Arama sonuçlarınız

1. Quantum99

Yardım Sıfır araba alımı konusunda tavsiyeler

Kendim aldığım için ve evden uzağım biraz bu sebepten danışmak istedim.
  2. Quantum99

Yardım Sıfır araba alımı konusunda tavsiyeler

Sıfır bir binek araç alıyoruz. Aralıkta sıraya girmiştik arabanın şubatın 2. haftası teslim olacağını belirttiler ve bu ay sonuna kadar faturalandırılması gerekmektedir diye belirttiler. Bizde arabanın %60'ı nakit geri kalanı kredi olacak şekilde ödeme planı çıkardık, bu konuda sıkıntı yok. Tüm...
  3. Quantum99

Yardım Mini vantilatör motor değişimi

Evde kendime iş arıyorum, motor önceden çok kolay dönerdi şimdi sanki zorlanıyor gibi geliyor emin olamadım.
  4. Quantum99

Yardım Mini vantilatör motor değişimi

General Home marka ufak bir vantilatör elimde var ve çalışıyor. Fakat motoru ilk günkü performansında değil. Bende de lehim makinesi ve birkaç motor olduğu için sadece motorunu değiştirmeye karar verdim. İnternetten de motor alma şansım var, tavsiyelerinizi bekliyorum. Ne tür bir motor daha iyi...
  5. Quantum99

Soru iPad 2 alınır mı?

Sadece video izleyip, not almak ve biraz da Word ve PDF dosyaları için kullanılacak. 2. el bir tane buldum, şarj alıyor bizzat kullanma şansım oldu cihazı. Sadece çerçeve de sağ üst köşesi çatlak ekrana gelmemiş, dokunmatikte sorun yok. 16 GB, 375 TL Sizce alınır mı dediklerim için yoksa...
  6. Quantum99

Öneri Sırt veya vücut mantarı için tavsiyeler

Özellikle sırt bölgemde, omurganın orta kısımları ve omuzlarımın belli yerlerinde nokta şeklinde veya noktadan daha büyük bir şekilde kahverengi lekeler oluştu. Doktora gittim 2 ay önce. Kan verdim tahlil vs yaptılar, bir kişiden veya kıyafetten bulaşmış dedi. Terbisil hap, Travazol krem ve...
  7. Quantum99

Öneri Şarjlı veya akülü vidalama matkap tavsiyesi

İstanbul'da hem üniversite son sınıf olup hem de çalışan biriyim. Evde ya da eşyaları kurarken kullanacağım şarjlı ( akülü diye de geçiyor piyasada ) bir matkaba ihtiyacım var. Vidalama, sök-tak, bazı şeylerı kurmak için örneğin kitaplık veya duvar delme gibi temel işleri yerine getirebilecek...
  8. Quantum99

Öneri Xiaomi akıllı ampül alınır mı?

Hocam telefonla farklı renkleri kullanmayı düşünüyorum. Odalara farklı renkler vermek kafamdaydı. Parlak ışık aramamamın sebebi, daire de gömme ledler var gayet güçlü ve parlak ışık veriyorlar. Bu sebeple akıllı olması tek kriterim diyebilirim. O zaman Xiaomi model olanları alayım ben.
  9. Quantum99

Öneri Xiaomi akıllı ampül alınır mı?

1+1 ev için 2 adet akıllı RGB ampul almaya karar verdim. Piyasada çok satan bir tane Xiaomi ampulü var. Fiyati ortalama 190 TL onun yerine alternatif ürünler var mıdır? Yoksa onu alsam işimi görür mü? Tavan avizesine monte edilecek ampuller. Tavsiyelerinizi bekliyorum...
  10. Quantum99

Öneri Espresso makinesi tavsiyesi

Uzun süredir, çok pahalı olmayan ve bir kişiyi yeterince tatmin edecek bir makine arıyordum ve linkteki ürünü gözüme kestirdim. Fakat aklımdaki en büyük soru işareti sadece kendi markasının kapsülleri ile mi uygun? Biraz araştırdığım zaman başka kapsüller ile de uyumlu olduğunu gördüm fakat emin...
  11. Quantum99

Soru ATT nasıl olunur?

Üniversite 4. sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda mesleğim ile alakalı bir firmada yarı zamanlı çalışıyorum. Bölümümden memnunum ancak, çoğu kişide olduğu gibi bende de hoşlandığım ve biraz özendiğim, ATT alanı dikkatimi çekmekte. Küçüklükten beri içimde olan bir istek. Fakat pekte tatmin edici...
  12. Quantum99

Öneri Kulak üstü kablosuz müzik kulaklığı önerisi

Q10 almam demiyorum fakat ondan öncelik verebileceğim başka marka yada modeller var mıdır diye sormak istedim. Bu fiyata en iyisi bu ise en kısa sürede sipariş edeceğim.
  13. Quantum99

Öneri Kulak üstü kablosuz müzik kulaklığı önerisi

JBL 500BT modelini yaklaşık 3 senedir kullanıyorum. Açıkçası beni yarı yolda bırakmadı veya üzmedi. Fakat artık kulağı tamamen kapsayan bir modele geçme kararı aldım. Özellikle Spotify üzerinden çok sık müzik dinleyen biriyim. Sevdiğim bir müzik türü yok, hoşuma giden her şarkıyı dinlerim...
  14. Quantum99

Soru Ambulans Şoförü nasıl olunur?

4 senelik bir bir üniversite bölümünde eğitimime devam eden 3. sınıfta okuyan bir kişiyim. Herkesin yapmak istediği meslek haricinde bir de yan hobisi gibi sevdiği başka alanlar veya dallar vardır. Benimde Paramedik veya diğer adıyla ATT ( Acil Tıp Teknisyeni ) olma gibi bir isteğim var. Daha...
  15. Quantum99

Yardım Kırılan gözlük camı nasıl temin edilir?

Güneş gözlüğü evet hocam. E-posta yazacam birazdan. Belki tek olarak satış yaparlar. Ümitliyim :D
  16. Quantum99

Yardım Kırılan gözlük camı nasıl temin edilir?

Arkadaşlar, bir talihsizlik sonucu gözlüğün bir camı kırıldı. Canımdan can gitti gibi oldum zaten. Birkaç gözlükçüye sordum, bana tek cam değişimi yapmadıklarını söylediler. Gözlüğün seri numarasına göre firmadan camların çift olarak sipariş verildiğini belirttiler. Benim gözlüğün seri...
  17. Quantum99

Soru Akbank Sistemine Ne Oldu?

