Arama sonuçlarınız

1. T

Samsung Galaxy S4 i9500 sensörlü kılıf sorunu.

Arkadaşlar merhaba. Samsung Galaxy S4 kullanıyorum. Cihazı mağazadan garantili olarak aldım, hiç root yapmadım. Nisan ayında aldıgım S4'e aynı gün akıllı bekleme sensörü olan kılıf aldım ve sürekli o şekilde kullandım. Sorun şu ki kılıfın kapağını kapatmasam bile bazen o akıllı bekleme...
  2. T

Nvidia yeni sürücüleri 18.10.2010

Benim de notebook puanını 4.9 dan 4.7 ye düşürdü. Eskiden 4.7ydi, bir önceki güncellemede 4.9 yaptı şimdi tekrar 4.7ye düşürdü (windows aero için masaüstü performanısını)
  3. T

Teşekkürler Teknosa(evet evet başlık doğru)

küçük ürünlerde olabiliyor. aynı durum 2000 tl lik laptop aldığınızda olmayabilirdi. bence "denk gelmiş" denilebilir. şanslıymışsın kardeş. tüketiciyi koruyan yasalar cart curt hepsi hikaye. herşey bireysel mücadeleye hakkını aramasını bilmeye bakıyor.malesef biraz sert konuşmak gerekiyor bu...
  4. T

Hac'ca gidiyorum

kardeş bize de dua et varınca oralara. Allah, haccını kabul etsin.
  5. T

KPSS'de Skandal!!!!

Bu durum her sene oluyordu ama hiçbir sene bu denli rezil kepaze olmamıştı. ÖSYM nin yaptığı sınavlar güvenirliğini geçerliğini iyice yitirdi. (Eğitim bilimleri çalışan arkadaşlar bu kavramları iyi bilirler.) Kopya çekenler ve göz yumanlar derhal tespit edilip cezalandırılmalıdır. Herkese hak...
  6. T

Kaspersky 2011 Türkçe Skin

skin için ekran görüntüsü verebilir misiniz?
  7. T

Hotmail'in Evrimi

evet özür dilerim düzeltiyorum. yalnız imap henüz yok sadece pop3 var ve o da mart 2009da gelmiş. sanırız biraz geç.
  8. T

Hotmail'in Evrimi

gmail hepsini tek geçer. hotmail ikide bir çehre değiştiriyor halen bir kimlik arayışında. microsoft herşeyde oldugu gibi bu işi de yapmış olmak için yapıyor. bıraksın bu işi, yapamıyor. daha bir pop3 imap desteği bile yok.illaki windows live maile office outlook için de eklentiye muhtaçsın...
  9. T

Cepte, Sabit Ücrete Yüzde 154 Zam

kontöre zam faturaya zam sabit ücrete zam zama zam yetmiyor bir de % 154 takıyorlar. olmadı kontörlüye geçeriz kapanmasın diye 3 ayda bir yükleriz telefonun hamallığını yaparız. bir şekilde tepki göstermemiz gerek.
  10. T

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

GIF dosyalarını Internet Explorer ile açarsan hareketli görünecektir.
  11. T

YouTube'dan Programsız Video İndirme

Ant Toolbar hepsini tek geçer. Hem IE hem de Firefox için sürümleri var. Firefox'ta vazgeçemediğim birkaç eklentiden birisidir kendileri. Videoyu 2-3 saniye görüntüledikten sonra aktif hale gelen Download düğmesine basmanız yeterlidir. Çoklu sekmeler şeklinde video açsanız bile o anda hangi...
  12. T

Media Player Classic Ev Sineması (1394-1400) Türkçe

ingilizce link yokmuydu. sanırım bu rusça.
  13. T

AMD, Dizüstüne İddialı Geliyor

4 Çekirdek gelmiş geçiyor ve AMD hala 2 MB L2 önbellek diyorsa ben tercih etmem o işlemciyi de PC/Laptopu da. Intel'in kölesi olduk ama mecbur arkadaş teknoloji konuşuyor.
  14. T

USB'le Windows 7 Yüklemek Kolaylaşıyor

Verdiğiniz indirme bağlantısı diyor ki: "Sorry, the page you are looking for cannot be found."
  15. T

Limitli tavan ücreti

evet bu tavan ücret uygulaması var. Mesela 1 Mbit 4 GB kotalı internette istediğiniz kadar indirme yapın faturanız 56.57 TL yi geçemez. Emin olmak için servis sağlayıcınızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. açıklamadan alıntı ibare: "Kotalı paketlere abone olan müşterilerimize...
  16. T

8 mbps ve modem değerleri

şimdilik en iyisi 2 ya da 4 Mbit kullanmak. Henüz 8 için erken.
  17. T

1 Mbit'de download çilesi...

ekran görüntüsü verdiğin sırada indirme hızın 75 KB/sn civarında. Torrent dan indirme yaparken seed ler gereği malesef sürekli olarak bağlantı hızının kapasitesinde indirme yapılamıyor. Kaldı ki ülkenin internet altyapısı ortada. 4 Mbite geçebilirsin şimdilik en ideali o gibi görünüyor. 8 Mbit...
  18. T

Internet Explorer'dan Kaçan Kaçana

evet bu duyguyu ben de yaşadım. firefox a terfi ettirdikten sonra tavsiye eklentilerle birbirimize yardımcı oluyoruz.
  19. T

Dünyanın en hızlı 3G Modem'i Türkiye'de

benim de 125 Mbit kapasiteli Airties modemim var ama internetim 1 Mbit.
  20. T

Üniversite Mezunu Olup Öğrenim/Katkı Kredisi Ödeyen Arkadaşlar.

borç çok hocam. alırken iyiydi tabi. sonra böyle ödemede problem oluyor. ödeyen herkesin işi zor. dünya kadar para.
  21. T

hocam eyvallah saol. düşünmen yeter. ben yine hatırlatırım ama senin özelden mesaj yollama kapalı sanırım. sana nasıl hatırlatabilirimki. bu başlığa ne zaman girersin onu bilmiyorum.
  22. T

af beklentisi içinde fazla olmamak gerek. af çıkmasa ödenmeyecekmi sanki yine aldığımız gibi ödeyeceğiz eninde sonunda. Ödememek için 2 şart var: (kyk.gov.tr'de yazıyor, bakabilirsiniz) 1- ÖLMEK (artık ne şekilde o size kalmış) 2- TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR HASTANEDEN İŞ GÖREMEZ RAPORU ALMAK.
  23. T

yardımların için teşekkürler. ben 3. taksidi 31 temmuzda ödedim. ertesi ay yani bu ağustos ayının 15inden sonra görünmesi gerekmiyormu. yoksa benmi yanlış anladım. çünkü takip eden ay diyor. eğer imkanın olursa benim bu ekran görüntüsünü çıktı alıp sorma şansın olursa inan çok memnun olurum...
  24. T

Evrimin kayıp halkası olabilir

Evrim eğer doğruysa (ki olmadığı 2 kere 2, 4) bir sürü ara geçiş formu olması gerekirdi. Bilmem kaç milyon yıl önce olduğu iddia edilen neydüğü bellisiz üzerinde artitstik oynamalar yapılmış fosilleri önümüze koyup evrimin kayıp halkası diyorlar. Yahu bu evrimin kaç tane halkası kayıp. Ortada...
  25. T

Resimde görülen ödeme takvimi öğrenim kredime ait. Katkı kredi sayfamda da aynı aksaklık söz konusu. Gördüğünüz gibi 1. ve 2. taksitlerde aksama oldu ama hepsinin faizini fazlasıyla ödedim. Fazla yatırılan miktarlar bir sonraki taksitlerden düşülmüş durumda. Buraya kadar herhangi bir sorun yok...
  26. T

AB'deki 4G hazırlıkları kimleri kızdırdı?

O zamana kadar 5G bile çıkar. Bizde de heralde o zaman GSM operatörleri ttnet in şu sıralar reklam yaptığı 15 GB kotalı 8 Mbit adsl sini 3G tarifesi olarak veririler. Hiç şaşmaz. Bunlar düşman gibi görünür ama hep birbirlerine arka çıkarlar.
  27. T

Biri adsl hakkında(görüş)

hediye içinse boşver hocam derim. tarife olarak TTNET e göre bazı avantajları var. mesela açılışta alınan haraç mahiyetinde 29 lira almıyorlar. ilk ay kotasız vs.. bir kaç şey daha olabilir. ayrıca taahhüt yok. Ancak altyapı olarak TTNET üzerinden veriliyor. IP adresine baktığında İstanbul...
  28. T

Vodafone'dan canlı canlı 3G bilboard reklamı!

hikaye.. aslında bu 3G hizmeti için bu kadar kelime sarf edilmez bile ama napalım söyleme ihtiyacı hissediyoruz. üç nokta da yeteri. AliA rektör hocam sen yanlış anlama konu açılmasıyla ilgili değil. 3G ye gıcığım var ondan bu yazdıklarım. haydi kal sağlıcakla.
  29. T

Gspace - Firefox İçin Gmail Depo Eklentisi

Güzel bir eklenti. Kurmuştum ama son anda şifremi kimlere gönderiyorum sorusu geldi aklıma. Zaten tarayıcılar herşeyimize hakim bir de ipleri eklentilere verirsek çok risk almış oluruz diye düşünüyorum.
  30. T

8 MB NETLİMİTSİZ'e geçtim ama 100 kb ile download yapıyor.

1 Mbit le 138 GB'ı gördüm aylık kota olarak. :)
  31. T

3G Yalanı - Söylenmeyenler - Abartılanlar - Aldatılan Yine Biziz

keşke sinyalden olsa. malesef altyapıdan hepsi. öyle bangr bangır reklamlar yapılıyor milyon dolarlık reklam bütçeleri ayrılıyor ama içi boş. Deneyince herkes anlayacak. Çoğu kimse bu muydu 3G diyecek. Gerçi biz ilçedeyiz henüz vakıf olamadık amma.
  32. T

http://shiftdelete.net Anasayfaya Erişemiyorum. Siz de Durum Nasıl?

