Arama sonuçlarınız

1. LinuxIsNotUniX

Yardım Ağda oturum aç ekranı nasıl yapılır?

Özel bir ağ oluşturmak istiyorum. Bir proje için lazım. Bunun içinde ağda oturum açma olayını yapmak istiyorum. Herkese açık ağlarda ya da yurt internetlerinde genellikle oturum açma diye 2. bir güvenlik yöntemi getirilir. Ondan istiyorum. Biri wifiye bağlandığında "ağda oturum aç" bildirimini...
  2. LinuxIsNotUniX

Yardım play store üzerinde play store bakiyesi alınabilir mi?

Bir gün babam kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak istedi ve nasıl yapılacağını bana sordu. (pek bilgili değildir bu konularda). O sırada kredi kartı bilgilerini kaydettim ve sonra lazım olur diye sakladım. Neyse internetten alışverişte 3d secure doğrulama ile karşılaştım ve...
  3. LinuxIsNotUniX

Yardım Şu projeyi derlemem için hangi paketler lazım?

*Şu projeyi bi türlü derleyemedim. README dosyasında da nasıl kurulacağı yazmamış. Yardımcı olur musunuz? h@h:~/İndirilenler/cssHack/cssHack$ cmake . -- The C compiler identification is GNU 9.3.0 -- The CXX compiler identification is GNU 9.3.0 -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc --...
  4. LinuxIsNotUniX

Öneri Önce hangi araba oyununu oynamalıyım?

Bu oyunlardan hangisini ilk önce oynamalıyım. Özellikle NFS serisinin bi sırası olmalı. İlk hangisinden başlarsam bütünlük sağlanır? Foto ters olmuş kusura bakmayın.
  5. LinuxIsNotUniX

Yardım Satın alınan utorrent pro iptal oldu

Gördüğünüz gibi satın almıştım zamanında. Ama şuan para istiyor. Zam gelmiş. o yüzden olabilir mi?
  6. LinuxIsNotUniX

Yardım Mantıksal Bozuk Usb 3.0 32 Gb Flash Bellek

Flash belleğime birçok 2 KB gibi küçük çaplı dosya yazdırdım. Yazdırmadan sonra USB bellek okunmaz oldu. :( 30 sn. gibi bir sürede anakart USB'ye verilen elektriği kesiyor ve biçimlendirmede yapamıyorum. Telefoncudaki bilgisayarda biçimlendirmek için taktığımda medya yok diyordu ve harici bir...
  7. LinuxIsNotUniX

Yardım 11 Gb Indirme Kaç Gb Internet Harcar?

11 GB indirme kaç GB internet harcar? 11'den fazla mı yoksa az mı internet harcar?
  8. LinuxIsNotUniX

Soru Steam "Vulkan Gölgelendiricileri Işleniyor." Nedir?

Böyle bişey dedi ama bu nedir ne işe yarar?
  9. LinuxIsNotUniX

Yardım Half Life 2

Half life 2de şurayı bir geçemedim. açılması gereken bir kapı var botla geçmek için (resim 1) ve açma kolu bozuk (resim 2)nasıl geçecem ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum:) 1 2
  10. LinuxIsNotUniX

Yardım Bu Sistem Half Life 2 Ve Half Life Episode One/Two Kaldırır Mı?

OS: Fedora release 34 (Thirty Four) X86_64 Host: 80T7 Lenovo Ideapad 110-15IBR Kernel: 5.12.12-300.fc34.X86_64 CPU: Intel Pentium N3710 (4) @ 2.560GHz GPU: Intel Atom/Celeron/Pentium Processor x5-E8000/J3xxx/N3xxx RAM: 3837MIB 1600 MHz Yükleyip oynayamayıp geri silmek istemediğimden konuyu...
  11. LinuxIsNotUniX

Yardım (Fedora 34) Wine Counter-Strike Source Kurulum Lisans Sözleşmesi Kabul Edilmiyor

Videodaki gibi kabul etmiyor. Tamamını aşşağı kaydırsak bile buton aktif olmuyor. Bunun çözümünü bilen veya orijinal windowsta benzer sorun yaşayıp sorunu çözen var mı? Yardımlarınızı bekliyorum. :) css.webm - 1.3 MB css.mp4 - 2.2 MB
  12. LinuxIsNotUniX

İpucu Usb 2.0 Ve 3.0 Portu Nasıl Ayırt Edilir?

