Arama sonuçlarınız

1. C

Htaccess Yönlendirme için Yardım Lazım

Merhaba, htaccess ile yönlendirme yapmak istiyorum; ancak işin içinden bir türlü çıkamadım :) İki adet domain'im var. Birisi asıl domain (kemalkefeli.com), diğeri (kem.al) parked domain olarak kayıtlı. Bir nevi link kısaltma yapmak istiyorum aslında. Örneğin: http://kem.al/abc linki ile...
  2. C

İki küçük bug :)

Merhaba, forumda iki küçük bug buldum (ya da bulduğumu sanıyorum, detaylı test edemedim :)). Birincisi, forum ana sayfasının en altındaki "Yukarı git" linki çalışmıyor :) İkincisi de üst menüden Takvim linkine tıkladığınızda takvimin sınırları eskide kalmış biraz, en son Aralık 2011 seçiliyor...
  3. C

Online kalan mdf dosyasını attach etme?

Merhaba arkadaşlar, başlık biraz saçma oldu ama başka bir şey uyduramadım. Şimdi mesele şu, benim bir c# projem var ve sql server kullanıyorum. Ancak veritabanı dosyası olan mdf uzantılı dosyayı veritabanı yerine projemin klasöründe saklıyorum ve attach işlemi ile işimi hallediyorum. Bugün...
  4. C

Windows 8 çıktı mı?

Windows 8 çıktı mı arkadaşlar? Bugün dreamspark'a vs2012'ye bakmak için girdim (ki o da çıkmış bu arada, sadece ultimate sürümünü bekliyorum :)) Win 8 Pro linki var, ne beta ne rc hiçbir şey yazmıyor. indireyim mi :confused1:
  5. C

S2 Taşınabilir Wi-Fi Alanı Problemi

Merhaba arkadaşlar, S2'yi taşınabilir wifi alanı olarak kullanıp bilgisayarımdan internete giriyorum; ancak sebebini bulamadığım bir problem var. İnternette gezinirken bazen 10dk da bir bazen yarım saatte bir net kesiliyor. 3G bağlantısında problem yok, telefondan wifi alanını kapatıp açıyorum...
  6. C

Laptop Wifi'si ile nete nasıl bağlanabilirim?

Merhaba arkadaşlar, Galaxy S2 kullanıyorum. Normalde nete laptopumdan wifi ile bağlanıyorum ve modemde mac koruması var. Cep telefonumdan laptop aracılığı ile modeme bağlanabilir miyim? Bilgisi olan var mı? Ben biraz denedim beceremedim malesef :) modem benim olmadığı için mac korumasını...
  7. C

ASUS N55SF-S1349V'yi tavsiye edenler?

Merhaba arkadaşlar bir süredir aranızda değilim. Vatani görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. 1 martta acemiliğim bitiyor ve ilk maaşımla bir laptop alayım diyorum :) aşağıdaki bilgisayar hakkında olumlu/olumsuz yorumları olanlar varsa yazabilirler mi? ASUS N55SF-S1349V...
  8. C

Lütfen, yeni web sitemi eleştirin :)

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 aylık çalışmamın ardından bugün kısmen de olsa sitemi yayına koydum. Logoda her ne kadar BETA yazsa da her şey tamam gibi. Yalnız şu an için üyelikleri açmadım. Sitenin amacını merak eden olursa ayrıca açıklarım, zaten sitenin bi yerine de koymam lazım bu açıklama...
  9. C

XMLHttpRequest konusunda yardım gerekli..

Arkadaşlar, XMLHttpRequest nesnesi yardımıyla php den veri çekip sayfada gösteriyorum. Normalde readyState==4 ise diyip işlemi hallediyordum; ancak uzun süren işlemlerde veriyi nasıl parça parça çekebilirim? Örnek vermek gerekirse php sayfası şu olsun: echo "1"; sleep(1); echo "2"; sleep(1)...
  10. C

Adres Çubuğundan Javascripti Nasıl Engellerim?

