Arama sonuçlarınız

1. T

1 km ilerideki interneti kullanmak.

Türkcell Süperbox al kafan rahat olsun bu kadar senaryoya gerek yok.
  2. T

İos 11-12.1.2 Arası Jailbreak Çıktı

Gerekli ipa dosyası: pwn20wndstuff/Undecimus
  3. T

Arkadaşıma Yaptığım İzmir Lokma Sitesi

Merhaba SDN Ailesi; İzmir de biliyorsunuz ki her köşe başında veya camii önlerinde özellikle cuma namazı çıkışlarında lokma dağıtımı yapılır ve inanın çok lezzetli bir tadı var. Bu işi seyyar olarak yapan arkadaşım bana geldi bir adet site yapmamı istedi ve bende elimden geldiğince sitesini...
  4. T

Bayram Hediyeniz SDN Forum'dan! Turkcell T70 Hediyeli!

Hayırlı Bayramlar SDN ailesi...
  5. T

PS3 satılık (devren satılık)

Tam yerinizi söyler misiniz ? Ve özelden pm atınız..
  6. T

Milli yazılımın önü Pardus ile açılacak!

Teknik seviyemi nasıl ölçtünüz yahu vallahi bravo :) Ön yargılarınızdan arının.Teknik seviyemde vardır farkını bilecek seviyemde vardır. Yılları linuxa veren birine önyargıyla yaklaşmayın lütfen. Pardus projesi iptal edilmeden önce proje ekibine yardım maksatlı çalışmalarımız oldu pardusu %...
  7. T

Milli yazılımın önü Pardus ile açılacak!

1-Çekirdeğini kendimiz yapmadığımız bir işletim sistemine "millii yazılım" demek ne kadar doğru ? 2- Açık kaynaklı olduğu için virüs bulaşma ihtimali ortadan kalkıyormuşmuşmuş... Memlekette işi bilen değil yandaş bilinen adamlar başa geçerse işte böyle dünyaya rezil oluruz. Biz ne zaman işin...
  8. T

HepsiBurada.com Hacklendi

Bankalar herkesi arıyolar kredi kartlarını iptal ediyorlar. Daha ne kaynağı soruluyor ki anlamadım hiçbirinizi mi aramadılar. Hepsiburada.com kart bilgilerimizi çaldırmış
  9. T

HepsiBurada.com Hacklendi

Aldığım sağlam bir kaynağa göre hepsiburada.com kredi kartı bilgileri çalınmış. Herkes dikkatli olsun
  10. T

İphone'da Güvenlik Açığı

Yok o hocam o değil. Bilinen yöntemlerin dışında bu
  11. T

İphone'da Güvenlik Açığı

Bugun ios 10 yayınlandığında göreceğiz kapatılıp kapatılmadığını..
  12. T

İphone'da Güvenlik Açığı

Kilidi aşmanın yolunu bul ama apple bana film müzik uygulama verecekse hiç bildirmem daha iyi :)
  13. T

İphone'da Güvenlik Açığı

Para ödülü veriliyor mu bilginiz var mıdır ?
  14. T

İphone'da Güvenlik Açığı

Selamun Aleykum; İphone'da bulduğumuz güvenlik açığını apple'a hangi iletişim kanalıyla bildirim sağlayabiliriz ? Heryerde aradım ama bulamadım maalesef yardımcı olursanız sevinirim.
  15. T

Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Selamun Aleykum; İphone'da bulduğumuz güvenlik açığını apple'a hangi iletişim kanalıyla bildirim sağlayabiliriz ?
  16. T

Herkese Benden 1 Yıllık Zenmate Premium Hediye (Yetişen Alıyor :D)

bende alayım kaldysa
  17. T

AutoCad İçin Macbook veya Normal Laptop Önerisi

Bu bilgisayarı almaya karar verdim yalnız ips ekran mı yoksa led mat ekran mı almam gerekiyor işim gereği tam olarak karar veremedim. Başka laptoplarada açığım.
  18. T

Asus modelleri veya ultrabook da olabilir
  19. T

S.a Arkadaşlar autocad için laptop tavsiye eder misiniz ? 3000 Tl'ye kadar limit var macbook zor bu fiyata ama olurda olabilir olmazsada diğer laptop önerilerinizi alabilir miyim ? Ekran full hd olursa cok iyi olur. Autocad kullanan arkadaşlar varsa tavsiye ederlerse sevinirim.
  20. T

HTC One M8 Kullananlar Kulübü

Bende M8 aldım gayet güzel bence işimi görüyor.
  21. T

Cyber-Warrior.Org Davetiye Dağıtımı

gönderildi
  22. T

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren hayatını kaybetti

Allah c.c zahmet eylesin
  23. T

Cyber-Warrior.Org Davetiye Dağıtımı

Gönderildi. - - - Mesaj Güncellendi - - - Gönderildi.
  24. T

Maximum Fiyat 1300 TL Telefon Önerisi

Htc One M8 bak.
  25. T

LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Kardeşime kliksadan G2 32 GB olanını aldımm böyle problemlerle karşılaşmadım. Bu problemler yeni serilerde az olur 100 üründen 5 tane felan problemli çıkar buda zaten apple firmasından tut tüm telefon firmalarında böyle sorunlar çıkar. Şikayetvar gir bakalım şikayet edilmeyen marka varmı ?
  26. T

LG G2 vs LG G3 ?

G3 Her türlü üstün ama yanlış entegre sonucunda yukardaki problemler baş gösterdiği için G2 diyorum ekranı en azından işlemcisine uygun şekilde.
  27. T

[SATILIK] IPHONE 5s 1 Yıllık Yurtdışı Cihaz

900 ve altınada düşebilir demedi demeyin :) :)
  28. T

Hangi SSD daha iyi ?

Sandiskten uzak dur. Ocz'den uzak dur. Corsair ise alınabilir. En kralı Team ssd'dir. Bütün diğer ssd markalarına parçalarını yollayan team firmasıdır. Ayrıca fiyat performans açısından en iyi alabileceğin üründür. Pişman olmazsın emin ol hemen hemen bütün ssdleri denedim team ve corsair üstüne...
  29. T

Üyeliği Açık Torrent Siteleri - Üye Alımı Açık Siteler

zamunda açık mı yoksa hepmi açık bilemiyorum yinede bilgilendireyim
  30. T

1.000 TL'ye Telefon Önerisi

İkinci el olsada olur. LG Nexus 5 nasıl arkadaşlar. Lg g2 aldım fakat şansımıza ekranı bozuldu pek sıcak bakmıyorum :) Huawei ascend g7 inceledim fakat beğenmedim gpusunu.
  31. T

1.000 TL'ye Telefon Önerisi

Arkadaşlar elimde şu anda 1000 tl var. Mtk işlemcili telefonlar haricinde önerilerde bulunabilir misiniz ?
  32. T

Et döner mi , tavuk döner mi yersiniz?

Şu fakirlere bakın yaa et döner tavuk döner yiyolar bir tane kız bakmaz size :D
  33. T

R10 Üyeliği Açık

Kayıt ol'a tıklayınca devam edin hocam :) http://uyelik.r10.net/register.php
  34. T

R10.net Davetiye Dağıtımı

http://forum.shiftdelete.net/site-davetiyeleri/390488-r10-uyeligi-acik.html#post3478902
  35. T

R10 Üyeliği Açık

Hayırlı Bayramlar Herkese. Bayram dolayısıyla r10 üyeliği açıktır arkadaşlar. http://uyelik.r10.net/register.php?do=register Not: Ücretsiz mail servis sağlayıcılar üye olamaz. Tc no girmeden üyelik kabul edilmiyor haberiniz olsun.
  36. T

General Mobile Discovery 16 Gb Beyaz 2 Aylık

Satıldı kilitlenebilir.
  37. T

2. El Telefon Tavsiyesi

http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonu-ve-aksesuarlari/387803-general-mobile-discovery-16-gb-beyaz-2-aylik.html
  38. T

Fiyat revize edildi: 525 tl
  39. T

2 ay önce aldığım general mobile discovery 16 GB beyaz garantili telefonum satılıktır full kutulu verilecektir tek çiziği yoktur 2 ay kullanılmıştır faturalıdır 2 yıl telpa garantilidir hiçbir arızası yoktur Fiyat : 565 Tl Sanalpazar...
  40. T

3000 liralık monitör dahil sistem

2 tane Ssd alıp raid yap ve ayrıca kesinlikle iyi bir soğutma sistemi kurmanı öneririm. Overlock bile yapabilirsin :)
  41. T

300 genç aynı anda Müslüman oldu

yaww hee hee tamam sensin, bir insan verdiğimiz ayetlerin tefsirine bak diyince bakmıyor ama biz ona delil getirincede kalkıp uyduruk kaynağı olmayan ayetlerin tefsirini önümüze serebiliyor mantık error...
  42. T

Denizlerin, araştırmacılar tarafından çok yakın bir geçmişte tespit edilen bir özelliği, Kuran'ın Rahman Suresi'nde şöyle bildirilir: Birbirleriyle kavuşmak üzere iki denizi salıverdi. İkisi arasında bir engel vardır; birbirlerinin sınırını geçmezler. (Rahman Suresi, 19-20) Birbirine açılan...
  43. T

Biliyorum hocam zaten söylediklerimiz üzerinden sorgulama yapmıyor mesela " bu neden böyle olmuş, neden,niçin" gibi sorular sorsa elimizden geldiğince mantıklı cevaplar vericez ama baştan birşeyi kabul etmeyip verdiğimiz cevaplara rağbet etmeyip dönüp dolaşıp ya anlamak istediği yerden anlıyor...
  44. T

Kuran-ı Kerimi kendi içinden ıspat edemezsiniz diyen bazı fasıklara ıspat; "Dağları görürsün de, donmuş sanırsın; oysa onlar bulutların sürüklenmesi gibi sürüklenirler. Herşeyi 'sapasağlam ve yerli yerinde yapan' Allah'ın sanatı (yapısı)dır (bu). Şüphesiz O, işlediklerinizden haberdardır."...
  45. T

