Arama sonuçlarınız

1. D

Windows 7 Sürücü Seçme Hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba arkadaşlar, Şuan da windows 7 yüklüyorum ve "nereye yüklemek istiyorsunuz" ekranındayım.Burada C veya D yok.Disk 0 Bölüm 1 var.232 gb boş alan var.Oraya kurmak istiyorum ancak kuramıyorum."Kur yeni bir sistem bölümü oluşturmayı veya varolan sistem bölümünü bulmayı başaramadı.Daha fazla...
  2. D

Windows 7 Yükleme Hatası

Merhaba arkadaşlar, Bugün geleneksel bilgisayar temizleme günlerinden birini yaşarken, bir hata ile karşılaştım.Windows 7 Ultimate yüklü masaüstü bilgisayarım açıkken windows 7 cdsi taktım ve yeniden kurmak istedim. Herşey çok güzel giderken "Yüklemeler tamamlanıyor..." kısmında uzun bir...
  3. D

Hiç Birşeyi Açamıyorum

Arkadaşlar az önce bilgisayarımın başına geçtim windows 7 yüklü bilgisayarımı açtım ve ne göriyim .exe uzantılı program simgeleri uTorrentin simgesine dönüşmüş ve açmaya çalıştığımda mesele "CCleaner.exe çalıştırılamadı" diyip uTorrenti açıyor. uTorrenti sildim hala uTorrent simgesi duruyor ve...
  4. D

Expression Studio 4 Kurulum Hatası

Arkadaşlar eskiden expression studio 3 kullanıyodum güzelcene.Dedim 4 çıkmış artık terfi etme zamanı geldi.Yüklemeye çalışıtrken şu hata ile karşılaşıyorum:
  5. D

Matematik ile ilgili bir soru

1. sormak istediğim soru bu : Elimizde, bir masa üzerinde yan yana sıralanmış, bir yüzünde "1" diğer yüzünde "2" yazan 4 adet kart var. Bu kartları kullanarak kaç farklı sayı yazabiliriz? 2. sormak istediğim ise : İki boyutlu koordinat sistemi üzerinde (3,2) noktasını (1,1) noktası...
  6. D

İnci Sözlük Hacklendi

An itibariyle hacklendi. tokmakci.sozlukspot.com'un sahibi sanırsam. http://inci.sozlukspot.com
  7. D

Değişik Fontlar Yardım

Merhabalar, Şu sıralar bir blog açtım, onun temasıyla uğraşıyorum şuan. http://ultrasmovement.blogspot.com/ şu blogta "ultras movement" yazısını arkadaş photoshop ile mi yapmış yoksa böyle değişik fontlar var mı ? Teşekkürler. --- Mesela burdaki gibi http://www.kapalidasin.com/
  8. D

Asp - Login Formu

Merhabalar, Asp de bir kayıt sayfam var oradan sql server'a üyeleri ekliyorum RolId'leri de 1. Login sayfam da üyeleri getiriyorum,txtAd ve txtSifre ile kontrol ettirdikten sonra RolId'sine göre yönelendirme yapacağım. Nasıl yapabilirim ?
  9. D

Genç turkcellden 100 kontor kazanmak için acele edin

1.trafik 2.kara şövalye 3.akıl oyunları 4.maymunlar cehenneminden kaçış 5.sınav 1.kurtlarla dans 2.cehennem silahı 3.guguk kuşu 4.cesur yürek 5.esaretin bedeli 1.gol 2.eşkıya 3.akıl defteri 4.arka pencere 5.rezervuar köpekleri 1.köstebek 2.bodyguard 3.kızgın boğa 4.kaplan ve...
  10. D

Windows üzerinde başka işletim sistemi çalıştırmak

Merhabalar, Windows 7 kullanıyorum ve artık yeni işletim sistemlerine yelken açma vakti geldi diye düşünerek bilgisayarıma bir sanallaştırma programı kurmaya karar verdim.(Ancak daha kurmadım) Virtual Pc,Vmware,virtual box bunlardan hangisini önerirsiniz öncelikle? Kuracağım işletim...
  11. D

