Arama sonuçlarınız

1. ahmoloji

Soru Zoom'da Kablosuz Kulaklık Ile Dersten Kopma Sorunu

Merhabalar. Taotronics Soundliberty 53 Pro kablosuz kulaklığını kullanıyorum. Kulaklık her yönden iyi bir kulaklık ama Zoom'da derse bağlanırken sorun yaşıyorum. Program donuyor veya kulaklıkta kopma sorunu yaşanıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sadece bilgisayarla girince oluyor telefonla...
  2. ahmoloji

Instagram Telif Hakkı

Merhabalar, Instagram'da bir arşiv hesabı tarzı bir şey açmak istiyorum. Çok eskiden çekilen görüntüleri videoları vs paylaşmak istiyorum. Tabi bunu yapabilmek için mecburen internetten bulmam lazım ve telif hakkı konusunda herhangi bir sorun yaşar mıyım?
  3. ahmoloji

Discord Bot Otomatik Tepki

Bir tane Discord botu yapıyorum Javascript ile ama botun attığı embedli bir mesaja otomatik tepki eklemesini istiyorum nasıl yapabilirim?
  4. ahmoloji

YouTube'da Telif Hakları

Bilmiyorum denk geldiniz mi ama YouTube'da "once said" denen bir akım var ve genellikle dizi ve filmlerden komik ve popüler sahneleri alıp tek bir videoda derleyip YouTube'a yüklüyorlar. Ben de yapmak istiyorum ama telif konusu nasıl oluyor anlamadım. Bilen veya herhangi bir düşüncesi olan varsa...
  5. ahmoloji

2021 İlk İki Ayında En Çok İzlediğiniz YouTube Kanalı

Bugün sorumuz çok basit. 2021'in ilk 2 ayında en çok izlediğiniz YouTube kanalı hangisi?
  6. ahmoloji

GeForce Now Plus Beta aktive kodu

Merhabalar, GeForce Now Plus Aktive Kodu olan var mı? Varsa bana özelden ulaşabilir mi?
  7. ahmoloji

2000 Yılından 2020 Yılına Kadar En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

2000 1. AOL 2. MSN 3. Yahoo 4. Lycos 5. About.com 6. eBay 7. Amazon 8. Excite 9. CNET 10. Infospace 2001 1. AOL 2. Yahoo 3. MSN 4. eBay 5. Lycos 6. About.com 7. Amazon 8. CNET 9. Go.com 10. Excite 2002 1. Yahoo 2. AOL 3. MSN 4. Google 5. eBay 6. Amazon 7. Ask.com 8. Lycos 9. About.com 10. CNET...
  8. ahmoloji

Poco X3 NFC Kullanıcı Deneyimleri

Poco X3 NFC almayı düşünenler için Poco X3 NFC kullanan, deneyimlemiş veya incelemiş, bu konuda bilgili kişiler telefonun artı ve eksi yönlerini anlatarak telefonu fiyat performans ve 10 üzerinden puanlasın bence. Bu sayede bu telefonu almayı düşünenler veya bu telefonla başka bir telefon...
  9. ahmoloji

Dizi Bu aralar en çok izlediğiniz ve tavsiye edebileceğiniz yerli/yabancı dizi

Bu sıralar en çok hangi dizileri izliyorsunuz? Bu konuyu ayrıca bir dizi tavsiyeleri olarak görelim. Ben bu sıralar en çok: Yabancı Dizi: How I Met Your Mother Lupin Yakında Dark ve Peaky Blinders'a başlamayı düşünüyorum Yerli Dizi: Tek önerebileceğim ve konusunu özgün, değişik bulduğum sanırım...
  10. ahmoloji

Twitter'dan Ücretli Dönem Açıklaması

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, ücretli döneme mi geçiyor? Öncelikle cevap hayır. Twitter ücretsiz olacak. Twitter gelir ürünleri sorumlusu Bruce Falck gelirin arttırılması için pek çok projenin masada olduğunu açıkladı. Söz konusu yaptığı açıklamada...
  11. ahmoloji

Microsoft'un Pinterest'i Alma Düşüncesi

Büyük şeyler başarmış teknoloji şirketi Microsoft aynı zamanda en büyük şirketler arasında bulunmakta. Özellikle son dönemde ise çok popüler olan ve genel olarak fotoğraf ve video üzerine paylaşımlar bulunan Pinterest uygulaması bulunuyor. Microsoft Pinterest'i almak için şirketle masaya oturdu...
  12. ahmoloji

Poco X3 NFC mi? Realme 7 Pro mu?

