Arama sonuçlarınız

1. MBrv

Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

Teşekkür ederim en yakın zamanda inş.. :)
  2. MBrv

Galaxy S10 Plus, S10 ve S10e Kullanıcıları Kulübü

S10+ ile aranızdayım ?
  3. MBrv

Samsung Galaxy s10+(plus) İçin Kılıf ve Ekran Koruyucu Tavsiyesi

Hadi ya o zaman iptal edeyim hemen. Peki kılıf olarak ne önerirsiniz? Ekran koruyucu hiç kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla ama bu şekilde ekranda çizilme olmuyor mu? Ben ilk defa amoled ekran kullanacağım bu zamana kadar hep iPhone kullandım o yüzden biraz cahilim bu hususlarda. Ayrıca buff...
  4. MBrv

Samsung Galaxy s10+(plus) İçin Kılıf ve Ekran Koruyucu Tavsiyesi

Siz Buff'ın ekran koruyucusunu kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız memnun musunuz? Ben de S10+ siparişi verdim. Kılıf olarak "Spigen Samsung Galaxy S10 Plus Kılıf Liquid Crystal" siparişi verdim ama ekran koruyucu olarak kararsızım.
  5. MBrv

Oneplus 7,7 Pro Kullanıcıları Kulübü

Hayırlı olsun. Ben de bu aralar telefon arayışındayım, hatta bir ara Oneplus 7t proya gözümü diktim ama araştırınca amoled yanığının kronik sorun olduğunu öğrendim. Ama bir yandan da riski alıp kullanmak istiyorum. Çok kararsız kaldım.
  6. MBrv

Iphone 11 dökülüyor

Abi ben IOS'cuyum. :D
  7. MBrv

Iphone 11 dökülüyor

Ben de iPhone 11 almayı düşünüyordum da böyle bir sorun görünce (her ne kadar binde bir olsa da) son durum nedir, değişim yaptılar mı diye merak ettim. :)
  8. MBrv

Iphone 11 dökülüyor

Son durum nedir?
  9. MBrv

IPhone XR ısınma problemi...

Son durum nedir?
  10. MBrv

7000 TLye kadar telefon önerisi

iPhone 11.
  11. MBrv

lphone 4000 5500 arası bütçem var hangi teli önerirsiniz

Bazen iPhone XR kampanyaya giriyor. Yaklaşık 1-2 ay önce iPhone XR 64 GB modeli MediaMrkt'te 5600 TL bandında idi. Eğer yakalarsan böyle bir kampanya kesinlikle XR derim.
  12. MBrv

iPhone 11 mi? Huawei P30 Pro mu?

iPhone 11.
  13. MBrv

Telefonum çok ısınıyor

Batarya olabilir. Bataryanın değişim zamanı geldiyse o da çok etki ediyor. Cihazı aşırı ısındırıyor.
  14. MBrv

Kullanan var mı ?

Kesinlikle iPhone 11.
  15. MBrv

Deji Batarya (iPhone 7)

Teşekkür ederim arkadaşlar. Büyük ihtimalle deji batarya alıp kendim takacağım telefona. 6 ay geçtikten sonra deneyimimi paylaşırım inşallah.
  16. MBrv

Deji Batarya (iPhone 7)

Teşekkür ederim. 2,5 ay yine de az hocam. Şikayetvar’a baktığında genelde 6 aydan sonra şişme gibi sorunlardan bahsedilmiş.
  17. MBrv

Deji Batarya (iPhone 7)

Arkadaşlar merhaba, hayırlı günler. Başlıkta da belirtildiği gibi iPhone 7 telefonuma deji batarya takmayı düşünüyorum. Forumda bu batarya ile ilgili birçok konu açılmış ama deneyimler genellikle batarya değişiminden sonra yakın süre içerisinde paylaşılmış. Şikayetvar'a baktığımızda pek çok...
  18. MBrv

En son okuduğunuz kitap

Özellikle kitaplarını okurken olayın geçtiği şehirlerde bulunan mekanları, sanat eserlerini ayrıca araştırınca tadından yenmiyor.
  19. MBrv

En son okuduğunuz kitap

Dan Brown - Başlangıç
  20. MBrv

Windows 10 - Windows Update Sorunu

Bulabildin mi çözümünü ?
  21. MBrv

Malesef işe yaramıyor. Daha önce format attım tekrar denedim yine işe yaramadı.
  22. MBrv

Bunu denemiştim işe yaramadı, şimdi tekrar denedim yine işe yaramadı. Sorun belirleyemiyor.
  23. MBrv

Buyur hocam.
  24. MBrv

Arkadaşlar Windows 10 Home Single Language kurulu. Güncelleştirmeleri yapmak istediğimde resimdeki gibi "...... tarihinde yükleme başarısız oldu" hatası alıyorum. Yüklenebilen sadece 2 güncelleme var. Forumlarda araştırma yaptım ama denemediğim yöntem kalmadı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
  25. MBrv

İphone 6S Fiyat Hakkında

Amerika'dan getirttim iPhone 6s 64 GB.. Hatta yardımcı olmuş Apple Türkiye'de garantisinin geçmesi için. Harcı dahil toplamda 2.500 TL küsur tuttu.
  26. MBrv

iOS 10 Yüklemeyin Uyarısı Geldi!

iPhone 6s güncelledim Ios 10 a, gayet stabil ve bir problem yok.
  27. MBrv

Ekran Kartım Gözükmüyor

Sürücüleri Yükle | NVIDIA Buradan manuel ara kısmından ekran kartının sürücüsünü işletim sistemine göre indirip, kurabilirsin.
  28. MBrv

Ekran Kartım Gözükmüyor

Formattan sonra ekran kartının sürücüsünü sitesinden yüklemen lazım. Yüklemediğin için görünmemesi normal.
  29. MBrv

Monster benzeri

Alienware var ama o da yurtdışı. Vergisi ıvırı zıvırı derken pahalı oluyor.
  30. MBrv

Çözünürlük Sorunu

Otomatik olarak ara yapıyor ama sonrasında başarısız oluyor. Ekran kartına ait sitesinde sürücünün güncel halini kurman lazım.
  31. MBrv

Çözünürlük Sorunu

Ekran kartının sürücüsü yüklü mü?
  32. MBrv

iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

Dün itibariyle ABD'den Iphone 6s-64 GB getirttim. Uzay grisi bir telefona ancak bu kadar yakışır. Performans olarak tabi ki -IOS farkı (stabilite)- kendini farkettiriyor.
  33. MBrv

Güncel Volkswagen Fiyat Listesi

Bu fiyatlara Passat alacağıma gider ya Bmw alırım ya da Mercedes.
  34. MBrv

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları | Hangi parti % kaç oy aldı?

Hala çıkıp birileri terörle halkı korkutma başarılı, seçimlerde hile var gibi cümleler sarfedebiliyorlar. Tek kelime "Yuh!" diyorum. Siz hala bu milleti anlayamamışsınız. Neyse hiçbir yorum keyfimi kaçıramaz. Devletimin, vatanımın, milletimin ve İslam aleminin geleceği için sevindim. Çok şükür...
  35. MBrv

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları | Hangi parti % kaç oy aldı?

Millet küreselcilere, hanedanlara gereken cevabı vermiştir. 7 Haziran gecesi dertli olduğumuz için uyuyamadık, 1 Kasım gecesi sevinçten uyuyamayacağız inşallah.
  36. MBrv

Söyle Rahatla

Exper Xcellerator iyiymiş. Gözüme kestirdim :)
  37. MBrv

Seçim günü sandığa 385 bin kişilik zırh

Kendini kandıran kandırsın hocam. Benim safım belli karınca misali. Evet çok fazla hata var ancak bunu bir kişiye bağlamak mümkün değil. 7 düvel birleşip medyasıyla, algı operasyonlarıyla bir kişinin üstüne gidiyorsa ve o kişi benim ülkemin Cumhurbaşkanıysa demek ki doğru yolda, bize o lidere...
  38. MBrv

Herkese Benden 1 Yıllık Zenmate Premium Hediye (Yetişen Alıyor :D)

Kaldıysa ben de alayım.
  39. MBrv

Bu dosya zararlı mı?