Ayrıca son nefesimizi verdiğimizde herşeyi göreceğiz inşAllah o zaman bu islam dinini benimseyip iman etmiş olsaydım diyeceksin ama nafile... Tekrar iyi geceler.
  46. T

Ne demek istediğini anladım fakat, Allah'a şükür düşünmüyorum kalben iman ediyorum imanım yerinde merak etme Kuran yeryüzüne inmiş en şerefli en mükemmel kitaptır ve elhamdulillah müslümanım... Az önce yazdığım şeyler birer espriden ibaretti. Allah hidayet versin herkese iyi geceler.
  47. T

Senin görüşüne göre bunları bana Allah yaptırıyor sana cevap yazmamı söylüyor bağırıp çağırmamı söylüyor hatta küfür etsem bile o yaptırıyor öyle değil mi o halde bende istediğim gibi söver istediğimi yaparım sana ve darılmak yok bak ona göre hee.. Bana niye kızıyorsun ki burdaki herkese niye...
  48. T

Kuran-ı Kerimden cımbızla çektiğin ayetleri bize gelerek bir senaryo oluşturduğun gibi sana yazılan cevaplarıda inanmak istediğin şekilde yorumluyorsun, sen değil bütün dünya toplansa kanıtlayamaz senin dilinden çıkan sözler senin düşüncelerindir akla ve mantığa ters insan fıtratına terstir...
  49. T

Bir arkadaşım çok sorularını cevaplamış bu yüzden kısa geçicem.. 1.Sen "Belki vardır belki yoktur" diye Allah'a şüpheyle inanıyorsan zaten cehennemliklerdensin. Şüphe, Kuran'da şeytan işi olarak tanımlanıyor. Sen benim ne demek istediğimi gayet iyi anladın ama anlamamakta ısrar edip...
  50. T

Tevbe Suresi 29.Ayeti gereği bugün güçlerinin yettiğince müslümanlar filistinde yahudilere karşı, çeçenistan rusyaya karşı mısırda vs vs cihad etmekte ve savaşmaktadır ufkunuzun açılması için ülke içindeki hadiseleri değil dünyada olan biten hadiseleride takip ediniz. Muhammed (s.a.v) elbette...
  51. T

Andolsun ki sana apaçık âyetler indirdik. (Ey Muhammed!) Onları ancak fasıklar inkâr eder. (Bakara Suresi/99) Burda anlatılmak istenen yüce peygambere deliller ve mucizelerle beraber ıspatlar bahşedildiğidir bunlara inanmak istemeyenlerede fasıklar denir bunun sonucuda cehennemdir. İnandığın...
  52. T

Sonuna kadar oku bunların özetini yazacaktım sana ama söylüyeceklerim aynı olduğu için alıntı yaptım zahmet edip okursan sevinirim. 1. İnsanoğlunun yaratılması, Allah’a kulluk etmeleri içindir. Bu kulluğun nasıl yapılacağını göstermek için de birer rehber olarak elçiler ve kitaplar...
  53. T

3000tl ye sistem kurdum nasıl olmuş ?

pci veriyolunu kullanan bir ssd almanı tavsiye ederim.. Hayırlı olsun
  54. T

SSD saçmalığı

Sata 3 bağlantısı ve ahci tamamsa ya ssd yanlış geldi sana veya kullandığın program hatalı,çünkü her ssd markasının tavsiye ettiği programlar var bunların dışındaki diğer programlar ssdye zarar verebilir dikkatli olun
  55. T

JK Shin, Yeni Galaxy S4'ü Doğruladı

Standart modelin fiyatı iyice düşecektir ve s4 almak isteyenlerin biraz daha beklemeleri isabetli olacaktır. Note 3 ve bu model aynı anda tanıtılacak tahminimce.. Merak ettiğim en çok note 3 nasıl olacak acaba :)
  56. T

Moderatör Alımı Başladı.. Son Gün 19.06 Çarşamba !!

Güvenlik alanında kendime özgü makalelerim oldu daha önce bir başka platformda,güvenlik alanında iyiyimdir fakat 400 mesaj sınırı var maalesef. Hayırlı günler.
  57. T

Satılık Team Xtreem S3 120GB 550-500MB/sn SSD Teknobiyotik Faturalı Ve Garantili

Ürün satılmıştır konu kapatılabilir.
  58. T

Satılık Team Xtreem S3 120GB 550-500MB/sn SSD Teknobiyotik Faturalı Ve Garantili

Sanalpazar.com ve sahibinden.com da satışı mevcut an itibariyle bir kişi havaleyi gerçekleştirdi eğer ürün satılmazsa size pm atarım.
  59. T

Galaxy s4 mü Iphone 5 mi

20 haziranı bekleyin derim
  60. T

3 Dev arasında kalmak HTC one, Galaxy s4, Xperia Z

20 haziranda iphone 5s tanıtılcak yanılmıyorsam birde onu bekle derim acele etme
  61. T

Iphone 5 beyaz 16 gb

Daha detaylı bilgi verirseniz iyi olur. Garantisi varmı kaydı varmı resimler vs vs
  62. T

Samsung Galaxy SIV 1 Aylık Genpa Garantili Beyaz 16gb

Tamam kardeşim haklısınız özürlerimi sunarak konudan çekiliyorum.Hayırlı satışlar dilerim.
  63. T

Samsung Galaxy SIV 1 Aylık Genpa Garantili Beyaz 16gb

Abi sinir oluyorum böyle araya parazit gibi girenlere.. Neymiş günün fırsatı 1.600 tl yani baktığında alacağı yok laf olsun torba olsun diye post geçme derdindeler insanı herşeyden soğutuyorlar emin olun kendileri satsa daha pahalıya satacaklar işlerine geldiği gibi davranıyolar... Bu iş ticaret...
  64. T

Samsung Galaxy S3 Çakıl Mavisi 700 TL - [SATILDI]

Cihaz 700 tl'ye satılmıştır. Forum yöneticileri konuyu kilitleyebilir. Teşekür ediyorum.
  65. T

500 gb ssd önermiyorum. 2 tane 256 gblık ssd alıp raid yaparsanız 2 kat daha hızlı bir ssdye sahip olursunuz tabi eğer anakartınız raidi destekliyorsa.
  66. T

Arkadaşlar bazılarımız fazla diyoruz evet oalbilir ama biliyorsunuz ki get komisyonu olmasa zaten satılan ürünler biraz daha ucuza gidecek lütfen artık yani bu ucuz bu pahalı diye sitemde bulunmayın get sistemi olmasa zaten ucuza gider bazı ürünler.. Kendi aldığım sitesinde şu anda 347 tl...
  67. T

Sa Arkadaşlar 6 haziran 2012de aldığım 120 gblık team markalı ssd'yi satıyorum garantisi devam etmekte ve teknobiyotik faturası mevcuttur almak isteyenler pm atabilir. Takas kabul etmiyorum.Hayırlı günler dilerim. Fiyat:240 TL
  68. T

Aslında 600 tl ama sahibinde.com vs vs sitelerinden get ve komisyon harcı olunca 700 tl yaptım direk gelip alan olsa 600 tl vericem :))
  69. T

Arkadaşlar telefon 6 aylıktır yurtdışından getirttim imei kaydı yoktur sony ericsson olarak kayıtlıdır kesinlikle imeı sorunu yaşamazsınız o yüzden ucuza satıyorum kesinlikle arızası herhangi birşeyi yoktur çizik dahi bulamazsınız arka kapağında biraz çizilme var oda doğaldır zaten ve size kendi...
  70. T

Son 10 yilin internet kopma mevzusu çok şiddetli kopmalar meydana geliyor resimli

son 2 gündür bende de kopmalar oluyor 5 dkda bir hemde komşununkine bağlanıncada aynı şekilde oluyor
  71. T

Dokunmatik ekranda son nokta!

Sonra sapıtırlar bak demedi deme yumuşak felan hissi sonra başka hislere götürür :D :D
  72. T

100-200 Metre uzaktaki wireless'i alabilmek için Wifi USB Adapter ? [ÇÖZÜLDÜ]

http://www.wirelesssistem.net/ alfa awu36nhr al bitane sonra 18 dbi panel anten veya omni anten al sonra gör sinyalleri nasılmış. Ben hepsini kullanıyorum denedim ve şu anda alfa awu36nhr bide 18 dbi panel anten var 1 senedir hiç problem yaratmadı yağmurlu havalarda daha iyi çekiyor :D - - -...
  73. T

800 liraya 2. el telefon tavsiyesi

800 tlye s3 ü satabilirim yalnız klon imei 6 ay oldu kullanalı temizdir.
  74. T

Team s3 120 gb performans sorunu

Sata 3 portuna bağlaman gerekir. Sen sata2 ye bağlamışın sata3 ise laptopla beraber gelen hardiskin yuvasındadır,mekanik diski çıkarıp ssdyi oraya takman gerekir kolay gelsin. bu kadar
  75. T

Bir cinayete şahit olsaydınız ne mi yapardınız :D

Böyle birşey olsa ben gördüğüm anda kafasına tekmeyi yer o adam, tam tersi ben öldürmeye başlarım bu sefer :D
  76. T

Redhack bu sefer duvara tosladı...

adamlar yolsuzluk belgelerini yayınlıyor bizimkiler hala onlara hakaret etmekten geri durmuyor. bir belgelere bakında kimin gerizekalı olduğuna karar verin. redleaks.blogspot.com/
  77. T

Windows 8 Promosyon Kodu 1 Adet

Satıyorum ben 1tane 20 tl varmı almak isteyen gel vatandaş gel microsoftun malları :D :D
  78. T

Macbook Mu Lenovo mu?

Macbook Pro tabi ki
  79. T

Galaxy S3 için Android 4.2.1 Sızdırıldı!

türkçe dil desteği yok ama yükledikten sonra root yaparsanız teli ve marketten morelocale 2 yi veya languageenablerı yüklerseniz türkçeye döner. Kolay gelsin.
  80. T

Tizen 2.0 Mangolina Yayınlandı!

