Arama sonuçlarınız

1. S

Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

pesimist bu mesajım yüzünden bana uyarı cezası vermiş. :D Gerekçesi de anlamsız ileti göndermekmiş.. :D Sayın pesimist beni sürekli banla ********
  2. S

Yavaş İnternet 23/04/2010

Burası Ankara.. İnternet bağlantı hızı hala yerlerde sürünüyor.. TTnet'e bir iki.... Tamam... :D
  3. S

Mozilla Firefox güvensiz eklentileri affetmiyor...

Benimki de java toolkit'i engelledi ya. Bende heyecan yapmıştım noluyo diye :D
  4. S

500 LED Işık Birleşirse Ne olur?

Güzel motosiklet farı olur valla xenon gibi :D
  5. S

Yavaş İnternet 23/04/2010

Ankara'da iki gündür ttnet'e sövüyorum sinir oldum. Tamam.. :D
  6. S

Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Burdan bütün ultra süper moderatörlere ve ultrasız moderatörlere sesleniyorum. İçinde TRABZONSPOR geçen hiçbir cümlemi editlemeyin. İsterim hepsini büyük yazarım ister hepsini koyu yazarım. TRABZONSPOR bu boru mu? :)
  7. S

Telekomdan nasıl kurtuluruz... (sabit kazık)

Valla güzel olur. Merkezi sistem takılınca bizim çanak da boşa çıktı. Yağmur yağmazsa hafta sonu bi kavurma yapıyım canım çekti :D
  8. S

Telekomdan nasıl kurtuluruz... (sabit kazık)

Bu çanak antenle internet işi noldu ya?
  9. S

Nokia 5800 XM'e V50 Güncellemesi!

Bende telefondan wifi ile güncelledim. kapandı güncelledi açıldı sonra sistem hatası dedi sonra güncelleme başarılı dedi. Şuan sorun yok ama güncellemeden sonra kendi kendine wifi ile nete bağlandı bi kere nedense.. Office bende de yok...
  10. S

Devlet Facebook'a üye oldu!

Beğen, beğenmekten vazgeç, yorum yap, paylaş, arkadaş öner.. :D
  11. S

Kaspersky Pure İle Tanışın

Denemekte fayda var.. Türkçeleştirmeleri uzun sürmese bari..
  12. S

SDN için modifiyeli Linux yapıyorum. Özellikle Windowçuların önerilerini bekliyorum.

Daha bitmedimi bu yav? Ne modifiyeymiş böyle.. :)
  13. S

Office ücretsiz oluyor

Ayça 22 kamera açıp duracak ellaham..
  14. S

Beşiktaş 0-0 Trabzonspor - Turkcell Süper Lig 29. Hafta

Uşaklar bi beşiktaşı yenemediniz haa
  15. S

Bu Filmi Kim İzlemez?

Bu filmi kim izlemez? Kadir izlemez.. :dirol: Yada inanır ne farkeder işte.. :tt2:
  16. S

SDN Trabzonspor Kulübü

Alia tamamen kalın yazmıyoruz diye mesajımı editleyeceğine saygı duruşuna geçmelisin.. Cümle içinde TRABZONSPOR lafı geçiyor görmedin herhalde... :sleep:
  17. S

Ayakta Bile Duramayan Tembel Kedi!

Kafası güzel bunun yaa :)
  18. S

Japonların yeni robotu insandan farksız

Hadi artık marketlerde satılabilecek hale gelsin şu robotlar.. Çok yavaş ilerliyo teknoloji...
  19. S

Bir adama 4 kişi girerse...

Adam gelene geçiriyo yav helal olsun :D
  20. S

Google Çin'i Terk Etti!

Google'ın tekelciliği hoşuma gitmiyor... Aynı seviyede Google'a alternatif dört beş tane daha popüler tarayıcı olmalı...
  21. S

TTNet'e selam olsun. 0.2 Mbps

Aynı siteden bende test yapıyorum sık sık. 8 Mbps kullanmama rağmen 20-30 Mbps gösteriyor. Hatta bazen 40 Mbps dediği bile oluyor :D Lakin gel gelelim download hızım daha hiç 300 Kbps'e ulaşmadı.. :D
  22. S

İnternetin İşleyişi ( Sade Görsel Anlatım )

Hakkaten olayı iyi özetlemişler.. :)
  23. S

Karayolu Hava Tahmin Sistemi

Benim çok işime yarayacak sağolasın...
  24. S

Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

Sistem dosyalarını görünür hale getirip, masaüstündeki desktop.ini dosyalarını sil ve birde böyle dene. O oyunlarda da bir problem olabilir. Bir de farklı bir yere koy, oraya koyma. Belki altında yatır falan vardır. :)
  25. S

Kızı Çıplak Görüyorum

Bırak reklamları, çıplak kız görmek istiyorsan sokağa çıkman yeterli.. :D
  26. S

Unlocker 1.8.9 (Türkçe)

Uzun süredir kullandığım bir program. Teşekkürler güncelleyelim...
  27. S

Karısının sütünden peynir yaptı!

Ortaya karışık bi kusman gerekiyor.. :D
  28. S

Nokia'dan Şarj Konusunda Yeni Dönem

Benim aklıma gelmişti.. :)
  29. S

Windows 7 Login (giriş) ekranını değistirin

Ben de bu harbikızı zekir.ek'te gördüm ellaham.. Bu arada kocası askere gitti sanırım.. :)
  30. S

8 mbit kadar tarifesinde hızını artırma

Vay bee.. Ben de sınırsız 1 mbit kullanıyordum. 8 MBit'e geçitim. Sık sık test yapıyorum. 10 testten 7'sinde en aşağı 30 MBit görünüyor. Bu da ilginç.. :)
  31. S

Windows 7 Yavaşladı Sebebi Ne Olabilir ?

Çak formatı gitsin :D
  32. S

Bilgisayar açılışındaki "Windows başlatılıyor" ekranını değiştirmek isteyenler aşağıda yazılanları uygulasın; Başlat menüsündeki arama çubuğuna "regedit" yazarak windows kayıt defterini açınız. "HKEY_LOCAL_MACHINE" anahtarına sağ tuşla tıklayarak "find" yada "bul" seçeneğini seçiniz. Kayıt...
  33. S

Eşten Organ Nakline Yeni Düzenleme

Biraz önce Tivibu'nun kısa filmler bölümünde bir video izledim. Hatunlar internetten erkeklerle tanışıyorlar, sonra buluşmak için adres istiyorlar. Buluşunca da organ mafyasının adamları çocuğu alıp organlarına çöküyorlar. Buluşma yeri de Kadıköy iskelesi. İstanbul'da olanlar ayaklarını denk...
  34. S

Kaspersky Internet Security 2010 Kampanya

61. Mesaj Hava sinsi bir şekilde yağmur çisintileriyle çıtırdıyordu. Sonra birden..., :D
  35. S

Kaspersky Internet Security 2010 Kampanya

50. Mesaj Teşekküre ederim key için. :D
  36. S

Şaka ile hamile kaldı!

Yuh yaa... İslamiyet'i öğretmezsen çocuğuna olacağı budur.
  37. S

Konulara Yapılan Yorumları Okuyor musunuz?

Ben okumam.
  38. S

FarCry 2 incelemem tamamen kendimin.

Bu oyunu ben de oynadım hatta hala bilgisayarımda kurulu. Fakat senaryoyu çözemedim. Sanırım çetelerin biriyle anlaşıp diğeriyle savaşmam gerekiyormuş ama kimse benimle aynı tarafta değildi. Herkes bana ateş ediyordu. Senaryo hakkında bilgisi olan var mı?
  39. S

Erkeklerin Kıymetini Bilin

Dağılın ulennnnn :D
  40. S

Arıza Abi sinyal vermeyenlere çatar!

Bu ne dingil bi adam ya :D Bunu varya günde üç öğün şemsiyeye ters otutturacaksın. :D
  41. S

Teşekkür ederim dostum sorun çözüldü. Bir de başlangıçtaki "Windows başlatılıyor" yazısına müdahale edebilirsek bu akşam kardayız demektir. :)
  42. S

SDN FORUM; Biliyorsan paylaş, bilmiyorsan sor yada sus.
  43. S

Arkadaşlar Windows 7 açılırken çıkan "Windows başlatılıyor" yazısını nasıl değiştirebilirim? ---------- saat 21:49 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:45 eklenmişti ---------- Bir de dreamscene ile ilgili konuşulduğunu görünce aklıma geldi. Dreamscene'i aktifleştirince masaüstündeki...
  44. S

Facebook'tan Savaş Yayını Yaptılar

İ-bi-ne-ler...
  45. S

Vasıfsız Arı :):)

:d:d:d:d
  46. S

Gerçeğini Göremiyeceklerimiz..!

