Arama sonuçlarınız

1. A

Soru Oyun oynarken vücudumum göğüs kısmında ve kollarımda kırmızı beneklerin oluşması

Oyuna göre değişiyor. TF2'de bir şey olmuyor. CS'de bacaklar gg oluyor. Ayağa kalkınca bacaklar titriyor böyle. Oyuna göre değişiyor.
  2. A

Soru Oyun oynarken vücudumum göğüs kısmında ve kollarımda kırmızı beneklerin oluşması

Yok, her türlü oynamayı denedim. Yaşlanarak, ayak üstte, düz oturarak, hatta bir keresinde ekran ile arama 2 cm koydum e sporcu gibi oynadım her türlü aynı.
  3. A

Ben ayakları masaya koyarak oyun oynayan adamım ama ne zaman valorant girersem boğazım ile göğsüm arası ile omuzlarımın arası böyle kızarıyor, benek benek oluyor. 5 Dakka sonra da yok oluyorlar. Nedeni nedir?
  4. A

Faremin dışını kaplayan plak/tabaka??

Olabilir. 1 ay boyunca eldivenle vs. ile kullanmaya çalışacağım. eğer hala oluşuyor ise tekrar sorarım.
  5. A

Faremin dışını kaplayan plak/tabaka??

Faremin tuş basma yerlerinde şeffaf bir tabaka gibi bir şey oluşuyor. Tırnakla vs. çok kolay kazılıyor. 1 Kere kazımıştım ama tekrar oluşuyor. Farenin yanlarında ise beyaz bir tabaka oluşuyor. Farenin pis olmasından mı kaynaklı yoksa başka bir şeyden mi?
  6. A

Windows cihazınızda oturum açtığınızda açtığınız ilk uygulama nedir?

Bazen Google bazen de Warband. Çok sarıyor ne yapayım?
  7. A

C# Arka planda sürekli çalışan Ana koddan bağımsız bir kod.

Aynen doğru anladınız hocam.
  8. A

using System; using System.Security.Cryptography.X509Certificates; using System.Threading; namespace Konsol { class Program { string space1 = " "; //Alt + 2 string player1 = "☻"; //Alt + 219 string wall1 = "█"; //Alt + 4 string...
  9. A

hem thread hem ConsoleKeyInfo move; move = Console.ReadKey(true); dan bağımsız olacak. Bir döngü içerisinde sürekli sürekli çalışacak. Eğer istersen bütün kodu atabilirim. Visual Studio Konsol'da çalışacak
  10. A

Ben bir Kod üzerinde çalışıyorum. Amacım kullanıcı bir işlem yapmasa dahi arka planda o kod ile aynı anda ve bağımsız olarak çalışan bir kod yapmak. Bu ne demek? Şöyle, ConsoleKeyInfo move; move = Console.ReadKey(true); Kullandığım için kodun devam edebilmesi için kullanıcının bir girdi...
  11. A

C# Dizinin içe Dizin koyma

iç içe bir dizi başlatıcısı bekleniyor hatası veriyor.
  12. A

C# Dizinin içe Dizin koyma

Şimdi şöyle... Ben bir sürü dizin yaptım... lakin bu bütün dizilere erişmek için başka bir dizin yaparak zamandan tasarruf etmek istiyorum... Örnek olarak Ben bir ülke seçip o ülkelerin içinden bir il seçmek istiyorum. Rezervasyon gibi bişey. Onu da ekrana yansıtmak istiyorum. string[] türkiye...
  13. A

(Konsol) Çıktıda Harfin yerini bulma, başka harf ile değiştirme (Hareket)

Visual studio da son sürüm olması lazım Bedava Versiyon... Ben konsolda yapıyorum o yüzden olabilir... Sen galiba Bana Form olarak anlatıyorsun Ben Konsol Uygulamasında yapıyorum... o yüzden çalışmıyordur senin dediğin... Muhtemelen Bir çözüm buldum... Bütün Boşluklara bir değer (Sol ve Yukarı)...
  14. A

O zaman adamın her adımını tek tek yazmam gerekir bu da zaman kaybı olur... Left ve Top komutu yoktu... ben de Left ve Top komutunu sınıf üyesi olarak kullanmaya çalıştım.... Ama Hala nasıl yapacağımı anlamadım... string[] mı kullansam diyorum belki olur ama nasıl kullanacağım?
  15. A

Bir konsol uygulaması yapıyorum... ██████████ █ ---------- ---█ █ ------------- █ █ ----- -☻- -- █ █ ------------- █ █ ------------- █ ██████████ (Boşluklar otomatik Silindiği için - koydum) Ben bu adamı hareket ettirmek istiyorum.. w,a,s,d ye basınca hareket etsin. Objeleri, onların...
  16. A

C# de döngü yaparken sadece sonucu ekrana yansıtma

bu kadar karmaşığa gerek yoktu, ben daha kolay ve okunur yaptım, ama yinede teşekkürler
  17. A

C# de Return ifadesi, değer döndürmek nedir, ne anlama gelir.

mesela bir oyun yaptım void türü ile adamın ölmesini sağladım çünkü geri atamama gerek yok, olup bitti. int ile ise altınları yaptım, tekrar kullanmak için. yani o int , double vs. o fonksiyonu tekrar tekrar kullanabiliyorum ama void de tekrar kullanamıyorum. öyle mi oluyor
  18. A

C# de Return ifadesi, değer döndürmek nedir, ne anlama gelir.

Bir kaç sorum var static int yazarken metotun sonuna return getirmek zorundayım return x + 2 gibi ama bu return ne işe yarıyor ne yapıtor hiç bir fikrim yok Return nedir, ne anlama gelir, ne işe yarar, tam olarak ne yapar, nerede kullanırım. Return ifadesini araştırıken sürekli "Değer...
  19. A

int x = 5 int c = x int y = 2 int z = 100 int a = 0 while (x * y <= z) { a = x *= y } x = c Console.WriteLine(a); Console.WriteLine(x); Sağolun
  20. A

Merhaba Ben bir While döngüsü yaptım ve sonuçları ekrana yansıtmayı başardım Fakat ben sadece çıkan en son sonucu yazdırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim kullandığım komut ve nasıl çalıştığı: int x = 5 int y = 2 int z = 100 while (x * y <= z) { int a = x *= y...
  21. A

C# da bir değişkenle bir işlem yaptıktan sonra değişkenin değerini değiştirmek

Cevabı kendim Deneyerek buldum while (x * y <= z) { int a = x *= y; Console.WriteLine(a); x'i 5 y'yi 2 z'yi 100 olarak atadım sonuç 100'den küçük ya da 100'e eşit olacak x *= y olduğu için 5 = 5 * 2 yani cevap 10 oluyor bu sefer 10 = 10 * 2 oluyor bu 100 e kadar devam ediyor...
  22. A

C# da bir değişkenle bir işlem yaptıktan sonra değişkenin değerini değiştirmek

Şimdi x değişkenine değer atadım int x = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); Bune 5 diyelim y Değişkenine de değere atadım int y = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); Buna da 2 diyelim Ben x'i y ile çarptıktan sonra (5 * 2) sonucun x ve z olmasını ve bu işlemi devam...