Arama sonuçlarınız

1. A

windows 7 kullanırken internet explorer 8 de home buttonu olmaması

Arkadaşlar uzun yıllar firefox kullandıktan sonra ie ye dönmek istedim. ama ie8 de home butonu olmaması yüzünden çok fena sinir oldum. ie8 e home butonu, yani başlangıç sayfama dönme düğmesi ekleme imkanı var mı? var diyen arkadaşa minnettar kalacam. teşekkürler.
  2. A

Linux font ayarları

linux'ta fontlar çok kötü,Firefox'daki yazılar gözü çok yoruyor diyorsanız.Size basit bazı ayarlarla harika görünüme sahip olmayı anlatacağım. önce linux font ayarlarını ayarlayalım. Bütün linuxlarda bu ayarların yapılacağı bir yer var- sistem ayarları--Genel Görünüm ve Davranış--Uygulama...
  3. A

Usb-stick ile Pclinuxos kurmak

Dvd-romu olmadığı halde mevcut işletim sisteminin yanına başka bir işletim sistemi kurmak isteyenler için Pclinuxos biçilmiş kaftan. Slax ile falan uğraşıp durma ve sorunlarla boğuşmaya son.Önce internetten (Distrowatch tercihan) pclinuxos'un 64 bit sürümünü iso olarak indiriyoruz. Unetbootin...
  4. A

Mageia

Distrowatchta 2. sıraya hızla ulaşan Mageia distribution harika bir linuxtur.Şahsen Ubuntudan Unity sistemi çıktığından beri umudumu kestim.Ardı arkası gelmiyen hatalardan bıktım.Ubuntu yükleyipte memnun olan varsa tebrik ederim.Sizlere windowsla yarışabilecek bir işletim sistemi öneriyorum...
  5. A

Pclinuxos2011

Linux için tam sizin beğeninize cevap verecek işletim sistemi. Pclinuxos kullananın, artık ubuntu,yla yetinmeyeceğini zannediyorum. Çünkü bende öyle oldu. Daha önceleri Pardus,Ubuntu,Mint,Slax ve Gentoo kullandım... ama Pclinuxosta son durağı buldum.Mandriva tabanlı....tavsiye ederim.bi deneyin...
  6. A

Youtube yine mi kapandı?

25.07.2011 sabah itibariyle you tube hiçbir şekilde açılmıyor.acaba yine kapandıda haberimiz mi yok.
  7. A

Linuxumuza en güzel masaüstü duvar kağıdı yarışması

en güzel wallpaper kategorisinde açılışı yapıyorum.benim favorim şu:japonyanın en yüksek rakımlı bir karayolu geçidinde (tateyama)5 metre kar manzarası.sizinkileri görelim..... http://i55.tinypic.com/mtujav.jpg
  8. A

Çok komik azerice bir şiir

Seni daha heç sevmirem Diyecahsan niye? Bennam(Bilmem)işte ele Seni görende yilanı torbada görirem Ölir,ölir,Wallah ölirem Sen kendin ne sanırsan? Heç aynaya bahir misan?(hiç aynaya bakıyormusun)Daha beni bahir misan? Gap bezi sufatli, Teşi Bacahli,Herif sesli,Lepbik ayahli. Seni daha heç ama...
  9. A

Ubuntu You Tube-host Dosyası Nı Yoksa Dns Ayarları Mı çözüm?

Bende ubuntu host dosyası değişikliği yapmakla bile you tube u rahat açmaya yetmemeye başladı.açıyor açıyor ama çok bekliyerek açıyor.bayağı zorlanıyor.sizlerdede böylemi yoksa yalnız bendemi.bir çaresini bilen arkadaş çözüm bulabilirmi?
  10. A

Pclinuxos 2010

arkadaşlar mandriva tabanlı pclinuxos 2010 çok güzel işletim sistemi olmuş.kurulduktan sonra hemen herşeyi hazır bir sistem elinize geçiyor.nvidia 195 kurulu geliyor.ses kartını tanımada da herhangi bir sorun yok.synapticten vlc player, gwenview ve googleearth yüklediğiniz zaman hoşunuza...
  11. A

Istanbul Da Kendi çektiğim Fotolar

istanbulda kodak c743 kameramla çektiğim fotoları yayınladım.isterseniz, bakıp değerlendirebilirsini.hatta kullanabilirsiniz.kopi rayt yok,beleş link şudur, http://istanbul61.zxq.net/
  12. A

