Arama sonuçlarınız

1. TEGİN

Yardım Opera' da Twitter Videoları Açılmıyor

Aynı sorun tekrar başladı.
  2. TEGİN

Öneri HP Pavilion g6 RAM Tavsiyesi

Ekran kartım [AMD/ATI] Seymour [Radeon HD 6400M/7400M Series] diye yazıyor. Sorunun ekran kartında olup olmadığını anlamamız mümkün mü?
  3. TEGİN

Vatan' da şu ürün var. Markayı hiç duymadım: https://www.vatanbilgisayar.com/gskill-4gb-value-ddr3-1333mhz-cl9-tek-modul-notebook-ram.html
  4. TEGİN

Tekrar teşekkürler. Laptop eski olduğundan ve farklı marka olması da önemli değilse düşük bütçeli bir ram bulup takayım/taktırayım o halde. SSD de zaten Kİngston' dı. Eğer bütçeyi zorlamazsa düşüneyim.
  5. TEGİN

Teşekkürler. Şöyle bir şeyler yazıyordu terminalde. Çıktıda bunlar vardı. 1MiB BIOS /0/b memory 4GiB Sistem Belleği /0/b/0 memory 4GiB SODIMM DDR3 Eşzamanlı 1333 /0/b/1 memory...
  6. TEGİN

Halihazırda 12 yıllık bir HP Pavilion g6 laptobum var. İçersinde sonradan taktığım bir 128 GB lık bir SSD ve 4 GB RAM var. Bunlar yetmiyor olacak ki performans sorunları yaşıyor(donmalar, çökmeler vb.). RAM takviyesi yaparak bu sorunu aşabilirim diye düşünüyorum. Hangi ram i takmalıyım? Kaç gb...
  7. TEGİN

Yardım Mint Xfce Güncelleme Sorunu

Güncelleme yöneticisi bir güncelleme olduğunu söyledi. Bu bir firmware güncellemesiydi. Güncellemeyi başlattım. Yükledi ve kurmaya başladı. Bitime çok az kala güncelleme yöneticisi, panel vb. çöktü (her 3 firmware güncellemesinin 2 sinde çöküyor). Ben de mecburen düğmeden kapattım laptobu...
  8. TEGİN

Teşekkürler. Sanırım oldu. :)
  9. TEGİN

Opera tarayıcıda Twitter, Instagram ve Facebook videoları açılmıyor, oynatılmıyor. Sebebini ve çözüm yolunu bilen var mı? Teşekkürler. (Linux Mint 21 Xfce kullanıyorum)
  10. TEGİN

En son okuduğunuz kitap

Martha Wells - Kaçak Telemetri
  11. TEGİN

Soru Hangi tarayıcıyı kullanayım

Vivaldi: Dahili çeviri özelliği var(web paneline çeviri sitelerini ekleyerek yandan çeviriye ulaşabiliyorsun ya da google translate' i arama motoru olarak ekleyip hızlıca translatede çeviri yuapabiliyorsun. Şu adrese bakabilirsin: Guide | Search Suggestion URL ), ekran görüntüsü alabiliyor...
  12. TEGİN

Haber Zoho'dan Yeni Tarayıcı: Ulaa

Yeni denk geldiğim bir tarayıcı. Zoho tarafından geliştiriliyormuş. Tabii ki Chromium tabanlı. Gizli, güvenli ve süper hızlıymış. Tarayıcı modları varmış. Haberiniz olsun. Deneyenler deneyimlerini aktarsınlar. :) Ulaa Browser
  13. TEGİN

Yardım Mint Xfce 21 Girişte Şifre Sorsun İstiyorum

Linux Mint Xfce 21.1 kullanıyorum. Kurulumda otomatik giriş olarak ayarlamıştım ancak şimdi şifre sormasını istiyorum. Bunu nasıl yaparım? Teşekkürler.
  14. TEGİN

Yardım Firefox' ta Bir Garip Instagram Sorunu

Firefox ile Instagram' a giriş yapıp sayfayı aşağı doğru kaydırıyorum. Paylaşımlara aşağı doğru bakıyorum. Fare tekerleğini çevirirken doğal duraksamalar yapıyorum. O anlarda(bazen) birkaç paylaşım üste atıyor beni. Tekrar aşağı kaydırıyorum ve aynı yere geldiğimde tekrar yukarı atıyor beni. Bu...
  15. TEGİN

Öneri Kitap Listesi İçin Program Önerisi İstiyorum

Bu tür programlara ne ad veriliyor bilmiyorum. Okuduğum kitapları kataloglayabileceğim, listeleyebileceğim, bilgilerini girebileceğim vb. bir program arıyorum. Bir not alma programı da kullanabilirim ama uzun uzadıya uğraşmadan veri tabanlarında veya nette arama yapıp eklemek istiyorum. Linux...
  16. TEGİN

Soru Bu Powerbank İşe Yarar mı?(Depremzedelere Göndereceğim)

Elimde kutusundan hiç çıkmamış(sıfır) bir powerbank var ancak 5 - 6 senelik(belki biraz daha fazla). Hiç açılmadan öylece durdu, kullanmadım. Şimdi ise bu powerbanki deprem yardımı olarak göndermek istiyorum. Fakat sıfır olmasına rağmen bu kadar süre boyunca işe yarar olmaktan çıkmış mıdır? diye...
  17. TEGİN

Soru Hepsiburada Banka Şubesinden Havale Seçeneği Yok(mu)?

Hepsiburada' dan kitap alışverişi yapmak istiyordum. Örneğin Kitapyurdu' ndan alışveriş yaptığımda kitapları seçer, satın al vb. adımlardan sonra havale/eft seçeneğini seçer ve siparişimi tamamlardım. Sonra gerekli IBAN numarasını alır ve ertesi gün banka şubesine gider ve parayı yatırırdım...
  18. TEGİN

Soru Türk kültürü üzerine kitap tavsiyesi

Aldım ama okumadım henüz: Harun Güngör - Türk Din Etnolojisi
  19. TEGİN

Soru Yeni Ehliyet İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? Adli Sicil Kaydı Sorunu.

Babamın eski ehliyetini yenileyeceğiz. Bunun için gerekli belgelerin aşağıdakiler olduğunu öğrendik: 1) Kimlik Belgesi: Yenisine başvuruldu, yakında gelecek. 2) Sürücü Sağlık Raporu: Sağlık merkezine gidildi. Orada e devletten kişisel sağlık bilgi formu doldurulmalı dendi doldurduk. Tamam bu...
  20. TEGİN

Soru Yeni Kimlik ve Ehliyet Birleştirme Nasıl Yapılır?

Babamın kimliği ve ehliyeti eski. İkisini birleştirmek için neler yapmalıyız, prosedür nedir? Teşekkürler.
  21. TEGİN

Soru ATM' den 3 Kez Yanlış Şifre Girişi

Üç gün önce iki kere yanlış şifre girilmiş. Aradan üç gün geçti. Şimdi tekrar atmye gidilse üç hakla mı başlanır yoksa yoksa kalan tek hakla mı?
  22. TEGİN

Soru ATM' den 3 Kez Yanlış Şifre Girişi

ATM' den 3 kez yanlış şifre girildiğinde kartın bloke olduğunu biliyorum ancak bu üç hak genel mi yoksa örneğin günlük vb. üç hakkımız mı var?
  23. TEGİN

Soru APT Yapılandırması Bozuk Hatası(Mint Xfce)

Sorunu Yazılım Kaynakları > Bakım > Liste birleştirme sorununu çöz > YENİLE yolunu izleyerek çözmeye çalıştım(başka bir yerden görmüştüm bu çözümü) fakat yenilediğimde aşağıdaki sorunla karşılaştım:
  24. TEGİN

Öneri GNU/Linux için tarayıcı önerileriniz.

1) Otter Browser 2) Midori 3) Slimjet 4) Slim Browser 5) Waterfox 6) Iridium Midori hariç hepsini denemiştim. Güzeldiler.
  25. TEGİN

Soru APT Yapılandırması Bozuk Hatası(Mint Xfce)

Dün akşam gelen güncellemeleri yüklerken dizüstü dondu/kilitlendi. Ben de kapatma düğmesinden doğrudan kapattım. Bugün tekrar güncellemeleri yüklemek istediğimde aşağıdaki uyarıyı aldım. Ne anlama gelir, nasıl düzeltilir? Bilen varsa, cevaplayabilirse sevinirim. Linux Mint 20+ Xfce
  26. TEGİN

Soru Libre Office Writer' da Tablo İçi Düzenleme

LibreOffice Writer' da bir tablo oluşturdum. Tabloyu okuduğum kitapları eklemek için oluşturdum. Adı, yazarı, alınan tarihi vb. bilgiler girdim. Kitapları karışık sırayla eklediğim için 2 yıl önce aldığım kitap en başta yeni aldıklarım en sonda gibi sıralama var. Bu tabloya girdiğim verileri...
  27. TEGİN

Soru Yeni Halkbank Paraf Kart Şifre Sorunu.

Sorunum kısaca şu arkadaşlar: Babamın iki tane kartı var. Birisi banka kartı,maaşını çektiği(süresi bu ay dolmuş) diğeri ise kredi kartı. Bir hafta kadar önce yeni bir kart yolladı Halkbankası, paraf kart. Hem kredi kartı hem de banka kartı olarak kullanılabiliyormuş. Bir haftadır duruyordu...
  28. TEGİN

Yardım Sigara bağımlılığından kurtulan var mı?

Önce şuraya bir göz gezdir istersen. Kendi başına altından kalkamıyorsan profesyonel yardım almalısın/alabilirsin. Hastanelerde bununla ilgili bölümler olduğunu duymuştum. Ayrıca ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattını da arayabilirsin.
  29. TEGİN

2 Adet Dumbell ile Vücut Geliştirme

Teşekkürler. Ben her gün ŞURADAKİ hareketleri yapıyorum şu an için. İlerleyen zamanlarda da her bölge için ek bir hareket daha koymayı düşünüyorum.
  30. TEGİN

2 Adet Dumbell ile Vücut Geliştirme

Temel bir soru sormak isterim: Örneğin bir çalışma programı nasıl olmalı? Mesela pazartesi sadece omuz çalışması, salı dinlenme, çarşamba sadece göğüs çalışması vb. gibi mi olmalı yoksa pazartesi omuz ve göğüs, salı dinlenme, çarşamba karın ve bacak gibi mi olmalı? Özetle her gün belli bir bölge...
  31. TEGİN

Anket Hangi internet tarayıcısı daha iyi 2021

Kullanım sıklığıma göre tarayıcılarım şu şekilde sıralanıyor: Vivaldi, Firefox, Edge ve Opera. Vivaldi kullanışlı ve kullanımı çok kolaylaştıran özellikleriyle artık vazgeçilmezim oldu. Farklı bir tarayıcıya geçtiğimde bile benzer özellikleri arıyorum. En çok kullandığım özellikleri hızlı...
  32. TEGİN

Öneri 500 TL Bütçeyle Hangi Akıllı Bileklik?

