Arama sonuçlarınız

1. EnverYigit

Yardım Windows 10 Format Yanıp Sönen Alt Tire Sorunu

Merhaba, Anakart: Gigabyte GA-P35-DS3 (Rev. 1.0) Ram: 5 GB İşlemci: İntel Core 2 Duo Ekran Kartı: AMD r7 240 Harddisk: Sandisk 120gb ssd Sistemim eski ama oğlana youtube izlemesine yetiyor. Hali hazırda Windows 10 kurulu bilgisayarıma format atmak istedim, Windows 10 iso indirip...
  2. EnverYigit

Şarj Cihazı Sorunu

Bugün bir siteden şarj cihazı satın aldım. Gelir gelmez kardeşimin telefonunda denedim (s5) çalışıyor diye jiletinlerini söktüm. Sonra kendi telefonuma i8150 ye taktım çalışmadı. Wonder a S5 in adaptörünü taktım kablo yeni geleni taktım çalıştı. Yani adaptör çalışmasa s5 i şarj etmez. Kablo aynı...
  3. EnverYigit

Samsung Smart TV Klavye Türkçe Karakter Ayarı Nasıl?

Merhaba, Komşuya kablosuz klavye mouse set aldım, kendi anlamadığı için. Logitech® Wireless Combo MK330. Tek unifiyng usb alıcısı var. 1 metreden sonra takılıyordu. Socket TV'nin arkasında kaldığı için görmüyordu usb uzatıcısıyla sarkıttım aşağı doğru şuan düzgün çalışıyor TV'de. Şimdi de...
  4. EnverYigit

HDMI Görüntü Çoğaltma ve Uzatma

Merhaba, HDMI kaynağını önce çoğaltıp sonra da uzun mesafe aktarmak istiyorum. Daha önce bu konu hakkında çalışmaları olan yapan deneyen var mı acaba? Görüntü parazit, gitmeme, kayıp yaşanır mı bunu merak ediyorum. O kadar masrafa değer mi diye. Şöyle birşey buldum. HDMI Extender. Giriş ve...
  5. EnverYigit

SDN Forum Beyaz Sayfa Sorunu

Merhaba arkadaşlar, bu sorun sadece bende mi var acaba? Forumda gezerken yoğun bir şekilde beyaz sayfaya takılıyorum. Bir kaç defa yenilemem gerekiyor. Başka hiçbir sitede olmuyor, masaüstü laptop denedim aynı. Edit: Bayadır oluyordu da konuyu açmak şimdi kısmet oldu
  6. EnverYigit

Ekran Kartı Önerisi

Merhaba, Arkadaşa ekran kartı alacağız uygun mudur acaba r7 240? başka önerebilecek var mı?. Max. 200 TL lik ekran kartı bütçesi var. Sistem şu şekilde; İşlemci: Intel® Pentium® D Processor 945 (4M Cache, 3.40 GHz, 800 MHz FSB) Link Anakart: Asus P5G41T-M LX Link Ram: Kingston 4Gb Ddr3 1333Mhz...
  7. EnverYigit

Notebook Entegre Kamera Çalıştıramadım

Merhaba, Arkadaşın biri format atmam için eski bir notebook getirdi. Windows 7 SP 1 32 Bit yükledim. Entegre web cam ne aygıt yöneticisinde gözüküyor ne de skype amcap vs. programlarında da doğal olarak hiç bir yerde gözükmüyor. Vista uyumlu driver ı yüklüyorum aygıt bulunmuyor ama yükleniyor...
  8. EnverYigit

Arçelik Led Tv Güncelleme

Arçelik led tv var arkadaşlar, tv internetsiz, yeni yazılım çıkmış ama nasıl güncelleyeceğim yapamadım. TV Modeli: A40 LB 5433 Mevcut yazılım sürümü: TTGRMR.-.-.-.-.V03.003.00 Nasıl Güncellenir: http://download.arcelik.com/tvsoftwares/TY_Nasil_Guncellenir.pdf Yeni Yazılım; Tarih...
  9. EnverYigit