Vaooov çok ilginçmiş sağolasın...
  47. S

Degaj yaparken kendi kalesine gol attı!

Kalecinin mallığı :D
  48. S

Bir Bakın Plakaya

İlginç..
  49. S

Diş macunu değil, fırçalama çürüğü engelliyor

Doğal beyazlık istiyoruz.. :/
  50. S

Ubuntu'mu pardus'mu

Vay be adam öyle bir anlatmışki, sokağa çıkıp millete zorla Pardus'u sevdiresim geldi.. :)
  51. S

Sesini Kaybedenlere Teknolojik Ses

Ağzını neden sürekli açık tutuyor yav. Bu kadar uğraşmışlar, daha da geliştirirler bence..
  52. S

Mozilla Firefox 4

Açıkların biri kapatılır bir yenisi başlar. Gündemi takip ediyorsan Rus güvenlik firmalarından birisi iki tane çok tehlikeli açık tespit etti ve bunu medyaya duyurduğu için mozilla vakfı ile bir tartıştılar. Şuan bir iniş sürecinde mozilla. Tabi bu bilinçli kullanıcılar arasında olan birşey...
  53. S

Türkiye'nin En Uzun Köprüsünü Geçemedim

Meksika çıkıyor yav :D ---------- saat 22:33 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:28 eklenmişti ---------- Barajı buldumda köprü yok yav koca barajda :D
  54. S

Türkiye'nin En Uzun Köprüsünü Geçemedim

Adı nedir bu köprünün? Kordinatlarını verin de Google Eart'ta bakalım bi?
  55. S

İnternette maksimum güvenlik için

Hangi durumlarda kafaya kesekağıdı geçirilir bilen biliyor. :D
  56. S

Hangi Linux sistemini kullanmamı tavsiye edersiniz?

Dostum sen bu dördünden hagisini hazırlıyordun? Geçen görmüştüm hatırlayamadım. Bir de senin hazırladığın ISO'yu kurunca, görsellik yada başka birşey için pek bi ayar yapmaya gerek kalmayacak sanırım doğru mu?
  57. S

Korsan İndirenin İnterneti İptal!

Müzik CD'sine para verilmez yav. Sokakta zorla dağıtılmalı bence. :D
  58. S

Günde Kaç Sayfa Kitap Okuyorsunuz?

14 yıl önce Sefiller diye bir kitabın 8 sayfasını okumuştum. :D
  59. S

Dünyanın En Küçük MP3 Oynatıcısı

Paramı buna vereceğime künefe yerim daha iyi.. :D
  60. S

Direksiyon sınavında yapılması gerekenler

Ne gerek var bu kadar şeye yav. :D Ben 6 yıl önce girdim bu sınava. 50 ile gidiyordum şehir içi diye. Arkadaki adam niye öyle uyuz uyuz gidiyosun trafiğe ayak uydur dedi. Ben de 80-100 Allah ne verdiyse asıldım gittim. :) Gırgır şamata bide muhabbet dönmüştü Çorum üzerine. :) Not olarak 95...
  61. S

İnternet olmasaydı acaba şimdi ne yapardık?

Finix ne yav :D
  62. S

Wireless modemler zararlımı ?

Kısırlık yapıyor, çocuğunuz olmaz mazallah. :)
  63. S

Mozilla Firefox 4

Firefox son ortaya çıkan açıklarla kan kaybetmeye başladı. Acilen yeni bir güncelleme çıkarmalılar...
  64. S

Antalyaspor 1-1 Trabzonspor - Turkcell Süper Lig 23. Hafta

Uşaklar bu hiç olmadı varya.. Biz burda şampiyonlar ligi, uefa hesapları yapıyoruz, siz orda... İleriki haftalarda daha iyi olur diyelim...
  65. S

İnternet olmasaydı acaba şimdi ne yapardık?

İnterneti icat etmeye çalışırdım ellaham.. :D
  66. S

Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Ben tutupta tek tek haber okumam. Uyarı balonlarında gözüme çarpan birşey olduğunda ya programı kapatırım yada tıklar biraz haber okurum. :) Televizyonla alakam olmadığı için gündemi takip etme amaçlı kurdum bu programı zaten. Uzaydan mı geldin moduna girmemek maksat.. :)
  67. S

Türkiyenin En Çok Ziyaret Edilen Haber Siteleri

Ben Haber Getir isimli programı kullanıyorum. Bütün sitelerin karışımı olunca neyin yalan neyin doğru olduğu anlaşılıyor.
  68. S

Keçiye Tecavüz Ettiler....!

İnatla direndi mi yoksa kaçınılmaz olduğu için zevk almaya mı baktı acaba?
  69. S

Reklamsız Tivibu Teması

Teşekkürler çok güzel oldu. :)
  70. S

Biber gazı şakası 7 kızı hastanelik etti!

Eşek şakası resmen.. :S
  71. S

İşte Nokia N900! Videosu, fotoğrafları, fiyatı!

Netbooklardan bin kat daha güzel.. Telefon ve kamera özelliği de cabası...
  72. S

İnternet Yönetimi (program) ?

Tam bir kara mizah örneği olmuş.. :) Uğraşma yav, sana haber vermeden bilgisayarı açanın sık topuğuna gitsin.:D
  73. S

ESAT NOD31 Antivirus

Sloganı da "suya sabuna dokunmadan güvenlik" olabilir. :D
  74. S

Oyun simülatörü dediğin böyle olur

Manyak bişi yav.. Gereksiz görmesem alırdım. :)
  75. S

Elektrik Su Telefon Aboneliği?

Ben Tedaş olarak arama yaptığım için bir sonuca varamamıştım. Akıl akıldan üstündür demişler. Arkadaşım teşekkür ediyorum.
  76. S

Elektrik Su Telefon Aboneliği?

Arkadaşlar Ankara Keçiören'de apartman dairesi için elektrik, su ve telefon aboneliği hangi evraklarla nereye başvurularak yapılıyor? Sanırım su için sanatoryum caddesindeki ASKİ'ye gidiliyor ama diğerlerini bilmiyorum. Bir de eski abonelikleri kapatmak için ne istiyorlar? Bilgisi olan varsa...
  77. S

Gelecek Konum Tabanlı Servislerde

5800 ve ömür boyu ücretsiz navigasyon hizmetiyle beraber yeni uygulama ve hizmetleri beklemekteyiz. :)
  78. S

Tivibu Nedir, Nasıl Kullanılır? VİDEO

Ben standart pakete üye oldum. Yılbaşına kadar ayda 1 lira. Geriye dönük bir haftalık yayın akışı ve tv kanallarını kesintisiz izleyewbiliyorum. :)
  79. S

Pardus Hakkında Yardım

O dedi bu dedi şunu dedi falan yazmışsın, birşey anlamadım ama sorun boot etme sanırım. :)
  80. S

Almi ye ne oldu?

Bu arkadaş bir zamanlar banada garip şeyler söylemişti durduk yere. Değişik bir kişiliği var, kalbi temiz olabilir ama çok heyecanlı birisi. Seviyeli bir şekilde tartışmak yere durduk yere parlıyor ve ağzından çıkanı kulağı duymuyor. :) Bir müddet dinlenmesi iyi olmuş...
  81. S

Çocukluğunuzdaki Vazgeçilmez Çizgi Film'ler

Taş devri, şirinler, jetgiller, müfettiş gadget, tom ve jerry vs vs.. :)
  82. S

Video Şiirler, Öyküler (Güncellenecek)

Çok güzelmiş sağolasın.. :)
  83. S

Windows XP'ye Destek Yok

Bence XP iki yıl daha yaşamını sürdürebilmeli...
  84. S

Katılıyorum sana =) Bence albüm sahipleri satış hasılatının binde birinden fazlasını fakire fukaraya dağıtmalı. O zaman sorun kalmaz. =)
  85. S

Toplu sünnet :) +18

Cana geleceğine mala gelmesin, cana gelsin.. =)
  86. S

Kaspersky'den Donanım Bazlı Antivirus

Bi antivirüs cihazı eksikti.. :/ Bilgisayar aldık işte daha yanına kaç tane cihaz alacaz?
  87. S

