasbi_muharip

Kotalar arttımı

Dostum bende seninle aynı tarifedeyim neti bu ay açtırdık ve bende merakla bekliyorum. Kotayı (15gb) aştığın takdirde Her ayın 20 sinden itibaren hızının 512 kb a düştüğünü söyledin. Biz 3 ortak aldık bu tarifeyi ve şimdiden kotayı aştık (50gb kadar) bakalım 20sinden itibaren düşecekmi. Bende...
  138. hasbi_muharip

Turktorrent.us Davetiye Dağıtımı

davetiyesi olan varsa göndersin lütfen.
  139. hasbi_muharip

Çok teşekkürler
  140. hasbi_muharip

bir adet de bana yollarsan memnun olurum.