Arama sonuçlarınız

1. Z

Yardım Teknoloji Üzerine İçerik Üretebilecek Takım Arkadaşı Arıyoruz.

Merhaba, Teknoloji üzerine içerik üretebilecek, yazı/haber yazabilecek takım arkadaşları arıyoruz.
  2. Z

Rehber Evde Sistem Odası Kuruyorum!

Adım 1: İnternetin temini. Normal kullanım amaçlı Superbox kullanırken, sistem odası için Turkcell'den ek internet aldık. Odanın kurulacağı binanın iç altyapısı bakır kablolar kullanırken, tüm altyapı fiber optik kablolarla güncellendi. Güncel hız testi sonuçları; Download ve upload...
  3. Z

Bilgisayarı Açınca Prizden Gelen Cızırtı

Onu değiştirmelisin işte :)
  4. Z

Soru İşlemcim 3.50 Ghz Olmasına Rağmen Artıyor.

Rica ederim, keyifli oyunlar.
  5. Z

Evinize Bir Misafir Gelse Ona Ne Ikram Edersiniz?

Tatlı bir sohbet yeterli.
  6. Z

Yardım Windows 11 Çıktı Mı?

Hayır.
  7. Z

Evet, Turbo Boost otomatik olarak işlemci frekansını yükseltiyor.
  8. Z

Yardım İnternette Ciddi Sıkıntı Var

Modem markanızı değil, internet sağlayıcı firmanızı soruyorum.
  9. Z

Soru Kablonet Sosyal Medya Erişim Sorunu

Büyük ihtimalle peering bağlantılarında sorun var. Hayırlısı.
  10. Z

Yardım Java Kuruluyor Uyarısı Alıyorum

Görev yöneticisinden ilgili işlemi durdurun.
  11. Z

Öneri Python Ide Önerisi

Ben kasmaz demedim, kullanabilir dedim. Yani yazılım açılır ancak yazılımın donanıma göre üreteceği tepkiyi denemeden bilemeyiz. (Yani kasabilir, kasması da olağan.)
  12. Z

Öneri Python Ide Önerisi

Eclipse + PyDev kullanabilirsiniz. 1622026076 Hayır, rahatlıkla kullanabilir.
  13. Z

Yardım Gri Renklerde Sararma

Fotoğraf ekleyebilirseniz soruna daha iyi bir şekilde anlam verebiliriz.
  14. Z

Hard Disk'ten gelen tik tik sesi ile başlayan problemler ve Hard Disk Önerisi

Diskinizde kafa veya disk sorunu başlamış gibi görünüyor. Board sorunu olmadığını düşünüyorum. Sorularına gelecek olursak; 2 TB'lik HDD satın alacağım, internetten almayı düşünüyorum, uygun fiyat olarak ne önerirsiniz? Hemen bu gece acilen sipariş vereceğim. Seagate Skyhawk serisinden tercih...
  15. Z

Bilgisayarı Açınca Prizden Gelen Cızırtı

Adaptör derken, 6'lı priz kablosundan mı ses geliyor? Coil Whine olmayabilir.
  16. Z

Yardım Modemden Yanık Kokusuna Benzer Bir Koku Geldi Patlayacak Diye Fişini Çektim

Artık patlayacak bir modemi yok.
  17. Z

Yardım Java Kuruluyor Uyarısı Alıyorum

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak, kurulumu tekrar deneyin. Setup dosyasını administrator olarak başlatın.
  18. Z

İşlemciniz nedir? İşlemcinizde Turbo Boost desteği mevcutsa herhangi bir sorun görünmüyor. İşlemciniz gerektiğinde frekansını boostlayarak, çok daha yüksek frekanslara ulaşıyor.
  19. Z

Yardım Altyapım Maksimum Kaç Mbps Destekliyor?

Altyapınız görselde de görüldüğü üzere maksimum 16Mbps bant genişliğini kaldırabilecek kapasiteye sahip.
  20. Z

Soru Değerler Nasıl Sizce?