Güzel yakalamışsın bak. Umarım TTNET tek tek herkesin interneti kapatır da mecburen de olsa millet kurtulur bu beladan.. :)
  88. S

TTnet Web Tv Test Yayınında

Evet sayfada problem var, güvenlik kodu hatalı diyor sürekli...
  89. S

Korsan içerik barındıran siteyi kapatsınlar yav.. Nasılsa alıştılar site kapatmaya... Dişi kuyruk sallarsa, erkeğin suçu ne diye bir laf var. Onlar yayınlamasın, insanlar da indirmesin.. =)
  90. S

Türkiye'de korsan müzik ve film indirme tavan yaptı. Buna karşı yasa hazır. Korsan indirenin ADSL'si iptal edilecek. İşte detaylar; Fransa'da 'Sarkozy yasası' olarak bilinen düzenlemeyle internet sağlayıcıları korsan müzik indirmede sorumlu tutuluyor. Türkiye'de de marttan sonra...
  91. S

İşte size süper bir program FİLE & İMAGE UPLOADER 5.2.0

Bi klasörün içine atıp, Program Files'a yapıştırıp, kısayolunu kullanabilirsiniz. Paylaşım için teşekkürler fakat daha pratik olanları var. Direk dosyanın üzerine sağ tıklayıp bu işi halledebiliyorsunuz.
  92. S

Beyaz, Ziynet Sali'yi rezil etti!

Kusaydınız bi stüdyoya.. :D
  93. S

Yeni Bing Maps Göz Dolduracak!

Ne Google, ne de Bing, en güzeli Nokia Maps.. 5800 için ömür boyu lisans avantajıyla.. :)
  94. S

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Masaüstü dediğin böyle olur. :)
  95. S

Kendi Kanınızla Güzelleşin !

Millet güzelleşecem diye yapmadığını bırakmadı... Doğal olmanın suyu mu çıktı.. :/ Kimi eline yüzüne çamur sürüp güzelleşir, kimi içelim güzelleşelim der.. :) Bunların hiçbirini tasvip etmiyoruz. Lütfen evinizde demeneyin!
  96. S

DNS ile de denedim ama Youtube'a giremiyorum :(

TRKY DNS programını kullanabilirsin. Türkiye'deki sitelerden daha hızlı açılıyor Youtube bende. :)
  97. S

KIS mi yoksa MSE mi?

Kis kullanmanı öneririm bende. Benim Kis 2010 bayadır bişey yakalamıyor. Nası bi bilinçli kullanıcı olduysam artık bütün zararlılardan uzak duruyorum. :) En iyi güvenlik bilinçli olmaktır. :)
  98. S

Seks futbolcuların performansını etkiler mi?

Soru 2: Sex bir spor mudur? :)
  99. S

SDN Trabzonspor Kulübü

Bize Her Yer Trabzon Trabzonspor Ankara Şubesi :)
  100. S

Rocket Dock Kullananlar Yardım!

Sorunun çözümü aşağıdaki konudadır. :) http://forum.shiftdelete.net/diger-yazilim-konulari/132541-bir-programi-pcnin-acilisindan-bir-dakika-sonra-nasil-baslatirim.html
  101. S

Bir Programı PC'nin açılışından Bir Dakika Sonra Nasıl Başlatırım?

Teşekkür ediyorum. Aşağıdaki konuda belirttiğim problemimi, görev zamanlayıcıyı kullanarak çözdüm. http://forum.shiftdelete.net/diger-yazilim-konulari/132308-rocket-dock-kullananlar-yardim.html
  102. S

Bir Programı PC'nin açılışından Bir Dakika Sonra Nasıl Başlatırım?

Bir programı bilgisayar açılır açılmaz değil de, belirlediğim zamandan sonra yada bir dakika sonra nasıl başlatabilirim?
  103. S

Kaspersky Administration Kit Nedir?

Olay anlaşıldı, teşekkür ederim.. Bu arada Kaspersky'ın Türkiye'deki destek sitesi "destek.17.com.tr "Trial Reset programı linki paylaşmış. Fakat Kaspersky kendisi zararlı yazılım olarak görüyor bunu ne hikmetse. :) İnternetteki diğer Trial restlerde böyle bir sorun yok. Ne iştir anlamadım.
  104. S

Kaspersky Administration Kit Nedir?

Arkadaşlar "Kaspersky Administration Kit" nedir, ne işe yarar bilgisi olan var mı?
  105. S

Rocket Dock Kullananlar Yardım!

Arkadaşlar Rocket Dock programını "bilgisayar açılışında çalıştır" seçeneği işaretli ve sorunsuz olarak kullanıyordum. Ancak her ne yaptıysam artık bilgisayar açılınca uygulama başlıyor fakat yanıt vermiyor. Ekranın sol üst köşesine sıkışmış ufacık bir simge halinde kalıyor. Tıklayınca...
  106. S

Samsung i8520'nin Projeksiyon Detayları

Vay beee... *Hakkaten bundan sonra telefona başka ne konulabilirki diye merak ediyordum.. :) Projeksiyonu da gördük, sizce bundan sonra başka ne koyarlar telefona? :)
  107. S

Dünyanın en yumuşak havlusu :)

Banyoda ayak kaymasın diye kullanılabilir bu havlu.. :)
  108. S

Firefox 3.5.7 sürümü problemi

Bankacılık işlemleri derken sorun tam olarak nedir ki? Düşürmek yerine güncelleme yaparak 3,6 kurmanızı öneririm.
  109. S

TV programında tanıştığım genç ile evlenmeye gidiyorum dedi kayboldu

Midem bulandu artık bu sabah programlarından da, bunların sebep olduğu olaylardanda...
  110. S

Erkeklere de Rahimağzı Kanseri Aşısı

Haklısn kardeşim, yorumlara ben de anlam veremedim. Lakin bu sitede yorum sayısını yüksek tutmak gibi bir amaç var nedense. Millet bunun için konuyla alakalı yada değil önemsemeden yorumu yapıştırıyor.
  111. S

Nokia N78 incelemesi - Video

Benim N85 bundan daha iyiymiş. Nokia birbirine benzer telefonlar çıkarmaktan vazgeçmeli artık...
  112. S

İnternette tanışıp tecavüz ettiler.

Şebeke suyuna libido düşürücü ilaçlar karıştırılmalı. :D :D
  113. S

Dikenli prezervatif (meraklısına ) :D

Deveye diken, insanı seven yaranır lafı bu konuyla tam uyumlu oldu sanırım. :D
  114. S

Pardus 2009 internet sorunu

Bunlar senin bilgisayarındaki IP ve DNS bilgileri. Arkadaşınkiyle aynı olacak diye bir kural yokki. Otomatik yapması sorunu giderecektir.
  115. S

Firefox'da Boşlukları Doldurun

Ben bu eklentiyi kullanmadan da bunu yapabiliyorum. 3.6 kullanıyorum. Parola yöneticisi ve forum sayfalarında girdiklerimi hatırlaması yeterli bence. Harici bir eklentiye güvenme gibi bir sorun oluşabilir...
  116. S

Facebook Chat Messenger'da - VİDEO

Msn messenger zımbırtısına da eklenebiliyor olsa iyi olur... ---------- saat 17:41 eklendi ---------- önceki mesaj saat 17:40 eklenmişti ---------- Bu arada video anlatımındaki ingilizve ve kürtçe seçeneği görünmesi oldukça ilginç geldi. Programın Türkçe seçeneği var diyor yukarıdaki...
  117. S

Pardus 2009 internet sorunu

Bi ara bende buna benzer bir sorunla çok uğraşmıştım. Fakat benimki sanal makinede kurulu Pardus'tu. Zaten Pardus'un ağ yöneticisi bölümünde çok fazla bir seçenek yok. Sunucu ismi almayı ve alttaki dns bölümünü otomatik yap direk bağlanıyor.
  118. S

Microsoft 17 yıllık virüs için güncelleme yaptı

Bu virüs 16 bit uygulamalar için geliştirilmiş ve dolaysıyla bi zararı olmadığı için ellenmemiş bugüne kadar...
  119. S

Bu heykel tam 104.32 Milyon Dolar!

