Arama sonuçlarınız

1. G

Korsan Yazilim Kullanmak Etiktir!

Ozgur yazilim olmadiktan sonra istedikleri kadar masraf yapsinlar ve emek versinler, bir onemi yok. Ayrica bedava olsun demiyorum. Ozgur yazilimi arastirmanizi tavsiye ederim.
  2. G

Korsan Yazilim Kullanmak Etiktir!

Merhaba. Forumlarda sikca tartisilan bir konu hakkinda kendi fikirlerimi belirtecegim. Ben ozgur olmayan yazilimlarin korsan kullanmakta herhangi bir sorun gormuyorum ve etik oldugunu dusunuyorum. Korsan karsitlari yazilimlarin da bir urun/mal oldugu ve bundan dolayi kopyalamanin calmak...
  3. G

Soru Sizce Dünyada Toplam Kaç Bitcoin Vardır?

Limit koymak.
  4. G

Soru Sizce Dünyada Toplam Kaç Bitcoin Vardır?

Su an 18,731,600 adet varmis. 21 milyona ulastiginda daha fazla uretilmeyecek.
  5. G

Soru Modem Geçmişinden Kaçmak

Modem gecmisi diye bir sey mi var :d
  6. G

Soru Tarayıcı Önerisi

Acik kaynak oldugu icin aralarindan Firefox bence.
  7. G

Soru Oyun Nasıl Yapılır

Konu basligi "Oyun nasil yapilir" ve ilk cumlede "Bir oyun yapmak istiyorum" diyor. Belli ki daha baslamamis.
  8. G

Soru Oyun Nasıl Yapılır

Her sey hazir bir tek 'kirmizi ya da yesil on izleme' seysi mi eksik :d
  9. G

Linux'a Geçiş: 1 Aylık Linux Deneyimim Sorunlar ve Tarafsız İnceleme

Bence tamamen aliskanlik meselesi. 6-7 ay once GNU/Linux kullanmaya basladim ve yaklasik 4 aydir singleboot olarak kullaniyorum. Artik Windows bana cok kullanissiz, tekduze ve kisitlayici geliyor. Gizlilik konusu da ayri bir olay tabi. Ben de tarafli bakmadan sunu soyleyebilirim ki Windows...
  10. G

Yardım Polisle Yaşadığım Ilginç Olay.

Vasifsiz insanlara guc verince oluyor boyle seyler. Gecmis olsun.
  11. G

Haber "Brave Search" Beta Olarak Kullanıma Açıldı.

Brave firmasina guvenmedigimden kullanmayacagim arama motoru. 'VUHUV'`un ne olayi var?
  12. G

Yardım Adsense Vergi Nasıl Oluyor

R10'da bircok kisi bununla alakali konu acmisti. Bayagi bir yiyen var.
  13. G

Anket Sdn 2021 2. Röportajı Kiminle Olacak? Seçim Sizlerin...

Ampule bastim.
  14. G

Yardım Korsan Dizi-Film Siteleri

Aynen Netflix alalim, orada olmayan bir tane dizi icin BluTV, orada da olmayani icin Amazon Prime, Exxen bilmem neler. Bir de lokasyon kisitlamasindan dolayi VPN parasi da verelim. Bunlarin hepsi toplaninca aylik 150 TL eder minimum. Ustune bir de catir catir bilgilerimi islesinler. Korsan...
  15. G

Haber Cs:go'da Dereceli Maçlar Ücretli Oluyor [Fiyatı Da Hiç Uygun Değil]

P2W ne alaka ki? Oyunda gercek para ile herhangi bir ustunluk saglanmiyor.
  16. G

Öneri Sağlamlisans Sitesini Tavsiye Ederim. :)

Banka kartim var ama bir seyi alacaksam sadece destek olma amacli aliyorum. Ozgur olmayan bir yazilima para harcamamaya calisiyorum. Korsanligi felsefesinden dolayi destekliyorum yani paradan dolayi degil :d
  17. G

Kesinlikle ugrasmaya degmiyor. 4 arkadasim da sorunsuzca bu tarz sitelerden 40-50 lira civarlarinda lisans aldilar hicbir sorun yasamadilar. Benim de bilgisayarla birlikte gelen bir Windows10 lisansim oldu ama uzun zamandir sadece GNU/Linux kullaniyorum bosa gidiyor :p
  18. G

Korsan demek crack kurek patlatilmis yazilim demek degil ki. Crack degil bu dogru ama korsan olmadigi gercegini degistirmiyor. Uzatmaya da gerek yok korsan destekcisi birisiyim ben zaten :D
  19. G

Zibilyon maddelik sozlesmelerinde "Parasini odediyseniz her halti yapabilirsiniz." yazmiyor. Bu keyler genelde Microsoft'un fakir ulkelere yaptigi yardim amacli keyler oluyor ya da baska sekillerle elde ediliyor ama sonuc olarak Microsoft bunun satisini kullanim sartlarinda yasaklamistir.
  20. G

Bu tarz sitelerde satilan keyler Microsoft'un kullanim sartlarini ihlal ettiginden yine korsan oluyor aslinda. Ama korsani destekliyorum bence sorun yok : )
  21. G

Yardım Adsense Vergi Nasıl Oluyor

Artik Adsense'den 3 haneli miktarda para kazananlar bile vergi cezasi ile karsilasabiliyor. Sirket kurmadan parayi cekmeyin derim.
  22. G

Önemli Seo Taktikleri

"Her istekte ip adresi degisen bir proxy" diye bir bir terim de yok. Her istekte proxy (vekil sunucu) degistirirsiniz, trafiginiz farkli bir vekil sunucu uzerinden gectiginden dolayi IP adresiniz hedef tarafindan farkli olarak gorunur. Google da bunu yer.
  23. G

Önemli Seo Taktikleri

"Proxy gondermek" diye bir terimin olmamasi bir yana bunu yapmak sadece BW tuketir.
  24. G

Yardım Yarın Lgs Var, Motivasyon Verebilir Misiniz?

hayatin bir anlami yok hepimiz olecegiz dolar 9 tl cografya kaderdir finlandiya.
  25. G

Soru Yaani

Google ne zamandan beri acik kaynak?
  26. G

Yardım Discord Türkiye Için Yerel Fiyatlandırmaya Destek

Boyle bir sey yapacaklarini sanmiyorum cunku baska lokasyonlardan bu fiyatlandirma ile almaya calisanlara karsi onlem alamazlar. Hadi nitro hediye etmek icin dolar fiyatindan almak gereksin, Turkiye lokasyon proxy ve sanal kart ile yabancilar kendine rahatlikla satin alabilir.
  27. G

Soru Antivirüs Kullanmak Bir Tek Bana Mı Saçma Geliyor?

