Arama sonuçlarınız

1. Im A Yeni Kullanıcı

Mobilde Logo Tasarlamak Için Bedava Uygulama Önerisi

Kendim için basit bir logo hazırlamak istiyorum cihazım Apple. Uygulama ücretsiz olursa daha iyi olur ücretli indiremem.
  2. Im A Yeni Kullanıcı

Discord Hesabın Devre Dışı Bırakıldı

Discord hesabım devre dışı bırakıldı kimseye bir şey yapmama rağmen.Bir mail geldi ondada şu yazıyor: Merhaba, Discord, topluluğumuz için güvenli ve emniyetli bir ortam sağlamaya odaklanmıştır. Hesabınızın Hizmet Şartlarımızı veya Topluluk Kurallarımızı ihlal ettiğini tespit ettik. Sonuç...
  3. Im A Yeni Kullanıcı

Nasıl Bir Uygulama Yapabilirim

C++ biliyorum ve uygulama yapmak istiyorum ama aklıma uygulama fikri gelmiyor aslında illa uygulama olmak zorunda değil başka önerileriniz varsa onlarıda yazarsanız çok sevinirim.
  4. Im A Yeni Kullanıcı

Laptop boşta 40 derece normal mi?

Laptopum boşta 40 derece 7 yıldır (aldığımdan beri)termal macun veya içini temizleme yapmadım 40 derece normal mi?
  5. Im A Yeni Kullanıcı

3GB RAM için dağıtım önerisi

AMD A6 6310 3GB RAM için dağıtım önerir misiniz? Arch uzun süre kullandım. Başka dağıtıma geçmek istiyorum. Kullandığım dağıtımlar dışında. Kullandığım dağıtımlar: Arch Linux. Arco Linux. Manjaro Endeavouros. Pnm. Fedora. Linux Mint. Zorin Sparky Linux. Gentoo. Pop! _os. Xubuntu. Lubuntu. MX...
  6. Im A Yeni Kullanıcı

EFI bölümünde alan kalmadı

Öncellikle yanlış yere açtıysam özür dilerim efi bölümünde alan kalmadı ne yapabilirim
  7. Im A Yeni Kullanıcı

C++ kolay GUI kütüphanesi önerisi

C++ için önerebilceğiniz kolay bir kütüphane var mı?Yapmak istediğim şey bir tuşa basılınca komutlarımın çalışması ve pencereye fotoğraf aktarmak.Bunun için kolay bir kütüphane var mıdır?QT dışında.
  8. Im A Yeni Kullanıcı

Python resim gözükmüyor

Python da tkinter ile bir uygulama yapıyorum. Google resmi aktarmaya çalışıyorum. Ama resim gözükmüyor ve yaptığım butonda gözükmüyor. Ama resmi aktardığım komutları silince butonum gözüküyor.
  9. Im A Yeni Kullanıcı

Python ile indirilebilir linkler nasıl indirilir?

Python ile web browser yaptım ama hiçbir şey indirilmiyor nasıl bir şey indirilir ben 1 tane linkin içindeki fotoğraf ı indirmek istemiyorum her indirilebilir dosya insin istiyorum bunu nasıl yaparım?
  10. Im A Yeni Kullanıcı

Forza horizon tarzı ücretsiz düşük sisteme oyun tavsiyesi linux destekli

Bana ücretsiz linux destekli forza horizon tarzı oyun önerir misiniz 3Gb ram ile açabiliceğim.
  11. Im A Yeni Kullanıcı

Grub Gentoo u görmüyor.

Sorunum yukardaki gibi grub gentoo yu nedense görmüyor.
  12. Im A Yeni Kullanıcı

Gentoo /boot doesn’t like an EFI partition sorunu

Gentoo kurmaya çalışıyorum grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot bu komutu yazınca /boot doesn’t like an EFI partition. Bu hatayı veriyor yardım edereseniz sevinirim.
  13. Im A Yeni Kullanıcı

Gentoo linux dual boot

Şuan gentoo kuruyorum ama uefi bölümünü mkfs ile Fat yaparsam win10 arch linux ve sparky e zarar verir mi?
  14. Im A Yeni Kullanıcı