Az önce USB 3.0 32 GB flash bellek aldım. Laptopumda ise bir tane 2.0 bir tane de 3.0 portu olduğunu biliyorum. Ama hangisinin 3.0 olduğu yazmıyor. Bunu nasıl ayırt edebilirim? Ayrıca USB 3.0 flash belleği 2.0 portuna takarsam bozulurmu? Yardımlarınızı bekliyorum. :)
  13. LinuxIsNotUniX

Soru Vmware Tools Yüklenmiyor

(konuyu nereye açacağımı tam kestiremedim :) ) windowstayken böyle olmuyordu ama linux versiyonunda böyle oldu. ve gördüğünüz gibi vmware tools yükleme kısmı pasif durumda. elle yükleme şansım varmı?
  14. LinuxIsNotUniX

Bu Sistemle Gentoo Kaç Günde Kurulur

işlemci: intel pentium 4 çekirdek 1.60ghz ram 2x2=4 gb ekran kartı yok 223 gb ssd soru net=bu sistemle gentoo kaç günde kurulur?
  15. LinuxIsNotUniX

Arch Linux Kernel Panic Hatası

laptopuma arch tabanlı arco ve manjaro kurdum ama ilk açılışlarda kernel panic hatası verdi ve pc hiçbirleye tepki vermedi. power tuşu bozuk olduğu için laptopun şarzı bitene kadar bekledim :( not sadece arch tabanlı linuxlarda oldu bu debianlarda olmadı not2 sistem uefi değil uefi desteği var...
  16. LinuxIsNotUniX

Linux Vista Temasına Mouse Imleci Ekleme

az önce linux mint cinnamon'a vista teması uyguladım ama şu mouse imleci için bi tema eklentisi gelmedi eğer böyle bi eklenti varsa paylaşırmısınız? imleç derken böyle mouse yüklenirken fln dönüyoya işte onun vistaya benzeyenini istiyorum. :) 1619859891 bunun gibi olmasını istiyorum 1619859930...
  17. LinuxIsNotUniX

Lenovo Laptopa Mac Os Kurulur Mu?

sıradan bi bilgisayara mac os kurabilirmiyim? bilgisayarımda işletim sistemlerini deniyorum bissürü linux kurup sildim acaba mac os kuramnın bi yolu varmıdır ztn bi mac os olmuş 67 bin tl :( sistem özelliklerim 1619811351 not: ekran kartı yok
  18. LinuxIsNotUniX

Bayan Üyeler Var Mı?

sadece merakımdan soruyorum bayan üye var mı? ben erkek olduğum için herkesi erkek sanıyorum :) bi an düşündüm de acep bayan üyeler var mı diye eğer varsa lütfen yazın sadece merkımdan soruyorum :)
  19. LinuxIsNotUniX

Sdn Forum Bağımlılığı.

ben sdn - foruma bağımlı oldum kurtulamıyom :) yarın sınavım var ama hala buradayım :D sizdede bağımlılık yaptı mı?
  20. LinuxIsNotUniX

(Linux)Dvd-Rw/Cd-Rw Yazdırma Ve Biçimlendirme?

linux mint cinnamon 20.1 kullanıyorum ve dvd-rw ye k3b ya da brasero gibi 3.parti yazılım olmadan yazdırma imkanım varmı çünkü dosya yöneticisiyle özelliklere bakınca salt okunur dizin hatası alıyorum. ve 3.parti yazılım olmadan dvd ya da cd-rw biçimlendirebilirmiyim? yanıtlarınızı bekliyorum...
  21. LinuxIsNotUniX