Katılıyorum özellikle haber sitelerinde durum malesef böyle. resmen gözümüzün içine sokarak reklam çıkıyor zart diye ekranın ortasına. Bir de adobe flashı iyi yapamıyolar site genelde kilitleniyo. Kapat düğmesine tıklıyosun ürün sayfası açılıyor. Zehir ettiler. Haber okuduğumuz kısım bir avuç...
  33. T

yok bu 2 oldu. :) saol
  34. T

vaay hocam süpersin. konumu şereflendirdin. ilk defa rektör mesajı görüyorum. 11.143 mesaj. Teşekkürler. En kısa sürede anasayfayı bekliyoruz. İyi Çalışmalar.
  35. T

linkte problem var diyenler google da aratıp girsinler. bu sıralar sorun var galiba.
  36. T

İş görüşmelerinde ölümcül hata...!

Tabiki önemli olan bu. yoksa işe alma kritesi vs.. bir sürü fasa fiso sayarlar adama ama yüzde 90 ı boş. O bahsedilen 30 yaş üstü insan sarrafı gibi görünen ellerinde kalem sıkılgan tavırlarla babasının hayrına işe alıyor gibi görünen hatunlar da bilmiyor neyin ne olduğunu. Türkiye'de malesef...
  37. T

Yaklaşık 2 saattir http://shiftdelete.net Anasayfaya erişemiyorum. Siz de Durum Nasıl? Modemi yeniden başlattım çerezleri ve önbelleği temizledim ama nafile. SDN anasayfaya giremiyorum ama Foruma erişimde problem yok tabi diğer web adreslerinde de problem yok.
  38. T

3G Yalanı - Söylenmeyenler - Abartılanlar - Aldatılan Yine Biziz

TV'de nereyi açsanız karşınızda aynı cümleler tekrarlanıyor: merak ne güzel şey güzel şey merak. Bütün operatörler tutturmuş bir 3G furyası gidiyor. Koskoca 3G için yapılan reklamların saçmalığı bir yana gerçekte 3G acaba anlatıldığı gibimi? Ayrıca reklamda dediği gibi merak ne güzel şey falan...
  39. T

Vista'da kamera bilgisayarımda neden görünmüyor?

hocam o bende de oluyor. Vista'nın artık ayarımı problemimi yoksa karekterimi diyelim. Vistada görünmüyor. Ama sonuçta webcam çalışıyor. Sadece bilgisayarımda simgesi görünmüyor. Ben biraz uğraşmıştım ama çözemedim. çokda problem olmaz ama öyle kalmasında bir sakınca yok.
  40. T

Wirelestan bağlanaran ağdan ortaklaşa oyun oynamak

bilgisayar isimlerini aynı yapmak falan bunlar hiçbir işe yaramıyor. bilgisayarların yerel IP'lerini ayarlayacaksınız hepsi o kadar. 192.168.1.10 > 192.168.1.11 diye devam edebilirsiniz. ama önemli olan 192.168.1 kısmın hepsinde aynı olması, gerisini istediğiniz raka yapabilirsiniz...
  41. T

Live CD Linux Dağıtımlarında Türkçe Karekter Sorunu

O kadar Linux'çu var hiç mi bu konuda bilginiz yok arkadaş. Yardım edin lütfen.
  42. T

Gittigidiyor.com, Terbiyesizleşebilir mi?

reklam olma ihtimali çok yüksek. ama öylede olsa kız çok kızmış. gözü kara kızlardan uzak durmak gerek dünyayı bile yakarlar hırsları için.
  43. T

Thunderbird 3 Beta 3 Çıktı

Thunderbird süper program. ben de birkaç mail programı denedikten sonra thunderbird de karar kıldım. Gmail hesabımı IMAP desteğiyle kullanıyorum. POP3 çok eski ve lüzumsuz bir teknoloji, şöyleki mail istemcinizde yaptığınız değişiklik mail hesabınızı web den açtığınızda orda aktif olmuyor yani...
  44. T

Sigarayı bıraktım

Gün sayıyorsan işin zor arkadaşım. Sanki bir gün gelecek ve içecekmişsin gibi geriye saymaktan başka birşey değil. 3-4-5-10 gün şeklinde sayma. hatta sigarayı bıraktığını bile unut. sanki bugüne kadar hiç içmemişsin gibi
  45. T

Windows 7 RTM sürümü hazır >> Üreticilere Gönderildi.

Windows 7 RTM sürümü hazır >> Üreticilere Gönderildi. It's Official: Windows 7 Goes RTM - PC World
  46. T

Sigara Yasağı Kapsamının Genişletilmesini Nasıl Buldunuz?

Bu yasak getirme çoğu kişi tarafından yanlış anlaşılıyor. Bu uygulamanın amacı sigara içenleri baskı altına almak değil aksine sigara içmeyenlere daha ferah ortamlar sağlayabilmektir. AB normlarıyla etrafımız gitgide sarılıyor. Sigara bıraktırma konusunda da öyle sanıldığı kadar başarılı olmaz...
  47. T

Acıl yardım vırus var

Kasperky deneme sürümü kullan 30 gün bedava en azından. Tarama yaptırabilirsin. Birçok beladan kurtaracaktır seni. Denemeni tavsiye ederim. Flash diskle başka bir yerden indir kur derim.
  48. T

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

bu da benimki.
  49. T

Çanakkale Vay Gençlik Videosu. Altyazılı müzikli...

Malesef hocam. Bu röportaj 2005 te Kayseri'de yerel bir TV tarafından yapıldı. Çok acı dolu. Yazarken elim gitmiyor desem yeridir. Gülsek mi ağlasak mı anlarından biri işte.
  50. T

evet benim de en çok koptuklarımdan birisi o. spiker çanakkale savaşı diyor aam başlıyor abiciğim biz Türküz ya.
  51. T

Çanakkale Savaşı hakkında yapılan ACI DOLU bir röportaj. Bütün videolar aynıdır istediğiniz linkten açabilirsiniz. ağlayın biraz. METACAFE Anakkale Vay Genlik - Video YOUTUBE YouTube - Canakkale Vay Genclik DAILYMOTION Dailymotion - Çanakkale Vay Gençlik - Güncel Haberler Kanalı
  52. T

Live CD Linux Dağıtımlarında Türkçe Karekter Sorunu

Birkaç Linux dağıtımını Live CD olarak kullanmaktayım. Yalnız bunların hepsinde dosya ve klasör isminde Türkçe karekter varsa bu dosya ve klasörü göstermiyor. İsmini elle yazmama rağmen bulunamadı diyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Çözüm için ne yapılması gerek?
  53. T

XPye Windows 7 Görünümü Veren SevenVG Teması

Menü öğelerinin yazıtipini küçültmeniz gerekmektedir. O zaman problem düzeliyor.
  54. T

Türk Telekom ana sayfa erişim problemi

Adobe flash versionda sorun var desem en son sürüm yüklü 10 gün oldu. Başka hiçbir flashlı sitede problem olmuyor. Ben de anlamadım. benden başka sadece 1kişi problem var dedi. Biraz önce yine denedim yine sorun verdi.. Artık nedendir bilinmez. yorumlar için teşekkürler.
  55. T

verdiğim linki konuyu açarken bağlantı ayarlarından problem oldu. aslında Code seçeneğiyle versem iyiydi hyperlinklerde vbulletin sorun çıkartabiliyor. ama google danda açılabilir. not:link düzeltildi.
  56. T

Türk Telekom'un web sitesine pek yolum düşmez. Ama arada bir de olsa lazım oluyor. Ama lazım olduğunda da açılmıyor. 3 farklı tarayıcı da (IE8, Firefox, Google Chrome) denememe rağmen tarayıcılar kilitlendi ve görevi sonlandır demek zorunda kaldım. Problem bilgisayarımdan mı kaynaklanıyor diye...
  57. T

Vista Ultimate'de UXSMS.EXE dosyası Silindi. Yedeği Lazım.

Bana yardım edecek kimse yokmu Allah rızası için. yukarda belirttiğim dosyaya acil ihtiyacım var.
  58. T

Org. İlker Başbuğ'dan sert 'belge' resti!