Arkadaşım aradı ve mobil bankacılığa zaten erişim yoktu, ATM'ye gitmiş para çekmeye, para da çekilmiyor diyor. İnternetten bir ürün alacaktı, alışveriş de yapılmıyor. Hesaplarına erişim yokmuş şu an. Müşteri hizmetlerini aramış, 40 dakikadır şarkı çalıyor diyor. Arkadaşlar, tam olarak ne oldu...
  18. Quantum99

Soru 2 Defa Mezuna Kalmak

Sayısal isen bu sene eleyici bir sınav oldu onlar için. EA, Sözel veya Dil öğrencisi isen kesinlikle mezuna kalma.
  19. Quantum99

Yardım Laptopa Termal Macun Uygulaması Için Öneriler

Yorumunuz için teşekkürler. Bu görsel 5 ay öncesine ait. O zaman içini açıp fanı ve ızgaralar üzerinde ki toz topaklarını temizlerken çekmiştim. Cihazın içini açıp işlem yapmaktan çekinmiyorum sorun yok. Sadece ilk kez termal macun yenileyeceğim fikir almak istedim. Teşekkürler :D
  20. Quantum99

Yardım Laptopa Termal Macun Uygulaması Için Öneriler

Aşağıya görselini ekleyeceğim cihazın ve termal macunun. Daha önce cihaza fan temizliği ve soğutma ızgaralarına sıkışan toz topaklarının temizliğini yaptım. (Ayrıcı içinin de tozunu aldım ) fakat şu ana kadar hiç termal macun yenilemesi yapmadım. 2 senesini dolduracak cihaz, ve garantisi...
  21. Quantum99

Öneri 2600 Tl Telefon Tavsiyesi

Hocam zaten, brawl stars tarzı oyunlar oynuyor. PUBG gibi ağır oyunlar ile işi yok. Sosyal medya ve film izleyecek birde.
  22. Quantum99

Öneri 2600 Tl Telefon Tavsiyesi

8. Sınıfa giden kardeşim için alacağız. 2600 TL fiyata göre en iyi cihazlar hangileridir? Tüm önerilere açığım.
  23. Quantum99

Süleyman Soylu Bu Akşam Habertürktv'de

Bu akşam saat 21.00'de Süleyman Soylu, HabertürkTV'de Merdan Yanardağ ve İsmail Saymaz'ın da aralarında bulunduğu ekiple canlı programa çıkıyor. Uzun zamandır görülmemiş bir hareket bu TV programların da. Soylu Yandaş medyadan umduğu etkiyi bulamadı gibi duruyor. İnternette ki paylaşımlara...
  24. Quantum99

Piyasadaki En Uygun Hazır Apu Sistem Hangisidir?

Merhaba, parçaları farklı sitelerden ayarlamaya çalıştım bir şekilde. Ancak sıvı soğutucu bütçemi aşabilir gibi duruyor. Tavsiye de bulunabilirsiniz yine de. Fiyat performans hangisini önerirsiniz.
  25. Quantum99

HDD ihtiyacım yok. Onsuz, 3.607 TL
  26. Quantum99

Piyasa da 2200 veya 3200G'lı Ryzen APU hazır sistemler var. Ofis, belli başlı grafik takip programları ve günlük YouTube- Netflix izlemek için kullanacağım. Piyasada ki parçalarına göre en uygun 2200G'li hazır sistem hangisidir? Tavsiyelerinize göre bir tercih yapacağım.
  27. Quantum99

Thodex

Ceo ülkeden duman olmuş. Hiçbir şekilde firmada yetkili birine ulaşılmıyor. Adamlar sanki sistemi dün kapatıp gitmiş gibiler. 10 milyon dolar vurgun deniliyor. Bir kaynak ise Thodex firmasının son işlem trafiğini gösteriyor. Bünyesinde bulunan tüm doge coinleri sattığı gözükmekte. Kısaca, bir...
  28. Quantum99

Binance Ödeme Yöntemi Değişikliği

Arkadaşalar biliyorsunuz Papara gibi kripto borsalarına para yatırmamıza yarayan aracı firmalara yasak getirildi. Fakat kafamda birkaç soru var. Bu yasaklar ne zaman başlıyor? (Bu ayın 30'undan itibaren diye duydum doğru mudur acaba?) Binance de belli bir miktar birikmişimiz var, bunları hep...
  29. Quantum99

LGS ye Son 2 ay kala kazanılırmı

Sosyal bilimleri seçersen, adı üstünde sosyal bilimler sayısal derslere önem verilmemekte, tıp kazanman hayal olur. Eğer ufak tefek elektronik işleri seviyorsan Meslek liseleri de küçümsenmeyecek derecede iyiler. Fakat hayır ben tıp istiyorum diyorsan Anadolu lisesi bir adım öne geçirir seni...
  30. Quantum99

LGS ye Son 2 ay kala kazanılırmı

Sosyal bilimleri seçerek YKS için kendini geriye atıyorsun zaten sakın böyle bir şey yapma . Kaç puan tutturursun bilemem ama, puanın yeterse Anadolu lisesi tercih etmelisin. Tıp fakültesi istiyorum demişsin, lisede 10. sınıfta alan seçerken sayısal seçmen gerekecek, ayrıca matematiğin iyi...
  31. Quantum99

Lenovo laptop Forza Horizon 4 performansı nasıl olur?

Sorum başlıktaki gibi arkadaşlar. Oyunu almayı düşünüyorum fakat cihazımın performansı nasıl olur emin olamadım. Düşük ayarlarda kasmadan oynatsa yeter. Birçok oyunda güzel FPS alıyorum. Sistem: Windows 10 64 Bit i5 8265U MX 110 2 GB GDDR5 12 GB 2666 MHz RAM 128 GB Samsung NVMe M.2 SSD (İçinde...
  32. Quantum99

Modem aşkı ile yanıp tutuşan Türk Telekom

Edirne'de okuduğum için daire de kalmaktaydım bir arkadaşım ile. Telekom'un fiber altyapısı olduğu için, Telekom'un bir fiber paketine abone olmuş bunun yanında bize fiber destekli bir modem vermişlerdi. Kullanımımız boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ta ki Geçen sene Mart'ta okulların...
  33. Quantum99

Hangi TV tercih edilmeli?

Aklımda şu 2 TV var. İkisini de canlı gördüm. Görüntü kaliteleri arasında muazzam bir fark yok. Ancak yazılım olarak, LG WebOs mu yoksa Samsung Smart TV mi daha iyidir karar veremedim. Neyi tercih etmeliyim...
  34. Quantum99

2.4 ve 5 GHZ bantlarında çalışabilen VDSL modem önerisi

Yeni modeme ihtiyacım var şu an. VDSL altyapısını kullanmaktayız, 2.4 ve 5 GHZ bantlarına sahip modem tavsiyesi lazim. Marka konusunda fazla takıntım yok fakat fiyat performans olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  35. Quantum99

Laptop için termal macun tercihi

Lenovo Ideapad L340 (gaming olmayan versiyon) laptop var. 1.5 senedir sadece fan temizliği yaptım, termal macun yenilemedim şu ana kadar ne işlemcinin ne de ekran kartının. Hissedilir sıcaklık artışları olmaya başladı bende bu yüzden termal macun almaya karar verdim. Fakat daha önce hiç...
  36. Quantum99

Sokağımda Fiber Altyapısı Olmasına Rağmen Türknet Vdsl 35mbit Veriyor

Anladığım daireye kadar fiber çekilmemiş.
  37. Quantum99

Kulak üstü kulaklık önerisi

https://www.hepsiburada.com/jbl-t500-mikrofonlu-kablolu-kulakustu-siyah-kulaklik-p-HBV00000FCKQO Düşünmeden alabilirsin.
  38. Quantum99

Ram hakkında

Amd işlemci var ise 16+16 dual channel performansın devam etmesi için tercih edilmeli. Fakat İntel işlemcin varsa 16+8 de flex şekilde de sıkıntısız çalışacaktır. (8+4 kullanmaktayım)
  39. Quantum99

50.000 TL Aile arabası?

75k civarı bir bütçe olsa daha fazla seçenek içinden tercih ederdik. Fakat ayırdığın bütçeye göre Golf 3 en mantıklısı.
  40. Quantum99

50.000 TL Aile arabası?

Golf 3 ten şaşma derim.
  41. Quantum99

Hangi şehirde yaşıyorsunuz?