Teşekkürler listeye aldım. Üçünü de incelemeye çalışacağım.
  33. TEGİN

Öneri 500 TL Bütçeyle Hangi Akıllı Bileklik?

Kardeşim için bir akıllı bileklik almayı düşünüyorum. Akıllı bileklik hiç kullanmadığım için konu hakkında bilgim ve fikrim yok dolayısıyla sizlerden önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler. Bütçe azami 500 tl. Kullandığı telefon Samsung Galaxy A50
  34. TEGİN

Soru Videoları kesip birleştirme düzenleme programı önerisi

NOT: Konu kategorisine dikkat etmeden yorum atmışım. Kategori ''android uygulamalar''mış. OpenShot android için kullanılabilir değilmiş. Mümkünse iki yorumum da silinebilir. Ben silemiyorum.
  35. TEGİN

Öneri Samsung TV mi Vestel TV mi? Hangisini Önerirsiniz?

LG' nin ürünleri 4000 aşırı gibi ama kaliteli olduğunda hemfikirim. Şimdi iki kişi de Samsung deyince Vestel seçeneğim düştü biraz. :)
  36. TEGİN

Öneri Samsung TV mi Vestel TV mi? Hangisini Önerirsiniz?

Küçük odadaki eski, ekranı bozulmuş olan Arçelik LCD televizyonun yerine yeni bir tv almak istiyorum. Oda küçük olduğu için en fazla 32 inç + yani 80 ekran bir tv lazım. Özellikle teknosa' da kriterlere uygun 10 - 15 tane tv buldum: Samsung, Vestel, Philips, Grundig bir de Axen. Philips' ten...
  37. TEGİN

Öneri öğretmene leptop önerisi?

Şöyle bir videoya denk geldim. İşine yarayabilir.
  38. TEGİN

Soru Mint XFCE 20+ LibreOffice 6.4+ 'dün Yerine 7.2 Nasıl Kurulur?

Yardımların için teşekkürler. Kaydettim kodları. :)
  39. TEGİN

Teşekkürler oldu fakat eğer 7.1.5' ten eskisine geri dönmek istersem ne yapmam gerekiyor?
  40. TEGİN

Şu anda dizüstü bilgisayarımda Linux Mint XFCE 20+ kullanıyorum. İçerisinde LibreOffice 6.4+ varsayılan olarak kurulu fakat ben 7.2' ye yükseltmek istiyorum. Ancak 6.4' ten 7.2' ye nasıl yükselteceğimi bilmiyorum. Sanırım LibreOffice' in XFCE' deki yeni sürümüne bir sonraki Xfce sürümünde...
  41. TEGİN

Philips Smart TV İnternete Bağlanma Sorunu

Arkadaşlar sorun şu ki Philips Smart TV dün akşam itibariyle internete(wi-fi) bağlanma sorunu yaşamaya başladı. Dünden beri internete bağlanmıyor tv. Laptop ve telefonla bağlanabiliyorum ama tv bağlanmıyor. Tv' den ağ ayarlarına girip şifreyi tekrar yazarak denedim olmadı, tv nin fişini çıkarıp...
  42. TEGİN

En hızlı internet tarayıcısı hangisi?

Slimjet, K-Meleon, Maxthon olabilir.
  43. TEGİN

Opera-Vivaldi

Opera Çinlilere satılmadan önce varsayılan tarayıcımdı. Sonra Vivaldi varsayılan tarayıcım oldu çünkü o günlerdeki Opera' nın felsefesini şimdi Vivaldi devraldı. Opera' nın en önemli artısı dahili VPN' si olması. Özellikler açısından Vivaldi daha iyi ve daha fazla. Tabi alışkanlıklar da önemli...
  44. TEGİN

Z kuşağı hakkındaki görüşleriniz

45. TEGİN

Minimal Bir Tarayıcı: Min Browser

Min Browser sadelik üzerine kurulmuş bir tarayıcı. Dikkat dağıtan şeylerden arındırılmış. Açık kaynak kodlu bir tarayıcı. Denemek size kalmış. Min Browser İndir
  46. TEGİN

Dissenter Browser

Yeni keşfettiğim bir tarayıcı daha. Amerika çıkışlı olan bu tarayıcının belirleyici özelliği her site(url) için yorum yapabilme özelliği sunması. O url ile ilgili yorum yaparak diğerlerinin(topluluğun) bilgilenmesini sağlıyorsunuz( benim anladığım bu). Bunu da sanırım eklentisi yardımıyla...
  47. TEGİN

Kore' den Bir Tarayıcı: Naver Whale Browser

Yeni bir tarayıcı buldum ve paylaşmak istedim. Chrome tabanlı hız, güvenlik ve kullanıcı odaklı olduğu söyleniyor. Kullananlar olursa deneyimlerini paylaşırlarsa seviniriz. Naver Whale Browser İndir
  48. TEGİN

Bu Laptoba Hangi Linux Dağıtımı Kurmalıyım?

Lİnux konusunda acemiyim. Swapı da sen söyleyince biraz araştırdım ve onunla ilgili herhangi bir şey yapmadım. Doğrudan Windows üzerine olduğu gibi kurdum.
  49. TEGİN

Herkese önerileri için teşekkürler. Bugün gözümü karartıp Lİnux Mint XFCE kurdum ve sorunsuz kuruldu. Farklı bir başlık açmadan buradan sormak istiyorum: Kurduktan sonra yapılacaklar listelerinde sistemin bir yedeğini alın diyordu. Mint' te Timeshift programı sanırım. Sistem yedeği için...
  50. TEGİN

Aşağıda özelliklerini yazdığım dizüstü bilgisayarıma hangi linux dağıtımını kurabilirim, hangisi daha hızlı çalışır, hangi dağıtımın kurulumunda sorun yaşamam(internette bazı kurulum sorunları yaşandığına dair şeyler okudum. Zira Windows' un yerine kuracağım)? Aslında şu anda birer adet Linux...
  51. TEGİN

Eski HDD' deki Windows' u Yeni SSD' ye Nasıl Aktarırım?

Yeni ssdyi taktım. Dediğin gibi laptobun arkasında ürün anahtarı yazıyormuş. Microsoft' un sitesinden Win 7 home basic' i indirip usb' ye yazdırmak için siteye gittim ve ürün anahtarını girdim fakat hata veriyor. Sık sorulan sorulara baktım şöyle bir şey yazıyor konuyla ilgili: 1597957965 ISO...
  52. TEGİN

SSD' ye Antivirüs Yüklemek!

Dizüstü bilgisayarımda yeni bir SSD ve içerisinde yeni bir işletim sistemi var. Malum kurulması gerekli(!) programlardan bir tanesi de antivirüs programı fakat internette antivirüslerin SSD' lerin ömrüne zarar verdiğiyle ilgili şeyler okudum. Bu ne kadar doğrudur? Teşekkürler.
  53. TEGİN

Rufus ile önyüklenebilir USB Flash sürücü nasıl oluşturulur? [Rehber]

Rufus' la zaten bir iso dosyasını(linux mint) oluşturmuştum usb' ye fakat linux mint xfce yapmak istiyorum. XFCE iso sunu indirdim duruyor. Normal adımları kullanarak xfce yi oluştursam mevcut olanın yerine xfce mi oluşturur yoksa yanına vs mi oluşturur. Normal burada anlatılan adımları hiçbir...
  54. TEGİN

Eski HDD' deki Windows' u Yeni SSD' ye Nasıl Aktarırım?

Başlık sorunumu tam anlatamıyor olabilir. Yapmak ve sormak istediğim şu: Laptopumun HDD' si ölmek üzere. İçinde Windows 7 Home Basic yüklü. Muhtemelen yakın zamanda HDD' yi çıkarıp yerine bir SSD takacağım. SSD' ye de W7 Home Basic kursam HDD' deki W7HB' in etkinleştirme anahtarı, onaylama bi...
  55. TEGİN

Microsoft Edge Tarayıcı Kullanıcı Kulübü

M. Edge Chromium' da son sekme kapatılınca tarayıcı da kapanıyor. Bunu nasıl engellerim, bir ayarı var mı? Bu arada gerçekten hafif ve hızlı bir tarayıcı olmuş. Aslına bakarsanız kendi özgün tarayıcı motorunu daha da iyileştirse daha iyi olurdu. Tekel tekel tekel. :)
  56. TEGİN

Müzik dinlemek haram mıdır?

İnternetten müzik dinlemek derken internetten yasal olmayan şekillerde indirip dinlemeyi kastediyorsan tartışmasız hırsızlıktır, günahtır. Onun dışında neden haram olsun ki? En fazla dinlediğin şarkıların sözlerine dikkat edersin kişisel hassasiyetin açısından. (Belli mi olur belki inandığın ve...
  57. TEGİN

PC Kasasını Dizüstü Bilgisayara Bağlama

Arkadaşlar yapmak istediğim şey şu: Bende yedi sekiz senelik bir pc var. Eski ve içinde yanlış hatırlamıyorsam Ubuntu kuruluydu. Bir süre kullandıktan sonra monitör sağlam olsa da ara kabloları vb. kaybolunca pc kasasıyla kalakaldım. Dizüstünü kullandığım için masanın altında atıl vaziyette...
  58. TEGİN

OneNote Kullanımı/Özelliği Hakkında Bir Soru

İstediğim şeyi evrimağacı sitesinde gördüm. Aşağıdaki resimdeki gibi bir şey. Bağlantı gibi duran kırmızılara fare imlecini götürdüğünüzde ortaya çıkan.
  59. TEGİN

Philips Smart TV Kumanda Sorunu

Philips 4K UHD LED Smart TV ' nin kumandasıyla ilgili bir sorun var arkadaşlar. Sorunu şöyle özetleyebilirim: Youtube' a girip bir video açıyorum. Videoyu ilerletmek için üstteki resimde görülen '' + '' tuşunun hemen altındaki ilerleme tuşuna basıyorum. Fakat arada sırada o tuş kesinlikle...
  60. TEGİN

Beaker Browser 0.8

Yeni denk gelen başka bir tarayıcı. Bu tarayıcı anladığım kadarıyla peer to peer(uçtan uca) mantığıyla çalışıyormuş. Denemedim. Deneyen olursa deneyimlerini paylaşırsa faydalanırız. İndirmek ve incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Beaker Browser İndir
  61. TEGİN

Slimjet 26.0

Slimjet, Chromium tabanlı çok özellikli ve hafif bir tarayıcı. İçerisinde otomatik reklam engelleme, Google' a bilgi göndermeme, indirme yöneticisi, eklenti ve tema desteği, resim iyileştirme, özelleştirilebilir ana sayfa, tamamen özelleştirilebilir araç çubukları, gelişmiş izleme koruması...
  62. TEGİN

UR Browser

Gezinirken denk geldiğim bir başka tarayıcı. UR Browser güvenlik ve gizlilik odaklı olduğunu iddia eden bir tarayıcı. Özellikleri şu şekilde sıralanabilir: - İndirmelerin otomatik olarak virüs taramasından geçmesi - Şüpheli siteler konusunda uyarma - Eğer mümkünse sitelerin güvenli versiyonuna...
  63. TEGİN