Merhaba arkadaşlar. Kendimce bir web sitesi yapmaya çalışıyorum ve bir güvenlik problemim var. Konuyu özetleyeyim, sitede üyelik sistemi var. Örneğin bir üyenin mesaj kutusunda kendisine gelen mesajlar gösteriliyor. Örnek olarak id si 5 olan mesaj diyelim. sayfa yenilemesi olmasın diye mesaj...
  11. C

Opera 11.50 Swordfish Final Duyuruldu!

Opera 11.50 Swordfish Final Windows Mac Linux 32bit Linux 64bit
  12. C

Pardus 2011 ve Opera 11.11 Sorunu

Pardus 2011 üzerinde Opera 11 ile foruma girdiğimde mobil sürüm açılıyor ve orjinal stil butonuna tıklasam bile orjinale geçemiyorum. Bir kodlama hatası olabilir mi acaba? Düzeltilse güzel olur :)
  13. C

C# Paralel Programlama Kitabı Tavsiye

Arkadaşlar, C# paralel programlamayla ilgili kitap tavsiye edebilecek olan var mı? İngilizce de olur farketmez. Hepsiburada, idefix de falan bulamadım. C# kitapları var, içinde paralel programlama konusu yok hiçbirinde :) Komple paralel programlamaya yönelik kitap olmasa bile içinde bu konudan...
  14. C

C# Dinamik ConnectionString Oluşturma Yardım..

Merhaba arkadaşlar, yepyeni bir soru ile karşınızdayım :) Bitirme projem bitti bitiyor :) Şimdi ufak bir veritabanı problemim var. SQL Server 2008 ve LinQ kullanıyorum. Veritabanına erişmek için DataClasses1DataContext sınıfından bir nesne türetip onu kullanıyorum. Normalde programı...
  15. C

Java dizi kopyalama yardım

Merhaba arkadaşlar, Java'da diziyi bir türlü kopyalayamıyorum. Daha doğrusu kopyalamada problem yok; ancak kopyaladığım dizinin birini değiştirince diğeri de değişiyor, bunu engellemenin bir yolu var mı? şöyle ki: dizi[3]=10; yenidizi=dizi; yenidizi[3]=20; diyince dizi[3] de 20 oluyor :)...
  16. C

Php Yönlendirme (Yardım)

Merhaba arkadaşlar, bir dosya linkini bi adrese yönlendirebilir miyiz acaba? Şöyle ki, diyelim şu adreste bir dosya var: www.abc.com/dosya.zip bu adrese tıklayan bir kişi www.abc.com/indir.php adresine yönlendirilebilir mi? amacım şu, bilirsiniz belki yazmış olduğum Transkript Hesaplama...
  17. C

Öne çıkan sayfa yardımı

Başlık saçma oldu, farkındayım :) Merhaba arkadaşlar, Joomla'ya yeni yeni başlıyorum sayılır. Dün bir kurayım dedim, 1.6yı indirip kurdum. Kurarken örnek veriyi de yükledim. Sonra alıştım epey. Örnek verileri sildim sildim ancak ana sayfada görünen metni bir türlü bulamıyorum ve silemiyorum...
  18. C

C# Timespan

Merhaba arkadaşlar, C#'ta php'deki gibi timespan'ı nasıl alabilirim acaba? C#'ın kendi timespan sınıfı var ancak o istediğim şekilde sonuç üretmiyor, normal timespanı (integer tipinde olan) nasıl elde edebilirim? Şimdiden teşekkürler...
  19. C

Sql Server 2008 Hakkında Yardım

Merhaba arkadaşlar. Visual Studio 2010'u ve beraberinde Sql server 2008'i kuruyorum; ancak tabiki içerisinde Management Studio yok. Bu yüzden Server 2008i ayrı olarak kurmak istiyorum. Bir türlü kuramadım. kurulumu başlattığım anda .net 3.5 sp1 yüklü değil diye hata veriyor. sistemimde .net...
  20. C