Daha önce de poyrazköydeki kazılarda çıkanlar bizim değil demişlerdi. Hiçbir şeyi de üzerlerine alınmıyorlar. Artık insanlar böyle açıklamalara inanmıyor. Askeri savcılık da zaten 13 günlük uzzzzuuuun bir süreden sonra bizimle alakası yok deyip olayı sivil savcılara devretti. Ama ilk başta...
  59. T

Öncelikle çok çok teşekkür ederim ellerin dert görmesin. hocam uxsms.dll dosyasında bir problem yok ona baktım yerinde duruyor. Bana *.exe uzantılı olanı lazım. Ona da Klasör Seçenekleri'nden <<Gizli Dosyaları Göster>> bir de biraz daha aşağı inince <<Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını...
  60. T

Michael Jackson öldü!

kalp krizi çok sık kullanılan bir çıkış noktasıdır. aşırı doz olmasın sakın. insanın hiçbir şeye inanası gelmiyor tv lerden basın yayından yalan akıyor sel gibi. ameliyat oldu falan zaten bikaç zamandır cilt kanseriymiş zenciliğinden utanan bir kişi ne diyelim.
  61. T

Öz kızını türban takmadığı için öldürdü

Böyle spekülatif haberlerle İslamiyet ve Müslümanlık töhmet altında bırakılıyor. Şimdi bu adam böyle yaptı diye İslamiyet böyle bir dinmi diyenler olacaktır elbette. Zaten bu haberler de o gibi önyargılı insanlar içindir. Birkaç psikopatın uygunsuz hal ve hareketini İslamiyete mal edip oradan...
  62. T

Merhabalar. Bir hayır sever Vista Ultimate yada Home Premium kullanıcısından rica etsem benim için UXSMS.EXE isimli dosyayı upload edip adresini verebilirmi. Dosya bana acil lazım. Vista DVD'm yok bu dosyanın kopyasını da hiçbiryerde bulamadım. En iyisi birinci kaynaklardan elde etmektir...
  63. T

GittiGidiyor.com Üyeye mi Sıkıştı?

Kullandığım firefox eklentileri:
  64. T

yok hocam firefox istemiyo, aptal IE'de denedim onda üye girişi istedi. hatta durumu kontrol etmek için üye girişi yaptım sonra geri çıktım denedim yine bi problem yok. çok yaşa Firefox. her derde devasın. Edit1: sorunu buldum hocam. firefoxta ben GG için üye girişi yapmıştım. Üye çıkışı...
  65. T

yok hocam bak istersen ben de ekran görüntüsü aldım. mozilla firefox ile giriyorum.
  66. T

Heralde kaldırmışlar. Ben şu anda öyle bir şey göremedim. SDN bu ekran görüntüsünü ne zaman hangi ara yakaladı çok merak ediyorum. Bir çok zaman oturum açmadan siteyi gezerim; benim gözüme çarpmadı. Sanırım kısa bir süreliğine yapıldı ve geri çekildi. Saçma olduğu ortada çünkü. Gittigidiyor'un...
  67. T

Opera mı? firefox mu? explorer mı ? neden?

bunun nedeni basit. bilgisayar kullanıcılarının çoğu bilgisiz, önüne hazır olarak geleni kullanıyor. aynı işte daha fazla verim alacak alternatifleri denemek aklından bile geçmiyor. ben çevremde firefox'u kullananların sayısını bir hayli artırdım bu da tavsiye etmekle en azından bir kez...
  68. T

270 Milyon Kişi Firefox Kullanıyor

Avant Browser, IE tabanlı bir tarayıcı. O yüzden ha IE kullanmışsın ha Avant Br. Hız açısından bir farkı yok aynı motor çünkü. Bir kaç ıvır zıvır menüsü var kullandık yani biliyoruz. Hepsini kullandık Firefoxta karar kıldık. başka söze ne hacet. çok güzel özetledin hocam. yakında windows'u da...
  69. T

Asistanınız Microsoft Olursa!

güzel olmuş. sadece ofis değil microsoft deyince bu tür diyaloglar geliyor akla. beklenmedik bir hata oluştu.. ben koptum orda...
  70. T

270 Milyon Kişi Firefox Kullanıyor

Firefox kullanıyorum herkese de tavsiye ediyorum. istatistiklerde IE 6 en çok kullanılan tarayıcı olarak ön planda. bilgisayar kullanıcılarının ne kadar bilinçsiz olduğu buradan da ortaya çıkıyor... bu çok acı bir tablo. Firefox kullanmasanız bile en azından Google Chrome, Opera gibi...
  71. T

Windows XP Daha Hızlı Kapansın

Wait to Kill Service değerini 100 yapmak çok fazla tavsiye edilen bir durum değil. O anda yoğun olarak çalışan bir servis varsa 100 gibi çok düşük bir değer (milisaniye oluyor bu) yapılmakta olan işlemin tamamlanmamasına neden olabilir. Varsayılan değeri 20000'dir ancak 2000-3000 gibi bir...
  72. T

Windows 7'nin Bir Yılı

Windows 7 RC için Türkçe ekran görüntüleri de var ancak ne hikmetse indirme bağlantılarında Microsoft Türkçe sürüm için birşey vermemiş. Yani şimdilik Türkçe Win7'nin sadece ekran görüntülerine bakmakla yetineceğiz. Türkçe'ye çevirmek çok mu zor. Yapsalardı bari.
  73. T

Gazi Üniversitesinden müthiş buluş

Ben Gazi Üniversitesi mezunuyum. Bu haberi görünce çok şaşırdım. Zira Gazi (en azından ben okurken) öyle bir üniversite değildi. Şimdi de pek bir şey değiştiğini sanmıyorum. Ama arada böyle şeyler de çıkıyor demek ki. Geçenlerde de Bilkent tarafından optik sürücülerde devasa kapasiteye imkan...
  74. T

Internet Explorer 9 İçin Çalışmalar Başladı

aynen katılıyorum. durumu çok güzel açıkladı arkadaş.
  75. T

Win 7 kurulumu lütfen acıl ! ...

ISO dosyasını indirirken çok sık yarıda kesilmeler olduysa problem buradan kaynaklanabilir. Ayrıca ISO kalıbını DVD'ye çekerken en yavaş hızda çekmelisin. Bütün bunların dışında yüklemek istediğin sürücüde yeterli boş alan olduğuna ve bozuk sektör (bad sector) bulunmadığına emin ol. Genelde bu...
  76. T

Windows 7 Türkçe

Türkçe'sini 5 mayıstan önce bulabilirsek iyi. ben ingilizcesini kurdum geçen gün 7100 RC yi güzeldi açıkçası Vistadan hatta abartmadan söylüyorum bazen XP'den bile daha hızlı geldi bazı kısımlardan. Ama bununda service pack i çıkana kadar sorunları çok olacaktır.microsoft asıl bombayı Vista...
  77. T

En Yeni Windows 7 İnternete Düştü!

Ben indirdim bu RC yi. Laptopum vistadaki aeroyu desteklediğinden aero konusunda bir problem yaşamadım. Ancak şu an RC aşamasında olduğundan hala eksikleri olacaktır belki de bazı yönlerden XP'den bile hızlı olması bu yüzdendir. Kaldıki RC'den sonra stabil sürüm çıktığında da çok kısa zamanda...
  78. T

Tamotomatik.org Hack'lenmiş.

siteye giriyor ancak 2 sn olmadan yönlendiriliyor. Bir daha dene istersen. bana yaklaşık 2 saattir öyle. yani ben 2 saat önce fark ettim diyelim. arada giriyordum bu siteye güzel downloadlar oluyodu. ama şimdi bu halde.
  79. T

Tamotomatik.org Hack'lenmiş.

...
  80. T

Ubuntu Kurulumu

Bu konuda yardımcı olabilecek varsa memnun olurum Ben de linux kullanmak istiyorum ancak kurulumda çok problem yaşıyorum. Windows un kurulu oldugu (C) sürücüm ve diğer mp3-film vs.. lerimin olduğu (D) sürücüm var. Bunlara zarar gelmeden (D) deki boş alandan yaralanıp yeni birim oluşturamıyorum...
  81. T

800 Km Uzaktan Tensel Temas

vay be neler göreceğiz şu dünyada. bunu da yaptılar... ancak dikkat edilirse herşey günden güne sanallaşıyor. olmayan şeyleri varmış gibi hayal dünyamıza koymamız isteniyor. du bakali nolcak.
  82. T

YouTube'da İzlediğin Kadar Öde

akp yle bu yasağın ne alakası var. başbakan bizzat söyledi "ben giriyorum, siz de girin" diye. erdoğanın böyle söylemesi devlet içi çekişmenin youthbe'lara kadar indiğini gösteriyor. ülkemiz için çok acı bir durum. Not: demekki neymiş.. ezbere konuşmayacakmışız. nokta.
  83. T

Gmail'e Resim Ekleyin

Gmail, sen bir tanesin...... Not: 1den fazla resim eklenebiliyor. Haberde 1 resim eklenebiliyor diye geçmekte.
  84. T

Internet Explorer 8 Her Yerde

Benim için Firefox vazgeçilmez. Hele eklentisiz firefox bana göre hiçbirşey denilebilir. Tabi sayfaları hızlı açması, gezinme performansı vs.. bunlar asıl işi yapan. Gezinme performansından ne kast ediyorum, gelelim ona.>> Mesela bol reklamlı bir haber sitesi açın örn. haberturk.com sayfanın...
  85. T

Telefonda Skype'a AB Baskısı

Türk Telekom tekeli böyle bir kavganın çıkmasını daha başından engelliyor. Üstelik bizde böyle bir kavga olsa bile hükümet, AB gibi rekabeti zedeleyici durumları ortadan kaldırmak yerine TEKEL olanın gücüne güç katmaktan başka birşey yapmaz. Kaldı ki Türk Telekom'u peşkeş çekerken zaten 10 sene...
  86. T

VLC Media Player Güncellendi

Benim tercihim Media Player Classic Ev Sineması. bazen de kmplayer.
  87. T

Biri İnterneti Hızlandırıyor

Fiyatlar fena değil ancak bağlanamda problem yaşıyoruz. Mesela ben 1 Mbit biri adsl kullanıyorum. bağlantıda sık sık kopmalar oluyor. Müşteri hizmetlerini araıdğımızda Türk Telekom kaynaklı bölgenizde geçici bir problem (geçici süre yaklaşık 10 saat) olduğu bilgisi veriliyor. Ancak TTNET'den...
  88. T

Firefox'u Giydirin

Bence de çok komikti. Hala IE kullanan var mı diye sormak lazım. Temam Chromifox Basic.
  89. T

Portable Google Earth ariyorum.

