Arama sonuçlarınız

1. wittroc

Soru Anonymous Çeviri Türkçe yama fiyatının fazla olması

Geniş bir kütüphaneniz varsa bence uygun bir fiyat. Zaten kurduğunuz yamalar formatlamadığınız sürece çalışmaya devam ediyor. Bir aylık almanız yeterli.
  2. wittroc

Soru Meslek lisesinde bilişimin önü açık mı?

Tamamen sana bağlı bir durum. Meslek lisesi bilişim çıkışlıyım, ben ve arkadaşlarımın birçoğu piyasa standartlarında iş bulma imkanı yakaladı. Belirttiğim gibi durum tamamen sana bağlı. Sektöre ilgi çok fazla olduğundan projelerinle ön plana çıkman lazım.
  3. wittroc

Duyuru Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Sevgili SDN Ailesi, 2023'ü geride bırakıp 2024'e adım atarken, geçmişin bıraktığı izlerle geleceğe doğru yürümek heyecan verici bir yolculuk sunuyor. Yeni yılda umut dolu adımlar atmak, yeni başlangıçlar ve büyük hayaller için bir fırsat sunuyor. Geçmiş yılın zorlukları bize deneyimlerimizi...
  4. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/utkuversus.462534/ 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.
  5. wittroc

SDN Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yaşını Kutluyoruz: Geleceğe Yürüyüşün 100 Yılı

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yaşını kutluyoruz! Bu tarihi dönüm noktasında gururluyuz ve umutluyuz. 100 yıl boyunca, birçok zorlukla karşılaştık, ancak hep birlikte ilerledik. Cumhuriyetimizin 100. yaşında, geçmişimizi onurlandırırken, geleceğe umutla bakıyoruz. Daha aydınlık ve birleşik...
  6. wittroc

Öneri Bu motosiklet alınır mı?

Dominar D250 veya N250.
  7. wittroc

Haber iOS 17 yayınlandı, işte özellikleri!

Yeni seride aman aman bi' özellik yokken iOS 17 ile de bir yenilik gelmemiş. Bu sene hiçbir beklentim karşılanmadı.
  8. wittroc

Soru iPhone'lara zam gelir mi?

Kur artışı yaşanması durumunda zam gelme ihtimali çok yüksek.
  9. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/fade_rr.6657290/ Biriken uyarı puanları sebebiyle bir süre uzaklaştırılmıştır.
  10. wittroc

Öneri Lisede Bilişim Teknolojileri alanı iyi mi?

Bilişim Teknolojileri mezunuyum. Şu anda özel bir üniversitede Front-End ve LMS developer olarak çalışıyorum. Nereden mezun olduğundan ziyade kendine ne kattığın önemli.
  11. wittroc

Soru 2023 yılında oyun geliştiricisi olunur mu?

Yapılır ancak şunu bilmek lazım ki oyun sektörü kumardır. Tutarsa yaşarsın, tutmazsa batarsın.
  12. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/cikolatali-makarna.6665909/ 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı...
  13. wittroc

Forum Kuralları

Değerli SDN Forum Üyeleri, 7 Ağustos itibariyle imlâ kurallarına uyulması zorunlu hâle gelmiştir. Kurallara dikkat etmenizi rica ederim. İyi forumlar.
  14. wittroc

Öneri iPhone 14 mü, 14 Pro mu yoksa 15 mi?

Doğru değil. Kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım.
  15. wittroc

14 Pro Max Benchmark sonucu ne olmalı?

Selamlar, Sonuçlarınız normal. Az önce yaptığım testin sonuçları aşağıda.
  16. wittroc

Öneri iPhone 14 mü, 14 Pro mu yoksa 15 mi?

Yılbaşından itibaren 14 Pro kullanıyorum. Öncesinde 4 ay kadar 13 Pro Max kullandım. İkisi arasında bile bariz farklar bulunuyor. Benim önerim illa iPhone alacaksanız 14 Pro. Bu fiyatlara değmez, orası ayrı.
  17. wittroc

Gençlere vergi muafiyeti için son durum ne? Bakan açıkladı!

Seçim öncesi verilen vaatler arasında yer alan gençlere vergisiz telefon ve bilgisayarda son durum ne? Gençlik ve Spor Bakanı açıkladı. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen ve Türkiye’nin en önemli seçimlerinden Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için önemli vaatler verildi. Bunlardan birisi de gençlerin...
  18. wittroc

Haber CD Projekt Red ve Koei Temco tarafından zamlar! (Steam)

Beklenen zamlar yavaş yavaş kendini gösteriyor. Oyun almanın bile lüks olması üzücü. Çok değil bir buçuk sene önce 1000₺'ye tonla oyun alırdık. Şimdi zorlasan 5 oyun alıyorsun.
  19. wittroc

Haber 13 yıllık Red Dead Redemption yeniden piyasaya sürüldü!

Koca bir hayal kırıklığı yaşadım. Biz Remastered mı, Definitive Edition mı diye düşünürken adamlar direkt PC'yi es geçti.
  20. wittroc

Soru Tasarım için iş laptop önerisi

Hava akışı iyi bir cihaz. Sıcaklıktan yana sorun yaşamazsınız.
  21. wittroc

Soru Tasarım için iş laptop önerisi

Selamlar, bütçenizi bir tık arttırma şansınız varsa bu modeli öneririm: HP Victus 16-R0009NT 7P6K6EA i7-13700H 16GB 512GB SSD 8GB RTX 4070 144Hz 16.1" FHD FreeDOS Gaming (Oyuncu) Notebook - incehesap.com
  22. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/fade_rr.6657290/ Forum düzenini bozması sebebiyle bir süre uzaklaştırılmıştır.
  23. wittroc

Yardım Twitter hesabımda hiçbir şey yapamıyorum

Bu gibi durumlarda yapabileceğiniz bir şey yok. Sistem sizi robot olarak algıladığından bu tür kısıtlamalar uygulayabiliyor.
  24. wittroc

Soru 1200₺ nakite ihtiyacım var, nereden bulabilirim?

Tasarım, metin yazarlığı, yorum / inceleme gibi şeyler olabilir. En basiti bunlar. Bunlar haricinde market tarzı bir yere işe girebilirsin. Günlük ödeme yapıldığından parayı çıkarırsın ancak kabul görür mü bilemem.
  25. wittroc

Soru 1200₺ nakite ihtiyacım var, nereden bulabilirim?

Bionluk gibi sitelerden freelance işlere bakabilirsin.
  26. wittroc

Yurt içi S23 ile yurt dışı 14 Pro takası

Selamlar, Şahsen ben mantıklı bulamadım. Elimdeki cihazlardan biri yurt dışı ve bu süreç insanı biraz geriyor ne yalan söyleyeyim. Yılbaşında +120, e-SIM +120 gün dersek bu cihazı max. 1 yıl boyunca kayıtsız kullanabilirsiniz. Şu anda 20 bin olan kayıt ücretinin de zamlanacağını varsayarsak hiç...
  27. wittroc

iPhone kullanım süresi bitince Wi-Fi ile arama kullanılıyor mu?

Wi-Fi arama, telefonun çekmediği ortamlarda şebekeye bağlanarak gerçekleşir. BTK tarafından kapatıldıktan sonra bunun mümkün olduğunu pek sanmıyorum.
  28. wittroc

Soru SE-214 XT Sıcaklık değerleri normal mi?

İşlemciniz nedir?
  29. wittroc

Haber Assassin's Creed Codename Jade: Mobil oyunun oynanış görüntüsü ilk kez karşımızda

Mobil oyunun şu sıralar piyasaya sürülmesini mantıksız buluyorum. Seri tekrardan ivmelendikten sonra piyasaya sürülmesi daha iyi olabilir.
  30. wittroc

Biri bana tanımadığım kişilerin TC'sini attı

Olmazsınız. MERSİS sızıntılarından dolayı bu tarz kişisel veriler çoluk çocuk elinde oyuncak oldu. Korkulacak bir durum yok.
  31. wittroc

Soru FPS oyunlarından sıkıldım, oyun önerir misiniz?

Red Dead Redemption 2, Uncharted, Titanfall 2, Katana Zero, Hogwarts Legacy, Mafia serisi, Batman serisi, Beyond: Two Souls, Dying Light serisi, The Last of Us, Detroit: Become Human, Horizon Zero Dawn, Life is Strange, Sekiro, Late Shift, Five Dates, Days Gone.
  32. wittroc

Haber Barbie filmi, dünya çapında bir milyar dolar hasılatı geçti. Filmi izlediniz mi?