Girdiğin herhangi bir siteden kaynaklı olabilir.
  40. MBrv

Seçim günü sandığa 385 bin kişilik zırh

O değil de bir türlü iktidar olamayanların hile olmasın diye yaygara koparmaları manidar. Nasıl bir eziklik duygusudur böyle.
  41. MBrv

SDN Forum Beyaz Sayfa Sorunu

Sorun devam ediyor ve bu sayfaya bu aralar çok fazla takılıyorum. Farklı bilgisayarlarda siteye girme şansım oldu ama hepsinde böyle.
  42. MBrv

Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak

Sağolun arkadaşlar sorun çözüldü. Mecburen Windows 8.1 Single Language indirip dvd ile kurdum baştan. Keyi zaten biosa gömülü olduğu için otomatik olarak etkinleştirdi.
  43. MBrv

Fabrika Ayarlarına Sıfırlamak

Hayırlı akşamlar arkadaşlar. Arkadaşa yardımcı olmak amacıyla iş yeri için bilgisayarımı geçici bir süreliğine vermiştim. (Biosa gömülü Win 8.1 idi.). İhtiyacını giderip bana bilgisayarımı tekrar verdi ve şu an yüklü olan işletim sistemi Windows 7. Ben fabrika ayarlarına (yani gömülü Win 8.1'e)...
  44. MBrv

Notebook Tavsiyesi

Tavsiyeleriniz için sağolun arkadaşlar. Bütçeye göre hepsini değerlendireceğim. Can-K. Mert Ahmet peki Sony'nin müşteri hizmetleri nasıl daha önce kullanmadığım için biraz mesafeliyim. Ayrıca MacBook çok fazla pahalı. Evet yazılım ve sağlamlık konusunda tartışmasız çok iyi ancak açıkçası bir...
  45. MBrv

Notebook Tavsiyesi

Arkadaşlar günlük işlerimi (Word. Excel .vs) yapmak, 720p-1080p film izlemek (torrentten indiririm) ve internette vakit geçirmek için tavsiyelerinizi bekliyorum. Oyun oynamak için aramıyorum. Bu yüzden yüksek performanslı bir notebook aramıyorum ve uygun fiyat olması önemli. Şu ana kadar oyun...
  46. MBrv

Başkanlık Sistemini Tartışıyoruz

Ak Parti veya CB Erdoğan ne yaptı da diktatör oldu anlatır mısın?
  47. MBrv

Bakan açıkladı: SAAB 9-3 modelini satın aldık

Zaten direk bu model kullanılmayacak. Kullanılsaydı 2 sene içinde yollarda olurdu. Amaç bu kadar sürede bu modeli en iyi şekilde geliştirip piyasaya sürmek. Bence de yapılması gereken buydu. Zaten seri üretime geçildiğinde de isim farklı olacak. Sadece bu modeli geliştirip, daha ekonomik ve...
  48. MBrv

Memnun Musunuz ?

Halk devlet için değildir, Devlet halk içindir. Devleti devlet yapan halktır, millettir. Geçelim bu anlayışı. Şu an yönetim anlayışı ise "Devlet halk içindir". Hangi zamanda kaldın bilmiyorum ama "Halk Devlet içindir" anlayışı Ak Parti iktidarından beri yok. Kutsal olan ise devlet değil vatandır.
  49. MBrv

iTunes İndirme Hızı!

Arkadaşlar Ios 9.0 yüklemeye çalışıyorum ama aşırı yavaş iniyor. Normalde iTunes ile daha hızlı indirirdim. Bunun sebebi nedir? - - - Mesaj Güncellendi - - - Sorun çözüldü. Böyle bir sorunla karşılaşanlar otomatik eşzamanlamayı kapattıklarında düzeliyor. Konu kapatılabilir.
  50. MBrv

Boynum Ağrıyor Neden Olabilir?

Hocam kesinlikle spor yapmalısın. Ben yaklaşık 3-4 ay gittim fitnessa. Kas yapmak için gitmedim, sadece biraz göbeği eritmek ve kolesteol-trigliserit oranı çok yüksekti düşürmek için gittim. İnanılmaz yararını gördüm. Vücuttaki yağ oranının düşmesiyle birlikte insanın hayatı değişiyor. Özellikle...
  51. MBrv

iPhone 6s Plus ve Galaxy Note 5 Karşı Karşıya

Yıllardır iPhone kullacısıyım ve şu anda iPhone 5 (2 yıldır) kullanıyorum. Belki standart bir laf olacak ama; stabilite konusunda gerçekten iPhone'un (IOS) eline kimse su dökemez. Ancak pil ömrü dersen iPhone sınıfta kalmış durumda. 3G'yi aktif kullanıyorsan prize bağlı yaşama durumun oluyor...
  52. MBrv

Asus X550JK Vs HP P207-nt

Bütçeni söylersen alternatif modeller sunabiliriz belki. Hp kullanmadım ama genel itibariyle forumlarda gördüğüm çok ısındığı, bundan dolayı da fan sesinin fazla olduğu.
  53. MBrv

3000 TL ye OYUN Ağırlıklı LAPTOP (İŞİN ERBABLARI GELSİN LÜTFEN)

Tabi ki Tulpar ile Abra arasında büyük fark var. Bunun en büyük sebebi ise Tulpar'ın GTX970M gpu ekran kartına sahip olması. Eğer Tulpar alabileceksen kaçırma derim. Ama ben olsam PS4 (yaklaşık 1200-1300 TL) alır, oyunlarımı PS4'te oynardım. Günlük işlerimi halletmek ve film izlemek için ise...
  54. MBrv

Laptop alacağım karar veremedim yardım eder misiniz?

ASUS-K555LB-XO108D
  55. MBrv

Ne güzeldir Hacettepe Tıp Fakültesi

:blink: :w00t:
  56. MBrv

Bu bilgisayarı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum

Ne için alacağını ve bütçeni yazarsan daha iyi yardımcı olunur.
  57. MBrv

Şu an kasa almak mantıklımı ?

Eğer notebook alcaksan, kalite istiyorsan Asus, performans istiyorsan Msi veya Monster. Ama kasa alcaksan Skylake işlemci ve Pascal mimarisi yüksek performans düşük güç tüketimi ekran kartlarını beklemelisin. Ama bence Xbox var, arkadaşın dediği gibi basit işlerini halledecek ucuz bir bilgisayar...
  58. MBrv

3500 tl laptop tavsiye

Gtx970m Gpu'lu almak varken neden Gtx960m tercih ediyorsun? Monster ile Msi karşılaştırıldığında Monster açık ara öndedir. Tam f/p ürünü. MONSTER® TULPAR T5 V1.4.1 15.6" - Monster Notebook Laptop Modelleri ve Fiyatları > TULPAR Bütçeni 300 TL aşıyor ama aradaki fark buna değer. 17.3" ise gerek...
  59. MBrv

3500 tl laptop tavsiye

Gt940m ekran kartı var gösterdiğin bilgisayarda. Bu fiyata Gt940m ekran kartlı notebook almak büyük hata. Monster iyidir ama biraz ağırdır. Asus 'un bu modeli işini görür. Msi iyidir ancak F/P ürünü değil. Monster'da Gtx970m gpu var ve bu sana hem oyun hem de işte çok rahat yeter. Zaten şu anki...
  60. MBrv

Aranıza yeni katıldım

Hoş Geldin.
  61. MBrv

Steamden oyun alma

Kendi sorunu kendin cevaplamışsın işte :)
  62. MBrv

Söyle Rahatla

Forumdaki soru işareti olayı nedir yav?
  63. MBrv

Asus X550JK Önerisi

Bu fiyata alınabilecek en iyi notebooklardan biri zaten. Ekran kartı GTX850M ile günümüzün çoğu oyunlarına orta-yüksek seviyelerde sorun olmadan oynarsın. Photoshop için ise hayli hayli yeterli. HDD değiştirebilirsen değiştir, 500 gb az olabilir.
  64. MBrv

İki Laptop Arasında Kararsız Kaldım Yardım Eder Misiniz?

Monster F/P ürünüdür. İki bilgisayar arasında kaldın diye önermedim ama Monster modellerini de gözden geçirmelisin. Kasa kalitesiyle ilgili forumlardaki yorumlara aldanma. Kasayı alıp yerden yere vurmayacağına göre uzun süre seni idare eder. MONSTER® ABRA A5 V5.1 15.6" - Monster Notebook...
  65. MBrv

İki Laptop Arasında Kararsız Kaldım Yardım Eder Misiniz?

860M ve 950M hemen hemen aynı performanslı ekran kartlardır. Ancak 860M Kepler mimarisidir, 950M ise Maxwell mimarisidir. Her ne kadar Maxwell mimarisi Kepler mimarisine göre daha iyi ve daha yeniyse de, 860M 'in yeni sürümleri bu açığı kapatmış durumda. Ayrıca GDDR5, GDDR3'ten daha hızlıdır...
  66. MBrv

Yeni alacağım laptop

malamira Asus X550JK modeli tabi ki daha iyi. Çünkü ekran kartı GTX850M. X serisi performans kartıdır. GT940M'den ahım şahım bir oyun performansı bekleyemezsin ama GTX850m gpu seni oyunlarda tatmin edecektir.
  67. MBrv

Oyun ve mühendislik öğrenciliği için 3000tl civarı laptop

ASUS X550JX öneririm.
  68. MBrv

Güçlü bir laptop önerisi olan var mı ?

Gtx960 veya Gtx 970 almak varken 860 almak mantıklı değil.
  69. MBrv

Güçlü bir laptop önerisi olan var mı ?

Madem A.B.D.'de yaşıyorsunuz. Alienware öneririm. Alienware 15 Gtx970m gpu, 16 gb ram güçlü bir laptop olur. Bütçenizi 500 TL aşıyor ancak buna değer bence. NEW Alienware 15 Gaming Laptop | Dell
  70. MBrv

Isınmayan ve GTA V Oynatan Laptop Tavsiyesi Verirseniz Sevinirim

Bütçeni de yazarsan daha iyi olur.
  71. MBrv

Amd gta 5 için çikartilan ekran karti driver sorunu

Eğer sorun güncellemeden ise; tamamen silip, istediğin sürümü yükle düzelir. Sistem geri yüklemeyle eski sürüme dönebilirsin diye biliyorum ama en temizi silip istediğin sürümü yüklemek. Isınma ve diğer konularla ilgili yardımcı olunabilmesi için bilgisayarının tam özelliklerini yazarsan daha...
  72. MBrv

SDN Ramazan Sohbetleri 2015

Allah kabul etsin :)
  73. MBrv

Soru En son hangi filmi izlediniz?