GNU/Linux kullananlar olarak bizi ilgilendirmeyen durumdur.
  28. G

Abd'li Prof. Uyardı: Covid-19'Dan Sonra Covid-26 Ve 32 Geliyor!

Ben 38'i bekleyecegim.
  29. G

Karısını Taciz Eden Adama Etek Giydirip Sokaklarda Gezdirdi

"Polis merkezinde gözaltına alınan Ercan O. ile kadını taciz ettiği iddia edilen kişi çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı." Ulkedeki adaletin durumunu buradan anlayabiliyoruz. Eger taciz etmisse neden tacizci serbest birakildi? Yok taciz etmemisse iftiraysa falan neden etek giydirip...
  30. G

Soru Torrent Nedir?

Buyrunuz.
  31. G

Soru Torrent Oyun Yüklemenin Zararları

Virus bulasma riski var sadece. Ama korsan proram ve oyun icin torrent siteleri normal indirme sitelerine gore daha guvenilirler.
  32. G

Soru 2000 Tl Websitesi Dizmek

50 liraya bir domain alin once.
  33. G

Soru Gnu/Linux Yazılımı Nasıl

Linux cekirdegi, GNU isletim sisteminin ustune cogunlukla paket yonetim sistemi ve arayuz yoneticisi ve bircok baska yazilim eklenince ortaya cikan sisteme GNU/Linux dagitimi diyoruz. Hepsi ayni cekirdegi ve isletim sistemi yazilimini kullaniyorlar ama farkli yazilimlara sahip olabiliyorlar...
  34. G

Soru Gnu/Linux Yazılımı Nasıl

Ne acidan? Uygun. Dagitima bagli. Neyi?
  35. G

En nefret ettiğiniz, sevmediğiniz site hangisi?

Google.com
  36. G

Soru Paypal Neden Türkiyede Yok?

Gecenlede Pakistan'a bile geldi ama bize geri donmedi :/
  37. G

Soru Sdn Gibi Forum Sitesi Kurmak Mümkünmü ?

Mumkun degil mlsf :[
  38. G

Soru Telefona Ram Eklenir Mi?

Ben RAM'im doldugunda kagit kalem cikartip RAM olarak kullanmayi tercih ediyorum.
  39. G

Soru Adventure Time Nerden Izlenir?

Kendi izledigim yeri bu foruma yazarsam ban yerim :p Netflix'te falan vardir belki arastirin.
  40. G

Soru Adventure Time Nerden Izlenir?

Gumball, Adventure Time, Regular Show dizilerinin orijinallerini bitirmis birisi olarak size de bu sekilde izlemenizi tavsiye ediyorum. Sadece bazi sahneler degil, bircok bolum ulkemizde yayinlanmiyor. Ayrica kelime oyunlari ve espriler daha anlamli oluyor.
  41. G

Soru Dava Açılmaz Değilmi

42. G

Öneri Ubuntu Vs Pop!_Os

Pop_OS! 20.04 LTS.
  43. G

Telefonuma Virüs bulaşmış olabilir mi?

Sirkeli suya da yatirsaymissiniz hocam.
  44. G

İpucu Hackleme Nasıl Yapılır Arkadaşlar?

Hekleyecegin kisiyle bilgisayarlari tokusturuyorsun kiran digerini ütmüs oluyor ve cihazini aliyor.
  45. G

Yardım Valoranttan Boşu Boşuna Hwid Yedim Açmıyorla.

Nick-konu uyumsuzlugu.
  46. G

Yardım Flash Belleğe Nasıl Linux Kurarım ?

Steam hesabindan cikis yap ve mobil uygulamayi da sil. Giris yapmaya usenir oynamazsin. Bir de tabi ki gozunun takilmamasi icin masaustu simgesini de sil bir zahmet. Ya da bosver oyna gitsin bir daha mi geliyorsun dunyaya.
  47. G

Soru Hangi Bankadan Hesap Açmalıyım?

Enpara.
  48. G

Domain Ve Hosting İçin Tavsiye

Vay be ne kadar pacalarindan bilgi damlayan dopdolu bir icerik.
  49. G

Adım Adım Lgs: Ne Yaparsam Pişman Olurum?

Niye ya 11 yasindayim ben.
  50. G

Düşük Mb/S

Steam hiz kisitlamasi yapiyor. Arkadasimdan gormustum bunu asmanin yontemi var ama detayli olarak bilmiyorum, arastirabilirsiniz. 1621192616 8 Mbps = 1 MBps MBps -> Megabyte per second
  51. G

Sanal Virüsler' e Karşı Ne Tür Korumalar

SEO acisindan iyi oluyor diyorsaniz (ki olmuyor) 12 yillik konuya giren kisi 2 saniye icinde cikis yapar, en alta inip yorumunuzu okumaz. Ayrica ana sayfadaki son yorumlar bolumunu de kirletiyorsunuz cunku 12 senede teknoloji bastan sona degisti, bu konunun artik bir olayi kalmadi ve kimseye bir...
  52. G

Adım Adım Lgs: Ne Yaparsam Pişman Olurum?