Muhtemelen son tercihim olur. Gereksiz bir yapım olduğunu düşünüyorum.
  33. wittroc

Haber Bir Fotoğraf ile Cilt Kanseri Teşhisi Yapabilecek!

Uygulanması ve başarılı olması durumunda tıp dünyasında yeni bir dönem açacak. Tebrikler.
  34. wittroc

Rehber Steam Hesap Değeri Nasıl Öğrenilir?

:P
  35. wittroc

Haber Twitter'a Şaşırtan Yenilik!

Bir etkinlik vs. düzenlendiğinde o etkinliğin hashtagi kullanıldığında bu tarz animasyonlar çıkıyor. Yeni olan bir durum değil.
  36. wittroc

Haber Twitter'a Şaşırtan Yenilik!

Yıllardır olan bir şey, yeniymiş gibi servis edilmesinin sebebini çok merak ediyorum.
  37. wittroc

Haber Red Dead Redemption Remaster'dan Sevindirici Haber!

Remake olması daha iyi olurdu ama buna da şükür.
  38. wittroc

Soru iPhone 15 çıkınca eski iPhone fiyatları düşer mi?

Düşmez. Aksine fiyatlar artar.
  39. wittroc

Soru iPhone'a geçiş için öneri

Şu anki duruma göre bu bütçeye ikinci el iPhone 11 alabilirsin.
  40. wittroc

Soru SDN Forumun uyarı süreleri ne kadar zaman?

https://forum.shiftdelete.net/konular/sdn-anayasasi-ceza-puanlarinda-degisiklik-29-07-2021.532581/
  41. wittroc

Soru Oppenheimer filmi

Uzaktan yakından alakası yok. :)
  42. wittroc

Soru Tebilon güvenilir mi?

Güvenilir. Rahatlıkla alabilirsiniz.
  43. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/special-forces.531772/ Forum huzurunu kaçıracak söylemler yasaktır.
  44. wittroc

SDN Twitter, Threads’e giden yolları tıkadı!

Google Cloud ücretinden dolayı 'kısıtlama' yapıldı arkadaşlar. :D Kullanıcıları düşündüğünden değil.
  45. wittroc

Haber Star Wars Jedi: Survivor'ın devamı mı geliyor?

Daha bunu 'geliştirememişler', bir de üstüne yeni oyunla mı uğraşıyorlarmış?
  46. wittroc

Soru FIFA 23 mü, eFootball 2023 mü?

FIFA 23 önerimdir. "FIFA" adında yeni bir oyun gelmeyecek. Yoksa devam edecek tabii ki.
  47. wittroc

Galatasaray, Icardi transferinde sona geldi!

Geçtiğimiz sezon Galatasaray'da forma giyen ve bonservisi PSG'de olan Mauro Icardi transferi konusunda her konuda anlaşmaya vardı. Fabrizio Romano'nun haberine göre, sezon başında sarı-kırmızılılara kiralık olarak katılan ve gösterdiği performans ile takımın şampiyonluğun büyük rol oynayan...
  48. wittroc

Soru iPhone 14 Pro Max 30 w ve 35w şarj aleti destekler mi?

Hayır, 29 watt desteği bulunuyor.
  49. wittroc

Yardım Steam pazar erişimi

Mümkün değil. Hesaba uzun süre erişim olmadığında ve şifre sıfırlama işlemi gerçekleştirildiğinde Steam, hesap güvenliği adına böyle bir önlem alıyor.
  50. wittroc

Haber Yurt dışından telefona son! Büyük zam geldi

Tartışma ortamı yaratmayalım arkadaşlar. Uyarımdır.
  51. wittroc

Haber Özkan Uğur Hayatını Kaybetti

https://forum.shiftdelete.net/konular/ozkan-ugur-hayatini-kaybetti.820512/
  52. wittroc

Hollanda'da Mülteci Krizi: Hükümet Düştü

Hollanda'da iktidardaki koalisyonu oluşturan siyasi partiler, göç konusunda devam eden anlaşmazlığı aşamayınca hükümet düştü. Ülkede savaş bölgelerinden gelen mültecilerin çatışmalar sonrası ülkelerine geri dönmesini öngören mülteci düzenlemesi hükümet içinde bir süredir görüş ayrılıklarına...
  53. wittroc

Haber Yurt dışından telefona son! Büyük zam geldi

Normalde 18'inde çıkıp ödeyecektim ama bugün arkadaşımın üzerine kaydedeceğim. Hayırlısı. Yarın itibariyle herkes 20 bin ₺.
  54. wittroc

Haber Yeni Silent Hill hikayesi sızdırıldı!

Şahsen uzun zamandır korku-gerilim türünde baba bir oyun göremedim. Piyasayı oynatacak bir izlenim veriyor.
  55. wittroc

Haber Game Pass'e GTA V geliyor! Temmuz ayında gelecek oyunlar açıklandı

GTA 5 sahibi olmayan kaldı mı? 2021 Kasım'dan beri Game Pass kullanıyorum ve baba oyunlar gelmesine rağmen FH 5 haricinde hiçbirini uzun soluklu oynamadım. Beğendiğim oyunu direkt Steam'den aldığımdan dolayı Game Pass benim için nafaka alan eski eş gibi, sadece paramı alıyor. :D
  56. wittroc

Soru RDR 2 mi Elden Ring mi?

Elden Ring'in yakın zamanda zam yeme ihtimali çok yüksek. Bunu göz ardı edersek RDR 2.
  57. wittroc

Haber Türkiye'nin Yıldızı Arda Güler, Real Madrid'e Transfer Oldu

Fenerbahçe taraftarı üzgünden çok öfkeli. Arda'nın sonsuza dek kalacağını sanıyorlardı sanırım. :D
  58. wittroc

Haber Red Dead Redemption Remaster'ın Ağustos Ayında Duyurulacağı Söyleniyor

Umarım kısa sürede çıkar ve Rockstar kalitesinde bir oyun olur.
  59. wittroc

Öneri 20 TL Altına Alınabilecek Oyunlar!

60. wittroc

Haber Türkiye'nin Yıldızı Arda Güler, Real Madrid'e Transfer Oldu

Fenerbahçe'nin yetenekli genç oyuncusu ve Türkiye'nin yükselen yıldızı Arda Güler, kısa bir süre önce Barcelona ile ilişkilendirildikten sonra Real Madrid'e transfer oldu. 18 yaşındaki Arda, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile yaptığı görüşmenin ardından takımdan ayrılmak istediğini ve daha fazla...
  61. wittroc

Soru Hikayeli Oyun Önerisi

Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human, Titanfall 2.
  62. wittroc

Soru The Elder Scrolls: Oblivion GOTY vs Deluxe Edition

Fark olarak bazı ek içerikler bulunuyor. Bence değer. Daha öncesinde uyumlu yama bulunmuyordu ancak şu an bulunuyor diye biliyorum.
  63. wittroc

Anket Oyun oynarken tercihiniz gamepad mi, klavye-mouse mu?

DualSense'i sadece Descenders ve FIFA'da kullanırım. Onun haricinde her zaman klavye ve mouse.
  64. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/amc.472720/ Forum huzurunu bozan tartışmalara sebebiyet vermesinden dolayı bir süre uzaklaştırılmıştır.
  65. wittroc

SDN Bir sen kalmıştın: Telegram, Instagram’ın sevilen özelliğini alıyor!

Instagram'ın değil, Snapchat'in sevilen özelliği. :)
  66. wittroc

Haber Apple, tüm ürünlerin fiyatına zam yaptı: iPhone, 90 bin TL’ye dayandı!

Geçtiğimiz yıl 16 bin 800'e aldığım 13 Mini şu anda 36 bin ₺, yılbaşında 42 bin ₺'ye aldığım 14 Pro şu anda 61 bin ₺. Bu daha bir şey değil. Kim bilir daha ne fiyatlar göreceğiz.
  67. wittroc

Haber Apple, tüm ürünlerin fiyatına zam yaptı: iPhone, 90 bin TL’ye dayandı!

Türk Lirası, ABD Doları ve Euro başta olmak üzere tüm para birimleri karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Bunun sonucunda başta ithal edilenler olmak üzere tüm teknolojik ürünlere peşi sıra zam yapılıyor. Son olarak bugün Apple Türkiye, iPhone, iPad, MacBook ve Apple Watch dahil tüm...
  68. wittroc

Haber Heyecanla beklenen Steam yaz indirimi başladı!

38 oyuna 3 bin ₺ gibi bir fiyat ödedim. Çok değil 1 sene önce bırak 3 bini 500'e daha fazlasını alırdım.
  69. wittroc

Haber Oppo Reno 10 5G Global'in Geekbench skorları sızdırıldı

Oppo Türkiye pazarına ilk girdiği dönem tutunmak adına güzel bi' politika yürütüyordu ancak sonrasında bunu bozdu. Şu anda aynı fiyat segmentinde ürünlere baktığımızda alınabilir bulmuyorum.
  70. wittroc

Haber Heyecanla beklenen Steam yaz indirimi başladı!