720p Bluray sürümünü izledim, daha doğrusu indirdim torrentten. Altyazı içinde BsPlayer medya oynatıcısını kullanıyorum. Otomatik tarıyor ve istediğini indiriyorsun program üzerinden. Hiç uğraşmana gerek yok, tavsiye ederim. 7.43 Elusive SARKAT
  74. MBrv

Senaryo çok iyi. İzlerken kendinizi kaptırıyorsunuz ve sonunu doğru tahmin ettiğinizi sanıp, sonunda ise kendinizi ağzı açık bir şekilde izlerken buluyorsunuz. 8/10
  75. MBrv

Nükleer Reklamına Çocukları Alet Etmek

Almanya vazgeçiyor diyerek kendinizi kandırıyorsunuz. Almanların çok tehlikeli kapatıyoruz diyerek açıkladıkları, tehlikeli dedikleri yerler 2022-2023 döneminde kapatılacak. Biraz daha dikkatli araştırınca, kapatacağız dedikleri santrallerin ömrü zaten 2022’de doluyor. Hepsi değil ama bazıları...
  76. MBrv

Project Cars'ın ilk Arabaları Belli Oldu

12K. Daha 4K'nın hayalini bile kuramazken :D
  77. MBrv

Nükleer Reklamına Çocukları Alet Etmek

Almanya nükleer santrallerini kapatıyor ama neden kapatıyor! Kurdukları nükleer santraller belli bir ömrü ve işleyişi tamamlıyor, tamamlamasına rağmen çalıştırılırsa evet risk doğuyor. Daha geçtiğimiz senelerde Türkiye'de Nükleer Santrale karşı çıkmak için protesto gösterisi yapan topluluğun en...
  78. MBrv

Aradığım özellilere uygun laptop önerisi

Bildiğim kadarıyla paylaşımlıda şöyle bir dezavantaj var. İşlemcinin üstüne yük çok biner ve RAM kaybı olacağı için performansı etkiler. Tek avantajı ise enerji tüketimidir.
  79. MBrv

Aradığım özellilere uygun laptop önerisi

Bütçeni yaklaşık 250 TL aşıyor ama istediklerini karşılar. http://www.vatanbilgisayar.com/asus-x554ld-core-i3-4030u-19ghz-4gb-ram-500gb-hdd-1gb-156-w8-notebook.html#genel-bakis
  80. MBrv

Steam oyun çekilişi

Tamamdır buldum sağol :) 24 Nisan, 2012 tarihinden beri üye.
  81. MBrv

Steam oyun çekilişi

Katılıyorum ben de ancak steam hesabımı ne zaman açtığımı hatırlamıyorum. Nereden öğreniyoruz onu? Ayarlara baktım da bulamadım.
  82. MBrv

Bilgisayar Mühendisliği İngilizce mi?/Türkçe mi? Kararasızım!

Öncelikle hakkında hayırlısı olsun. Yazılım ve bilişim konusunda gelişmiş ülkeler bizden çok çok öndeler ve ortak dil İngilizce. Hangi bölümü okursan oku İngilizce bilmen ve akıcı konuşabilmen şart bu zamanda. Ya bölümünü İngilizce okursun sağlam bir temel atmış olursun ya da dışardan kurslarla...
  83. MBrv

Söyle Rahatla

Sen misin yoksa?! Reklamın iyisi kötüsü olmaz :laugh:
  84. MBrv

Hp mi ? Asus mu ? önerilerinizi alabilirmiyim ?

Hem oyun hem yazılım konusunda sıkıntı yaşamazsın. http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V1-1-3.html#.VSrI4PmsWao
  85. MBrv

Game of Thrones 5. sezon bölümleri internete sızdı

İlk bölümü Xvid HDTV indiriyorum, bakalım görüntü kalitesi nasıl. Normalde 720p veya 1080p'den aşağı düşmem ama ne kadar zamandır bekliyoruz :)
  86. MBrv

Laptop Tavsiyesi

Recep95 hocam arkadaşın dediği gibi Asus'tan şaşma. Gtx850m farkını göreceksin oyunlarda. Biraz zorla kendini, bütçeni aşıp 100 TL fazladan vereceksin buna hayli hayli değer. Ayrıca soğutma konusunda diğer laptop markalarından açık ara öndedir Asus.
  87. MBrv

Cod Ghosts: Direct3DDevice Hatası!

Teşekkür ederim sorun çözüldü 5 dakika önce. Sorun Nvidia Driver sürümündeymiş. Bugün yayınlanan güncelleme olan 347.09 sürümü çözdü sorunu. 344.75 sürümünde ise bu hatayı alıyordum.
  88. MBrv

Konu günceldir.
  89. MBrv

Arkadaşlar merhaba. Oyun da bir bölümde kapı tam açılmak üzereyken oyun donuyor ve resimdeki hatayı alıyorum. Directx dosyalarını tekrar yükledim, oyunu sildim ve tekrar kurdum, hatta format attım. Bir çok şey denedim ama nafile, bu hataya çözüm bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...
  90. MBrv

AMD mi Nvidia mı?

P/F diyorsan tabi ki AMD. Ama güncelleme desteği, performans ve kalite diyorsan Nvidia. Nvidia'da iyi bir ürün pahalıdır ancak verdiğin tutarın karşılığını fazlasıyla alıyorsun.
  91. MBrv

1000 Lira Civarı

http://www.n11.com/acer-as4752g-2434g32mnkk-corei54gb320gb1-gb-gb520m14-P18818028
  92. MBrv

Osmanlı Türkçesi zorunlu ders oluyor.

Dünya'da hiç bir millet yoktur ki -bizden başka!- kendi tarihini doğrularıyla okuyamasın. Bu konu tabletten çok daha önemli. Geç kalınmış bir zorunlu ders ama kesinlikle olmalıydı.
  93. MBrv

Bedelli askerlik çıktı! İşte yaş ve ücreti

Şehitler üzerinden konuşmak ne kadar da kolay. Bedelli tutsaydı bu arkadaşlara koşa koşa bedelli yapacaklarına adım gibi eminim. Kimse kusura bakmasın ama yüksek lisansımı yaptım, hedefim doktorayıda bitirmek ve Allah'a çok şükür çalışıyorum, işim iyi. Böyle bir durumda kimse benden gidip saçma...
  94. MBrv

Türkiye 1-2 Çek Cumhuriyeti - Video, Maçın Özeti, Golleri | 10 Ekim 2014 Cuma

Seyirci olarak IŞİD'i yollayacaksın, bak o zaman gör nasıl oynuyorlar :D Futbolcu desen; sanki ek iş yapıyormuş gibi oyun oynuyor. Teknik direktör desen; Türkiye'nin en artist ama hiç bir halta yaramayan adamı. Sadece aldığı maaşla gündemde başarısıyla değil. TFF Başkanı desen; mafya mı...
  95. MBrv

92 yaşındaki annelerini sokağa attılar!

İbretlik değil mi ? Allah bizleri bütün cahilliklerden korusun. Rabbin, ondan başkasına kul olmamanızı ve anne ve babaya ihsanla davranmanızı kaza etti (taktir etti, hükmetti). Eğer ikisinden birisi veya her ikisi senin yanında yaşlanırlarsa onlara (ikisine) “öf” deme. Ve onları (ikisini)...
  96. MBrv

Hangi operatöre geçmeliyim ?

Turkcell kullanmalısın kesinlikle. Biraz pahalıdır ama karşılığını kalitesiyle veriyor.
  97. MBrv

SDN The Crew Kulübü

Oyun iyiye benziyor ama yorumlara göre hareket edeceğim.
  98. MBrv

SDN Euro Truck Simulator 2 Oynayanlar Kulübü

Arkadaşlar oyunda son güncelleme ile 3 yeni şehir ve koltuk ayarı yapabilme özelliği eklendi ancak ben güncellememe rağmen şehirler eklenmedi ve herhangi koltuk ayarı yok. Sizde durum nedir? Acaba sorun nereden kaynaklanıyordur?
  99. MBrv

Hurmayı bırak zeytinle oruç aç

Hurma yemek sünnettir. Ben severim hurma ile iftar açmayı.
  100. MBrv

Şimdilik single oynuyorum.
  101. MBrv

Geçmiş olsun. Hazıra konmak istemiyorum açıkçası. Oynadım mı emek sarf ederek oynamak istiyorum :)
  102. MBrv

Şu anda 126 bin £ var. Ne yapmalıyım? Hemen dorse almalı mıyım, yoksa daha pahalı dorseler için ve daha yüksek seviyeler için tek seferlik işte çalışmaya devam mı etmeliyim? Ayrıca garajı nasıl genişletiyoruz, kendimize ait dorsemiz olduğu zaman mı garaj işine girebiliyoruz?
  103. MBrv

:mrgreen: Hoşbulduk. Cs 1.6 grubumuz var mı? Aktif olan ama? - - - Mesaj Güncellendi - - - Teşekkür ederim. Rusya ve Türkiyeyi araştırdım ama yok galiba.
  104. MBrv

Collector's Bundle'ın içinde zaten yok mu? Bunun haricinde mi almam gerekiyor?
  105. MBrv

Kusura bakmayın daha yeniyim :) Kullanıcı adım MBRV.
  106. MBrv

steam_0:0:51138546 - - - Mesaj Güncellendi - - - Bİraz daha açıklar mısın?
  107. MBrv

Beni de ekleyin :) Ayrıca arkadaşlar ben Collector's Bundle satın aldım bugün sabah itibariyle. Şu anda yaklaşık 20 bin £ var. Ancak harita olarak, yani şehir olarak bu kadar mı? Rusya Türkiye .vs yok mu, başka ekleyemiyor muyuz?
  108. MBrv

Gereksiz olmayan saglam bir antivirus porgrami tavsiyesi acil !!!