Neyse ki benim daha 3 senem var :cool:
  53. G

İlle De Linux Kullanılır Mı?

Niye, dusunce ozgurlugu yok mu?
  54. G

İşletim Sistemi Önerisi

Sen kullanma.
  55. G

İlle De Linux Kullanılır Mı?

56. G

Foruma Nasıl Adapte Olabilirim

K-0r(s)*n ile alakali hicbir seyden bahsetmeyin yeter :d
  57. G

En Ucuz Ve Günenilir Vpn Önerisi

Ne amacla kullanilacak?
  58. G

Dosya Küçültme

Neden mumkun olmasin? Indirdigim 8 GB'lik bir dosya sikistirilarak ~1.5 GB'a indirilmisti. Dosyanin icerigine gore degisir, belli bir orani yok.
  59. G

insanlar animeleri neden bu kadar çok seviyor?

"İnsanlar dizileri neden bu kadar çok seviyor." gibi bir soru olmuş.
  60. G

SDN foruma karşı Ddos atağı [10 saniyelik kalp krizi...]

Bu IP hepimizin. :d
  61. G

Tüm MMO FPS Oyunlar P2W'dir

Aynen. Parası çok olanlar hayatta daha mutlu olduğu için de daha sakin ve iyi oynuyorlardır. Bu da oyunları P2W yapar.
  62. G

ilk parayı ben atayım sen iban ver dedi?

Düzgün bir açıklama ile parayı gönderirse sorun olmaz. Ama parayı attım al bu da dekont ama paran şu gün hesabına geçer derse hesabı direkt teslim etme, talimatı iptal edebilir.
  63. G

? Ablamla iPhone 11 Pro Max ile Starbucks kurabiye tarifi videosu çektik - Starbucks kurabiyesi nasıl yapılır?

Tamam da telefonun marka modelinden bize ne askfhaslfhalsıg.
  64. G

Amazon`da Baktığım Ürünün Vergisi Bu Mu ?

Kargo + gümrük ücreti. Başka ücret ödemezsiniz.
  65. G

Neden Yandex kullanmayacaksınız?

Tor gizli servisleri ile yayın yapan (.onion uzantılı) sitelere (yaygın deyişle dark web :d) girmek için (ayar yaparak) başka tarayıcılar da kullanılabiliyor aslında. Ve aksine Tor Tarayıcısı'nı kullanırken bu uzantıda yayın yapan sitelere erişmek için hiçbir ayar yapmak gerekmiyor.
  66. G

kali live terminal kodları

Demek GNU/Linux kullanıcısısın, say tüm komutları.
  67. G

Hacker grubuna katılmak isteyenler aşağıdaki form üzerinden başvuru gerçekleştirebilir

2 gram bilgilendirme yapmışsınız o da hiç iç açıcı görünmüyor, önyargı değil.
  68. G

Hacker grubuna katılmak isteyenler aşağıdaki form üzerinden başvuru gerçekleştirebilir

Bildiğim şeyi unutturursunuz ne başvuracam :d
  69. G

beni de alın ben pro hileciyim ehü.
  70. G

Api istikram feyspuk patLadmyı öğretynuz mu
  71. G

Tablete Windows 10 Kurmak İstiyorum.

Ben de şirinleri görmek istiyorum.
  72. G

Hacklenmekten korkuyorum

Kullandığınız işletim sistemlerini yapan şirketler bünyesinde en iyi mühendisleri çalıştırıyor, onların hatası yüzünden böyle bir şey olması imkansız sayılır. Siz de saçma yerlerden bir şey indirmedikçe böyle bir durumla karşılaşmazsınız. İnternet siteleri de cihazınıza virüs bulaştıramaz.
  73. G

Öneri Tarayıcını Seç, Savaşa Başla!

Daha iyi gizlilik ve güvenlik açısından Tor tarayıcısını kullanmak çok daha mantıklı. Hatta daha iyi yapılandırılmış olmasını geçtim geçenlerde Brave'den Tor kullananların kimliklerini deşifre edebilen bir açık bile çıkmıştı.
  74. G

pc açıkken pc şifresi öğrenme

Kardeşini şamarlayarak söyletebilirsin.
  75. G

Öneri Bir konu

Açtığın konuda Youtube diyerek reklamlarını yaptın ve destek oldun, şimdi ben gitsem yutuptan bu videoları izlesem bunun vebalini nasıl kaldıracaksın :d
  76. G

İndirmenin internet faturasıyla alakası varmı

Hayır.
  77. G

Öneri Bir konu

Güvenlikten ne kastettiğinize bağlı. Ama hesap çalma olayı 3 kullanıcısı olan mail servislerini saymazsak kimsenin başına gelmemiştir diye düşünüyorum. 20 milyon kullanıcısı olan, dünyanın en katı veri gizlilik yasalarından birisine sahip olan İsviçre merkezli bir firma olduğunu düşünürsek böyle...
  78. G

Öneri Bir konu

Aynen, bu doğru. Sonuçta mailler parolaya bağlı bir algoritmayla şifreleniyor. Ama hesabı geri alamama olayı diğer mail servislerine benzer işliyor, bu konuda yanlış yorumlar atılmış.
  79. G

Öneri Bir konu

"Şifrenizi unutursanız bir daha hesabınıza erişemezsiniz." Bu tüm mail servislerinde böyle değil mi zaten arkadaşlar :) Kurtarma maili ya da numarası eklemezseniz kimse "Hacı bu mail benim ya." dediğinizde "Tamam, hesabını geri verdim. Buyur gofret de al." demiyor. Protonmail'in diğer mail...
  80. G

Yüzde kaçla hangi liseyi kazandınız

5 sene önce TEOG'a girmiştim. 475 puan ve sanırım %3 civarlarında bir sıralamayla fen lisesi okudum. Bu sene de üniversiteye geçtim.
  81. G

Tablet Şifresini Öğrenme

Yaptığın şey korsanlık oluyor. Herkesin kendisine "hacker" demesi bana komik geliyor, seninle ya da yaptıklarınla alakalı değil. Başka bir kelime kullansan dalga geçmezdim muhtemelen.
  82. G

Tablet Şifresini Öğrenme

Korsan yazılımlar kurmuşsun ve format atmışsın. Gerçek bir hackersın, helal sana.
  83. G

Tablet Şifresini Öğrenme

IP adresini mi bilmesi gerekiyor :D Evde kullandığımız internette cihazlara sadece local bir IP adresi veriliyor, mesela 192.168.1.105 gibi. Bunu öğrenerek ne yapabilir?
  84. G

Tablet Şifresini Öğrenme

Ay çen heçkıylık mı yapçan.
  85. G

HDDyi SSD olarak kullanma ??