Ubuntu da google siteleri yasaklarını aşmak

Bildiginiz üzere google ın bazı ip lerine yasaklar geldiğinden dolayı sorunlar yaşıyoruz.özellikle google analitics,google translate gibi sitelere girilememekte.aktarma yapan bazı siteler aktaramadığından açılamamakta.bu sorunun aşılması için ubuntuda şunu yapalım. en üstte olan ağ simgesini...
  13. A

Allah belanı versin ubuntu

şaka şaka.... ubuntuya hiç öyle söylenirmi?aslan ubuntu
  14. A

Lucid lynx de 3 güzel yenilik

1. si bilgisayar bir müddet beklediğinde otomatik kilitleniyor.ekran kararıyor.aynı windows7 gibi 2. si java otomatik kurulmuş geliyor.karmicte java sonradan kuruluyordu biliyorsunuz. 3.sü nvidia 195 sürümünü geliyor.
  15. A

Remastersys backup-kurduğunuz, kuracağınız son ubuntu olsun

Arkadaşlar ubuntu kurduktan sonra programlarınızı kurup, ayarlamalarınızı yapmak çok zahmetli bir iş.bu programla bu dertten kurtuluyorsunuz. ubuntunuzun en güzel bir zamanında, o andaki isosunu alıp, bu isoyu diske yazdırıyorsunuz.ve makinenize özel programları içinde bir ubuntu dvd si elde...
  16. A

Ubuntu:lütfen acil yardım

ubuntu karmic kullanıyordum çokta memnundum.son güncellemeleri yükledikten sonra direkt açılmıyor....açılışta siyah ekranda grub yazıp kalıyor .buraya ne yazmalıyımki ubuntu açılsın..yoksa açılmıyor....ne olur bi yardım.
  17. A

Linux konusundaki yeni sıkıntı-okumadan linux kurmayın

arkadaşlar bildiğiniz üzere son aylarda grub2 diye bir şey çıktı.başımıza bela oldu.ubuntu ve bazı en yeni linuxlar varsayılan önyükleyici olarak grub2 kuruyorlar.grub2 kurduktan sonra ise maalesef ana sistemimiz olan WİNDOWS GRUBDA GÖRÜNMÜYOR.tekrar windowsu gruba eklemek ise çok zahmetli ve...
  18. A

Sabayon 5.1 çıktı-ilk intibalarım-müthiş.....

Bir gentoo türevi olan italyan yapımı sabayon linux un 5.1 sürümü nihayet çıktı.1.9 gigabyte büyüklüğünde olan işletim sistemi kde için ayrı gnome için ayrı iso şeklinde sunuluyor.ayrıca oyun yüklü olan 4,3 gigabytelık ayrı bir iso sürümüde yayınlandı.gnome sürümünü yüklediğimde karşılaştığım...
  19. A

Linuxda Microsoftcuların parmağı mı var acaba?

arkadaşlar geçenlerde xubuntu yükledim.şu kanaate vardım ki bu kadar düzensizlikler kasıtlı olarak yapılmadan olmaz.windows linux elemanı arıyormuş diye haberler boşa çıkmıyor.windows sahipleri para vererek bozuk programlar ürettirerek herkezi linuxdan soğutuyorlar.bu arada parsayı kendileri...
  20. A

Pardus ta harika download yöneticisi

arkadaşlar pardusun son sürümü harika...hemen denemenizi tavsiye ederim.yalnız bir eksik bence download yöneticisi zayıftı.bende araştırdım ve bir download yöneticisi buldum.bu ne mi yapıyor.mesela 8 megabyt hızında internetiniz var ama download yaparken.çoğu site size 100 veya 200 bilemedin...
  21. A

Bu da benim sitem

acdsee 5,0 ın create htm tuşu ile yaptığım site toplam 15 dakikada site tamam...yükleme dahil..nasıl olmuş ama MOD NOT: Site adresini Ö.M ile isteyiniz.
  22. A

Ram uyumsuzluğu

arkadaşlar belki bilmiyen vardır diye bir konuyu açıklamak istiyorum.diyelim 32 bit işletim sistemi kullanıyorsunuz.bir slotunuzda 2 giga ram var ,,,daha hızlansın diye bir 2 giga ram daha aldınız.taktınız ama makine onu tanımıyor... ----------------------------------------------------------...