Eset Smart Security satın aldım 1 ay önce. Bilgisayarı zorlamıyor, memnunum.
  109. MBrv

Üyelerimizden djvietnam trafik kazası geçirdi.

Şöyle eski yorumları okuyunca durumu ağırmış. Allah şifa versin, Allah sevdiklerini bağışlasın. Bu gelişme gerçekten çok sevindirici şükürler olsun. İnşallah en yakın zamanda bizzat kendisi aramızda olur.
  110. MBrv

IŞİD Türk Konsolosluğu'na girdi

Yorumlara bak. "Birini verip al bunu yönet" dediğinde yönetemeyecek tipler, bu tür olaylarda aslan kesiliyor. Herkes ne kadar çok şey biliyor.
  111. MBrv

100GB Kota 15 Günde nasıl BİTER!

100 Gb kotayı 1 günde dolduruyorum ben. Bir kaçtane tablet bağlı ve online oyun oynuyorsun. Tabletten film izlenmişse birde dolması normaldir. 100 Gb öyle abartılacak bir miktar değil.
  112. MBrv

İki bin liraya çalıştırılacak eleman bulunamıyor

Öyle bir masa koymakla ülke kurulmaz. 80 darbesinden beri bu söylem propaganda amaçlı kullanıldı. Bırakın artık bu söylemleri.
  113. MBrv

Arena-TR Davetiye Dağıtımı

Kusura bakma yoğunluktan unutmuşum. Teşekkürler :) [email protected]
  114. MBrv

Arena-TR Davetiye Dağıtımı

Mümkünse bende alabilir miyim?
  115. MBrv

2014 Yerel Seçimler için neler düşünüyorsunuz?

Daha kat etmemiz gereken çok yol var. Meclis; milletin iradesinin gölgesidir. Milletin kafasında ne tür soru işaretleri varsa, tartışma yeri TBMM'dir. Sokaklar değildir. Söz yöneticilere gelmişken. Herkesin kendine göre belli bir siyasi görüşü vardır. Çok şahit oldum forum yöneticileri kendi...
  116. MBrv

Ağrısı geçmeyince elini kesip attı!

Nasıl bir ağrıysa. Allah şifa versin.
  117. MBrv

En son okuduğunuz kitap

Anlatım olarak okurken hiç sıkılmadım, hatta çok şaşırdığım bazı kısımlar var ki onları söylemeyeyim, okumaya karar verirsen zevkli olmaz. Hanefi Avcı çok güvenilecek bir isim değil, ama güvenilmeyecek bir isim de değil. Farklı bir adam. Ancak şunu rahatça söyleyebilirim ki, Hanefi Avcı'yı ben...
  118. MBrv

Cahillik başka birşey değil. Ama birileri milleti birbirine kırdırmak istiyor. Biz sokağa çıkmayacağız. Yakıp, yıkan taraf olmayacağız.
  119. MBrv

En son okuduğunuz kitap

120. MBrv

Hangi ideolojiye, hangi siyasi görüşe sahip olduğun önemli değil. Asıl önemli olan; sağı solu yakıp yıkmadan, kamu malına ve millete zarar vermeden, oyunu kullanarak vatanına katkı sağlamaktır.
  121. MBrv

Binali Yıldırım: Bu sonucu beklemiyordum!

İzmir ahalisi CHP fanatikliğinden dolayı İzmir'in 5 yıl daha köy olarak kalmasını tercih etti.
  122. MBrv

Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?

Vay be ne güzel konuştun sen öyle! Bunu mertlikle nasıl bağdaştırdın ben onu merak ediyorum? Bazı "alim" müsveddesi kuklalarına ve ulus-devlet zihniyetinden çıkamamışlara inat, ben de en az 1 dönem daha kalmasını istiyorum. Ve benim gibi düşünenler de azımsanamayacak kadar fazla.
  123. MBrv

En iyi antivirüs

Hem az ram kullanan hem de güvenilir olmasını istiyorsan Eset Smart Security almalısın bana göre.
  124. MBrv

Laptop tavsiyesi

Hayırlı günler arkadaşlar. Laptop alacağım fiyatı 4000 TL'yi aşmamak kaydıyla. Asus veya Msi alacağım. Asusun fanları çok iyi, Msi ise ekran kartı çok iyi. Ancak 2 marka arasında kaldım. Yorumlara baktım ama ikisinin de artıları ve eksileri var. Aynı zamanda oyun-performans bilgisayarı olsun...
  125. MBrv

SDN - BBM Grubu

Bbm pin: 7618caff
  126. MBrv

SDN Muhabbet Kafe

Çevre mühendisiyim :)
  127. MBrv

En son okuduğunuz kitap

Kaynakları net. Tavsiye ederim. "Ahmet Davutoğlu-Stratejik Derinlik" kitabını şiddetle öneririm. Biraz ağır bir kitap ama insana gerçekten olaylara karşı farklı bir bakış açısı kazandırıyor. "Yalan yazan tarih utansın!" :)
  128. MBrv

Yüzyılın App'i DakiKaç

Reklam kokan hareketler bunlar. Yesinler senin uygulamanı. Sazan.avi :D
  129. MBrv

Kurtlar Vadisi Pusu 202. Bölüm Fragmanı | 31 Ekim 2013 Perşembe | 20:00 | atv

Cahit özüne dönmüş. Kro Cahit gitmişti yerine İngilizce bilen sosyete Cahit gelmişti :D
  130. MBrv

Programların kökünü kazıyın!

Peki arkadaşlar herhangi bir program kullanmadan, kurduğumuz programların nereye kurulduğunu ve silindikten sonra artıklarının nerelerde olduğunu anlayabileceğimiz bir yol yok mu ? Ben herhangi bir program kullanmak istemiyorum, kendim manuel olarak programı bilgisayardan artıklarıyla birlikte...
  131. MBrv

SDN mobil görünüm

Teknoloji sitesi olan SDN, uygulama ve mobil sürüm konusunda kendini geliştirememiş olması ayrı bir trajikomik olay.
  132. MBrv

iOS 7 Yayınlandı! İndirin!

Şimdilik yüklemeyeceğim. Arayüze pek ısınamadım. Biraz daha otursun belki yüklerim.
  133. MBrv

Hızlı trenin rengi belli oldu!

5 en iyisi bana göre.
  134. MBrv

iPhone 5 siyah mı Beyaz mı?

Kesinlikle beyaz.
  135. MBrv

Lağım Patladı!!!

Vaayy anasını! :scared:
  136. MBrv

Turkcell Faturalı Hat Sizce Nasıl?

İnternet, konuşma olsun kalite konusunda diğer operatörlere fark atar. 500 dk her yöne= 30 TL 4 GB internet = 45 TL SMS paketi gerekli olduğunda alıyorum. Onun dışında SMS paketi pek bir işime yaramıyor. Zaten çok mesajlaşan biri değilim. Alırsam da Kamu 1000 SMS paketini alıyorum = 5 TL...
  137. MBrv

İlk Apple ürününüz hangisi?

iPhone 5
  138. MBrv

İşte Türk polisinin yeni silahı

Senin karşında çocuk mu var saçma sapan düşüncelerle muhalefet etmeye çalışıyorsun ? Eğer bu ülke Batı'nın 50 yıl gerisindeyse, senin o "içeri neden atıldı" dediğin "paşa"lar yüzündendir. Biraz rahat dursalardı, iktidar, para hırsına yenilmeyip, onun bunun köpeği olmasalardı şimdi Türkiye en...
  139. MBrv

Mısır'ı tartışalım mı? (ANKET)

"Mısır'dan bize ne!" diyenlere hakkaten yorum yazamıyorum. Yazsam belki günlerimi alır ama DEĞMEZ. Ne haliniz varsa görün!
  140. MBrv

Htc one mı iphone 5 mi?

iPhone'dan şaşma derim :)
  141. MBrv

Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

Arkadaşlar "Hard Truck" tarzı bir oyun arıyorum. Ancak bu oyun kadar basit olmasın. Grafikleriyle birlikte güzel bir oyun arıyorum. Büyüklüğü önemli değil isterse 10 GB olsun. Var mı tavsiye edeceğiniz böyle bir oyun ?
  142. MBrv

Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun

Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara kavuşmanızı Allah'dan niyaz ederim :)
  143. MBrv

Only God Forgives Bir filmin ne kadar saçma, berbat, gereksiz, insanı deprosyana sokan, zamanının boşa gittiği için ağlatabileceğini merak ediyorsanız kesinlikle izleyin. Imdb'den 6,2/10 almış. Nasıl almış bilmiyorum ama Imdb'ye olan güvenim tamamen sarsıldı :crying: Oblivion Boşa vakit...
  144. MBrv

Polisiye bir film. Nehirle film arasında ilk 1.30 saat bağlantı kurmakta zorlandım ama çok ilgisi varmış hakkaten :D Senaryosu tahmin edilebilir değil. İnsanı sürekli yanıltabilen bir senaryosu var. İzlenebilir. Boş zamanlar için izlenebilir.
  145. MBrv

"Kdbsync" isimli program

Günaydın arkadaşlar. Pc açılırken başlangıçta bu isimde siyah ekran anlık açılıp kapanıyor. Başlangıçtaki programların çoğunu kaldırdım ama bu devam ediyor ve beni rahatsız ediyor. Nedeni nedir, hangi programdan kaynaklanıyordur bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
  146. MBrv

S4 Camı Kırıldı

Samsung hikaye onu anladım. iPhone'a geçtim. Pişman değilim iyiki de geçmişim.
  147. MBrv

Öfkeli kaz ineğe saldırıyor

Hayvanlarda da görüldüğü gibi gö*ü yere yakın tiplerden korkacaksın arkadaş :D
  148. MBrv

İPhone 5 Hakkında

1-Eğer şarjdayken internet veya oyunda vakit geçirirsen ısınıyor biraz. Ancak telefon ısınmayla ilgili problem oluşturucaksa zaten kendisi uyarıyor sizi. 2-Türkçe klavye kullanıyorum. Alıştım baya, tuşlar iç içe olsa da alıştıktan sonra hızlı yazabilirsin. Dokunmatik konusunda bana göre en iyi...
  149. MBrv

Türkiye bir günde 39 milyon saat oyun oynadı

Keşke bu başarıları teknoloji, ilim ve bilimde de göstersek. Çok boş işlerle uğraşıyoruz farkında değiliz.
  150. MBrv

SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Turab Garip hocam yorumlarında birşey dikkatimi çekti. Ortak nokta ama bu yorumlarında. Sürekli Türkiye'nin İsrail ve Amerika'nın istekleri doğrultusunda hareket ettiğini söylüyorsun. Mısır, Libya örneklerinde gördüğümüz gibi, eğer o topraklar şu anda işgal altında değilse oda Türkiye'nin...
  151. MBrv

İş Bankası'nın sistemi çöktü!

Arkadaş ben ironi yapıyorum, sen iddianı kanıtla diyorsun :D Batsın çapulcular :)
  152. MBrv

İş Bankası'nın sistemi çöktü!

Kesin hükümetin işidir !
  153. MBrv

Photoshop'tan anlayan arkadaşlar..

Mert Ahmet emretanriverdi masterbaba emekleriniz için teşekkür ederim. Son çalışmalar işimi görür. Sağolun :)
  154. MBrv

Çok iyi olur ancak kim yapar bilmiyorum :)
  155. MBrv

Mert Ahmet çok teşekkür ederim. İki minare arası ve ampullerin arası temizlenebilir mi acaba ?
  156. MBrv

Photoshop bilgim olsaydı buraya yazmazdım zaten :D cyucel
  157. MBrv

Arkadaşlar merhaba. Aşağıdaki resmin arka planının tamamen silinmesi lazım. Yani sadece cami ve renkli bahçesi kalacak. Ama arka plan şeffaf olacak. Yani nereye koyarsam koyayım resim uyumlu olması gerekiyor. Yardım lazım bu konuda, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  158. MBrv

İphone 5 mi galaxy s3 mü

Kesinlikle iPhone 5. S3 kullanıyordum, işimin ortasında veya oyunun ortasında program durduruldu hatası alıyordum. İphone 5'de öyle bir olay yok. Bunu geçtim sırf marketi ve uygulamaları için iPhone 5 alınır. İyi ki geçmişim iPhone 5'e.
  159. MBrv

Yine Türklere Hakaret Ettiler

Biz öyle bir milletiz ki; taharet nedir bilmeyen milletlerin oluşturduğu bir birliğe girmek için, kapılarında 50 yıl boyunca duran milletiz. Bu iltifatın babası değil de nedir ? Dizi hakkında yorum yapmaya gerek yok. Asıl olay nasıl bu kadar saçma bir haber olur !
  160. MBrv

Köysel dönüşüm

O bölgede acilen arazi toplulaştırılması yapılıp, insanlara tarım için teşvik primi .vs verilmesi gerekir. Bölge refahı ne kadar yükselirse pkk'nın etkisi o ölçüde azalır zaten. Şehirlerde Kentsel Dönüşüme yavaş yavaş başlanıyor. Seçimden dolayı yavaşladı ancak, o bölgede Kırsal Dönüşüm gerekli...
  161. MBrv

Twitter'da 140 Karakter Sınırını Kaldırın

Facebook ile arasındaki en büyük fark 140 karakter. Bence kalmalı da böyle.
  162. MBrv

BJK Arması değişti! Kartal amblemi...

Beşiktaşlı olarak gereksiz olduğunu düşünüyorum. Keşke amblemle oynayacaklarına şu takımı biraz düzeltebilseler. Yıldırım Demirören resmen takımı soyup soğana çevirdi.
  163. MBrv

'Game of Thrones'a yeni kitap

Hem sempatik hem yakışıklı hem çok hoş bir delikanlı hem de zengin :)
  164. MBrv

İşte Türk tüfeği Mehmetçik-1

Kendi düşüncelerini ifade edenlerin yorumlarını beğenen moderatörler bir tarafa, siyasi bile olmayan bir yorum yaptığımızda sansürleyen moderatörler bir tarafa. Ya moderatörler adil olmak için ellerinden geleni yaparlar, ya da SDN' nin kalitesi gittikçe düşer. Söylemedi demeyin !
  165. MBrv

Fenerbahçe 1-0 Benfica - Video | UEFA Avrupa Ligi Yarı Final 1. Maç

Tebrikler Fenerbahçe. Helal olsun :)
  166. MBrv

Vakıfbank 7. kez şampiyon!

Tebrikler Vakıfbank.
  167. MBrv

ANKA ve Altay’a sürpriz talip!

Güzel gelişme. Pazara ufaktan girmeye başladık. Geriye sadece jetimiz kaldı. Biraz uzun soluklu ama zamanın teknolojisine göre üretileceğinden eminim.
  168. MBrv

Counter Strike için oyuncu mouse almayı düşünüyorum. Yardım :)

Bak ben Cs 1.6 için Logitech M100 kullanıyorum. Valla mouse pade gerek duymuyorum. Masanın üstünde sensitivity 1.0 ile resmen kaymak gibi kayıyor. Fiyatı da öyle uçuk birşey değil. 10 TL. Pişman olmazsın :)
  169. MBrv

Apple'dan Geliştiricilere Uyarı

Yakında Iphone'a geçmeyi düşünüyorum. Sebebi ise bu haber.
  170. MBrv

İlk kez turist girdi

Hala bu sorunun silahla, şehit verilerek çözülebileceğine inananlar. Ne oldu 30 yıla, vatan toprak bölünecek diye feryat figan edenler. Siz bunlara kafa yormayın boşuna. Ülke de laiklik elden gidiyor, şeriat geliyor. Buna kafa yorun. Eminim böyle yapmanız vatan millet için daha hayırlı :)
  171. MBrv

Amerika'daki Maratonda Patlama

Şimdi bu patlamadan dolayı binlerce çocuk öldürüp, binlerce çocuğu öksüz ve yetim bırakıp, binlerce kadına tecavüz edip, her tarafı kana buladıktan sonra, demokrasi getirdik bu ülkeye derler. Müslümanlar ise uyumaya devam eder. Bu senaryoyu bir yerlerden hatırlıyorum.
  172. MBrv

Dalgınlıklarımız

Bilgisayarın fişini takmayı unutup, saatlerce bu bilgisayar neden açılmıyor diye çok uğraşmışımdır. Müdürüme "hocam" dedim. Telefonumla arkadaşla konuşurken bir yandan telefonum nerde diye oda oda dolaştığım oldu. Bazen şampuan yerine saç kremi kullanırım. Arkadaşın da dediği gibi...
  173. MBrv

iPhone almak için bana bir neden söyleyin

S3 kullanıyorum. Ancak Android'in saçma bir market olduğunu görünce, S3'e olan hayranlığım bitti. 2 sebep söyleyeyim Apple için. 1-Ios. 2-Güvenlik.
  174. MBrv

Mükemmel film, mutlaka izleyin.
  175. MBrv

Galaxy S4'ün Octa İşlemcisi Test Edildi

Samsung s*çtı artık sıvama kısmına geçti. Büyük konuşmayayım ama bundan sonra kesinlikle Samsung almayacağım.
  176. MBrv

Samsung Galaxy S3

Bataryayla ilgili bir bilgim yok ama, program-oyun konusunda gir google markete hosuna gidenleri yukle.
  177. MBrv

İphone 5s'den beklentileriniz neler ?