Diskin donanımsal teknolojisinin adı, yazılımsal bir şey değil.
  86. G

Hugolanın açık adresini biliyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum

Ziline bas kac.
  87. G

[Haftanın Dağıtımı]Fedora'ya merhaba deyin!

Birkac gundur kullaniyorum, oldukca stabil ve hizli bir dagitim. Arkasinda zaten buyuk bir firma var. Su ana kadar denedigim dagitimlar arasinda ilk siralardadir.
  88. G

Mozilla Hakkında Soru?

Firefox*
  89. G

SSD`niz ne kadar Yazıp Okumuş?

Programin gizleme ozelligi varmis aslinda ustteki barda bir yerden secilebiliyormus. Bir sey olmaz diye ben gizlemedim, umarim olmaz :) Garanti falan kalmadi zaten.
  90. G

Baskasi senin yerine garantiye gonderebilir belki.
  91. G

Teshir urunuymus (1-2 haftalik) bir de xd yakinda yeni bir laptop almayi dusunuyorum umarim o da boyle saglam cikar.
  92. G

3.5 yil once 2.200'e aldigim ASUS X405UQ dizustu bilgisayarimin kendi SSD'si. Sk Hynix diye bir markanin. +30 GNU/Linux dagitimi kurmus 10 kez de format atmisimdir diye dusunuyorum.
  93. G

hala kaya gibi.
  94. G

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi için laptop önerisi

Yazilim muh olsa MacOS'tan sonra belki derdim ama bilgisayar muh icin en son tercih edilecek sistem Windows bence. GNU/Linux > MacOS > Windows
  95. G

Hoca matematik sorularını ve cevaplarını 3 kişiye vermiş.

Sinavdan kaldin evet. Matematigi severim ve matematiksel zekam da var ama lisede matematik sinavlarindan bir kez bile 2 alamadim hep kaldim :d Ama su an PC muhendisligi okuyorum. Cok da takma yani, saglik olsun.
  96. G

Aslinda suc sizin kizlarda, yazili bir kural degil ama sorulari atmamakla ayip etmisler. Allah affetsin din hocasi usb bellegini tahtada birakinca sorulari calmistik 3 kisi, sonra sinifla paylasmistik.
  97. G

Ogrenci degil misin kankam sen. Derse katilmak senin gorevin. Cogu kisi katilmadi diye boyle dusunuyorsun ama hoca acisindan fark yok ki, dersini anlatiyor kim isterse dinliyor. Bizde de okulun son aylarinda okuldan kacmayalim diye 1 gun onceki derste sinavda cikacak benzer sorulari cozuyorlardi.
  98. G

Derse girseydiniz. 1 kisi bile derse girmese oyle yapmasi mi gerekiyordu?
  99. G

Ee? Yani?
  100. G

Binary ile konuşuyoruz

01101000 01110100 01110100 01110000 01110011 00111010 00101111 00101111 01110111 01110111 01110111 00101110 01111001 01101111 01110101 01110100 01110101 01100010 01100101 00101110 01100011 01101111 01101101 00101111 01110111 01100001 01110100 01100011 01101000 00111111 01110110 00111101 01100100...
  101. G

Windows 10 uyandırmada şifre isteme.

Bir miktar guvenlik saglar ama cok da bir olayi yok aslinda. Bilgisayarim calinmadikca, yanimdaysa kimse sifre olmasa da kurcalayamaz. Calinirsa da sifreye gerek yok, GNU/Linux yuklu bir cihaza diski takarsan tum sistem dosyalari kaymak gibi karsinda. Bunun onune gecmek icin diski sifrelemek...
  102. G

Windows 10 uyandırmada şifre isteme.

Bunu sec. Edit: konu sahibinin tam olarak istedigi bu degilmis sanirim.
  103. G

İbanımı Ve isim soyismimi verdim Sorun OLurmu

Pazartesi gelme olayi kalmadi 7/24 dakikasinda geciyor artik. Tokatlaniyor olabilirsiniz.
  104. G

Zemin kattaysa tankla daliyorlar.
  105. G

Benim bildigim kapiyi kullanmiyorlar.
  106. G

Internette ~50 milyon Turkiye Cumhuriyeti vatandasinin TC kimlik numarasi, adi soyadi, anne ve baba isimleri, dogum tarihi ve yeri, adresi ve cinsiyeti var. 2015 secimlerinde mi ne sizdirildi. Tor2Web linkine arama motorundan bile ulasilabilecek kadar uzak hem de.
  107. G

Birkac ay sonra ustune kurduklari sirketin acilisina seni de cagirirlar. Saka lan ne olacak isim soyisimden.
  108. G

Amerika'da yazılım mühendisliği

Beni birak troll'um ben ama kendine yazik. Bunlari bu kadar takma sen kendini gelistirdikten sonra her ulkenin sirketin kapisi sana acilir. Calismaya odaklan kafani bunlarla mesgul etme.
  109. G

30 kisi sana bunu acikladi iclerinde bilgisayar muhendisligi okuyan da vardi tekrar tekrar ayni soruyu soruyorsun. Cevaplar seni tatmin etmiyor mu yoksa idrak mi edemiyorsun anlamadim. Sayende her gece "Amerikada yazilimci olcam siralamam onemli mi kotu universite okusam gidebilir miyim. 150k...
  110. G

Ingilizce hazirlik okuyorum.
  111. G

Dogru kisiyi mi alintiladiniz ona gore cevap vereyim.
  112. G

Bu konudan 3000 tane acacagina yazilima baslasan yurt disindaydin su an.
  113. G

Slovakya, Rusya'ya Ukrayna topraklarını vadetti!

