Arama sonuçlarınız

1. S

Karşınızda iPhone 12 ve iPhone 12 Mini!

Normalda kutuya koydukları 5W'lık şarj aletini ve kablolu kulaklığı kimse kullanmıyor. Bu nedenle maliyeti düşürüp daha ucuza satıyorlar. Tabi bu dediklerim Türkiye için geçerli değil. Biz de ölüsünü bile kutuya koysalar vergilerle birlikte yine de >9K TL. Yapar. Yazık bize. 1603190252 Aynen...
  2. S

Gelin İphone 12 Ailesinin Türkiye Fiyatlarını vergiler dahil hesaplayalım

ABD'de askeri ücret şu anda 2900 USD, bizde 2500 TL. Yani bir Amerikalı bizden hem daha yüksek bir gelire sahip, hem taksitle alabiliyor. Bizler hem düşük gelirliyiz (hatta artık iyice fakirleştik), hem peşin fiyata alıyoruz (alamıyoruz tabiki). Bu resmen delilik aslında. Bence artık Apple...
  3. S

Mac'e Geçme Kararsızlığı

Merhaba. Ben de 2017'den beri MacBook Pro 13.3 inches, TB, 512GB'lik modelini kullanıyorum. Aslında uzun yıllardır düşe kalka da olsa Windows tabanlı çeşitli laptop modellerini kullandım. Kızım 1 yıllığına Kanada'ya gideceği için ve oralarda K14 starting Kit'leri içinde MacBook Air önerildiği...
  4. S

Merhaba arkadaşım. Cihazların ve daha doğrusu donanımın özellikle Çin'de üretildiği tabiki doğru. Ancak tasarım ve software ile üretim ve hardware kısımları çok farklı işlerdir. Tüm bu teknolojilerin ar-ge, tasarım ve software kısımları batıda, örneğin San-fransisco'daki silikon vadisinde...
  5. S

22.5 W Xiaomi şarj Adaptörü ile iPhone 11 Şarj Etmek

Aynen. Örneğin iPhone 7'ye kaç Watt verirseniz verin maksimum 8-9 W çekiyor. iPhone XR ve iPhone 11 yaklaşık 14-16W çekiyor. Yani isterseniz 30W veya 61W'lık şarj aleti kullanın birşey fark etmiyor.
  6. S

Ben iPhone 11'de iPad'lerin 12W'lık adaptörünü kullanıyorum. Gayet yeterli. Zaten 18W'lık adaptör kullanırsanız pil zaman zaman 45 C civarında ısınıyor. Pili asıl bozan etken ısıdır. Hızlı şarjı sadece çok acil durumlar için tercih ediyorum. Hız gerektiğinde benim MacBook Pro'nun 61W'lık aletini...
  7. S

iphone 8 kullanıyorum. iphone 11e geçmek ne kadar mantıklı

Merhaba arkadaşım. Ben 2017'den beri iPhone 7 kullanıyorum. Artık eskidiğini düşünüp bu Haziranda iPhone 11'e geçtim. İnanki günlük ihtiyaçlarını karşılaması bakımından aynı işi görüyor her ikisi de. Hatta iPhone 11 çok ağır ve büyük olduğu için spor yaparken falan yanıma alamıyorum. Halen elim...
  8. S

[Genel Konu] iPhone Kullanıcıları Kulübü

iPhone 12'nin en önemli yeniliği 5G'dir. Tabi 4G+ halen işimizi görüyor. En az 2 sene daha görür. Ben de hem iPhone 7 hemde iPhone 11 var. İphone 7 artık eskidi diye düşündüğüm için 11 almıştım. Ama ne oyun oynuyorum ne de aşırı sosyal medya tutkum var. Dolayısı ile Hala iPhone 7 den vaz...
  9. S

Merhaba arkadaşlar. 2017 yılında Bostonda 32gb'lik iPhone 7 almıştım. Fiyatı 650 USD + 40 USD vergi olmak üzere yaklaşık 700 USD peşin. Yeni modellerde aslında 700-800 USD civarında. Yani iphonun yeni modelleri ile eski modelleri arasında ciddi bir fiyat farkı yoktur. Boston'da Lise öğrencileri...
  10. S

Merhaba. Eğer USB to Lightning kablosu kullanıyorsanız, cihaz sadece şarj aletinin Basic değeri olan 5,2V x 2,4A power değerlerini kullanacaktır. Bu 5,2x2,4=12W yapar. Yani beklenen 18W değere ulaşamaz. 18W için 9V x 2A'lik power aralığını size usb-c to ligthning bir şarj aleti ve aynı...