Galiba iPhone 5'deki kamera bozuklukları yaygın. Arkadaştaki telefonda kamera eğik gösteriyor.
  178. MBrv

Sınava Giren Oğlunu Beklerken Kalp Krizinden Öldü

Allah rahmet eylesin. Hangi hükümet gelirse gelsin, hepsi de eğitim için eğitim sistemimiz için bir şeyler yapamadı. Zaten ÖSYM Başkanı'nın hali içler acısı, saçma adam. Hepsi de eğitim sisteminin içine etti.
  179. MBrv

İphone 5s'den beklentileriniz neler ?

Tasarım açısından saçma hale getirdiler. Boyu uzatıp eni sabit tuttular ki bu da saçma bir çözünürlük veriyor telefona. Bu yüzden ekranın genişliğini biraz daha arttırmaları gerekiyor. Şu anda bile tek elle mesaj yazmak zor. Ne anlamı var ekranı sabit tutmanın ? Ya 4S'deki ekran gelsin yada...
  180. MBrv

Chelsea'den Burak Yılmaz'a 25 milyon euro!

Chelsea aldıktan sonra elinden çıkarmak için 5 milyona razı olur. Yapma Chelsea :D
  181. MBrv

Türkiye - Macaristan | 2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 6. Maçı Hangi Kanalda?

Macaristan 2 - 0 Türkiye
  182. MBrv

Nokia CEO'su iPhone'u Yere Attı

Keşke Nokia Apple gibi kaliteli telefonlar üretse de, eskisi gibi Nokia çılgınlığımız devam etse :)
  183. MBrv

İşte Show TV’nin altı yeni projesi

Doktorlar noldu yav. Bu aralar göremiyorum Show'da :D
  184. MBrv

Ygs sınavına girecek olan arkadaşlara başarılar..

Ben de öylesine gireceğim sınava. Belki şaka maka hukuku tuttururuz da 2. üniversitemizi okuruz :P - - - Mesaj Güncellendi - - - Şimdi bu cümleden farklı anlamlar çıkar :D *Kendi adıma sınava girecek olan kardeşlerimize başarılar dilerim. İnş. istedikleri üni-bölümü kazanırlar.
  185. MBrv

Aysal Geleneği Bozmuyor

Kendisi de biliyor Madrid'i eleyemeyeceklerini :D
  186. MBrv

Ekmekte kepek oranı yüzde 60

Bu adamı sevemedim gitti. Mükemmel bir tarım politikamız olması gerekirken, batırdı resmen tarımda bu güzel toprakları.
  187. MBrv

Andorra 0-2 Türkiye Maçın Özeti, Golleri | 2014 Dünya Kupası Elemeleri D Grubu 5. Maç

Macaristan'dan fark yeriz. Şimdi bizimkiler bu 'zorlu' maçı kazandık diye bir tarafı kalkmıştır. Macaristan havamızı alır.
  188. MBrv

Messi ile PlayStation'da Maç Yapabilirsiniz!

Messi kimmiş yav :D
  189. MBrv

İstediğiniz Renkte Göz Rengi Yapılır ( Ücretsiz )

Göz rengini değiştirmek Adobe Ps'de en kolay işlemlerden biri. Prof. için daha 'profesyonel' çalışmalar sunmalısınız.
  190. MBrv

Twitter'ı ne sıklıkla kullanıyorsunuz?

Günde 3-4 kez girerim. - - - Mesaj Güncellendi - - - Ayrıca sitenin mobil versiyonunda ankette oy kullanamıyoruz. moderatör lerin bilgisine.
  191. MBrv

"Türkler Mesut Özil'i istemiyor"

Neden hainlik olsun ? Gerginlik yaratmaktan başka birşey değil. Ben kendim adına gurur duyuyorum. Türkiye'ye de gelmesin. Bizim dandik takımlarda kendini batırmaktan başka bir işe yaramaz.
  192. MBrv

Sizce bu kız kaç yaşında?

Allah acil şifalar versin. Çok zor. İnş. en yakın zamanda normal sağlığına kavuşur.
  193. MBrv

O Bir Kara Kalem Dehası !

Mükemmel. Ben de karakalem yapabilmeyi çok isterdim.
  194. MBrv

Real Madrid - Galatasaray maçı hangi kanalda? Tüm kanalların listesi...

Real Madrid 4 - Galatasaray 0.. diye tahmin ediyorum :)
  195. MBrv

Samsung Galaxy S4 mü? HTC One mı?

Kesinlikle HTC One. Samsung bu saatten sonra uzak olsun.
  196. MBrv

İsrail' den vatandaşlarına: "Türkiye'ye gitmeyin !" uyarısı

Madem İsrailliler gelmiyor, biz gidelim onlara :)
  197. MBrv

Android Uygulamaları Zararlı mı?

Android kullanıyorum. Ancak Ios'a geçersem sırf bu yüzden geçecem.
  198. MBrv

Elektronik sigara kullanan var mı?

Bir arkadaşım aşırı derece de nargile içiyordu. 'Champix' denen ilacı denemiş birgün. Bana anlattığına göre ilk nargile içişinde aşırı derece de ağzı kuruyup, midesini bulandırmış. Orada nargileyi bırakıp eve geçmiş. Ve bu arkadaş istisnasız hergün işten geldikten sonra nargilesini içer. Tabi...
  199. MBrv

Oyun oynamak saçma mı?

Hala oynuyorum ama çok az. Belki haftada 2 saat en fazla. Ve zaman geçtikçe de soğuyorum. :)
  200. MBrv

Spartacus' un serisini söyleyebilecek biri var mı ? :)
  201. MBrv

SDN Galatasaray Kulübü

202. MBrv

Amerikalılar Yine Harita Çizdi

Yorumlar beni güldürdü. İki dakikada ülke bölünecek diyenler toplanmış yine. KK'lar aramızda. Sizin böldüğünüz kadar bütün dünya birleşse yine bölemez bu toprakları merak etmeyin. :)
  203. MBrv

The Times Şikeye Işık Tuttu

Bizim beceriksiz, yalanlarla haber yapan, hantal medyanın yapamadığını, açıklayamadığını yazmışlar. Yazının tamamına da katılıyorum.
  204. MBrv

Galaxy Note 3, 5.9 inç Ekranla Gelebilir!

Samsung gözümden düşmeye başladı. :)
  205. MBrv

3-4 Telefon arasındayım

HTC One.
  206. MBrv

İphone 5 - note2- galaxy s4 ? anketli

iPhone.
  207. MBrv

Cüneyt Çakır ingilizleri fena kızdırdı

Bizim millet kadar değişik bir millet yok. Başka bir kelime yazardım ama ağır olur. Tek başarılı hakemimize arka çıkmıyoruz, sürekli eleştiriyoruz. İngilizler ve bizden başka da eleştiren yok. UEFA memnun, Collina memnun. Neyin derdindesini siz !
  208. MBrv

Samsung, Galaxy S4'te Plastik Kullanacak

Bir dahaki telefonum Samsung olmayacak. :)
  209. MBrv

Demiryolları da özelleşiyor

Yerinde bir hamle. Özelleştirme ile demir yolları çağ atlayacak inş.
  210. MBrv

Bu bardaklar, SDN üyelerinin olacak!

Teşekkürler SDN :)
  211. MBrv

Shiftdelete.net tapatalk hakkında ?

Android SDN'nin hali içler acısı. Alternatifleri geçtim, Türkiye'nin belki de en iyi forum sitesi olan SDN'nin her işletim sisteminde stabil çalışan, eksiği olmayan mobil uygulaması olması lazım. Var mı ? Var. Ancak eminim kullananlar tek tük. Sitenin mobil uygulamasını kullanıyorum.
  212. MBrv

Safari mi Chrome mu ??