Saka lan saka. Gul diye.
  114. G

Yazılım Odaklı Dizüstü Bilgisayar Önerisi ?

Batarya omru uzun, ince ve hafif, dedicated ekran karti olmayan islemcisi guclu bir laptop alip GNU/Linux ile kullanirsan en kral yazilimci bilgisayari olur. Linux kullanmak istemezsen kesinlikle M1 Macbook Air.
  115. G

ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Abartmadik aslinda, %100 demedik ama cayimizi yudumlayabiliyoruz :) Sunuculari saymazsak Linux kullanici sayisi %2-3 falan ancak oldugundan dolayi dogal olarak Linux icin uretilen virus sayisi da hayli az. Ayrica yanlis bilmiyorsam Linux'un yapisindan dolayi viruslerin Windows sistemler kadar...
  116. G

@MrtAltg hakkında

Amacin tartismaksa o konuda tartis diye kapatiyor zaten. Cevaplar benim konuma gelsin ilgi kasayim diyorsan yeri bu forum degil.
  117. G

1700mb/s ile 2200mb/s SSD arasındaki fark nedir ?

500 mb/s fark var daha net ne soylenebilir?
  118. G

Matematiği Yapamıyorum

Olmuyorsa zorlama bos ver.
  119. G

Kuklığımdan sesi çok fazla sağır olcam çözümü varmı

Sesi kısınız.
  120. G

Teknoloji Sitesi Açacağım Neler Yapmam Gerek(Wordpress)

Yetmez. Bence almisken bir cage kirala.
  121. G

Ne Tür Bir Site Açmalıyım?

Girdiginiz icerikleri siz mi yazmistiniz kopyala yapistir miydi?
  122. G

Godaddy İade Nasıl Yapıcağım?

Domain iadesi diye bir sey yok hocam. Sadece, bazi firmalar kayit ettikten sonra ilk 3-5 gun icinde buna imkan taniyabiliyorlar (Godaddy de bunu yapiyor) ve genelde ufak bir kesinti yapip iade yapiyorlar.
  123. G

İnternetten para kazanma ininal çekimli

1 saniyede binlerce cuzdan acabilirsin, dedigim sey o degil. Hatta sadece kagit ve kalem ile matematiksel islemler yaparak bile Bitcoin cuzdani olusturabilirsin, hatta Bitcoin kazabilirsin. Ama Bitcoin'ini satip banka hesabina para cekebilmen icin kripto borsalarinda hesabin olmali. Onerimi...
  124. G

Referans falan dedigine gore ya scam bir sistemdir ya da su cryptotab browser sacmaliklarindan falandir. 3-5 biriktirse bile 18 yasina gelmeden borsalarda hesap acamayacagindan bozduramaz.
  125. G

Haftada 10 tl mi :d Yasin kucuk sanirim, ayda 5 dolar icin bu kiymetli zamanini satacak misin? Boyle basit seylerin pesinde kosarsan sana bilgi de kazanamazsin. Bence bir alanda kendini gelistir, sonra banka karti da cikartip para kazanmaya bakarsin.
  126. G

Yunanistan'da 6.2 Büyüklüğünde deprem meydana geldi...

Forumlar anlik mesajlasma platformu degildir!
  127. G

İncirlik üssünden alıcıyamı vereyim Türkiye dekine mi

Sahibinden sitesinden mi ulasmis? 2 arkadasimin 3 dizustu bilgisayarina Amerika'dan denizciler Rusya'dan bilmem neciler ulasip satin almak istiyordu hatta Amerika'daki kadin 2 arkadasima da 1'er hafta aralikla actiklari ilanlar icin ayni nedenle ulasmisti. O paraya bilgisayarin sifirini...
  128. G

Çiftlik Bank ve Bir Tosuncuk Olayı

Bir tanidigim gencken bu tosuncukla Bursa'da ayni mahallede yasiyormus. "Baya saf (temiz olan degil, akli calismayan anlaminda), mahallenin delisi biriydi, rap sarkisi cikarttiginda mahalledeki herkes dalga geciyordu. Bence baska birisi onu kullanmistir cunku bunlari akil edebilecek zekasi...
  129. G

Hangi Akıllı Bilekliği Almalıyım? - [REHBER]

Fit 2 kullaniyorum memnunum. Bilgisayar basinda 40 dakika 1 saat falan hareket etmeyince kalk bi gez dolas demesi guzel, digerlerinde var mi bilmiyorum.
  130. G

En hızlı arama motoru hangisi?

En iyi sonuclar: Google Gizlilik: Duckduckgo Baya bi gizlilik: YaCy
  131. G

Parrot OS Nasıldır?

Siber guvenlik icin Kali'den daha cok tavsiye ediliyor.
  132. G

İşletim sistemime uygun güzel online savaş oyunu?

Konunun neresinden tutsan elinde kaliyor :d
  133. G

Lütfen dikkatli olun

Xenforo saltli cift hashleme ile parolalari sakliyormus. Sifrelerinizi degistirmenize gerek yok, guvendesiniz. sha1(sha1(password) . salt) sha256(sha256(password) . salt)
  134. G

Site Kurmak İçin Ortak Neredem Bulurum?

/register.php?do=requestemail adresinden dogrulama mailini tekrar gondertin. Spam kutunuzu da kontrol etmeyi unutmayin.
  135. G

Site Kurmak İçin Ortak Neredem Bulurum?