Linq update işleminden sonra form güncelleme hatası

Merhaba arkadaşlar, başlık biraz saçma oldu ama konuyu burda daha detaylı anlatayım. elimde iki form var X ve Y diyelim isimlerine. X penceresinde veri_yukle() metoduyla linq sorgusu kullanarak müşteri bilgilerini çekip label ler üzerinde gösteriyorum. burda problem yok. bir buton koydum...
  21. C

Csharp WebBrowser ActiveX Uyarılarını Kapatma Yardım

Merhaba arkadaşlar, projemde ufak bir sorunla karşı karşıyayım. Formumun içinde bir webbrowser var ve kendi yazdığım bir html/javascript sayfasını açtırıyorum. Javascript, dosya oluşturma işlemi yaptığı için güvenlik nedeniyle bir uyarı çıkıyor. Bu uyarıyı kapatabilmenin bir yolu var mı? Uyarı...
  22. C

Anket Sonuçlarında Problem Mi Var?

Bir iki gündür forumda anket oyladıktan sonra anket ortadan kayboluyor :D sizde de durum böyle midir arkadaşlar???
  23. C

Bitirme Projem İçin Konu Arıyorum

Merhaba arkadaşlar, bu sene bilgisayar mühendisliğinde son senem olması hasebiyle :) bitirme projesi yapmam gerekiyor. 3 aydır düşünüyorum aklıma adam akıllı bir proje gelmiyor. Fikri olan, "keşke birileri şunu yapsa" diyen, "süper fikrim var ama programlama bilmiyorum" diyen herkesten...
  24. C

C# Metin Içinde Hızlı Arama Yardım...

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir C# projesi için ön hazırlık yapıyorum ve bir şey sormak istedim. Yapacağım işlemi kısaca şöyle anlatayım, mesela hepsiburada.com üzerindeki bir ürünün adresini alacak program ve ürünün adı, fiyatı ve resminin adresi gibi özelliklerini geri döndürecek. Netten...
  25. C

Php Dosyaya Yazma Hakkında Yardım

Merhaba arkadaşlar, yarım saattir uğraşıyorum, php ile dosyaya alt alta metin yazdıramıyorum deli oldum :cursing: fputs($dosya,"metin\n"); yazıyorum, dosyada da \n çıkıyor. nereye baktıysam böyle yapıldığını söylemiş. var mı bir bilgisi olan???
  26. C

C# Kitap Tavsiye Edebilecek Olan?

Merhaba arkadaşlar, C# kitabı almak istiyorum, önerisi olan var mı? Aşağıdaki kitabı almayı düşünüyorum şimdilik ancak öğrendiğim kadarıyla kitaptaki örnekler konsol uygulaması ağırlıklıymış. C# hakkında az çok bir şeyler biliyorum, bana daha çok uygulama örneklerinin olduğu (veritabanı...
  27. C

IP paket başlığı değiştirme (yardım)

Merhaba arkadaşlar, bi maruzatım var :) bizim veri haberleşmesi dersi hocası bir ödev verdi sağolsun :) ip paket başlığındaki "source address" (kaynak adres) kısmını değiştirebilen bir program yazmam gerekiyor. Sadece yerel ağda çalışacak (nette çalışamayacağını biliyorum). bununla ilgili...
  28. C

Session ile online kontrol (yardım)

Merhaba arkadaşlar, php ile session kullanarak üyelikli bir site oluşturuyorum. Ancak bir yerde takıldım. Araştırdım biraz ama pek bir şey bulamadım. Öğrenmek istediğim şey şu: session ile tutulan tüm bilgileri çekebilir miyiz? Şöyle ki, diyelim a kişisi siteye giriş yaptı ve bunu...
  29. C

Transkriptim.com önerisi olan?

Merhaba arkadaşlar, bu gece itibarıyla online transkript hesaplama sitemi kullanıma açtım :) Henüz beta aşamasında ama fonksiyonlarda bir eksiklik yok gibi :) Daha önce yazmış olduğum Transkript Hesaplama Programı'nın devamı niteliğinde bir web sitesi. Üniversite öğrencileri birkaç ufak bilgi...
  30. C

Çoklu işletim sistemi boot cd nasıl yapılır???