Bağlantınız Türkiye koşullarına ve ortalamasına göre oldukça iyi :)
  21. Z

Yardım İnternette Ciddi Sıkıntı Var

İnternet sağlayıcı firmanız nedir?
  22. Z

Soru Kablonet Sosyal Medya Erişim Sorunu

Şuan aldığım geri dönütlere göre D-Smart Kablo Net gibi sağlayıcılarda belirli bölgelerde sorun mevcut. Basit bir bant genişliği sorunu olabilir veya firmalar kasıtlı olarak ilgili platformlar için bant genişliği daraltma prosedürünü uyguluyor olabilirler.
  23. Z

Yardım İnternet Protokolü Sürüm 4(Tcp/Ipv4) Dns Sunucu Adreslerini Otomatik Al'ı İşaretlersem İnternet Kopuyor

DNS çözümleme hızı açısından DNS sunucularını otomatik olarak alman genellikle sorun yaratır. Manuel olarak yapılandırman performans ve güvenlik açısından çok daha uygundur. IPv6 bağlantının bulunmaması gayet normal, Türkiye'de birçok ISS yalnızca IPv4 bağlantı sağlıyor. Türkiye'de henüz IPv6...
  24. Z

Her Şey Hızlı, Instagram Yavaş

İnternet sağlayıcınızın ilgili platformlara bant genişliği kısıtlaması uygulamadığından emin misiniz?
  25. Z

Yardım Port Kapalı Görünüyor

Merhaba, IP adresiniz CGNAT havuzundan alınmış olabilir mi? Modem ayarlarında sistem bilgileri sekmesinde WAN IP Adresi 1xx.xxx.xxx ise IP adresiniz CGNAT havuzundan alınmıştır. Yani sizin kullanmış olduğunuz IP adresini birden fazla kişi kullanıyor. Bu durumda CGNAT havuzundan çıkamazsanız...
  26. Z

Neden olmasın? :)
  27. Z

Evde oyun sunucuları, web sunucuları, medya sunucuları için uygun ortamı sağlayacak sistem odası kurulumu için kolları sıvadım. Aslında bu işlemi mini bir veri merkezi kurmak olarak da adlandırabiliriz. Tüm detayları bu konu üzerinden devamlı olarak paylaşacağım. O halde kollarımızı sıvayıp...
  28. Z

Sunucuya Belirli Cihazların Bağlanması

IP kısıtlaması oluşturabilirsin. Ancak dinamik IP yerine statik IP kullanman gerekiyor.
  29. Z

Local'e hosting kurmak?

XAMPP veya WAMP gibi çözümleri tercih edebilirsiniz. Veya bilgisayarınızda bir sanal makine oluşturarak, CPanel/Plesk/FastPanel/AAPanel gibi hosting paneli kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
  30. Z

Yardım Trollcüyü Nasıl Tespit Edebiliriz

Modem açılıp kapatıldığında veya VPN kullanıldığında IP adresi değişeceğinden ötürü IP Ban çözüm olmayacaktır.
  31. Z

Google üzerinden VDS satın alacağım en hızlı sunucu hangisidir ?

Hetzner üzerinde aktif olarak 3 HA Cluster sisteminde kullandığım sunucum mevcut. Muhasebe değil, teknik destek dahi yalnızca mesai saatleri içerisinde çalışıyor. Mesai saatleri Almanya saati ile 9:00 ve 18:00 arasında destek sunuluyor. Üstelik destek talebi sistemleri bulunmuyor, yalnızca mail...
  32. Z

Hocam yanlış anlama ama düzgün cümle kurmadığından ötürü senin ne anlatmaya çalıştığını dahi anlayamıyorum. Bana 7/24 muhasebesi çalışan bir firma göster, rica ediyorum.
  33. Z

Kredi kartı ile ödeme yapması durumunda otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak sipariş onaylanarak, hizmet yenileniyor. Evet doğru, ben sizi tanımıyorum. Ancak tanıtırsanız tanıyacağım. Mesai saatleri dışında Muhasebe destek taleplerine yanıt veren bir firma gösterin mümkünse.
  34. Z