HDD ye İSO yazılabilir mi

Şuan yanımda USB DVD CD gibi şeyler yok.Triple boot yapmak istiyorum şuan Archlinux ve Win10 var HDD de lubuntu kurmak istiyorum onun için yer ayırdım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum direk isoyu o ayırdığım bölüme kurup boot etmeyi düşünüyorum fakat olur mu? Not:UEFI mod ta yapıcam Legacy...
  15. Im A Yeni Kullanıcı

700 MB tan düşük distro önerisi

evet 700 MB tan düşük distro tavsiyesi verir misiniz
  16. Im A Yeni Kullanıcı

Sun türkçe ölü tuşu hangi keymap oluyor

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim Sun türkçe ölü tuşu hangi keymap oluyor?
  17. Im A Yeni Kullanıcı

Terminal her açıldığında hata veriyor

Warning! Multiple definitions of keyboard layout Using command line, ignoring X server Trying to build keymap using the following components: keycodes: evdev+aliases(qwerty) types: complete compat: complete symbols: pc+tr(q)+inet(evdev) geometry: pc(pc105) Error...
  18. Im A Yeni Kullanıcı

Linuxa uygulama yapmak için hangi dil?

Linux’a uygulama yapmak istiyorum hangi dil ile veya hangi dillerle Linux’a uygulama yapabilirim
  19. Im A Yeni Kullanıcı

Archlinux sürekli us klavye oluyor

Ben yeni archlinux kurdum klavyeyi türkçe yapıyorum ama her kapatıp açışımda yeniden us klavye oluyor çözümü var mı Her dakka türkçe klavye yapmak istemiyorum
  20. Im A Yeni Kullanıcı

Grub Windows 10 u görmüyor

Ben Windows 10 ın yanına dual boot la arcolinux kurdum ama grub menüsünde Windows 10 ü görmüyor ama biosta Windows 10 gözüküyor Yardım ederseniz sevinirim
  21. Im A Yeni Kullanıcı

Hangi Linux distrosu

AMD A6-6310 AMD Radeon R4 Graphics 4Gb DDR3 4GB Ram Sizce hangi linux distrosunu kurmalıyım dual boot yapıcam ve daha çok yazılım ve internette gezinmek için kullanıcam kasma yaşamıycağım bir distro önerir misiniz
  22. Im A Yeni Kullanıcı

C++ SFML Animasyon nasıl yapılır

Bilen var mıdır bilmiyorum ama c++ sfml kütüphanesi ile nasıl animasyon yapılcağını bilen var mı çoğu yerden baktım anlamadım yardım ederseniz sevinirim
  23. Im A Yeni Kullanıcı

Sizce yeni bir PC almalı mıyım

6 yıllık bir laptopum var Özellikleri: AMD-Quad core Processor A6-6310 max 2.4ghz AMD Radeon R4 Graphics 4gb DDR3 500Gb HDD 4Gb RAM bu laptopu 6 yıldır kullanıyorum sizce kullanmaya devam edilir mi yoksa edilmezse masaüstü PC toplamayı düşünüyorum sizce devam ediyim mi kullanmaya Not:Oyun...
  24. Im A Yeni Kullanıcı

2D karakter Nasıl tasarlarım

2D karakter tasarlamak için ücretsiz program var mıdır oyun karakteri yapacam Şimdiden sağolun
  25. Im A Yeni Kullanıcı

C++ ile mobil uygulama nasıl yapabilirim

C++ ile mobil için bir uygulama yapılabilir mi yapılabilirse hangi uygulamayla ve hangi kütüphaneleri öğrenmem gerek
  26. Im A Yeni Kullanıcı

Oyun Motoru Olmadan C++ Programı Nasıl Geliştiririm

Az çok c++ temelim var c++ ile rpg oyun yapmak istiyorum ama oyun motoru olmadan bunun için neyi öğrenmem lazım hangi kütüphaneleri öğrenmem lazım Yardım ederseniz sevinirim
  27. Im A Yeni Kullanıcı

Windows Disk Yazmaya Karşı Korumalı

USB belleğime Windows 10 İSOsunu yazdıracaktım fakat bu hatayı alıyorum
  28. Im A Yeni Kullanıcı

Yurt dışından aldığım telefonda whatsapp sözleşmesi geçerli olur mu

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi yurtdışından aldığım telefonda yine sözleşme geçerli olur mu
  29. Im A Yeni Kullanıcı

Nobootable device

Bilgisayar ı normal açmama rağmen böyle bir hata alıyorum
  30. Im A Yeni Kullanıcı

Linux Dosya sistemi ayrılamadı

HDD min içindeki 1 bölümü ayırmaya çalışırken dosya sistemi ayrılamadı hatası alıyorum Linuxta yeniyim yardım eder misiniz
  31. Im A Yeni Kullanıcı

HDD'ye nasıl Windows 10 ISO'su yazılır?

