Arama sonuçlarınız

1. MS18

Siber Güvenliğim Paranoya Oluşturdu

Şifrelerinizi kompleks hale getirmeyi ve belirli periyotlar ile şifre yenilemeyi unutmayın.
  2. MS18

Siber Güvenliğim Paranoya Oluşturdu

Siber güvenliğinizi bu kadar dert edinmenize sebep olan şey nedir peki? Örnek olarak söylüyorum; firma verilerinizin birileri tarafından ele geçirilmesi mi? Yoksa banka hesabınızı ele geçirmeleri mi? Yoksa forum, sosyal medya vs şifreleriniz gibi verilerin ele geçirilmesi mi? Bu bağlamda daha...
  3. MS18

Ne yapılabilir

Olur ama dediğim gibi sonuç alamazsınız ve birikiminizi tüketirsiniz. Şunu gördüm; sermaye hiç ama hiç önemli değil. Önemli olan, o konuda ne kadar yetkin olduğunuz ve fikrinizin ne kadar iyi olduğu. Paranızı emtialara yatırım yaparak (veya anladığınız başka bir yatırım aracıyla) koruyun ve...
  4. MS18

Ne yapılabilir

Bilmediğiniz işi yapmayın. Eğitim almaya açıksanız, ilgilendiğiniz ve satış yapabileceğiniz bir firma bulun; parasına bakmadan misal 6 ay boyu çalışın orada ve birikiminizi güçlendirin. Diğer türlü yapacağınız iş batmaya mahkum olacaktır. Nakit akışı, muhasebe, giderler, vergiler gibi konulara...
  5. MS18

Bilgisayarlarınız İçin Hangi Güvenlik Önlemlerini Alıyorsunuz?

Haklısınız. Birçok yöntemle siber saldırı yapılabiliyor. Ancak ev bilgisayarımda pek işim de olmuyor. O yüzden fazlasına gerek duymadım. Daha aktif bir kullanıcı olsam başka programlar yüklemeyi düşünürdüm güvenlik için.
  6. MS18

Veri güvenliğinden önemli ne var hocam bugünlerde? O yüzden uzatın uzatabildiğiniz kadar. :D
  7. MS18

Hocam, bunlarla alakalı aslında detaylı bir konu hazırlasanız eminim birçok kişi yararlanır.
  8. MS18

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Veri güvenliğine önem veren bir firmada çalışıyorum ve siber saldırılara karşı bu yüzden sürekli eğitimler alıyor ve okumalar yapıyorum. Malum; kötü amaçlı saldırılar, bilgisayarların tarihi kadar eski. Sürekli yeni önlemler alıyoruz ama siber saldırganlar tekrar...
  9. MS18

Antivirüs gerekli mi ?

Antivirüs programları, RAM kullanımını bir miktar arttırır. Normaldir. Temiz kurulum, bu durumlar için en sağlıklı sonuçları verir genelde. Belki virüs yoktur cihazınızda, arka plan uygulamaları ve birikmiş geçici veriler kaynaklı bir problem yaşıyorsunuzdur. Bunu detaylıca incelemeniz...
  10. MS18

Cimere şikayet gerçek olabilir mi

Korkmayın bu kadar hocam. Sorun olacağını zannetmiyorum. Ancak yapmaya çalıştığınız iş ne kadar mantıklı onu sorgulamanızı tavsiye ederim. :)
  11. MS18

İtopyadan birşey alınır mı?

Ben aldım, pişmanım. Anakart sabitleme vidalarının yarısını takmamışlar. Güç kabloları metale temas ettiği için statik elektrik var, arka kapağı yamuk takmışlar ve 2 tane tırnağı da eğmişler. Tüm kablolar gereksiz yerlerden dolaştırılmış. Arasanız ulaşamazsınız, mail atsanız dönmezler. İki...
  12. MS18

Hangi mesleği seçerdiniz

Kolay olanı değil, kendinizi geliştirebileceğiniz ve değer katabileceğiniz mesleği seçin arkadaşlar. Kolay olanı seçerseniz yolda kalırsınız, benden size tavsiye.
  13. MS18

Meizu Cihazlar neden güncelleme tarafında zayıf kalıyor?

Meizu Pro 7 sahibiyim. İki yıldır güncelleme gelmedi. Parçası zor bulunuyor ve özellikle ekranları inanılmaz zayıf. Bundan kaynaklı olarak artık tercih edeceğimi düşünmüyorum. Ailemde 3 kişide var Meizu, onlarda da durum aynı bu arada.
  14. MS18

Hakkı Alkanın Siyah Sırt Çantası

Faraday çantası zannettim ilk gördüğümde ama değilmiş. :) Ne arıyordum nereye geldim ben de. Ama güzel çantaymış.
  15. MS18

N11'de satış yapmak

Merhaba. N11 eskisi gibi değil, reklam vermediğiniz sürece pek yukarılara çıkmıyor ürününüz. O yüzden önce satış yapacağınız kategoride biraz gezinin derim. Ki ürün onay süreci biraz uzun sürebiliyor. Bunları göz önünde bulundurun.
  16. MS18

AmazonTürkiyeden telefon almak ?

Amazon Türkiye'nin satıcılar için belirlediği komisyon genelde daha ucuz ve bu sayede bizlerde uyguna alabiliyoruz. Bir sorun çıkmaz, çıkarsa da Amazon güvencesi olduğu için başınız ağrımaz.