Aşağıdaki linkte bulabilirsin. Türkçe dahil çoklu dil desteği de mevcut. Üstelik ister 5nci Beta ister 4ncü sağlam sürümü de indirebilirsin. Ayrıca bu sitede birçok kurulumsuz program bulabilirsin. http://portableappz.blogspot.com/2009/05/google-earth-50117339347-pro-422055730.html
  90. T

Google Earth ile Zamanda Yolculuk

Konuyla ilgili verilen haberin manşeti: "Dünyayı karış karış ayağınıza getiren Google Earth, artık geçmişe gitmenize de izin veriyor. Earth bu işi nasıl yapıyor?" şeklinde. Ancak Google Earth bu işi nasıl yapıyor sorusuna her ne hikmetse bir açıklama getirilmemiş.
  91. T

Office 2003'ü Özleyenlere

alışamadıysan 2003 kullanacaksın. öyle eklentilere gerek yok.
  92. T

YouTube'dan İngiltere Sansürü

Youtube telekom engelli olsun olmasın. ülkemizde halen en çok girilen video sitesi. artık başbakan bile giriyorsa devlet içi çekiş nerelere kadar varmış youtube lara bile yansımış varın siz görün.
  93. T

İşletim Sisteminizi Yanınızda Taşıyın - Slax Linux

en güvenli yol belki zor ama bilgisayarın başından kalktığınız zaman harddiskinide yanında götürmeniz.
  94. T

Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor

Burada yoruma yorum yapmak istemedim, habere yorum yaptım.
  95. T

Kriz Turkcell'e Teğet Geçti

Hiçbir servisini kullanmıyorum. Allah kullandırtmasın. Mesaj başına hala 2 kontör var mı böyle bir mantık.. Tabi ki memnun kalırsınız 2008 değil 2028 bile olsa memnun kalırsınız.
  96. T

Turkcell Nerede Olduğunuzu Cevaplıyor

şimdi burdaki olay 4 kontör hayatınızı kurtarabiliriz felsefesi. ama o da hikaye çünkü en sinyal aldığınız baz istasyonundan zaten çıkıyor olay.size milimetrik kordinat verecek hali yok kaldıki böyle bir altyapısı da yok. bedava ola şaşardım zaten. turkcell işte ne olacak.
  97. T

İdam :)

açıkçası ben de.
  98. T

Rapidshare Yardım Ediiin!!!!

forum sitelerinden 12 ytl ye kadar bulabilirsiniz boşuna 20 ytl ödemeyin. ayrıca o bekleme süresi rapidin yeni uygulaması değiş doğduğu günden beri okuduğu masallardan. Sen rapid den yeni dosya indiriyosun galiba. modemi kapatıp 10 sn bekledikten sonra yeniden açarsan IP adresin değişir o...
  99. T

Temporary Internet Files

Ant Toolbar hepsini tek geçer. Tavsiye ederim deneyin.
  100. T

Evliliğin tersi düzü

başlığı görünce doğru düzgün bişey var zannettim. demekki öyle değilmiş. olabilir ziyanı yok.
  101. T

Firefox Üzerinden MSN

Bence çok kullanışsız. Herşeyden önce eklenti için başka bir eklentiye ihtiyaç var. Burası çok saçma. Daha sonra başka bir saçmalık ki o da MSN oturumu açmak için aynı hesapla ilişkilendirilmiş kendi sitesinden bir hesap almak gerekli. Şifreler havada uçuşuyor bu arada haberiniz olsun...
  102. T

google earth okyanus dibinde gezinti

Son sürüm derken tam olarak sürüm numarası vermen mümkünmü. Daha net bir arama yapabiliriz.
  103. T

2. dakikadan sonra iyi izleyin sesi kısınnn !!

Hâlâ maç izleyenler de varmı? İddaa çıktı haberiniz yokmu. İddaa oranlarından 3aşağı 5yukarı sonuçlar belli oluyor. Çok büyük dolaplar dönüyor. Neredeyse hiçbir sporun tadı kalmadı. İdda maç sonuçlarından takip ediniz. Paranızı ve zamanınızı boşuna harcamayınız. Çok rica ediyorum...
  104. T

Windows XP'ye Vista Görünümü Verin

"Vista Anthracite Pack" kullanıyorum gayet de memnunum. Tavsiye ederim. Kenar çubuğu pakete dahil değil. (orjinal boyut 1280x800 pks)
  105. T

Internet Explorer Kan Kaybediyor

Chrome görünümlü Firefox kullanıyorum.
  106. T

Hocam ne oluyor arkada

tam arıza adam. güvenliği göreve çağırıyoruz..
  107. T

Google Earth'ten Hazine Bulundu

Haritada bahsedilen yeri ben tam olarak bulamadım. Görebilen varsa kordinat verebilirmi acaba. Adamda ne kadar dikkatli göz varmış onu çok merak ediyorum. ????
  108. T

Microsoft da Akıllandı

IE Tab eklentisi işini görecektir. Firefox'ta Wİndows Update servisi ve mhtml (tek dosyalı web sayfaları) kullanılabiliyor. İstersen seçeneklerden belirli web sayfalarını Firefox'ta açarken otomatik olarak IE motorunu çalıştırarak IE'den giriyormuş gibi yapabilirsin. Bu linkte bulabilirsin...
  109. T

Ne dinliyorsunuz?

Hakkı BULUT - Ağlarım İşte.
  110. T

Uyumakla düşünceniz ne ? Nedir

abi naaptın sen ya. tam da damardan girdin. peki ya 8 saatten fazla uyuyanlar için durum nedir. tek (aslında iki) kelimeyle içler acısı.. vah halimize vah. başımıza taş yağacak...
  111. T

En iyi Laptop markaları hangisi?

en iyi şu bu diye dandun etmeye hiçmi hiç gerek yok. bütçenize göre bakın birşeyler ve teknik servis - garanti durumlarını iyice gözden geçirinki mal elinizde patlamasın. markanın yanında hangi mağazadan firmadan aldığınız da önemli. yok şu vazgeçilmezim yok bu bilmemneyimle olmuyor. satış...
  112. T

İşte kaza olimpiyatları

o sonuncudan hemen önce bir tane erkek sporcuuy gösterdi. eleman çok hevesli geldi ama hiç kalkamadı bile engele takılıp kaldı küt diye. bari öbürleri atladı da düştü. bizimkisi yerden ayağını bilem kaldıramadı..
  113. T

SDN'nin kızları Size Süper Bi Koca Adayı Buldum

anadolu erkeğini küçümsüyorsun bence. üstelik 2+2=4 ise bu resim de fake dir. nokta.
  114. T

Ekran kartı

fark etmez. onboard da olsa harici agp pciex de olsa yukardaki yöntemle görürsün. ama işin en garanti yolu everest ultimate edition gibi benchmark programlarıdır. yada GPU-Z de işinizi görebilir bu konuda.
  115. T

Evlenmeyi düşünmüyorum

Evlenme artık malesef bizde de yavaş yavaş batıdaki gibi bir hal alıyor. toplumun huzurlu olması için evlilik kurumunun ayakta ve sağlam olması lazım. insanlardan artık pek evlilik lafı çıkmıyor. bunun birkaç nedeni var. en önemlileri bana göre maddi sıkıntı, dengini bulamama yada...
  116. T

Çin'in Foyasını Hacker Ortaya Çıkardı

evet doğru. hatta çıkma da denilebilir. arabalarda istepme çıkma lastikler olur ya. işte öyle birşey..
  117. T

Donanim haber

donanım konusunda türkiyede eline su dökebilecek pek site yok belkide hiç yok. birçok konuda yardım alabilirsiniz. cep telefonu forumuda çok gelişmiş. ben zaten fotoğraf bölümüne hastayım. en baba uzmanlar orda. velhasıl haksızlık etmemek lazım. donanımhaber 1 numara...
  118. T

Sistem yükseltme nasıl yapılır?

ama işte direct x 10.1 faktörü var. lanet olsun microsoft tekeli....
  119. T

Çıldırtan çocukk diyalogu

o da güzelmiş.. en kestirme yol...
  120. T

Söyle Rahatla

"görünme gözlere nazar değmesin, seni kem gözlerden kıskanıyorum seni el alemden kıskanıyorum.. kıskanıyorum.. kıskanıyorum.. seni kendimden bile kıskanıyorum.. kıskanıyorum.." kıskanmak aşkın kanunuda var.. Hakkı BULUT.
  121. T

LG 8 Megapikseli Gördü

Optik zoom var mı bu makinada? kimse neden optik zoom dan bahsetmiyor.
  122. T

Turkcell, iPhone getiriyor!