Pazarlık payı varsa, cebimde bir lira otuz kuruş bozukluk var.. :)
  120. S

SDN Uzaktan Bağlantı Yardım Servisi

Bence sorunlar ve çözümler forum sayfalarına yazılmalıki, herkes faydalanabilsin. Slogan belli; Biliyorsan sor, bilmiyorsan paylaş... Bence bu foruma yakışmaz bu uygulama... Edit: Slogan olmamış, tam tersi olacaktı. :)
  121. S

Aynı anda 18 kılıç yuttu

Ağzıyla mı yutmuş diye baktım habere ve hakkaten şaşırdım.. :D
  122. S

Köpeğe elektirik yükledi

Bu ne yaaa tozluk gibi :D
  123. S

Virüssüz İşletim Sistemi :D

Yahu ben komik olan tarafını idrak edemedim? :S Adamın biri Ubuntu reklamı yapmış işte kendince...
  124. S

SDN için modifiyeli Linux yapıyorum. Özellikle Windowçuların önerilerini bekliyorum.

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Arkadaşa ben de sizin yaptığınız şekilde özel mesaj atarak bir öneri getirdim ve konuyu kapattım. İçinde bulunduğu ruh halinden ve yogunluktan kaynaklandığını farkedince aşırı tepki de vermedim zaten. İyi forumlar...
  125. S

Bu arkadaşın bilgisayar zımbırtısından geçici olarak uzak kalması gerekiyor sanırım. Ruh sağlığı alarm veriyor. Siz soruma bir cevap verebilir misiniz? Adı Linux olan bir işletim sistemi var mı? Yoksa Linux sadece bir çekirdekten, tabandan mı ibaret?
  126. S

Çok bencilce bir yaklaşım olmuş seninki.. :/ İnsanları bu şekilde mi Linux'a alıştıracaksınız. Belki Linux'ın çeşitli dağıtımlarını çoğu kez kullanan biri olaiblirim ama bu söylediğim olay hakkında bir fikrim olamama imkanı yok mu? Sen mi çok şey biliyorsun, ben mi salağım, açık konuş? İnsan...
  127. S

Linux hazırlıyorum derken, Linux diye bir işletim sistemi mi var? Benim bildiğim kadarıyla Linux tabanlı işletim sistemleri oluyor. Pardus, Ubuntu gibi.. Ben olaya ilk olarak bunu öğrenerek giriyim.. :)
  128. S

NASA'dan Becerikli Robot

Halı sahada kaleci sıkıntısını giderebilir.. :/ :)
  129. S

Bu Yarışta Pistler Tüm Dünya

Bunun üç boyutlu bilgisayar oyunu manyak olur valla. Kendi mahallemizde ralli yaparız. :)
  130. S

Pardus temasını buldum :) http://www.ozgurlukicin.com/tema/masaustu-goruntuleri/890-sgn-isyeri2/
  131. S

Ben Pardus'umu nasıl bu hale getirebilirim? Yardımcı olursan ölümüne Pardus kullanıcısı olabilirim.. :)
  132. S

Şifreler Tarihe Karışıyor!

Editör arkadaş kredi kartın da aynı mantıkla çalışıyor. Sence ne kadar güvenli? :)
  133. S

Ovi Maps 1 Haftada 1 Milyonu Devirdi

N85'i de eklemelerini dört gözle bekliyoruz...
  134. S

"Setup.exe" Virüsü

Kaspersky en kısa zamanda güncellemelerine ekleyecektir bu virüsü...
  135. S

Webcam Donma Sorunu

Packerd Bell Easy Note TJ65 TK005 model laptobun kamerası hem msn ayarlar bölümünde, hem de normal görüşme de donuyor sürekli. Bir de bu kameranın kendi programı var mı bilmiyorum çünkü bende bilgisayarım penceresinde kamera ile ilgili bir bölüm yok. Lakin driver problemi de yok. Var mı bu...
  136. S

Diyarbakırspor 1-2 Trabzonspor - Turkcell Süper Lig 19. Hafta

Hep böyle devam uşaklar...
  137. S

Sınıf başkanı ve yardımcısının inanılmaz dramı!

Bildiğin kaydı yaa valiye :D :D :D
  138. S

Ubuntu 4 Günde elime geçti. Bu Cd ile ne yapılır?

Türkçe olan ulusal işletim sistemimiz, birçok farklı dil desteği içermektedir. Bu cümle daha karizmatik. :)
  139. S

Ubuntu 4 Günde elime geçti. Bu Cd ile ne yapılır?

Bir soğuk savaş mı söz konusu :D Edit: Türkçe Pardus varken gavur dillerindeki Linux dağıtımlarına zaman ayırmamak gerekir. :)
  140. S

Datateknik ve Exper Ayrıldı!

Bilgisayar sektöründe Exper ile aynı şekilde yola devam edilecek. Datateknik olarak farklı bilişim sektörlerine el atılacak.
  141. S

Yeni bir televizyon kanalı geliyor !!!

Tv izleyen var mı hala? :) Ben beş senedir doğru düzgün geçmiyorum karşısına. Televizyonla tek alakam Kurtlar Vadisi dizisi ama onu da netten indirip izliyorum reklamsız. Onun dışında hiç işim olmaz bu zımbırtıyla...
  142. S

Çinliler Google'ı da Kopyaladı

Parantez içinde de Cem Yılmaz'ın "kaynım bana atladı" lafını koysalarmış.. :D
  143. S

Rakip olmak ne alaka yav? Datateknik bilgisayar işini Exper markasıyla yürütüyordu. Şimdi bunun yerine yeni bir marka oluşmayacak ki? Servis işini Datateknik sürdürmeye devam edecek. Ayrıca Datateknik olarak tanıdığınız firmanın uğraştığı bilişim sektörlerini bilseniz şaşırırsınız. Bakınız...
  144. S

Nokia'dan, Telefonlara Radar Projesi

Şuanki GPS programları bunu yapıyor zaten yav. Kimse bilmiyor mu? Nokia'nın Ovi Haritalar programı da buna dahil. Fakat kapalı alanda çalışabilmesi için şebeke sinyali kullanması gerekir ve gsm operatörünüze ücret ödemek zorunda kalırsınız. Kapalı alanda sinyali sadece uydulardan alması...
  145. S

Exper'in olmaması demek, yeni girdiğimiz sektörlere eğilim daha çok olacak demek. Yeni ouşturulan operasyonlar, Exper'in yerini fazlasıyla dolduruyor zaten.
  146. S

"Windows almak zorunda değilsiniz" davasının gerekçeli kararı çıktı.

Bilgisayar alırken işletim sistemi almak zorunda bırakılmamalı kullaınıcı. Free dos alıp, işletim sistemini daha sonra kendisi seçmeli...
  147. S

Tarumaloji dostum Bestler Galactica dizisini sadece ben izlemişimdir sanıyordum :) Teşekkürler duvar kağıtları için, ikisini ekledim masaüstü slaytıma...
  148. S

Tek Tıklamayla Resim ve Dosya Upload Edin!

Bunlar nedir yaa trojenn linki gibi? Bu arada paylaşımın daha önce yapıldığını bilmiyordum kusura bakmayın. Edit: Alıntıyı da temizleyelim, dingilliğe gerek yok...
  149. S

Pardus ekibi merak edilenleri cevaplıyor! Video Röportaj.

Bir forum sayfasında "video açılmıyor" diyenlere sinir olurdum ama burda video hakkaten açılmıyor. :D ---------- saat 07:51 eklendi ---------- önceki mesaj saat 07:39 eklenmişti ---------- Edit: Açıldı :)
  150. S

510 İle Başlayan Numaralar Geliyor!

Geçici değil kalıcı hat istiyoruz. Ayrıca aldığımız kontörü bitirmemiz için baskı yapan hat istemiyoruz. :/
  151. S

Bizimkiler'in Ergun'u vefat etti

Vay beeeee... Çocukluğumuzun simgesi olmuş bi dağ daha devrildi. Yaşlanıyoruz sanırım. Mekanı cennet olur inşallah.. Allah rahmet eylesin...
  152. S

Dünyanın En Hızlı İnterneti!

Ağız açık, dil sarkmış, salya sümük karışmış similey :/
  153. S

Japon işi Zor Mario :)

Sakın multiplayer oynuyoruz deme :D
  154. S

Japon işi Zor Mario :)

Oynayan arkadaş oldukça sabırlıymış, ben izlerken kafayı yedim :D
  155. S

Win 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum. Denetim masasında, "performans bilgileri ve araçları" bölümünde sol taraftaki seçenekler arasında "başlangıç programlarını yönet" seçeneği olan var mı?
  156. S

Klasör İsmini Değiştirmek İçin Yırtınıyorum! :)

Alakası yok. Ben çok program ekleyip kaldırırım. Buna mütakip kayıt defterinin içine etmiş olma ihtimalim de çok yüksek. :) Bu yüzden sürekli Acronis ile imaj alır, sorunsuz olan imajımı yüklerim. Sağlam imajımla fazla oynamazsam bir problem de çıkmaz. Ben hep sıfır hata ile kalmasını sağmalaya...
  157. S

Devamlı restart

Şunları okuyorum da bizim uğraştığımız sorunlar sorun değil valla yaa :D :D :D Fantoma sen daha detaylı bilgi verirsen, sunulacak çözümler daha net olur.
  158. S

İlk Uçağı Kim Yaptı?