Tam okumadım fakat eğer gömülü sistem olursa, uygulama alanında google kadar büyük bi yatırım yaparsa androidi çöpe sallar bu işletim sistemi. Artık stabillikte iosa kafa tutan tek mobil platform olur. Ve tabiki ubuntunun gömülü sistem projesi var onuda beklemek lazım.
  81. T

Android için ses değiştirici program

Bitane var ama oda kredi istiyor : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gridmob.android.funnycall&hl=tr
  82. T

robovox işe yaramıyor sadece ses değiştiryor. Verdiğim linkte virüs yok arkadaşlar rahatlıkla indirip deneyebilirsiniz. Bende çalışmadı nette her link kırık arkadaşlar zar zor buldum sizde deneyin varsa eğer başka versiyonu arayıp bulabilirim. Yahu çakma çin telefonlarında bile var androidde yok :D
  83. T

Birtane uygulama var bende interneti alt üst ettim birtane buldum ama oda bende çalışmadı sizde çalışır mı bilemiyorum download edip deneyin sizde derim. Arama esnasında ses değiştiren uygulama : http://ge.tt/4xeILpX/v/0?c
  84. T

Pardus-Anka 2013 Alpha Çıktı

Milli diyorlar hala....la havle vela Daha en başından beri milli dersen baştan kaybedersin kardeşim ve bu işin başındaki adamda çıkıp linuxun daha mobilde gelişmediğini söylüyor olmadıgını söylüyor baştaki adam daha androidden haberi yok yaaa var mı böyle bişi yaa üzülüyorum sadece acıyorum...
  85. T

Telefon Klon İMEİ S3 Son yardım isteğim

4.1.2 kurduktan sonra linkteki apkyi indir telefona kur yamayı uygula tel yeniden başlayacak açıldıktan 20 saniye sonra şebeke gelecek kolay gelsin. http://www.arizandroid.com/patch/ARIZAPatch.apk
  86. T

Galaxy S3 IMEI

Eğer pasaport kaydı yapabilirsen öncelikle onu yapmanı tavsiye ederim ama yok dersen bir telefoncuya gidip imeı attırmalısın ardından sana pmden atacağım linkle tıklayıp şebeke sorununu düzeltebilirsin. ve tabiki pm için kayıt olmalısın.
  87. T

Kadınlar mı iyi sürücü, erkekler mi?

Kadınlar daha iyi araba kullanır.... tabi bebek arabası :D onların sürebileceği en iyi araba odur :D
  88. T

Yeni Yıl Hediyesi 10 Adet Shiftdelete.net Uzantılı E-Posta

evet beyler adresi alanLAR varsa karaborsaya yatırım yapmayı düşünüyorlar mı :D
  89. T

Samsung Wave'e Android 4.2.1 Geldi

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060590 video : http://www.youtube.com/watch?v=sRvtjdVbPNg
  90. T

Adobe Flash desteğ tüm Android 4+ yani 4.0-4.1.2 Adobe Flash desteği hazır buyrun

4.1.2 de çalışmadı başka deneyen var mı ?
  91. T

Imei attırılırsa güncelleme yapılabilir mi?

imei attırabilirsin kardeşim fakat güncelleme yaparsan şebeke gider en son güncellemeyide yaparsın fakat arıza patch ile sorun gideriliyor fakat bu kadar başını ağrıtma bence gidip imei pasaport kaydı yap temiz temiz kullan alt üstü 100tl gidecek
  92. T

Samsung Galaxy S III mü, Sony Xperia S mi?

S3'teki hatalar yazılımsaldır donanımda hiçbir problem görmedim ben. Bana kalırsa s4'ü bekle derim.
  93. T

Kablolu İnterneti Wireless Adaptörü Olmayan Bilgisayardan Paylaştırma

Sana onerecegim alfa awuo36nhr 2mw olan adaptoru alman driverini kurduktan snra connectfly programiyla adaptoru secip internet paylasimini yapabilirsin. Piyasadaki en iyi adaptordur. 70tl felandir adaptor olmadan bu isi yapman imkansiz. Usb kablosu ile telefona net cekebilirsin ama hızini sen...
  94. T

Galaxy S3 IMEI

custom veya offical farketmez linki sanada attım kontrol et pmden devam et.
  95. T

Galaxy S3 IMEI

Custom Rom yükle kardeşim ardından sana pmden attığım linke bak ordan devam et.
  96. T

Galaxy S3 IMEI

s3 imei sorunu olanlar yazsın çözümü var pm ile atarım sizlere.
  97. T

Galaxy S3 için Jelly Bean Türkiye'de

Klonlu imei olanlar maalesef yüklemeden sonra şebeke hatası alırlar şebeke görmez haberniz olsun. ama bir patch ile custom veya offical rom yüklediğimizde hangisi olursa olsun şebeke olayını çözüyor ve bizi telefonculara 100tl vermekten kurtaruyor haberiniz olun :)
  98. T

Wild bloodu yüklemek istiyorum

İlk önce Apk dosyasını kuracaksın. Ardından yaklaşık 1 gblık dosyası var onu indirip sdcard/Android/data/com.gameloft.android.ANMP.GloftWBHM/files/ klasörüne atıcaksın ve oynamaya başlıcaksın bu kadar.
  99. T

Galaxy S3 12 Ekim Güncellemesi

Ciddi mi ?
  100. T

3 Idiots ve hangover filmleri hakkindaki düşünceleriniz neler ?

3 idiot türkçe dublajı bi çıkmadı gitti arkadaş.
  101. T

Ne olacak bu Pardus?

Pardusa "Ulusal İşletim Sistemimiz" demek ne kadar doğru acaba ? Artık beyninizin bir köşesinde üzerine beton dökülmüş bu tabiri düşünceyi atın magazinsel reklamlar etkilemiş baya bizleri, böyle birşey yok pardus çakma edit bir işletim sistemidir binlerce kez kanıtlandı konuşuldu çekirdek ortak...
  102. T

İntikam mı, İnat mı, Yoksa bu kızlar Şeytan mı?

Kadınları anlamak, tavuğa çikolata yedirip kinder yumurta yumurtlamasını beklemek gibidir. :D Fazla takma sürekli hayırlısı diyip geç :)
  103. T

SSD tavsiyesi? ve genel bilgi lazım

Anakartın destekliyorsa herşey tamamsa raid yap kaçırma bu fırsatı 1100 gibi okuma yazma oranlarına fırlar
  104. T

SSD Kampanyası Kaçırma

Sa Arkadaşlar bu kampanyayı kesinlikle kaçırmayın benden size söylemesi diğer ssdlerden artı yönleri çok olan bir ssd team s3 http://www.teknobiyotik.com/team-xtreem-s3-120gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html
  105. T

SSD tavsiyesi? ve genel bilgi lazım

Team Xtreme daha iyidir iops olarak artı birde duraclass durawrite teknolojisi vardır. Team şirketi , ocz corsair sandiske ssd üretir işin erbabıdır.
  106. T

KCKlı Sınav Çetesi Liderinde 3 Milyon TL

Yemezler artık bu haberleri gidin başkalarına yedirin bu haberleri... Çeteciler gidip soruları çalacak kendilerini aklamak içinde kck benzeri örgütlerin üzerine yıkacaklar yoooookkk öylee yağmaaaa artık inanmaz bu millet sizlere...
  107. T

2012 Kpss Sınav Soruları Çalındı mı?

Türkiyede os*rsan dahi kck ve ergenekon yaptı olgusu oluşturdular. Cemaatin elinde patlayan bu olayı nede olsa kck ergenekon dersek aptal milletimiz hurraa çullanır bize inanır diye haber yapıyorlar kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Çok tuhaf değil mi sınavın oldugu hafta kckye kpss darbesi...
  108. T

Anket (En Hızlı İşletim Sistemi)

Tek şunu söylerim bütün findosz diyenlerin ağzını kapatırım ve konuyu kilitler :D CERN deneyinde linux kullanılıyor bu cevap size 50 yıl yeter :D
  109. T

Anket (En Hızlı İşletim Sistemi)

Linux en hızlısıdır. Linux dağıtımlarında en hızlı olanı gento ve solaristir. Gentoyu deneseydiniz birdaha bırakmazdınız emin olabilirsiniz bağımlılık yapar deneyin ve görün :))
  110. T

RedHack'in Twitter Hesabı Kapatıldı!

Çözüm hesaplarını kapatmakla mı oluyormuş yahu tüm dünyaya rezil etti türkiye kendini. Koca devlet aşağıdaki videoyu izlesinde ne hale geldiklerine baksınlar, seni gidi şakacı devlet. http://www.youtube.com/watch?v=Q_OLg33wR5I
  111. T

TTNET Aboneliğimi Sonlandırdım

Okuyun okuyun: http://forum.shiftdelete.net/ttnet-ozel-kategori/265349-turk-telekomun-yeni-kaziklama-yontemi.html
  112. T

Türk Telekomun Yeni Kazıklama Yöntemi

Sa Arkadaşlar yaşadıklarım 2 hafta kadar oldu başka platformda yaşadıgım olayı buraya yazıyorum dikkatli olun benden size söylemesi.. " Arkadaşlar bugün türk telekoma ev telefonumu tamamen kapatmak için gittim. Telefon borçlarımı tamamen ödedim yetkili kişiye telefon faturamı ve...
  113. T

Var Mı Böyle Bir Linux?

En iyisini bu program yapıyor gerisine kesinlikle bakma. İndir kur istediğin dağıtımı PERSISTENCE olarak kuruyor. http://www.linuxliveusb.com/
  114. T

SSD Harddisk Kampanya Bilen Varmı ?