Kategori yanlis, kullanici.
  136. G

okulun açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Baya rahatim.
  137. G

okulun açılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bana acilmiyor.
  138. G

Google hakkında bir bilgi

Olsa olsa isletim sisteminin ozelligidir. Demin denedim olmadi.
  139. G

Crackli windows 10 yükleme

Yassah hemserim.
  140. G

İptal

Haklilar. Bu Turkce ne?
  141. G

ProtonMail ile hesap açamadım

Protonmail gecici bir mail servisi degil hocam. Kullanci sayisi yuksek bir mail servisi oldugundan bircok uyenin sorun yasamasi muhtemel, bence bir el atilmali.
  142. G

Herkesten Özür Dilerim

Konuna baktim ama dilencilik falan goremedim. Burasi bir forum, baskalarindan yardim isteyebilirsin. "Bana CS:GO alir misiniz." gibisinden spesifik bir istek olsa pek yakismazdi tabi ama "Oynamadiginiz oyunlari hediye eder misiniz?" demende bence bir sorun yok.
  143. G

Bülent ERSOY'un üzerinde 55 tilki

Onu anladim hocam, benimki de bir ornekti. Bu konuda size katiliyorum. Ancak su anda yararlanilan hayvanlar bu amacla yetistiriliyorlarken insanlar birbirlerini bazen para icin, bazen hicbir sey icin olduruyor. Halihazirda var olan doga para icin yok ediliyor. Kurku kullanilan tilki gibi...
  144. G

Kızışan dişi kedimi nasıl sakinleştirebilirim

Ever.
  145. G

Bülent ERSOY'un üzerinde 55 tilki

Kedi sahibi bir hayvansever olarak dusuncem bunlari hayata gecirmek icin daha cozulmesi gerekilen bircok problem oldugu. 2 varil petrol icin insan insani yiyorken, doga birileri daha cok kazansin diye acimasizca katlediliyorken ve bu haberdeki olaylar oluyorken krema icin sut yerine nohut...
  146. G

ben hangi mevkide oynamalıyım

Kalede oynamalisin.
  147. G

USB Flash Bellekten Silinen Verileri Kurtarmak

Ikisi de degil arkadaslar. Aslinda isletim sistemleri bir veriyi silecegi zaman veriyi degistirmiyor, yoksa gereksiz yere yazma islemi yapmis olurdu. Sadece sistemden o veriyi cikartiyor ve uzerine yazilabilir hale getiriyor. Sikca verilen kitap ornegi var mesela; diskimizi kitap olarak...
  148. G

Bir ile birden fazla kez bicimlendirmek arasinda ne fark var ki?
  149. G

Papara Yasadışı Bahis Şirketleriyle Mi Çalışıyor? | TV100 Olayının Arka Perdesi

20 yasinda olup 100-200 liraya satanlar da var :) Satarken-kiralarken ne dusunuyorlar bilmiyorum. Bahis sitelerinde kullanmak yapilabilecek en masum seylerden birisi olabilir.
  150. G

Papara hesabini kiralatanlarin sayisinin cok olmasinin etkisi var ama yine Papara ile alakali bir durum degil. Yasi kucuk olanlar ve Papara'nin banka hesabi olmadigi icin bir sey olmayacagini dusunen kisiler cok kucuk paralara Papara hesabini satiyor ya da kiraliyor.
  151. G

O bahis sitelerinin cogu ayni zamanda banka hesaplarina da odeme yapiyordur, bu Ziraat bankasinin bahiscilerle calistigini dusunmek gibi sacma bir sey aslinda ama boyle dusunen cok kisi var.
  152. G

Windows 10 Lisans Anahtarı

Cok agresifsin. Korsan yasak oldugundan site onerisi veremedigimizi anladigini varsayiyorum, konunun basindan beri herkes bunu belirtiyor. Yine de sana yardimci olmaya calisiyoruz ama hepimize ters ters cevaplar veriyorsun.
  153. G

Uzerine veri yazilmamis olma ihtimali var. Kurtarmak mumkun olabilir.
  154. G

Diger forumlardaki onerileri degerlendir hocam o zaman. Burada korsan ile ilgili en ufak sey malesef yasak. Gecen "torrent kullaniyorum" dedigim icin 3 gun ban yedim.
  155. G

Kullanip kullanmamani demiyorum, korsani destekleyen birisiyim ama korsan urune de korsan demek gerekiyor.
  156. G

Microsoft'un universitelere falan dagittiklari keyleri satiyorlar sozlesmeye aykiri oldugundan teknik olarak korsan evet.
  157. G

Okulumu değiştirdim arkadaşım yok ağlayasım geliyor

Sinifa moonwalk yaparak gir, cikar masaya vur (yumrugunu) ve onlara patronun kim oldugunu goster.
  158. G

Sizce Firefox mu Opera mı?

Firefox > diger tum tarayicilar.
  159. G

Tor Ağı Hakkında Yanlış Bilinenler

Kimisi icin yeterli degil : )
  160. G

Anlamadığım Şekilde Microsoft Hesabı İle Etkinleşen Lisans

8'den 10'a gecisler bir aralar ucretsizdi o zamanlardan kalma bir hesap olabilir mi?
  161. G

Sword Art Online gibi bir teknoloji olabilir mi?

Oyunun icinde kalmayak la.
  162. G

Nasıl en gizli şekilde ethernet bağlarım?