İstanbul bajganım
  42. Quantum99

Bilgisayar performansım ciddi şekilde düştü

Hocam cpu hızının 0.78 ghz de çalışması gözüme takıldı. Anlık bir şey mi oldu acaba?
  43. Quantum99

Opera düzgün çalışmıyor

Operayı kapatıyorum arka da hataya düşüp çalışıyor ve fanları coşturuyor. Görev yöneticisinden kapadığım zaman sorun yok. Ayrıca operaya girince siyah ekranda kalıyor orta taraf , normalde eklediğim sayfalar vs oluyordu. Hiçbir sorun yokken durduk yere ne olmuş olabilir. 1615358502 Çok saçma...
  44. Quantum99

1600 TL kasa toplama tavsiyesi

Bu zamana kadar, Apple'dan HP'ye, MSI'dan Lenovo'ya kadar birçok laptop kullandım. Odam geniş olduğu boş alana da ıvır zıvır işler için bir masaüstü kurmaya karar verdim. Ama tüm parçaları tek seferde alamam. Bu yüzden ilk olarak işlemci ve anakart için bütçe ayırdım. Malum ekran kartı piyasası...
  45. Quantum99

Sıfır mı, ikinci el mi?

Ailemize 2. araç olarak fiat egea almaya karar verdik. Ancak 2. el ve sıfır fiyatları kafamı çok karıştırdı. Sıfır ,135 bin TL ye Egea Easy paket, 95hp ,benzinli almak mı daha mantıklı veya... 122 Bin TL ye Full paket 120bin km de , 95hp dizel, 2 parça lokal boyalı Egea almak mı daha mantıklı...
  46. Quantum99

Bu Laptop Alınır Mı?

Gayet güzel. Fakat ne için kullanacağını yazarsan daha güzel yardımcı olur forumdaki arkadaşlar.
  47. Quantum99

Kulaklık Tercihi

https://www.hepsiburada.com/taotronics-soundliberty-53-pro-usb-c-sarj-kilifli-dort-mikrofonlu-ipx8-ter-su-dayanikli-tek-cift-kullanim-bluetooth-kulaklik-30-saat-muzik-siyah-p-hbv000011b9dl...
  48. Quantum99

Ram Voltaj Uyumu

Dediklerinizi dikkate alacağım teşekkürler.
  49. Quantum99

Ram Voltaj Uyumu

Bellek bu. Demeye çalıştığım buydu. Boşta iken sistem hızı düşüyor. Ama oyunda iken tam mhz de çalışıyor. CL değeride çok yanıltıyor benı :( ne alacağıma bi karar veremedim.
  50. Quantum99

Ram Voltaj Uyumu

CL değeri de çok kafamı karıştırdı. Cpu z den baktığım zaman şu an ki ramim bi cl18 bi cl16 da çalışıyor. Samsungun sitesinden aşağıya ram in kaynak dosyasını koydum. Orada hangi cl aralığında çalıştı vs de yazıyor.
  51. Quantum99

Ram Voltaj Uyumu

Laptopum için ram arıyordum. Dün hatta şu ram e tam karar vermiştim ki ( CORSAIR 8GB (1x8GB) Vengeance DDR4 2666MHz CL18 Single Notebook Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ) . Benim şu laptopumda olan ram ile voltaj değerlerinin aynı olmadığını...
  52. Quantum99

Lenovo Laptop Ram Takma

Soldered (lehimli) yani anakarta entegre ram bulunmakta şu an. 1 adette boş solot. Müşteri hizmetleri entegre remin universal olduğunu mhz ve voltajı aynı olan istediğim ram i takabileceğimi belirtti. 1614626709 Lakin ilk kez laptop açacağım tereddütüm bundaydı :D
  53. Quantum99

Lenovo Laptop Ram Takma

Görselini eklediğim Lenovo laptop um var. Ürünün link ini aşağıya koyuyorum. 4gb ram e sahip olduğu için ekstra 8gb ram aldım ekleyeceğim. Aldığım ram i de ekledim aşağıya. Fakat ilk kez laptop kasası açacam. Bilgisayarcıya götürecektim adam getir 40 liraya hallederim diyor utanmadan. Kendi...
  54. Quantum99

Ram tercihi

Aşağıya linkini koyacağım ram i alacam. Mağazadan gidip alacaktım fakat Vatan da fiyatının bir tık yüksek olduğunu gördüm. Başka sitelere bakmaya başladım fakat güvenli bir satıcı göremedim. Sizin alışveriş yaptığınız bir yer var mı? veya Vatandan direk alsam mı...
  55. Quantum99

batarya nasıl kapatılır

Kapanmaz maalesef. Batarya içeriden sokete bağlı. Onu sökmeden gücü kesmez.
  56. Quantum99

Ram tercihi

Lenovo Laptopta 4 gb lehimli (anakarta entegre) ram bulunmakta. 1 adette boş ram soketi bulunuyor. Görselleri ekledim bulunan ram in özelliklerini. Fakat aklıma şöyle bir soru takıldı. 4 gb ın yanına bir 4 daha mı almalıyım 4+4 veya 8 gb ram alıp 12 gb (4+8) ram yapsam daha mı iyi olur. İ5 8265U...
  57. Quantum99

400-650tl arasi bluetooth kulaklık onerisi

Kulağımda Jbl 500bt ile yazıyorum bu yorumu. Valla piyasa çok karışık ankerciler var taotronics tayfa yeni çıktı. Benim gibi eskiden gelen jbl 500 bt kullananlar. Bass seviyorsan Direk Anker Q10 , bass olsun ama tizde olsun dersen jbl derim.
  58. Quantum99

2021 yılında 2.500₺ bütçe ile sistem toplama rehberi (2021-V1)

Kenarda duran bir kaç bin tl param vardı. İyi oldu bu yazıyı görmem :D ıvır zıvır işler için bu kasa fena değil gibi. 1614438879 PSU markası ve modeli hakkında pek bilgim yok. C4 değildir umarım.
  59. Quantum99

3000 ile 4000 TL arası telefon önerisi ?

