Arama sonuçlarınız

1. Bekir (embers)

Yardım İkinci monitör tavsiyesi

Merhaba, Şu an için "ASUS TUF Gaming VG279Q1R 27 Gaming IPS FreeSync 1920x1080 1ms(MPRT) 144Hz DP HDMI mm VESA" monitör kullanıyorum. Oyun oynarken ikinci bir ekranda video FHD video izlemek, Alt+Tab yapmadan tarayıcılara ulaşmak gibi program çalıştırmayıp oyun oynamayacağım ikinci bir monitör...
  2. Bekir (embers)

Yardım Asus Radeon RX 5700XT 8GB 256Bit GDDR6 (TUF 3-RX5700XT-O8G-EVO-GAMING)

Hocam selamlar kusura bakma biraz hortlatma gibi olacak ama ben hala aynı sorunu yaşıyorum bu dediğiniz çözümü nasıl yapabilirim.
  3. Bekir (embers)

Yardım ASUS TUF RX 5700 XT EVO yüksüz sıcaklık ve sistem uyumu

Herkese selam, Sistem bileşenleri aşağıdaki gibidir. PC yüksüz durumda (hiçbir şey açık değilken) 55-57 derecelerde çalışıyor. Oyun vb. açıldığında yüksek ayarlarda bile 75-85 dereceleri gören bir çalışma sıcaklığına sahip. Lakin ekran kartının gerek yerli gerek yabancı kaynaklardan baktığımda...
  4. Bekir (embers)

Soru Ses karıştırıcısında uygulama gözükmüyor

Arkadaşlar merhaba, Normalde kulaklık diğer uygulamalar ve sistemin kendisi için gayet normal bir şekilde çalışırken Apex Legends için kulaklıktan ses alamıyorum. Oyun kulaklık aktifken ses karıştırıcısında da gözükmüyor. Emekleriniz için şimdiden teşekkürler. Not 1: Oyunu repair ettim, sorun...
  5. Bekir (embers)

Yardım Sistem kendi kendine kapanıyor, nasıl çözebilirim?

Herkese merhaba, Sistem gerek oyun gerek boşta olsun fark etmek sizin bir anda ekranı(monitör görüntüsü) kapatıyor, 1 sn içinde de ses gidiyor lakin anakartın RGB'leri açık- çalışıyor, ekran kartı fanı dönüyor RGB'leri açık son olarak kasa içindeki fanlar dönüyor RGB'ler açık şekilde sistem...
  6. Bekir (embers)

Yardım Asus Radeon RX 5700XT 8GB 256Bit GDDR6 (TUF 3-RX5700XT-O8G-EVO-GAMING)

Arkadaşlar Selamlar, Konu başlığındaki ekran kartım, monitorümü 144 Hz çekince boşta bile 57-58 derecelerde olmaya başladı. İlk başlarda (monitörü 144 e çekmemişim :) ) kullanırken böyle bir sıcaklık sorunu yoktu. Boşta 37-40 derece arasındaydı. Konu kapsamında bir çözüm bulamadım. Oynadığım...
  7. Bekir (embers)

Sistem Bileşenleri Uyumu / Sürücü Güncellenmesi

Değerli SDN Forum Üyeleri, Bilgisayar, donanım, yazılım, entegrasyon ve bilişim konularında asgari seviyede bilgi ile geçtiğimiz ay topladığımız bir sistemde nedenini anlayamadığım bir şekilde bazı performans düşüklükleri görülüyor. Bunlardan birine örnek olarak; topladığımız sistemle neredeyse...
  8. Bekir (embers)

200 TL'ye kadar Oyuncu Kulaklığı ve Hoparlör

Merhaba dostlar, Geçenlerde bir sistem topladım sistem için konuda belirttiğim üzere 200 TL'ye kadarlık bir bütçeye kadar oyuncu kulaklığı ve yine aynı bütçede hoparlör tavsiyelerinizi bekliyorum. Böylece günümüz ekonomik şartlarında düşük bütçeli bu tür ekipmanlara ihtiyaç duyan...
  9. Bekir (embers)

12000 TL Sistem Toplama

Furkan Bey Merhaba, Öncelikle samimi katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Belirttiğiniz sistemi göz önüne alarak değerlendirdim. Ayrıca buradan size bir 'Kişisel Mesaj' gönderdim en kısa sürede mesajımı görmenizi temenni eder. Konunun kalan kısmı hakkında fikir alış-verişi yapabilmeyi umarım.
  10. Bekir (embers)