Wmp'da Görüntü var Ses yok

Merhabalar, Geçen gün star wars serisini indirdim ve bugün de deniyeyim dedim.Ancak .avi formatında olan videoyu açtığımda arkadan ses geliyor yalnız görüntü gelmiyor. Nasıl çözebilirim ? ---------- saat 23:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:01 eklenmişti ---------- Admin...
  12. D

Saywin hs-600 kulaklık sorunu

Merhabalar, Az önce Saywin markalı hs-600 bi kulaklık aldım.Ancak kullanamıyorum yada bilgisayara tanıtamıyorum.Realtek ses kartım var. Windows 7 kullanıyorum.Yardımcı olurmusunuz.
  13. D

MCPD ünvanına sahip olmak için

Microsoft Certified Professional Developer ( MCPD) Mimari ve tasarım sınavları da içeren bu sertifikasyon, kişinin tecrübeli bir programcı ve aynı zamanda analiz yeterliliğinin de olduğunu ispatlar. MCPD: Web Developer: Gerekli Sınavlar : Exam 70–536: TS: Microsoft .NET Framework...
  14. D

Türk torent sitelerine giriş

Yaklaşık 1 haftadır arena-tr,leechturk gibi torent sitelerine girilemiyor. Anlaşıldıki hackerlar bu sitelere saldırıyorlarmış. Son gunlerde siz degerli uyelerimizin sitemize ulasabilme güclügü icinde oldugunuzu bilmekteyiz. Bu Ulasim sorunu ve baglanti guclugu ne yazik ki bizden kaynaklanan...
  15. D

Video stream not found

Merhabalar, İnternetten video izlemeye çalıştığım da video stream not found 200 diye bi yazı çıkıyo karşıma. Flash player'ı sildim kurdum hiç bişey değişmedi. Nasıl halledebilirim ?
  16. D

Realtek 8187B ethernet driver

Merhabalar, Realtek 8187B ethernet kartını yüklüyorum sorunsuzca çalışıyor internete girebiliyorum. Ama bilgisayarı yeniden başlatınca ethernet kartı yok oluyor bir daha yüklemek zorunda kalıyorum.
  17. D

Lan driver ve Donanım profili

Merhabalar, Xp yüklü bir laptopum var, Realtek lan driver'ını yüklüyorum ancak her bilgisayarı yeniden başlattığımda driver siliniyor ve tekrar dan yüklemek zorunda kalıyorum. Nasıl çözebilirim? Birde Pc başlarken siyah ekranda işletim sistemi seçmemi söylüyor 2 side Xp Pro. 1.sini...
  18. D

Xp hep yeniden başlıyor

Merhabalar, Packard bell laptop'uma dün xp yükledim.Bu sabahta network kartını usb'den yükledim şuan bu satırları bu laptopumdan yazıyorum ama pc'yi kapattığım da bir daha yazamayacağım. Çünkü, Windows her başlangıçta siyah bir ekranda başlatmak istediğiniz işletim sistemini seçin diyor, 2...
  19. D

Packard bell Ethernet Driver Sorunu

Merhabalar, Packard bell MH45 markalı bir laptop kullanıyorum, laptop alındığında vista home basic yüklü geldi bende xp yükledim. Xp'yi yüklediğimde driverlar silindi ve internete giremedim.Internet'e girebilmem için hangi driverı yüklemem gerekir ve nereden bulabilirim ?
  20. D

C# Ürun detaylarını label'a yazdırmak

Merhabalar, bir windows projesinde ado ile veritabanından ürünleri listboxa doldurup seçili elemanın stokmiktarını label1'e fiyatının da label2'ye yazdırmak istiyorum. İlk tıkladığımda label'a yazdırıyorum ancak başka bi ürünü seçtiğimde stokmiktarı ve fiyat değişmiyor.:glare: Nasıl...
  21. D

C# mdi formlar

Merhabalar, bir tane windows form uygulaması yapıyorum ve 4-5 adet form kullanıyorum. frmMain var ve toolstripten formları seçtiriyorum ancak bir form açıldığında bir daha aynısının açılmasını istemiyorum. Formları internal tanımladım ama bu seferde form 1 kere açıldğında bir daha...
  22. D

İyiki doğdun Arda

Galatasaray ve milli takımın başarılı futbolcusu Arda Turan, 23 yaşına girdi. Galatasaray Kulübü, futbol takımı kaptanı Arda'nın doğum gününü resmi internet sitesinin açılış sayfasıyla duyururken, siteden ise ''Profesyonel Futbol Takımı oyuncumuz ve kaptanımız Arda Turan'ın 23. yaş gününü...
  23. D

SDN dekileri kutluyoruz !