:) :) :)
  159. S

Yeni PC için topladığım sistem sizce nasıl? Önerilerinizi bekliyorum.

Bu yorumu "bilgisayar bileşenleri ve donanım" kategorisindeki ürünler için yaptım. Bunu yapmak için piyasada kısa bir fiyat araştırması yapmanız yeterlidir. Ayrıca şahsi görüşüm; Vatan Bilgisayar gibi devasa zincir AVM'lerden sadece kampanya kapsamındaki ürünler alınmalıdır. Bu ürünler...
  160. S

Yeni PC için topladığım sistem sizce nasıl? Önerilerinizi bekliyorum.

Bu fiyatlar Vatan Bilgisayar'a göreyse eğer, sen hatayı en başında yapmışsın.
  161. S

Windows 7'yi XP'ye çevirme

Arkadaş sorunu çözmüş. Neden bu tepkiniz anlamadım :)
  162. S

5800 V40'a Yükseltme Sorunu

Produce kodunu yanlış mı girdin? Bende o telefon yok ama her kodun kendine göre güncellemesi var. Nokia her ülke için aynı anda yayınlamıyor güncellemeleri. Farkı bir produce kodu dene. Ama çok çok çok iyi araştır bu kodu çünkü dönüşü olmayan sonuçlarla karşılaşabilirsin. En basiti uygulayacağın...
  163. S

Yeni bir XP Cd si yazdırman birşeyi değiştirmezki. Sonuçta aynı İSO yu yazdırıyorsun sanırım. Benim önerdiğim şey farklı bir İso ile boot etmen.
  164. S

Orjinal olması güncel driver yüklü olduğu anlamına gelmiyor. İlk başta windows update yapmayı deneyin. Belki microsoft kendi güncel driver ı yükler diyecem ama düşük bir ihtimal. En mantıklısı Toshiba nın sitesine girip en güncel driver ları indirmenizdir. Bu paket olarak atılan programlar...
  165. S

Otobüs ücretlerine devlet el koydu

Bence el atılması gereken en son şey budur. Bırakın bi usülsüz davranış da vatandaşa yarasın ya.
  166. S

Driver probleminden kaynaklanıyor. Çalışmayan bir donanımınız var mı? Yada yanlış sürücü yüklediğiniz bir donanımdan kaynaklanıyor. Win 7'nin kendi sürücülerinden başka sürücü yüklemediyseniz eğer donanımlarınızın yada bilgisayar modelinizin web sitesine girerek en güncel sürücüyü indirip...
  167. S

Dostum o nası bi alet ya kaplumbağa kabuğu gibi :D
  168. S

Daha ayrıntılı bilgi vermelisin. Görmüyor derken direk Win 7 mi açılıyor? Öncelikle bu dizüstü bir bilgisayar ve arkadaşların önerdikleri bios ayarları senin bios unda yok sanırım. Peki başka bir cd yi boot edebiliyor musun? Bunun cevabı önemli. Eğer edebiliyorsan XP cd sinde problem vardır.
  169. S

Windows 7 için anti vrüs

Kis 2010 kurup, bilgisayarı tam tarama yaptırırsan kasma derdi olmaz.
  170. S

Pardus 2009.1'de çıldırtan hata

Ben on günde sanal makineye Pardus kurdum ve internet erişimini sağladım ama ömrümden de on yıl gitti ve araştırmalarıma bir müddet ara verdim. :)
  171. S

Wi-Fi ile Şarj

Olay budur ya. Ankara Kızılay'dasınız diyelim. Binlerce Wi-fi sinyali var. Yolda yürürken bile telefonunuzu şarj etmeniz mümkün olur.
  172. S

Naber Kız?

Naber kız :)
  173. S

Çevreci Baz İstasyonları Daha Pratik

Birgün tripleks villam olursa enerji ihtiyacını bu şekilde karşılayacam. :)
  174. S

Kurtlar Vadisi Pusu 77. Bölüm

Linkler geldi, bi saate ben de reklamsız izlicem inşallah.. :)
  175. S

5800 XM yaptım bi cahillik

Haritalar programını telefonunuzdan kaldırın. Kaldıramıyorsanız hard format atın. Nokia Maps Updater programı ile haritalar programını yeniden kurup, Nokia Map loader programı ile de güncel Türkiye haritasını indirebilirsiniz. Kolay gelsin.
  176. S

İnternet Explorer 6-7-8 için yamalar yayınlandı, işte bağlantılar

Bir saat önce ben de dört güncelleştirme yaptım ama aralarında bu yoktu nedense...
  177. S

Bu yılana dikkat - Video

Varsayılan tepki; Hassssssssssssssssssssss................................binnallah...
  178. S

Pencere Kenarları Eğri Büğrü

Aslında sorunu kısmen çözdüm ama zaman içinde gerçek sebebini tespit ederim. Hangi programdan kaynaklanıyormuş görürüz. Şimdilik ilk önce basic temasını ve ardından geri normal kullandığım temayı yükleyince düzeliyor.
  179. S

Usb Boot Sorunu

Sorun UNETBOOTİN programıyla çözülmüştür. Arkadaşlar Boot edilebilir bir İSO dosyası var elimde ve bunu USB diske yazdırıp, pc yi açılışta bununla boot etmek istiyorum. Bunun için bir program mı gerekli? Zira ben İSO'nun içeriğini direk USB diske kopyaladım olmadı.
  180. S

Çözümü yok malesef. Kayıt defetri dosyalarından biri bozulmuş ama hangisi bilen yok. Umarım senin de benim gibi Acronis yada başka bir yedekleme programıyla hazırlanmış bir yedek imajın vardır. Aksi halde pamuk eller formata. :)
  181. S

Üç günlük hava tahmini veren gadgeti paylaşır mısın dostum? :)
  182. S

Başlangıçta themes diye bir servis çalışmıyorki zaten. Hizmetlerden bahsediyorsan eğer, hepsini kapatmak biraz absürt bir fikir olur. :)
  183. S

Sende pencere kenarlarım yamuk yumuk diyosun öyle ni? Yanlız olmadığıma sevindim. :) Ben K-Lite Codec ve Media Player Classic kullanıyorum. Edit dediğin nedir? Wideo düzenleme programından bahsediyorsan eğer, kullanmıyorum ben.
  184. S

Pardus Tema ve Ağ Sorunu

Bu konuda sanal makine diye genelleme yapılamaz ki. Her sanal makine programının kendine göre özellikleri var. Ben de gittim ücretsiz ve Türkçe diye beni en çok uğraştıracak olanı seçtim. Sanal makine programlarının en iyisi ve mümkünse Türkçe olanı hangisi?
  185. S

Windows'ta problem olduğu fikrine katılıyorum. Zira Acronis ile bir önceki imajımı yüklediğimde sorun olmuyor. Ben sonradan birşey yapıyorum ve bu hale geliyor gibi. Ama ne yaptığımı bi anlamadım. Her seferinde oluyor bu. Tema ve masaüstüyle fazla oynuyorum bu aralar, ondan herhalde.
  186. S

Bu gerçekten ilginç bir durummuş. Kendi gözlerimden bile şüphelenmeye başlamıştım. İki kişi ile beraber bir test yaptım. Monitöre bakınca hepimiz eğriliği farkedebiliyoruz. Aynı noktaya çok uzun süre bakınca eğrilik olmuyor gibi sanki. Fakat ekran görüntüsü alınca problem yok görünüyor. İyice...
  187. S

Pardus Tema ve Ağ Sorunu

Sorun çözülmüştür. Burda gerekli bilgileri yazdım. İlgilenen olursa inceleyebilir. http://www.chip.com.tr/forum/pardus-ag-sorunu_t148313_wp1.html
  188. S

Pardus Tema ve Ağ Sorunu

Dostum dediğin gibi değil işte. Resimlerde gösterdiğim ayarlar fark ediyo. Farklı bir ayar yaparsam ağ kablosu takılı değil uyarısı veriyor pardus. Ağ bağlantısını sağlayabildiği ayarları yapıncada internet erişimi olmuyor. Bu çözülecek gibi birşey değil sanırım. En güzeli başka linux...
  189. S

Pardus Tema ve Ağ Sorunu

Dediğin gibi köprüyü kaldırdım. Normal Kablosuz Ağ Bağlantısını kullanarak Windows internete bağlandı. Şimdi Virtual Box ayarlarımı nasıl yapacam peki? Aşağıda resimlerdeki ayarlardan ben birkaç olasılık denedim olmadı? İlk resimde neyi seçersem seçiyim ikincideki seçenekler değişmiyor zaten...
  190. S

Pardus 2009.1 Anthropoides Virgo Duyuruldu!