Ocz'nin firmware yazılımında sorun var şu anda hatalar çok kontrolcüsü bu yüzden farkedilmesede performans kaybı yaşatacaktır o yüzden şu anda uzak dur oczden. Dediğim gibi team s3 veya corsair force gt 3 serisinden birini al çünkü diğerlerinden artı olarak Duraclass ve DuraWrite teknolojisi...
  115. T

SSD Harddisk Kampanya Bilen Varmı ?

Ocz şu anda önermem size arkadaşlar firmware problemi var hızı düşmüş durumda şu anda yeni firmware gelmeden almayın bence ama yinede siz bilirsiniz firmware beklicem diyorsanız alabilirsiniz, ben ocz almıştım 2 tane ikisinde de arıza olmuştu team ssd aldım hepsinden daha iyi özellikleri...
  116. T

SSD Harddisk Sata III Normal Bir Anakarta Uyarmı?

Şunu kaçırma derim. Senkron ssd'dir http://www.vatanbilgisayar.com/solid-state-disk/corsair-cssd-f120gbgt-bk-120gb-force-3-gt-serisi-sata-30-ssd-(555mb-okuma--515mb-yazma)/productdetails.aspx?I_ID=56068
  117. T

Senkron yongalı ssdler asenkron yongalı ssdlerden % 50 daha performanslıdır. Linkteki örneğin senkron ssd incelemeni tavsiye ederim. Alacağın sata3 ssd senkron olmasına dikkat etmen yeterlidir...
  118. T

Samsung Slate tableti Kutudan Çıkardık

Bu arada bu katlanıp tablete dönüşebiliyor sevdim bunu :D http://www.youtube.com/watch?v=C16iAOZyW-A&feature=related
  119. T

Samsung Slate tableti Kutudan Çıkardık

Ondan daha iyisine bakın :D Birde çıkarılabilir olsaymış tam olacakmış http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=3DNQc9rgV9A&NR=1
  120. T

Evet olur sata3 ssd alırsan anakartın sata2 olarak görür fakat sata3 performansı alamazsın. Bu arada sata3 ssd alacaksan senkron olmasına dikkat et sakın asenkron ssd alma biraz araştır alacağın ssdyi
  121. T

Aynı şeyler değil aşağıdan bak anlarsın :) SATA 3Gb/s = SATA2 SATA 6Gb/s = SATA3
  122. T

http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-945gcm-s2l/ Özelliklerde sata2 yazıyor yani sata2 destekli ssd alabilirsin. SATA 3Gb/s = SATA2
  123. T

Anadolu Parsı kükremeye hazırlanıyor!

" Linux mobilleşmede geç kaldı." Şu açıklama tam anlamıyla skandal bu başa gelen adam gidip kendisini intihar etsin yoksa kafasına bütün androidli telefonların düşmesini temenni ediyorum. Baştaki böyle ise gerisi hakkında yorum yapmıyorum. Debian tabanlı diyor bide yahu ubuntuyu editlemişsin ama...
  124. T

iAtkos L2 Mouse Sorunu

Tab tuşu ile hallet ben öyle kurdum :)
  125. T

Low Level Format Tool - Hard Diskinizi Fabrika Ayarlarına Döndürün

Ssd için işe yarıyor olsada ssd üreticinizle iletişime geçip low format için gerekli program önerisi alın çünkü her ssd markasının kendisinie ait low format programları var. Bu programı ssd üzerinde deneyeibilirsiniz fakat hızında düşme olabilir ömrünü azaltabilir çok dikkatli olun yanma...
  126. T

Linaro, Android ICS'i %100 Hızlandırdı

Şimdi linuxun gücünü anladınız mı ? Zırt pırt findovsu övenleri görelim şimdi onlarda gidip findovs phone 8i iyileştirsinlerde görelim. Bu konu başlı başına linuxun bütün diğerlerine kapak yaptıgı andır. olay bitmiştir.
  127. T

Windows 8 Release Preview İzlenimleri

Evet sanal makinaya kurulu linux altında win8 :) Ben fanatik değilim ki kardeşim ben bütün işletim sistemlerini kullanmış biriyim ve deniyorum bana vasat gelirse çıkar söylerim stabil gelirse çıkar söylerim senin bildiğin linuxun grafiğine fanatik olan kişilerden değilim merak etme. Pardus...
  128. T

Dediklerim linuxa olan hayranlıgımdan değil ki. Bir coder için grafik önde olmaz stabilite performans ve güvenlik önde olur gerisi grafik felan filandır uzayıp gider.
  129. T

Windows 8 hakkındaki düşünceleriniz neler? Memnun musunuz?

Bütün windows sürümleri fiyaskodur. Forever Penguen.
  130. T

AKK İnternet Kullanıcılarını Sıkıyor

Böyle haber yapacağınıza ekmeğini yediğiniz 150 bin üyenin genel ortak sorunu olan akk uygulamasından şikayetçi olan abonelerin haberini yapın, böyle bu işin ucundan kıl payı alıp haber yapmayın... TTNET müdürüyle röportaj yapıyorsunuz ama delikanlıca çıkıp bütün aboneler akkden şikayetçi...
  131. T

Sahibinden hararetli ilan!

Naptın sen ya bu kadar masrafa ne gerek vardı. Kadınların en iyi en güzel en kazasız kullanabildiği en sorunsuz konforlu kullandıgı araba " Bebek Arabası" dır :D :D :D git bebek arabası al pazar arabası al :D
  132. T

Tek kelime ile fiyasko. RC böyle ise final sürümü nasıl olur bilemiyorum gerçi bütün windowslar hep öyle oldu finalide fiyasko olacak. Her zamanki gibi yine penguenlerim önde penguenleri seviyorum. :)
  133. T

Windows 8 RC Sızdı

Turkish (TR-TR) x86 - x64 http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows-8/download Sizileri heyecanlandırsam da daha yayınlanmadı ama burdan yayınlanacak.. Bu arada bende penguenciyim hemde en alasından ama biz coderların işi malum deneme amaçlı bekliyorum acaba linuxa yaklaşabilmiş mi diye ama...
  134. T

Windows 8 RC Sızdı

SA Yeni sürüm sızdı. File name: 8400.0.WINMAIN_WIN8RC.120518-1423_X86FRE_CLIENT_EN-US-HRC_CCSA_X86FRE_EN-US_DV5.ISO Size: 2.43GB CRC32: 70B0ACEA MD5: 7285DA50A07E33BC3B5A20E48AFAF375 SHA-1: 8BED436F0959E7120A44BF7C29FF0AA962BDE
  135. T

Bülent Ersoy Tecavüze Uğradı!

Yahu arkadaş erkek = erkeği elliyor= tecavüz mü oluyor ? :D :D :D
  136. T

Mac OS X-İatkos v7 İnternet Sorunu

İatkos L1 kur onda mouse sorunu olmaz ardından sistemi güncelle 10.7.4 veya 10.7.3e, yalnız usb bir klavye lazım sana iatkos l1 kurulum sonrasında usb klavyeyi 1 saniyeliğine takıosun bul bir yerden tak 1 saniyeliğine yaw bu kadar uraşma kasma.. Daha önce senin pc ile ilgili tüm çalışan kextleri...
  137. T

Bu kadar linux kurulabilir mi?

Kişisel kullanım için SUSE ve Ubuntu, dünyanın en stabil ve sade dağıtımı solaris,en hızlı olan dağıtım gentoo olarak istediğini seç şimdi :) Bana kalırsa gentoo ve solaris derim.. Seçim senin buyrun özgürsün :D
  138. T

Casper dizüstü tavsiyesi

Alırsan verdiğin paraya yazık edersin bazı arkadaşların iyi demelerine aldırma sakın arada bir tek tük öyle sağlam çıkıyor. % 95 çok kalitesiz kasa yapısı tuş takımları çerçevesi vs vs var. casperİŞAN olursun :D
  139. T

Aziz Yıldırım: Ligden çekiliriz!

Buna cevabımda videoda mevcuttur :D Anlayana :D http://www.youtube.com/watch?v=hRpCHajwyoQ
  140. T

PFDK Kararları - 06.05.2012

Bu kararlara en güzel cevabımız budur anlayana :D http://www.youtube.com/watch?v=Q_OLg33wR5I
  141. T

Türk Antivirüsten Çok Önemli Duyuru

Bütün antivirüslerin isimlerine bakın birde bu isme bakın, sen kalkıp türk antivirüs diye bir isim belirlersen oluşan algı bizler için iyi olsada uluslararası alanda diğer antivirüsleri gözönüne alırsak 1 hafta içinde çöpe gidecek bu proje. Şimdiden geleceğini görüyorum az çok. İnşAllah...
  142. T

Fatih terim'e 3 maç ceza

Yaww bırakın iyi olmuş bu ceza, takımımız zaten alev gibiydi şimdi volkanik dağ patlaması gibi lav fışkırtıyor son kalan maçları almak için emin olun çita gibi koşup kazanacaklardır inş. Verdikleri ceza ters tepti emin olabilirsiniz " biz ne yaptık yahu gs'yi ateşledik" diyorlardır şimdi :D son...
  143. T

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg bir Türk tarafından hacklendi mi?

Facebookta acık var yakında anasayfasında indexi görebilirsiniz.
  144. T

En sağlam linux dağıtımı hangisi

Hepsi iyidir fakat en hızlısı gentoo'dur kurulumu biraz zahmetli sadece kurun bidaha kaldırmak istemeyeceksiniz emin olabilirsiniz.
  145. T

Turktorrent.us Davetiye Dağıtımı

[email protected] davetiye yollarsanız sevinirim..
  146. T

Mac OS X kullanmak istiyorum ama...