Gün(Ler) Aşırı Bilgisayar Açılma Sorunu

Bios pilinizin dolu olduğundan emin olun. Anakartlar bios pili boş olduğunda da yapılandırmalar sıfırlandığından ötürü aynı şekilde tepki geliştirebilmekte.
  35. Z

Anlamadım? Doğru yanıtı siz biliyorsanız buyrun. Daha önce hiç Turhost kullanmadınız zannımca. Gecenin yarısında bile Muhasebe departmanı hariç, tüm departmanlarda anında yanıt alabilirsiniz. Güzel Hosting kadar kaliteli bir firmadır.
  36. Z

Yardım Modeme Dokunmadan , Temassız Açıp Kapatmam Için Bir Yol Var Mı?

Modem arayüzü üzerinden modeminizi yeniden başlatabilirsiniz. Genellikle modem arayüzüne Wi-Fi veya Ethernet bağlantısı ile modemin bulunduğu ağa bağlı iken 192.168.1.1 adresinden erişebilirsiniz. Modem arayüzüne giriş sağlamak için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreye modeminiz üzerinde...
  37. Z

Rehber Yeni Proje: Disk Almadan Chia Kazın

Ekteki blog yazısını okumanız faydanıza olacaktır; Bulut Madenciliği (Cloud Mining) Nedir? Nasıl Çalışır? - Btcturk
  38. Z

Rehber Yeni Proje: Disk Almadan Chia Kazın

Yeni projemizi değerli forum üyelerine duyurmaktan gurur duyuyoruz. Son zamanlarda Bittorrent geliştiricisi tarafından piyasaya sunulan chia coin kripto para piyasasında büyük yankılar uyandırmaya devam ediyor. Ancak herkesin cüzdanı chia coin'i kazacak sistemleri toplamak için yeterli değil...
  39. Z

Windows 10 Gittikçe Kötüleşiyor Mu?

Aslında bu mesaja kısmen de olsa hak veriyorum. Gerçekleştirilen patch'ler için gerekli optimizasyonlar sağlanırsa aslında kısmi olarak oluşturulan hantallık giderilebilir. Ancak yeni bir kernel'ın yeni bir Windows sürümü ile piyasaya sürülmesi durumunda donanım ve yazılım support sorunları...
  40. Z

Yardım C# Programlama Dili Hakkında

Kursu hangi platform ve hangi eğitmenden aldınız?
  41. Z

Windows 10 Gittikçe Kötüleşiyor Mu?

Zero Day Security sorununu oldukça hızlı bir biçimde giderdiler. Gerçekten takdire şayan. Yeni güncellemeler güvenlik, yeni donanımların uyumluluğu ve performans tarafında oldukça hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaştırılıyor. Bir işletim sisteminden daha ne beklersiniz?
  42. Z

Öneri Pc Günceleme Önerisi

Evet, anakartını yükseltmen durumunda birçok bileşenini tamamen değiştirmen gerekeceğinden ötürü, anakart değişimini önermiyorum. Şuan kullanmış olduğun anakart gayet yeterli. İşlemci, RAM ve SSD upgrade yapman yeterli olacaktır.
  43. Z

Yardım Masaüstünde Pc Donması

Sisteminizin kurulumunda kullanmış olduğunuz Windows 10 imajını nereden edindiniz?
  44. Z

Anakartta H61 çipseti mevcut, H61 çipseti maalesef overclock için uygun değil.
  45. Z

RAM miktarını 16GB'a kadar yükseltebilirsin. Aktif olarak programlama ile uğraşan bir lise öğrencisi olarak yapman gereken yükseltmeleri paylaşıyorum; İşlemcini İ7 4790'ya yükseltmelisin. İşlem gücü programlamada oldukça önemli. Anakartın overclock desteklemiyor maalesef. Belleğini 16GB'a...
  46. Z