15.000 TL Sistem toplama tavsiyesi

Hocam Merhabalar, Biliyorum biraz hortlama olacak gibi lakin belirttiğiniz bu donanımlarla 13-14k bandında bir sistem tavsiyesinde bulunmanızı naçizane rica etsem. Monitör dahil/hariç şeklinde bir tavsiyelerde bulunursanız çok büyük faydası dokunur şimdiden teşekkürler.
  11. Bekir (embers)

12000 TL Sistem Toplama

Merhaba, Öncelikle tavsiye sisteminiz için teşekkür ederim. Haklısınız bu sistem bir tık ileri gibi durmasına karşın belirttiğim oyunlarda nasıl bir performans vereceği hakkında ön bir bilgi edinebilmemin bir yolu olup olmadığını sormak isterim. Ayrıca gördüğüm kadarıyla monitör dahil bir...
  12. Bekir (embers)

12000 TL Sistem Toplama

Herkese merhaba, 12.000 TL bütçe (tavsiyeleriniz veya tecrübelerinizle donanımdan kaynaklı pozitif yönde aşırı farklar oluşma durumunda en fazla 14.000 TL) ile genellikle oyun oynamak amaçlı ve hiç değilse ekipmanları 4 yıl yenilemeden kullanabilecek şekilde bir sistem için önerilerinizi merak...
  13. Bekir (embers)

Teşekkür ederim paylaşımınız için. Ekran kartı vb. parçalar ile monitör seçiminin ilişkisi var mıdır? Siz bu durumu dikkate alarak mı seçim yaptınız ?
  14. Bekir (embers)

Peki hocam değerli vaktinizi ayırarak bilgilendirme yaptığınız için teşekkür ederim. Ben o halde Ekimin sonuna kadar bekliyeyim bu bahsettiğiniz sürecin oturması ve yenilerinin takibinin yapılması için.
  15. Bekir (embers)

Genelde kullanan var hocam. 3Ds Max gibi ağır mimari render programlarında bile oyun sistemlerinin etkili kullanımda yeterli olduğunu belirttiler. Kendileri 3-4 senedir bu tarz sistemlerle hem iş hayatı hemde özel kullanımlarını sağlıyorlar. Sizin önereceğiniz sistem ve bileşenlerinde gerçekten...
  16. Bekir (embers)

Hocam bu bütçeyle hiç casper alınır mı ? Bilmesem art niyet arardım ahahaha :D:D 1601298443 Hocam selamlar sizin fikirlerinizi bekliyorum sistem konusunda. Değerli düşüncelerinizi paylaşırsanız büyük faydanız olacağına inanıyorum. Teşekkürler
  17. Bekir (embers)

Hemen bakıyorum hocam sistem fiyatlandırmasına. Ayrıca AMD nin Zen3 mimarili Ryzen işlemciler tanıtılacak diye bir bilgim var. Bu kapsamda sizce beklenmeli midir? Ayrıca monitör tavsiyenizi merak etmekteyim teşekkürler. 1601296882 Merhabalar hocam. Müsait olduğunuz bir aralıkta sizin...
  18. Bekir (embers)

Kontrol ettim hocam. Sistem siz mi topladınız yoksa bu sistem var mıydı ? Sorma nedenim siz topladıysanız parçaların seçiminde ne gibi kriterleri göz önünde bulundurdunuz bu konuda fikirlerinizden faydalanmak istememdir. Ayrıca bazı ürün isimlerinin üstlerinin çizilmiş olması değiştirilebilir...
  19. Bekir (embers)

Evet Hocam mümkünse uygun görülen bir monitörü de eklemem gerekiyor. Çünkü bir monitörüm mevcut değil.
  20. Bekir (embers)

Sevgili SDN Forum üyeleri, Gerek mühendis analiz programlarını kullanmak (ansys, LS dyna vb.) gerek oyun oynamak amaçlı olarak (oyunları Ultra ayar, yüksek ayar vb. gibi özelliklerde oynamak yerine performansın yüksek olmasına yakın bir düşüncem bulunuyor) 15 bin lira ortalama, 14-16 bin lira...