Company of Heroes 3 indirime girer diye bekliyordum. Sağ olsunlar yüzde 10 indirim uygulamışlar. :P
  71. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/erselt45.568216/ Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  72. wittroc

Soru TurkNet alınır mı?

Yaklaşık 1 yıldır TurkNet abonesiyim. Gayet memnunum. Değerlerim aşağıda.
  73. wittroc

Haber EA, 'Iron Man' Oyununu Duyurdu: İşte İlk Detaylar

Yakın zamanda çıkan Marvel's Guardians of the Galaxy ve Marvel's Avengers gibi oyunlara baktığımızda her ne kadar ortalama üstü oyunlar olsa da hayal kırıklığı yarattılar. Umarım EA bunu telafi edebilir.
  74. wittroc

Haber RDR 1 Remake / Remaster Söylemi Tekrar Gündemde

PC'de oynama fırsatım olsun da ne olursa olsun. Yıllardır aynı söylenti. Resmi bir şeyler görelim artık.
  75. wittroc

Duyuru Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Tüm ShiftDelete.Net Forum üyelerimizin Kurban Bayramını kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu nice bayramlar olmasını diliyorum :)
  76. wittroc

Öneri Yeni sistemi şimdi mi almalıyım yoksa seneye mi?

Saat başı zam gelme ihtimali bile bulunuyorken hiç beklenmemeli. Direkt alın derim. Şu son 8 aydır yapılması gereken şey alınacak neyse düşünmeden alınmasıdır.
  77. wittroc

Öneri RDR2 için hangi hazır sistemi almalıyım?

Bütçen tam olarak kaç ₺ dostum?
  78. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/fatih12356.6653171/ Biriken uyarı puanları sebebiyle bir süre uzaklaştırılmıştır.
  79. wittroc

Rehber Nintendo Switch'te nasıl daha ucuza oyun alınır?

El konsoluna uzun zamandır ilgim var. Switch almayı yaklaşıp bir buçuk yıldır düşünüyorum. Her ne kadar fiyat tavan yapsa da beni en çok korkutan oyun fiyatları. Rehber için teşekkürler. Ben ve almayı düşünen birçok oyunsever için faydalı.
  80. wittroc

Soru iPhone 13 yerine alınabilecek telefonlar?

S23+ öneririm. Performans bakımından çok daha üstün bir cihaz. Tek ve çoklu çekirdek performansında bariz farklar bulunuyor. Kamera tarafında da sizleri tatmin edecektir.
  81. wittroc

Soru AirPods almalı mıyım?

AirPods Pro serisi çok daha üstün bir perfomans sergiliyor olsa da mikrofon tarafında artı ve eksileri mevcut. Yaklaşık 2 yıldır AirPods Pro kullanıyorum ancak günümüz koşullarında almanın pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum. iPhone kullanıcıysanız ve / veya Apple ekosisteminiz varsa alınabilir.
  82. wittroc

SDN Cüzdanları hazırlayın: İşte Steam yaz indirimleri için oyun tavsiyeleri!

Starfield'ın çıkış tarihi 6 Eylül, TLOU desen indirime girmez. Liste kimin elinden çıkma? :D
  83. wittroc

Soru Yurt Dışı ödemesi nasıl yapabilirim?

Yapabilirsin ancak banka kendi kuruna göre fiyatlandırma yapar.
  84. wittroc

Yardım iPhone 7 ekranın mürekkebi akıyor

Genellikle sadece LCD değişimi yapılmakta ancak bu sorunu kökten çözmeyebiliyor. Komple ekran değişimi yapılması daha sağlıklı.
  85. wittroc

Yardım Instagram'dan tanıştığım kızın yanına gidiyorum

Bir süre daha bekle derim. Riskli işler, ne çıkacağı belli olmaz
  86. wittroc

Rehber No Man's Sky Türkçe Yama (Güncel)

An itibariyle yamayı kurdum. Eline sağlık dostum. Sürekli güncel tuttuğun için de ayrıca teşekkürler.
  87. wittroc

Rusya'da Wagner isyanı! Darbe mi, yürüyüş mü?

Bu Rusya’nın 16 aydır Ukrayna’da yürüttüğü topyekun savaşta bir dönüm noktası ve Devlet Başkanı Vladimir Putin’in iktidarına karşı bir meydan okuma. Rusya lideri, paralı asker grubu Wagner’in patronu Yevgeni Prigojjin’i “vatana ihanet”, “silahlı isyan girişimi” ve “ülkeyi arkadan bıçaklamakla”...
  88. wittroc

Yardım Fotoğraflar’daki Videonun Başlamama Sorunu

Önce ses açma, sonra kısma ve kapama tuşuna basılı tutup telefonu yeniden başlat. İşe yarama ihtimali var. Ayrıca iOS 16.5'te çok fazla sorun var, 16.5.1'i yükleyebilirsin.
  89. wittroc

Öneri iPhone 14 128 GB vs iPhone 13 256 GB

14 daha mantıklı bir tercih olur. 200 GB iCloud alanı yeterli olur ancak kullamınıza göre değişkenlik gösterebilir. Biz 3 kişi 2 TB kullanıyoruz, 210 GB'ı kadar dolu.
  90. wittroc

Yardım Steam'den oyun indiremiyorum

Sistemini 32 bit mi? Bundan kaynaklı hata veriyor olma ihtimali yüksek. 64 bite yükseltebilirsiniz.
  91. wittroc

Yardım Assetto Corsa mod kurulumunda aldığım hata

CSP sürümünden kaynaklı bir hata veriyor olabilir.
  92. wittroc

Yardım iPhone 7 ekranın mürekkebi akıyor

Tek çözüm ekran değişimi.
  93. wittroc

Soru ID Cooling TG15 Termal macun

Güzel ve perfomanslı ancak yayması biraz sorun yaratabilir.
  94. wittroc

İndirim CSGO kapsüller %75 indirimde

Geçtiğimiz günlerde 5 tane almıştım. Tırt çıktı. Bilseydim beklerdim.
  95. wittroc

mesajlarda imla kuralları

8. kurallar her zaman var olan bir kuraldı. Daha öncesinde uygulanmıyordu, şu anda uygulanıyor. 8. Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve tamamı büyük veya küçük harf olmamalıdır. Ayrıca mesaj içeriğinin tamamı da büyük veya...
  96. wittroc

Haber Yeni asgari ücret açıklandı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işçiler, işverenler ve sendikalar arasında süren görüşmeler nihayet karara bağlandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, bugün (20 Haziran 2023) düzenlenen 3. toplantının ardından 2023 yılı yeni asgari ücret tutarını açıkladı. Peki yapılan zam sonrası 2023 yılı...
  97. wittroc

Soru TYT tahmini sonuçlarım! Kazanıyor muyum?

Hayırlı olsun. :D https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans.php?y=109310079
  98. wittroc

Yardım LA Noire kurulum

Forum olarak korsana destek vermiyoruz.
  99. wittroc

Yardım keydrop türkiyede erişim yasağı mı geldi? keydropa erişemiyorum

Evet, erişim yasağı geldi.
  100. wittroc

Hepsiburada'dan telefon alınır mı?

İki farklı cihaz aldım, sorunsuz geldi. Satıcının Hepsiburada olması yeterli.
  101. wittroc

Öneri Ankara Kızılay'da telefoncularda yd, imei attırabileceğim telefonlar bulunur mu?

İllegal yöntemlere forum olarak destek vermiyoruz.
  102. wittroc

Soru Amerika'da telefon kullanmak

Prepaid SIM kartlara bakabilirsiniz ancak 20-50 dolar arasında fiyatlar değişiyor. Tabii 30-40 GB kotası bulunuyor. Şahsen daha mantıklı buluyorum.
  103. wittroc

Soru AMD R5 5600G İçin Stok Fan yeterli olur mu?

Kasa hava akışı iyiyse ve voltaj ayarlarını biraz düşürürseniz stok fan yeterli olur.
  104. wittroc

Yardım Yakın zamanda çıkacak strateji oyunu var mı?