Firefox :P
  213. MBrv

HTC One'ın Almanya ve Rusya Fiyatı

HTC'nin bu telefonu çok hoşuma gidiyor. Akıllılık edip güncelleme konusunda aktif olursa Samsungu katlar.
  214. MBrv

TSK'nın gözbebeği, devlerle yarışıyor

Oradaki cümlem malum kişilere esprili bir şekilde cevaptı. Anlamadın sanırım. Birileri yine de bu gelişmeleri beğenmeyip, burun kıvıracaktır. :) Kesinlikle, dediğin gibi en azından tabular yıkılıyor. Tabi ki bir helikopter ürettik diye Dünya'nın en güçlü ordusuna sahip olduğumuzu söyleyemeyiz...
  215. MBrv

Güzel film. 8/10
  216. MBrv

TSK'nın gözbebeği, devlerle yarışıyor

"Montaj olduktan sonra ne kıymeti var." :) *Ordu darbeler ile uğraşmayı bırakınca bir anda level atladı. Helal olsun güzel gelişmeler bunlar.
  217. MBrv

Osmanlı'da cellatlar

Karşılaştırmaya bak. Atatürkçülük bir din değildir ki karşılaştırma yapıyorsun. Atatürkçülük kadar saçma, bu ülkeye zarar veren, hatta hainlik derecesine kadar götüren başka birşey yok. Atatürkçülükten nefret ediyorum. Bunu da açık açık söylüyorum. Sen önce kavramları öğren, tarihine iyi bak...
  218. MBrv

Osmanlı'da cellatlar

Önce ülkemizdeki Atatürkçülere bak istersen. Kelime anlamına bakarsan, evet çok safça hatta doğru bir şekilde kullanılması gerekir. Aynı Atatürkçüler Adnan Menderesi asıp, Turgut Özalı zehirlemedi mi ? Kavramlar üzerinden gidersek anlaşamayız, ancak "Atatürkçü" kesimin bu ülke de ne kadar...
  219. MBrv

Osmanlı'da cellatlar

Tarihle ilgili "Kemalist" kesimin kendilerine öğrettiği kadarını bilenlerin (doğruluğu tartışılır) her fırsatta Osmanlı padişahlarına b*k atmaları hazindir. En önemlisi bir insan düşünün ki ecdadına-geçmişine sürekli iftira atıyor. thepolice2 zehirlerini etrafa saçmaktan vazgeç.
  220. MBrv

Karşı Komşumun Amacı Nedir ?

Dün bir fil gördüm. Uçuyordu. Ondan sonra ne oldu bilmiyorum :P Amerika'nın oyunu bunlar :)
  221. MBrv

Müslüm Gürses Vefat Etti!

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.
  222. MBrv

djvietnam nerede oturuyorsun tam olarak ? Özelden adresi ver, o kadının icabına bakmak lazım :D
  223. MBrv

2 hafta oldu ama daha gelmedi bana.
  224. MBrv

Ev mi aldırır eve mi aldırır bilemem :P
  225. MBrv

Benim neden böyle bir komşum yok :/
  226. MBrv

Baba kız MSN'de pişti olursa!

Hatuna mesaj atayım derken yanlışlıkla babama atmıştım. Aklıma bu anım geldi :D
  227. MBrv

HTC, One İle Tek Model Stratejisine Geçiyor

Eğer HTC One ile güncellemeye önem verdiklerine görürsem, HTC' ye geçerim.
  228. MBrv

Miniklerin "korkunç" taekwondo mücadelesi

Çok iyi ya :D
  229. MBrv

HTC One vs Sony Xperia Z

Kesinlikle HTC One.
  230. MBrv

Almanlar'ın 3'te 2'si Türkiye'yi İstemiyor !

Neden ?
  231. MBrv

Game of Thrones'dan Yeni Fragman

Güzel bir sezon olacak diye tahmin ediyorum. Ama 1 seneye yakın ara vermeli hiç hoş değil. Çok ayıp ettiler :)
  232. MBrv

'Salak Ebru' krizi!

Haberin sunuş şekline bak. "Salak Ebru" Krizi. Görende 3. Dünya Savaşı çıkacak, iki ülke arasında kriz var.
  233. MBrv

Kooperatif nasıl hecelenir?

Katılıyorum sana :)
  234. MBrv

Söyle Rahatla

Badem-Değişmem klibinde Öykü Gürman ne güzel öyle. Sesi de ayrı bir güzel. Bana birşeyler oluyor. Galiba aşgsdfrejfsd...
  235. MBrv

Böylece esprinin içine katıla katıla s*çmış bulunuyoruz :D
  236. MBrv

Samsung Galaxy S3 - Gorilla Glass Ekran Testleri

Gorilla Glass diye güvendim ekran filmi kullanmadım. Şimdi ekran kılcal çiziklerle dolu. Hangi telefon, hangi marka olursa olsun telefonun ekranı çizilir arkadaş.
  237. MBrv

Hotmail Artık Yok

Gmail kullanıyorum, ancak hotmail nasıl kapandı ? Az önce girdim maillerimi kontrol ettim.
  238. MBrv

AliA 'ya katılıyorum.
  239. MBrv

Ne dinliyorsunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=5DD6l3PpL2k
  240. MBrv

Haremde kadınlar göğüsleri açık gezerdi!

Benim için yanlış ve yalan bir açıklama. Tek gayesi dinimizi yaymak isteyen bir padişaha bu şekilde bir karalama kampanyası yürütülmesini sindirmemi kimse benden beklemesin. Sen inanabilirsin ama ben inanmıyorum. Madem bu adama inanıyorsun adamda kanıtını göstersin. Koskoca profesör yoksa...
  241. MBrv

Haremde kadınlar göğüsleri açık gezerdi!

Yazık. Profesör olan birinin açıklamasına bakın. Baya baya saçmalamış.
  242. MBrv

Sürpriz açıklama: İnternet pornosunu yasaklayacağız

Şu konuyu 3 çocuk siyasetine getirdiler yav şaka gibi :D
  243. MBrv

Galaxy S4 Alacak Mısınız?

Aslında fanboyluk değil. Ben Iphone 5'e geçecektim ama hakkında duyduğum ve gördüğüm olumsuz eleştirilerden dolayı geçmedim. Galaxy S4'ün teknik özellikleri Sammobile'da verildi yanılmıyorsam. Ayrıca şu ana kadar Samsung'un sürekli bilgilerini doğruladığı bir site Sammobile. Bu yüzden eğer...
  244. MBrv

Galaxy S4 Alacak Mısınız?

Almayı düşünüyorum inş.
  245. MBrv

Bardak için beklemedeyim, teşekkürler SDN. Geldiğinde fotoğrafını koyacağım :)
  246. MBrv

THY neden kıyafet değiştirir?

Fikir olarak güzel ama elbiselerini ben de beğenmedim.
  247. MBrv

Kitap önerisi

Twilight (Alacakaranlık) serisi.
  248. MBrv

Kupa tamam, sıra bedava sekste!

Olay sırasında takımı teknik direktörü yıkamışlardır. Belki ondan istifa etmiştir :D
  249. MBrv

Galaxy S3 İçin Yeni Batarya Satışa Sunuldu

Telefon kapalıyken şarj edersem 2-3 saati buluyor. Ancak açıkken 1 saat bile olmuyor, çok hızlı şarj oluyor.
  250. MBrv

Kupa tamam, sıra bedava sekste!

Biz burada bu konuyu konuşurken, bunlar icraata geçmiştir bile :)
  251. MBrv

Almanlar itiraz etti, üretim durdu

Almanlar tırsmış :P
  252. MBrv

The Pursuit of Happyness Bütün zorluklara rağmen umudunu yitirmemek, ayakta kalabilmek. Muhteşem film..
  253. MBrv

Galatasaray - Schalke 04 Şampiyonlar Ligi İkinci Tur 1. Maç Ne Zaman, Hangi Kanalda?

Schalke 2 - 0 Galatasaray :P
  254. MBrv

İsteyen herkes elektriğini kendi üretebilecek

Gül zaten ağız alışkanlığı. Değişik şekilleri var rüzgar türbinlerinin. Maliyeti ne yönde peki ? Malzemelere mi gidiyor ? Ayrıca özel değilse toplam maliyetini ve tahminen üreteceği gücü sorayım ? :)
  255. MBrv

Ne gibi ? Yani kendileri mi yapmaya çalışıyorlar amatör bir şekilde ? Ayrıca internetten biraz araştırınca 5000-10000 TL arasında uygun rüzgar gülleri var. Değişik şekillerde :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Bir gün kendime ait bahçeli bir evim olursa neden almayayım bende. Hem güzel bir...
  256. MBrv

Aslında maliyetli değil. Küçük çaplı bir rüzgar gülü, evin elektrik ihtiyacının %70'inden fazlasını karşılayabiliyor.
  257. MBrv

Lisansız elektrik üretiminin önündeki engeller kalktı. Artık isteyen herkes kendi elektriğini rüzgar enerjisi, güneş enerjisi ve su gibi kaynaklardan üretip fazlasını satabiliyor. Örnek uygulamalardan biri İzmir'de hayata geçirildi. İzmir'in Menderes İlçesi'ne bağlı Gümüldür...
  258. MBrv

900 TL'ye telefon önerisi

RedQueen'e katılıyorum. Biraz daha bekleyip gerekirse üstüne çok az para koyup alabilirsin.
  259. MBrv

+1 (Artı bir tv) Frekans Bilgileri

"Öğrenciler ders saatinde namaz kılarken yakalandı ! Flaş Flaş Flaş !" - Uğur Dündar klasiği. Bu rezil herifi savunanlar devam etsin, aferim size.
  260. MBrv

Evet Beyler Yorumları Alalım !!!

Güzel olmuş. Amacın gerçeklikse; dudakların ve kaşın ps ile değiştirildiği anlaşılıyor. Dudakların etrafı yüzdeki renk tonuyla aynı değil. Ayrıca kaşlar gereğinden fazla renklendirilmiş, yani fazla siyah olmuş.
  261. MBrv

Mat mi parlak mi ekran filmi ?

Ben parlak kullanıyorum. Matta arkadaşların dediği gibi ekran kalitesi düşüyor. Ancak leke .vs tutmuyor o önemli. Ama parlakta ise ekran daha canlı tabi ki. Yani karar senin.
  262. MBrv

Mühendislik harikası tatil aracı!