Wow senden duydum bu olayı :D yani sorun olacağını sanmıyorum o konuda. Yazılım güncellemelerini alıyor.
  60. Quantum99

Sadece mağzadan alma şansınız varsa maalesef öyle bir durum var. Pil süresinin çok iyi olduğunu belirtiyor. Bende de amcası A51 , gayet iyiler diyebilirim sana.
  61. Quantum99

m51 satılmıyor mu? Kuzenimin telefonu 1 ay önce aldı :D 1614437805 Az daha çıkabilirsen düşünmeden SE alabilirsin.
  62. Quantum99

Ekran kartı güncelledikten sonra PUBG FPS düşmesi

Nvidia denetim masasına girdikten sonra. Solda physx yapılandırması ve 3d ayarların yönetilmesi var. Phsyx işlemcisi seçiminde altında ki kutucuğu nvidia ekran kartın olarak seç. 3d ayarlarında ise , otomatik seç kısmına tıkla ve yüksek performanlsı nvdia işlemcisini seç.
  63. Quantum99

Eminim , bende öyle kullanmaktayım. Otomatiğe alınca chrome veya opera tarayıcılarında gezerken arada ufak takılmalar oluyordu. Daha son bu yöntemi söylemişlerdi forumda. Bende otomatikten Nvidia gpu yu seçtim tüm uygulamalar için. Gerçekten fark etti. Sadece pilde kullanım süresini kısaltıyor...
  64. Quantum99

Hayır bir sıkıntı olmaz.
  65. Quantum99

Nvidia denetim masasına girip. Ekran kartı tercihini otomatikten , yüksek performanslı nvidia ekran kartı olarak değiştirirsen , pc uygulamalarda intelin uhd grafik birimini değil, her zaman Nvidia ekran kartını kullanır. Fakat pil süresinde azalma oluyor kablosuz kullanmak istediğin zaman...
  66. Quantum99

Günlük kullanım için kulak üstü kulaklık tavsiyesi

Bu aralar youtube da sıkça karşıma çıkan Taotronics markası da dikkatimi çekti. Ancak yakın çevremde deneyimleyen kimse olmadığı için bilemedim. Sizce nasıldır?
  67. Quantum99

Günlük kullanım için kulak üstü kulaklık tavsiyesi

Elimde şu an JBL 500bt modeli var. Çok istediği için bir tanıdığıma vereceğim. Kendime müzik dinlemek , film izlemek , iş e giderken yolda beni sesi üzmeyecek başka bir kulaklık almaya karar verdim. JBL dışında , Blutooth kafa üstü kulaklık önerilerinizi bekliyorum. ( Bütçe 450-550 maks )
  68. Quantum99

Geceye Bir Şarkı Bırak

Efsaneyi koydum şuraya
  69. Quantum99

Outlook hesabı parola sıfırlama sorunu

Outlook hesabımın şifresini bir kağıda yazmıştım fakat bulamadım. Şimdide hesaba girmem gerekiyor. Fakat parolamı unuttum dedikten sonra , bana doldurmam için bir forum ekranı çıkardı istediği bilgiler doğum tarihinden , yaşadığım yere ve isime kadar doğru fakat kabul etmiyor. Outlook parolasını...
  70. Quantum99

Uçak bileti iptali

10 gün sonra olacak Fransa uçuşu iptal edildiği için Babamın bileti iptal edildi. Firmanın ismini vermek istemiyorum. Fakat para iadesi olmayacak denildi. Bu nasıl olur anlayamadım. Bileti iptal eden firma , biz değiliz ki. İnternette biraz araştırdığım zaman firmaların iptalinde ya bilet başka...
  71. Quantum99

Telekom Modem vs Keenetic Omni

Resimde gördüğünüz Telekomun klasik bir modemi var. Vdsl2 altyapısını kullanmaktayım. Maalesef artık ihtiyaç karşılayamıyor. 3 laptop 2 telefon 1 android tv bağlanıyor. Hız düşüşü olması normal ancak Wifi den atmalar kopmalar anlık olarak cihazlara internet göndermemeye başladı. aşağıya linkini...
  72. Quantum99

Lenovo Bios Update

Uydum Efı Shell e bastım update yazısına :D
  73. Quantum99

Lenovo Bios Update

Lenovo İdeapad Creator 5 laptopum var. Aşağıya linki ni koydum. i7 10750H , 1650ti 4gb , 16gb ram , 512gb M2 ssd bulunmakta cihazda. Ekranda bios update bildirimi çıkıyor. Laptop 1 aylık henüz. Bazı kaynaklarda baktığım zaman herhangi bir sorununuz yoksa bios update yapmanın gerek...
  74. Quantum99

VDSL 2 Modem değiştiriyorum.

Tv , laptop , telefonlar da çok sık kopmalar oluyor cihaz fark etmiyor. Sinir bozucu hal almaya başladı. Başka internette de deneyip ona göre hareket ederim o zaman. Teşekkürler.
  75. Quantum99

VDSL 2 Modem değiştiriyorum.

Evimde Türk Telekom internet kullanmaktayım.'' İlginç '' bir şekilde 2 senedir hiçbir problem yaşamadım. Tek problem modem , bu aralar sıkça wifi kopmaları yaşamaya başladım tüm cihazlarda. Bende değiştirmeye karar verdim. 30 Mbps Donwload , 3 - 4 mbps civarı upload ım var. Bu hızları...
  76. Quantum99

Raspberry Pi için görüntü kablosu tercihi

Raspberry pi 4 üm geldi. Yanında adaptör ve soğutma demirlerini almıştım. Fakat görüntüyü aktarmak için kablo henüz almadım. Mini hdmi dan hdmi kabloya ihtiyaç var diyorlar. Bende 2 ucu da hdmi olan bir kablom var. Acaba kablo almak yerine ucuna dönüştürücü alsam nasıl olur ? Önerdiğiniz bir...
  77. Quantum99

Bu Laptop Alınır mı?

Gayet güzelmiş aslında özellik olarak. Acaba batarya performansı nasıldır. 2-3 saat götürür mü?
  78. Quantum99

Bu Laptop Alınır mı?