Belirttiğim diğer oyunlara bakabilirsin. Eskilerden Age of Empires 2 ve Red Alert 3 var, hâlâ daha oynarım. İkisi de piyasanın en iyilerinden. Onlara da bakabilirsin.
  105. wittroc

Soru Vergi İndirimi Sonrası Laptop Fiyatları

Beklemen hâlinde alacağın cihazın fiyatının katlanmış olma ihtimali yüksek. Aşağıdaki modele bakabilirsin. https://amzn.eu/d/7Gl3Pj3
  106. wittroc

Soru Telefon önerisi

Bu bütçede en mantıklı cihaz S23. iPhone 13'ten katbekat güçlü ve performanslı bir cihaz. İlla iPhone almayı düşünüyorsanız temiz 13 Pro öneririm.
  107. wittroc

Soru iPad Pro 11 4. nesil ısınma sorunu

Kaç derece görüyor? 35 derece sorun yaratmaz ancak 40-45 dereceler bataryada kalıcı hasar yaratabilir.
  108. wittroc

Haber F1 Manager 2023 geliyor!

F1 takımlarını her yönden yönetmenize imkan tanıyan oyun temmuz ayında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İşte detaylar: F1 Manager 2023’te kendi F1 takımını istediğin gibi yönetme özgürlüğüne sahipsiniz. Mevcut 10 Formula takımından birinde Takım Patronu olarak kariyerine başla ve fabrikadan...
  109. wittroc

Yardım Yakın zamanda çıkacak strateji oyunu var mı?

Yakın zamanda Company of Heroes 3 ve Age of Wonders 4 çıktı, bakabilirsin. Company of Heroes 3 önceki oyunun makyajlı hâli olsa da oynamaya değer ancak fiyat biraz tuzlu. Geçen seneden Dune: Spice Wars var. Beğendiğim bir oyun. Ona da göz atabilirsin.
  110. wittroc

Haber CS2 güncellemesi yayınlandı!

Güncelleme Beta için diye biliyorum. Henüz CS2 yayınlanmadı.
  111. wittroc

Soru Tüm zamanların en iyi araba oyunu hangisi?

FH 5. Üstüne tanımam.
  112. wittroc

Haber WhatsApp çöktü mü? Erişim sorunları yaşanıyor!

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ta geçtiğimiz dakikalardan itibaren erişim sorunları yaşanmaya başladı. Kullanıcılar gruplar ve bireysel sohbetlerde hiçbir mesajın gitmediğini ve kısacası uygulamanın işlevsiz kaldığını ifade ediyor ve anlık kontrollerde henüz sorunun çözülmediği...
  113. wittroc

iPhone 14 Pro'dan beklediğim performansı alamadım

13 Pro Max gibi bir cihazdan 14 Pro'ya geçtim ve bariz farklar var. Günlük kullanıcıysanız dendiği gibi hissetmezsiniz.
  114. wittroc

Haber Schengen Düğümü Çözülüyor!!

Şimdiye kadar etrafımda Schengen için bu kadar bekleyen olmadı. Bir ay, bilemedin bir buçuk ay bekleyen oldu. Oturum izni alan tanıdığım bile 2 ay kadar bekledi, sonuçlandı.
  115. wittroc

Soru Yurt dışı iPhone 14 Pro Max alınır mı?

Bundan önce kullandığım cihaz yurt dışı 13 Pro Max'ti. Kayıt ettirdikten sonra bir sıkıntı yaşamazsın.
  116. wittroc

2020'de sosyal medya kapanacak olayına ne oldu?

Platformların Türkiye'de temsilcisi bulunuyor. Temsilci açmamaları hâlinde çeşitli kısıtlama ve yasaklar uygulanıyor.
  117. wittroc

Öneri Forumdaki ChatGPT Kopyala-Yapıştır spamları yasaklanmalı

Tekrardan selamlar, Kurallarda güncelleme sağlanmıştır. İyi forumlar.
  118. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/mstazr.6662632/ Çoklu üyelik sebebiyle kalıcı olarak uzaklaştırılmıştır.
  119. wittroc

Elveda Xiaomi Merhaba İPhone

14 Pro öncesinde 5 ay kadar 13 Pro Max kullandım. Elime fırsat geçince direkt olarak 14 Pro'ya geçiş yaptım. İki model arasında bile gözle görülür fark var. Alırken bende gümüş mü alsam diye düşünmüştüm ama siyah aldım. Arkadaşımda gümüş var, gördüğümde almadığıma bayağı pişman oldum. :P Hayırlı...
  120. wittroc

Öneri Bilgisayar için kol önerisi

Bütçeniz nedir?
  121. wittroc

İpucu Epic Games Ücretsiz Death Stranding Dağıtıyor

Daha önce indirime girmiş oyunları neden ısıtıp ısıtıp sunuyor acaba?
  122. wittroc

Öneri Forumdaki ChatGPT Kopyala-Yapıştır spamları yasaklanmalı

Selamlar, Direkt olarak ChatGPT'ye sorgulatılmış mesajları yasaklamak yerine yanlış bilgilendirme yapılan, güncelliğini yitirmiş vb. cevaplar için kısıtlama/kural getirebiliriz. Sizlerin takdirinde.
  123. wittroc

Discord’dan bedava Nitro fırsatı! Nasıl alınır?

Son yıllarda oldukça popülerleşen Discord uygulaması, sunduğu özellikler ile başta oyuncular olmak üzere geniş kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Öte yandan ünlü sosyal medya fenomenleri veya büyük şirketler de Discord üzerinden kendi sunucularını oluşturarak bir topluluk kurabiliyorlar...
  124. wittroc

Haber Beklenen geliyor: GTA 6 önümüzdeki yıl piyasada!

Video oyun dünyasının yıllardır beklediği GTA 6 ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. GTA serisinin geliştiricisi Rockstar Games'in çatı şirketi Take-Two Interactive, 2023'ün ilk çeyreğine ilişkin mali durum açıklaması sırasında, GTA 6 ile ilgili çıkarımlarda bulunabileceğimiz önemli bir...
  125. wittroc

Hepsiburada Trendyol'a Rakip Olabilir Mi?

Trendyol çok daha büyük bir şirket olsa da Hepsiburada'nın daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
  126. wittroc

Haber Sony'nin itirazları işe yaramadı: Microsoft, Activision Blizzard'ı resmi olarak satın alıyor

Birçok oyuncunun beklediği bir haberdi. Yine de ben COD MW 2 (2022)'yi almadan önce gerçekleşse daha çok sevinirdim. :P
  127. wittroc

Seçim sonuçları belli oldu mu?

Diyecek bir şey yok. Aynı hükümetle devam edeceğiz. Hiç şansımız yok maalesef.
  128. wittroc

Seçim sonuçları belli oldu mu?

Olmadı. Sayımlar devam ediyor.
  129. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/ununuz.628663/ Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.
  130. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/mustoloji.651332/ Siyasi propaganda yasaktır.
  131. wittroc

SDN Vin Diesel sürprizi bozdu: Fast X bir üçleme olarak gelecek!

Şu serinin daha ne kadar ekmeğini yiyecekler acaba? 7. filmde bırakmalılardı.
  132. wittroc

Haber Legend Of Zelda Tears Of The Kingdom Yarın Çıkıyor!

Nintendo'yu Nintendo yapan seri. :)
  133. wittroc

Soru 7 Plus Apple Watch destekliyor mu?

7 Plus ve Watch SE Gen 1 uyumlu.
  134. wittroc

Soru 7 Plus Apple Watch destekliyor mu?

Apple Watch Ultra, Apple Watch Series 8 ve Apple Watch SE için iOS 16 veya daha yeni bir iOS sürümü yüklü iPhone 8 veya daha yeni bir iPhone modeli gerekir.
  135. wittroc

Kesinlikle tavsiye ederim. Hem oynanış, hem senaryo bakımından tatmin eden bir oyun. Ayrıca Bridge Constructor Portal şu anda indirimle 2,22₺. Göz atabilirsiniz.
  136. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/kizilruzgar.6639433/ 11. Forum içerisinde SDN Siyaset bölümü hariç herhangi bir kategoride, bu kategorilerin içerisindeki herhangi bir konuda veya üye profillerinde siyaset yapmak, siyasi fikir belirtmek, siyasi içerikli paylaşımda bulunmak (resim,video...
  137. wittroc

Soru xbox gamepass savas bileti var dıyor?

XP takviyesi sağlıyor dostum. Battle Pass verme gibi bir durum hiçbir zaman söz konusu olmadı.
  138. wittroc

14 Plus alınır mı?

Evet, günümüz için katılıyorum ancak Android tarafında bu noktaya gelinmesi çok değil, 2019 yılında gerçekleşti denebilir. 6S'in zayıf bir batarya, A9 SoC ve düşük bellekle günümüze kadar dayanması bence takdir edilesi bir durum. Zaten 6S bir örnekti.
  139. wittroc

14 Plus alınır mı?

Dostum, Apple'ın her açıdan diğer markalara kıyasla uzun ömürlü olduğu ortada. Dikkat edersen direkt Apple'ı söylüyorum, iPhone'u değil. iPod'undan tut Watch'ına kadar bunların minimum kullanım ömrü 4 yıl. iPhone 6S gibi bir model 7 büyük güncelleme aldı. iPhone'lardaki donanım ve işletim...
  140. wittroc

Soru Xbox Game Pass fiyatına değer mi?