Sorunumun detaylarını bu başlıkta belirttim. Bakabilir misiniz? http://forum.shiftdelete.net/linux/126454-pardus-tema-ve-ag-sorunu.html
  191. S

Hayır. Gerçek çözümü bulunamıyorsa Acronis'te. :)
  192. S

Pardus Tema ve Ağ Sorunu

Dediğiniz gibi Wireless kartı ile Virtual Box kartını köprüledim. Mac Bridge Miniport diye bir ağ kartı daha eklendi ilgili bölüme. Win 7'nin bağlantısı da kesildi. Ağımı "Ev Ağı" na çevirdim. Win 7 düzeldi internete girebiliyorum. Pardus'u açtım ve ağa bağlayabildim bu sefer. Fakat ağ bağlantım...
  193. S

Pardus'a Ait Herşey (Okumadan Başlama)

Arkadaşlar Win 7 üzerinde Virtual Box 3.1.2 ile Pardus 2009.1'i kurdum. Fakat bu konuda bana yardımcı olabilecek bir döküman bulamıyorum. Hep Pardus üzerinde Virtualbox ile ilgili bilgi var. En basiti Pardus'u internete bağlayamadım. Bu konjüktöre göre bana yardımcı olabilecek döküman var mı acaba?
  194. S

Arkadaşlar Virtual Box ile win 7 üzerinde kurdum ben bu sistemi. İnternete bağlanmak için köprümü falan birşeylar yapılıyormuş. Yaptım, Win 7 de bağlanmayı başardım ama Pardus internete bağlanmıyor. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Pardus'u da kullanmak istiyorum ben.
  195. S

Sen de bu konuyu inceleyip fikrini belirtir misin rica etsem? http://forum.shiftdelete.net/windows-7/126455-pencere-kenarlari-egri-bugru.html
  196. S

Ya arkadaşlar ekran görüntü ile pek belli olmuyor. Bu dediğim olay sadece sağ tık menüsünde değil. Pencerelerde daha çok belli oluyor. Mesela Explorer sayfasını açtığımda üstteki sekme çubuğu eğri büğrü oluyor. Üstteki arkadaşın dediği gibi Win 7 Basic temasını yükleyince düzeldi. Fakat areo...
  197. S

Ahanda bir gelişme söz konusu valla :D Kardeşim dediğin giib Windows 7 Temel temasını yükledim sorun düzeldi. Peki farklı bir tema kullanınca neden böyle oluyor? Hatırladığım kadarıyla eski bilgisayarımda XP kullanırken de bu sorun vardı ve ben Vista teması yüklediğimde sorun düzeliyordu.
  198. S

Penguin masaüstü sadeliği bu olsa gerek. Herşey tertipli düzenli ne güzel :D:D
  199. S

http://img704.imageshack.us/img704/9193/adffi.jpg Bakın bu resimde daha belirgin. Altta Kişiselleştir yazısını hiza alırsanız farkedeceksinizdir.
  200. S

Dizüstü bilgisayar monitörü bu. Öyle bir ayar yok.
  201. S

Bu sorun, sorun olma özelliğini koruyarak tarihe karıştı. :) Ben de Acronis imajımı yenileyip yoluma devam ettim. :)
  202. S

Dizüstü bilgisayar bu. Ekranımda Generic Pnp Monitör diye geçiyor ama LCD herhalde işte. Refresh Rate bölümünde sadece 60 Hz var nedense.
  203. S

Kontrol ettim, açık olan gölgelendirmelerin hepsini kapattım. Bilgisayarı yeniden başlattım. Değişen birşey olmadı.
  204. S

Konu teknoloji olunca sen şimdi heyecanlanıp ağzını tutamazsın biliyorum ama forumun düzeni için herkesi olduğu gibi kabullenmek gerekir. :) Bu dizüstü bir bilgisayar. Tüm sürücülerim de güncel. Harici monitör bağlayıp öyle de denedim değişen birşey olmadı. Eski bilgisayarımda da böyle...
  205. S

Ekran derinliği 32 bit zaten. Yineleme hızı bölümünde sadece 60 hz var. Ekran kartım Nvidia Gt240 m. Bu olay başka bir bilgisayarda da oluyordu.
  206. S

http://img229.imageshack.us/img229/2026/yenibitelemresmiv.jpg Resimde pek belli olmadı ama işaretleridiğim yerler, yani menü penceresinin kenarları düz değil ve bunun gibi normal bir pencere açtığınızda da sağı solu, üstü altı düz olmuyor.
  207. S

http://img229.imageshack.us/img229/2026/yenibitelemresmiv.jpg Resimde pek belli olmadı ama işaretleridiğim yerler, yani menü penceresinin kenarları düz değil ve bunun gibi normal bir pencere açtığınızda da sağı solu, üstü altı düz olmuyor.
  208. S

Arkadaşlar Windows 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum. Pencere kenarları, yada masaüstünde sağ tuşa bağtığımız zaman çıkan menü penceresinin kenarları yamuk görünüyor. Herhangi bir pence, internet sayfası, mause sağ tık menüsü hepsinin kenarları eğri. Clear Type ayarlarını da yaptım.Bu Xp...
  209. S

Pardus Tema ve Ağ Sorunu

Sorun çözülmüştür. Chip forumdaki arkadaşa teşekkür ediyorum. Burda gerekli bilgileri yazdım. İlgilenen olursa inceleyebilir. http://www.chip.com.tr/forum/pardus-ag-sorunu_t148313_wp1.html ----------------- Arkadaşlar windows 7 üzerinde Virtual Box 3.1.2 ile sanak makineye Pardus...
  210. S

Arkadaşlar Windows 7 Ultimate 32 Bit kullanıyorum. Pencere kenarları, yada masaüstünde sağ tuşa bağtığımız zaman çıkan menü penceresinin kenarları yamuk görünüyor. Herhangi bir pence, internet sayfası, mause sağ tık menüsü hepsinin kenarları eğri. Bu Xp kullanırkende böyle oluyodu. Bilgisayarı...
  211. S

Ben Win 7 kullanıyorum ve böyle bir seçenek yok. Arkadaşın dediği gibi kısayol oklarını regeditten kaldırdım.
  212. S

Virüs Bir Sürü

Kaspersky yedi göbek sülalesine kadar temizler :D
  213. S

Motorun çalışma prensibi

Mükemmel yapmışlar yaa :) İnsanın böyle bişey çizesi geliyor. Bunu çizmek ne kadar zaman almıştırki?
  214. S

Tasarım bitti.Eleştiriler?

Beşbuçuk bin liraya laptop mu satıyosunuz yav :D İşe bak, bi araba parasına höt kadar alet satılıyor :D
  215. S

1mb to 8mb Adsl

Tamam işte 15 GB dolunca benim interneti komple keser bunlar :D
  216. S

1mb to 8mb Adsl

Çok iyi yaaa :D İyi de gökten taş düşse bizim kafamıza gelir. Ben 8 mbps'e geçersem kota dolunca internetimi direk keserler benim. :D
  217. S

Dediğinle beraber daha nereleri kurcaladım bi bilsen :) Sözünü etmişken o bölümde dizini seçtiğimizde yeniden başlattıktan sonra etkinleşiyor sanırım. Öyle olmasa bile çözüm o değil çünkü dizin seçili zaten. Birde ilk başka sol üst köşede bir pencere oluyor. İçinde çöple masaüstü dizini klasörü...
  218. S

Benim problemim masaüstüne kısayol eklediğim klasör simgeleri sol üst köşeye üst üst birikiyor. En üsttekine ssağ tıkladığımda ilgili seçenek yok yada solla tutup sürükleyemiyorum. Masaüstü önemlidir benim için. Sizin masaüstünüz nasıl? Benim bu sorunum neyden kaynaklanıyor?
  219. S

Notebook isyan etti. Yardim

Laptopbun içini açman garanti olayını etkilemezse, ekran kartına bir bakmanı öneririm. Problem meydana geldiği sırada göz temasıyla anlayabileceğin bir değişiklik oluyor olabilir. Sonuç olarak ekrandan değil, ekran kartından kaynaklanıyordur. Bios'ta ekran kartıyla ilgili bölümleri...
  220. S

Hafızalardan silinmeyen o atlayış!

