Arama sonuçlarınız

1. M

Cd-R Diske Tekrar Dosya Yazılabilir Mi?

Merhaba arkadaşlar acaba CD-R diske tekrar dosya yazbilirmiyim? İçerisinde kullanılmamış alan var.
  2. M

Yazdığımız mesajda işletim sistemimiz ve tarayıcınız görünebilir

Yazdığımız mesajda işletim sistemimiz ve tarayıcınız görülse güzel olur, ne dediğimi daha net anlamak için Tecno**t forumdaki mesajlara bakabilirsiniz, os ve tarayıcı olarak ne kullandığını gösteriyor.
  3. M

Başka Forumdaki Rehberimi Burada Kopyala Yapıştır ile açarsam ceza alır mıyım?

Arkadaşlar acaba başka forumdaki bir rehberimi burada kopyala yapıştır ile açarsam burada ceza alır mıyım?
  4. M

Wittroc, Dora gitti mi?

Wittroc gitti mi? ? 1617730450 Az önce farkettim @Dora da gitmiş. ?
  5. M

Bana USB portuna Takılan İçerisinde her Türlü Portu bulunduran bir çoklayıcı önerir misiniz

Merhaba arkadaşlar bana bir tane USB çoklayıcı önerir misiniz mesela Bunun gibi üzerinde hem usb portları hem sd kart hem de farklı portlar bulunduran bir usb çoklayıcı önerir misiniz?
  6. M

SDN forum TapaTalk'dan kaldırıldı mı?

Merhaba arkadaşlar önceden tapatalk ile foruma girebiliyordum şimdi kalkmış mı giremiyorum ?
  7. M

Android System Webview devre dışı bırakılmış ve akive edemiyorum :/

Merhaba arkadaşlar Android System Webview devre dışı bırakılmış ama etkinleştirme tuşuna basılmıyor ve Android System Webview olmadan Web tabanlı çoğu uygulama çalışmıyor nasıl aktice edebilirim?
  8. M

İndirme Yöneticisi Önerisi

Merhaba arkadaşlar bana indirme yöneticisi önerebilir misiniz, Android, Ubuntu, Windows desteği olsun, özgür yazılım olursa iyi olur. ?
  9. M

Sürücüye Bozuk CD/DVD Takmak Sürücüye Zarar Verir mi?

Merhaba arkadaşlar acaba DVD-RW sürücüsüne bozuk olan bir CD ya da DVD takarsak sürücüye bir zarar ggelme ihtimali var mı?
  10. M

Bir Dosyayı Aynı Harddisk İçerisinde Farklı Bölümlere Atmak,Bölümler Arası Taşımak Harddiskte Eskimeye Sebep Olur Mu?

Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi HDD'lere çok fazla yazma yapmak eskimeye sebep oluyor peki bir dosyayı aynı diskin D sürücüsünden C sürücüsüne taşırsak gene yazma yapmış olur muyuz yani HDD eskir mi? :D
  11. M

Driver Pack Solution güvenilir mi?

Driver Pack Solution güvenilir mi? Ya da eğer ikisinden birini kullanmak zorunda kalırsak Driver Booster mu İyi Driver Pack Solution mu, ikisini de kullanmamak en iyisi fakat diyelimki zorunda kaldık hangisi?
  12. M

HDD Sağlığımı Nasıl Öğrenirim ?

Merhaba arkadaşlar acaba HDD sağlığımı nasıl öğrenebilirim ? Program önerebilir misiniz ?
  13. M

MBR Bölümü hakkında bazı sorularım var

Merhaba arkadaşlar, acaba bir fiziksel diskin içinde 5 ayrı sanal disk oluşturduk ve içlerine işletim sistemi kurduk diyelim o zaman bu diskin içinde 5 tane mi mbr bölümü oluşur bir tane mi?
  14. M

CloudConvert Güvenilir mi ?

Arkadaşlar cloudconvert güvenilir mi acaba ?,ve başka dosya dönüştürücü öneirir misiniz bir de convertio.co buldum acaba o güvenilir mi ?
  15. M

USB Bellek önerisi yapar mısınız ?

Merhaba arkadaşlar bana bir tane USB bellek önerir misiniz ? İstediğim Kapasite 16 ya da 32 GB Desteklemesini istediğim arayüzler USB 1.0,2.0,3.0,3.1 portlarında kullanabileyim sorun çıkarmasın Bütçem 60 TL Diğer kriterler Kaliteli olsun çokça okuma yazma yapabileyim,sorunsuz...
  16. M

Laptopun Hangi GPU'yu kullandığını öğrenme

Merhaba arkadalar benim Lenovo G50-80 Laptopum var içerisinde bir adet Radeon R5 M330 bir tane İntel HD grafikks var ben o anda hangisini kullandığına nereden bakabilirim,işletim sistemim windows 8.1 :)
  17. M

Mesaj Otomatik Olarak Birleştirilince Bildirim Gelmesin

Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirilince Bildirim Gelmesin bence.
  18. M

Mesajlara verebileceğimiz tepkilere ?da eklensin ve Konu açarken kategoriler arasında arama yapabilelim

Merhaba bazı önerilerim var 1)Mesajlara verdiğimiz???☹️? emoji tepkilerine bir de ? eklensin. 2) Forumda konu açarken kategoriler arasında arama yapabilmeli mesela:bilgisayar tavsiyesi isteyeceğim o zaman konular arasında bilgisayar tavsiyesi bölümünü bulmaya uğraşmak yerine istediğim...
  19. M

Hangi Müzik Platforunu/Platformlarını kullanıyorsunuz?