Opera 68 Final

Opera Tarayıcı' nın 68 numaralı final sürümü çıktı. Bu sürümdeki yenilikler şöyle: - Tarayıcının yan paneline entegre edilen İnstagram desteği. - Çalışma Alanı özelliği - Ctrl+space kısayoluyla ulaşılabilen açık sekmeleri arayabilme özelliği - Çift sekmeleri belirginleştirme özelliği...
  64. TEGİN

Vivaldi 3.0 Final

Vivaldi Tarayıcı' nın 3.0 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümdeki yenilikler şu şekilde: - Dahili izleyici engelleyici - Dahili reklam engelleyici - Durum çubuğu üzerinde alarm ve geri sayım aracı/saat. - Sayfa içindeki bağlantılar üzerinde hızlıca dolaşabilme - Pop out video ile...
  65. TEGİN

Bright Browser 1.1.0 (Yeni Bir Tarayıcı)

İnternette gezinirken denk geldiğim bir tarayıcıyı paylaşmak istedim. Ocak 2020' de piyasa çıkmış. Öne çıkan özellikleri arasında internette arkadaşlarınızla beraber gezinebileceğiniz cobrowsing özelliği, imla hatalarını denetleme, internet hız denetleyici ve reklam engelleme gibi özellikler...
  66. TEGİN

Veya buna benzeyen, hemen hemen aynı işlevi karşılayabilecek bir kullanım biçimi de olabilir arkadaşlar.
  67. TEGİN

Arkadaşlar OneNote ile ilgili bir sorum olacak. OneNote üzerinde veya bildiğiniz herhangi bir not alma programında böyle bir özellik var mı? Yapmak istediğim şu: Not olarak kaydettiğim yazı içerisinde bir kelime veya kelime grubunu seçili hale getirmek, sağ tıklamak (veya nasıl oluyorsa) ve o...
  68. TEGİN

Vivaldi Twitter Yükleme Sorunu

Sorun Vivaldi' nin Twit alanını yüklemiyor olması arkadaşlar. Twitter açılıyor fakat resimde de görüldüğü gibi hata veriyor. Çerezleri vb. silip tekrar denedim fakat sonuç yine aynı. Vivaldi' nin son derlemesini kullanıyorum. Önceden de bu sorun oluyordu. Vivaldi' yi tamamen kaldırıp...
  69. TEGİN

Tavsiye Ettiğiniz Firefox Eklentileri

Chrome için yayımlanmış olan TabSnooze eklentisinin Firefox için olanını bilen var mı ya da aynı işlevlere sahip herhangi bir eklenti?
  70. TEGİN

Firefox 74 Çıktı

Firefox Tarayıcı' nın 74 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümde şifre yöneticisi Lockwise için geliştirmeler yapılmış, Microsoft Edge(yeni) tarayıcıdan yerimleri ve geçmiş içe aktarması özelliği eklenmiş, harici uygulamalar tarafından yüklenen eklentileri kaldırabilme özelliği eklenmiş ve...
  71. TEGİN

14. Ankara Kitap Fuarı Başladı

Ankara kitap fuarı 14. kez açıldı. Her yıl ATO Congresium’ da düzenlenen Ankara Kitap Fuarı 28 Şubat’ ta başladı. Bu yıl konuk ülke olarak Fransa’ yı misafir eden Ankara kitap fuarı dünyaca ünlü yazar Jean C. Grange’ ı uluslararası onur konuğu olarak ağırlayacak. Bir diğer onur konuğu çok...
  72. TEGİN

Opera 67 Final

Opera Tarayıcı' nın 67 numaralı final sürümü yayınlandı. Bu sürümde sekme kontrolü / düzenlemesi için çalışma alanı özelliği, sekme organizyonu yenilikleri, aynı sekme bulma özelliği, mevcut sekmeleri ön planda görebilme, HTTPS üzerinden DNS işlevselliği iyileştirmeleri gibi yenilikler ve...
  73. TEGİN

internet not defeteri

Laverna kullanabilirsin.
  74. TEGİN

Vivaldi 2.11 Final

Vivaldi Tarayıcı' nın 2.11 numaralı final sürümü yayınlandı. Bu sürümde özellikle video pop out özelliği geliştirilerek her videoda çalışacak şekilde entegre edilmiş. Bunun dışında ana dilde yükleme, klavye kısayolları ve temalarla ilgili yenilik(ler) mevcut. İncelemek ve indirmek için aşağıdaki...
  75. TEGİN

Waterfox 2020.1

Firefox tabanlı internet tarayıcı Waterfox' un 2020.1 sürümü çıktı. Firefox ile aynı deneyimi sunan ancak içerisinde Telemetry olmayan, sınırlı bilgi toplama özellikleri olan(güncellemeler için sadece işletim sistemi ve versiyon numarası gönderiliyor) ve NPAPI eklentilerini destekleyen...
  76. TEGİN

Google Hesabımda Güvenlik Sorunu Yaşıyorum

Bir iki gün sonra silinip silinmediğini anlamak için en son şifremle giriş yapmaya kalksam eğer silinmişse veya eleman tekrar aktifleştirmişse nasıl bir karşılık alırım google dan, nasıl bir uyarı çıkar, biliyor musunuz? Yani nasıl bir uyarı ne anlama gelir?
  77. TEGİN

Yedeklerimi alıp google hesabımı sildim henüz hesabıma ulaşabiliyorken. Hemen silinip ulaşılamaz hale gelir mi hesabım yoksa silinene kadar tekrar hesabı aktif eder mi diğer girişken bilmiyorum. Bakacağız.
  78. TEGİN

Arkadaşlar yakın zamanda(1-2 hafta önce) google hesabıma girmeye çalıştığımda şifremin 15 saat kadar önce değiştirildiğini söyledi google. Belki kardeşim yanlışlıkla vb. değiştirmiştir diye yeni şifre oluşturdum fakat bugün tekrar şifremin değiştirildiğini gördüğümde etkinliklere baktım ve bazı...
  79. TEGİN

Cliqz Browser 1.30.0

Cliqz, Almanya çıkışlı, Firefox tabanlı; güvenli ve hızlı olduğunu iddia eden bir tarayıcı. İlgilenenler aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilir ve indirebilir. Cliqz İndir
  80. TEGİN

2000 - 4000 TL Arası Led Tv Önerileri

Yakın zamanda bir LED TV almak istiyorum arkadaşlar. Teknosa ve Mediamarkt' ın sitelerinde filtreleme yaparak seçeneklere baktım. Karşıma Samsung, Philips, LG ve ek olarak Grundig markaları çıktı (Vestel ve Arçelik' i saymıyorum). Benim tercihlerim ilk üç markadan yana ancak sizin de...
  81. TEGİN

Falkon Web Browser 3.1.0

Falkon(2017), QupZilla(2010) olarak bilinen tarayıcının yeni hali. QtWebEngine kullanıyor. Linux ve Windows için geliştiriliyor. Özellikleri: - Sade arayüz. - Dahili reklam engelleme(adblock eklentisi) - Duckduckgo varsayılan arama motoru olarak sunuluyor. - Oturum desteği - Eklenti desteği...
  82. TEGİN

Vivaldi Tarayıcı 2.10 Final

Vivaldi Tarayıcı' nın 2.10 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümde user agent değişiklikleriyle beraber daha iyi site uyumlulukları, tarayıcı temanızı işletim sistemiyle eşleştirme gibi yenilikler ve geliştirmeler mevcut. İndirmek ve incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz...
  83. TEGİN

Vivaldi Tarayıcı Android: Beta 2

Vivaldi Tarayıcı' nın Android için geliştirilen sürümü ikinci beta seviyesine ulaştı. İndirip denemek ve incelemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir: Android İçin Vivaldi Tarayıcı Beta 2
  84. TEGİN

Kali Linux 2019.4 Duyuruldu

2019.4 Güncellemeleri: A new default desktop environment, Xfce New GTK3 theme (for Gnome and Xfce) Introduction of “Kali Undercover” mode Kali Documentation has a new home and is now Git powered Public Packaging – getting your tools into Kali Kali NetHunter KeX – Full Kali desktop on Android...
  85. TEGİN

Elementary OS 5.1 Hera Çıktı

Şık ve sade Linux dağıtımlarından biri olan elementaryOS' un 5.1 Hera sürümü çıktı. Bu sürümdeki yenilikler: - Yeni ilk çalıştırma deneyimi - Flatpak desteği - Ulaşılabilirlik ve sistem ayarlarında büyük değişiklikler - En son donanım destekleri. İncelemek ve indirmek için aşağıdaki bağlantıyı...
  86. TEGİN

Avast Secure Browser 77

Antivirüs markası Avast' ın gizlilik ve güvenlik odaklı olduğunu söylediği, Chromium tabanlı tarayıcısı. İnceleyip indirmek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler. Avast Secure Browser İndir
  87. TEGİN

Pardus 19.1 Sürümü Yayınlandı

''TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilmeye devam edilen Pardus’un 19.1 sürümü yayınlandı. Pardus 19.1, Pardus 19 ailesinin ilk ara sürümüdür. En yeni Pardus’ u hemen şimdi indirebilir, bu sürüm hakkında detaylı bilgi edinmek için sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.''
  88. TEGİN

Opera 65 Final

Opera Tarayıcı' nın 65 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümde iyileştirilmiş takipçi engelleyici, yeniden tasarlanan adres çubuğu ve yerimleri ve geçmiş sayfaları için yeni bir görünüm gibi özellikler mevcut. İndirmek ve incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Opera 65 İndir
  89. TEGİN

Tarayıcı Önerisi Lazım?