Yardım Touch Pad Kapatma

Eğer @Linus Torvalds 'ın sunduğu çözüm işe yaramazsa, Acer resmi web sitesi üzerinden ilgili modelin sürücülerini indirip, kurulumu sağladıktan sonra tekrar deneyin. Bazı dizüstü bilgisayar üreticileri yazılım kontrolcüsü ile ilgili işlevleri kontrol etmekte.
  47. Z

Soru Bu Sistem Windows 10 Home 32Bit Kaldırırmı

32-bit kurulum gerçekleştirmeniz durumunda birçok popüler yazılımı kullanamazsınız. Sisteminiz 64-bit Windows 10 kurulumu için minimum gereksinimleri karşılamaktadır. 64-bit kurulum sağlayabilirsiniz, ancak HDD kullanmaktaysanız ufak bir hantallık yaşayabilirsiniz. Gerekli optimizasyonları...
  48. Z

Hyper-V Nedir?Hyper-V Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

VMWare ESXİ ve KVM çok daha düşük bellek erişim hızları sunmakta. Hyper-V yerine VMware ESXİ veya KVM tercih etmeniz durumunda çok daha yüksek performans elde edersiniz.
  49. Z

Yardım Sanal Sunucular Için Ip Ve Mac Adresi Nasıl Atayabilirim

Sanallaştırma sistemi içinde ek olarak bir sanallaştırma sistemi daha kurmanız ciddi derecede performans kaybına neden olacaktır. (Nested Virtualization adını veriyoruz, ilgili işleme) Bunun yerine direkt Vmware üzerinden sanal sunucularınızı oluşturabilirsiniz. Ek olarak bir de hyper-v...
  50. Z

veri merkezi doğal afetler

Eğer ciddi derecede önemli verileriniz varsa, cloud storage servislerinin yanı sıra bir kıtasal backup yapısı kurabilirsiniz.
  51. Z

Bulut Depolama Servislerindeki Veriler Yedekleniyor Mu?

Birçok cloud storage servisi verilerini HA Cluster yapısında kıtadan kıtaya yedeklerler. Büyük ihtimalle, HA yapısının yanında olası kısa süreli kesintileri de önlemek ve çok daha iyi düzeyde veri güvenliği sağlamak için RAID 10 + Hot spare kullanmaktalar.
  52. Z

barındırma ihtiyacı

Comnet veri merkezini tercih edebilirsiniz. DDoS koruması talep ederseniz ek maliyet çıkacağını aklınızda bulundurunuz.
  53. Z

Frankurt lokasyon almanız gecikme açısından çok daha uygun olacaktır.
  54. Z

Yeni Projemizi Duyuruyoruz: Playseye

Değerli zamanımızı en çok tükettiğimiz platformların başında sosyal medya platformları geliyor. Kimimiz İnstagram, kimimiz Facebook, kimimiz Twitter'da takılıyoruz. Ancak bir çoğumuz sosyal medya platformlarından en çok Youtube'de zaman geçiriyoruz. Youtube 2005 yılında kurulmuş, 2006 yılında...
  55. Z

GeForce Now'ın Yerlisi Geliyor!

Merhaba, proje aktif hale getirileli yaklaşık 6 ay oluyor. Maalesef maddi sorunlardan ötürü projeyi sonlandırmış olduğumuzu üzülerek belirtiyorum. Sonrasında projeyi tekrar geliştirebiliriz. Veya gerekli masrafları karşılayacak bir yatırım almamız durumunda projeyi tekrar aktif edebiliriz.
  56. Z

Amerika da İnsanlar Neden Kendi Evlenrinde Sunucu kuruyor

Konu hakkında birkaç video'yu örnek olarak eklemek istiyorum;
  57. Z

Ekleme yapmak istiyorum. Eğer evinde bir sistem odası oluşturmayı düşünen arkadaşlar varsa, HDD yerine SSD veya mümkünse Nvme SSD tercih etmeleri yararlarına olacaktır.
  58. Z