Hangi Müzik Platforunu/Platformlarını kullanıyorsunuz?
  20. M

İlk Uyarınızı Neden Aldınız

Merhaba arkadaşlar bu konuda herkes aldığı ilk uyarıyı anlatsın ? Ben ilk uyarım aynı konudan 2 tane açmaktan almıştım :D
  21. M

Bu Laptopa Ne Eklersem İyi Olur

i3 4030U Radeon R5 M330 4 GB Ram 450 GB HDD Windows 8.1 Laptop:Lenovo G50-80 Evet arkadaşlar bu laptopa ne eklesem iyi olur,genelde oyun oynamam o yüzden ekran kartını değiştirmeyi düşünmüyorum fakat sizce ne eklersem iyi olur bu laptopa,bir de eklemem gereken şeyleri de link olarak atarsanız...
  22. M

Windows 8.1 Disk Küçültme hk. Bazı Sorularım var

Merhaba arkadaşlar Windows!un kurulu olduğu diski diskmgmt.msc kullanarak küçültürsem Windows'a herhangi bir zarar vermez demi kurulu olduğu diskini küçülmesi ?
  23. M

Discord'da ban yediğim sunucuyu geri girmenin bir yolu var mı?

Discord'da ban yediğim sunucuyu geri girmenin bir yolu var mı?
  24. M

Windows 10 driverleri windows 8.1 de çalışır mı

Merhaba arkadaşlar windows 10 driverleri windows 8.1 de çalışır mı
  25. M

Sizce Kendi Teknoloji Hakkında Yazılarımı Paylaşacağım Site İçin Google Blogger mi Google Sites mi Kullanmalıyım?

Evet arkadaşlar sizce Kendi Teknoloji Hakkında Yazılarımı Paylaşacağım Site İçin Google Blogger mi Google Sites mi Kullanmalıyım?
  26. M

Oyun Öneri

İ3 4030U 4 GB RAM AMD Radeon R5 M330 Oyun öneri
  27. M

Yeni MS Edge için reklam engelleyici öneri

Yeni MS Edge için reklam engelleyici önerisi yapar mısınız
  28. M

Rufus vs Ventoy

Rufus vs Ventoy
  29. M

Rafa Kaldırdığınız Eski Bilgisyarınıza Hayat Verin,En Hafif GNU/Linux Dağıtımları

1)Tiny Core Linux Hafiflik deyince ilk onun adı gelir akla.Tiny Core Linux, 12 MB grafiksel bir Linux masaüstü bilgisayardır. Yeni bir Linux çekirdeği, BusyBox, Tiny X, Fltk ve Flwm'ye dayanmaktadır. Çekirdek tamamen bellekte çalışır ve çok hızlı açılır. Kullanıcı, masaüstü, laptop, cihaz veya...
  30. M

10 k laptop öneri

merhaba arkadaşlar bana yazılım ve kısmen oyun oynamak için laptop önerit misiniz,linux için driverleri olsun,bütçe 10 k ama gerkeirse 11,5 k olabilir,kaliteli olsun
  31. M

Uygun fiyatlı apu sistem toplama

Merhaba arkadaşlar ben uygun fiyatlı apu sistem toplamak istiyorum,linux driverleri olsun,sizce bu nasıl ya da başka önerir misiniz https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/amd-a8-9600-3-1ghz-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html
  32. M

Android Launcher Öneri

Evet arkadaşlar bana android için launcher önerebilir misiniz
  33. M

Minecraft indirirken bu normal mi

merhaba arkadaşlarr ben minecraft indireceğim de Minecraft Earth’ü İndir bu linke girince oradan https://launcher.mojang.com/download/MinecraftInstaller.msi bu linke tıklayınca para istemeden inmeye başlıyor bu normal mi
  34. M

Android için Antivirüs öneri

Merhaba arkadaşlar sizce aşağıdaki antivirüslerden hangisi android için daha iyi olur ya da aşağıdakilerden başka öneriniz var mı ?
  35. M

darboğaz ya da başka uyumsuzluk var mı

https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/amd-a8-9600-3-1ghz-8gb-ram-240gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html darboğaz,uyumsuzluk,eklemeyi unuttuğum parça varmı,ya da bir sorun 1612042733 içinden termal macun felan da çıkar mı direk bunu alıp kurmak istiyorum bir şey unutttuğum için sistem vb...
  36. M

Forumun OS kullanım oranları

Forumun hangi osu kullandığını merak ettim de mobil ve masaüstü farketmez aşağıdaki OS lardan hangilerini kullandığınızı işaretler misiniz
  37. M

Yeni Toplamayı Düşündüğüm sistem için GNU/Linux Dağıtımı öneri

AMD A8-9600 3.1GHz, 8GB Ram, 240GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı | Teknobiyotik sistem bu ama ryzen işlemci yerine i3 10100f alacağım linux önerisi ve sistem nasıl
  38. M

gm etab 4 wifi açılmıyor

evet sorun böyle ilk denememde bağlanfı 10 saniye sonra gitti şimdi hiç açılmıyor,açılıyor deyip açılmıyor
  39. M

Telefona bluetooth f klavye bağladım telefon onu q olarak görüyor

merhaba arkadaşlar ben telefona bluetooth f klavye bağladım ama telefon onu q olarak görüyor,mesela f tuşuma basıyorum telefona q tuşu gidiyor,telefon sm j7 pro bunu nasıl düzeltirim 1611906152 @BeyinBedava
  40. M