İşlemci, ses kartın modeli,ekran kartı, wireless adaptörün modeli, varsa bulutut ve usb3 detaylıca özelliklerini everest ile yazarsan yardımcı olmaya çalışayım inş.
  147. T

Mac Osx Krulumu(Asus K53SJ-SX028R)

Evet usb klavye al bi yerden, bir defa takıyorsun 1 saniyeliğine ondan sonra dil ayarları felan geliyor kuruluma devam et :) Hiç sevmediğim kısımdı orası gidip net cafeden bi defa taktırıp eve geri gelip devam etmiştim :D --- Mesaj Güncellendi --- Tabi iatkos L1 kurarsan usb klavye şart...
  148. T

%100 Bilgisayar Güvenliği Adım Adım Resimli Anlatım

= Linux :)
  149. T

Using 16384 buffer headers and 4096 cluster IO buffer headers hatası

Boot ekranında " -f -x -v cpus=1 " yazıp başlatabilirmisin. IOUSBFamily.kextini seçip tekrar kurulum yaparmısın birde bunu dene Olmadı boot ekranında -v yaz devam et çıkan hata sonucunun resmini çek ona göre bakalım hata nerdeymiş..
  150. T

Mac osx kurulumdan sonra açılmıyor

Seçtiğin yamaları yazarmısın veya yamaların oldugu kısmı bir resim çekerek buraya ekleyebilirmisin ?
  151. T

Mac osx kurulumdan sonra açılmıyor

Kardeşim öncelikle hangi sürümü kurdugunu söylersen sana yardımcı olurum. Bu problemin nedeni ekran kartını tanımamış olması ve boot ekranında graphicenabler=no -x -v yazıp enterla başlangıcını yapman..
  152. T

Mac Osx Krulumu(Asus K53SJ-SX028R)

Chamelon rc5 GraphicEnabler FakeSmc Disabler Ps/2 İntel sata ahci RTC Evoreboot Bunları seç kardeşim problem olmadan kurulursa eğer senden usb klavye isteyecek birtane usb klavye bulup 5 saniyeliğine tanıtırsın ve kurulumu tamamlarsın ekran kartın için ise modelini yazıp gt240m kext gibi...
  153. T

SSD Tavsiyesi

Kontrolcüsü olmayan ssd asla alma derim sana kontrolcüsü olan bunu öneririm ben team ssd kullanıcısıyım. http://www.teknobiyotik.com/team-xtreem-s2-120gb-550-500mb-sn-sandforce-kontrolculu-2-5-sata3-ssd.html
  154. T

Windows 8 Beta Çıktı İndirin !

Sa Türkçe dil desteği yoktur; http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso
  155. T

VLC Media Player 2.0 Final! 19 Şubat 2012

64 bit sürümü yok sanırım...
  156. T

Fiber interneti tartışıyoruz!

Biz şuna fiber kazık desek daha iyi olur :D
  157. T

TUBİTAK pardus 2011 sürümünün fişini çekti

Ubuntu modülleri debianın modüllerini mi editlemiş ?Dikkatli oku pardus modülleri sıfırdan yazsa kendine has işletim sistemi olurdu diyorum. Oturun kod inceleyin, koddan anlamıyorsanız saygı duyun bari... Ayrıca tamamen duygusal bir konuşma mantık çerçevesinde konuşmasan bile geç karşıma bana...
  158. T

Önce ciddiyetini koru, çekirdek yazmak elbette zordur ama imkansız değildir. Açık yazılım felsefesinde kodlar açıktır ve ticari amaç gütmediiniz sürece istediğinizi yapabilirsiniz. Linux işletim sistemlerinde; örnek olarak ubuntudan bahsetmek gerekirsek istediğiniz bir tarafı editleyebilir...
  159. T

Bilgi sahibi olmadan fikir yürütmüyorum, pardus ile ilgili bilgi ve düşüncelerimi daha önce birçok kez tartışma ortamında dile getirdim biraz araştırın önceki konularda neler dediğimi anlayabilirsiniz.. 10 yıldır açık kaynak kod geliştirme ortamlarında çalıştım gömülü sistemlerde bilgi...
  160. T

Utanç duyduğum şu rezil çakma sefil işletim sistemi sonunda bitiyor demek, bu habere çok sevindim...
  161. T

Ssd Disk Tavsiyesi [ Alındı ]

İlk sorunun cevabı; Dünyada üretilen tüm disklerin standardizasyonunu sağlayan IDEMA (International Disk Drive Equipment and Materials Association) disklerde belli bir bölümün gelecekte oluşabilecek sıkıntılar ve ürünün ortalama ömrünün garantilenmesi için ayrılmasını istemektedir. Bu sebeple...
  162. T

Sa İki tane ssd alıp raid yaparsan 2 kat daha hızlı olur tabi ki (Laptoplarda yer olmadıqı için şimdilik 1 tane ile yetinmek zorundayız fakat sata3 destekleyen bir laptop anakartınız varsa sata3 arabirimini kullanan 550 mb okuma ve yazma hızı olan ssdler var).. Bunun yanında istediğiniz oyunu...
  163. T

Ürünü inceledim okuma ve yazma hızı gayet iyi trim desteği olmasıda çok iyi ama kontrolcüsünün olmaması dezavantaj... Sana tavsiyem şu anda en iyi ssd satan ve destek veren teknobiyotik.com'dan ssd alman... bir tane daha alıp raid yapabilirsin.. Kolay gelsin..
  164. T

Kesinlikle Sandforce kontrolcüsü şu anda en kralıdır... ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:13 ---------- Hangi ürünü aldınız acaba link atabilirmisiniz incelemek istiyorum ve ssd yazma ve okuma hızını sakın test etmeyin aldığınız markanın önerdiği test...
  165. T

Need For Speed The Run

Pm ile linkleri atarmısınız..
  166. T

Sa Bende ssd kullanıcısıyım ocz team ve corsair kullanan birisiyim... SSD alacaksan eğer en önemli olan nokta kontrolcüsünün olup olmamasıdır, kontrolcüsü olan bir ssd alman daha iyi olur daha hızlı ve uzun ömürlü olur. Bir ikinci noktası tabiki okuma/yazma hızıdır. Sonra gelen önemli nokta ise...
  167. T

Pro Evolution Soccer 2012 Çıktı!

Bu şekilde paylaşmakta mı yasak vay arkadaş b*ku yedik desene :))) Sende kaldır sende ceza yeme hacı
  168. T

Pro Evolution Soccer 2012 Çıktı!

Bu siteden ulaşabilirsiniz :) Sanırım site vermek yasak deqil direk linkleri vermek yasak :)) yasakmış yaw kaldırdım
  169. T

Otobüste Yanıma Oturan Kız

Şu anda uçaktan yazıyorum önüm arkam sağım solum kız dolu hostesi kesiyorum bol bol kız var burda numaralarınızı alta yazın da dağıtayımm sıradan :D
  170. T

SSD haftası. Kingston SSD ürünleri %10 İNDİRİMLİ.

Kesinlikle kaçırmayın derim; Başka bir sitede Kingston HyperX 120GB 555-510MB/sn Sata 3 SandForce Kontrolcülü 2.5" SSD (SH100S3/120G) (589 tl) Bu sitede ise ; 498 tl fırsat var gercekten ilginç ama site güvenilir mi onu bilemiyorum..
  171. T

Otobüste Yanıma Oturan Kız

Eee ne zaman istiyoruz kızı :D
  172. T

Windows 8'den sonra hangi işletim sistemini kullanacaksınız?

Tabi ki linux favorim her zaman :)
  173. T

Windows 8'i İndirin, Deneyin!

Betasını bekleyin derim aceleye gerek yok kotanıza yazık :))
  174. T

Windows 8 İncelemesi - Türkiye'de İlk!

M3 Beta mı oluyor ? Beta daha farklı sürüm olması lazım ...
  175. T

Windows 8 İncelemesi - Türkiye'de İlk!

Sa Bize betadan haber verin yahu bi deniyeyim yaw... beta yok mu
  176. T

Anonymous Sosyal Sitesi Hacklendi !

Logo çok iyi :))
  177. T

Anonymous Sosyal Sitesi Hacklendi !

Sa Kısaca mirrorlar; CW'deki Akıncılar Grubu Tarafından Domain Heckıdd olmuş.. Tebrik ederim arkadaşları. :) anonplus.com http://www.turk-h.org/defacement/view/386071/anonplus.com http://www.zone-h.org/mirror/id/14446710 anonplus.net...
  178. T

Pardus 2011.1 Alageyik Çıktı!

Çakma pardustan ne beklenebilirdi ki... 2 3 şey düzeltilmiş bunun adınada alageyik değil olsa olsa ALAYGEYİK denir..Bu kadar bütce ayrılıyor ortaya çıkan sonuc hüsran utanç verici.. Yazık...
  179. T

iPhone 4 mü, Blackberry Torch mu, Blackberry Bold2 mi ?

Bu iki sorunun cevaı elbette iphone fakat.. Unutulan bir android gerçeği var.. Android işletim sistemi kullanan bir tane telefon alman en iyi tercihin olacaktır..
  180. T

Sagopa Kajmer - Saydam Odalar - 2011 - Yeni Albüm

2 Şarkısı hariç genel anlamda kötü bir albüm olmuş özellikle diss rezalet...
  181. T

SDN Windows 8 Ana Konu başlığı

Bendekide ocz wertex 2 merakla bekliyorum ssd testin sonuclarını takipteyim :) Kolay gelsin..
  182. T

SDN Windows 8 Ana Konu başlığı

Eğer 20 saniyede açılıyorsa bendeki ssd ile herhalde en az 10 saniyede açılması lazım :) Betayı deniyeceğim ay sonunda çıkacak sanırım..
  183. T

Windows, Günah!

Windows,macos bunlar iki kapalı işletim sistemi, bunlar kapalı oldugundan dolayı bu 2 şirketin bizlerin kişisel bilgilerini çalmadıkları ne malum ? Ticari ahlak gereği bunları yayınlayamacaklarını söyleyip bağımsız bir heyet tarafından kaynak kodların incelenmesine bile izin vermiyolar... Ben bu...
  184. T

Windows, Günah!

Dostum sen güvenliği sadece virüslerle analiz ediyosun ben daha objektif bakıyorum.. Kaynak kodları kapalı olan win ve macosa güvenmiyorum oda kapalı olduklarından dolayı ve ben arka kapıda neler oldugunu bilmiyorsam orda problem var demektir güvenliğin ilk adımına ordan bakarım virüslere bakmam...
  185. T

Windows, Günah!