5 Adımda Websitenizi Hacklenmez Kılın!

VPS sunucu kullanan kişinin, kullandığı işletim sistemi ve siber güvenlik alanında tecrübeli olması gerekiyor. Aksi takdirde VPS/VDS veya Dedicated sunucular paylaşımlı hosting'den çok daha tehlikelidir. Paylaşımlı hosting ortamlarında gerekli güvenlik optimizasyonları sistem uzmanları...
  59. Z

En Güvenli 5 Hosting Firması Tavsiye

Veri merkezinin tabanının ahşap olması da ayrı bir mesele tabi ki.
  60. Z

Sunucunun PC'yi Engellemesi Mümkün mü?

Sorun DNS çözümlemesi ile alakalı gibi görünüyor. Öncelikle ilgili cihazınıza router/modem tarafında herhangi bir kısıtlama uygulanmadığından emin olunuz. Sonrasında aynı kontrolü DNS servisleri içinde gerçekleştiriniz.
  61. Z

Aslında uygun ortam mevcutsa şöyle bir sistem kurabilirsiniz. Kendi sistem odanızda gerekli donanımları (switch, router, firewall, ups vs.) ayağa kaldırdıktan sonra, yurtdışından Hetzner, OVH, Contabo, Vultr, DigitalOcean, Upcloud gibi bir sağlayıcıdan hizmet alabilir, klasik File Backup veya...
  62. Z

VDS ile Oyun İndirip Kendime Nasıl Aktarabilirim?

İlgili dosyaları kendi cihazınıza kendi ağınızla aktarmaya kalktığınızda yine internet sağlayıcınızın bant genişliği limitlerine takılırsınız. En basit çözüm, ilgili firmaya herhangi bir disk göndererek ilgili dosyaları ilgili diske yazmalarını talep etmektir. Bunu yerine getirmek ilgili...
  63. Z

Ping test için server IP önerileri

CloudFlare DNS üzerinde test gerçekleştirebilirsiniz. CloudFlare'nin birçok bölgede PoP noktası bulunmaktadır. İlgili IP Adresi; 1.1.1.1 Google DNS yine en popüler DNS servisleri arasında. Google DNS'i de eklemeniz gayet faydalı olacaktır. İlgili IP Adresi; 8.8.8.8...
  64. Z

Aktif olarak evinde bir sistem odasına sahip olan bir lise öğrencisi olarak konuşuyorum. 1-) Youtube üzerindeki insanların bir kısmi bunu ticari amaçla gerçekleştirirken, bir kısmı kişisel projelerini barındırmak üzere evlerinde sunucu barındırıyorlar. 2-) ABD'de kullanıcılara sunulan internet...
  65. Z

Girişim

İlk olarak işinizi resmiyete dökmekle başlamalısınız. Resmiyete dökmek ile tam olarak neyi kastediyorum? 1-) Sözleşmelerin bir hukuk mezunu tarafından oluşturulması. 2-) Marka tescili için gerekli başvuruların yapılması. 3-) Vergi levhası için gerekli başvuruların yapılması. 4-) ETBİS'e kayıt...
  66. Z

Yeni bir sosyal ağ mı doğuyor?

1-) Kullanmış olduğunuz yazılım Codecanyon üzerinde satılmakta olan hazır bir PHP script. Hazır yazılımların kullanılmasına karşı değilim, ancak direkt kopyala yapıştır yapmışsınız gibi görülüyor. Yazılımı özelleştirmeniz ve geliştirmeniz yararınıza olacaktır. 2-) İlgili web sitesini Yöncü...
  67. Z

Neden Türk Sosyal Ağlar Tutmuyor

1-) Yerli kavramının arkasına sığınmak. Yerli kavramı elbette pazarlama için muazzam bir taktik, ancak artık milletimiz yerli denen üründen kaçar oldu maalesef. Yerli kavramının arkasına sığınmaktan vazgeçmelisiniz. 2-) Taklit Taklit girişimlerin başarısız olmalarının ana sebebi. Başkalarını...
  68. Z