Gm etab 4 şifre ve meb kısıtlama kaldırma

Merhaba arkadaşlar benim halam öğretmen de meb ona yıllar önce bir gm etab 4 vermiş ,halam hiç açmamış şimdi bana verdi fakatbaçınca şifre istiyor ben o şifreden ve meb kısıtlamalarından nasıl kurtulurum 1611863337 ? 1611863442 @wpa_supplicant
  41. M

Google vs Microsoft

evet arkadaşlar her açıdan değerlendiriyoruz sizce hangisi daha iyi bir firma,bence google daha iyi
  42. M

Windows 7 kurulumu kaç dk sürer

merhaba arkadaşlar çok kurma niyetim yok ama merak ettim bu sisteme windows 7 kurmak ne kadar sürer ve sürekli lisans key girmeden her defasında windows etkin değil uyarısı alarak sonsuza kadar kullanabilir miyim 2 sorumu da yanıtlarsanız sevinirim sistem. 896 mb ram intel pentium 2 çekirdek...
  43. M

Laptop için ssd öneri

Merhaba arkadaşlar ben laptopa ssd almayı düşünüyorum da ssd önerip bir iki sorumu cevaplar mısıniz 1)ssd öneri 2)ssd takınca benim lisans keyim gider mi 3)hdd yi birebir ssd ye kopyalama yapınca os ve lisans key de geçiyor mu
  44. M

Bu laptoba windows 7 ağır olur mu

intel pentium 1,9 ghz 896 mb ram bu laptoba windows 7 ağır olur mu ve windows 7 driverleri olmadığı için vista driverleri ile kullanacağım 1611640095 bir de kurulum ortalama kaç dakika sürer 5400 rpm hdd var
  45. M

Windows 8.1 açılımıyor ama ekranda mouse var

Merhana arkadaşlar w8.1 kurulu bilgisayarım açtığım zaman açılıyor ekran gelmiyor fakat ekranda mouse var,bu sorun çook öneceleri de oluyordu ama kendiliğinden geçmişti şimdi tekrar oldu ve ekranda sadece mouse var,nasıl çözerim sebebi nedir 1611598993 @EFI Shell biliyor musunuz
  46. M

Windows vista driverleri windows 7 de çalışır mı?

Windows vista driverleri windows 7 de çalışır mı
  47. M

Forumdaki 7. sınıflar sohbeti

Evet 7.sınıf olanları buraya alalım,sohbet edelim ne kadar 7 sınıf var merak ettim galiba baya fazla,ben de 7.sınıfım 1611506202 komik olduğunu ben de biliyorum sıkıldım o yüzden açtım konuyu
  48. M

Samsung Galaxy J7 pro işlemci mimarisi nedir

merhaba arkadaşlar bu telefona bir app yükleyecem uygulama özelliklerinde arm64 yazıyor,bu telefona onu yükleyebulur miyim
  49. M

Apkmirror güvenilir mi

apk mirror güvenilir mi
  50. M

en ucuz pc toplama

bana toplayabildiğiniz en ucuz pcyi toplar mısınız ? sıfır olsun
  51. M

İntel işlemcili tablette os değiştirme

merhaba arkadaşlar daha önce casper via t4e g tablet için rom,şatj vb konular açtım ama hiçburinde android yükseltemedeim ve aklıma birşey geldi bu tabletin işlemcisi arm değil x86 ve intel atom ona göre bu tablete bilgisayar osları kurabilirim peki nasıl kurarım yardım eder misiniz
  52. M

Android Oyun Öneri

Merhaba arkadaşkar android 9.0 kullanıyorum,evde çok sıkıldım bana ücretsiz oyun önerir misiniz her türlü oyun oynarım eğlenceliyse
  53. M

Windows Bilgisayara iso dosyasından virüs bulaşır mı

Merhaba arkadaşlar windows bilgisayara iso dosyasından virüs bulaşır mı ?
  54. M

Android 4 e zoom yükleme

merhaba arkadaşlar android 4 e nasıl zoom yükleyebilirim ?
  55. M

Distro Önerisi Linux

Amd Radeon R5 M330 Intel İ3 4030 U 4 GB RAM Sistem içim GNU/Linux dağıtımı önerebilir misiniz?
  56. M

Eba Canavarı Bilgisayarıma 10 üstünden puan verin

896 mb ram intel pentium 1,9 ghz ati/radeon bilmem ne lubuntu 18.04
  57. M

Artık Online Derslerden Bıkkınlık Geldi

Bıktım artık online derslerden yaa,sizde de durum öyle mi offff
  58. M

Kendi Chromium Tabanlı Tarayıcımı Yapmak İstiyorum

Nasıl yaparım bir Api vb var mi ya da kaynak kod üstünde sadece isim vb degiştursem yeter yardimci olur musunuz 1611086417 Eee bilen yok mu
  59. M

Modeme bağlı kişilerin bağlandığı siteyi görme

merhaba ben iss yi arayip sormadan evdeki midem baglananlarin hangi siteye baglandigini nasil gorurum modem arayüzünde yok ama uygulama vb ile olur mu
  60. M

Ubuntu Hakkında Az bilinen 10 Gerçek

1) Ubuntu kelimesi eski bir Afrika kökenli kelimedir. “diğer insanlara karşı insan sevgisi” olarak çevrilmesi mümkün. Ubuntu projesinin arkasındaki açık kaynak topluluğunun ruhunu yansıtması açısından bu slogan yerindedir. 2. Ubuntu’nun resmi sembolü “arkadaşlar çemberi” olarak adlandırılıyor...
  61. M