Ben linux daha güvenli diyorum şöyleki; Linux %100 açık kaynak kodludur ve kodları inceleme fırsatımız var arka kapıları kontrol edebiliyoruz herhangi bir casusluk anlamında hemen anlayabilir ve içimiz rahat bir şekilde kullanabiliriz... Fakat macos'da güvenlidir ama gel gelelimki o kadar kapalı...
  186. T

Windows, Günah!

Macos linuxtan daha güvenlidir dersen orda dur derim... Virüs sayısına göre güvenlik analizi yapılmaz.:cool:
  187. T

Windows, Günah!

Performans nasıl acaba 128mb ram olan bir pcde çalışır mı ? Virüs kaynıyormuş linuxta doğrumu ? 1 ay 3 ay veya 1 senede virüsler temizlenmiyormuş. :)
  188. T

Windows, Günah!

Nedir Linux crack felan nerden bulabilirim ubuntuyu indirdim crack lazım arkadaşlar yardım edin.
  189. T

Kaspersky'den ShiftDelete.Net'e Özel Açıklamalar- VİDEO

2010 Avira Premium Security Suite kullanıyorum.. Ve herkese önerimdir trojanlarımızı tanınmaz yapmak istediğimizde takıldığımız tek antivirüs aviradır bu işle uğraşan herkes bilir.. Fakat avira sadece scanner'da çok iyidir virüsleri veritabanına çok iyi imzalar...
  190. T

Kaspersky'den ShiftDelete.Net'e Özel Açıklamalar- VİDEO

Yahuu troy benim undeteced ettiğim virüsleri bulamıyor boşversene sen :) Sana önerim en iyi yakalayan Avirayı kullan derim... Kaspersky sadece reklamını çok iyi yaptıgından iyi bir anti görüntüsü veriyor gerisi faso fiso :)
  191. T

Neden Opera ?

Bir neden için kullanıyorum; Güvenlik..
  192. T

Apartmanımda Süperonline var ama ben TTNET kullanıyorum. Çünkü...

Birde metronete bakınız..
  193. T

Ve sanal savaş başladı!

Pm atarsan mailini davetiye yollarım sana :)
  194. T

Seçimlerde hangi partiye oy vereceksiniz?

Seceneklerde eksiklik var önce onun adaletini sağlayın..
  195. T

İskorpitx (Türk Hacker) Gurur Kaynağımız !!

Bekir; Anlamayanlar hacklenen site sayısına bakar,teknik kısma dikkat etmezler ve gerçekten davs öyle bir ezik yöntemdir ki hack aleminde bu yöntemi kullananları rezil ediyor :) Hedef önemlidir,rastgele binlerce site hacklemek önemli değildir.
  196. T

Hadi Tanışalım! (Fotoğraflı)

Burası İngiltere..
  197. T

Google Chrome 12 Hazır, İndirin!

Bütün tarayıcılar kurulu bende,bunuda kurdum ve ilk farkettiğim chrome'den çok daha iyi stabilitesi,flash anlamında... Diğer özelliklere bakıyorum daha :)
  198. T

Anonymous'un sitesi hacklendi

Utanç verici bir durum,artık günümüzde bütün hackerlarca kabul edilen ddos ataklar hack olarak kabul edilmiyor aksine bir ezikliğin göstergesi olarak kabul ediliyor.. Bu anlamda yıldız yöneticileride türkiyedeki gercek anlamda hacker olan diğer kardeşlerimize kötü bir imaj bırakmıştır ve anonim...
  199. T

Pc niz kaç saniyede açılıyor hemen öğrenin

Benimki 20 saniyede açılıyor.
  200. T

Bilgisayar Mühendisliği

Kaldı ki diplomasız olsanız dahi sadece kendi çabalarınızla bir alanda uzman olursanız işsiz kalmazsınız.. Katılıyorum :)
  201. T

Linus Torvaldan Kernel 3.0 Açıklaması !

master v3.0-rc1 author Linus Torvalds <[email protected]> Mon, 30 May 2011 00:43:36 +0000 (17:43 -0700) committer Linus Torvalds <[email protected]> Mon, 30 May 2011 00:43:36 +0000 (17:43 -0700) commit 55922c9d1b84b89cb946c777fddccb3247e7df2c...
  202. T

https://lkml.org/lkml/2011/5/29/204
  203. T

Sa az önce bir arkadaşımdan duydum haberi umarım doğruluk payı vardır çıkar kokusu yakında.. Linus Torvalds açıklamalarına göre kernel 3.0'te tüm modemler,ekran kartları,yazıcılar,ses kartları ek sürücü olmadan çalışabilecekmiş.. Sevindim bu habere..Linux camiasına hayırlı olsun :)
  204. T

[Kampanya] WUPLOAD 1 Aylık Premium Dağıtıyor

Bana geldi premium lakin 1 2 gün bekledim .. Teşekürler
  205. T

İç Çamaşırsız Partinin Perde Arkası

Şeref bunlardan uzak,kendileride şereften uzak... Haberi yapan editöre gelince yahu hadi onlar ahlaksız,toplumun ahlak anlayışını yerler altına alıyorlar anladık, ya siz peki bu haberi yapmakla neyin peşindesiniz, kusura bakmayın ama yani sizede yakışmıyor ve aklımada reklamdan başka birşey...
  206. T

SDN'nin Eksiklikleri.

Yahu anlatamadım yine.. Mint'i örnek alırsak; Ne diyolar adamlar ubuntunun modüllerini editleyip kendimize göre sade bir görsellik ve özellikler yaptık diyorlar ubuntu tabanlı bir dağıtım çıkardık diyorlar.. EyvAllah burda sorun yok kimse itiraz etmez hemfikiriz problem yok değil mi zaten...
  207. T

SDN'nin Eksiklikleri.

Kaba bir tabirle çakma işletim sistemi dedim.. Ben 10 yıldır linuxu avcumun içi kadar bilirim.. İlk pardus çıkışından tut son dağtıma kadar modüllerin hepsi editlenmiştir bir deposu var kendisine has özellikte sadece.. Zaten çekirdekte bir problem yok ortak kullanım oldugunu biliyoruz fakat...
  208. T

SDN'nin Eksiklikleri.

Demek istediğim
  209. T

SDN'nin Eksiklikleri.

1.Olarak evet ttnet bölümü tam bir rezalet.. 2.Reklam sıçrıyo heryerden ram kullanımını tavan yaptırıyo, siteye 16 mbpsle giriyorum SSD kullanmama rağmen geç açılıyor reklam engelleme olmadan girmiyorum maalesef.. Bu reklam işine ticari yönden bakarsanız siz haklısınız bizim yönümüzden...
  210. T

Fedora 15 yayınlandı

Gel babana bakalımmm azcık kerneli karıştıralım bakalım neler var neler yok :)
  211. T

Kingston'dan SSD Kazanın

Ben ssd kullanıyorum biliyorum fakat 10 sayfa mı yazıcazz yahu bu ne roman mı yazıyoruz... Tüm SDN editörleri toplansa 10 sayfa çıkaramazlar. :D
  212. T

Ve Apple in Beklenen Urunu: The BOOK

Videoda tanitimi yapilmis Apple bu defa macBook, MacBookPro, gibi urunlerine bir yenisini ekledi The BOOK http://www.youtube.com/watch?v=kthKe2ZBN-Y
  213. T

Android Market'ta Root Yasağı!

En kolayı androiddir çok basit kırılabilir :) Root olduktan sonra nasıl bir önlem alıcak ki merak etmeye başladım gelsin hele bi kırarız onuda :D
  214. T

Facebook hack!

Facebook spreader bu :) Sistem geri yükleme yap sorun hallolur regedite atamıştır kendini spreader.. Kolay gelsin..
  215. T

Kadınları Anlamak ? Var Mı Anlayan ?

Adamin biri California’da bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, adam lambayı kumların içinden çıkarmış. Dalgasına belki cin cıkar deyip ovalamış lambayı, harbi harbi cin çıkmış. Adam çok şaşırmış, cin başlamış konuşmaya: -Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardın vs... -Bu, bu ay...
  216. T

Yeşil sahada ölüm vuruşu!

Adam Fatality yapmış resmen çüşşşş...
  217. T

Messi'ye cinsel içerikli beste!

Çeksene elini kırcan mı belimi, çok canım acıdı kırcan mı belimi diyor,DAVİD Villa kadar uzun mu diyor :D :D http://www.youtube.com/watch?v=K9BZF45ztWM
  218. T

Photoshopla Diş Beyazlatma (Video)

Şakacı çocuk :D
  219. T

Opera 11.11 Yayınlandı!

Operayı küçümseyenler önce diğer tarayıcılara baksın... Opera güvenlik anlamında diğerlerinden daha öndedir,kullanım oranları değil güvenlik oranlarına bakınız..
  220. T

Penisini rulmana sıkıştırdı!

İnsan motor yağı sürer :D :D
  221. T

Türkiye elendi! - 56. Eurovision Şarkı Yarışması Yarı Finali

Bu ne beee rezil bir parça ve performans.. Bizim keloğlan filmindeki şarkıyı koysan daha sempatik dururdu orda en azından :D
  222. T

Sony, Kelle Avcılığı Başlatıyor

Yahu adamlar sony'nin vereceği paradan daha cok bilgilere sahip(kredi kartı ve kişisel bilgiler ) onları birbirine düşüreceğini hiç sanmıyorum..Ellerindeki bilgileri satarlarsa paraya para demezler birbirlerini yakalatacak kadar salak değillerdir .. Sony'nin çırpınışları diyelim :D :D
  223. T

Hangi Programlama Dilini Kullanıyorsunuz ?