Biz yalnız takılırık yeğen :P (O yüzden sap geldik sap gidecez)
  263. MBrv

Ne dinliyorsunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=B4Dz46oYx30
  264. MBrv

Iphone 4s & Sony Xperia Ion

Tabi ki 4s.
  265. MBrv

Megan Fox İkizi

Ne yaptınız leyn Megan Foxuma. sp1r1va orjinal resmini yollasana sen bana bi bakalim ps kullanmak nasil oluyormus ! :P
  266. MBrv

Sony Xperia İon Satılık

Tabi tabi vardır. Anlıyorum seni :) Eğer varsa ya çakmayı kakalamaya çalışıyordur yada telefon hurdalıktır artık.
  267. MBrv

Sony Xperia İon Satılık

1200 mü ? Komik olma :D
  268. MBrv

Sony Xperia Z'yi Kullandık - VİDEO

Sony güncellemeri geç veriyor. O yüzden sıkıntı. Tek eksiği de bu bence, onun dışında telefonları güzel.
  269. MBrv

Galaxy S3 Root Kaldırma

http://forum.shiftdelete.net/samsung/271772-samsung-galaxy-s-iiiu-odin-ile-guncellemek-3.html, Bu konuyu incele. Stock romu kurduktan sonra istersen silinmez ama kesinlikle silmeni öneririm.
  270. MBrv

Televizyon spermleri öldürüyor!

Televizyonu çıkarıyorum artık hayatımdan :D
  271. MBrv

iPhone 6'dan beklenen 6 yenilik!

Eğer yenilikler buysa rezillik. Adına yenilik diyip geçiyorlar. Halbu ki yenilik değil, var olanları biraz daha geliştirme.
  272. MBrv

Galaxy s3 te klavye ayarlarında sürekli giriş etkinleştirilmiyor

"Sürekli girişi" aktif edebilmen için önce "Öngörücü yazıyı" aktif etmen lazım. Bunu unutmuş olmayasın ?
  273. MBrv

Samsung galaxy s 3 siyah ekran sorunu acil yardım

*#06# yapıp imei numarasını kontrol edin. Telefonun kutusundaki numaradan farklıysa sahte imei numarasıdır. Buradan imei numarasını girip kontrol edin. Cihaz kayıtlıysa sorun yok ancak kayıtlı değilse geçmiş olsun.
  274. MBrv

S3 mini de flash varmı yokmu

Evet olmadığını biliyorum, bakalım tekrar deneyeyim.
  275. MBrv

Hayır 4.1.2 Türkiye stock romu yüklü şu anda. Sizin verdiğiniz linkteki apk ICS için. Jelly Bean'de çalışmaz zaten.
  276. MBrv

__kadıköyRAP__ Hayır yav bende de Galaxy S3 var. Apk dosyasını soruyorum. Çünkü 4.0.4 ve 4.1.1' de denedim Flash Player'ı ancak olmadı. Yani apk dosyasını link olarak atar mısın bana ? Markette yok çünkü.
  277. MBrv

Nasıl yükledin 4.1.2'yi ? Root gerektirir mi, çünkü benim telefon rootlu değil.
  278. MBrv

Güzel bir uçlu kalem almak istiyorum yardım edereniz sevinirim....

Yanlış görmüş olmalısın. 36 € olmasın o :) *Ayrıca kalem çok hoşuma gitti. Görünümü, dayanıklılığı falan. Alınabilir aslında.
  279. MBrv

Cinnet geçiren asker karakolu taradı: 3 şehit 1 yaralı

Allah rahmet eylesin. Mekanlarını cennet eylesin inş. Zorunlu askerlik ya kısaltılmalı yada tamamen kaldırılmalı. Ayrıca sürekli psikolojik eğitimlerle askerlere moral verilmeli.
  280. MBrv

İphone 5 sarj durumu

Iphone'da oyun oynamak, 3g'ye bağlanmak zaten hızlı giden şarjı daha da hızlı götürüyor.. 6.30 saat normal gibi geldi bana.
  281. MBrv

SDN Galatasaray Kulübü

S.a. Beşiktaşlıyım ama arada selam vermek gerekir. Fair play kazansın :P
  282. MBrv

Telefonda en iyi internet hangisi?

djvahset ben 2 sene Avea kullandım. Çalıştığım bölgede Avea sıfırdı. Twitter dahi giremiyordum. Program indirmeye kalksam 10-15 kb/sn gibi komik bir rakamla indiriyordu. Gerçi full çeken yerde bile en fazla 50 kb/sn ile indirmişimdir. Son 2 haftadır Turkcell'e geçtim. Gerçekten aldığı paranın...
  283. MBrv

Kamerası iyi telefon tavsiyesi

Yurtdışından Lumia920'yi getirtme imkanın varsa tek geçer bu kategoride. Gerçekten müthiş kamerası var.
  284. MBrv

Galaxy S3 Root Kaldırma

Root atmadan önce Wipe data/cache yaptın mı ? Eğer root kaldırmak isterseniz Superuser programındaki "Unroot" işlemiyle kaldırabilirsiniz. Ayrıca Cwm'yi kaldırmak için stock rom atman gerekir telefona. Buradan stock romu indirip, telefonu Odin ile güncelledikten sonra Root .vs kalmayacaktır...
  285. MBrv

İran'ın savaş uçağı beğenilmedi

Sadece petrol fiyatları olsa yine iyi. Petrolden tut, mezhep çatışmalarına, Ortadoğu'daki dengelere kadar çörtüşen çıkarları çok fazla. Boş insanların eleştirdiği "Stratejik Derinlik (Ahmet Davutoğlu)" kitabını öneririm. Biraz ağır bir kitap ama gerçekten dengeler için, Türkiye için stratejik...
  286. MBrv

Sevgilinize Hediye: Pembe Notebook

Casper mi ! Uzak dursun.
  287. MBrv

Note 2 mİ S3 mü?

Ben öyle anne babalar gördüm ki 15 yaşındaki çocuğuna A3 alıyor, bu hiç birşey :) *Bunu imrendiğim için değil, sonradan görmeyle alakalı bir durum olduğunu gördüğüm için söylüyorum.
  288. MBrv

Pc açınca internet ışığı sönüyor?

Muhtemelen bulunduğun bölgedeki altyapı fazla hızı kaldırmıyor. Internet sağlayıcısına danış, ama hızını biraz düşürebilirler.
  289. MBrv

Yeni Temple Run Geliyor

Sıvama kısmına geçti artık bu oyun.
  290. MBrv

Samsung Galaxy S3 <3

Hayırlı olsun öncelikle. Ama telefonu çok fazla doldurmuşsun. Gerçekten yüklediğin bu kadar programı, oyunu kullanacak mısın ? Kullanacaksan lafım yok, ama sadece kullanacağın programları yüklersen daha iyi olur bence.
  291. MBrv

Yerli üretime kafayı taktık: Yerli Tramvay raylarda!

Kasası montaj olsun, yazılımı sana ait olduktan sonra ne farkeder ? Görüntüye takılmayın çok fazla. Bu ülkede yazılımı değiştirmek için harekete geçen mühendisler öldürüldü. Bunları da görmek lazım Sn. Mod'um.
  292. MBrv

ASELSAN'ı şoke eden ölüm

Kusura bakma ben yanlış anlamışım. Tamamen doğrusun. İşin garip tarafı bunu "tiye" alıp, "inanıyor musunuz bunlara" diye dalga geçenler olunca çıldırıyor insan. Kusura bakma ben yanlış anlamışım. Tamamen doğrusun. İşin garip tarafı bunu "tiye" alıp, "inanıyor musunuz bunlara" diye dalga...
  293. MBrv

ASELSAN'ı şoke eden ölüm

"Komik olmayın !" derken ? Sen bu mühendislerin gerçekten intihar ettiğine mi inanıyorsun ?
  294. MBrv

Shiftdelete Android uygulaması olsun!

SDN Android uygulaması düzeltilmesi lazım. Login yapmadan girmek istediğim zaman "Program durduruldu" hatası veriyor. Aynı şekilde Logout yapıp çıktığım zaman çıkamıyorum yine aynı hatayı veriyor. Ayrıca bildirimleri göremiyoruz. Bildirim olduğunu görüyoruz ama yönlendirmiyor nereden olduğuna.
  295. MBrv

İran'ın savaş uçağı beğenilmedi

İran tarih boyunca bize ayak bağı olan tek ülke. Sürekli karşı çıkma, menfaat için dini kullanma .vs. mustang ın dediği gibi. Hırlıyor ama birşey yapabildiğini göremedik. Bir STK'nın toplantısına katılmıştım. Ahmet Davutoğlu'da gelmişti. Dediği aynen şöyleydi: "İran ile Amerika'nın sürekli...
  296. MBrv

Merhaba

Hoş geldin.
  297. MBrv

Türkiye'nin milli helikopteri ATAK ilk yurtdışı başarısını kazandı

Çok iyi haber. Görev bilgisayarının yerli olması daha da iyi. İnş. gelişmiş ülkelere de ihracat yapabilecek ihaleleri kazanırız.
  298. MBrv

Söyle Rahatla

Sakin ol, ölünce geçer.