Vivaldi var, Maxthon 5 var, Slim Browser var, Comodo' nun iki tarayıcısı var.
  90. TEGİN

Vivaldi Tarayıcı 2.9 Final

Vivaldi Tarayıcı' nın 2.9 numaralı final sürümü çıktı. Aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilir ve indirebilirsiniz. Vivaldi 2.9 Final İndir
  91. TEGİN

Tor Tarayıcı 9.0 Final

Gizlilik ve güvenlik arayanların tarayıcısı Tor Tarayıcı' nın 9.0 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümde Onion Düğmesi yerine Yeni Kimlik Düğmesi getirilmesi, torbutton ve tor başlatıcı entegrasyonu, iyileştirilmiş yerelleştirme desteği ve pek çok hata düzeltmesi gibi yenilikler var...
  92. TEGİN

Tails Linux 4.0 Çıktı: Gizlilik ve Anonimlik Odaklı Dağıtım

Gizlilik, anonimlik ve güvenlik odaklı linux dağıtımı Tails' ın 4.0 numaralı sürümü yayımlandı. Aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz. Tails Linux 4.0 İndir
  93. TEGİN

Firefox 70 Final

Firefox tarayıcısının 70 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümde geliştirilmiş izleme koruması, şifre yöneticisi (Lockwise) ile ilgili daha fazla güvenlik önlemi, çekirdek motoruyla ilgili iyileştirmeler ve Firefox ürünleri ve hizmetleriyle ilgili daha fazla özellik bulabilirsiniz...
  94. TEGİN

Opera 64 Çıktı

Opera Tarayıcı' nın 64 numaralı yeni sürümü yayımlandı. Bu sürümde özellikle güvenlik ve gizlilik iyileştirmeleri mevcut: Dahili VPN, dahili reklam engelleyici ve yeni izleme engelleyici. Yeni Opera' yı denemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler. Opera 64 İndir
  95. TEGİN

Vivaldi 2.8 Final Çıktı

Vivaldi Tarayıcı' nın yeni final sürümü yayınlandı. İndirmek ve özelliklerini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Vivaldi 2.8 Final İndir
  96. TEGİN

Dairemin Altındaki Garajdaki Çocuk Gürültüsü

Birinci katta oturuyorum. Evin alt tarafı garaj. Özellikle şu üç aylık yaz tatili boyunca -bir buçuk senedir de çekiyoruz aynı şeyi - öğlenin onundan akşam ezanlarına kadar garajın içinde çocuk gürültüleriyle sıtkımız fena halde sıyrıldı. Kimisi penceremin önüne gelir anneeee, babaaaaa diye...
  97. TEGİN

Opera GX Güncelleme

Opera' nın oyunculara özel tarayıcısı Opera GX güncellendi. Bu güncelleme ile beraber Opera GX' e tarayıcının ağ kullanımını denetleyebileceğiniz bir ağ sınırlayıcı özelliği getirildi. Denemek isteyenler aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir. Opera GX İndir
  98. TEGİN

Android İçin Vivaldi Beta Yayımlandı!

Uzun süredir geliştirilmekte olan Vivaldi Tarayıcı' nın Android için olan sürümü Beta aşamasında Google Play Store' da yerini aldı. Vivaldi Android de görünen o ki masaüstü sürümünden aşina olunan özellikler de mevcut. Vivaldi' nin android sürümünü denemek ve özelliklerine göz atmak isterseniz...
  99. TEGİN

SeaMonkey Tarayıcı 2.49.5

SeaMonkey pek bilinmeyen fakat içinde pek çok özellik barındıran Firefox tabanlı bir tarayıcı. İçerisinde gelişmiş bir e-posta, sohbet, rss haber istemcisi gibi özellikler mevcut. Denemek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan indirebilirler: SeaMonkey Tarayıcı İndir
  100. TEGİN

Firefox 69 Final

Firefox' un 69 numaralı final sürümü yayımlandı. Bu sürümde özellikle izleme koruması özelliğinde iyileştirmeler ve yine otomatik oynatma engelleme özelliğinde iyileştirmeler mevcut. Firefox' un son sürümünü indirmek ve incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz: Firefox 69 İndir
  101. TEGİN

Opera 63 Final Çıktı

Opera Tarayıcı' nın 63 numaralı final sürümü yayınlandı. Bu sürümde Gizli Gezinti Modu ve yerimleriyle ilgili geliştirmeler mevcut. İlgilenenler aşağıdaki bağlantıdan yenilikleri detaylı inceleyebilir ve indirebilir. Opera 63 İndir
  102. TEGİN

Vivaldi Tarayıcı 2.7 Final Çıktı

Vivaldi Tarayıcı' nın 2.7 Final sürümü yayınlandı. Bu sürümde sekme sesleri için daha fazla kontrol, kullanıcı profillerine giriş için yeni özellikler ve durum çubuğu iyileştirmeleri gibi güncellemeler mevcut. İndirip denemek isteyenler aşağıdaki bağlantıdan indirebilirler. Vivaldi 2.7 İndir
  103. TEGİN

Tab Notes isminde bir not alma eklentisi var. Hem FF hem Ch için kullanılabiliyor.
  104. TEGİN

Yeni tarayıcı tavsiye

1) Firefox 2) Vivaldi 3) Opera 4) Tor Browser 5) Brave
  105. TEGİN

CCleaner Browser - Efsane sahada

CCleaner Avast' a satıldıktan sonra(yanlış bilmiyorsam) CCleaner ile ilgili gizlilik ve güvenlikle ilgili tabir i caizse bir takım katakulliler döndürmüştü Avast ya da bir şeyler olmuştu. O günden sonra CCleaner' a olan güvenim bitti. O yüzden tarayıcısına da şüpheyle yaklaşırım.
  106. TEGİN

Windows 7 desteği sona erince ne yapacaksınız? [Windows 7 kullanıcılarına özel] [Anket]

Gittiği yere kadar gider. Sonra gidip bir daha Micro' ya para vermem (laptop alırken vermiş oluyoruz zaten). Gider linux kurarım.
  107. TEGİN

GNU/Linux Dağıtımı Tavsiyeleri

128 GB' lık bir SSD' ye hangi dağıtım uygun olur sizce? Bunlar veya bir başkası.
  108. TEGİN

128 GB SSD' ye Hangi Linux Dağıtımı Kurulabilir?

Dizüstü bilgisayarımın 300 GB' lık HDD' si çöktü çökecek ve sabit diskin fiziksel olarak da bozulmuş olma ihtimali var. Başka HDD de alamayacağım gibi şimdilik ancak evde 128 GB lık bir Kingston marka SSD var. Sadece bu SSD' yi taksam bu SSD' ye hangi linux dağıtımları kurulabilir. Performans +...
  109. TEGİN

Linux Mint 19.1 Mate 64 Bit.
  110. TEGİN

Yeni 16 GB' lık bir USB aldım(sandisk). Bunun içine 1,8 gb' lık Linux iso' sunu yazdırmak istiyorum(rufus ile). Daha sonra bu usb bellek ile laptopdaki windows 7' nin yerine linux kuracağım. Bu yazdırma işlemi nasıl olacak acaba? (Acemiyim). (Normalde bir iki kere linux kurulumu yapmıştım ama...
  111. TEGİN

USB Bellek Biçimlendirme Gerekir mi?

FAT32, NTFS, UEFİ vb. konularda hiçbir bilgim yok maalesef. Ben sadece linux iso' sunu indirdim, iso' yu yazdırıp kurulum usb' si oluşturmak için bir flash bellek aldım ve rufus vb. bir programla iso' yu usb' ye yazdırıp bir kenarda tutacağım. Windows çöktü çökecek ve bu nedenle yakın zaman...
  112. TEGİN

USB Bellek Biçimlendirme Gerekir mi?

Bugün SanDisk Cruzer Force 16 GB bir flash bellek aldım linux kurulumu için. İçine linux iso' sunu yazdırıp ileride laptopa kuracağım. Henüz usb' yi laptopa takmadım. Sorum şu: Linux iso' sunu yazdırmadan önce flash belleği biçimlendirmem gerekir mi? Hangi hallerde biçimlendirme gerekir? Nasıl...
  113. TEGİN

Uygun Fiyatlı Harici Disk Tavsiyesi

Teknosa' da bunu gördüm. Buna ne dersiniz? Wd Elements 1Tb Worldwide Taşınabilir Disk (Siyah) Fiyatı ve Özellikleri
  114. TEGİN

Hangi Linux Dağıtımını Kurmalıyım?

Yakın zamanda disk hataları vermeye başlayan (o konuyla ilgili bir başlık da açmıştım BURADA) dizüstü bilgisayarıma uygun bir linux dağıtımı kurmayı düşünüyorum eğer bilgisayar tamamen çökerse(önlem olarak bir kaç gün içinde bir usb bellek alacağım linux için). Aşağıda dizüstünün özelliklerine...
  115. TEGİN

Uygun Fiyatlı Harici Disk Tavsiyesi

Bugün bilgisayar açılırken ilk önce disk sorunuyla ilgili bir ekran geldi sonra devam ettim ve windows açıldı. Sistem tepsisinde İntel' in uyarısı var (tıklayınca arka plandaki uygulama açılıyor) ve arada sırada ön plandaki uyarı çıkıyor. Hiç anlamam ama sanırım disk gidici galiba. Dolayısıyla...
  116. TEGİN

Firefox 68 Final

Firefox Tarayıcı 68 final sürümü yayınlandı. Bu sürümdeki değişikliklere ve yeniliklere BURADAN bakabilirsiniz. İndirmek içinse aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Firefox 68 İndir
  117. TEGİN

Opera 62 Final Çıktı

Opera Tarayıcı' nın 62 numaralı final sürümü yayınlandı. Bu sürümde çoğunlukla tasarım güncellemeleri mevcut. İlgilenenler aşağıdaki bağlantıdan indirebilir: Opera 62 İndir
  118. TEGİN

Cliqz Tarayıcı 1.27.3

Cliqz, Almanya çıkışlı, Firefox tabanlı; güvenli ve hızlı olduğunu iddia eden bir tarayıcı. İlgilenenler aşağıdaki bağlantıdan indirebilir. Cliqz Browser İndir
  119. TEGİN

Vivaldi 2.6 Final Çıktı

Vivaldi Tarayıcı' nın 2.6 numaralı final sürümü yayınlanmıştır. Bu sürümde özellikle rahatsız edici reklamların engellenmesi konusunda bir yenilik mevcut. İlgilenenler aşağıdaki bağlantıdan tarayıcı indirip deneyebilirler. Vivaldi 2.6 İndir
  120. TEGİN

Opera' dan Oyun Tarayıcısı: Opera GX Yayınlandı

Opera dünyanın ilk oyuncu tarayıcısını / oyuncular için tasarlanmış tarayıcısını, Opera GX' i yayınladı. Oyuncular için tasarlanan bu yeni tarayıcı ile ilgilenenler aşağıdaki bağlantıdan detaylı bilgi alabilir ve indirebilir. Opera GX İndir
  121. TEGİN

Cyberlink PowerDVD 10 ve Cyberlink YouCam Gerekli mi?