1,5 seneden fazladır kullanıyorum. Özellikle günümüz şartlarında kesinlikle değer.
  141. wittroc

Soru Airpods Almak İstiyorum

Buds 2 öneririm. Bütçeni yükseltebilirsen kesinlikle JBL Live Pro Plus.
  142. wittroc

Haber Bulut Depolama Uygulamaları Güvenilir mi?

iCloud ve Drive kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sızıntıyla karşılaşmadım. :P
  143. wittroc

Öneri Siyaset bölümü hakkında önerim

Merhabalar, Öncelikle önerinizi değerlendireceğiz ancak bu ve benzeri konularda "ShiftDelete.Net teknoloji forumu olmaktan çıkmıştır!" tarzı bir başlıktan ziyade daha sağlıklı ve açıklayıcı bir başlık kullanmanız hepimiz açısından iyi olur. İyi forumlar.
  144. wittroc

Yardım İşletim Sistemi Yapmak

Yardım istediğiniz insanlara karşı üslubunuza dikkat edin. Sonrasında konunuz tekrardan gözden geçirilir. İyi forumlar.
  145. wittroc

Yardım Yarın okulda nöbetçi olacağım ama korkuyorum

Terapi görebilirsin. Bu tarz sorunlar için uzmanlarla görüşmen daha sağlıklı olur.
  146. wittroc

İpucu 3 Ay Önce Aldığım İkinci El Arabamla Deneyimlerim | 2005 Model Peugeot 307 XT

Aklımdaki modellerden biri. ÖTV indirimi olmazsa muhtemelen 307 serisine yöneleceğim. Deneyimlerinizi aktardığınız için teşekkürler. :)
  147. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/murataltug.528527/ 5. Konular doğru kategori içerisinde açılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır ve gerekirse ceza verilecektir.
  148. wittroc

Şimdiye Kadar Kullandığım Tüm Telefonlar

Bu konudan devam edebilirsiniz: https://forum.shiftdelete.net/konular/sdn-forum-uyeleri-telefon-tercihleri.478790/
  149. wittroc

Soru Okumak istemiyorum

1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız rica olunur. Bölüm moderatörlerimiz tarafından açmış olduğunuz...
  150. wittroc

Öneri iPhone 14 Pro Max için Aksesuar Önerileri

Telefon kaç watt destekliyorsa o kadar çeker.
  151. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/uluhang.6663459/ Forumda küfür veya hakaret etmek yasaktır.
  152. wittroc

Yardım Sizce iPhone 14 Pro için hangi renk daha uygun?

Her kılıfa uyacak renkler siyah ve gümüştür ancak benim gözümde derin mor diğerlerinden çok daha hoş bir renk.
  153. wittroc

Yardım Çöp kutusundan silinen fotoğrafı nasıl geri yüklerim?

Denildiği gibi Data Recovery programları bulunuyor ancak fotoğrafların tamamına erişim gibi durumlar olduğundan pek güvenilir bulmuyorum.
  154. wittroc

Öneri Steam'de 1,86 ₺'ye oyun önerisi

Elinde satabileceğin item, kart vs. bulunuyorsa Don't Starve Together öneririm.
  155. wittroc

Soru Başkasının üzerine olan hattan E-Sim ile telefon kullanmak

Hayır, kullanamazsınız.
  156. wittroc

Rehber Windows 11 KB5025305 güncellemesi

W11'e muhtemelen önümüzdeki yıl geçiş yapacağım. Hâlâ daha erken olduğunu düşünüyorum.
  157. wittroc

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Ufaktan değişti.
  158. wittroc

İndirim Seagate Firecuda 510 420 TL! NVME PCI-Express 3.0 250 GB M.2 SSD

Değerlendirilebilir bir fırsat. Kaçmaz.
  159. wittroc

Yardım YouTube kanalım haksız yere kapandı ne yapmalıyım

Form haricinde yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor.
  160. wittroc

Soru Seçimden sonra Yönetim değişirse ₺ rağbet artar mı?

Mayıs sonrasında kim olursa olsun doların, euronun göreceği en az 30'dur. Bu şekilde bastırılmaya devam edemez. Sektörün içinden insanlarla konuşursanız size zaten 30 olacağını rahatlıkla söyler.
  161. wittroc

Boşuna ban yedim

Kanıt bulunurken inkar etmeniz gerçekten ilginç. Kalıcı banlandınız ve af dahil hiçbir durumda hesabınız tekrar aktif edilmeyecek.
  162. wittroc

Soru Magic OS 7.0 ne zaman verilecek?

Aralık 2022 Honor Magic V Honor Magic 3 Ultimate Edition Honor Magic 3 Pro Honor Magic 3 Honor V40 Ocak 2023 Honor Magic 4 Supreme Edition Honor Magic 4 Pro Honor Magic 4 Şubat 2023 Honor 70 Pro+ Honor 70 Pro Honor 70 Mart 2023 Honor 60 Pro Honor 60 Honor 50 Pro Honor 50 Nisan 2023...
  163. wittroc

Soru Büyük el için Tuf M3 mü Clutch DM07 mi?

Palm tutuşu için M3 daha iyi olur.
  164. wittroc

Soru Honor güncelleme verecek mi?

Hangi modeli kullanıyorsunuz?
  165. wittroc

Öneri 16.000 TL Bandında Laptop Önerisi

https://www.trendyol.com/acer/nitro-5-intel-core-i5-12500h-8gb-512gb-ssd-4gb-rtx3050ti-linux-15-6-fhd-gaming-laptop-nh-qfley-004-p-448144711?boutiqueId=619598&merchantId=968 Bu modeli öneririm. İleride RAM takviyesi de yapabilirsiniz.
  166. wittroc

Yardım 750-800 ₺'ye BT kulaklık önerisi

Geçtiğimiz ay bu modelden iki tane aldım. Pek tavsiye etmem.
  167. wittroc

Soru Valorant İçin İşlemci

10. veya 11. nesil bir işlemci takmak için yine anakart değişmeniz gerekecek. B450M S2H ve R5 5600 alabilirsiniz.
  168. wittroc

Rehber Minecraft Dungeons | İnceleme

Story Mode sonrasında piyasaya sürülen yan ürünler nedense beni tatmin etmedi. Dungeons da bu oyunlardan biri.
  169. wittroc

Yardım Bu powerbank nasıl?

Alınabilir ancak güvenilir bir satıcıdan almanızı tavsiye ederim.
  170. wittroc

Soru Bu site güvenilir mi?

Güvenilir.
  171. wittroc

Soru CPU Sıcaklığı

Şu anda stok fana göre 75 derece normal. Üstüne çıkmadığı sürece sorun yaşamazsınız.
  172. wittroc

Yardım 750-800 ₺'ye BT kulaklık önerisi

Bütçenizi bir tık yükseltme imkanınız varsa Jabra Elite 3 öneririm. Ayrıca Redmi Buds 3 Pro modeline de bakabilirsiniz. Jabra Elite 3 TWS Lacivert Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Xiaomi Redmi Buds 3 Pro Kulak İçi Bluetooth Kulaklık Fiyatları...
  173. wittroc

Öneri Asus Strix G16 RTX 4060 laptop alınır mı?

Bu modeli tercih edebilirsiniz: Acer Nitro 5 AN515-58 NH.QFSEY.002 i7-12700H 16 GB 512 GB SSD RTX3070TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Paneli ortalama olsa da sizi tatmin eder. 4060 mobil DLSS 3'e sahip olsa da 3070 Ti daha üstün bir kart.
  174. wittroc

Soru Flash bellekten virüs bulaşır mı?

AutoRun virüsü ise bulaşır.
  175. wittroc

Soru Biri oyundaki köyümü yorumlayabilir mi?

Ekran görüntüsü eklemeniz daha iyi olur.
  176. wittroc

Soru Gürcistan ehliyet yaş sınırı kaç?

Buradan bakabilirsiniz: Apply for a Georgia Provisional Driver's License (Class D)
  177. wittroc

Soru CPU Sıcaklığı

Stok soğutucu yetersiz. Uygun bir kule tipi soğutucu alabilirsiniz.
  178. wittroc

Soru Bu oyunları PC'ye mi yüklemem gerek?