Hocam sen alışmışsın 5 lira fazla vermeye o zaman sana diyecek bir sözüm de yok. Milletin zamlardan iyice beli büküldü zaten her alanda, zaten pahalı olan gsm ücretleri bir de Turkcell'in ilk olma yaygın olma gibi zımbırtıları yüzünden iyicene çekilmez oldu. Senin o hizmeti daha iyi 5 lira fazla...
  123. T

Türk Telekom'un Yeni Tarifeleri

Zaten çok ucuzdu da zam yapma gereği duymuşlar Telekomcu abiler. Bir yumruk da siz vurun millete. Dünyada hizmet kalitesi oranına göre en yüksek ücretlendirmelerin yapıldığı ülkelerin başındayız. Artık dünyaya daha ne kadar rezil olacağız kağnı gibi yavaş ve petrolden pahalı iletişimde!!....
  124. T

Turkcell, iPhone getiriyor!

Yeni bir kontör tuzağı. Kontörleri 17 ytl yaptıkları yetmiyor kalan 15 kontörümüz de böyle böyle yiyecekler. Gözleri doymaz bunların. Uzak durmak gerek. Zamanında Turkcell-IM'i de gördük.. Görüntü farklı amaç aynı.. Fred Çakmaktaş'ın arabasından bile yavaş olan GPRS hizmeti, yalan olup giden...
  125. T

eMule 0.49 çıktı! İndirin

dostum merak etme sakinim sakinim. burdaki haber buranın sorumluluğu o bizi ırgalamaz. yukarda bir öneri var onu hayata geçirsek bilmem nasıl olur. ed2k linkleri verilse bilmiyorm nasıl olur. ama burası türkiye. bak ama dokunma. işin özü bu.
  126. T

eMule 0.49 çıktı! İndirin

hocam bu dediğine sen inanıyormusun. <'emule ile film indirin' başlığı konu ilgi çeksin diye konulmuştur çünkü ...>.. resmen korsana teşvik işte. şimdi eğitim videoları vs gibi ıvırzıvırlara girmesin kimse. eMule'si Torrent'ı olup da yasal indirme yapan bilmiyorum yani.. kaç kişi vardır. Evet...
  127. T

Windows Vista Başarılı Oldu mu?

Ben ilk başta uyumsuzluk problemi yaşayacağımız düşündüm ancak ne programlarda ne de aygıt sürücülerinde böyle birşey yaşamadım belki de güncele yakın aygıtlarım olduğundandır. Özellikle Vista SP1 çıktıktan sonra belirgin farklar oldu. Ancak standart bir ev kullanıcısı olunca yorumlar genelde...
  128. T

İnternetiniz olmadan e-maillerinizi kontrol etmeye ne dersiniz?

Biz de elimizden geldiğince ona dikkat etmeye çalışıyoruz ama haberler hazırlanırken sanırım içeriğe değil başlığa önem veriliyor Sanırım bu haber çok hit olmuştur, başlık oldukça ilgi çekici.. Şimdi diyorsunuzki acil bir işimiz olduğunda bu program yardımcı oluyor outlook yok thunderbird yok...
  129. T

İnternetiniz olmadan e-maillerinizi kontrol etmeye ne dersiniz?

bencede öyle. outlook outlook express thunderbird zaten eski mailleri internet olmadanda görmenizi sağlıyor. sırf haber yapmış olmak için diyorum ben. başlığı görünce içinde baya bişey var sanıyosun ama içine girince nanay.
  130. T

İnternet Explorer mı? Firefox mu? Sleipnir mi?

Firefox devri kapanma başlığı oldukça abartılı olmuş. Sadece başlığını gördüğümde ben Mıozilla Vakfı'nın iflas ettiği gibi bir haber bekliyordum. Alternatif tarayıcılar buyursun gelsin. Ama Firefox devrinin kapanması için çok fırın ekmek yemeleri gerek. IE zaten kullanıcı sayısı -Windows içinde...
  131. T

Firefox 3.0.1 Çıktı

otomatik güncelleme gelmesini beklemesek daha iyi. El ile yapmak uygundur.. Firefox 3 oldukça sık çökme sorunu yaşıyor. (umarım üzerinde çalışıyorlardır) Artık şu eklentilerin de Fireofx 3 uyumlu sürümü çıksa da rahatlasak.... beklemekten sıkıldım ben ama...
  132. T

DesktopX ile Windows masaüstünü şenlendirin!

bence de..
  133. T

Reklamsız MSN

Bence hiç gerek yok. aMSN de neciymiş kardeşim. MSN Plus ve Mess Patch gibi yardımcı yazılımlar dururken böyle 3ncü sınıf neydiğü belirsiz programlara şifre vermek ne kadar akıllıca olur - bilinmiyor ama araştırılıyor. Zaten internette güvenlik kavramı tarih olmuş durumda bir de böyle işlere...
  134. T

Youtube'a nasıl girilir?

Şimdi arkadaşlar takılmışlar biz de zamanında yaşadık aynı problemleri. Duruma açıklık getirmek gereğini duyduk. İşin özü esası şudur ki arkadaşlar vtunnel.com &amp; browseunblocked.com gibi siteler ve Proxy haricindeki yöntemlerin hepsi fasa fiso. Yani youtube.com yazmak da kâr etmiyor çünkü...
  135. T

Youtube'a nasıl girilir?

hocam bu yöntem olmuyor. youtube için öyle pis bi ayar yapmışlarki artık girmiyor.. ama her nasılsa youtube hariç tüm yasaklı sitelere giriyor. deneyebilirsiniz. şimdi Troy hocam ben youtube a gireceksem Türk Telekom üzerinden ya proxy kuruyorum ya da vtunnel.com browseunblocked.com gibi...
  136. T

Linux Duvar Kağıtları

yok abi bence hiç de öle değil. sadece pardus reklamı yapıldı bir elin parmağını geçmeyecek haberde o kadar, daha fazlası değil. Mesela SDN periyodik olarak yayınladığı bir haber var, vazgeçilmez yazılımlar diye.. Onda hep Windows programlarına yer veriliyor. Yok abi nerde Linux kde genome...
  137. T

Kaç Tane Dizüstü Kayboluyor?

hocam bence bizde bu kaybolma olaylarının pek yaşanmaması kendimizden başkasına güvenemememiz. şahsen ben de otobüste bile yanıma alırım. onlar birbirlerine çok güvenirler sanki aralarında toplumsal bir mutabakat imzalanmışcasına. nedir abi anlamıyorum adamlar çok cool çok tuzları kuru diyelim...
  138. T

VİDEO: Weave eklentisi ile Firefox yedeklemek

firefox 3 çıktıysa yedeklemesinde bir değişiklik olmadıki. yazılımla eklentiyle şunla bunla uğraşmadan aynı şekilde ilgili zımbırtıyı kopyalayınca yine yedek alınmış oluyor. işbu firefox 3 sürümü yine bildiğimiz firefox yane....
  139. T

VİDEO: Weave eklentisi ile Firefox yedeklemek

Documents and Settings&#039;te ki ilgili zımbırtıyı kopyalayınca zaten tümden yedek alınmış olyuyor. Bu haber daha önce yayınlanmıştı diyecem yine ve siz yine ama bu animasyonu diyeceksiniz biliyorum. o yüzden susmayı tercih ediyorum. teşekkürler SDN - sürekli tekerrür eden benzer haber ve...
  140. T

Pardus 2008 Download

2008 sürümü oldukça geç çıktı. bunun nedeni tabi bikaç malumdur. firefox un openoffice in ve diğer bazı çekirdeklerin güncel sürümlerinini çıkmasını beklemek. olsun yine de. firefox gibi o da süper. yalnız biraz alışmak &amp; öğrenmek lazım.
  141. T

Microsoft'a Fiji Uyarısı!

İşte bu da CMYLMZ&#039;den öğrendiğimiz &quot;Geri Zekâlı Mesleki Reaksiyon&quot; olayının ülkesel boyutta olanı. Sanki çok kötü birşey yapmış da Miçrozort, adamlar tutmuş neden Fiji neden bilmem ne. Kardeşim reklamınızı yapıyolar işte daha ne. AMD&#039;ye de teşekkürler İstanbul kod adını...
  142. T

Ortak Rapid hesabı

bence çok da etkilemez bu 50 GB mevzusundan sonra.. Rapid bu aga... paylaşımın Google&#039;ı işte. Böyle büyük firmalar kötüye gitseler bile kendileri kurtaracak formülleri kasalarından toplarlar herzaman. Bence etkilemez... Küskün kullanıcıların gönlünü almak içinde bir planı vardır elbet...
  143. T

Google'a Milyar Dolarlık Dava

Bak işte küçümsenen firmalar bile dünya devleri önünde hakkını arayabiliyor. Şimdi hemen &quot;bizde olsa..&quot; gibi laflara girmek istemiyorum - çünkü sonu malum... İnsanın bu gibi haberleri okuyunca ne cesaret yav diyesi geliyor dimi. öyle de işte. &quot;LimitNone&quot; firması kimdir...
  144. T

VDSL2'de 1 megabit upload kazığı

evet bence de &quot;veren el alan elden üstündür&quot; mantığıyla çalıştığımız emule modlarımız için pek iyi haber olmadı
  145. T

Yazılımcılar Vista'yı Neden Sevmiyor?