Dizüstünü(HP Pavilon) alalı 5-6 sene oldu. O günden beri Cyberlink PowerDVD 10 ve Cyberlink YouCam programları duruyor ve hiç kullanmıyorum. Sanırım dizüstünde yüklü gelen programlardandı. PowerDVD yerine bir sürü program bulunabilir ama YouCam' i pek tanımıyorum. Kaldırırsam kamera deneyimine...
  122. TEGİN

Windows 7 Silverlight Kaldırma Sorunu

Kısaca; Silverlight' ı kaldırmaya çalışırken aşağıdaki sorunla karşılaştım. Ne anlama geliyor ve nasıl çözülür? Yardımcı olursanız sevinirim. - Win 7 Home Basic 64 Bit kullanıyorum.
  123. TEGİN

sizce en iyi tarayıcı

Vivaldi Firefox Opera
  124. TEGİN

Waterfox 56.2.9

Firefox tabanlı internet tarayıcı Waterfox' un 56.2.9 sürümü çıktı. Firefox ile aynı deneyimi sunan ancak içerisinde Telemetry olmayan, sınırlı bilgi toplama özellikleri olan(güncellemeler için sadece işletim sistemi ve versiyon numarası gönderiliyor) ve NPAPI eklentilerini destekleyen bir...
  125. TEGİN

Ubuntu 19.04 ‘Disco Dingo’ Çıktı

Popüler Linux dağıtımı Ubuntu' nun 19.04 numaralı Disco Dingo kod adlı yeni sürümü pek çok yenilikle beraber kullanıma sunuldu. Aşağıdaki bağlantıdan resmi sitesine gidip indirebilirsiniz. YENİLİKLER: Ubuntu 19.04 'Disco Dingo' İndir
  126. TEGİN

Windows 10 için Chromium tabanlı yeni Edge'in önizleme sürümleri yayınlandı

Chromium her yeri ele geçiriyor. Diren Firefox! :D
  127. TEGİN

Opera 60 (Reborn 3) Final Çıktı

Yenilenmiş haliyle Opera 60 (Reborn 3) Final çıkmış bulunmaktadır. İlgilenenlere duyururulur. Bu sürümdeki yenilikler şöyle: Yenilenmiş, köşesiz tasarım. Siyah ve açık tema Web 3 desteği Cyrpto Wallet Birleştirilmiş dahili VPN ve reklam engelleme Ekran görüntüsü yakalama aracının adres...
  128. TEGİN

Cliqz Browser 1.26.0

Cliqz, Almanya çıkışlı, Firefox tabanlı; güvenli ve hızlı olduğunu iddia eden bir tarayıcı. Cliqz İndir
  129. TEGİN

Vivaldi 2.4 Final Çıktı

Vivaldi Tarayıcı' nın 2.4 numaralı final sürümü yayınlandı. Bu sürümde tarayıcıdaki düğmeleri istediğiniz yere konumlandırma, seçili sekmeleri yerimlerine ekleme, çoklu profil, hızı komutlar' a eklenen hızlı hesap gibi pek çok yenilik bulunmakta. Vivaldi 2.4 İndir
  130. TEGİN

Firefox' ta Private Tab eklentisi vardı. Güzeldi ama yeni Firefox' la uyumlu değil maalesef.
  131. TEGİN

Opera'dan memnun musunuz ?

Opera yararlı özellikleri olan kullanışlı bir tarayıcı ve hızlı. Yanında da Vivaldi var. VPN ve videoları ayrı pencerede oynatma özelliklerini görmezden gelirsek Vivaldi Opera' nın bir üst sürümü. Yanyana duruyorlar :D :D :D
  132. TEGİN

Brave tarayıcıyı şiddetle öneririm.

Taşınabilir sürümü olursa denerim.
  133. TEGİN

Sigarayı Bırakmak Zor Değil!!!

Ocak 2017 > Ocak 2018 > Ocak 2019 :D 2 sene oldu.
  134. TEGİN

Otter Browser: Klasik Opera' yı Özleyenlere

Klasik Opera (12.x)' nın arayüzü ve sevilen pek çok özelliğini sunan Otter Browser' ın ilk kararlı sürümü çıktı. BURADAN sitesine gidip indirebilirsiniz.
  135. TEGİN

Avast Free Antivirüs MOM exe'yi Engelledi

Tam bilmemekle beraber ATI sanırım. Umarım doğru yerlere bakmışımdır. Laptobun üzerindeki çıkartmada Radeon Graphics yazıyor. :)
  136. TEGİN

Bilmiyorum, onu nasıl öğrenebilirim?
  137. TEGİN

Avast Free Antivirüs kullanıyorum. Az önce bir bildirim çıktı ve yanlış okumadıysam MOM exe diye bir şeyi engellediğini söyledi. O esnada nedir, ne değildir diyerek internette aramaya çalışırken bildirim kayboldu. Pek bir şey bulduğumu söyleyemem mom exe hakkında. Avast ı açıp bildirimler...
  138. TEGİN

SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Vivaldi Derleme, Opera Dev, Opera Kararlı, Firefox, Yandex
  139. TEGİN

Firefox 58 hızıyla baş döndürecek!

1) Vivaldi 2) Opera 3) Firefox
  140. TEGİN

Kullandığınız Tarayıcı Eklentileri Nelerdir?

Disconnect, AdGuard, Https Everywhere, Bitdefender TrafficLight; Scroll To Top, TabSnooze, Personal Block List(by google), Google Çeviri, LightShot, Diigo Web Collector. Ayrıca Opera' da Chrome eklentilerini rahat kurabilmek için Download Chrome Extension eklentisi var.
  141. TEGİN

Sorularınız var mı? ShiftDelete.Net Cevaplıyor #86

SDN ana sayfayı her açtığımda canlı yayın otomatik olarak başlıyor. Otomatik başlamasını nasıl engellerim?
  142. TEGİN

Stres Çarkı Almayan Kaldı mı?

Eskiden de stres bilekliği vardı. Bir işe yaramazdı. :D
  143. TEGİN

Sigarayı Bırakmak Zor Değil!!!

3 ay oldu. :)
  144. TEGİN

SDN Hangi Tarayıcıyı Kullanıyor?

Vivaldi.
  145. TEGİN

Matematik Yapamıyorum Nasıl Çalışmalıyım?

Bence okulunun rehberlik servisine başvur ve sana konu hakkında yardımcı olmalarını iste. Herkesin öğrenme stili ve hızı farklıdır. Rehberliğin de yardımıyla kendine uygun bir şeyler bulabilirsin. Sana yol göstereceklerdir. Kulaktan dolma bilgilerle uğraşma. ;)
  146. TEGİN

Matrix efsanesi geri dönüyor!

Yapacaksanız Keanu' lu Vayçovskili 4-5-6 yapın da Matrix efsanesi zihnimizde bir nihayete varsın. Sonunda insanlar veya makineler kazansın farketmez.
  147. TEGİN

Ghost in the Shell için ilk fragman geldi!

Fragman güzel, film de güzel olacağa benziyor ama Scarlett o role gitmemiş bence.
  148. TEGİN

Şuana kadar kullandığınız en iyi tarayıcılar

Telefon ve tablette Android için Opera ve arada Firefox; masaüstünde yeni gözdem Vivaldi. Vivaldi dışında genellikle Opera(eski Opera hasretindeyiz) ve Firefox kullanıyorum. Ayrıca bir kenarda Chrome Canary, Opera DEV ve Maxthon da duruyor. Tabi bunların dışında masaüstünde pek çok tarayıcıyı da...
  149. TEGİN

Dominations Güncellendi ve Türkçe Oldu!

Önceki sürümde bir iki kere yükleyip oynamayı denedim ama açılmadığı için oynama şansım olmadı, ben de kaldırdım. Bir daha deneyeyim bakalım.
  150. TEGİN

Vivaldi 1.0 kararlı sürüm duyuruldu

İlk çıktığı günden bugüne kadar kullandım (teknik önizleme, beta vs.) İlk zamanlarda bile stabil çalıştı. Ciddi sorunlar çıkarmadı. Görümü, özellikleri vs. çok kullanışlı. İlerleyen sürümlerde daha da güzel olacağını düşünüyorum. Eski Operacıydık şimdi yeni Vivaldici olduk. :D
  151. TEGİN

Yandex'ten Önemli Yenilik!

Firefox, Opera, Dolphin. :)
  152. TEGİN

En Kötü Çizgi Film Karakterleri

Bildiğim kadarıyla bir düzeltme yapayım: Road Runner tavus kuşu değil aynı isimli gerçek bir kuş türüdür. Beep beep! :D
  153. TEGİN

Android Tabanlı Remix OS 2.0 Yayınlandı!

ElementaryOS kullanıyorum. Bu da hoş görünüyor denemek lazım. Bir şey sorayım: Sadece USB bellek üzerinden mi yükleyip çalıştırabiliyoruz(pek anlamam da) dvd' ye yazdırıp yükleme gibi bir şansımız yok mu?
  154. TEGİN

Kill Bill 3 Geliyor mu?

Her şeyi kararında bırakmalı. Bill öldü defter kapandı. Ötesi suyunu çıkarmak olur...
  155. TEGİN

Türkiye'de İnternet Ucuzlayacak mı?

Adil Kullanım Kotası gibi bir ADALETSİZLİK olduğu müddetçe fiyatlar ucuzlasa bile bir işe yaramaz. Ucuza, örneğin; 24mpbs SINIRSIZ internet alıp ayın ortasında(belki daha önce) kota dolunca kalan zamanda ucuz ucuz 3 mpbs ile mi devam edeceğiz? :cursing:
  156. TEGİN

Avatar 2 Gösterim Tarihi Belli Oldu

İlki reklam şişirmeli, görsel efektleriyle iş yapmış bir filmdi. Yeni bir şey anlatmıyordu ki ben bilimkurguyu severim. Belki ikincisi güzeldir.
  157. TEGİN

En Çok Kullanılan Arama Motorları

En sık tabiki google kullanıyorum. Onun dışında duckduckgo ve startpage var. Arada da binge tıklıyorum. Duckduckgo türkçe içerik açısından biraz zayıf sanki ama güzel bir arama motoru. Startpage ise google sonuçlarını karşınıza anonim olarak getiriyor. Ve sıklıkla startpage kullanıyorum bu yüzden.
  158. TEGİN

Apple Yapmazsa Elin Oğlu Yapar

''Apple Yapmazsa Elin Oğlu Yapar'' Apple babamızın oğlu mu? :D :D Şaka bir yana Apple' ın eksiklerinden biri de bu tarz şeyler. Gerekli bazı şeyleri koymuyor.
  159. TEGİN

DomiNations için Dünya Savaşı Güncellemesi

En son bir kaç AY önce indirip kurmuştum fakat bir türlü başlamıyordu, takılıp kalıyordu. Ben de kaldırdım. Bir daha deneriz bakalım.
  160. TEGİN

WhatsApp, Telegram'ı Engelliyor!

WhatsApp dışında bir şey kullanmak için bir neden daha...
  161. TEGİN

Hangi Windows Sürümünü Kullanıyorsunuz?

Win7 Home Basic kullanıyorum dizüstünde. O da yakında bozulacak gibi. O zaman geldiğin de onu da PC deki gibi linux e geçiririm herhalde. :)
  162. TEGİN

SpaceX Roketini İndirmeyi Deneyin!

İkinci ve üçüncü denemede başardım.
  163. TEGİN

Vivaldi Tarayıcı Beta Çıktı!

Ortalama 1 sene önce ortaya çıkan ve eski Opera’ yı özleyenler için ilaç gibi gelen Vivaldi Tarayıcı 50 derleme ve 4 teknik önizleme sürecinin ardından nihayet BETA aşamasına geldi. Bu süreç içerisinde kullanıcıların istediği pek çok özellik tarayıcıya entegre edildi; alınan geri bildirimler...
  164. TEGİN

Uyku Kaçırma Garantili Korku Filmleri #2

Halka ve The Thing en iyileri.
  165. TEGİN

YouTube, AdBlock Engelini Aştı!

Tam anlmadım ama sanırım burda çözümü var ya da ben öyle sanıyorum. ANlayanlar anlamayanlara anlatsın. :) Blockers not blocking ads on YouTube in Chrome? Try this fix! - gHacks Tech News
  166. TEGİN

Dağlıca'da kaç asker şehit oldu?