Günlük işleri çıkaracak ve kafam estiği zaman çok yüksek grafikte değil normal grafiklerde oyunları oynatacak.'' Taşınabilir odaklı '' bir laptop arıyorum. Mümkünse harici ekran kartı olsun. Ağır olmaması da tercih edilir. ( Monster önermeyin lütfen ) Bütçe Maks. 8000 - 8200 TL Şunu önerilmişti...
  79. Quantum99

Ram Yükseltme

Açıp baktım. Gömülü ram var. Ayrıca 1 adet boş soketim bulunmakta.
  80. Quantum99

Raspberry Pi a , işletim sistemi kurma hakkında bilgi

amacım şöyle işletim sistemi kurup, evde boşta durun bi tv ye, hdmi a ile bağlayıp kullanma fikrim var. Bu arada bilgi için teşekkürler.
  81. Quantum99

Raspberry Pi a , işletim sistemi kurma hakkında bilgi

Pi 4 2gb ddr4 ramli versiyonunu satın aldım. Elime ulaşınca Linux kurmak istiyorum sizce nasıl olur. Veya nasıl kurabilirim bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
  82. Quantum99

Acer mi Lenovo mı

Ryzen 7 var üstad. Vega 10 Gpu var. Kesinlikle Lenovo derdim
  83. Quantum99

Ram Yükseltme

Şu an Laptop da 4gb ddr4 SDramvar , Samsung yongalara sahip . Soldered ( lehimli ram diye geçiyor) var. Ayrıca ben lenovo destekten seri numarasını doğrulatarak bilgi aldım. Görselleri ekleyeceğim aşağıya Ram ile ilgili bilgileri. Lenovo bana 4gb lehimli ram bulunduğunu ayrıca hemen onun yanında...
  84. Quantum99

Raspberry Pi ile neler yapabilirim?

Fiyat farkına değiyorsa onu tercih ederim.
  85. Quantum99

Raspberry Pi ile neler yapabilirim?

Soru başlıkta belli. Bu cihaza merakım vardı uzun zamandır. Almaya karar verdim. Pi 4 , 2 Gb ram li versiyonunu almaya karar verdim. Neler yapabilirim , bir ekrana veya tv ye bağlamak mümkün mü ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Raspberry Pi 4 2GB Fiyat | SAMM Market Almayı düşündüğüm model bu.
  86. Quantum99

"akılsız" televizyonu akıllı yapma.

Farklı bir fikir fakat eğlenceli bir kullanım sunabilir 1610899234 Maalesef performans olarak en düşük Mi Stick.
  87. Quantum99

"akılsız" televizyonu akıllı yapma.

Xiaomi TV Stick 360 lira bandında tercih edebilirsin. 1610899133 Veya dersen biraz daha ekstrası olsun Xiaomi Box S 4K Bakabilirsin 500 lira bandında.
  88. Quantum99

Laptop dondu

Son çare lenovoyu ararsın muhattap bulursun orada kendine. Umarım düzelir.
  89. Quantum99

Laptop dondu

Yani Net bir şey diyemeyiz şu anlık. Anakart da kısa devre olduğu sırada belki başka parçayı da tetikledi besleme problemleri vs de olabiliyor. Tekrar eline ulaşmasını bekle.
  90. Quantum99

12k ya monster tulpar ın rtx 2070 li modelini düşünüyorum. Fakat internetten sürekli bozuk geldi, çok ısınıyor, sağlam değil diyorlar

12k ya alınabilecek özellik bakımından iyi bir pc monster. Fakat kalite konusu herkes için farklıdır. Kimi memnun kimi memnun değil , pişman. Bu işin ortası yok Monster da . Arkadaşa tavsiye verelim sadece kendisi seçsin içinden.
  91. Quantum99

Laptop dondu

i5-8265U 8 GB 256 GB SSD MX110 2gb. Özellikleri bu ise günlük işler için gayet yeterli bir laptop. (Farklı konfigürasyonlar çıkıyor o yüzden yazdım bunu ) Pc in çöp olmaz merak etme. MediaMarktan almışşsın ayrıca daha garantisi var. Bildiğim kadarıyla lenovo da sıkıntıyı çözemez ise parça...
  92. Quantum99

12k ya monster tulpar ın rtx 2070 li modelini düşünüyorum. Fakat internetten sürekli bozuk geldi, çok ısınıyor, sağlam değil diyorlar

Dell elbette alınır. Bu monster sevdası nedir anlamadım bir türlü bende . Dell G315 var bende de.
  93. Quantum99

csgo düşük fps sorunu

Fps kilidinin açık olma ihtimali olabilir. Oyun içi komut veya steam de oyun başlangıç komutlarıyla uğraştın mı hiç ?
  94. Quantum99

Laptop dondu

Nereden aldın acaba.
  95. Quantum99

Laptop dondu

Laptop modelini yazar mısın ? Çöp olma konusu için daha erken.
  96. Quantum99

Nedir bu Coil Whine ?

Elimde iki adet lenovo laptop var birinde mx110 diğerinde mx330 ekran kartı var 2 gb ikiside. Özellikle pc yüke bindiğinde bir cızırtı , sinek vızıltısı mı desem yoksa bilemiyorum. Boşta iken de az miktarda olsa da bu cızırtı olmakta. Nvidia mobil ekran kartlarında çok sık yaşanan bir durum...
  97. Quantum99

Wifi ye bağlanma problemi

Maalesef aynı problem devam ediyor.
  98. Quantum99

Wifi ye bağlanma problemi

Türk Telekomun vermiş olduğu Tp-link vdsl modeme sahibim. Problemim çok ilginç. Laptop u Wifi ye bağlayınca Bağlı,İnternet yok yazısı yazıyor. Fakat Telefon veya Televizyon sıkıntısız bağlanıyor Wifi ye. Daha sonra komşunun interneti ile ve telefonun mobil verisini paylaşarak wifi ye bağlanmayı...
  99. Quantum99

Bütçeye Göre Laptop Tavsiyeleri / Tercihleri

Harici ekran kartı olması daha iyi olur benim için. Çok kapsamlı oyunlar değil cs.go , valorant , euro truck gibi
  100. Quantum99

Oyun performansı sizce nasıl olur

Witcher 3 , Gta 4 te zorlarsın pc yi (Gta4 zaten optimizasyon sorunlu) . Diğerlerini düşük ayarlarda oynatır.
  101. Quantum99

Vatan Bilgisayar Laptop Ram yükseltirmi?

Ram i , Vatan dan alırsan bedavaya yapıyorlar işlemi.
  102. Quantum99

Bütçeye Göre Laptop Tavsiyeleri / Tercihleri

8000-8500 TL Bandın da , arada kafam esince oyun açtırabilecek bir laptop arıyorum. Çok kalın ve hantal olmaması tercihim. ( Monster Önermeyin Lütfen )
  103. Quantum99

Hangi İşlemcili Laptop Tercih Edilmeli ?

Arkadaşlar 3 laptop arasında seçim yapacam. Fakat işlemcileri hariç geri kalan özellikleri neredeyse aynı. Aşağıya işlemcileri belirttim hangisi tercih edilmeli. Amd Ryzen 7 3700U Intel Core İ5 1035G1 Intel Core İ5 10210U
  104. Quantum99

Laptop seçimi üç model arasında hangisi

https://www.vatanbilgisayar.com/huawei-matebook-d-15-amd-ryzen-7-3700u-2-1ghz-8gb-512gb-ssd-15-6-amd-w10.html https://www.vatanbilgisayar.com/dell-vostro-14-5401-core-i5-1035g1-1-0ghz-8gb-ram-256gb-ssd-14-mx330-2gb-w10pro.html...
  105. Quantum99

Maclerde Steam oyunlarının Çoğu Desteklenmiyor Nasıl İndirebilirim.

