Arama sonuçlarınız

1. mechman1983

Norveç'te Oslo havaalanında karşıma kartal çıktı!

Norveç'te dün Oslo havaalanındaki tesadüfe bakın! Yapıştıran buradaysa haber versin! :) https://youtube.com/shorts/mu8_QFK32Bc?feature=share
  2. mechman1983

Haber Norveç Eğitim Bakanı kopya tez yüzünden istifa etti!

Norveç Eğitim Bakanı Sandra Borch yüksek lisans tezinde intihal tespit edildiği için istifa etti. Özellikle intihalin ortaya çıkma şekli de ilginç. Haberin ayrıntıları burada: https://youtube.com/shorts/Jca4ZAa0cVs?feature=share
  3. mechman1983

Molde - Galatasaray maçı 23.08.2023 tahminler

Sizce bu akşamki maçın sonucu ne olur? :cool:
  4. mechman1983

Dakikada 200 bin dolar kazanmak

Ülke olarak doğal kaynaklarına sahip olmanın ve daha önemlisi bunu doğru bir şekilde kullanabilmenin güzel bir örneği olmuş.. Darısı başımıza... 1655451076 Krizi fırsata çevirmek de denebilir tabii :)
  5. mechman1983

Norveç 2 yıllık pandemi sürecinden sonra Anayasa Günü'nde coştu!

2 yıllık pandemi sürecinde Norveç'teki en önemli kutlama günü olan 17 Mayıs kutlamalarını yapamayan Norveç, dün ilke genelinde havanın da güzel olmasıyla adeta coştu! :-) Sokaklar ana baba günüydü! Şurada da bir mini video ile ortamı görebilirsiniz :cool...
  6. mechman1983

Litresi 37 TL olan benzin?

Avrupa'nın en pahalı ve dünyanın en pahalı benzini nerede ve ne kadar? Norveç'te yaşıyorum ama elektrikli araba kullandığım için bu durum etkilemedi beni şükürler olsun. Alım gücüne göre yine çok değil ama yine de artış oldu bayağa.. https://youtube.com/shorts/jUOJnB6HowY?feature=share
  7. mechman1983

Nükleer tehlike ve iyot tabletleri

Yaşadığım ülkede (Norveç) bu konu gündemde ve belediyeler/okullar önlemlerini alıyor. Ülkemiz hem daha yakın hem de Çernobil faciasından da etkilenmiş bir ülke olarak bu konuyu daha çok konuşmalı ve üstünde durmalı bence. En azından bilgilendirmeli herkesi.. Alakalı bir video burada...
  8. mechman1983

Haber Meta ve metaverse teknolojisi

Fb nin de 3 gün önce tanıtımını yaptığı meta ve metaverse teknolojileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Heyecan verici mi yoksa korkutucu mu sizce? Yeni bir ekolojik sistem oluşturmak amaçlı kesinlikle ve de fb kendini yenileyip temize çekiyor bence.. Ama takip edilmesi gereken bir teknoloji. ?
  9. mechman1983

Volvo 2030 Dan Itibaren Yalnızca Elektrikli Araba Üretmeyi Planlıyor

Elektrikli arabaların her geçen gün markette artmasının bir etkisi ya da sonucu olarak Volvo'da 2030 itibariyle yalnızca elektrikli araç üretciğini belirtmiş. Haberin detayları burada.. https://www.forbes.com/sites/michaeltaylor/2020/12/03/volvo-cars-to-be-all-electric-by-2030/?sh=5573ab5833cb...
  10. mechman1983

DJI OM 3 vs DJI OM 4 ya da baska gimbal.. Hangisini önerirsiniz?

DJI OM 3 ya da DJI OM 4 almayı düşünüyorum.. Hangisini önerirsiniz? Kullananlar varsa tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim.. Başka gimbal önerisi varsa da memnun olurum.. Genellikle telefon ile çekim yapmayı planlıyorum..
  11. mechman1983

2020 model Jaguar I-Pace elektrikli arabayı test ettik

2020 model Jaguar I-Pace elektrikli arabayı test ettik.. İvmelenmesi mükemel.. Kullanması çok eğlenceli bir araç.. Fiyatı da az değil tabii bizim paraya çevirince.. Ancak Norveç için aslında fena değil.. Kısa özellikleri şu şekilde: Motor: 400 beygir, 696 Nm 0-100km : 7.6 sn Pil: 90 kwh...
  12. mechman1983

Norveç'te Lisans, Yüksek Lisans ve Eğitim Hakkında

Herkese merhaba.. Ben Norveç'e yüksek lisans için geldim 14 sene önce ve sonra da burada kaldım.. Bu kadar yıl yaşadıktan sonra tecrübelerim başkalarının da belki işine yarar diye buraya yazıyorum.. Bir de youtube kanalı açtık bununla ilgili ama bunu burada veremem forum kuralları gereği...
  13. mechman1983

Norveç'te yaşam, eğitim, iş hayatı, vs hakkında Youtube Kanalı Norveçteyiz :-)

Herkese merhaba.. Ben yaklaşık 14 yıldır Norveç'te yaşıyorum. Norveç in 3. büyük şehri olan Trondheim`da yaşayan 2 aile biraraya gelip Norveç ve Norveç`teki hayatları hakkında videolar çekmeye karar verdik. Bilgilendirme videoları ile merak edilen konuları bilgileri çerçevesinde cevaplandırmak...