Yukarıdaki üyenin hangi nesini sevmiyirsunuz oyunu

Evet başlıyirum
  62. M

Linux nedir [rehber]

Lnux Nedir Linux, serbestçe dağıtılabilen, çokgörevli, çok kullanıcılı UNIX işletim sistemi türevidir. Linux, İnternet üzerinde ilgili ve meraklı birçok kişi tarafından ortak olarak geliştirilmekte olan ve başta IBM-PC uyumlu kişisel bilgisayarlar olmak üzere birçok platformda çalışabilen ve...
  63. M

Linus Torvald Kimdir Hayatı ve GNU/Linux [REHBER]

Linus Torvalds Kimdir Bu rehberde bilgisayar dünyası‘nın yakından tanıdığı ve özgür yazılım dünyasına yaptığı katkılarla tanınan Linus Torvalds‘ın hayatına değineceğiz. Linus Benedict Torvalds 28 Aralık 1969’da Finlandiya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Helsinki’de dünyaya geldi. Ailesi ona...
  64. M

GPL lisansı nedir [rehber]

GPL Lisansı (General Public License), Türkçesiyle Genel Kamu Lisansı özgür yazılımlarda kullanılması amacıyla geliştirilmiş bir yazılım lisansıdır. İlk defa 1989’da Richard Stallman tarafından hazırlanan lisans daha sonrasında Özgür Yazılım Vakfı tarafından revize edilerek geliştirilmiş ve son...
  65. M

[REHBER] Linuxu merak edenler ve geçek isteyenler için

Windows alternatifsiz değil. Özellikle yeni sürümleri ile kullanım kolaylığı ve kullanıcı dostu arabirimler konusunda çağ atlayan Linux birçok alanda Windows'a rakip oluyor. Hatta bazı ülkelerde hükümet nezdinde kabul görüyor, kamu kuruluşlarında Windows yerine Linux'a geçiş yapılıyor. Eğer siz...
  66. M

windows xp vardı onun yerine lubuntu kurdum tekrardan windiws xp ye dönmek istiyorum

Merhaba arkadaşlar benim 12 yıllık eski bilgisayarımda xp vardı ben ona lubuntu kurdum ama tekrar geri dönmek istiyorum 3 sorum var eğer olmazsa bilgisayarcıya götürecem 1)orijinal 32 bit windows xp iso dosyası nereden bulacağım? 2)lisans key isteyince ne yaoacağım 3) bilgisayarcıya götürsem...
  67. M

Bu Chrome Eklentisi Zoomun Resmi eklentisi mi

Merhaba arkadaşlar düşük sistemlerde toplantılara tarayıcıdam girmeyi sağlayan bir zoom eklentisi buldum sizce bu 3.parti mi resmi mi ? Zoom
  68. M

çooook eski laptop oyun öneri

Oyun bedava olsun türü farketmez eğlenceli olsun yeter 896 mb ram intel pentium 1,9 ghz amd/ati radeon bilmem ne gpu pc 12 yıllık oyun önerisi lütfen
  69. M

Zula Kaç Fps Verir

w8.1 İntel i3 amd radeon (tam bilmiyorum) 4 gb ram Zula kaç fps
  70. M

Android 9 sistem gereksinimleri neler

Android 9 minimum sistem gereksinimleri neler ? 1610862951 Kuzenimin bilgisayarına bliss os 11x yani android 9 kuracağız da ondan merak ettim 2 gb rami var işlemci de intel celeron,android 9 eğer kaldırmıyorsa 6,7,8 birinden birinin indrime linkini atar mısınız bliss os olsun ,64 bit işlemcisi var
  71. M

Casper Via T4E G Android 5.0 romu

merhaba arkadaşlar bende başlıktaki tablet var içinde android 4 yüklü ben ina rom atıp 5 yapmak istiyom rom linki atar ve kurulumu anlatır mısıniz
  72. M

@HanzeH herşeye komik atıyor

@HanzeH bu konuda seni daha önce uyarmıştım fakat devam ediyorsun kendin cevabı bilmediğin halde tüm mesajlara komik atmanın dünyası yok lütfen bunu yapmayı kes @Creative @HanzeH kullanıcısının belli bir süre forumdan uzaklaştırılmasını istiyorum eğer benimle aynı düşünenler varsa lütfen anketi...
  73. M

Aliminyum folyo ile laptop soğutma

merhaba arkadaşlar benim laptopum çok ısınıyir da acaba ısınına yerlerine dışarıdan kasayı açmadan ısınan yerlere aluminyum folyo koysam soğutmaya etksi olur mu ya da evdeki başka bir malzemeyi soğutmal için kullanabilir miyim evdeki malzemeyi
  74. M

general mobile e tab 5 rom zoom ve eba kurma

merhaba arkadaşlar general mobile e tab5 (meb fayih projesi) ona zoom ve eba kurmak için android yükseltmwk gerek rom atar mısınız(güvenilir olsun),nasıl kurarım.
  75. M

adaptör çok ısınıyor

merhaba arkadaşlar benim laptopun batarya yok o yuzden fişte kullanıyorum ama öyle de adaptör çok ısinıyor bir sorun olur mu adaptöre heatsink vb takayım mı ya da üstüne metal birşey koyayım mı 1610444101 UP
  76. M

Linux VS Windows

Linux VS Windows
  77. M

Produkey güvenilir mi

Produkey güvenilir mi? 1610350200 eeee bilen yok mu 1610350346 ? 1610350382 konuyu okuyanlar uplatırsa sevinirim 1610350675 rica etsem up yapar mısınız
  78. M