Net bir şey diyemem ama Launcher lar var diye biliyorum biraz internette araştırman lazım. Onlarda da yeterli performansı veremiyor ama haberin olsun.
  106. Quantum99

Papara android uygulaması Google play den kaldırıldı

Kullanmadım ama, Hesabında para varsa ister harca ister harcama 2 tl her ay kesiliyor. Saçma bir politika.
  107. Quantum99

Çok dikkatimi çekti Şikayet var sayfasında da çokça şikayet var. Özellikle para iadeleri ile ilgili.
  108. Quantum99

Papara an itibari ile PlayStore dan kaldırıldı. Kullanıcıların belli kısmının ise hesaplarına giriş yapamadığı ve bakiyelerini görüntüleyemediği söylendi. Sizce ne oluyor. Daha önce de Papara ile ilgili çok fazla suç duyurusu olmuştu.
  109. Quantum99

Aldigim laptop bu sizce oyun perfonmansi olarak nasil

Oyuna göre fps i değişir fakat gayet yeterli. Keşke 10. nesil işlemcili varsa ondan seçseydin. Ha bide oyun için 256 gb yeterli değil ileride takviye yaparsın.
  110. Quantum99

400 tl kulaklık onerisi

İstediğin özellikleri yazar mısın ? Kulak üstü mü olsun falan.
  111. Quantum99

Almaya değer mi ?

Cihazlarda karar veremiyorum bir türlü. 9k ya kadar önerebileceğiniz hangi laptoplar var ? Şarj konusunda da biraz iyi olursa güzel olur.
  112. Quantum99

Almaya değer mi ?

Merhabalar. Huawei Matebook 14 2020 / Amd Ryzen 5 4600H / 16gb ram + 512gb ssd . Bu cihaz kafama takıldı fazla oyunlarla işim yok. Ancak yinede valorant cs go gibi oyunları düşük ayarlarda açması kafi. 8600 lira olarak satışta sitesinde. Tercih edilebilir mi ? Yorumlarınız nedir.
  113. Quantum99

Lenovo laptopum şarj aleti takılınca kısa sürede kapanıyor

Adaptör kaynaklı gibi duruyor anlattığına göre. İçinde transistör arızası vs olabilir. Adaptörsüz kullanımı nasıl ?
  114. Quantum99

Laptop açılmıyor

Arkadaşında dediği gibi ekran gelmediği durumlarda yapılabilecekler az. Ama yinede bir ümit belki yardımcı olabiliriz.
  115. Quantum99

Laptop açılmıyor

Ekran hiç gelmiyor yani. Model numarasını yazabilir misin acaba ?
  116. Quantum99

Fiyat Performans Laptop Tavsiyeleri ?

Herkese merhabalar. Dün lenovo laptopum pert e çıktı maalesef. Bu zamanda çok acil bir laptopa ihtiyacım var. Kesenin Ağzını açtım ve 8000 veya 8500 ( biraz daha üstüne çıkabilir) TL civarında bütçe belirledim. İş ve oyun için üzmeyecek bir cihaz lazim. Oynadığım oyunlar (Rainbox Six , Valorant...
  117. Quantum99

Siyah Ekran

Denedim ve herhangi bir sonuç alamadım.
  118. Quantum99

Siyah Ekran

Yapmamı tavsiye edeceğiniz bir şey var mı acaba arkası bölüm bölüm açıldığı için içine kolay şekilde ulaşabilmekteyim. 1606405235 7.5 senelik laptop :d
  119. Quantum99

Siyah Ekran

Merhabalar. Hp Pavilion Dv6-1340et model numarasına sahip laptopum yaklaşık 1 saat önce siyah ekrana düştü. Video ekledim aşağıya. Laptopu kapatıp açıyorum ancak hiçbir şey çalışmıyor. Ne bıos ne hp de (esc) tuşuna basarak kurtarma moduna giriş. Açılışta hiçbir logo çıkmadan siyah ekrana...
  120. Quantum99

1700₺'ye telefon önerisi

https://www.hepsiburada.com/huawei-y7-2019-64-gb-ithalatci-garantili-p-HBV000011A3LH?magaza=Ucuzcep 2000 tl ye zorlar çıkarırım dersen bütçeni https://www.hepsiburada.com/oppo-realme-5i-64-gb-realme-turkiye-garantili-p-HBV00000QHGWX?magaza=Hepsiburada
  121. Quantum99

Bunla(i3 9100 ve Uhd630) cs go oynanır mı?

Öncelikle amd apu almanı tavsiye ederim ( ekran kartı kısa sürede almayacaksan ) . İntel ile işin zor olur. 8gb ram yapmanı tavsiye ediyorum. Soruna gelince cs go açar fakat stabil ne kadar fps verir bilemem.
  122. Quantum99

macbookair teardown kaldırırmı

Hangi air özelliklerini paylaşır mısın ?
  123. Quantum99

Ram Kullanımı Sorunu...

Tekrar merhabalar. Bi süre takip ettim kullanımı. Hangi uygulamalara girince ne oluyor vs diye. Prime Video ya tarayıcıdan girip ( Opera ) yaklaşık 2 bölüm dizi izledikten sonra pencere yöneticisinin ciddi miktarda ram tükettiğini gördüm. Aşağıya görselleri eklıyorum. 1 dakika ara ile alınmış 2...
  124. Quantum99

Ram Kullanımı Sorunu...

Acil bir ram daha ekleyip yükseltmem gerekiyor. 4 gb yetersiz kalıyor artık maalesef.
  125. Quantum99

Ram Kullanımı Sorunu...

1 gb tı görünce dedim ne oluyor. Bir an telaş yaptım :D
  126. Quantum99

Ram Kullanımı Sorunu...

Merhabalar. Operadan klasik bir şekilde bir dizi platformundan dizi izliyordum. Daha sonra dizinin bitmesine az kaldığı için arkadan spotify açtım. Aklıma nasıl estiyse görev yöneticisine girdim. Masaüstü pencere yöneticisi girdiğimden tam 1 gb ram kullanıyordu. Sonra 10 saniye içinde falan...
  127. Quantum99

Max 350tl oyuncu kullaklığı

Hepsiburada gibi sitelerden alma şansın yok mu acaba. Mağazalarda 50 60 lira daha pahalı oluyorlar
  128. Quantum99

Ne Tercih Edilmeli ?

İyi akşamlar herkese. Laptopum da Şu an 4gb tek slot ram var. Yanına 8gb ram ekleme kararı aldım. Aşağıya görselleri eklediğim Ram e sahibim. Hangi ramler den almalıyım acaba. Ayrıca Seri numarasını aratınca 2666 mhz olarak görünmekte internette bu beni şaşırttı. 2400 mhz ram mi almalıyım yoksa...
  129. Quantum99

Oyunum eskiden kasmıyoken kasmaya başladı

Malware Bytes indir tarama yap. İnternet kaynaklı virüs olabilir.
  130. Quantum99

i7 10. nesil işlemci en fazla1.30 GHz çalışıyor

Bıos ile ilgili bir sıkıntı olabilir veya anakart. Fazla bilgim yok bu konuda maalesef 1605465028 Cpu-z kurup atar mısın ?
  131. Quantum99

CS:GO Kaldırırmı ?