Web tabanlı değil, yüklemeniz gerekiyor.
  179. wittroc

Haber GTA 6 önümüzdeki günlerde tanıtılabilir!

Bir yanım çığır açacağını söylüyor, diğer yanım RDR 2'den sonra beklentiyi karşılayamayacağını söylüyor. Rockstar'ın RAGE'i geliştirdiğini düşünürsek inanılmaz bir oyunla karşılaşmamız muhtemel. Bekleyip göreceğiz.
  180. wittroc

Haber Oyun mu Yoksa Gerçek mi? (Unrecord)

Unreal Engine 5 inanılmaz bir motor. 5.1 oyun motoruna sahip oyunlara bakarsanız inanılmaz bir grafik ve verimlilik görebilirsiniz.
  181. wittroc

Yardım Hangi monitörü almalıyım?

Odyssey serisi belli modeller haricinde alınmaz. Bu model de alınmayacaklar arasında. GameBoster'ı VA panel olmasından dolayı önermem. G7 ve G8 modeli haricinde VA panel bir monitör almak mantıklı olmaz. Asus modeli rahatlıkla alabilirsiniz.
  182. wittroc

Soru Biostar N68S+ Anakart Fiyatı Nedir?

650-700₺ civarı.
  183. wittroc

Duyuru Anonymous Çeviri ShiftDelete.Net Forum'da!

Devam ediyorlar. :)
  184. wittroc

Duyuru Anonymous Çeviri ShiftDelete.Net Forum'da!

Selamlar, Kaliteli çevirmen kadrosuyla oyun çeviri hizmeti sunan @Anonymous Çeviri, bugün itibariyle ShiftDelete.Net Forum'da yerini aldı. Çeviriler ile alakalı bilgileri forumdan öğrenebileceğiniz gibi soru ve isteklerinizi kendilerine iletebilirsiniz. İyi forumlar.
  185. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/eren_e.6651334/ Farklı forumların reklamını yapması sebebiyle kalıcı olarak uzaklaştırılmıştır.
  186. wittroc

Haber Riot'dan depremde hayatını kaybeden oyuncu için ünvan

Riot, depremde hayatını kaybeden Türk e-spor oyuncusu Gizem 'Luie' Harmankaya'nın ismini gelecek sezonda savaş biletine ünvan olarak ekliyor.
  187. wittroc

Soru Steam Hesabım Nasıl?

Giriyor ancak dediğim gibi çeşitlilik yok.
  188. wittroc

Öneri Ucuz Film Platformu?

Hepsiburada üyeliği alıp aynı zamanda daha uyguna BluTV'den faydalanabilirsiniz.
  189. wittroc

Kısacası en gelişmiş oyunlar.
  190. wittroc

Ortalama bir hesap. AAA oyunların çoğu bulunmadığından pek bir değer biçileceğini düşünmüyorum.
  191. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/7283627256.655776/ Kalıcı olarak uzaklaştırılmıştır.
  192. wittroc

Haber Amazon Prime'a Zam Geldi

Ücretine kıyasla gerçekten çok fazla fırsat sunuyor. Bu kadar dayanması bile şaşırtıcıydı ki hâlâ diğer ülkelere kıyasla çok uygun bir fiyat ödüyoruz.
  193. wittroc

benim hesabımın neden ban yediği hakkında bilgim yok

Merhabalar, Belirtmiş olduğunuz hesabınız 29 Haziran 2021 tarihinde multi üyelik sebebiyle dönemin admini tarafından banlanmıştır. Hesaplarınız birleştirilmiş olup şu anda bu hesabınızdan devam edebilirsiniz. İyi forumlar.
  194. wittroc

Soru Apple iPad Pro 11 vs Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

iPad'in üzerine tanımam. iPad Pro, performans bakımından daha üstün bir cihaz. Ayrıca uygulama destekleriyle ileride sizin işine daha da yarayacaktır.
  195. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/leon-dayi.6651799/ Şüpheli hareketler sebebiyle uzaklaştırılmıştır. İletişime geçmesi hâlinde hesabı tekrardan aktif edilecektir.
  196. wittroc

Soru Apple Watch kullanmak için iPhone lazım mı?

iOS 16 ve üstü sürüme sahip bir iPhone'a sahip olmanız gerek. Ayrıca: https://support.apple.com/tr-tr/HT211768
  197. wittroc

Soru Önerdiğiniz bir masa tenisi raketi var mı?

Joola Carbon Pro veya Timo Boll Black öneririm. Timo Boll Black'e alışmanız biraz zaman alabilir.
  198. wittroc

Rehber Dying Light 2023'de oynanır mı? (İnceleme)

Oynanır tabii, neden oynanmasın? Muazzam bir atmosfere, parkur mekaniklerine ve grafiklere sahip.
  199. wittroc

Soru GetContact Güvenli mi?

Çeşitli firmaların paylaşması ve havuz mantığıyla verileri elde ediyorlar. Kişisel verilerin gizliliği bakımından riskli bir app.
  200. wittroc

Soru NBA 2K13 PS 3 kolu destekler mi?

Oynayabilirsin.
  201. wittroc

Soru Amazon 1 günde kargo sorunsalı

Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen, ürün bilgileri ve ödeme sayfalarında Prime kapsamında olarak işaretlenen Aynı Gün Teslimata uygun ürünler.
  202. wittroc

Soru EasyCep mi, Getmobil mi?

Yenilenmiş telefonlardan kesinlikle uzak durmanız gerekir. Yan sanayi parça kullanılmış olma ihtimali var ve "sıfıra yakın" ürünlerde bile problem yaşamanız mümkün.
  203. wittroc

Haber GUN Türkçe Yama

Vahşi Batı havasını güzelce yansıtan bir oyun. Yamayla birlikte ayrı keyifli olur.
  204. wittroc

Soru Sıfırdan İleri Seviye Python Kursu Önerisi

Python ile Sıfırdan İleri Seviye Programlama
  205. wittroc

Duyuru "Beğenmedim" reaksiyonu yayında!

Geçtiğimiz günlerde bununla alakalı bir toplantı gerçekleştirdik. Umuyoruz ki dikkate alınacak.
  206. wittroc

Bu amaçta kullanmanız durumunda uzaklaştırılırsınız.
  207. wittroc

Yardım YouTube Kanalım

Selamlar, Haftalık 1 kişisel YouTube kanalı paylaşımı mümkündür. Konu altında belirtmek yerine "Raporla" butonunu kullanabilirsiniz. İyi forumlar.
  208. wittroc

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Selamlar, Upload limitinin arttırılması mümkün ancak bu sitenin yavaşlamasına sebep olur. Bundan dolayı yapamayız.
  209. wittroc

Soru Kaliteli Apple Watch Önerisi

Trendyol gibi ticaret sitelerinden biraz daha ucuza alabilirsin.
  210. wittroc

Soru Valorant VAN9003 Hatası

211. wittroc

iPhone 14/14 Plus 14 Pro/14 Pro Max Kullanıcıları Kulübü

Yerimizi alalım. :)
  212. wittroc

Ceza puanlarımı nasıl görürüm?

İkinizin de aktif bir ceza puanı bulunuyor.
  213. wittroc

Ceza puanlarımı nasıl görürüm?

Selamlar, Ceza puanları üyeler tarafından görüntülenemez. Moderasyon ekibinden herhangi birine sorabilirsiniz. Şu anda ceza puanınız bulunmuyor. İyi forumlar.
  214. wittroc

Soru Kediler için pasaport zorunlu mu?

Mikroçipten bahsediyorsunuz sanırım.
  215. wittroc

Güncelleme sağlanmıştır.
  216. wittroc

Soru Bilgisayarda batarya şişmesi

Patlama riski var. Bataryayı çıkarıp prize takılı bir şekilde kullanabilirsiniz.
  217. wittroc

Yardım S21 Fe kameradan ses geliyor

OIS'ten kaynaklı. Normal.
  218. wittroc

1TL ve 50 kuruşun gramajlari düşürüldü!

Bugün langırtta yaşadık. :)
  219. wittroc

Forumun Aktifliği Hakkında

Sürekli bunu tekrarlamanızın sebebi ne? Aktif olan kullanıcılar keyfi sebepten banlanmadı. Kurallar açık ve net, okuma zahmetinde bulunan arkadaşlar banlanmaz.
  220. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/egle.648765/ 16. Üyelerin birden fazla hesap (multi hesap) açması yasaktır. Tespit edildiği takdirde ana hesabınızı da kaybedebileceğinizi unutmayınız. https://forum.shiftdelete.net/members/basit.647077/ Forum kurallarını ihlal etmesi sebebiyle...
  221. wittroc

Forumun Aktifliği Hakkında

Selamlar, Bu tarz etkinlikler düşünüyoruz. Öneriler için teşekkürler.
  222. wittroc

Soru PC Toplama

Bütçeniz nedir?
  223. wittroc

Soru iPhone 14 Pro serisini alacak olsanız hangi rengi alırdınız?