Bildiğin uçuyor adam yav :)
  221. S

Im Windows 7 PC Windows 7 Masaüstü Teması

Teşekkür ederim, bunun gibi birçok site var ama Türkçe gadget sıkıntısı var sanırım internette.
  222. S

Gizli simgelerin gösterim şekli

Katılıyorum. Bende iki satır kullanıyorum. Üst satırda program kısayollarım var, altta da açılan pencerelerim.
  223. S

VMLite XP Mode Version 3.1.2 for Windows 7 is ready

Teknolojiyi, işlemciyi bi kenara itip, ilk önce insan gibi konuşulması gerektiği konusunda telkin alacak yaşı geçmiş olman lazım. Konuşulacak birşey kalmamıştır.
  224. S

Bu nasıl bi üsluptur yahu! Bunun gibi insanları neden bu sitede tutuyorlar! İnsan gibi konuşabilmekten yoksun olmayın arkadaşlar!
  225. S

Grafik hizi çok yavaş

Benim bilgisayarımla aşağı yukarı aynı sayılır. Win 7 için değilde Win 37 için düşük olabilir. :)
  226. S

Kum saati sorunu

Proce Explorer programıyla işlemcine hangi program yükleniyor, çetelesini görebilirsin.
  227. S

Im Windows 7 PC Windows 7 Masaüstü Teması

O takvim temaya mı ait? Bir de sidebar için Türkçe ve çalışan doğru dürüst gadget bulamıyorum? Elinde olan var mı?
  228. S

Dikkat!!! Win7 Güvenlik Gün.(KB972270) Yüklemeyin

Sorun yok gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz. Tabi ne işe yaradığını bilmeden. :)
  229. S

Almi bahsettiğim işlemciye sahip bir laptop Virtul PC XP mode çalıştırıyorsa konuşmaya gerek kalmamıştır diye düşünüyorum. :)
  230. S

İyi de ben kötü AMD Athlon 64X2 1,6 Ghz işlemcili bir laptopta çalıştırmıştım XP Modu. Buna ne diyosun? :D
  231. S

Klavyen arızalanmış olabilir mi? :) Dizüstü değilse farklı bir kalvye denemelisin yada klavye sürücün güncel mi bir kontrol et istersen.
  232. S

Biriniz desteklemiyor, kişiden kişiye değişir demişsiniz, biriniz de dedesini bile koşturur manasında bişey söylemişsiniz. :) Almi özellikle mi T6600 desteklemiyor ve neden? Zira ben çift çekirdek işlemci olması yeterli diye biliyordum. Bu arada Rise Virtual PC'den bahsettiğimizi sanıyor...
  233. S

Core 2 Duo T6600 2,2 Ghz işlemcim var ve 3 GB Ram var. Yeterli olur muki? ---------- saat 18:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 18:18 eklenmişti ---------- Bir de bu iki programla da sanal makinede Pardus çalıştırabilir miyim? :)
  234. S

Virtual Machine diye mi yazılıyor senin dediğin? Büyük ihtimal benim aklımdaki buydu. Sanal makine oluşturmak için herkesin kullandığı meşhur bi programdı işte. Bu programla Microsoft'unki arasındaki fark nedir? Hangisi daha iyi?
  235. S

Virtual Pc programı Microsoft'un mu? Ben başka bir firmanın ve pro sürümü ücretli diye biliyorum, doğru mu?
  236. S

Bu işlemciler neden Türkiyede YOK

Gidip almazsanız o fiyata satılmaz. O işlemciyi hangi amaçla alırki bir insan? Nasa'daki mühendislerde yok bizdeki sistemler be. :) Zart zurt oyununu benim makinem çalıştırmıyor artık eskimiş diyip bilgisayarını değiştiren bir kullanıcı kitlesi var bu ülkede. :)
  237. S

Psikorsist - Beyaz Show - Kutsal Damacana

On numara olmuş gerçekten.. :)
  238. S

Trabzon'da 683 bina yikilacak!

Çok iyi bir fikir.
  239. S

Seyirci onları görmekten sıkıldı

Bunlar insan mı? :)
  240. S

Dalgın Adam Ölü Adamdır

Güzelmiş.. :D
  241. S

Sibel Kekilli'nin rolünü Fehriye kaptı

Sibel Kekilli adı geçince herkes aynı şeyi mi düşünüyor? :D
  242. S

Microsoftun verdiği Virtul Pc programıyla başka işletim sistemi kurmamız mümkün müdür?
  243. S

Kurbağa yenilir mi hiç?

Canım künefe çektiydi, midem bulandı şimdi.. :/
  244. S

Bu işlemciler neden Türkiyede YOK

En iyi işlemci, hatta en iyi teknoloji ucuz teknolojidir. Teknoloji dünyada artık lüks olmaktan çıkmıştır ve teknoloji üreten firmalar ekonomik fiyatlandırma savaşı sürdürmektedir.
  245. S

Kedinin taranmaya karşı cevabı

Hapçı mı bu kedi be psikopat gibi tip var :D
  246. S

Microsoft' tan Windows 7 RTM 7 UP Teması

13,7 MB dosya bu şekil duvar kağıtlarından mı ibaret? :) Bu arada senin my.opera'daki kağıtlarından biraz aldım. :)
  247. S

Profilinize kimler bakmış (%100 çalışıyor)

Millet kafayı yedi :D
  248. S

Microsoft' tan Windows 7 RTM 7 UP Teması

Verdiklerini temanın ekran görüntüsünü koyacak bi babayiğit yok mu? :)
  249. S

Firefox 3.7 Yalan Oldu!

Kullanıcılar açısından oldukça faydalı bir fikir...
  250. S

Kaspersky da Key Kullanmayınca Devam Edermi?

Kaspersky sağdan soldan bulduğunuz keylerin farkında. Nasıl mı? Ana pencere üzerindeki "Güvenli Bölge" kısmına gidin. Orada bulunan seçeneklerden herhangi birinin yanındaki ünlem işaretini tıklayın ve açılan sayfayı Google Trasnlate ile Türkçe'ye çevirin. Sonuç ortada. Daha sonra Key'i silip...
  251. S

Türkiye'de İnternet Nereye Gidiyor?

İnternet nereye gidiyor bilmiyorum ama fiyatı yüksek olan bu ülkeden geçiyor.
  252. S

Windows 7 Sisteminize Kaç Puan Verdi?

En düşük olan "Disk veri aktarım hızımmış. 5,5 Diğerleri 6'nın üstünde...
  253. S

Siyasi Konular Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Teknoloji içerikli bir forummdan da böyle bir hareket beklenirki. Çok yerinde bir uygulama.
  254. S

İşte ürküten güç

eğer araba bunlarsa, bizim bindiğimize araba diyenin ben taaa :D
  255. S

Belgesel Çekimi...

Biz boşuna yaşıyoruz, o boşuna ölmüş çok mu? :D
  256. S

Bir İran otomobili daha Türkiye'de!

İran araba yaptıysa, bizim uçan halı yapmamız lazım. :)
  257. S

Tuzgibi

O programı ben de istiyorum. Fotoğrafı görünmez yapıyor yav. Fotoğraf falan yok ortada. :D
  258. S

Pacemaker Editor 2.0.2

İçimizde Dj olduğunu iddia eden bu tür programlara anlam veremiyorum. DJ programın içinde bizde değil. :)
  259. S

En İyi Konsept Otomobiller

Fazla GMC GRANİTE'si olan var mı? :)
  260. S

2009'un En İyi Oyunlarını Seçtik!

Benim 5 dakikadan fazla oynadığım tek oyun Far Cry 2 oldu. :)
  261. S

Komşu Kızı (:

O gözlerle erkekleri saygı duruşuna geçirir yav :)
  262. S

2047 yılında İstanbul

Yıkanmış çamaşırların asılmasına müsade edilir artık herhalde.. :)
  263. S

Yıldızların Konumunu Telefonunuz Söylesin

Mükemmel bir hizmet.
  264. S

En iyi yabancı dizi hangisi?