150 bin ile ne iş yapılır

Güncel duruma ayak uydurmalısınız. Bir mini veri merkezi/sistem odası veya en azından barındırma firması projesi sizler için gayet iyi bir kazanç kapısı olacaktır. Ancak ek iş olarak düşünmemelisiniz, ek iş olarak düşünüyorsanız ilgili girişimin başına yetkili & bilgili birilerini atamalısınız.
  69. Z

Soru Dosya Indirirken Kumar Sitesine Attı

Başınıza herhangi bir şey gelmesi olanaksızdır. İlgili dosyayı güncel antivirüs yazılımları ile taratmanız yararınıza olacaktır. İlgili sayfa, ilgili sitenin bilişim teknolojileri kurumu tarafından engellenmiş olduğunu belirtir. Yalnızca bilgi sayfasıdır.
  70. Z

Hiç Görmediğiniz, Duymadığınız 20 Müthiş Haber Sitesi!

Hiç görmediğiniz, duymadığınız bilmediğiniz 20 güzel web sitesini sizler için derledim. :D :D :D https://serbetlik.co https://ozelsayfam.com https://buharmarketi.com https://hizirsite.com https://dolarguncel.com https://bilimakinesi.com https://seslisayfa.net https://finansbirimi.com...
  71. Z

Donanımları açıklamamız ne kadar doğru olur bilemiyorum 1606642188 Bizlerde :)
  72. Z

Direkt ana bilgisayar rahatlıkla 4K 160FPS oynatabilir. (Optimizasyon sorunlarını saymazsak)
  73. Z

Bakalım saatler kaldı, neler olacak, neler yaşanacak? 1606582763 Ne kadar doğru olur bilemiyorum...
  74. Z

Cyberpunk 2077 ?
  75. Z

Gerçekten şuan kahkaha atıyorum :D
  76. Z

Evet, bugün BETA olarak yayınca. Maalesef ücretsiz olmayacak.
  77. Z

Anlamadım?
  78. Z

Teşekkürler. Multiplayer entegrasyonunu daha önce gerçekleştirdik, stabil bir şekilde çalışmakta. Ancak olay lisans tarafında bitiyor. Sanki oyun geliştiricileri bu konuda biraz çekimser davranıyor.
  79. Z

Saat 21:00'da beta yayında olacak.
  80. Z

Eidos Interactive, Square Enix ve SCS Software tarafından resmi belgeler talep edildi. Kendilerini ilgili belgeleri ilettik. Büyük ihtimalle olumlu dönüş beklemekteyiz. (Eğer yüksek lisans ücreti talep edilmez ise)
  81. Z

39,99TL gibi bir ücretlendirme düşünmekteyiz.
  82. Z

Yalnızca ücretli üyelik bulunacak. Ücretsiz veya deneme üyeliği maalesef bulunmayacak.
  83. Z

Türk firmalardan gerekli izinler ve lisanslar alındı. Riot games gibi yabancı firmalarla iştişare sürecimiz halen devam ediyor. Oyunlar sistemle beraber ücretsiz olarak sunulacak. Doğal olarak lisans ücreti hayli fazla.
  84. Z

Reklam mı? Herhangi bir link isim vs mevcut değil. Yalnızca burada iştişare yapıyorum. 1606579276 Evet, hocam.
  85. Z

Anladım. O halde önerilerinizi, sorularınızı alalım? GeForce Now'dan farklı olarak; Yayın yapılabilecek Dışarıdan dosya, mod plugin client ve oyunlar yüklenebilecek. Oyunlar ücretsiz olarak gelecek.
  86. Z

Herhangi bir program paylaşmadım? İndirilebilir bir içerik yok. 1606578585 Hım siz videolardan bahsediyorsunuz :) Onlar donanımların videosu :D
  87. Z

https://cdn.discordapp.com/attachments/781465384259420161/782160695511744552/VID_19870102_143928_127.mp4 https://cdn.discordapp.com/attachments/781465384259420161/782160531325845524/VID_19870211_174148_634.mp4...