TSK' dan resmi açıklama yapıldı : 16 şehidimiz var. Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı
  167. TEGİN

Elementary OS 0.3.1 Kararlı Sürümü Duyuruldu

Bir önceki sürümden beri 7-8 yıllık pc' imde kullandığım hoş bir işletim sistemi. Eski pc im üzzerinde yeterli performansı alamasam da daha iyi bir pc veya laptop ta çok iyi iş çıkaracaktır.
  168. TEGİN

Süper Kahramanlar Hakkında Her Şey #1

Iron Man ve Flash.
  169. TEGİN

AKK'dan Kurtuluyoruz!

Twitter' da falan görüyorum. Bizim büyük internetçi abile şimdi de '' Büyük hizmet. Şu fiyata saat bilmem kaçtan bilmem kaça kadar AKKsiz sınırsız indir'' diye yeni yeni hizmetler sunuyorlar. Lütfediyorlar, sağolsunlar. (Sin-kaf)
  170. TEGİN

Elektronik Ürünlere Zam Yağmuru!

Suyundan da koysunlar. Ekmek banarız.!?
  171. TEGİN

Windows 10 Güncellemesini Neden Yüklemeliyiz?

1 sene bedava. Sonra? Kalsın. Ben Linux' le devam edeceğim.
  172. TEGİN

300 Spartalı'nın yanında halt ettiği adam: 1 Hintli

Hiçbiri bi Malkoçoğlu bi Battal Gazi etmez. :D
  173. TEGİN

OS X El Capitan Beta1 Video İnceleme

Bunun gibi bir kaç inceleme videonuzu izledim ve dikkatimi çekti. Misal bu videoda güya OS X El Capitan' ı inceliyorsunuz. Burda ön planda olması gereken OS X değil mi? Peki bütün video boyunca ön planda olan neden anlatıcı? Tamam arkada dev bir tv var ama o tv sizin için dev. Biz buradan...
  174. TEGİN

Avea'ya Bir Ödül Daha!

Evin içinde iki noktada çekiyor Avea, o da şekilden şekile girersen. Dağ köyünde değiliz, memleketin ortasındayız...
  175. TEGİN

YouTube Video İndirme Yöntemleri

Çevrimiçi olarak video pek indirmiyorum. Bİlgisayarımda Any Video Converter var. İşime yarıyor, idare ediyor. Epey de güzel aslında.
  176. TEGİN

En İyi Ücretsiz Antivirüsler 2015

Comodo Internet Security Premium
  177. TEGİN

Street Fighter 5'ten Yeni Görseller

Mortal kombat bence bu işin daha gerçekçi tarafında. Street fighter daha anime görünümlü. İnsanlara ikisini sevdiren özellikler farklı ama street fighter ın bir hikaye etrafında gelişmesini ben de isterim aslında.Ama street fighter candır, her şekilde oynanır. :)
  178. TEGİN

Etkileyen Golf GTE Sport Konsepti

Golf dediğin böyle olur işte. :)
  179. TEGİN

Microsoft Edge İsmi Beğenildi Mi?

Yeni logoyu ilk gördüğümde ''hehe microsoft bizimlen eğlenir'' dedim. İsim konusunda edge' den yana bir hoşnutsuzluğum yok ama Spartan daha güzel bir isim olurdu. Amaan istediğini yapsın Firefox ve Opera' nın isimleri de de logoları da güzel yetiyor da artıyor. Hem şimdi aralarına Vivaldi de...
  180. TEGİN

Grooveshark Kapatıldı

Gitti bizim hesap, gitti listelerim. :)
  181. TEGİN

10.Sınıftayım alan seçimi yapılacak tavsiye

Bence; 1) Sen zaten ilgili olduğun, sevdiğin alanı kendin söylemişsin. :) 2) Bu tür konular etraftan -iki satırlık bilgiyle- tavsiye alınacak konular değil. Bu konu hakkında en iyi tavsiyeleri bence okul rehber öğretmeni verecektir.Bi görüş bence, durumunu anlat.
  182. TEGİN

En iyi bakım ve onarım programları

Bir ara TuneUp kullanmıştım. Bilmeden kurcalamayı abartınca PC' yi zor açmıştım. O günden sonra favorim CCleaner. Bence standart bir kullanıcıya yeter de artar.
  183. TEGİN

TTNet'ten iki yıl ücretsiz internet

4 GB kota... 4 GB... 4 !!!! - Gülmesene.. - Sen de gülüyorsun - 4 GB diyo - Asjasdbnkjsjhhwjadbja
  184. TEGİN

Galaxy S6 ve iPhone 6 Kavgası Kanlı Bitti

Dedim ki ''SDN durup dururken neden Zaytung haberi paylaşıyor...''
  185. TEGİN

İnsansı hayvan keşfedildi.

Yemek te beğenmiyor şamşirik. :)
  186. TEGİN

Audi Ultra Felsefesi Şimdi Bisiklette!

Harika görünüyor ama para para para... :)
  187. TEGİN

Kedi İniyor mu? Çıkıyor mu?

Orasını bilmem ama bize doğru geldiği kesin. Bence kaçalım. :D
  188. TEGİN

Laptop'a Linux Kurmak İstiyorum

Ben ubuntu ile başladım, sonra bir süre mint kullandım, şu anda elementaryOS kullanıyorum. ElementaryOS sade ve şık, Mİnt daha detaylı yani çok fazla özellik ve ayar var. Kurcalaması güzel oluyor. :)
  189. TEGİN

DomiNations Nasıl Oynanır? İşte İpuçları

Android 4.1.1 li tabletime yükledim. Ama açılışta takılıp kalıyor oyun başlamıyor. Bi türlü başlatamadım. Ben de Enemy Lines diye bir oyun buldum onu yükledim. :)
  190. TEGİN

Chrome'a Veri Tasarrufu Özelliği

Yıllardır Opera' da var ve kullanıyoruz bu özelliği ama kimse yüzüne bakmıyordu. Şimdi chrome yaptı ya kesin kıymete biner. :DDDD
  191. TEGİN

Haftanın Android Oyunları 11

Bu oyunların ücret durumu nedir belirtmemişsiniz. En son tablete Bad Piggies yükledim, beğenmedim kaldıracağım.
  192. TEGİN

En İyi Alternatif Web Tarayıcılar

Maxthon, Yandex Alfa, Comodo Dragon, Vivaldi alternatif olarak bilgisayarımda duran ve kullandığım tarayıcılar. Vivaldi' den umutluyum. Böyle giderse ve performans sorunlarını hallederse gelecekteki varsayılan tarayıcım olmaya aday. :)
  193. TEGİN

Haftanın Android Uygulamaları 41

Yeni aldığım tablete hemen onenote, opera ve firefox' u indirdim. İlerde ne ihtiyaçlarım olur bilmiyorum. Zamanla ihtiyaç oldukça indiririz. :)
  194. TEGİN

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları 2

Bu tür yazılar için öneri: Bence herkesin beklediği gibi önceliği ücretsiz uygulamalara vermelisiniz. Her uygulamayı tanıttıktan sonra altına ücretli alternatifini belirtmelisiniz ya da tam tersi ücretli-ücretsiz gibi.
  195. TEGİN

Ahmet Çakar: 'Burak'ın kaçırdığı golde büyü var'

Bazı insanlar vardır. Neye tepki olarak doğdukları belli değildir. :D
  196. TEGİN

Her dairenin 1 araçlık şahsi otoparkı olacak

Şehirlerimizde artık dikişler ne zaman patlayacak çok merak ediyorum.!
  197. TEGİN

Müjde: Upload Hız Sınırı Kalkıyor!

Peki Adil Kullanım Kotası da bizi görecek mi? !?
  198. TEGİN

Işın Kılıcını Apple Tasarlasa Nasıl Olurdu?

Only 599$.
  199. TEGİN

Android'de Google Servisleri Nasıl Kapatılır?

Ana servisleri kapatmayın demişsiniz ancak en azından popüler telefonlar için ya da her neyse bu ana servislerin hangileri olduğunu, ne işe falan yaradığını da yazsaydınız keşke. Birileri meraktan yükler ve bilmeden kapatabilir. İkinci sözüm uygulamalara; madem ana hizmetler vs. kapatıldığında...
  200. TEGİN

Vivaldi Tarayıcı [Ön izleme sürümü]

YENİ DERLEME: Vivaldi 1.0.105.7 - Yerimleri çubuğu - 32Bit Linux İNDİR: https://vivaldi.net/blogs/teamblog/item/7-new-snapshot-1-0-105-7-now-with-32-bit-linux
  201. TEGİN

Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması

Türkiye’de e-kitap yayıncılığının gelişmesi, mikro öykü türünün yaygınlaşması ve bilimkurgu yazınının teşvik edilmesi amacıyla Entropol Kitap, Fabilog ve Kayıp Rıhtım işbirliğiyle Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışmasıdüzenlenecektir. Ayrıca jüri tarafından yayımlanmaya değer bulunan öyküler bir...
  202. TEGİN

Neden burnumuzu karıştırırız?

Burun karıştırılmaya başlanır. Karşıdaki kişi bunu görür. Burnunu karıştıran karıştırmaya, sondajı derinleştirmeye başlar. Diğer taraftan ses gelir : - Birader çok uğraştın. Beynine ulaşabildin mi? Parmak uçlarınla beynine dokunabiliyor musun? Ha gayret olacak!! :D
  203. TEGİN

SDN Forum Üst Çubuk

Ayrıca üst çubuktaki gelen bildirimlere tıkladığımızda bildirimler sayfasına değil de doğrudan ilgili sayfaya gitsek daha iyi olmaz mı? Bildirimlere tıkladığımız da açılır menüden gelen bildirimleri görür istediğimize tıklar ve doğrudan ilgili yere gideriz. Şu anki haliyle zaman kaybı.
  204. TEGİN

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Numix Circle. :)
  205. TEGİN

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

206. TEGİN

Opera Alpha-Beta-Rc Sürümler

Opera 29 DEV sürümü çıktı. Duyurulur. Bu sürümde son açılan sekmeler için eşitleme ve hangi sekmeden ses geldiğini anlamanıza yardımcı olacak ses bildirim özelliği mevcut. Opera Desktop Blog İndirmeler: Opera developer for Windows Opera developer for Mac Opera developer for Linux
  207. TEGİN

Imgur Artık Tamamen Ücretsiz

İmageshack ve photobucket kullanıyorum. Ama ücretsiz olması iyi olmuş. İlerde lazım olabilir. :)
  208. TEGİN

Dortmund düşmeye doğru

Bizim 4 büyüklerin küme düştüğünü görsek. Lige bir farklılık gelse. :)
  209. TEGİN

Yeni derleme geldi : Vivaldi 1.0.98.2 İNDİR: http://vivalditurkiye.net/blog/dahada-ozellestirin
  210. TEGİN

Eos Güncelleme Yöneticisi Sorunu

Düzelmiş olabilir. Az önce sonucunda hata veriyor dediğim DENETLE eylemini tekrar yaptığım da hata vermedi. İlgilenenlere teşekkür ederim. Sorun çıkarsa yine burdayım. :)
  211. TEGİN

