Arama sonuçlarınız

1. K

Windows tuşu kısayolları

hayır windows tuşu ile yapılan kısayollardan bahsediyorm orn Windows tuşu + E
  2. K

Windows tuşu kısayolları

windows tuşu ile belirli bazı tuşlara bastığımızda kısyollarla programlar açılıyor bu olay laptoplarda farklımı oluyor çünkü benim laptobpumda bu kısayolların hiçbiri çalışmıyor
  3. K

wordpress

wordpress alt yapısı ile kurduğum blog sitemde fotoğrafta olduğu gibi bir uyarı oluştu. cpanel de ssl ayarlarken yanlış bir şey yaptım galiba çözümü nasıl olur
  4. K

Lan ağı

Yerel alan ağları (Local Area Networks-LAN): Genelde tek bir bina içerisinde kurulan ağları tanımlar. LAN için temel amaç aynı yapı içinde kullanılan bilgisayarların bazı donanımları paylaşmasını, ortak çalışma ortamını sağlayarak zamandan tasarruf edilmesi sayesinde bilginin hızlı bir şekilde...
  5. K

Lan ağı

LAN içerisindeki pc ler birbirlerinin ram ya da işlemcisini kullanabilir mi? Evimdeki iki notebook u birbirine bağlayıp birinden diğerinin rami ya da işlemcisini kullanabilir miyim?
  6. K

Laptopum Yavaş Açılmaya Başladı:(

ilk zamanlarda 10 15 saniyede açılıyordu artık 1 dakikayı geçiyor. crackli ürün anahtarları kullandım ondan olabilir mi? virüs olduğunu pek sanmıyorum ne yapmam gerekli
  7. K

Linked list

veri yapılarının ilk konularından biri olan tek yönlü doğrusal listenin teorik kısmını dinlerken ; bir struct tanımlanıp içinde bir data bir de pointer tanımlanması gerektiğini anlattılar fakat aklımdaki c kodu : struct dugum{ int data; int *ptr; }`; idi lakin genel kod yapısı bu şekilde...
  8. K

type casting

ip = (int*) malloc(sizeof(int)); dinamik bir dizi tanımlamak istediğimizde bir pointer tanımlayım malloc fonksiyonunu kullanıyoruz . merak ettiğim şey bu fonksiyonun tipini neden integer pointera dönüştürüyoruz madem mallocu kullanmak için böyle bir şey yapmamız gerekiyor neden malloc fonksiyonu...
  9. K

c# for döngüsünde koşul mantıksızlığı

anlamadım hocam
  10. K

c# for döngüsünde koşul mantıksızlığı

for (int i = sayi; i >1; i--) { sonuc *= i; } Console.WriteLine(sonuc); bu şekilde faktöriyel programı düzgün çalışıyor lakin; int sayi = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); int sonuc = 1; for (int i =...
  11. K

CS0019 -' işleci 'string' ve int türündeki işlenenlere uygulanamaz

evet işlemleri sonuc değişkeninin içine atıp yazdırdığımda bir sorun olmadı :) fakat FormatException ne oluyor yeni başladımda :neutral:
  12. K

CS0019 -' işleci 'string' ve int türündeki işlenenlere uygulanamaz

buradaki hata nedir bir türlü anlayamadım ama kodumu 2. resimdeki hale getirdiğimde hiçbir sorun olmuyor
  13. K

Zoom Ders Hatası

Bu görselde ne yazıyor?
  14. K

Wordpress

Anladığım kadarıyla ayriyetten bir yazılım kategorisi oluşturup yazıyı o kategoriye dahl edicem . Peki yazılım kategorisini nasıl yazılım menüsüne yönlendireceğim açabilir msisiniz biraz daha
  15. K

Wordpress

Wordpress de teknoloji ve yazılım alanında makalelerim var bu yazıların ilgili sayfada gösterilmesini istiyorum Anasayfa yazılım teknoloji makalelerim hakkımda gibi bir menüm var yazılım a tıklayınca Yazılım la ilgili makelerim görüntülensin istiyoruö