Stargate Atlantis...
  265. S

MSI'dan çift ekranlı dokunmatik dizüstü konsepti

Ekran sürekli kirlenir yada çizilir yav. Buna nasıl bi çözüm getirmişlerdirki? Üzerine günlük değiştirilmesi gereken bir jelatin mi yapıştırdılar acaba? :)
  266. S

Ya bu iş umrumda değil ama inada bindi şimdi, yapmam lazım. Dediğin gibi yaptım. 4 KB boyutu var ve uzantısı da jpeg olduğu halde geçersiz dosya diyor hala sinir etti beni!!
  267. S

boyutlandırmayı paint de yapıyor zaten. Laikn 19 Kb düşürülmüş bir resimden ne hayır gelir? Ve hangi formatta olması gerektiğini bulamadım. jped, png, gif hiçbirini kabul etmiyor.
  268. S

Geçersiz dosya tipi diyor sürekli ve en altta 19,5 kb en faz dosya boyutudur diyor. bu boyuta nasıl düşürecez?
  269. S

WinMend Folder Hidden -Ücretsiz

"Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Gizleme işlemi yaptıktan sonra herhangi bir format işlemi yada benzer bir işlem yaparsanız dosyalarınıza ulaşamayabilirsiniz." Bu ne demek oluyor? Format attıktan sonra giden gider zaten?
  270. S

Kaspersky ve İDman

Bu bölüme koyduğumuz programlar hangi mantıkla çalışıyor? Buraya programı ekledikten sonra burdan kısayol atmamız gerekiyor masaüstüne sanırım? Kaspersky'ın yardım bölümü Türkçe'ye çevrilmemiş. sizin bir fikriniz var mı bu konuda?
  271. S

Kaspersky ve İDman

Ben buolayı neden daha önce kullanmadım yav. :) Bu özellik hakkında bildikleriniz nelerdir paylaşır mısınız? Windows Live Mail programını burdan çalıştırırsam, maillerim bilgisayarıma kaydedilmez mi yada firefox u burdan çalıştırırsak çerezler bilgisayarı her kapatışımızda silinir mi?
  272. S

Pardus 2009 Başlangıç Problemi?

Dostum ilgin için çok teşekkür ederim. Konuda bahsettiğim sorunu bu şekilde çözdüm. Hatta bi iki saat pardusu baya bir kurcaladım. Kendime göre bir eleştiri yapmam gerekirse biraz daha geliştirilmesi lazım gibi. Pardus 2013 falan tam oturmuş bir sistem olacaktır. :) Şuan aklımda milyonlarca...
  273. S

evet verdiğiniz bağlantıda tam da benim sorunuma cevap verilmiş çok teşekkür ediyorum size. Lakin burda Pardus'u çalışan CD ile başlatın diyor. Ben kurulan iso indirmiştim internetten. Şimdi bir de çalışan olanı mı indiriyim? Pardusu kendim başka bir şekilde başlatabilir miyim? Bir yolu var mı...
  274. S

Pardus Cd ile Grub'u kurtarmayı biliyorum ama sizin de dediğiniz gibi başlangıç ekranında Grub'u değil de Windows'taki işletim sistemi seçebildiğimiz ekranı görmek istiyorum.
  275. S

Boş bırakamıyorum. Sadece Windows 7 var o bölümde.
  276. S

Arkadaşlar C sürücümde Win 7 kurulu ve bende D sürücüme (40 GB) pardus 2009 kurdum. Fakat kurulum sırasında Grab programını her açılışta görmek istemediğim için "başlangıç bilgilerini seçili diske yükle" seçeneğini seçtim. Orda bir de şöyle bir not vardı. "Bu seçeneği seçerseniz kurulumdan...
  277. S

Cin Ali

Burdan şu sonuç çıkarılır; Ali gay..
  278. S

Kumandalar tarih oluyor!

Patent meraklısı olan sen olmayasın? :D
  279. S

Yabancı bir TV'ye çıktım!!!

Komik mi? :/
  280. S

32bit-64bit Windows 7 karşılaştırması

Gerçekten çok açıklayıcı ve faydalı bir çalışma olmuş, eline sağlık.. Adobe'nin 64 bit flash player sürümünün olmaması da çok ilginç gerçekten. Sen yazdıklarını baz alarak verdiğim karar şudur; 32 bit kullanmaya devam edeceğim. Zaten notebookumda 3 GB ram var. 64 bit'e de bir yıl sonra...
  281. S

64 Bit işlemciye sahip bir notebook'a 32 bit Win 7 kurmanın faydası yada zararı nelerdir? 64 bit Win 7'nin 32 Bit'e göre avantajı ve dezavantajları nelerdir?
  282. S

İşte Geleceğin Kimlik Kartı

Bence daha da geliştirilebilir.
  283. S

Quick Start

Tamam eline sağlık, bu kadar uğraşmışsın emek vermişsin ama anlamadığım birşey var. Winamp yada başka bir exe'yi açmak için neden bu kadar şey yapalım ki? :) Kullanışlı olması için biraz daha pratikleştirmelisin... Kolay gelsin...
  284. S

Taşınabilir Harddiski Şifreliyecek Program Arıyorum!!!

Bu kadar etkilimiydi o yav? Ben boştan yere ram işgal etmesin diye hizmetlerden durdurmuştum kendisini. :)
  285. S

Şevval Sam - Git

Aşık olduğun Melek popüler olmayacak arkadaş! Ne o öyle her yerde, herkesin ağzında... Cık.. Cık.. Cık...
  286. S

Kaspersky Kasmış Olacak ki...

Bir de şu 2010 sürümünü betadan çıkarsalar ne güzel olacak varya.. :) Ya arkadaşlar ana pencerede alt tarafta bulunan kaç tane zararlı bulduğunu gösteren bölüm varya, tüm raporları ve yedeklemeleri silmeme rağmen sıfırlanmıyor. Niye? :) Sonu 736 ile biten 2010 en son sürümü kullanıyorum.
  287. S

Teşekkür ederim, sorun çözüldü...
  288. S

Windows Update ile Türkçe dil paketini yükledim. Ancak açılış ve kapanıştaki yazılar ingilizce kaldı. Bunun dışında bir problem yok. Bunun çözümü var mı?
  289. S

Beynimizin algı harikası

Hakkaten vay anasını sayın seyirciler olmuş.. ((:
  290. S

Bilgisayarı Dos Ortamında Başlatmak İçin? YARDIM!

Çok teşekkür ederim indiriyorum. Benim 320 GB diskim var. Asıl sorunum Win 7 kurulum sayfasında disk bölümlemesi yaptığımız ekranda 100 MB ve 320 MB diye iki disk gözüküyor. 100 GB olan yeri siliyorum. Sadece 320 GB diskim görünüyor ve bu diskten 70 GB yeni bir bölüm oluşturduğumda 100 GB olan...
  291. S

Bilgisayarı Dos Ortamında Başlatmak İçin? YARDIM!

Ham bir harddisk ve işletim sistemi CD'si olmadan bilgisayarı Dos ortamında başlatıp sadece Disk bölümlemesi yapmak istiyorum. Bunun için bir başlangıç CD'si oluşturmam ve Fdisk denilen programa ihtiyacım var sanırım. Bu konuda daha ayrıntılı bilgisi olan var mı?
  292. S

Kumandalar tarih oluyor!

Bu ülkeye gelirse sıkıntı yav... Millet yanlız kalınca cinsel organının hareketleriyle kanal değiştirmeye çalışır.. :)
  293. S

Windows 7 USB'den yükleyince çıkan sorunlar

Ben 1 TRB'lık sata harddiski USB kutusuna koydum, bi kısmını ayırıp buna kullandım bir sorun çıkmadı. CD'den daha çabuk kuruldu. Bir de farklı bir USB bellekle deneyebilir misin? Sen hangi marka ve boyutta bir bellek kullanıyorsun? Piyasadaki bazı dandik ürünler bu konuda sıkıntı yaratabilir...
  294. S

SpeedFan v4.40

Fanla ilgili sadece Automatic Fan Speed kısmı var. Onun dışında ne bir bilgi var ne de başka bişey?
  295. S

GoogleDNSHelper

TRKY DNS programını güncellemişler ve DNS testleri çok çok kısa sürüyor. Hatta yurtiçi ve yurt dışı diye iki farklı dsn seçebiliyosunuz. Bu program neler yapabiliyor? Daha ayrıntılı bir bilgi yok mu?