hocam bizimki 3,0 peki biz napalım :(
  146. T

Firefox 3.0 Türkçe download linki - Final

shiftdelete.net anasayfayı açtım hem IE7 de hem Firefox 3 te. firefox 67bin KB ve IE7 31bin KB ram yiyor. bu 2 katından fazla fark nerden geliyor. olsun ben yine de firefox cuyum buna değer...
  147. T

hocam simdi bu fark nedendir ben tam olarak çözemedim. ben de sürekli böyle firefox. bir tane sekme bilem açık olsa yine RAM yiyor yine yiyor. Allahtan 2 gb ram var da pek sallamıyo ama herkeste de ram bol değilki. yavaş çalıştığına dair şikayetler de geliyor arkadaş çevremden ama site açması...
  148. T

Ben de bir Firefox&#039;cuyum. Çevremden de kullanılması için sürekli teşvik ederim herkesi. ancak firefox ta daha önce var olan aşırı bellek tüketimine bence fazla bir çözüm getirilememiş durumda. aşağıda ekran görüntüsünde vistanın görev yöneticisini görüyorsunuz. şu anda sadece 3 sekme açık...
  149. T

Yardım menüsünden Güncelleştirmeleri Denetle dediğimde 3.0 sürümü görmüyor nedendir acep... illaki exe yimi indirecez arkadaş nedir bu. ordaki kabak gibi güncelleştirmeler için denetle bir halta yaramıyormu yani bi firefox cu olarak kınıyorum mozilla vakfını
  150. T

Turkcell Genel Mdr Sreyya Ciliv ile ok zel rportaj!

yok aga isyan da çıksa darbe de olsa bize bişeyin geleceği yok!. inanmıyorum 3G laflarına da VDSL&#039;yi göremeden VDSL2&#039;yi getirdik getirecez diyen Telekoma da yüksek bant genişliği laflarına da. Biz uzunca bir süre taş devrinde yaşamaya devam edeceğiz hem bu yavaş hızlarla hem de haraç...
  151. T

Sony'den Yeni XBR Serisi

ülkemizde HD standardı tam oturmadı henüz emekleme aşamasında. sırf HD içinse alınmaz gerçi sonbahara kadar ne olur bilinmez de neyse hadi... üstelik bir de SONY, abi bunlar çok pahalı ya hangi parayla alacaz da evimize kuracaz... neyse böyle iyi 1991 model vestel efsane 55 ekran üstelik...
  152. T

LG P300: Zarif ve Güçlü

Bilgisayarda optik sürücü yok. Ve video haberde optik sürücünün pek fazla kullanılmadığını hatırlatmışsınız. Ben o kısmı anlayamadım daha doğrusu anlam veremedim. Optik sürücü olmadan hayat nasıl devam eder. Yani bilgisayarda harddisk olmasın CD den çalışan işletim sistemleriyle kullanılabilir...
  153. T

Basılı Yayının 10 Yılı Kaldı!

Bill Gates de yakın bir zaman önce yaptığı açıklamada günümüzün DVD&#039;lerinin (DVD4 ve DVD9) 2015&#039;te bugünün floppy disketlerinin düştüğü durumda olacağını öngördü. Şimdi bu öngörülere doğrudan doğru yada yanlış demek biraz değil baya önyargılı olur. Şöyle ki bu gibi üst düzey yönetici...
  154. T

Internet Explorer 8 Türkçe Download Zamanı

Hocam RC sürümleri için zaten kimse garanti vermiyorki. Kullanıcılardan gelecek hata raporlarına göre çıkacak son sürümde gerekli düzenlemeler yapmak amacıyla bu sürüm adayları yayınlanıyor. Aslında bu sürümler sadece beta-tester lara dağıtılırdı son zamanlarda milletin merakını gidermek ve daha...
  155. T

Bedava Rapidshare Premium puanları

Ben de forever eMule XTreme diyorum başka da bişey demiyorum. Ama itiraf etmek gerekir ki rapidshare da lazım oluyor. İndirme hızına diyecek yok (kampüste 10.0 MB/sn [megabit değil]) yi görmüştüm bikeresinde) ama bide harddisk alanı meselesi var. O kadar dosyayı indirip turşusunu kuracak...
  156. T

Internet Explorer 8 Türkçe Download Zamanı

Microsoft zannımca IE7 den beklediğini alamadı ee tabi doğal olarak biz kullanıcılar da öyle. Heleki XP de performans konusunda IE7nin cortlaması sanırım onların da malumudur. Ya kardeşim bir tarayıcı boş yeni bir sekme açmak için bu kadar da kasılmazki; tıklarsın açılır benim bildiğim...
  157. T

OpenOffice Gittikçe Yavaşlıyor mu?

Açık kaynak kodlu yazılımlarda malesef bu gibi kaynak tüketimi sıkıntısıyla karşılaşılabiliryor. Mesela firefox ta çok RAM tüketme gibi. Ancak firefox ta yapılacak birkaç ince ayar sayesinde bu durum giderilebilir. Mesela konumuz OpenOffice.ORG olduğu için bunun ayarını da burda göstermek...
  158. T

Google Earth Web Tarayıcınızda

Haberdeki eklentiyi indirin linkini tıkladığımda &quot;Dökümanlara erişmek için kullanıcı girişi yapmalı ve izin almalısınız.&quot; diye bir mesaj çıkıyor ama ben zaten oturum açmış durumdayım. indiremiyorum arkadaş bu eklentiyi ya daha doğru bir link yokmuydu acaba?
  159. T

Türkçe SP3'lü Windows XP Kurulum CD'si hazırlamak - Video Ders

hocam şimdi bu geçen gün de verilmişti yani SP3 türkçe nin çıkmasından hemen sonra. şimdi de aynı haber var. benim anlamadığım o haberde olmayıp da bunda olan nedir? http://shiftdelete.net/site/200805053944/SP3-Eklenmis-XP-Kurulum-CD-si.html
  160. T

Sınırsız ADLS Hakkında

Hocam umarım geç kalmamışımdır. Sen kesinlikle bu ayın sonuna kadar sınırlyımış gibi kullan, sonra onlarca YTL lik adsl faturası gelir kapına pek de bişey idda edemezsin. Ben geçtiğimiz sene 25 ekimde aynen seninki gibi sınırlıdan sınırsıza geçme talimatı verdim müşteri hizmetlerini arayarak ve...
  161. T

CD'nin Rakibi İnternet

Ama gerçekten de çok para. Kardeşim biz hadi alım gücümüz çok zayıf bu Amerikadaki Almanyadaki vesair Avrupa ülkeleri de dahil onlarda da mı bu alım gücü sorunu var. yani nerden biliyorsun diyeceksiniz eMule de IP ve bayrak resimleri hep bunu gösteriyoda ondan. biton ABD ve AB ülkeleri var. Vah...
  162. T

AMD Sistemlerde SP3 Sorunu

MSI K9-VGM anakartım ve AMD Sempron 3000+ işlemcim var. Bu sistemde XP SP3 entegre edilmiş sistemi kurarken ilk kur dosyalarını hafızaya kopyalama işleminden sonra bilgisayar yeniden başlatılıyor ve başlarken memory_dump mavi ekran hatası verdi ve resetledim. Geri açıldığında problem yoktu...
  163. T

Türk Telekom'un Gerçek Rakibi!

Turk.NET in tarifelerinde bir caziplik göremedim hiçbir farkı yokki kardeşim TTNET&#039;inkinden. Nedir bu ya sorumu şimdi cazipmi falan? Telekom da komik Turk.NET de komik TurkSAT dakomik atın çöpe hepsini; paraları bayılan biziz zaten, kolay gelsin onlara, bize DEĞİL!!!!..
  164. T

Youtube yine engellendi

ya da http://browseunblocked.com
  165. T

Youtube'a Nasıl Girilir? Kesin Çözüm - Video

yada http://browseunblocked.com
  166. T

Hangisi Daha Çok Satıyor?

Bu resim benim ekran kartının. çokmu kötü acaba. bilen varmı bunlar ne demek?
  167. T

Dell'den Windows XP'ye Devam

Katılıyorum. Windows XP de ilk hizmet paketi çıkana kadar aynı bocalamayı yaşamıştı insanlar Windows 98 i tercih ediyorlardı. Microsoft işte.. aynı şeyler aynı kimlik bunalımı...
  168. T

Nihayet: Ubuntu Hardy Heron 8.04

hocaö live sürümüde varmı ubuntunun bu sürümünün daha doğrusu bu verilen link yüklenenmi çalışan cd içinmi.
  169. T

Nihayet: Ubuntu Hardy Heron 8.04

Hacker saldırı denemesi şovundan alnının akıyla çıkan (yada çıkartılan) Ubuntu efsanesi karşımızda. 2011e akdar destek verilmesi güzel aslında. hayırlı uğurlu olsun açık kaynak kod dünyasının gözbebeği ubuntu
  170. T

Windows 7'den Yeni Görüntüler

Vista&#039;dan neredeyse hiç farkı yok. İlerde birçok şey eklenir ama bilmiyorum bu görüntüleri bile yeni Windows diye yayınladılarsa neler değişir bu kounda şüphelerim var. Ya bu Microsoft pişirip pişirip aynı şeyleri yeniymiş gibi önümüze sürmüyormu işte deli olmamak elde değil bu konuda ya...
  171. T

Google Video mu daha iyi YouTube mu? - Anket

Valla bence kıyaslamak yanlış, şöyleki google videoda daha çok akademik içerik var. youtubeda da her türlü var. ama bu google videonun yeni hali kendisini iyice bitirmiş çünkü videoları artık direk youtube da n alıyodu. önceden en azından alnının akıyla kendi arabirimi vardı, şimdi malesef onu...
  172. T