Enteresan Format Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Gece gece kafa dondu herhalde :) Eski bir laptop var XP kurmam gerekiyor. 60gb ide hdd, 1gb ram 333mhz. XP'yi ne cd den ne de usb (wintoflash) ile kuramıyorum. Boot ayarlıyorum bir tuşa basın diyor bir kaç saniye sonra restart atıyor kurulum mavi ekrana geçmiyor. USB ile...
  10. EnverYigit

Tp Link TF-3200 Windows 8 Driver Problemi

Merhaba arkadaşlar, Bir tanıdığın bilgisayarına windows 8.1 x64 yükledim fakat, ethernet kartı driverını bulamadım. TP Link TF-3200 Hala satışta olan bu ethernet kartının windows 8 driveri olmaması ne gariptir. Win 7 driveri denedim olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim..
  11. EnverYigit

Jquery Slider Başa Döndürme

Merhaba, başlıktada belirttiğim gibi slider ekledim siteye herşey istediğim gibi fakat son resimden sonra kayma duruyor, ilk resim gelsin ve kayma devam etsin istiyorum. DEMO: http://insaatsektoru.esy.es/ Js dosyasını burayada yazayım.. Kullanılan slider...
  12. EnverYigit

Tv Video Ses Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Arçelik A40 LB 5433 102 cm tv'de youtube'dan 1080p olarak müzik kliplerini internet download manager ile indirip usb'ye atıyorum. TV de videoları oynattığımda ses sorunu yaşamaktayım. Videolar kusursuzca hepsi açılıyor fakat ses çıkmıyor tv'de. mkv lerde sorun yok bir...
  13. EnverYigit

Facia olur!

Galatasaray - Sivas ve Belediye-Fener maçları aynı gün, aynı saatte oynanırsa facia olur. Çünkü Sarı-Kırmızılılar kazanırsa Arena'da şampiyonluk kutlayacak, taraftarlar ardından Aslan'ın evi Florya'ya koşacak. Aynı saatlerde Fenerbahçeliler de Olimpiyat'ı boşaltacak, gruplar caddelerde...
  14. EnverYigit

Ağ Adaptörü - Tp Link 7200nd + 9 db Anten - TEMİZ 1 Aylık

Fiyat: 60 TL SanalPazar Fiyatı 3-6-12 Taksit : 63 TL Sahibinden Get 3-6 Taksit: 64 TL İhtiyaç fazlası olduğu için satılıktır. tek tek satmayı düşünmüyorum. Fiyatta makul miktarda pazarlık olabilir. Kutuları garanti belgesi sıfır jelatinleri aldığım gibi herşeyi mevcuttur. Bu modeli...
  15. EnverYigit

Android Tarayıcı Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Samsung Galaxy Wonder android 4.0.4 cyanogenmod telefonumla üniversitemin öğrenci sayfasını açamamaktayım. Çünkü diğer tarayıcılara kapatıldı geçen sene. Telefon için bir program var mı acaba explorer gibi algılamasını sağlayacak. Telefonumdan notlarıma bakamıyorum...
  16. EnverYigit

Kies Sorunu (bu cihaz kies 2.0 tarafından desteklenmiyor)

Merhaba arkadaşlar, Telefonum Samsung Galaxy Wonder. 4-5 gün oldu telefonu alalı sıfır. Her hangi bir root rom vs. yapmadım. Kies in son sürümünü kurdum. Usb yi takıyorum telefonda USB bağlandı MTP bağlandı yazıyor. Fakat kiesi açtığımda bu cihaz kies 2.0 tarafından desteklenmiyor diyor...
  17. EnverYigit