Ekran kartı driveri olmadan pc açılır mı

Ekran kartı driveri olmadan pc açılır mı?
  79. M

Telefon Ekranı Morardı

Merhaba arkadaşlar bugün telefonun sol alt tarafında ekran hafif morarmış,neden olur,kendiliğinden geçer mi?
  80. M

Pisi vs Pardus

Pisi linux vs Pardus
  81. M

ES Dosya yöneticisi neden play store den kaldırıldı

Nedenini bilen var mı?
  82. M

Windows Xp de ürün anahtarı gerekir mi

Arkadaşlar bende windows xp bir pc var bunda ürün anahtarı var mıdır,diyelim ki format atıyorum atarken sorar mı yoksa key sadece desteklenen sürümlerde mi ister
  83. M

HDD alacağım

Merhaba arkadaşlar ben hdd alacağım fakat giriş yerinin uyumluğundan emin değilim şu anda hitachi HTS541612J9SA00 hdd var bunun giriş yerinin aynısından 250 gb bir 7200 rpm hdd önerir mısınız,laptopa takacağım,yeni alınca eskiyi söküp eskiyi depolama olarak usb den kullanacağım onun içinde...
  84. M

Açtığım konuya kimse cevap vermedi ne yapmalıyım

Merhaba arkadaşlar benim açtığım konuya kimse cevap vermedi ne yapmam gerek,uplanmıyor çünkü daha ònce kimse cavap vermedi o yüzden uplasam da yükselemiyor ne yapmalıyıyim
  85. M

Error:no such partition,entering rescue mode,Grub rescue hatası nasıl çözülür

Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde windows xp yanına dual boot ile lubuntu kurdum herşey normaldi 1-2 gün daha hiç windows u açmamıştım fakat dün meraktan bir windows açtım her şey hala normaldi ama onu kapattım ve bugün tekrar bir linux açmayı denedim fakat karşıma başlıktaki hata yani"error no...
  86. M

Wintousb güvenilir mi?

merhaba arkadaşlar bugün wintousb programını kullanmam gerekecek te güvenilir mi,virüs bulaşır mı?
  87. M

Windows Defender durdurma

Merhaba arkadaşlar ben windows 8.1 kullanıyorum,windows defender var ama ben bir kez de malwarebytes ile taratmak istiyorum ama 2 antivirüs yüklemek sistemi çökertiyormuş,windows defender kısa süreliğine nasıl kapatır ve geri açarım?
  88. M

Bilgisayarıma ne eklesem iyi olur

Merhaba arkadaşlar bende bir tane : 1 gb ram 1,9 ghz pentium ×86 110 gb hitachi hdd Asus x51r laptop var buna ne ekleme yapsam iyi olur,ekleme niyetim çok yok ama merak ettim
  89. M

Sd kartı ram yapma

Merhaba arkadaşlar sd kartı ram olarak kullanabilir miyiz? Öyle pc hızlanır mı,normalde sadece 1 gb ram var elimde,peki sd kartı ram yapsam mı daha hızlı olur hdd nin birazını ram olarak kullansam mı? 1609500418 ? 1609500829 @Ram_kafasi siz biliyor musunuz,galiba bir konuda demiştiniz ama...
  90. M

Teamviewer de ses gelir ve gider mi

Merhaba arkadaşlar ben diyelim ki teamviewer ile birisine bağlandım benim sesim ona gider veya onun sesi bana gelir mi,diyelim ki hiç ses istemiyorum olur mu
  91. M

Hangi moderatör hangi bölüme bakıyor

Merhaba arkadaşlar acaba bölümün mod unun kim olduğu nasıl anlaşılır? Listesi var mı
  92. M

İşlemci 2 tane gözüküyor

Merhaba arkadaşlar benim Intel pentium işlemcim ayarlarda 2 tane gözüküyor neden?
  93. M

SpeedFan güvenilir mi

Merhaba arkadaşlar SpeedFan programı güvenilir mi,kullanan var mı?
  94. M

Laptop fan hızı ayarlama

Merhaba arkadaşlar ben laptop fanları sürekli tam hızda çalışsın istiyorum nasıl yapacağım 1609400190 ? 1609400540 UP 1609401293 Lütfen cevap verin UP
  95. M

Ne kadar disk ayırayım

merhba arkadaşlar ben lubuntu ve windows 7 kurmak için 30 gb yer oluşturdum hangisine kaç gb verem
  96. M

Robotistan güvenilir mi

Merhaba arkadaşlar daha önce robotistan.com dan alışveriş yapan var mi güvenilir mi
  97. M

10 gb diske windows 7 kurma

Merhaba ben xp yanına dual boot için 10 gb yer ayırmıştım windows 7 ye ama daha sonra internette en az 16 gb disk yazıyor,ben 10 gb lik diske kurabilir miyim,tekrar bölmeye üşeniyorum da.
  98. M

Lubuntuyu live olarak kullanabilir miyim?