Ben de oyle anladim. Gizlilik delisi oldum iyice : p
  163. G

7k relay icinde illaki vardir. Ama ustte de dedigim gibi takip edilmesi gercekten zor. Federaller tarafindan takip edilecek seviyede bir kisi sadece Tor ya da VPN + Tor gibi bir baglanti semasi izlemesin zaten :)
  164. G

Tor kullaninca bilgisayarimiz aga dahil olunuyormus gibi bir algi olusturmamasi acisindan PC yerine node demek daha uygun olur. Bu sunucular gonulluler tarafindan calistiriliyor.
  165. G

Evet. Ne yaptiginizi ISS tarafli goremezler. Daha detayli olarak su sayfanin altindaki interaktif yerden inceleyebilirsin. https://www.eff.org/pages/tor-and-https
  166. G

Tum trafik sifrelendiginden sadece Tor agina baglandiginizi anlayabilirler, hicbir veriyi goremezler.
  167. G

Gizlilik senaryolara ve IP disinda bircok etmene de bagli o yuzden tamamen ya da %100 gizlilik, anonimlik gibi tabirler pek dogru degil. Ama Tor'un cogu durumda cok guclu anonimlik sagladigini dusunuyorum. Turkiye'nin Tor node'lari calistirip calistirmadigini bilmiyorum ancak bunu...
  168. G

Cin, Suriye, Iran, Misir gibi ulkelerdeki normal kullanicilarin bile ihtiyaci olabiliyor. Ulkemiz de arada bir yerlerde, umarim onlara donmeyiz.
  169. G

+18 ise direkt bir sorun yok zaten. Illegal olan turlerinden ise yine sorun yok cunku seni birisinin kisa sureli kullanimda izleyebilmesi dusuk bir ihtimal, izlese bile yakalamak istedikleri asil kisi sitenin sahipleri ve (belki) surekli ziyaretcileri.
  170. G

utorrent kurulmuyor

Iyi olmus. Yerine qbittorrent kullanin. Acik kaynak + reklamsiz.
  171. G

Ciddiysen korkmani gerektirecek bir durum yok bu arada. Suc islemedin cunku.
  172. G

Tebrikler, sabah namazini polis amcalarla birlikte kilmaya hak kazandiniz :d
  173. G

Katiliyorum. Tor daha cok sansurden ve gozetimden kacmak yani kisaca anonimlik icin. Gizlilik icin kullanmak cok efektif olmaz. Yavas olmasi bir yana surekli CAPTCHA ile karsilasiliyor, Cloudflare kullanan sitelere girmek eziyet oluyor vs.
  174. G

Merhaba, bugün Tor ağı ile ilgili yanlış bilinenler hakkında bir şeyler karalayacağım. Magazinsel, gizemli ve korkunçlu bir yazı olmayacak. Tam tersine, tıklanma uğruna muhteşem bir teknolojiyi insanlara öcü gibi tanıtan ve lekeleyen Youtube kanallarının ve haber sitelerinin yanlışlarını...
  175. G

Eski konular cevaplanmaya kapatılmalı

Kilitlenmesi yerine 30 gunden eski konularda mesaj editorunun ustunde "bu konuya son mesaj x gun once yazildi" gibi bir sey eklenebilir. Konuyu hortlatanlarin cogu tarihlere bakmadigindan yapiyor, bunun onune gecilmis olur.
  176. G

Asus RT-AX86U alınır mı?

Internet hizinizda ve baglanti kalitenizde gozle gorulur artis yasamazsiniz.
  177. G

Troll PP atın.

:c
  178. G

Troll PP atın.

Aramizda bir DH'li vaaar.
  179. G

Troll PP atın.

Evet.
  180. G

Troll PP atın.

Herkes bilmez.
  181. G

GPU 120 Derece???!!!!!

M.2 SSD'yi 72 dereceye cikartmis birisiyim ?
  182. G

SDN deki Gıcık Konular

Internette zibilyar sitede yazan genel sorulari konu acarak soranlar, net.
  183. G

İnsanlar neden multi açar?

Sabah sag taraftan kalkarsam bu hesabimi kullaniyorum sol taraftan kalkarsam diger hesabimi.
  184. G

Platonik olduğum kızın doğum günü

"Dogum gunun kutlu olsun hacim" yaz.
  185. G

320 gblık harddiskim var 2048 gb goruyor ne yapmalıyım

Nereden bilelim?
  186. G

Web Sitelerinin Cihaziniz Hakkinda Edinebildigi Bilgiler

Sayfanin ustundeki detect all butonuna basarsan GPS'i de kullanacagindan muhtemelen onu da dogru gosterecektir. IP adresi lokasyon konusunda bazen yaniltici olabiliyor.
  187. G

Web Sitelerinin Cihaziniz Hakkinda Edinebildigi Bilgiler

Sizce web siteleri cihaziniz, tarayiciniz ve sizin hakkinizda ne kadar cok sey bilebilir? Cevabi bu sitede: https://www.deviceinfo.me
  188. G

Express VPN ile Geforce Now performansı nasıldır?

Genellikle ping degeri yukselir ama yine de deneyebilirsiniz. Cogu VPN saglayicisi para iade garantisi sunuyor.
  189. G

Linux ve Windows'u karsilastirmayi birakin

Fedora tabanliymis evet. Cok sevdigim bir sistemdi mutlu oldum su an.
  190. G

Linux ve Windows'u karsilastirmayi birakin

Qubes OS'in Linux tabanli olmadigini ogrendim : P Ama hala yerine verebilecegim bircok ornek var.
  191. G

Deep Web, Dark Web Nedir?

Musait oldukca bu konularda daha fazla icerik paylasacagim. Detaylari diger konulara sakladim.
  192. G

Deep Web, Dark Web Nedir?

Deep Web: Arama motorlarinin indexlemedigi (listelemedigi) internet trafigi. Or: Whatsapp iletilerimiz, mail kutumuz, oyun trafigimiz vb. - indexlenmediginden 'dark web' de 'deep web' icerisindedir. Dark Web: Tor, I2P gibi aglarin gizli servisleri. Or: Tor agi icin ".onion servisleri", I2P...
  193. G

Herkes Adını Yazsın

Salih sanirim.
  194. G

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

Benimle ayni fikirde olmayanlarin agzina ban hammer cakabilmek icin basvurmustum, nasip degilmis.
  195. G

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

Mukemmel bir basvuru yapmistim ama red aldim.
  196. G

Ban yeme sebebim absurt degil mi?