Oyun, kamera, sosyal medya, hız ve akıcılık gibi her yönden bakılarak Poco X3 NFC mi daha iyi Realme 7 Pro mu? Poco X3 internette yazan kadar ağır mı yoksa ortalama ağırlıkta mı? Sizce hangisi?
  13. ahmoloji

Local Host açılmıyor

WordPress ile web sitesi kuracağım. Ama local host olayını bir türlü halledemedim. Yazıyorum hata veriyor. Bu siteye ulaşılamıyor yazıyor. Mac kullanıcısıyım. Nasıl yapacağım arama çubuğuna ne yazınca oluyor nasıl halledebilirim?
  14. ahmoloji

24 Saat | Son Dakika Haberleri

Herhangi bir konuyla alakalı veya her konuyla alakalı, yerel veya global son dakika haberlerini bu konu içerisinde bulabilirsiniz.
  15. ahmoloji

Siz 10 Aralık'ta gelecek Çin aşısına güveniyor musunuz? Vurulur musunuz?

Bence sanırım 10 Aralık'ta geleceği söylenen Çin aşısını birkaç ay sonra, yan etkileri olmadığı kesin olduğunda vurulabilirim. Siz ne düşünüyorsunuz?
  16. ahmoloji

Sağlık ve Koronavirüs ile ilgili son dakika haberleri

Sizce yararlı olabilir mi? Ne düşünüyorsunuz? 1607064728 Koronavirüs ve Sağlık ile ilgili ülkemiz ve tüm dünyadaki son dakika haberleri, gelişmeler ve vaka sayıları gibi şeyleri bu konunun altında paylaşacağım. 1607066144 Dün ki hasta tablosu bu şekilde. Toplam vaka sayısı vb. ve bulabildiğim...
  17. ahmoloji

Moderatör olmak için yaş sınırı?

SDN Forumda moderatör olmak için yaş sınırı var mı? Ona göre başvuruda bulunacağım.
  18. ahmoloji

LGS ve YKS'de Müfredat?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk YKS (TYT/AYT) ve LGS'ye girecek olan öğrencilerin bu eğitim- öğretim döneminin tüm müfredata çalışması gerektiği ve tüm müfredattan sorulacağını açıkladı. Bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?
  19. ahmoloji

Sonraki moderatör alımı ne zaman olur?

En moderatör alımı ne zaman olmuştu? Sonraki moderatör alımı ne zaman olacak? Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  20. ahmoloji

En çok izlediğiniz YouTube kanalı?

En çok izlediğiniz Youtube kanalı hangisi? Merak ettiğim ve belki içeriğini güzel bulursam izlerim diye soruyorum. Ben en çok kişisel gelişim olarak Berk MD, bilgi Ruhi Çenet ve Barış Özcan, eğlence Alper Rende ve Orkun Işıtmak diyebilirim.
  21. ahmoloji

SDN Forum'da Moderatör olmak için ne yapmak gerekiyor?

SDN Forum'da yani burada moderatör olmak için ne yapmak gerekiyor? Moderatörler nasıl seçiliyor? Moderatör olmak için yaş sınırı var mı? Ne zamanlarda alım oluyor? Kaç tane moderatör var? Aklımda baya soru var bu konu ile ilgili :D bilenler cevap verebilir mi?
  22. ahmoloji

Atom C# destekliyor mu?

Merhaba, atom ide üzerinden c# yazabilir miyim?
  23. ahmoloji

Profil fotoğrafı

Şimdi farkettim bazı kişilerin profil fotoğrafları hareket ediyor :D yakınlaşıyor, uzaklaşıyor, efekt falan yapıyor. Ben nasıl yaparım belirli bir rütbe olunca mı oluyor?
  24. ahmoloji

C# için IDE veya program önerisi

Merhaba c# programlama diline geçmeyi düşünüyorum ama bir türlü güzel bir ide bulamadım vs community, vs code falan denedim ama olmadı çok karmaşık geldi başka önerebileceğiniz ide var mı?
  25. ahmoloji

Java mı Python mu Kotlin mi?

Sizce yazılıma yeni başlayan (birkaç gün önce başlayan) birisi için başlangıca en uygun programlama dili hangisidir? Bir türlü karar veremiyorum.
  26. ahmoloji

Python'da butona tıklayınca yeni sayfa açmak için ne yapmam gerekiyor?

Merhaba Python yazılım dilinde bir adet hesaplama uygulaması yapıyorum. Yaparken butona tıklayınca o pencere kullanıcının ekranından gidecek ve yeni ekran gelecek. Bunu nasıl ayarlarım?
  27. ahmoloji

Parmağım kırılmış olabilir mi?

Merhabalar öncelikle bugün arkadaşla oyun oynarken elinde top vardı ama plastik top baya yumuşak yani ben o topa sağ elimle vurdum ve parmağım bir anda ağrımaya başladı sonra ağrı yavaştan gitmeye başladı kasılma başladı yani parmağımı bükerken biraz ağrı veriyor ve sanki parmağım kasılmış gibi...
  28. ahmoloji

Macbook Pro fan sesi geliyor açılmıyor

Macbook fan sesi gelmesine rağmen ekran gelmiyor. En son yanlışlıkla farklı bir iCloud hesabı açmıştım ve diğer iCloud hesabıma girmek için yeni olandan çıkış yaptım ve kapandı. Ne yapsan düzelir. Sıfırlama ve format olmasa iyi olur.