Arama sonuçlarınız

1. E

Cve-2018-16843 Exploit

Merhaba, CVE-2018-16843 cve kimlikli güvenlik açığını nasıl istismar ederim? Burp ile sunucunun saatlerce aşırı CPU/bellek kullanmasını sağlamaya çalıştım ama bir türlü olmadı. Hala açık 0day gibi olduğu için internette POC bulamadım. İlla o açıkta olmak zorunda değil. Nginx 1.14.1 sunucusunda...
  2. E

Örnek XSS saldırısı

Büyük bir kurumda bulduğum XSS güvenlik açığını bildirdim ve onlarda doğal olarak ispatlamamı istediler. Sitede http://example.com/arama.php?id= gibi bir kısım yok. Sadece search kısmı ve sonunda = olmayan bir URL var. NOT: Siteyi Google CSP Değerlendiricisinde tarattığımda kesin olarak bu...
  3. E

Query Injection Vector güvenlik açığı

Bir tarama sonucu "Skipfish" adlı uygulamada bulduğum Query Injection Vector açığı hakkında Google'da ya da diğer forumlarda hiçbir sonuç bulamadım. Bu açık ne gibi sonuçlar doğurur? Bilgisi olan birisi yardımcı olursa sevinirim.
  4. E

Skipfish tarama yöntemi

Skipfish ile yaptığım bir taramada sonuçlar gerçekmi merak ediyorum. O program ile İP adresi değişken bir siteyi taradığımda sonuçları yanlış göstermiyor diye biliyorum. Benim bildiğime göre program site datasının söz dizini hatalarını kontrol ederek buluyor diye biliyorum. Yanlışsam doğrusunu...