Bugün bütün gün ofiste bilgisayar başındaydım ve tabikide shiftdelete önümde açık. Valla haber hızınıza yetişemedim, ofisten çıktım geldim eve baktım yine yeni haber. Hepinizi kutluyorum:flowers: teşekkürler SDN
  24. D

C# Smart Device Ado.Net bağlantı kurmak

Merhabalar, bir projemde sql veritabanına bağlanıp urun getirme, silme gibi işlemler yapmak istiyorum. SqlCe kütüphanesini yükledim ancak bir türlü bağlanamadım.Sanırsam bağlanmadan önce bir de database kurmak gerekiyormuş smart device da. Biraz yardımcı olurmusunuz ?
  25. D

C# Listbox'tan veri Silme

Merhabalar, Bir windows projesi geliştiriyorum, veri giriyorum, verileri listeliyorum, verileri güncelliyorum ancak istediğim gibi silemiyorum. Bir adet listbox'ım var sql'den UrunAd ve UrunId getirip listbox'a ekliyorum. Sil butonuna bastığımda ise Urun'ü silmek istiyorum.Yani listbox'ın...
  26. D

Visual Studio vshost.exe Hatası

Microsoft visual studio 2008 kullanıyorum, buton'a basıyorum "vshost.exe çalışmayı durdurdu" diye hata veriyo. Try catch te denedim hatayı göriyim diye, yok ondada göremedim. Nasıl çözebilirm ?
  27. D

Windows 7 Hamachi sorunu

Arkadaşlar, Hamachi üzerinden Counter-Strike 1.6 oynamak istiyoruz arkadaşlarımla ama bir türlü yapamadık. Cs 1.6 için Hamachi 1.0.1.1 yüklemek gerekiyomuş, yükledik hepimiz. Ben kuruyorum oyunu ama onlar LAN'a baktıklarında benim ağı göremiyolar.Sadece ben kendi kurduğum oyunu...
  28. D

Oynak örümcek Adam 3

http://www.bobiler.org/monte.asp?m=146703 Şu kadar sölim Altınıza ediceksiniz bu serinin 3. sü gerisinide eklicem :) http://www.bobiler.org/monte.asp?m=143374 --> Bu 2. si http://www.bobiler.org/monte.asp?m=143157 --> Bu da ilk bomba Not:Video eklemekle ilgili hiçbir bilgim yok...
  29. D

Bloglar Hakkında Bilgi

Arkadaşlar şu sıralar bir blog işi aldık da,blog yapalım dediler resim,video falan koyucaz siteye.Bende araştırırken birşey gördüm,bir blog, server gibi çalışıyor kendi bilgisayarına kuruyorsun içinde mysql'i falan var.Yani kendi bilgisayarından yayınladığın bir blog. Bunun hakkında bilgisi...
  30. D

Neden Ölünün Arkasından Helva Yaparlar?

Arkadaşlar başlıktan anlaşılacağı gibi neden ölünün arkasından helva yaparlar?Şu 16 senelik hayatımda hiç nedenini düşünmedim ama Neslihan Nikki Mete ingilizce hocamız bizim için düşündü. İnternetden biraz araştırdım.Çok çok eskide Tengricilik olduğu zamanlarda birisi öldüğünde arkasında koku...
  31. D

Tv Kartları

Arkadaşlar, malum avrupa maçlarının başlamasıyla beni bir heyecan sardı.Durum böyle olunca d-smart gerekti.Bunun içinde odaya tv alıp onada d-smart almaktansa dedim ona vericeğim parayı tv kartına verim **** kaldırmadan izliyem maçlarını.Ancak bir arkadaşımıza sordum dedi skystar 3 var dedi 160...