Hotmail'de Protokol Değişikliği

arkadaşım outlook express başka outlook başka (ofis içinde gelen). sen olayları birbiriyle karıştırıyosun.
  173. T

Hotmail'de Protokol Değişikliği

Windows Live Mail programını her yeni sürümü (RC&#039;si diyelim) çıktığında denedim ancak hiçbir zaman randıman alamadım. İsteyen deneyebilir. Bunun yerine Office içinde gelen ya da yalnız da bulabileceğiniz Outlook programı var. Ben Outlook 2007 yi kullanıyorum ve &quot;Outlook...
  174. T

Video Alışkanlıklarınızı Değiştirin - GOM Player

VLC de neymiş işe yarar bir yanını göremiyorum. hiçde kullanışlı değil. arayüzüde çekici değil. programın biraz albenisi olur ama dimi. GOm player&#039;ı da denemek lazım ancak mpc den vazgeçemiyorum alıştık bi kere. altyazı kayması olunca da ffdshow la yada directvob sob la ayar çekilebiliyor...
  175. T

Norton Ghost yedeğinizi sanal bilgisayar yapabiliyorsunuz

Yazılım dünyasının yüz karası Northonun belki de kullanışlı tek programı. aslında bu da o kadar iyi sayılmaz ama diğer çuvallama programlarına göre çok daha iyi bence. Yalnız ben yine de Powerquest Image Drive kullanıyorum. Bkz: Hiren&#039;s Boot CD..
  176. T

Vista SP1 İçin Komik Video

Açıkçası bana komik gelen bi tarafı olmadı hem micr çalışanları olduğu da belli değil aslında ama SDN diyosa bi bildiği vardır
  177. T

Türkçe Vista Service Pack 1 Burada!

ISO&#039;nun içine gömme olayı olsa çok iyi olurdu. çıkar yakında o da. aslıdna yapılabiliyor ancak XP ye göre çok zahmetli bir şekilde!!..
  178. T

Küba Cep Telefonuna Kavuştu

evet eşitlik(!) özgürlük(!) adalet(!) budur işte!!..
  179. T

CD ve DVD'deki kopya koruması nasıl kaldırılır? İzleyin, öğrenin!

evet evet bizim orda da öyle diyolar.:-)
  180. T

Türkçe XP SP 3 Download Zamanı

Gecikmesi aslında iyi çünkü bu XP için son hizmet paketi olacak bence bu biraz haksızlık çünkü microsftun gözbebeği NT için 5 tane hizmet paketi yayınlandı. bu xp sp3 te de önce güvenlik ardından performans/uyumluluk daha stabil olur inşallah beklentimiz budur tabi ben ing vista sp1...
  181. T

Türkçe Vista SP1 Bu Hafta Geliyor

peki sadece güvenlik güncelleştirmelerimi yoksa windowstaki bazı aptal performans ve işlevsellik problemleri de buna dahilmi. çünkü windows update te yamalar kritik ve isteğe bağlı diye sınırlandırılıyor. Windows XP SP3 te komple o ana kadar çıkan yama ve düzeltme (hotfix) ler dahilmi olacak...
  182. T

Ve Google Kapandı!

yasaklama nedenini açıklıyoruz demişsiniz. ama bir neden gösterilmemiş. sadece ekran görüntüsü
  183. T

Türk Telekom - Turkcell Savaşı Başladı!

Hocam hiç öyle olmaz boşuna umut bağlamayalım. Millet malesef çoğu zaman kaybeder. Hele ki ortada iki tane al birini vur ötekine milletin çok ahını almış kurum varsa. Birbirlerinden farkları yok. Deli deliyi görünce sopasını saklarmış, Turkcell den de beklenen o dur. Ama şunu kabullenelimki...
  184. T

Türkçe Facebooka Az Kaldı

Facebook türkçe olmasın diyorum ben. şimdi zaten yeterince var artık hepten abaza kro cinsler gelecek. hiç iyi değil. ama geçenlerde SDN deki habere göre facebook bikaç dile çevrilme planları vardı ama bunlar arasında Türkçe yoktu.
  185. T

XP Yaşamaya Devam Edecek

Yok gözüm çıkarım falan yok. Ama biraz da gerçekçi olalım. Oyun için windows kullanılmaz. çok oyun hastasıysa insan konsol alır hem ram yetmedi ekran kartının bilmemnesi yok vs.. gibi problemler çıkmaz.
  186. T

XP Yaşamaya Devam Edecek

Herkes Windowsa şöye böyle diyor ama yine de kullanılıyor ne hikmetse. Kardeşim madem kötülüyorsunuz o zaman geçn linuxa yada hangisi uygunsa yok eğer geçmiyorsanız oturun yerinizde. Hem kullanıp hem şöyle böyle deyip şey atmak olmuyor zannımca. Alıştık işte bikere adamlar tekel napalım. 1...
  187. T

Olmazsa Olmaz Yazılımlar

Adobe yerine Foxit Reader daha bi güzel dururdu bence. Adobe çok hantal (bence değil, öyle işte gerçekten foxitsoftware.com) Multimedya için de Media Player Classic olabilirdi. İkisi de ücretsiz ne de olsa.
  188. T

Turkcell, Trk Telekom'u zecek...

haha hocam ne güzel dedinya. Aynen her harfine katılıyorum...
  189. T

YouTube Tekrar Kapanmasın!

İyi de arkadaş biz hangi video yüzünden kapandığını bile göremeden cukkada giriyoruz &quot;Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararıyla Engellenmiştir!!&quot; Al bu da kapak olsun der gibi. Bu birkaç ıvır zıvır videonun kaldırılmasını sağlayacak, hepsi bu!! Daha fazlası değil... İsterse binlerce şikayet...
  190. T

Japonlar Yine Yaptı!

Durum vahim. Rahat rahat indirme yapamıyoruz. Şöyleki 1024 sınırsız tarifedeyim. Bir CD&#039;yi yaklaşık 2 saatte ancak indiriyor. Hadi onu da geçtim acil ihtiyaçtan sayılmayabilir (malesef böyle kendimizi avutuyoruz) .. peki ya webcam sohbetlerinde mer-mer-mer-mer-ha-ha-ha-ba şeklinde gelen...
  191. T

Mac OS'a İki Dakikada Hack!

hocam iyi güzel diyorsun da herkes de hacker yada uzman kadar bilgi sahibi olamaz daha doğrusu olmak zorunda değil. Genelde insanlar kendilerine yetecek düzeyde bilgi sahibi olmaya çalışıyorlar. Meraklılar haricinde bunların ötesine geçen yok. E Bu da tabi senin dediğin gibi kötü niyetli...
  192. T

Mozilla Firefox 2.0.0.13 Türkçe Çıktı

Vardır heralde teknik farklar. Görsellikte zaten öyle hızlı değişimler olmaz, onları her derde deva eklentilerle sağlarsınız.
  193. T

Vatandaş, YouTube'un Sansürüne Ne Dedi? Video

Bence SDN bu yasağı abartıyor. Sanki internet kanımız gibi (elbette çok gerekli) ve aynı şekilde Youtubedan başka girilecek site yokmuş yada Youtube dan başka video sitesi yokmuş gibi. Yok abi cidden konunun üzerine fazla gidliyor diye düşünüyorum. röportaj da bence kişilerle fazla görüşülmüş...
  194. T

[Anket] Google da yasaklanabilir mi?

Ama Türkiye&#039;den eklemeyin. TTNET portları üzerinden verildiği için onları da kapatırlar bu sefer hepten internetimiz kesilmesin. Aman dikkat :)
  195. T

Vista SP1 Türkçe Download!

Sanırım resimler herşeyi açıklıyor. Saygılar.
  196. T

Birader senin bu verdiğin link Türkçe sürüm için değil. Bunun bilgi bankası kodunu aratınca (KB936330) daha önceden yayınlanmış olan 5 dil için vista sp1 çıkıyor karşımıza. Türkçe SP1 yayınlanmadı. NOKTA!!... buyurun bakın linki burda...
  197. T

hocam özelden mesaj yazdım cevap gelmedi. linkleri yollayabilirmisin?
  198. T

Vista SP1 Download Zamanı Belli Oldu!

hocam yorumun çok güzel. tebrikler.
  199. T

Vista SP1 Download Zamanı Belli Oldu!

hocam o almancası. japonca ingilizce ispanyolca almanca gibi bikaç dilde önceden yayınlandı. bu 19 martta toplam 36 dil için yayınlanacak. görünüşe göre test edilecek olan sadece Hariri Telekom ... pardon Türk Telekom değil aynı zaman Microsoft Redmond Company..
  200. T

Vista Nasıl Daha Hızlı Çalışır?

Aslında bu bahsedilen ince ayarlar XP için de geçerli. Yalnız ben sadece Aero&#039;dan kaçmaya biraz karşıyım. Çünkü Vistayı öyle bir ayarlamışlarki Aeroyu kapatıp Windows Klasik temasına geçince oldukça berbat yüzüne bakılmaz bir hal alıyor Vista. Ama XP de öyle değildi hatta neredeyse cazip...
  201. T

Telekom mu haklı internet kafeciler mi?