Yeni Vivaldi Web Tarayıcısı 1 Milyona Koşuyor

Yeni Opera' nın eski özellikleri atması, istenen özellikleri uzuun bir süredir eklememesi eski Opera' yı özleyenleri sinirlendirmişti. Vivaldi çıkınca da eski Opera cılar üstüne hücum ettiler. Denemekte fayda var gerçekten kullanışlı bir tarayıcı. Tabi unutmamak gerekirki henüz Teknik önizleme...
  212. TEGİN

# deb cdrom:[elementary OS 0.2 _Luna_ - Stable amd64 (20130810)]/ dists/precise/main/binary-i386/ # deb cdrom:[elementary OS 0.2 _Luna_ - Stable amd64 (20130810)]/ dists/precise/restricted/binary-i386/ # deb cdrom:[elementary OS 0.2 _Luna_ - Stable amd64 (20130810)]/ precise main restricted...
  213. TEGİN

Scratch-text-editor yazınca çıktı ve metin editörü açıldı. Fakat editörün içinde deb http://ppa.launchpad.net/mank319/go-for-it/ubuntu ve deb-src http://ppa.launchpad.net/mank319/go-for-it/ubuntu satırları yok galiba. Arama kutucuğuna yazıp aratıyorum ama çıkmıyor.
  214. TEGİN

sudo gedit /etc/apt/sources.list komutunu yazdım ama ''sudo: gedit: komut bulunamadı'' diyor.
  215. TEGİN

SDN Forum Üst Çubuk

Misal üst çubuğun bi yerinde tutturma butonu olur. Tıkladığımızda çubuk sabitlenir, tekrar tıkladığımız da sabitlik kaldırılır.
  216. TEGİN

SDN Forum Üst Çubuk

Öyle bir düğme de olabilir ama benim istediğim üst çubuğun yukarı sabitlenmesi(isteğe bağlı olarak) ve örneğin sayfanın aşağılarına indiğimizde o üst çubuktaki boş bir alana tıkladığımızda bizi üstte çıkarması yani o yukarı butonunun işlevini görmesi.
  217. TEGİN

SDN Forum Üst Çubuk

Bu bir öneridir. Bildiğiniz gibi forumun en üstünde siyah bir üst çubuk var. Bu çubukta bildirimlerimiz, profilimiz, üye kontrol paneli vb. bağlantılar var. Fakat bu çubuk biz sayfayı aşağı indirdiğimizde yukarıda kalıyor. Benim önerilerim: - O çubuğun isteğe göre tepeye sabitlenebilmesi ve...
  218. TEGİN

Sanırım Ubuntu 12.04 tabanlı. Başka depo nasıl eklenecek peki?
  219. TEGİN

ElementaryOS Luna 64Bit kullanıyorum. Güncellemeleri denetlemek için Güncelleme Yöneticisini açıyorum. Açar açmaz güncellemeleri denetliyor. Güncelleme yok göründüğünde DENETLE düğmesine tıklıyorum ve sanırım kaynaklarda vs. tekrar arama yapıyor ancak taraması bittiğinde ya da tam bitmeden...
  220. TEGİN

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Ben Linux konusunda acemiyim. Bilmiyorum. Ama illaki vardır bir çözümü :)
  221. TEGİN

Hahaha eOS güzeldir ama ben eOS Freya' yı bekliyorum. O daha da güzelmiş. BU sene içinde inşşşallahhh çıkacak(mış) :D
  222. TEGİN

Calibro Basic Ödüllü Yarışmamız Başladı

Hazır böyle güzel ve yararlı bir ödül veriyorsunuz içine de bir iki kitap yükleyin de tam teşekküllü dualarımızı alın. :D
  223. TEGİN

Evet.
  224. TEGİN

ElementaryOS Luna
  225. TEGİN

Yeni derleme yayınlandı buyrun : https://vivaldi.net/en-US/blogs/entry/first-snapshot-vivaldi-1-0-94-2
  226. TEGİN

Google Adblock İle Anlaşmış!

Admuncher ve adguard yetiyor bana.
  227. TEGİN

"İnsanlik Yapay Zekadan Kaygi Duymali"

Yapay zekayı Windows üzerinde geliştirsinler. O zaten ilerde kendi kendini yok eder korkmayalım. :D
  228. TEGİN

İnternet çok yavaş !

Karar verdim fatura öderken bende de yavaşlık sorunu ortaya çıkacak.!!! Dur olmaz ki. O zaman TTNET gırtlağımıza çöker. !?%+%&&^+%%/)(+%
  229. TEGİN

Eski Operacılar için biçilmiş kaftan ama ben burda eksilerini söyleyeceğim(deneyimlerimden) : Laptopumdaki diğer chrome tabanlılarda olduğu gibi Vivaldi de fanı aşırı derecede coşturuyor, kimi performans sorunları var misal sekmeler arası geçişler takıntılı, takılıyor, ağır kalıyor. Mouse over...
  230. TEGİN

Ne dinliyorsunuz?

Joan Jett - I love Rock N Roll https://www.youtube.com/watch?v=0lX061_Fkv8
  231. TEGİN

ABD Ordusu Sosyal Medyada Hack'lendi

Tam da Fransa'daki tiyatronun hemen ardından ilginç.!
  232. TEGİN

Microsoft Spartan'dan İlk Görüntüler!

Önce algıları değiştirmesi lazım başarı için. Başka türlü olmaz.
  233. TEGİN

Soru En son hangi filmi izlediniz?

X-Men: Days of Future Past http://www.youtube.com/watch?v=Kr0AsyIdM5s
  234. TEGİN

Yeni Audi Q7, Çok Güçlü!

tugrul_27 Parası olmayan fikir beyan edemiyor mu? Parası olmayanların beğenileri olamıyor mu? Eh işte laf ola beri gele.
  235. TEGİN

Yeni Audi Q7, Çok Güçlü!

Dış görüntüsü hoşuma gitmedi. Daha karizmatik olabilirdi.
  236. TEGİN

SDN Ödüllü Yeni Yıl Yarışması Sonuçlandı

Kazanan arkadaşlara hayırlı olsun. Yarışmalara devam SDN ama lütfen şıklar konusunu düşünün. Bir sorunun cevabı için 4 seçenek verirken diğeri için 8 seçenek olmasın.
  237. TEGİN

Internet Explorer'a Veda Edebiliriz

Gelsin bakalım. Opera bile kendini uçurumdan attıktan sonra farketmez artık. Onu da kullanırız. :D
  238. TEGİN

Türkiye 2. Favori Arama Motoru Hangisi?

Ben genelde Duckduckgo kullanmaya çalışıyorum.
  239. TEGİN

YouTube MP3 Dönüştürme Nasıl Yapılır?

Önceden Freemake Video Downloader kullanıyordum bu aralar Any Video Converter kullanıyorum.
  240. TEGİN

Amerika'da 10Gbps İnternet Dönemi

Bizimkilerden bu kadarını da beklemiyoruz. Vaad ettikleri interneti stabil olarak sunsunlar yeter. Şimdi servis sağlayıcıların internet seçeneklerine baksam kesin 2Mbps internet seçeneği bile görürüm ve ayrıca AKK' nın olduğu bir yerde 40Gbps olsa ne olur olmasa ne olur. Soralım bakalım oralarda...
  241. TEGİN

CCleaner 5.0 Final Sürümü Yayınlandı

CCleaner Güncellenmiş arkadaşlar. Bu güncelleme ile kilitlenme sorunu ortadan kalkmış gibi. En azında bende artık kilitlenmiyor. CCleaner 5.01
  242. TEGİN

Facebook Sarhoş Fotoğrafları Engelleyecek

Niye engelleniyor ki? Bırakın rezil olsunlar. İçerken düşünseydiler.
  243. TEGİN

Olabilir bilgim yok maalesef.
  244. TEGİN

ElementaryOS Luna. İkon Teması : Vibrancy (Nereden indirdiğimi hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle http://www.noobslab.com/ sitesi olmalı. Siz bakarsınız artık.) :)
  245. TEGİN

ClipboardMaster Güncelleme ve Kaldırma Sorunu

Belirtmeyi unutmuşum Laptop'ta Windows 7 Home Basic kullanıyorum ve 64Bit.Sanırım konuyla ilgili bilgisi olan yok. Programın sitesine de yardım için yazdım fakat onlar da microsoftun bir sorun giderici programını önerdiler.
  246. TEGİN

Zamanda Yolculuk Mümkündür!

Bence geçmiş yaşanıp bittiği için gelecek te henüz kurulmadığı için(yok hükmünde) ikisi de olası değildir. Belki en fazla geçmişle ilgili bir şeyler yapılabilir ancak o da en fazla tabir-i caizse geçmişin ekran görüntüleriyle muhatap olma durumu olur. Eğer gerçekten bu yapılabilir olsa bile o...
  247. TEGİN

Parrot Jumping Sumo İncelemesi

Güzel alet ancak çok seri ve hızlı hareket ediyor. Umarım normal hali de vardır. :)
  248. TEGİN

2014 Google Chrome'a Yaradı!

1) Firefox 2) Opera(ama opera kendi bacağına sıktı o ayrı) 3) Comodo Dragon (comodo da iyice bozdu) 4)SRWare Iron
  249. TEGİN

Yeni MINI John Cooper Works Huzurlarınızda

Wolksvogen New Beatle' dan sonra en güzel mini. :)
  250. TEGİN

The Crew'da CHP Logosu!

Ciddi mi yazdın yoksa sen de benim gibi espiri mi yaptın hocam ? :)
  251. TEGİN

The Crew'da CHP Logosu!

CHP, oyunu Anayasa Mahkemesi' ne götürsün. Oyunun oynanmasını engellesin. :)
  252. TEGİN

iPad Air 2 Nereden Alınır?

1) Ülkemizdeki iPad ve bilimum Apple ürünlerinin ve görece diğer ürünlerin(örneğin samsung) fiyatlarına bakınca altına yatırım yapmak daha mantıklı. :) 2) Bu tür konularda(reklam yayınlayacaksanız) örneğin konunun anasayfasında reklam ibaresi olmalı ya da soldaki slideshowda baktığımız da o...
  253. TEGİN

Yok böyle bir intikam! Biber gazlı Tuvalet Kağıdı!

Adam ne suç işlemiş acaba? Suçu sabitse belki haketmiştir ama sırf şakasına yapılmışsa yapan tam sopalık bence ve hatta insanların bu tür durumlara düşürülmesine de şiddetle karşıyım. Ve ben maalesef gülmedim.
  254. TEGİN

Yeni Tomb Raider'ın İlk Notları Verildi

Bu oyun türüne tam olarak ne deniyor bilmiyorum ama sanki önceki Tomb Raider' lar(First Person vb.) daha güzeldi.
  255. TEGİN

Ne dinliyorsunuz?

Kim Wilde- Cambodia http://www.youtube.com/watch?v=1y3TKv7Chk4
  256. TEGİN

İşletim Sistemi Pazarında Son Durum

Dizüstü bilgisayarımda ister istemez onunla beraber verilen Windows 7' yi; masaüstü bilgisayarımda ise ElementaryOS' u kullanıyorum.
  257. TEGİN

Yandex Browser Yenileniyor!