Arkadaşlar lubuntu live olarak kullanılabilir mi,isosu farklı mı live olanın normal mi
  99. M

Linuxe mac os teması kurma

Linuxte maç os teması nasıl yapılıyor
  100. M

Sizce hangi ubuntu dağıtımı hızlı ve güzel

Sizce hangi ubuntu dağıtımı hızlı ve güzel 1609317934 Hangisi hafif ve güzel
  101. M

Pc toplama

Merhaba arkadaşlar benim yakın zamanda pv toplama ihtimalim var bana yardımcı olur musunuz bütçe 2700 maks 3300,oyun oynamak gibi bir derdim yok,yazılım programları kullanmak için.mönitöre gerek yok ,rahat 8 yıl götürürse iyi olur,hdmi olsun
  102. M

Windiws xp yanına windows 7 kurmak istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben windows xp kullanıyorum yanına windows 7 kuracağım ,diski böldüm,birazdan usb yi de hazırlayacağım,dual boot olur demi,açarken GRUB ekranı mı gelir
  103. M

Ventoy nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar ventoy adında bir usb ye 2 os yükleyebilen bir program duydum da nasiĺdir güvenilir misir biosta nasıl çikar 2 os nolur
  104. M

Malwarebytes

Windows xp 1 gb ram 1,9ghz pentium Malwarebytes yüklesem çöker mi
  105. M

En iyi üyeyi seçme

Herkes kendisine en çok yardımcı olduğunu düşündüğü üyeyi yazsın,eğer bir üye daha önce yazıldıysa yazmayın,konuyu sonra ankete dönüştürcem en çok yardımcı olan üyeyi secelim mertşefik Up
  106. M

Windows xp sıcaklık ölçme

Windows XP de sıcaklık nasıl ölçülür 1609148287 UP
  107. M

Zoom da yapabilir miyim

Merhaba arkadaşlar ben derslerde çok başarılı olduğum için bizim sınıf beni kısķanıyor ve birisi zoom da adını çöp mert şefik yapıp benimle daha gecıyir hoca da birşey demiyor benim onun adını değiştirebilmemin ya da onu bir şekilde trollemenin bir yolu var mı
  108. M

Telefon çöker mi

Merhaba arkadaşlar ben samsung j7 pro kullanıyorum ayarlar bölümünde cihaz bakımı diye bir yer var oradan virüs taraması yapılıyor ama orası McAffe destekli çalışıyor ve McAffe iyi bir antivirüs değil ben onu durdurup malwarebytes yüklesem telefona birşey olur mu,mc affe yi nasıl durdurabilirim
  109. M

Tablet sigorta attırır mı

Merhaba arkadaşlar bende bozuk olma ihtimali olan bir tablet var denemek için şarja taksam sigorta,şartel felan atar mı,aymaz diye düsunuyirum çünkü arada adaptör var ama emin değilim
  110. M

Alttakinin os unu tahmin etme

Herkes aşağıdakinin işletim sistemini tahmin edecek,aşağıdaki windows 10 kullanıyor
  111. M

Ubuntu Mate de uygulama mağazası var mı

Arkadaşlar ubuntu mate de uygulama mağazası var mı, ya da istediğimiz uygulamayı terminale yazıp kurabiliyor muyuz? -1609050043 UP
  112. M

Bilgisayar hızlandırma

Pc nasıl hızlandırılır,işetim sistemim çok hafif zaten başka yol varmı
  113. M

Root nasıl atılır tablet

tablete root nasıl atılır windows ya da linux kurmak için
  114. M

Bilgisayarımda hafıza kartı girişi

Arkadaşlar benim pc de böyle birşey var galiba sd kart okumak için ama nasıl kullanacam bilmiyom,o yerin üstünde sd,mmc yazıyor 20201226_143510 - Hızlı Resim çıkarın da da böyle birşey 20201226_144008 - Hızlı Resim
  115. M

İşletim sistemi başka diskteki dosyayı okur mu

Merhaba arkadaşlar mesela benim os um c diskinde olsa ama ben uygulamamı d diskine yüklesem yine de çalıştırır mı,galiba foto video vb oluyor ama uygulama olur mu
  116. M

Bios pili

Arkadaşlar bios pili ne işe yarar pc onsuz çalışır mı benim pc nin saati sürekli geri kayıyor ondan olabilir mi
  117. M

Secure boot ne işe yarar

Secure boot ne işe yarar 1608909724 Bilen yok mu ama galiba sıkıntı çıkarmaktan başka işe yaramıyor
  118. M

Xp İso lazım

Merhaba arkadaşlar bana windows xp orijinal iso lazım da var mı 32 bit microsoftun sitesinden olursa iyi olur
  119. M

E sim kullanıma sunuldu

https://shiftdelete.net/turk-telekom-yerli-esim-kullanima-sundu/amp
  120. M

ubuntu mate dual boot

merhaba arkadaşlar ubuntu kurarken windowsun yanına kur diye seçenek çıkıyor ya aynısı ubuntu matede de çıkar mı
  121. M

windows 8.1 de sıcaklık ölçme

win 8.1 de sıcaklık nasıl ölçülğr
  122. M

Usb,ssd,sd farkı

Arkadaşlar başlıktakilerin çalışma mantığı bakımından bir fark var mı yani usb veya sd kartı ssd olarak kullanabilir miyim
  123. M

Bir usbye iki işletim sistemi kurma

1 usb ye aynı anda iki işletim sistemi felan kurulur mu bolerek felan
  124. M

Android yükseltme

Merhaba benim bir tablet var android 4 üretici destek vermediği için yazılım güncellemesi gelmiyor, kendim pc ile yükleye bilir miyim
  125. M

Android uygulamaları linuxte çalıştıŕma

Merhaba arkadaşlar android linux ya o zaman linux android uygulaması yükleyebilir miyiz
  126. M

upload neden yavaştır

upload neden download hızından yavaştır
  127. M

Hangi linuxu kullanayım

900 mb ram 1,9 ghz pentium Live olarak kullanmak için güvenilir ve bilindik linux dağıtımı önerisi
  128. M