Ssd Birleşmiyor

ss deki gibi ön yükleme kısmı tam ortada ve diğer 2 kısım birleşmiyor bu iki kısmı birleştirmenin bir yolu varmı acaba? kullandığım linux: linux mint cinnamon 20.1 şimdiden teşekkürler
  22. LinuxIsNotUniX

cs 16 serverime geliin!! (artık gelmeyin)

kısa süre içinde katılım olmassa kapanacaktır ip port 192.168.1.104:27015 konsola connect 192.168.1.104:27015 yazın veya yapıştırın enterleyip girin sdn forumdsaki nick kullanın en fazla 30 dkk dır çünkü laptobuu heran annem kapattırabilir :D
  23. LinuxIsNotUniX

windows 8 x64 ve x86 iso (bulamayanlar için)

ben arayıp bulamamıştım ve 1 ayın sonunda archive.org sitesinde bulunamaynalar arşivleniyormuş ve öğrendim bulamayanlar için paylaşıyorum sadece x86 linki https://archive.org/download/Windows8Prox86VL hem x86 hemde x64 linki https://archive.org/details/HRMCCSAX64FREPTBRDV5
  24. LinuxIsNotUniX

windows tam nasıl kapatılır?

windowsu silip ubuntu kuracam ama hep hata veriyor kurulumda araştırıp anladıgım kadarıyla windows tam kapanmıyormuş hızlı bir şekilde başlamak için windowsu tam nasıl kapatabilirim?
  25. LinuxIsNotUniX

ilk çıkan linux sürümü nedir???

ilk çıkan linux sürümü nedir? bilenler yassın tahminde edebilirsiniz
  26. LinuxIsNotUniX

windows 8 iso dosyası lazım

windows 8 iso dosyası lazım ama bulamadım lütfen bulursanız link yollayabilirmisiniz? sakın 8.1 iso yollamayın.
  27. LinuxIsNotUniX

HUAWEİ mediapad 10 link sürüm yükseltme

babam bugün eve HUAWEİ mediapad 10 link marka model tablet getirdi dedim baba bu tableti nerden buldun orta çağdan kalma dedim orasını boşver dedi herneyse bunun android sürümü çoooook eski android 4.1.2 bunu 5.0 yapma ihtimalim varmı? hafızası 8 gbdir. CİHAZ ROOTLUDUR. yardımlarınızı bekliyorum
  28. LinuxIsNotUniX

DirectX 12 nereden indirilir?

laptobumun directx sürümü 12 ymiş ve direct x 9 isteyen programı direct x 9 u yüklemden açamadım şimdi diceksiniz mecbur indireceksin ee tamam da nasıl ozaman sürümü 12 nette enfazla 11 var dxt12 yi nereden indirebilirim? 1615636060
  29. LinuxIsNotUniX

sdn üyeleri ne iş yapıyorsuunuz?

merak ettim kimlerle beraber aynı forumdayız? benim işim yok öğrenciyim işinizi lütfen yazın
  30. LinuxIsNotUniX

UEFI sitemin yanına legacy sistem kurulur mu?

uefide win 10 kurulu legacy e linux tabanlı işletim sitemi kursam sıkınıtı olurmu?
  31. LinuxIsNotUniX

qbittorrent aşırı ram kullanımı

qbittorrent indirmede aşırı fazla ram kullanıyor 4gblik laptobumda 2.59 gb rama kadar çıkıyor 16 gblik başka masaüstü pcde 7 gbye kadar çıkıyor 32 gblik pc m olsa ondada 30 gbye çıkar belki :) bunun çözümü nedir ? tavsiyelerinizi bekliyorum 1614529613 yardım edbilecek yok muu?? 1614529856...
  32. LinuxIsNotUniX

6000 tlye kadar web front end için laptop tavsiyesi

ben yakın bi zamanda web-front end geliştiriciliğine başlıyacagım ve babam 6000 tlye kadar yeni laptop alacağını soyledı sizce hangi laptopu almalıyım ve hangi işletim sistemi web frot-end için uygun şuanki laptomu eski