Merhaba arkadaşlar, ben bir yazılım arıyorum, daha doğrusu böyle bir şey var mı bilmiyorum ama olması lazım diye düşünüyorum :D mesela elimde xp, vista, 7, linux vs. gibi 3-4 işletim sistemi cd/dvd si var. Acaba ben bunları tek bir dvd ye koyup bir boot ekranı oluşturabilir miyim? Yani dvd yi...
  31. C

Mozilla'nın kendi sitesinde trojan!

Mozilla Firefox'un kendi sitesinde yayınlanan bu eklentiler, kullanıcıları tehdit ediyor! Mozilla'nın internet sitesi üzerinden indirilebilen iki eklentinin tehlikeli olduğu ortaya çıktı. Kullanıcıların aylardır indirebildiği bu eklentiler, kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı...
  32. C

Php'de list menu select işlemi yardım

Merhaba arkadaşlar, bu aralar bir php projesi üzerinde çalışıyorum ancak bir yerde takıldım, daha doğrusu kısa yolu var mı diye merak ediyorum. Probleme gelince: Elimizde bir açılır kutu var ve diyelim ki elemanları, bir, iki, üç, dört. Elimde de bir değişken var (bu değişkene form yardımıyla...
  33. C

Win 7 sağ tık "yeni" menüsü??

Arkadaşlar, windows 7 de (veya herhangi bir windows da), herhangi boş bir yere sağ tıkladığımızda açılan menüden "yeni" seçeneğine geldiğimizde açılan alt menüdeki girdileri nasıl temizleyebiliriz, bilgisi olan var mı? resimki menüyü:
  34. C

Pardus 2009.1 Anthropoides Virgo Duyuruldu!

Posta kutuma gelen maili sizlere aynen aktarıyorum...
  35. C

Opera ile rapid linklerini kontrol ;)

Merhaba arkadaşlar, mükemmel tarayıcımız Opera'nın öğrendiğim yeni özelliklerini size aktarmaya devam ediyorum :) Hepimiz rapidden bir şeyler indiriyoruz herhalde :) özellikle çok partlı dosyaları indirirken hangi linklerin var hangi linklerin silinmiş olduğunu bilmek bizim için son derece...
  36. C

Windows 7 Pro'ya Türkçe dil yüklemek yasal mı?

Arkadaşlar bu konuyu kısa bir süredir araştırıyorum. EULA da (ingilizceden anladığım kadarıyla) yuvarlak cümleler kullanılmış :D ben de Microsoft yetkilisiyle bir görüşme yaptım. Konu şu, elimizde satın almış olduğumuz Win 7 Pro var ama ingilizce. Normalde dil değiştirilemiyor Win 7 Pro ve daha...
  37. C

Javascript match fonksiyonu yardım?

Arkadaşlar javascriptte match fonksiyonunun içine neden düzenli ifade koyamıyorum :D bende mi problem var. mesela: adi isimli bir textbox olsun içerisinde @ var mı diye bakacağız: adi.match('@') şeklinde yazınca çalışıyor, peki içerisinde sayı var mı diye bakarken şunu kullandığımda...
  38. C

Google Geri Sayım Bitti :)

Öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun :D merakla beklenen Google'ın geri sayımı bitti ve bakın hangi görüntü oluştu :D *umarım verilmemiştir...
  39. C

Quick Start

Arkadaşlar az önce bitirdiğim programı beğeninize sunuyorum :) Quick Start Henüz 0.1 sürümünü yayınladığım ve şimdilik başlangıç aşamasında olan programımız şu işe yarıyor: aslında bir nevi çalıştır kutusu. Program tek exe dosyasından oluşuyor ve açtığınızda görev çubuğuna yerleşiyor...
  40. C

Nedir bu Opera? Nasıl kullanılır?..