Nasıl yapacağım

Merhaba arkadaşlar ben laptopuma format atacağım ama içinde yaklaşık 40 gb lık bir foto var onlar silinmesin istiyorum ve xp ya da 7 kuracağım orijinal iso lazım
  129. M

Farkı nessd usb ve sd kart farkı ne

Arkadaşlar ssd sd kart ve üslerin farkları neler
  130. M

Ne kadar sürer

1,3 mbps upload hızı ile 5,5 gb lık dosya upload etmek ne kadar sürer ve ne kadar internet yer
  131. M

Windows 7 live

Benim kötü bir pc var win 7 kurmayı düşünüyorum su anda xp ama 7 kurmadan önce nasi olcak kascak mi diye live olarak denemek istiyorum nasıl yapacağım
  132. M

Nasıl bir üyeyim

Sizce nasıl bir üyeyim?
  133. M

32 bit pc de 64 bit linux kullanabilrmiyim

32 bit 1,9 ghz intelpentiom , 900 mb ram olan pc de pardus 64 biti live olarak kullanabilir miyim ne olur Düzenleyen : MrtAltg Düzenleme sebebi : Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız.
  134. M

hangisi güzel

32 bit sizce hangi linux live olarak 900 mb ram 1,9 ghz işlemci ile daha iyi olur kimse cevap vermeyecekm i
  135. M

[REHBER]Debian Live Kullanım

Merhaba arkadaşlar bu rehberde sizlere debian ı live olarak nasıl kullanılacağını ve kurulumunu anlatacağım ben debian ı live olarak kullanmaya çalışmadan önce çok uğraştım ,bir iki arkadaşa sordum ve başka arkadaşlar benim kadar uğraşmasın diye bu rehberi hazırlıyorum Bana bu konuda yardım eden...
  136. M

Zoom

Arkadaşlar ben debian a zoom kurmayı denedim ders için ama olamadı nasıl kurulur
  137. M

Driver

Merhaba arkadaşlar ben A4tech pk 333mb webcam kullanıyorum elimde windows için olan sürücüleri var fakat yakın zamanda linux geçeceğim driver var mıdır 1608614233 Eğer onun yoksa elimde bir de aksiyon kamera var onun varmıdır,bir de mouse felan driver gerekmez demi
  138. M

hata

kullandığınız usb aygıtı arızalı olduğundaan windows bu aygıtı tanımadı 1608582630 bu hatayı bir usb bellekte aldım sizce çözümü nedir
  139. M

Bilgisayara virüs bulaştırmadan USB belleği biçimlendirme

merhaba arkadaşlar benim eilimde bir tane virüslü olduğundan şüpheli olduğum usb bellek var ondaki virüsü pc ye geçirmedenn nasıl biçimlendirebilirin 1608579908 ?
  140. M

Hiç merak ettiniz mi

Arkadaşlar ben birşey merak ettim hani bugün SDN videosunda pardus vardı ya ,Pardusu gayet güzel övdüler güzel ama kendileri de pardus kullanmıyor ki SDN ekibi
  141. M

Soğutma yöntemleri

Merhaba arkadaşlar hadi herkes bildiği bilgisayar soğutma yöntemlerini yazsın topluca bir rehber hazırlamış olalım
  142. M

Pc kafayi yedi

Merhaba arkadaşlar az önce pc yi açtım google ye girdim arama yaparken e tuşuna bastım oraya e gelmek yerine bilgisayarım açıldı daha sonra f ye bastım öyle de pc de ara yeri açıldı windows xp sizce neden dir 1608546835 Yardim yok mu 1608546848 @EFI Shell
  143. M

Whatsapp virüs

Mesela bir arkadaşım bana video attı Whatsapp dan eğer onda virüs varsa bana da geçer mi
  144. M

Sizce yükseltsem mi

Arkadaşlar benim Intel pentium 1,9 ghz 900 mb ram Windows xp bir pc var hiç birşey yükleyemiyorum sizce windows 7 ye yükselirsem mi nasıl olur hızlanır mı birde orijinal iso lazım microsoftun sitesinde key istiyor girmeden indirebilir miyim
  145. M

Rufus ile cd hazırlama

Arkadaşlar rufus sadece usb ye mi yazabiliyor yoksa cd ye de yazabilir miyim
  146. M

Ilk yazılım neyle yazıldı

Sizce ilk yazılım neyle yazıldı
  147. M

shiftdelete.net uzantısı

Arkadaşlar merhba @ShiftDelete.Net uzantılı mail alabiliyor muyuz
  148. M

hdd ssd

Bilgisyarda hdd mi ssd mi olduğu nasıll öğrenilir
  149. M

Bilgisayar kaldırır mı

Intel i3 1,9 Ghz 4 gb ram pc kaldırır mı roblox
  150. M

Forumun Uygulaması Var mı

Bu forumun android uygulaması var mı
  151. M

Hangi windows u kullanayım

Merhaba arkadaşlar ben daha önce buna benzer bir soru sormuştum fakat o başka pc im içindi moderatörler lütfen kapatmayın o yüzden. Şimdi benim sistemim şöyle Intel pentium 1,9 guz 900 mb ram Sizce hangi windows sürümünü kullanayım (windows olmasa da olur ama windows silinisin istemiyorum eğer...
  152. M

Windows

Arkadaşlar ben win 8.1 kullanıyorum sizce windows 10 a yükseltsem mi sizce 3 gb ram Intel i3 425 gb hdd (Oyun oynamıyorum sadece canlı ders) Birde yükselteme konusunda yardımcı olursanız sevinirim, windows 8 im lisanslı fakat anahtarı bilmiyorum lisans gitmesin
  153. M