Windows 8 İşlemci PAE, NX ve SSE2 desteğini açmak

Merhaba arkadaşlar, Malum windows 8 kullanıma sunuldu. Bununla birlikte windows 8 sorunları elbette çıkmakta. Windows 8 kurulum & yükseltme aşamasında işlemciden PAE, NX ve SSE2 destekli olup olmadığını kontrol ediyor. Samsung R522-JS01TR modelinde ki denemelerimde yukarıda ki hatayı...
  18. EnverYigit

Android Sürüm Yükseltme

Merhaba arkadaşlar, Bende Probook PRBT104 tablet var. Sürüm nasıl yükseltirim veyahut yükseltme gibi bir olanağım var mı yok mu onu soracaktım size. Tablet özellikleri: Ekran: 10.1" Capacitive 1024x600 Ekran, Çok Nokta hassasiyetli ekran (Multi-Touch), Otomatik dönen ekran (4 yönlü G-Sensor)...
  19. EnverYigit

Alex'in Açıklaması

Fenerbahçe'den ayrılmamla ilgili olarak gelişen olayları açıklığa kavuşturmak için böyle bir açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Cumartesi akşamı Kasımpasa'ya 2-0 yenildik. Maç sonrası teknik direktörümüz soyunma odasına geldi ve istifa etti, bir yönetici birşeyler söyledi, başkan geldi, o da...
  20. EnverYigit

Hepsiburada.com Harddisk Rezaleti

13.09.2010 tarihinde Dente Hero H5250 modelinde hazır toplama bilgisayar almıştım. Haziran ayında bilgisayarın hard diskinde bad sector oluşmuştu mavi ekran verip duruyordu. Bende hard disk'i garantili olmuş olmasından dolayı almış olduğum yer olan D-Market Hepsiburada ya 14.07.2012...
  21. EnverYigit

Loading Operation System - Geç açılma

Bugün OCZ Agility 3 120 GB SSD taktım fakat açılışta yukarıdaki yazı çok bekletiyor. Bu yazıdan sonra masaüstünün açılması çok kısa fakat bu yazının geçmesi çok uzun Anakart: GA-H55M-S2 Ahci mod açık, bios son sürüm f4. Nasıl kapatabilirim acaba?
  22. EnverYigit

Sim Kart Kaydı Yapılamadı

Merhaba arkadaşlar, Dün akşam itibariyle telefonumun şebekesi kapatıldı. Sim kart kaydı yapılamadı uyarısı verdi. Ben telefonu 2.el aldım fakat telefonun arkasındaki barkod ile telefonda yaptığım *#06# sorgulaması birbirini tutmaktadır. Genpa dan sorguladığımda da telefonun genpa çıkışlı...
  23. EnverYigit

Tp Link 5210G Firmware Atarken Çöktü

Merhaba arkadaşlar, Bu sabah 5210g ye 2012 de çıkmış olan firmware ı yüklüyordum bağlantı gitti bir daha gelmedi. Makinanın sadece power ışığı yanıyor. Lan yanmıyor. Ethernet ile bağlanamıyorum. Sanıyorum firmware ı çökerttim. Ya da poe nin lan yeri bozuldu. Reset düğmesine basıyorum hiç...
  24. EnverYigit

Netbooklarda Ekrana Sığmayan Program Kalmasın - Çözünürlük Arttırma

Merhaba arkadaşlar, 10 inch gibi küçük ekranlı netbooklarda ekrana sığmayan programlar, java oyunlar(mynet, gamyun vs.) var. Aşağıda vereceğim regedit oynamasıyla oyunlar için desteklenmeyen çözünürlüğe getirtilebilir. Çok aradığım birşeydi geçen gün biryerde denk geldi benim gibi olanlar var...
  25. EnverYigit

Kablolu İnternet'i Wireless olarak paylaşarak Cep telefonundan girme

Merhaba arkadaşlar, Evimde kablolu internet var, ben laptopumdan kablosuz bağlantı olarak wireless internet paylaşımı yaptım. Sorun şu ki nokia 5800'ım ile ağa bağlanıyorum fakat sayfalara giriş yapmıyor. Böyle deneyen oldu mu daha önce. Bilgisayarlar arası internet paylaşımı çalışıyor...
  26. EnverYigit