Derin mor direkt aradığım renkti ama normale göre çok daha fazla bir fiyat etiketine sahip olduğundan dolayı siyah aldım. :)
  224. wittroc

Soru eFootball™2023 bir saatte kaç GB yer?

Online. Veri kullanımına göre değişkenlik gösterir.
  225. wittroc

Soru eFootball™2023 bir saatte kaç GB yer?

Ortalama 100 MB yer diye düşünüyorum.
  226. wittroc

Öneri Mac Mini M2 Hakkındaki Düşünceleriniz

8 GB varyantı ilerleyen yıllarda, gelen güncellemelerle size zorluk çıkarabilir.
  227. wittroc

Duyuru eTail ShiftDelete.Net Forum'da!

Selamlar, Sektörün tecrübeli markalarından olan @eTail.Market, an itibariyle ShiftDelete.Net Forum'da yerini almıştır. İndirim ve kuponları takip edebileceğiniz gibi sorularınızı da kendilerine yöneltebilirsiniz. İyi forumlar. :)
  228. wittroc

Haber İstanbul'da Korkutan Manzara!

Denk gelen var mı?
  229. wittroc

Uçuşan Üyeler

@Applemania çoklu üyelik nedeniyle süresiz olarak uzaklaştırılmıştır. 16. Üyelerin birden fazla hesap (multi hesap) açması yasaktır. Tespit edildiği takdirde ana hesabınızı da kaybedebileceğinizi unutmayınız.
  230. wittroc

Duyuru Yeni eklenen bölüm ve önekler hk.

Selamlar, "Honor", "Vivo", "Reeder" bölümleri ve "İndirim" ile "Modding" önekleri eklenmiştir. Bu konu başlığı altında gelmesini istediğiniz bölüm ve önekleri belirtebilirsiniz. İyi forumlar.
  231. wittroc

Öneri Mouse Önerisi

Bütçeniz nedir?
  232. wittroc

Soru Nintendo 3DS oyunları üzerine YouTube kanalı

Sadece Nintendo 3DS üzerine olması durumunda zor olacağını düşünüyorum.
  233. wittroc

Soru Half Life serisi Xbox Gamepad ile oynanabilir mi?

Mouse ile aynı deneyimi vereceğini düşünmüyorum.
  234. wittroc

Yardım 15 bine sistem toplama

Bütçeni biraz arttırman senin için daha iyi olur. Eğer arttırma şansın olursa önerilerim: DOST KAYAOGLU-DK4 INTEL / INTEL I3-12100F / ASUS Radeon DUAL RX 6600 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR Asus VP249QGR 24" 1ms Full HD Freesync IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları...
  235. wittroc

Soru Anakart uyumluluğu

Uyumlu. Güvenilir, bir sorun yaşamazsınız.
  236. wittroc

Duyuru İmza özelliği aktif edilmiştir!

Tekrar kontrol edebilir misiniz?
  237. wittroc

Yardım Valorant hesabım çalındı

Ticket haricinde yapabileceğiniz bir şey yok.
  238. wittroc

239. wittroc

Soru İ3 2100 ile GTX 760 Darboğaz yapar mı?

GTA'da ortalama 50, Valorant ve CS:GO'da 80-100 FPS alabilirsiniz.
  240. wittroc

Soru İ3 2100 ile GTX 760 Darboğaz yapar mı?

Darboğaz yaşamazsınız. 1080p'de ufak yapması mümkün.
  241. wittroc

Dostum, üçüncü kez söylüyorum: İlgili işlemin tamamlanması uzun sürmekte ve önem sırasına göre önerilerle ilgileniyoruz.
  242. wittroc

Honor bölümü neden açılmadı?

Selamlar, Daha öncesinde belirttiğim üzere konuyu değerlendiriyoruz. Bölüm açıldığında konu taşıma işlemleri olacağından dolayı süreç biraz uzun. Önem sırasına göre düzenleme sağlıyoruz. İyi forumlar.
  243. wittroc

Karanlık temada düzenleme sağlanmıştır. İmzayı görüntülemeyen arkadaşlar bu mesaja cevap versin, yarın gün içerisinde kontrol sağlayalım. İyi forumlar.
  244. wittroc

245. wittroc

246. wittroc

Selamlar, şu anda akışın en yoğun olduğu kategorilerde onay sistemi bulunuyor. Konu Dışı bölümü için de onay sistemi düşünebiliriz. Ayrıca gece itibariyle şu düzenlemeyi yaptık:
  247. wittroc

Benzer bir sorunla karşılaşan var mı? Karşılaşan varsa belirtsin.
  248. wittroc

249. wittroc

Soru Xiaomi etkinliği saat kaçta?

Etkinlik bugün 13.30 civarında gerçekleşti. Etkinlikle alakalı detayları Xiaomi'nin Twitter hesabından öğrenebilirsiniz.
  250. wittroc

Arkadaşlar, normal şartlarda imza mobilde gözükmez. Aydınlık tema için düzenlemesini yaptık, karanlık tema için ayarlıyoruz.
  251. wittroc

Soru 15.000 TL'ye Bilgisayar Toplama

BLADE-6700XT / AMD Ryzen 5 5500 / ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR Bütçeni arttırıp bu sistemi R5 5600 ve B550M-A ile konfigüre ederek almanı öneririm. Stok fan yerine de ID-Cooling SE-224-XT bakabilirsin.
  252. wittroc

Ekran görüntüsü atar mısın?
  253. wittroc

Duyuru Ödül ve Kullanıcı Başlığı Önerileri

Önerilerinizi bekliyoruz arkadaşlar.
  254. wittroc

Belirttiğim üzere suistimal edilmesi durumda deaktif edebiliriz. Bir diğer seçenek olarak sadece müdavim kullanıcı grubuna aktif hâle getirebiliriz.
  255. wittroc

Bad North, Ryse: Son of Rome ve Lost Ember'a da bakabilirsiniz.
  256. wittroc

Soru 30 bin ₺'ye güçlü bir sistem alabilir miyim?

4070 sistem alabilirsiniz. Hazır sistem daha mantıklı olur.
  257. wittroc

Selamlar, İmza özelliği an itibariyle kullanıma sunulmuştur. Bir süre test edilecek olup suistimal edilmesi durumunda tekrardan deaktif edilecektir. İyi forumlar.
  258. wittroc

Soru 25.000 Altı laptop önerisi

Kendiniz RAM takviyesi yapabilirsiniz.
  259. wittroc

Soru 25.000 Altı laptop önerisi

ASUS Tuf Gamıng A15 Fa507nu-lp052 Amd Ryzen 7-7735hs 8gb Ddr5 512gb Ssd 6gb Rtx4050 15.6" 144hz Dos Fiyatı, Yorumları - Trendyol
  260. wittroc

Soru Tab S9 Ultra beklenmeli mi?

Bu bütçeyle M2 iPad Pro alman mümkün. Tavsiyem kesinlikle bu yönde olur. Hayır dersen S8 Ultra alabilirsin. S9 Ultra tahminimce 28-30 bin bandında satışa sunulacaktır
  261. wittroc

Soru GTA 5 Fiyat Düşer Mi?

Şu ana kadar gördüğü en yüksek indirim oranlarından biri %67. Bir ihtimal büyük indirimlerde bu oranda indirim görebilir.
  262. wittroc

Soru GTA 5 Fiyat Düşer Mi?

Aşağısına düşme ihtimali zor. Rockstar Games henüz yeni zamlar yaptı.
  263. wittroc

Soru 10 bin ₺'ye hangi konsol alınır?

Series S. Her anlamda üstün bir cihaz.
  264. wittroc

Duyuru @Eminkrkt hk.

Selamlar, @Eminkrkt moderasyon ekibine dahil edilmiştir. Kendisine başarılar dileriz. İyi forumlar.
  265. wittroc

Soru Huawei cihazdan Asphalt 9 hesabı Android'e aktarılır mı?