Açtığımız konuyu kapatabiliyor muyuz

Açtığım konuyu kapatabilir miyim
  154. M

Yazıcı çarpıyor

Merhaba arkadaşlar bugun yazicidan bur çıktı aldım ve yazıcıyı fişten çektim fişi kenara koymak üzereyken merak ettim dışın iki ucuna da aynı anda dokundum ve parmağımda bir yanma hissettim aslında zevkli ama çarpılmam normal mi 1608303967 ?
  155. M

Spotify Ücretli mi

Arkadaşlar spotify ücretli mi?
  156. M

Kahve makinesi veya kettle kullanırken demir kaşık sokmak

Arkadaşlar kettle ya da kahve makinesi kullanırken içine demir kaşık soksak çarpılır mıyız
  157. M

Laptobum çok ısınıyor

Merhaba arkadaşlar benim bir pc var çok ısınıyor ne yapabilirim
  158. M

Windows 10

Merhaba arkadaşlar ben diyelim ki bir sistem topladım ve başka bir pc den media creation tool ile usb ye yazdırdım windows 10 u sonra onu topladığım pc ye yüklesem ürün anahtarı satın almadan (korsan istemiyorum) kenerdan windows sürekli bildirim vererek(lütfen windows lisansınızı etkinleştirin)...
  159. M

Rufus virüslü mü

Arkadaşlar bir işlem için rufus indireceğim virüs felan bulaşır mı ya da rufus güvenilir bir yazılım mı?
  160. M

Nasıl Moderatör olunuyor

Bu forumda nasıl moderator olunuyor
  161. M

Bilgisyar açılmıyor

Pc açılmıyor ne yapam
  162. M

Debian

Merhaba arkadaşlar ben debian işletim sistemini geçmeden live olarak kullanmak istiyorum nasıl yapacağım Sistem: Intel pentium 1,6 ghz 900 mb ram
  163. M

Acaba ShiftDelete net'in adı neden böyle

bugun aklıma takıldı merak ettim acaba shift delete adı nerden geliyor @hakkıalkan
  164. M

Windows yükseltme

Merhaba arkadaşlar ben halihazırda windows 8.1 kullanıyorum 10 a nasıl yükseltirim 1607840291 İçindekiler gider mi 1607840628 System : 3gb ram 2,6 ghz intel i3
  165. M

Kendi linux dağıtımım

Merhaba arkadaşlar ben kendi linux dağıtımımı yapmak istiyorum mesela açılırken Mert Şefik felan yazsa güzel olur,bunu nasıl yapacağım
  166. M

Mantıksal sürücü

Merhaba arkadaşlar ben windows xp kullanıyorum yanına bir işletim sistemi daha kurmak için alan oluşturacağım fakat hiç boş disk yok mantıksal sürücüyü silsem birşey olur mu içindekiler gider mi? 1607783138 Arkadaşlar lütfen yardım edin
  167. M

Casper tablet

Merhaba arkadaşlar benim casper tablet var 8 saatte şarj oluyor sizce ne yapmalıyım
  168. M

Giogle Earth

Merhaba Arkadaşlar Google Earth kullanmak istiyorum ama play store girdigim zaman bu öğe ülkenizde kullanılamamaktadır diyor nasıl kullanacağım 1607760353 ?
  169. M

Bilgisayar rengi değiştirilebilir mi?

Merhaba arkadaşlar biraz saçma gelebilir fakat bilgisayarım siyah ve ben onun beyaz ya da gri olmasını istiyorum bana yol önerebilir mısınız ve aklımda bir de dışına kağıt yapıştırmak var ama nasıl duracağından emin değilim ve tekrar isteyince siyaha döndürebilsem iyi olur
  170. M

Drive indirme

Merhablar bir dosyayı internetten indirip google drive yüklemek yerine cihaza indirmeden direk drive indirmenin bir yolu var mı var ise nasıl
  171. M

Usb format

Merhaba arkadaşlar ben bir usb bellegı ya da hafıza kartını bir bilgisyara format atmak için kullansam daha sonra tekrar normal depolama için kullanabilirmiyim
  172. M

Drone wifi sorun

Merhaba benimccorby drone vardı önceden wi fi bağlanıyordu artık telefon girmuyir 1607698317 lütfen yardımcı olun
  173. M

Windows xp disk bölümleme

Merhaba arkadaşlar lütfen cevaplayın çok acil windows xp de nasıl disk bölünlüycem
  174. M

Pardus

Pardus kullanmak istiyorum ama emin değilim kullanan varsa deneyimlerini ve nasıl kurulduğunu benimle paylaşabilir mi
  175. M

Usb Bellek virüs

Virüslü olan bir bilgisyara temiz bir flash bellek taksam fakat dosya aktarımı yapmasam sadece flash bellektekilere baksam bilgisayardaki virüs usb ye geçer mi.lütfen acill
  176. M

Windows xp nin üstüne pardus kurma

Şu anda bilgisayarımda windows xp yüklü ve ben 2. Işletim sistemi olarak pardus yüklemek istiyorum nasıl yapacağım,driverlerde felan bir sorun çıkar mı lütfen cevaplayın çok acil
  177. M

Pardus ile Windows xp

Şu anda bilgisayarımda windows xp yüklü ve ben 2. Işletim sistemi olarak pardus yüklemek istiyorum nasıl yapacağım,diğerlerde felan bir sorun çıkar mı lütfen cevaplayın 1607600253 Driverlerde felan sorun olur mu 1607600697 Lütfen yardımcı olur musunuz çok acil