Mathcad 8 Professional

Merhaba arkadaşlar, Matematiksel modelleme dersim var okulda da eski sürüm program bulamıyorum elinde olan var mı? Mathcad 8 Professional
  27. EnverYigit

PHP + SQL Form Hazırlama

Merhaba arkadaşlar, php ile form oluşturuyorumda takıldığım yerler çıktı onları aktaracaktım size. 1-Eklemek istediklerim formdan inputlar boş gelirse "boş alanları doldurunuz" gibi yazı çıkartmak istiyorum. 2-Aynı isimde dükkan yazamıyorum sorgu hatası veriyor bunları nasıl aşabilirim...
  28. EnverYigit

PHp listeleme yapma

php ile kayıt yaptırtıyorum sonra listeleme yapmak istiyorum. İstediğim ili yazdığımda o sütündaki aynı illerin satırını listemek istiyorum. Kodları buraya koyim isterseniz. listele.php de hepsini listeliyor. Ben listele.php?il=Hatay mesela bunu girdiğimde hatay ı listemesini istiyorum...
  29. EnverYigit

Sherlock Holmes: A Game Of Shadows - Fragman

Sherlock Holmes: A Game Of Shadows Vizyon Tarihi: 16 Aralık 2011 Yönetmen: Guy Ritchie Oyuncular: Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Kelly Reilly, Noomi Rapace, Stephen Fry, Gilles Lellouche, Jared Harris, Eddie Marsan, Paul Anderson, Affif Ben Badra, Gabrielle...
  30. EnverYigit

Forumda Hata

Şurada ki konu ya mesaj attığımda aşağıda ki şekilde mesaj geliyor ve mesajım gitmiyor nedendir acaba?
  31. EnverYigit

Windows 7 Karşı Tarafa Müzik Dinletme

1) Windows saatinin yanındaki ses simgesine sağ tıklıyoruz. Buradan "Kayıt aygıtları" nı tıklıyoruz.. 2) Karşımıza ses paneli çıkıyor. Buradan boşluğa sağ tıklıyoruz. Burada çıkan "Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster" e tıklayalım.. 3) Evet karşımıza "Stereo Karşımı" çıkıyor. Çıkan...
  32. EnverYigit

Bilgisayar Sipariş Ettim Nasıl Sizce Acaba?

Hepsiburada'dan pc siparişi verdim nasıl sizce acaba? Monitör: Samsung BX1930N 18.5" 5ms Wide Screen LED LCD Monitör İşlemci: Intel Core i3 550 3.20 Ghz 4 Mb Cache LGA1156 İşlemci BX80616I3550 Anakart: Gigabyte GA-H55N-USB3 Intel H55 DDR3 1666+MHz Soket LGA1156 Ekran Kartı: Sapphire Ati HD...
  33. EnverYigit

Google Adwords 100 TL Değerinde Hediye Çeki [1 Tane]

Merhaba arkadaşlar, google tarafından posta ile google adwordsta kullanılması için hediye çeki göndermiş 100 tl değerinde. Benim işime yaramayacağından dolayı 23. mesajı atana göndereceğim. :) (Anlamı var benim için :flowers:) 1 Nisan 2011 e kadar kullanılmazsa 80 TL ye düşecekmiş, 30 Nisana...
  34. EnverYigit

Samsung R522 Tuş Tırnağı

Merhabalar, Samsung R522-JS01TR laptopumun F12 tuşu kırılmıştı. F12 tuşunun üst kısmını temin ettim fakat takarken altındaki tırnakları da kırdım. İçinde gelen tırnak ise olmadı ikiside beyaz olan bir tırnaktı. Orjinalindeki siyah beyaz olan aşağıdaki resimdeki gibidir. Aşağıdakinden arıyorum...
  35. EnverYigit

Sony Vaio VPCEB2S1E-BQ Windows 7 32Bit Driver ve Yazılımları ?