Hesabı ne üzerine açtınız?
  266. wittroc

Soru Instagram'da konuşmadığım kişi ön sıralarda

Geçtiğimiz günlerde benzer bir durumu yaşadım Muhtemelen teknik bir sorun.
  267. wittroc

Öneri Mac Mini M2 Hakkındaki Düşünceleriniz

Alınabilir. Tavsiyem 16 GB RAM x 512 GB SSD almanız yönünde. 256 GB'lık sürümde okuma-yazma hızı daha düşük. Bu bütçeye çıkamam derseniz 16 GB RAM x 256 GB SSD varyantı öneririm. Uzun vaadede bu iki seçenek sizin için çok daha iyi olur. Pozitif Teknoloji'de eğitim indiriminden...
  268. wittroc

Yardım Ekran kartım çok ısınıyor

Evet. Yeterli hava akışının sağlanması durumunda düşürebilir ancak sizin için bir sorun yaratmaz.
  269. wittroc

Öneri 300TL Civarı Kulakiçi Bluetooth Kulaklık Önerisi

Bu fiyat aralığına göre mikrofon kalitesi iyi denebilecek düzeyde. Ergonomik bir tasarıma sahip ve pil ömrü sizi tatmin eder. Müzik performansı baslarda sizi tatmin etmeyebilir ama genel olarak yeterli.
  270. wittroc

Yardım Ekran kartım çok ısınıyor

Ekran kartı için ideal sıcaklık 60-80 derece.
  271. wittroc

Rehber 2023 yılında Hangi iPhone Alınır?

Geçtiğimiz 1 yıl içerisinde 13 Mini, 13 Pro Max cihazlarını deneyimledim ve şu anda 14 Pro kullanıyorum. Memnun olsam da şu şartlarda 42 bin ₺ edeceğini düşündüğüm bir cihaz değil. Hiçbir cihaz değil, orası ayrı ama şu anda 14 serisi yerine S23 serisi hem ekonomik olarak, hem donanımsal olarak...
  272. wittroc

Kullanıcı grupları üzerine bir çalışma yapıyoruz. Ayrıca şu anda açmış olduğum konuda önerilerinizi yazabilirsiniz. https://forum.shiftdelete.net/konular/odul-ve-kullanici-basligi-onerileri.813493/
  273. wittroc

Duyuru Ödül ve Kullanıcı Başlığı Önerileri

Merhaba SDN Severler; Uzun zamandır ödüllerde (ilk mesaj ödülü, 30 mesaj ödülü vs.) ve kullanıcı başlıklarında (Öğrenci, Profesör vs.) güncelleme bekliyorsunuz. Bu başlıkta sizlerin önerilerini bekliyorum. Önerileriniz doğrultusunda güncelleme yapılacaktır. İyi forumlar.
  274. wittroc

Şu anda bir af söz konusu değil. Daha öncesinde de af çıkarıldı ve troll kimselerin gelmesi dışında bir artısı olmadı. Şu anda, geçtiğimiz dönemlerde aktif ama kalıcı banlanan yaklaşık 50 küsür üye var. Bunlara af çıkarmak da bir anlam ifade etmez.
  275. wittroc

Soru Hesabıma erişemediğimden Game Pass'i iptal edemiyorum

Banka/kredi kartını iptal etmekten başka bir çareniz yok gibi gözüküyor. Microsoft bu konuda maalesef ki yardımcı olmuyor.
  276. wittroc

Sizlerin talebine göre düzenleme sağlanabilir. Düzenleme: Reaksiyon puanı nötr olarak düzenlenmiştir.
  277. wittroc

Haber Popüler oyunlara devasa zam: Mafia, Borderlands ve dahası!

Yakın zamanda Borderlands 3, Sid Meier's Civilization VI ve Mafia serisini aldım. 200₺'yi anca geçti. Bu denli büyük bir zam gelmesi üzücü.
  278. wittroc

Haber Popüler oyunlara devasa zam: Mafia, Borderlands ve dahası!

2K Games, Türkiye'de uyguladığı yerel fiyatlandırmayı yükseltti. Bunun sonucunda Mafia oyun serisi gibi popüler yapımlar zamlandı. Son yıllarda Türkiye’de artan enflasyon ve yükselen dolar kuru nedeniyle pek çok üründe zam kaçınılmaz oldu. Dünya çapında tanınan Rockstar Games ve CD Projekt Red...
  279. wittroc

Merhaba ShiftDelete.Net severler; Uzun zamandır beklenen "Beğenmedim" tepkisi reaksiyonlar arasına eklendi. Bu tepki, reaksiyon puanına bir etki göstermemektedir. Herkese hayırlı olsun. İyi forumlar. Not: "Beğenmedim" tepkisi, suistimal edilmesi durumunda deaktif edilecektir.
  280. wittroc

Soru Hangi rtx 3060 ekran kartını almalıyım

https://forum.shiftdelete.net/konular/bu-ekran-karti-modelinin-oyun-performansi-nasil.813403/
  281. wittroc

Bu zamanda iPhone 12 alınır mı?

Alınabilir bir cihaz ancak aynı fiyat bandında S23 bulunurken hata olur.
  282. wittroc

Soru Bu ekran kartı modelinin oyun performansı nasıl?

YouTube'da performans testleri bulunuyor. 1080p'de akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz. Ayrıca işlemci için ID-Cooling SE-224-XT öneririm. Stok fan berbat.
  283. wittroc

Soru Sizce bu dizüstü bilgisayarı almalı mıyım?

Ekran hassas olduğundan dolayı en ufak bir sarsıntıda sallanıyor.
  284. wittroc

Soru Discord'tan gelen taciz edici arkadaşlık isteği

Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına kimler arkadaşlık isteği gönderebilir ayarlamasını yapmak daha iyi olur.
  285. wittroc

Soru Monitörü nasıl götürmeliyim?

Bi' güvenilirliği yok. Kargo yolda hasar görse, kaybolsa hiçbir hak iddia edemezsiniz.
  286. wittroc

Soru Q9400 mü, Q8400 mü?

Kartı besler. 4 GHz'e kadar OC yapabilirsin.
  287. wittroc

Soru 20.000 TL ye masaüstü pc sistem önerisi

SDN-PREMIUM / RYZEN 5 5600 / RADEON RX 6800 / 512 GB NVME M2 SSD / 16 GB 3600MHZ DDR4 GAMING OYUNCU - YAYINCI BİLGİSAYARI INTEL 12400F-ASUS DUAL RX6750XT-PRIME H610M-K-ADATA SSD-CORSAIR 16GB Uygun Fiyatları ile Tebilonda Soğutucu olarak ID-Cooling SE-224-XT öneririm. Kullanıyorum, memnunum.
  288. wittroc

Soru Monitörü nasıl götürmeliyim?

Bana otobüs daha riskli gibi geldi. Kargo daha mantıklı olacaktır.
  289. wittroc

Soru Uzun ömürlü Apple Watch önerisi

Bütçenizi arttırma şansınız varsa Watch 8 bakabilirsiniz ancak bir önceki nesile kıyasla aralarında büyük bir fark yok. S8 yonga seti, kaza tespiti, ısı sensörü, Düşük Güç Modu aktifken daha uzun pil ömrü gibi yeni özellikler sunuyor. İki nesil arasında aman aman bir fark olmasa da fiyat...
  290. wittroc

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/_zaur_.530618/ +18 söylemlerinden dolayı kalıcı olarak uzaklaştırılmıştır.
  291. wittroc

Soru Kediler için pasaport zorunlu mu?

Evet, zorunlu.
  292. wittroc

Soru Uzun ömürlü Apple Watch önerisi

Bütçeniz nedir?
  293. wittroc

Soru Yurtdışından kaç tane PS5 getirebilirim?

Dediğim gibi gümrük görevlisine yakalanmadığınız sürece sorun olmaz.
  294. wittroc

Soru Yurtdışından kaç tane PS5 getirebilirim?

Bir cihazda sorun yaşamazsınız ama fazlası sıkıntı. 2 cihaz getiriyorsanız birisinin kutusu açık olmalı. Ayrıca görevlinin de inisiyatifi önemli.
  295. wittroc

Öneri Redmi 12 Pro'ya geçmeli miyim?

Realme GT 2 Pro alma durumunuz varsa öneririm. Haricinde S21 FE öneririm.
  296. wittroc

Öneri Bilgisayarlar İçin Oyun Önerileri

Red Dead Redemption 2. Kesinlikle herkesin oynaması gereken bir şaheser.
  297. wittroc

Öneri Redmi 12 Pro'ya geçmeli miyim?

Bütçeniz nedir?
  298. wittroc

Anket Hiç oyun bitirdiniz mi? Bitirdiyseniz hangi oyun?

GTA 5, Mafia: Definitive Edition, Spider Man Remastered, Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Modern Warfare 2 (2009), Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022), Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty: Modern Warfare (2019), Call of Duty: Modern Warfare Remastered (2017), Beyond: Two Souls...
  299. wittroc

Soru Valorant hesabım kaç para eder?

Skinler hakkında detay verebilir misiniz?