İşletim sistemim Linux Manjaro HDD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. Önceden Windows 10 kuruluydu Linux yükledim şimdi geri dönmeye karar verdim. Nasıl ISO dosyasını kurarım HDD'ye?
  32. Im A Yeni Kullanıcı

HDD ye Windows 10 kurulabilir mi

Windows 10 um vardı sonra Linux manjaro kurdum ama şimdi tekrardan Windows 10 geçmek istiyorum USB’im bozuk HDD nin içine Windows 10 kurabilir miyim? şu an HDD nin içinde Linux kurulu Windows diskini sildiğim için
  33. Im A Yeni Kullanıcı

Ucuz ve iyi bir usb önerisi

Öncelikle konuyu yanlış katagoride açtıysam özür dilerim USB’me Windows 10 kurucam bana ucuz ve kaliteli bir usb önerir misiniz hemen öyle bozulmasın
  34. Im A Yeni Kullanıcı

Terminalden USB ye İSO yazarken hata aldım

mount: /mnt/iso: failed to setup loop device for Windows10.iso hatası alıyorum
  35. Im A Yeni Kullanıcı

USB gpt mi mbr mı

Linux ta usb min gpt mi yoksa mbr mı olduğunu nasıl anlarım
  36. Im A Yeni Kullanıcı

USB DVD olarak gözüküyor

işletim sistemim:Linux manjaro başlıktanda anlıycağınız gibi laptop USB mi DVD olarak görüyor ne yapabilirim
  37. Im A Yeni Kullanıcı

Linux USB Görünmüyor sorunu

İşletim sistemim:Linux manjaro USB’me Windows 10 kurup boot etçektim fakat etcher filan USB mi görmüyor ama dolphin de gözüküyor sorun nedir acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  38. Im A Yeni Kullanıcı

Windows Ürün Anahtarı Kodu

Ben Windows 10 kullanıyordum sonra Linux ü yükledim windows diskini silmiştim şimdide Windows’a geri döndüm ama ürün anahtarı kodumu hatırlamıyorum bir çözümü var mıdır
  39. Im A Yeni Kullanıcı

Bu cihaza MacOS Catalina kurulabilir mi

AMD Quad-Core Processor A6-6310 RaedonR4 Graphics 4GB DDR3 L Memory 500GB HDD AMD Kabini
  40. Im A Yeni Kullanıcı

Linuxta CPU mu nasıl öğrenirim

Linux ta CPU mu nasıl öğrenirim acaba
  41. Im A Yeni Kullanıcı

USB normal boyutundan daha az

Windows’a Linux manjaro kurdum fakat şuan USB normal boyutundan daha az gözüküyor
  42. Im A Yeni Kullanıcı

Bu cihaza MacOS Catalina kurabilir miyim

AMD QUAD-CORE PROCESSOR A6-6310 2.4Ghz AMD Raedon R4 Graphics 4GB DDR3 500GB HDD 4 Çekirdekli sizce MacOS Catalina kurulur mu
  43. Im A Yeni Kullanıcı

Linux Ekran Hep Uyku Moduna alınıyo

Linux manjaro kullanıyorum bilgisyardan bir şey yapmadığım zamanlar bilgisayar kendi kendine uyku moduna giriyo hiç kapanmaması için ne yapmalıyım?
  44. Im A Yeni Kullanıcı

Linux USB Sorunu

Linux manjaro kullanıyorum USB min içine girebiliyorum ama USB boot uygulamaları görmüyor ne yapmalıyım mesela balenaetcher görmüyor. Boot etmek için farklı yöntemler var mıdır veya onun görülmesini sağlamak için bir yöntem