Gt 1030 amazonda 703 liraya var. 450+ Lira bandında olduğu zamanları hatırlıyorum :d . https://www.cimri.com/ekran-kartlari/en-ucuz-gigabyte-gv-n1030oc-2gi-gt-1030-2gb-64bit-gddr5-ekran-karti-fiyatlari,47159070
  132. Quantum99

PC Topladım performansı nasıl olur?

16 gb ram alman apu sistem için çok iyi olmuş. Ancak ilerleyen zamanda ssd in yetmeyebilir. Takviye yaparsın. Sistem genel olarak güzel Hayırlı Olsun
  133. Quantum99

İmkanı varsa kesinlikle almasını bende tavsiye ediyorum. Özellikle ekran kartı.
  134. Quantum99

Bilgisayar her açılışta mavi ekran

Kesinlikle yaşamazsın. Bende Home kullanıyorum daha yalın Pro ya göre. Pc ye yük yapmaz ayrıca.
  135. Quantum99

Sana daha net ve doğru cevap verebilmem için cpu-z programını kurup resimlerini atar mısın ?
  136. Quantum99

Bilgisayar her açılışta mavi ekran

Çok şanslısın. Ram problemi olunca genelde hataya düşer pc. Ancak sende Windows ile alakalı bir sıkıntı var. İşlemci çekirdek okumza dizini hatası vermiş. Hatayı arattığım zaman Microsoftun kendine ait bir dosyası olduğunu gördüm. Yeniden temiz bir Windows kurmalısın. 1605438254 Sana tavsiyem...
  137. Quantum99

İphone icloud şifresi hatırlamıyorum

Fatura ile iletişime geçersen anında sana yeni şifre veriyorlar. Başka türlü telefon gg
  138. Quantum99

1 gb Harici bir ekran kartı olsa düşük ayarlarda oynatırdı. Ancak şu an zor takılma yapar sürekli. Zevk alamazsın.
  139. Quantum99

Depolamanın dolması bataryaya etki edermi

Gelişmiş ayarlardan arka plan işlemlerini kısıtlarsan düzelir. Fazla uygulama var. Arka planda senkronizasyon vs bataryayı emer :D
  140. Quantum99

Huawei P30 Pro mu iPhone 11 mi?

Tek diyeceğim elindeki bütçeyi 2. ele harcama yukarıda arkadaşlar güzel yorum yapmışlar.
  141. Quantum99

Pc tavsiyesi.

Ram senin tercihine kalıyor zaten. 16 alabilirsen güzel olur apu için. 8 yeter dersen sana kalmış ne iş yapacağına bağlı.
  142. Quantum99

Pc tavsiyesi.

AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.4GHz - 3.6GHz 16MB 65W 12nm İşlemci İşlemci olarak intel diyorsun ancak 9. nesil altı alman iyi olmaz. Bence bu seni içindeki apu grafik birimi ile rahat götürür.
  143. Quantum99

100 metreden wifi ağına bağlanma

Rastgele bir güçlendirici elbette olmaz arkadaşın interneti ne ve modem markası.
  144. Quantum99

Pc tavsiyesi.

Ekran kartın var mı ?
  145. Quantum99

Kablo işi zor olur arkadaş için. 100 metre az mesafe değil. Ayrıca kabloyu güzelce saklaması da gerekiyor. Güçlendirici daha pratik olur.
  146. Quantum99

Anteni olan geniş kapsamlı modem lazım. 1605379085 Kime bağlanıyorsan sor veya şu an kullandığı modemin altında ki özellikleri söylesin buraya resim atarsan veya özellikleri yazarsan sana yardımcı olurum.
  147. Quantum99

Steam guard kayıp veya geçersiz oturum bilgisi

Aslında Steam desteğe e posta atmanı tavsiye ediyorum. Sana geri dönüş yaparlar pazartesi günü. Yanlış bir şey yapma durumunda hesabın askıya alınabilir. Steam Guard şakaya gelmez. Başı yanan çok insan var. 1605364700 Steam guardı kapatıp sana yeni bir şifre gönderiyorlar. Kullanıcı adın aynı...
  148. Quantum99

Steam guard kayıp veya geçersiz oturum bilgisi

Steam guard işi sıkıntı. Anladığım kadarıyla Steam guard ı kapatmadan uygulamayı kaldırmış olmalısın. Uyarı verıyor hatta kapatınca 15 gün veya 30 gün boyunca herhangi bir alışveriş yapamazsınız diye.
  149. Quantum99

350TL Mekanik Güzel RGB'li klavye önerisi.

Hay hay
  150. Quantum99

Malzeme kalitesi konusunda doğru diyorsun. Teknoloji kanalları çok abarttı Gamepower ı.
  151. Quantum99

https://www.trendyol.com/philips/spk8614-gokkusagi-aydinlatmali-mekanik-klavye-turkce-gaming-klavye-profesyonel-klavye-p-34745630 Bunuda bir gözden geçir manyetik bilek desteği falan kaliteli. Saber gerçekten renk pavyonu alınabilir fakat tuş kalitesi nasıldır acaba. 1605354576...
  152. Quantum99

500 TL Kablosuz Müzik Kulaklığı Önerisi

https://www.epey.com/kulaklik/bluedio-t7-plus.html İddialı bir ürün 57mm sürücüler fiyatıda güzel ayrıca. Ben bile beğendim :D 1605354117 Amazonda 359 lira
  153. Quantum99

Blu bakmalıyım ama senin fiyata zor mekanik klavye. Gereksiz bi yükseliş var.
  154. Quantum99

jbl 700bt 530 lira 500 veremem dersen biraz daha bakayım.
  155. Quantum99

https://www.akakce.com/klavye/en-ucuz-logitech-g213-prodigy-920-008094-kablolu-oyuncu-klavyesi-fiyati,8758754.html İndirime girmiş buradan bakabilirsin 1605353620 Akakçede birkaç farklı çeşit daha var ama Logitech G213 Prodigy üzmez.
  156. Quantum99

Üstad adam kafa üstü istiyor.
  157. Quantum99

Profesyonel müzik kulaklıkları yapan bir firmanın kulaklıkalrı dikkatimi çekiyor link aşağıda. https://www.epey.com/kulaklik/audio-technica-ath-anc500bt.html 1605353283 Veya bu https://www.epey.com/kulaklik/jbl-tune-700bt.html
  158. Quantum99