Yerimleri çubuğu olmazsa olmazlarımdan. Bir sitede iken başka bir siteyi açmak istediğim de ya adres çubuğuna tıklamam ya da yeni sekme açmam gerekiyor. Bu olmamış. Ya da ilerleyen zamanlarda opsiyonel olarak eklenebilir. Hızlı erişim arkaplanlarının hareketli olması ağırlaştırabilir. Bazen...
  258. TEGİN

Sitemiz hacklenmedi!

Siteye her girişim de aynı zorluğu/sorunu yaşıyorum : Forumdan son başlıklar bölümünün sayfanın altlarında olması halen kötü. Soldaki konu özetlerine baktıktan sonra ilk yaptığım iş forumdan son başlıklara bakmak oluyor ama illa sayfayı aşağı kaydırmak gerekiyor. Doğrudan forum anasayfasına...
  259. TEGİN

Hayır denemedim. Sağol bakarım. - - - Mesaj Güncellendi - - - Konuyla ilgili bir bilginiz varsa -bilmiyor olabileceğimi düşünerek- doğru ve düzgün bir şekilde açıklayabilirsiniz. ''portable programın neyini temizleyecek'' demek yerine.
  260. TEGİN

Misal bazı programları portable olarak kullanıyorum. Bunları da temizleyebilse harika olurdu.
  261. TEGİN

ClipboardMaster Güncelleme ve Kaldırma Sorunu

Yakın zaman önce dizüstü bilgisayarıma ClipboardMaster isimli programı kurdum(ClipboardMaster Sitesi). Bir süre önce de programın yeni sürümü çıktı. Bunun üzerine ben de yeni sürümün kurulum dosyasını indirdim. Programı kurarken hep aşağıdaki uyarıyı veriyor. O zaman ben de programı...
  262. TEGİN

Hemen güncelledim ancak sapıttı. Açıyorum, temizliğe başla diyorum öyle kalıyor. Hiçbir tuş işlemiyor. Dakikalarca öyle bekliyor. Görev yöneticisinden kapatmak zorunda kalıyorum. Niye böyle yaptı anlamadım. :/
  263. TEGİN

Linux indirmem lazım ama hiç bilmiyorum nolur yardım edin !!!

Linux derken ilk önce hangisini kullanmak istenildiğine karar verilmeli değil mi ? Ne tür işler için nasıl bir Linux dağıtımı isteniyor ? Bunlara karar verdikten sonra uzman arkadaşlar uygun bir Linux dağıtımı ve nasıl kurulacağı konusunda yardımcı olurlar herhalde. Ben de acemiyim Linux...
  264. TEGİN

Warcraft Filminin İlk Posterleri Gözüktü

Sağlam bir film izleyebilirsek günümüzün Yüzüklerin Efendisi olabilir. Yerini tutmaz ama...
  265. TEGİN

Türkiye'de İnternet Bağlantı Hızı 1 Yılda %56 Arttı

Hani nerde nerde? O_o
  266. TEGİN

Odunluk sorunu!

Bi marangoza görünmekte fayda var. :)
  267. TEGİN

Yeni Skpye Yayınlandı!

Siteden indirdim kurdum ama hala 6.21 de. Biraz bekleyelim bari. :)
  268. TEGİN

Ad Muncher Artık ÜCRETSİZ !

AdBlock ve AdGuard gibi eklentilerle beraber kullanılması sıkıntı yaratır mı ?
  269. TEGİN

DNS Sansüre Çare Değil mi?

Eklenti olarak kullanıyorum. ZenMate.
  270. TEGİN

Ad Muncher Artık ÜCRETSİZ !

Şimdi indirdim ve dahili reklam engelleme eklentisi pek bir işe yaramayan Maxthon' u açtım. Özellikle içinde reklamlar uçuşan Chip'e gittim. Bir tane reklam bırakmadı mübarek. Affetmiyor. :D
  271. TEGİN

Windows 10 Pencere Animasyonları

Ben hiç animasyon görmedim videoda. Açılıp kapanıyor işte. :/
  272. TEGİN

Vatandaşın kimlik ücreti isyanı

Ağam bizle eğlenir.!
  273. TEGİN

Tarayıcılar Arası Görüntülü Sohbet Geliyor

Gerçekten güzel ve yararlı bir özelliğe benziyor ama sadece görüntülü görüşmeyle kalınmamalı; ek özellikler de eklenmeli(anlık mesaj gönderme gibi).
  274. TEGİN

Opera 26 DEV Güncelleme Yenilikler : Sekme Listesi, çıktı önizleme, içeri aktarma özellikleri. Opera Desktop Team İndir: Opera developer for Windows Opera developer offline package for Windows Opera developer for Mac Opera developer for Linux Tüm Sürüm Değişiklikleri
  275. TEGİN

Netscape 20 Yaşında

Bir süre kullandığımı hatırlıyorum.
  276. TEGİN

Evernote, Türkiye'de 1.1 Milyona Ulaştı

Hazırda Microsoft OneNote var. Ayrıca Evernote ilerde lazım olursa belki.
  277. TEGİN

İşte Avrupa'nın en az alkol tüketen ülkesi

Çook geri kalmışız hemen arttırmalıyız tüketimi.!
  278. TEGİN

Nokia 3310'a Bükme Testi Uygulandı

1) O 3310' u bükemezsin. O'nu Avatar bile bükemedi. :) 2) Ama Nokia artık microsoft' un olduğuna göre nokia dan artık olsa olsa puding olur. Belki artık 3310 da bile mavi ekran görürürüz. :)
  279. TEGİN

Yerli sosyal paylaşım sitesi: Sosyalken.com yayında!

Sol taraftaki -sidebar- anasayfa,bloglar,gruplar vs ile sağ taraftaki üyelik formunun ortasında yer alan ''Yerli Sosyal Site'' ile başlayan ve alt alta yazılmış olan yazıların fontundan bahsediyorum.
  280. TEGİN

Şunu söylemek istiyorum : Orta kısımdaki yazı karakterini değiştir bence. :)
  281. TEGİN

Microsoft Gidiyor Pardus Geliyor

Güzel bir gelişme. İnşallah devamı da gelir.
  282. TEGİN

İnşallah başarılı olursunuz.
  283. TEGİN

Zenginlere Özel Sosyal Medya Macerası!

Ne diyelim. :) https://www.youtube.com/watch?v=voFd4kI1fwo
  284. TEGİN

Ford Mustang 50 Yaşında!

Ford Mustang hakkında ne düşünüyorsunuz ? Mustang 1, Camaro 2 diyorum. Ayrıca alttaki mustang' i istiyorum. :tt1:
  285. TEGİN

Türksat 4A uydu alısı kurulumu - kanal arama (video)

Kurulum videosunu izledim. Menü vs her şey aynı ama Türksat 4a yok seçeneklerin içinde. Geçiş olunca görünür olacak mıdır acaba ?
  286. TEGİN

Opera 25 Beta Çıktı. Yenilikler : - Yerimleri - Yeni Hızlı Erişim - Dahili PDF Görüntüleyici - Web Bildirimleri - H.264 Video ve Mp3 Ses desteği - Linux Desteği Kaynak Opera 25 İndir : Opera beta 25 for Windows Opera beta 25 offline package for Windows Opera beta 25 for Mac Opera beta...
  287. TEGİN

İşte bahşiş terörü!

Bi gün birisi çıkacak çekip vuracak, milletin mutlu günlerinde bela olacaklar. Videoyu izleyemiyorsun bile. Adamlarda vicdan denen şey kalmamış.
  288. TEGİN

Öğretmen olma yolu sil baştan değişiyor

Atanamayan öğretmenler atanacak mı sen onu söyle ? Yoksa atanamayanların canı mı çıksın; yoksa ''atanamıyorlarsa başka işler mi yapsınlar''.
  289. TEGİN

Edge of Tomorrow http://www.youtube.com/watch?v=vw61gCe2oqI
  290. TEGİN

Microsoft MSN Yenilendi

Eskiden çok eskiden ara sıra takıldığım bir siteydi.Sonraları unuttum. Ama yeni tasarımı hoş olmuş. Kullanışlı.
  291. TEGİN

Opera 24 Final

Opera Dev sürümleriyle beraber yeniden Linux sürümü çıkarmaya başladı. http://blogs.opera.com/desktop/2014/09/pdf-viewer-included-opera-developer-25-update/
  292. TEGİN

Opera Mini, Windows Phone’a Geliyor!

Görünen o ki uzun zamandır beklenildiği üzere Opera Mini, Windows Phone için beta olarak kısa süre içerisinde yayınlanacak. Opera dün itibariyle beta testlerini yapmak için bir sayfa hazırladı. Bu sayfadan e-posta adresiniz ile kayıt olarak siz de güncel bilgilere erişebilir ve beta indirme...
  293. TEGİN

Opera 24 Final

Opera 24 kullanıcıların seveceği güzel ve yeni bir özellik ile yayınlandı. Sekme Ön izleme olarak adlandırılan bu özellik, eski Opera kullanıcılarının aslında aşina olduğu bir özellik. Fakat eski sürümlerde sekme ön izlemeleri ufak bir açılır pencere içerisinde görünüyordu. Fakat şu an biraz...
  294. TEGİN

Ağustos Google Chrome'a Yaramadı!

Sistemim de Opera Stable, Opera 25 Dev(Portable), Firefox, Comodo Dragon, Yandex, Chrome Dev ve Maxthon (Portable) tarayıcıları yüklü. En son değişiminden sonra Firefox varsayılan tarayıcım oldu. Hızlı, stabil ve ram kullanımında cimri. Opera ise yavaş yavaş ta olsa kendini geliştiriyor ve...
  295. TEGİN

Opera 25 DEV Güncelleme : Dahili pdf görüntüleme özelliği ve iyileştirilmiş çevrimiçi yükleyici. İndir
  296. TEGİN

Eski Telefonları Değerlendirme Fikirleri

Bence ''Silah'' ve ''Bomba'' başlıkları altında anlattığınız kısımlar için ''denemeyin'' tarzında bir uyarı da koymalısınız. Bu yazıyı okuyan belki bir çocuk denemek isteyebilir. Benden söylemesi.
  297. TEGİN

Teknosa Alışveriş Sorunum !!!

Yasal yollar için http://www.tuketici.gov.tr/index.snet?wapp=nasilbasvurulur_tr&open=1 sayfasına/sitesine bir göz gezdir istersen. İşine yarayacak bilgiler bulabilirsin.
  298. TEGİN

Suya Dayanıklılık Neden Önemli?

Suya dayanıklılıktan daha ziyade darbelere karşı dayanıklılık daha önemli. İnsanlar her gün havuza veya denize girmiyorlar ama telefonlarını günde yüzlerce kez ceplerinden, çantalarından vs. çıkarıyorlar ve çoğunlukla da telefonlarını düşürüyorlar. Bence su geçirmezlikten önce-ki bu da önemli-...
  299. TEGİN

Captain America : The Winter Soldier http://www.youtube.com/watch?v=7SlILk2WMTI