Bunlar masaüstü programlama dilleri derken ? Şaka yaptın herhalde gömülü sistem dillerinin orda ne işi var.. Önce dillerin ne işe yaradığını bilmek gerekir,kişileri yanlış bilgilendirmeyelim.. Kolay gelsin.
  224. T

Zemana'dan Dev Bir Yazılım Daha

Çıktıktan 1 hafta sonra bypass ettim, phishing ile serial aldım.. Trojenleri antilerden kaçırmak için kullanışlı gerisi boş :)
  225. T

Chrome İşletim Sistemi Hakkında Soru

Evet katılıyorum fakat, Tablet pclerde bunu kullanırsa android gibi büyük çıkış yakalayacaktır bundan şüpheniz olmasın... Google bence bu yönde adım atabilir tahminim öyle yapacak bilerek bekletiyorlar stratejik olarak... Böyle düşündüğüm bir fikri düşünmüşlermidir bilemiyorum :)
  226. T

Toshiba'dan Gözlüksüz 3D Dizüstü

Masaüstü toplarken istediğimiz gibi toplama yapabiliyoruz, laptoplarda aynı durum olsa çok güzel olur ki böyle bir firma var mı bilemiyorum varsa bileniniz var mı acaba ? Eğer yok ise hemen bir firma kurup laptop toplama işine giricem :P
  227. T

Neden Linux

Enayimiyim ben parasız bir sistem kullanayım.. Mis gibi para veriyosun windowsa herşey süper kimse eline su dökemez :)
  228. T

Barcelona - Real Madrid maçı hangi kanalda?

Eeeeeeeyyyyyyyyyyy ahaliiiiiii biri bir çözüm sunabilecek mi ?
  229. T

Haydi, Linux'un iyi taraflarına bakalım.

Linuxu severim,çünkü özgürlüğümü onla buluyorum.Var mı ötesi :) kosasker; Aynen linux arka planda kalır fakat herkes bilmez,modem,medya oynatıcıları,android,süper bilgisayarların linuxu kullandığını geniş bakmayan göremez. Penguencileri görmek güzel yahu :)
  230. T

Ubuntu 11.04 amatör incelemem

11.04 Şu anda kurmanızı önermiyorum,bu sefer beğenmedim incelemelerime göre;- -Paket yöneticisinde sorunlar var -Unity görsel olarak baktıgımızda çok iyi fakat kararlı olmadıgından pek cok problemle karşılaşabilirsiniz.Tavsiyem gnome 3 kendiniz kurun -Dil desteği şu anda sağlanamıyor bug...
  231. T

Köpeğe tecavüz eden sapığın bahanesi tüyler ürpertti!

Tecavüz ederken bi kilitleniyomuş :D:D:D Töbe töbee yaw... Bu adamı artık veteriner tedavi edebilir :D
  232. T

Ubuntu 11.04 indirin

Ne yazık ki Ubuntu'nun bu 11.04'ü önermiyorum bu sefer, 2 hafta kadar bekleyin 11.10 sürümünü bekleyin derim. Beta2 nin üstüne pek birşey koymamışlar ve dil desteği çalışmıyor oysaki beta2'de bunlar raporlanmıştı.Unity hakkında ise evet güzel fakat hala kararlı değil. Hayal kırıklığı yaşadım...
  233. T

Ubuntu 11.04 unity sorunu

Ne yazık ki Ubuntu'nun bu 11.04'ü önermiyorum bu sefer, 2 hafta kadar bekleyin 11.10 sürümünü bekleyin derim. Beta2 nin üstüne pek birşey koymamışlar ve dil desteği çalışmıyor oysaki beta2'de bunlar raporlanmıştı.Unity hakkında ise evet güzel fakat hala kararlı değil. Hayal kırıklığı yaşadım...
  234. T

Google'ın Başı Linux Yüzünden Dertte

Bakmayın bill amcanın , steve dayının , google teyzenin linuxa karşı olduğunu hepside gizli gizli linux çekirdeğini kullanır bazı alanlarda belli etmezler fazla.. Fakat bugün görüyoruz ki google android ile çok akıllıca bir adım attı linuxun gücünü gördü fakat özgür yazılım felsefesinde açık...
  235. T

Windows 8 Milestone 2 Sızdırıldı

Çekirdeği değişmiş mi yoksa win7 modifiye mi ?
  236. T

Diyarbakır böyle kalabalık görmedi

Diyarbakır asıl newrozun kalabalıklığını görmemiş 1.5 milyon insan geldi bu sene :)
  237. T

İphone4 almak istiyorum, yardım lütfen?

İphone alma bence.. Android işletim sistemli bir tane samsung telefon alman en mantıklısı... Ayrıca ios, androidin eline su dökemez..
  238. T

iOS, Linux'u Ezdi

Rakamlar her ne kadar linux kullanım oranını düşük göstersede " orcnd " arkadaşın dediği gibi Androide de linux diyebiliriz onun rakamlarını koysunlar alayını ezer geçer.. Kaldı ki iOS androidin eline su bile dökemez yanından bile geçemez.. Başlık düzeltilsin lütfen linuxu geçmesi için iosun...
  239. T

Hepimiz aynı Tanrı'nın çocuklarıyız!

Bu nasıl bir başlıktır böyle editlenmesini talep ediyorum..
  240. T

[Kampanya] 1 yıl ücretsiz host

http://www.haberokur.com/haber-El-Clasiconun-ilki-bu-gece-146484/ http://www.haberokur.com/haber-Izmirde-patlama-2-kisi-oldu-4-kisi-kayip-146486/ http://www.haberokur.com/haber-iPhone-5i-bekleyenlere-kotu-haber-146474/ Kullanıcı :Tolga3589 Admin onayından sonra yayınlacaktır diyor ama...
  241. T

Microsoft Windows 8 Build 7850 x86 İnternet' e Sızdırıldı!

Bırakın arkadaşlar bu findovzu nisan sonunda taptaze ubuntu geliyor onu deneyin hızı ve performansı hissedin :)
  242. T

Öğrenciler müdüre torpille saldırdı

Nihahaha bizim burası :D :D Ben niye duymadım yawww :D
  243. T

Facebook şifresini 1 dakikada kırdılar

Bu açığı biliyorum ve açık kapatıldı.. Bunlar reklam kokan hareketler :)
  244. T

Kimsenin Çözemediğini Türk Çözdü

Adamlar petrol çıkarıyor bizimkiler bunu bulmuş seviniyoruz :D
  245. T

Ahh kızlar ahh

Hiç uğraşma direk git kızı kaçır :D
  246. T

Gigabyte Kazananları Belli Oldu!

Vay utanmaz birde ballandırıyo yaa :sneaky2: Şakkaaa :D Hayırlı OLsun
  247. T

Neden Opera, Chrome, Veya diğerleri

Sa Opera kullanıyorum çünkü; Diğerlerine göre sayfa açılışı en hızlı olan ve ayrıca en güvenli olan tarayıcıdır.Tek dezavantajı açılışı biraz yavaş.Fakat ne yazık ki bütün tarayıcılar 64 bit sistemlerde yavaşlar nedenide belli söylemeye gerek yok :)
  248. T

Mac Bağımlısı Olmak İçin 10 Neden

Tek kelimeyle apple ürünleri; Teknoburjuva.. Apple ürünlerini 5 bin tl hatta 20bin tl ulaşan ürünlerini alanlar yüksek bir beklenti içerisinde olacaktır hatta amuda kalkmasını bile bekleyecektir takla atmasını bile bekleyecektir.Siz zannediyormusunuz ki mac aldıktan sonra sorunsuz bir şekilde...
  249. T

Mozilla Firefox 4.0 Final

Şu anda bende; İE,Opera,mozilla,chrome kurulu. Analiz yaptıgımda ise ; -En hızlı açılan; İE ve chrome -En geç açılan; Opera -Açıldıktan sonra en hızlı sayfa yükleme;Sırasıyla;Opera ,İE,Mozilla -Açıldıktan sonra en yavaş sayfa açan; Chrome -En güvenlisi;Opera -En güvensizi;İE ve Mozilla...
  250. T

Team Combo 32 GB SSD Sorunlar

Sa Kardeşim bende SSD kullanıcısıyım ve ocz wertex 2 kullanıyorum.. Öncelikle alacağın zaman trim desteği ve kontrolcüsü var ise almanı tavsiye ederdim. Bir başka tarafı ise her sdd'nin kendine özel ölçme aracları var sen eğer farklı bir araçla ölme yaptıysan ssd'ye zarar verebilir.. Win7...
  251. T

Internet Explorer 9 İndir

Bende flash çalıştırmıyor facebookta veya youtubeda video açtıgımda kapanıyor hatası veriyor.. Sözde gücünü grafikten bilmem nerden alıyor.. Kaldırıyorum kaldıramayan olursa http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/how-do-i-install-or-uninstall-internet-explorer-9
  252. T

Internet Explorer 9 İndir

O kadar pofpoflandı sonuç rezalet...Sizde nasıl bilmiyorum.
  253. T

Artık Bende UBUNTU Kullanıcısıyım...

Onun youtube videosu yok fakat bir başka video var :) http://www.youtube.com/watch?v=CCgEPihr0NE&feature=related
  254. T

Artık Bende UBUNTU Kullanıcısıyım...

Çakma Linux dağıtımından gerçek olan linux dağıtımına gecmene sevindim.. :) Compiz kur ve windows diyen arkadaşlara güzelce bi kapak yap en güzel cevabın olur.. :dirol: Örnek bir compiz çalışması ; http://www.facebook.com/video/video.php?v=1444120031793
  255. T

Microsoftun sitesinde Linux videosu :)

Bill amca hangisi daha kolay demiş.. Bizde hanqi sistemde daha stabil qüvenli diye sorsak ? Herhalde yanıt belli :D
  256. T

SSD'lerin Günlük Kullanımdaki Farkı

Hakkını verecektir arkadaşım bende de ocz vertex 2 var gayet hızlı açılıyor herşey,aynı anda cs5,visual studio,dreamwier,avira antivirüs ve diğerleri tıkladıqımda hızlıca açılıyor :).. Fakat sandforce 12000 ve trim desteği varsa çok iyi olur sanırım o özelliklerde var.. Sistemi kurduktan sonra...
  257. T

Fakat test porgramlarına dikkat etmek gerekir ssd ömrünü azaltıyor..Her ssd firmasının kendilerine özel test araçları var onlarla test etmek gerekir buda ufak bir dipnot olsun :)
  258. T

Bu ne biçim test yahuu benim pc 24 saniyede açılıyo neyin peşindesiniz siz :)
  259. T

SSD lerde Kapasite olayı nasıl ?