Merhabalar, Forumda sıklıkla karşımıza çıkan web tarayıcılarla alakalı konulardan yola çıkarak, benim de halen kullanmakta olduğum Opera yı mercek altına almak istedim ve bu sayede henüz varlığını keşfedememiş kişilere belki bir yardımım dokunur düşüncesiyle bu konuyu açmış bulunuyorum...
  41. C

Web tarayıcı testi (24.12.2009)

Arkadaşlar 24.12.2009 itibarıyla hızlı bir bilgisayar ile (bilgisayarı bulunca ilk aklıma bunu yapmak geldi :) ) peacekeeper sitesi üzerinden birkaç tarayıcıyı test ettim. Tabi bu testi yapmamdaki en büyük merak Opera 10.5 in nasıl bir sonuç alacağıydı. Hala pre-alpha aşamasında olan 10.5 in...
  42. C

Bonus uygulaması bitti mi?

Birkaç dakika önce bonus butonunun kaybolduğunu gördüm, hayırdır inşaallah :D yöneticilerden bir açıklama bekliyoruz :laugh:
  43. C

Bonus uygulaması bitti mi?

44. C

cgi-bin/download.pl problemi?

Arkadaşlar, siteme eklediğim bir script vardı, mesela bir zip dosyasını kaç kere indirildiğini sayıyordu. cgi-bin/download.pl dosyası. 1-2 saat öncesine kadar her şey normalken, şimdi sayfa bulunamadı hatası alıyorum. kaç kere kontrol ettim, hiç bir değişiklik yapmadığım halde bu hatayı neden...
  45. C

64-Bit Pardus Sürüm Takvimi Açıklandı

Buradaki haberde bahsettiğimiz 64-Bit Pardus projesi kapsamında çıkarılacak ilk sürümün takvimi yayınlandı. Takvim şöyle: Kaynak
  46. C

Transkript Hesaplama Programı

Üniversite öğrencileri için yazdığım transkript hesaplama programı olan Transkript'i, [1] adresinden indirebilirsiniz. Güncel sürüm olan v5.7 ün başlıca özellikleri şöyle: - Şifre korumalı kullanıcı hesabı. - Dönem, sınıf ve genel ortalamayı hesaplayabilme. - Kalınan ve şartlı geçilen dersleri...
  47. C

Windows 7 video oynatma sorunu

Arkadaşlar sistemime Windows 7 RC (7100) 32bit ve 64bit sürümlerini ayrı ayrı kurdum ancak ikisinde de videolarla ilgili şöyle bir sorun yaşıyorum: ekran kartım ati, vista için olan sürücüsünü laptopumun sitesinden indirdim ve yükledim. Media player haricinde herhangi bir video oynatıcı...
  48. C

Pardus 2009 RC2 Duyuruldu!

Tam 10 dakika önce mail kutuma düşen mail ile RC2'nin hazır olduğu haberini aldım.. Denemek ve indirmek isteyenler aşağıdaki adresi kullanabilir: Pardus 2009 RC2
  49. C

64 Bit Pardus Geliyor

Pardus 2009 ve Pardus Kurumsal 2 sürümlerinin heyecanı bir yana, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nden gelen bir haber hepimizi mutlu etti. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Necdet YÜCEL'in günlüğünde duyurduğu üzere, üniversitenin mevcut öğrenci...
  50. C

Pardus 2009 RC Duyuruldu!!

Pardus 2009′un Sürüm Adayı duyuruldu.Kurulan CD olarak duyurulan Pardus 2009 RC’nin yerel ve uluslararası olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor. Uluslararası sürümde 11 farklı dil seçeneği mevcut. KDE 4.2.4, Linux kernel 2.6.30, OpenOffice.Org 3.1.0, Firefox 3.5, GIMP 2.6.6...
  51. C

işlemci terfisi

Konunun yeri burası mı bilmiyorum, yazabilecek başka yer bulamadım. Asus X51RL dizüstü bilgisayarım var ve işlemcisini yükseltmek istiyorum, mümkün mü acaba. üzerindeki işlemci intel T2330 1.66 Ghz. yaklaşık 2.0 Ghz hızında bi işlemciye terfi edebilir miyim, veya bilgi alabileceğim bi yer var mı???