Max 50 TL Kulaküstü Kulaklık Önerisi

Çok teşekkürler. Sizin gibi anlayışlı insan kalmadı neredeyse.
  159. Quantum99

https://www.hepsiburada.com/jbl-t600btnc-mikrofonlu-aktif-gurultu-onleyici-kulakustu-mavi-kulaklik-p-HBV00000BFTHV Benimde kullandığım sevdiğim bir kulaklık. Jbl demek bass demek zaten. Bütçenden biraz fazla...
  160. Quantum99

Güzel gerçekten Hareket simetrisi hoşuma gitti. Mimarlık okuyunca cezbediyor. Kusura bakma istersen kaldırabilirim. Fakat sende değil başkasında görmüştüm. :)
  161. Quantum99

100-150 tl kulaklık önerisi

jbl den vazgeçmek vazgeçmek zordur ya. Jbl 500bt kullanıyorum bana parasını verselerde değiştirmem. Fakat kablosuz arıyorsan Xiaomi earbuds dışında: https://www.trendyol.com/qcy/bluetooth-v5-0-siyah-kulaklik-p-33683585?boutiqueId=536072&merchantId=113666 Şunu önerebilirim.
  162. Quantum99

https://www.trendyol.com/syrox/kulakustu-mikrofonlu-aux-kablolu-kulaklik-p-32375229?boutiqueId=316800&merchantId=108700 Bütçen çok sıkıntı yaratıyor. Özellikle oyun demişsin. Bu işini görebilir.
  163. Quantum99

Kulaklık 225-300tl Arası

Hem oyunlarda hemde laptopta günlük kullanım için rahat, komforlu ve oyunlarda üzmeyecek bir kafaüstü kulaklık tavsiyeleri.
  164. Quantum99

Oyuncu Kulaklığı Tavsiye

İyi Akşamlar herkese. Bir adet oyuncu kulaklığı almaya karar verdim. Rainbow Six Eige , Valorant , Fortnite , Gta5 Sıkça oynadığım oyunlar. Ayrıca alacağım kulaklığı bilgisayardaki başka işlerimle uğraşmak için kullanmak istiyorum. Uzaktan Eğitim mağlum Üni 3. Sınıfım. Rahat, Komforlu ve beni...
  165. Quantum99

max 110 tl klavye

Seri numarası farkı benim attığım 8274 :D Arkadaş aldı ayrıca elleme ve kullanma fırsatım oldu bu fiyata daha iyisini bulman zor.
  166. Quantum99

max 110 tl klavye

https://www.hepsiburada.com/philips-spk8274-siyah-usb-q-multimedia-klavye-p-HBV00000TOMME Fena değil bence ama 100 lira değil :( 1605200758 https://www.akakce.com/klavye/en-ucuz-philips-spk8274-kablolu-oyuncu-klavyesi-fiyati,614300623.html Trendyol da daha uygun 128 tl
  167. Quantum99

Laptopuma RAM tavsiyesi

Resimlerde görüldüğü gibi tek slot 4gb ddr4 ram var laptopum da ve yetersiz geliyor. Bunun yanına 8 veya 16 gb ram önerileriniz nelerdir. Ayrıca Ram in seri numarasını aratınca nedense sitelerde 2666mhz çıkıyor bu şaşırttı beni biraz. Yardımcı olursanız sevinirim.
  168. Quantum99

Valorant Düşük FPS

Ben yüksek ayarlarda oynamıyorum. Sadece kaplama kalitesi yüksekte geri kalan hepsi normal. Fazla dikkat etmedim ama 95 85 arası takılıyor bende. 1605184149 Dediğine göre ani düşüş yaşanıyor. Pil i Yüksek performans moduna al. Ayrıca nvidia denetim masasından ekran kartını performans olarak ayarla.
  169. Quantum99

Valorant Düşük FPS

Modeli nedir acaba. Ayrıca oyunu hangi grafik ayarlarında oynuyorsun. Ekran kartı sürücün güncel mi ? Benim laptop ile aynı özelliklere sahipsin galiba Lenovo Ideapad L340 Gaming olmayan versiyon. 8gb ram- i5 8265u- mx110 ekran kartı - 128 gb ssd- 1tb harddisk benimde
  170. Quantum99

Valorant Düşük FPS

Görev Yöneticisinden arka plandaki uygulamaları takip etmeni tavsiye ederim. Ayrıca yine görev yöneticisinden başlangıç kısmına girip hangi programlar aktif durumda bir bak. Pc modeli ve markası nedir ayrıca ?
  171. Quantum99

Hangi Marka Ram Tercih Edilmeli ?

Laptopuma 8gb ram takviyesi yapmaya karar verdim. Ancak 2400 mhz hızında hangi 8 gb ram i alsam karar veremiyorum. Şu an içinde 4gb 2400mhz Samsung Ram var bir slotunda. 2. Slota 8gb ram takmayı düşünüyorum hangisi sizce. ( Lenovo İdeapad L340-15IWL )...
  172. Quantum99

Ram uyumluluk

Yukarıda ki bilgilere göre peki bana 8 veya 16 gb ram ler önerebilir misiniz. ( Laptop ddr4 )
  173. Quantum99

Ram uyumluluk

Merhabalar laptopum da 4gb ( M471A5244CB0-CTD ) seri numaralı 2400 mhz hızda çalışan ram var. Ancak ürün kodunu arattığım zaman ram in 2666 mhz hıza sahip olduğu ortaya çıkıyor tüm sitelerde. Bu beni biraz şaşırttı. Ayrıca 4gb ram maalesef yeterli gelmıyor 8gb hatta 16 gb a çıkarmak istiyorum...
  174. Quantum99

Laptop Ram Yükseltme

Fikir veren herkese teşekkürler en kısa sürede ram alacam.
  175. Quantum99

Laptop Ram Yükseltme

Anladım. Onboard 4 benimde yüksek ihtimalle. 8 takmam yeterli olacaktır. Ayrıca daha garantisi bitmedi ram takmam sgaranti için sıkıntı oluşturur mu acaba. Çoğu yerde başka parçaya zarar vermediğiniz sürece firmalar garanti dışında bırakmaz diyor. Vatan bilgisayardan almıştım laptopu ayrıca.
  176. Quantum99

Laptop Ram Yükseltme

Lenovonun sitesinde oturum açtım ve laptopun seri numarasını girdim. Bana laptopun tüm parçalarının görsellerinin yüklendiği bi klasöre yönlendirdi. Ram ler galiba anakarta monte edilmiş versiyon olabilir. Çünkü resimlerde ssd den harddisk e en ufak parça resimlenmiş. Ancak ram için resimler...
  177. Quantum99

Laptop Ram Yükseltme

Herkese iyi günler. Aşağıda resimlerini eklemiş olduğum Lenovo laptopum vardır. Maalesef tek slot 4 GB RAM'e sahip. Bunu yükseltme kararı aldım. Ancak hangı RAM'ler ile uyumludur hangi frekans olur? Bilgi verirseniz sevinirim ona göre tercihler yapacağım. ( Lenovo Ideapad L340 -15ıwl ) ( CpuZ...