Adı internet kafe olmasına rağmen oyun merkezinden farksız, ilköğretim ve lise çağındaki genç çocukların diğer kişileri rahatsız edecek seviyede gürültü yaparak, dersten kaçmasına sebebiyet verecek kadar bağımlılık yapmaya müsait ortamlar haline gelmiştir. Ayrıca dilekçede Türk Telekom&#039;un...
  202. T

DirectX Mart Güncellemesi

hayırlı olsun ne diyelim. orjinallik testi yüzünden yükleyemeyenler olabilir.
  203. T

Kolpacı Kardeşler Hapiste

onlar hapiste de satacak bişeyler bulurlar.
  204. T

Internet Explorer 8'i Deneyin

IE7 yi eli ayağı düzgün yapsalar daha iyiydi. forever mozilla!!..
  205. T

Samsung'dan Diz Üstünde 500 GB

teşekkürler. dizüstü kullanıcıları için iyi haber olsa gerek.
  206. T

TMPGEnc 4.0 XPress

hocam bu programı ben de kullanıyorum tam sürümü var. altyazı kısmına göz attım ancak ne yazıkki başaramadım çok özel işlemler yapılmasımı gerek yoksa programı biraz kurcalayan multimedyaya az biraz ilgisi olan da filmlere altyazı gömme işlemini başarabilirmi?
  207. T

Şikayetvar.com Esas ben bu siteden şikayetçiyim

her markada problem olabiliyor. sitenin misyonu çok güzel ve ciddi. bence haksızlık ediliyor burada..
  208. T

Ttnet

tekelcilerin eline kaldık malesef naparsın gelişmekte olan (aslında ben hiç gelişmeyecek olan diyorum) ülkelerin kaderi...
  209. T

Ata'ya bir hakaret videosu daha...

aslında videoyu paylaşmak da pek hoş bişey olmasa gerek dimi ama..
  210. T

Kalbimde.com

Evet aynen öyle para tuzağı. Düşmeyelim arkadaşlar..
  211. T

Discovery

hocam messpatch&#039;i kullan daha iyi bence.
  212. T

Bu mu adalet!

Yazılanlar bence de doğrudur. Elinize sağlık arkadaşlar.
  213. T

Donanim haber

Alanında en iyi site. Bence haksızlık ediliyor. Neyi nerde arayacağımızı bilmemiz lazım. Ama şunu söylemem gerekirki arama işlevinde Konularda Ara varsayılan olmalı yani her aramadan önce Her İkisinde Ara yerine varsayılan olarak bu ayarın seçilmiş olması daha iyi olurdu bence.
  214. T

Gittigidiyor.com Hack'lendi mi?

olsun hack hacktir onuda saymamız gerek. neyse yakında kokusu çıkar...
  215. T

Foxit PDF Reader / Editor

Foxit Reader, pdf çözümleriniz için kesinlikle tek geçer. Adobe da neymiş dedirtecek bir program bu. Kapladığı yer çok az, adobe sağolsun doğuştan hantal olan PDF belgelerini ne hikmetse çok hızlı açıyor. Winamp&#039;tan bile öncelikli, mutlaka kullanmak gerek. Editor versiyonuyla da pdf leri...
  216. T

Facebook'u Devirecek Türk

evet mevzu anlaşıldı düzeltme yapıldı teşekkürler
  217. T

Vista SP1 ve XP SP3 Dedikoduları

Arkadaş ne zaman gelecekse gelsin artık yeter nedir böyle ya
  218. T

Video Alışkanlıklarınızı Değiştirin - GOM Player

Bahsedilen GOM Player güzel bir yazılım donanıma göre ayar yapılabilmesi de elbette yabana atılır bir özellik değil. Bunun yanında Media Player Classic artık vazgeçilmezimiz oldu, K-Lite codec içinde gelmesindenmidir nedir bilmiyorum çok güzel bir program. Seçeneklerde GOM playerdaki ince...
  219. T

eBay'de Satıcıların Sesi Kısılıyor

gittigidiyor.com bizimkisi umarız böyle durumlar olmaz orda da çünkü o zaman alıcıların eline demoklesin kılıcını vermiş oluyoruz çok saçma ortada teslimatı gerçekleşen bir alışveriş varsa neden satıcı da yorum yapamasınki yada SDN haberindemi bir eksiklik var..
  220. T

Firefox Kullanan Öğrenciye Ceza

Mozilla Firefox. Kullananlar bilir. Hele o her derde deva eklentileri yok mu....
  221. T

Bizde Ne Var, El Âlem Ne Kullanır?

Almanyada 16 Megabit adsl 44£. bilginiz olsun.
  222. T

Microsoft Logo Değiştirdi

Bence SDN&#039;ye yakışmayan gereksiz haberlerden birisi. Sitenin estetiğini bozuyor düşüncesindeyim. Herhangi bir firmanın LOGO&#039;sunu değiştirmesinden kime ne ki?
  223. T

Windows Vista mı? Yoksa XP mi?

Sanırım o şirketlerin Pardus&#039;dan haberleri yok. Bir deneseler görecekler neyin ne olduğunu. Microsoft malesef bu alanda da -aynen Amerika Birleşik Devletleri gibi her ne hikmetse- tekelciliğini konuşturup küresel hakimiyeti çok iyi oturtmuş durumda. Bu arada Microsoft&#039;dan geçen mail...
  224. T

Hayır sorun yok da bu hizmet paketi İngilizce XP için. Türkçe kullananlar biraz daha beklemesi lazım. Hem o zamana kadar sürüm adayı (RC) yerine tam sürümü çıkmış olur. Sistemi deneme tahtasına çevirmek pek hoş olmasa gerek.
  225. T

Ben ankette oyumu Windows XP&#039;den yana kullandım. Bilgisayarımdaki sistem de XP. Donanım olarak Vista&#039;yı tüm efektleriyle kullanabilmeme rağmen sonradan tekrar XP&#039;ye geçtim. Vista da şu anda XP&#039;nin ilk hizmet paketi çıkana kadarki yaşadığı sendromu yaşıyor. Ama şunu da...
  226. T

Yüksek Kaliteli Webcam Sohbeti

İyi güzel de biz bu donanımları alsak bir telekomcu abilerin bize reva gördüğü internet bant genişliğinde arabanın hakkını verecek görüntü-ses kalitesine ulaşmamız imkansız. Zaten mevcut sorun da webcamlerin kare/saniye ve çözünürlük sorunlarından değil internet bağlantısının yeterli...
  227. T

Başımız sağolsun, milletimiz ve devletimiz var olsun!

Bu çetrefilleşmiş sorunun biteceğine işin içindekiler inanmıyor. Biz de halk olarak elimiz kolumuz bağlı şekilde (ki gerçekten öyledir) bu sorun ne zaman bitecek, akan kanlar ne zaman dinecek diyoruz. Çıkar çevrelerinin bu işte elde ettikleri rant ne zaman biterse (malesef yakın bir zamanda...
  228. T

Hiroşima kentine atom bombası atan Paul Tibbets 92 yaşında öldü

Yapana değil yaptırana bakalım. Bu adam olmasa başkası olacaktı. Bunlar işin magazinel kısmı. II. Dünya Savaşı&#039;ndan sonra oluşan küresel güç dengesidir esas konuşulması gereken. Savaş sırasında can-ciğer dost olan Sovyet-Amerikan ayı&#039;ları n&#039;oldu da savaştan sonra 1950 Truman...
  229. T

Kafasından bıçaklandı fark etmedi

Amerikan askeri bilem olsa işte vadesi dolmayınca gitmiyor.
  230. T

Facebook olayı :)

:(
  231. T

Windows Live Messenger 9.0

ABD Merkez bankasının manüplatörleri aracılığıyla arada dünya piyasalarını yoklamak adına çıkardığı spekülatif açıklamalar gibi Microsoft da yokluyor işte böyle. Daha ortada fol yok yumurta yok. Ona bakılırsa bu programın 10uncu sürümü de çıkacak zaman içinde. Oraya kadar götürebiliriz.
  232. T

Facebook Türkçe Olsun!

Bence SDN ekini facebook&#039;un farkına çok geç vardı. İnsanlar neredeyse facebook tan bıktı bıkacak haberler yeni yayınlanıyor. Tabi adam olsaydık da biz duyar duymaz foruma yazsaydık da o ayrı şimdi.. Fecebook için internette sosyalleşme platformu adı konulmuş durumda. Hem de sanal ortamda...
  233. T

Google'da En Çok Aranan Kelimeler

Evet katılıyorum. Bana da inandırıcı gelmedi. Aslında neler neler aranıyor bir bilsek.. Bunlar nasına yansıtılırken ister istemez sansür süzgecinden geçiyor, kim ne derse desin arkadaş. Eylülde mesela üniversiteye başlama dönemi olduğundan tüm üniversiteler aranır, ne alaka Gaziantep...
  234. T

Başımız sağolsun, milletimiz ve devletimiz var olsun!

Kuzey Irak&#039;a yapılacak bir sınırötesi (sinirötesi olarak da okuyabilirsiniz) uzmanların uyardığı gibi farda-maliyet hesabı yapılmalıdır. Bunun yanında cephedeki askere destek olarak siyasi çevrelerin de uluslararası arenada Türkiye&#039;yi köşeye sıkıştırmak isteyen şer odaklarına karşı...
  235. T

Mozilla Thunderbird 2.0.0.4 Çıktı

Thunderbird açık kaynak kodlu iyi güzelde http mail olan hotmaili desteklemiyor. mozilla firefox çok güzel kullanıyoruz sorun yokda bunu da yapsalar iyi olurdu