80 gb SSD aldım maalesef 74 gb çıktı çoğunda da böyle..
  260. T

Windows 7 SP1 Çıktı! İndir! (Türkçe ve Windows Update üzerinden)

10 dk sürdü benim ki ve ilk izlenimi belirteyim.. Değişin şeyler; işlemci 5,9 puan verirken şimdi 6.0 oldu, bellek dedikleri gibi 5.8'Den 6.3e yükseldi diğerleride yükseldi.. Ama disk aktarım veri hızı bir puan düşüyor oda 7,8den 7.7e düştü :)
  261. T

Çin, İsyandan Korkup İnterneti Yasaklıyor

Durduk yere anca böyle isyan çıkarılır :D
  262. T

2GB/saniye! SSD Disklerin Getirdikleri - VİDEO

Bitane aldım ben hızlı gercekten ve bitane daha almayı düşnüyorum ve raid ile thy'ye kafa tutucam :D
  263. T

En Hızlı SSD'lerden Biri

Bende Ocz wertex 2 80 gb var şu anda kullanıyorum gercekten cok hızlı çok iyi performans veriyor. :)
  264. T

Pardus üzdün bizi!

Bugün herkesin bilmediqi linux sessiz sedasız zirve yaptıqı alanlar var, işletim sistemi mobil telefonlarda,medya akış cihazlarında,router ve swicthlerde,set üstü kutularda vs vs uzatılabilir. Mesela bazı telefon modellerinin linux üzerinde Android kurulu ve bunu herkes bilmiyor..Tabi google...
  265. T

Pardus üzdün bizi!

Az kalsın bu forumda linuxdan hiç mi anlayan yok diyecektimki şükür biri çıktı.. Zaten çakma yapmışlar üstelik dalqa qecer qibi kde koymuşlar :)
  266. T

Pardus üzdün bizi!

Öncelikle objektif olalım.. Pardus herkesin dediqi qibi milli bir işletim sistemi ve arkasında mali bir destek var ve bizlerin ilk duyduqumuzda çok sevindiqimiz bir durumdu fakat yeni sürümler çıktıkca sürümlere paralel olarak diğer bütün linux daqıtımlarını inceliyorduk ve bir karşılaştırma...
  267. T

Pardus 2011 Maceram Başlamadan Bitti

İç içesin çakma bişiler yaptıklarının farkında deqilsin hmmmmmmm ilqinc. :)
  268. T

MEB'in Sitesi Hack'lendi

Eeee günaydınnn yani yıllarca uyarıyoruz devlet siteleri güvenli deqil diye.. Hatta bir sene önce meb sitesinde bulduqum bütün açıkları kendilerine mail olarak yolladım açıkların nasıl kapatılacaqına kadar amaa takan mı var.. Siteye ufak bi javascript kodu eklenmiş dua etsinlerde zararlı birşey...
  269. T

Mesut Özil Türk olduğunu(!) kanıtladı !!

İyide haber kendi ırkına hakaret ediyo sanki bu ne saçmalıktır anlamadım ki hem mesut daha öncee kürt olduğunu söylemişti.. Yanlış anlamayın azeride olsa böyle sacmalık olamaz...
  270. T

Ubuntunun Cracki Var mı ?

Evet baktım da torrentlerde en cok hit alan crackmiş helal olsun kuralım bakalım inş. crack çalışır
  271. T

Bsd ne onunda cracki var mı :D
  272. T

Penguen İslam'a Saldırdı

İndex atılır yakında :D Yeter bu kadar acalım siteyi pişman olmuşlardır :D
  273. T

Penguen İslam'a Saldırdı

İndexde atılır yakında :D Siteyi açam mı yeter mi bu kadar saldırı he :D
  274. T

Penguen İslam'a Saldırdı

siteye girebilen var mı acaba :D
  275. T

Bunu daha önce qördüm ne hallerdeyiz yahu :D :D
  276. T

Sa Arkadaşlar bugun başka platformda bir arkdaşımızın laptopu bozulmuş ve servise götürmüş yazının devamını aynen kopyala yapıştır yapıyorum :w00t: " böyle bi mantık varmı ya laptopu garantiye yolladım hoparlörü bariz patlak ne denediysem olmuyor. bana tam 15 gün sonra geri döndüler ve...
  277. T

[Kampanya] Internet Download Manager

Keyi Aldım teşekürler...
  278. T

[Kampanya] Internet Download Manager

Bu konuya yorum yaptım misafir olarak İDM lisansı alabilirim umarım :) http://www.haberokur.com/haber-MESSILER-BOYLE-YETISIYOR-145464/
  279. T

Linux de Artık Güvende Değil

Haberi yazan editörü kınıyorum, linuxcuların daha ne dediqini bilmiyor :)Biz linuxcular linuxa virüs qiremez demiyoruz qirer ama rapor edildikten hemen sonra en fazla 1 qün içinde hatta 3 5 saat qibi bir dilimde yaması çıkar ve halledilir bu yüzden qüvenlidir diyoruz,,haberi yazan editör linuxu...
  280. T

Pardus üzdün bizi!

Pofpofladığınız pardus bana göre b*ktan :) Çakma milli işletim sistemi,hepsi dökülüyodu konferansta :D Bakalım nereye kadar dayanıcak en sonunda duvara tosladı sanırım :D
  281. T

Pardus 2011'de Sorunlarım Var Acil Yardım

Ubuntu ve linux mint veya diğerlerini kullandın sanırım, yine dönüp dolaşacağın ubuntu olacaktır kesinlikle :))
  282. T

Laptop alırken windows'a para vermeyin

Sizin zamanınıza yazık elbete bu hakkınız var fakat pc aldıqınızda adamlar paket halinde alıyoruz size bu şekilde veremiyoruz maalesef diyip geçiştiriyolar.. Madem windowsa para vermek istemiyorsunuz freedos yüklü pcler aramak en iyisidir...Zamandan kazanmış olursunuz.. Fakat ne yazık ki...
  283. T

Ubuntu hakkında bilgi

unity sürümü netbooklar için :)) Zaten başlangıc için ubuntu diyoruz ubuntuda prof. olduqunuzda size yavaş gelecektir ve daha hızlı olan gentoo veya debiana geçeceksiniz kendinizde göreceksiniz :))
  284. T

Ubuntu hakkında bilgi

Şu anda piyasadaki en alt işlemci modelinde bile çalışır. 128 mb ram ile çalışabilir standart olarak tabi ki.. Bazen ekran kartının driverında problem yaşarsın ki zannetmiyorum problem olacağını... Başlangıc için doğru yoldasın diyebilirim.. Oyun için linuxu kötülemeyin oyun firmaları linux...
  285. T

Ubuntu Macerası

İlk kullanım için her zaman ubuntu diyoruz..Daha sonra kendiniz diğer dağıtımları kurdukca size esnek geleni ortaya çıkaracaksınız.. Kolay gelsin.. Not:Bi ara sana wireless şifrelerini kırmayı öğretelim :D
  286. T

Ah Pardus Vah Pardus

En doğru yolu bulmuşsunuz..Tebrikler ! Prof olunca gentooya geçeceğinizden eminim..
  287. T

Pardus 2011 Maceram Başlamadan Bitti

Hala pardusu savunun siz :) ---------- Post added at 12:50 ---------- Previous post was at 12:47 ---------- O kodların değeri sakın ubuntu,suse'nin felan olmasın :) Hayali yazılarla ancak bu kadar insan kandırılabilir ne diyim ki :)
  288. T

KDE'siz İlk Pardus

Yeni çıkacak olan gnome masaüstünüde ayarlasalar enfes olur.. :))
  289. T

Linux'da Güvenlik

Linuxda Bir virüs root olmadan hiçbir işlem yapamaz..Linuxun virüs türevleri vardır fakat sizi windowstaki gibi etkilemez 2 3 saat içinde yaması çıkar.. Yine güvendesiniz kısaca..
  290. T

Ah Pardus Vah Pardus

sA Beta sürümlerini deneyeceksiniz ki oluşan hataları geliştiricilere(tabi qeliştirici demek istemiyorum ) yollayacaksınız onlarda final sürümünde hataları düzeltecekler ama görüyorum ki magazinel yaklaşım var..şurda ödül aldı şurda en iyisi seçildi diye bi final çıksında deniyeyim demekle...
  291. T

C# Kitabı Yardım

Bence ikisini al :)
  292. T

Kaspersky KryptoStorage'ı İnceleyin

De nasıl incelicez... win7+linux kullanıyorum :) Her türlü işletim sistemi var :D
  293. T

Pardus'a Giden Yolda Aklıma Takılanlar

Kimse yoğurdum ekşi demez.. Biz konferansa gidip soru sorduğumuzda verdikleri cevaplarıda biliyoruz rahat olun siz.. Asıl şimdi nokta. Fakat 2011 sürümünde bakalım napcaklar hepbirlikte görücez..İnş. dediklerimin tersi olur.. Şurda doğru dürüst ne demek istediğimi sadece bir kişi anladı o...
  294. T

Pardus'a Giden Yolda Aklıma Takılanlar

Elbette emekleri var yok demiyorum.Emeklerinede saygımız var kalkıp hepsini çöpe atamayız.Kim istemez ki milli işletim sisteminin daha iyi yerlere gelemesini öyle değil mi ? Fakat şimdi durum böyle olunca ne olacak herkes kullanacak kullanacak ve pardusu geliştirenlerde durumdan istifade daha da...