Sony Vaio VPC-EB2S1E-BQ Windows 7 Ultimate 32Bit Driver & Yazılımlarını aramaktayım :mellow: Model No: pcg-71211m Sony Vaio VPC-EB2S1E BQ E Series Makina Özellikleri: VPCEB2S1E/BQ (VPCEB2S1E/BQ) : Teknik Özellikler : VAIO & Bilgi Teknolojileri : Sony
  36. EnverYigit

Taşınabilir Disk

arkadaşlar taşınabilir disk kullanıyorum seagate VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Expansion USB 2.0 Harici Disk - Harici Harddisk bunu kullanıyorum arkadaşlar ve içine bir dosya atarken hiç bir sorun yaşamıyorum fakat herhangi bir dosyayı ordan açmaya çalıştığımda örneğin filmi veya bir...
  37. EnverYigit

Zeka sorusu

Bunaltmış-Küçük=57 Kelliler+Güç=53 Sibirya+Ondalık=11 Kırklareli-Kabir=? Soru işaretli sayıyı bulalım.
  38. EnverYigit

Einsteinın zorlandığı soru

Bir Mantık Sorusuda Benden.. Bu soruyu einstein 24 saate yakın bir zamanda çözmüş. Soru: Aşağıda bulunan top her kareden geçecek, çapraz gitmek yok, en sonunda bulunduğu yere geri gelecek ve de her kareden yanlızca bir kere geçilebilir. Not: Sorunun cevabını bilmiyorum.
  39. EnverYigit

Site Tavsiyeniz Lazım: İş konusunda

Merhaba arkadaşlar, burası bilişim sitesi ama bir konuda yardımınızı istiyorum. Değerli bir abim için araştırıyorum. Kitabevi-Dershane yayınlarını güney doğu ve doğuda satacak kendisi ve koşulları bulunuyor. Kısaca doğuda bir firmanın ürünlerinin satışını yapacak. Ve bunu yazacağım bir site...
  40. EnverYigit

Facebook Grup Kapatmada Sorun!

Merhaba arkadaşlar.. Facebook grubumu kapatmak istiyordum okuduklarıma göre herkesi tek tek silip sonrada adminliği bırak yazmışlardı. Herkesi sildim fakat 4 kişiyi silemiyorum sil işareti çıkmıyor resimde de görüldüğü gibi ne yapabilirim acaba? Başka adminde yok yani..
  41. EnverYigit

Mikrofonlu Kulaklık Tavsiyesi Olan?

Merhabalar, Mikrofonlu kulaklık arıyorum laptop'um için, bass ı ve ses i iyi şekilde olan bir kulaklık arıyorum. Maksimum 30 tl olabilir fazlası işime gelmez sonuçta.. Bir tane buldum ama yorumları kafamı karıştırdı Philips SHM-1900 (25 TL - Teknosa)
  42. EnverYigit

DVD-RW Çalışmıyor?

Samsung np-r510-xs03tr marka notebookum var... Windows 7 Kurulu makinada.. Dvd rw tuşuna basmadan bilgisayarımda görmüyor TSSTcorp CDDVDW TS-633B ATA Device "Şu an, bu donanım aygıtı bilgisayara takılı değil." yazıyor... Dvd takıyorum okumuyor dolu olduğunu görüyor ama içi boş gözüküyor...
  43. EnverYigit

Laptop DDR400 Yerine DDR333 Takılır mı?

Merhabalar, Clevo M5x0V modelli anakartım var ve üzerinde sadece 1 tane ram slotu var ve 256 mblik pc3200 ddr400 ram takılı. Ben 256mb'lığın yerine 1 gb lık ddr333 ram taksam olur mu ddr400'lüğün yerine? Saygılar..