Ama korsanla alakali bir sey degil ki bu :c ille de cezalandirilacaksam da bu kadar uzun olmamaliydi bence.
  197. G

Wifi'ye virüs bulaşırmı ?

'Kablosuz baglanti alani'na nasil virus bulasacak :)
  198. G

Opera vs Vivaldi

Fingerprint (parmak izi) dedigimiz bir olay var. Tarayici bilgileri, dil, isletim sistemi, yerel saat, ekran cozunurlugu, cihaz bellek ve cpu cekirdegi miktari gibi daha bircok bilgini girdigin siteler gorebiliyor. Bunlarin cogu Tor tarayicisini kullanan birisi icin engelleniyor. Ekran...
  199. G

Opera vs Vivaldi

Yanlardaki ve alttaki gri bosluklari diyorsan, Tor kullanicilarinin fingerprint'lerini benzetmek icin o; sorun degil.
  200. G

Ban yeme sebebim absurt degil mi?

Windows bilgisayarınıza bulaşan en büyük virüs neydi? Konusuna yazdigim Mesajim icin korsana tesvikten 3 gun ban yedim. Konu "nasil virus bulasmadan oyun indiririm" konusu degildi ki zaten korsanla alakasi olmayan torrente tesvik edeyim. Bilgisayarima virus bulasmadigini dusunmemin...
  201. G

Ne izliyorsunuz?

202. G

İçerik Ekibi Hakkında Görüş-Öneri-Eleştirilerinizi Bekleriz

Icinde ben de olabilirim mesela.
  203. G

Porçay için 4 Yıl 2 Ay Hapis İsteniyor.

+4 yildir takip ettigim birisiydi gercekten uzuldum. 10 yasindaki birisine dinletsen sarkinin dalga oldugunu anlar. Televizyondaki sacma mafya, yasak iliski, entrika dizileri direkt olarak ovdugu ve ozendirdigi halde kaldirilmiyor, ceza almiyor.
  204. G

sizce spotify mı youtube music mi

Aslinda YT music daha iyi, konserler, canli performanslar falan da var ama Spotify'a alistim degistirmeye useniyorum.
  205. G

Macbuntu Bigsur Nasıl Bir İşletim Sistemi

Linux kullanirken gurur duyuyorum ben, neden MacOS kopyasi olsun istiyorsunuz ki :p
  206. G

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Miyavv :3
  207. G

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

208. G

15 yaş Boy 167 uzarmı?

Ergenligin biteli 6 yil olmus daha uzamassin.
  209. G

Bitcoin ile ilgili olan kullanıcılar lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Bitcoin ile degil Binance ile ilgili bir soru gibi. Spot cuzdaninin bir ustunde genel bakis tarzi bir sayfa var yanlisikla oraya bakiyor olabilirsin, orada PNL gorunmuyor.
  210. G

Flash belleği ram olarak kullanma

Performansa etkisinin olacagini sanmiyorum.
  211. G

Steam hesabım çalındı

https://lmgtfy.app/?q=steam+hesabi+nasil+geri+alinir
  212. G

Profesyonel eposta için Gmail vs Outlook

Ikisinden de hesap acip kendiniz karar verin. Bana Almanya merkezli Tutanota daha kullanisli ve sade geliyor. Ayrica basliklar da dahil alinan ve gonderilen tum mailler sifrelendiginden Gmail gibi verilerinizi kullanmiyor ya da satamiyorlar. Tek kotu yani 500 MB alan vermeleri.
  213. G

Domain satin alip hostinge ya da kurumsal mail servislerine baglayip mail olusturuyorsunuz.
  214. G

Gerek yok. Yandex kurumsal maile baglayip kullanabilirsiniz. 5-10 GB gibi bir alan veriyordu.
  215. G

İp Logger atmak suçmu

Zlenfy memleketini ogrenmek istiyor.
  216. G

İnstagram İstediğim Kullanıcı Adını Nasıl Alabilirim?

Kullanici adi alma hizmeti verenler var ama 4 haneli fiyat istediklerine gore kolay bir sey degil sanirim.
  217. G

[Karşılaştırma]Masaüstü ortamları incelemesi

KDE'ye gicik oluyorum onun disindakileri seviyorum.
  218. G

The Hidden Wiki/deep web yasa dışımı?

Javascript'in engellenmesinin nedeni bu degil.
  219. G

Kac kisisiniz?
  220. G

Java Öğrenmek İstiyorum

Oyle bir dil mi var?
  221. G

Aga dahil edilmiyor. Dediklerin imkansiz seyler. Tor agini gozunuzde bu kadar buyutmeyin. Normal internette olmayan seyler orada da olmuyor cunku sistem neredeyse ayni. Internetin icinde ozel bir ag olusturuldu olay bundan ibaret. Bir siteye girip bir sey indirip kurmadiktan sonra kimse...
  222. G

Tamam abicim hadi uzakta cimlen hadi.
  223. G

Duzgun konus. Sacma yerlerden 2 kiytirik sey okuyan birisisin atarli atarli konusuyorsun. Tor aginin nasil calistigina hakimim, bilgisayar aglari, kriptografya, anonimite ve gizlilik konularinda bilgim var, sunucumda kendi .onion sitemi hostladim. Neyin ne oldugunu biliyorum.
  224. G

Tor agi orada denilebilecek bir yer degil aslinda. Katman muhabbeti de yok :) Tek bir site de degil. Tipki kullandigimiz internet gibi bir ama trafigi gonulluler tarafindan calistirilan sunucularla saglanan daha kucuk bir ag. Normal internette bulamayip orada bulabilecegin neredeyse hicbir sey...
  225. G

Internette yok mu bu bilgiler :p Girmemeni tavsiye etmem falan demiyorum, bunu diyenler ne oldugunu tam olarak bilmiyordur. Korkulacak, uzak durulacak bir sey yok cunku dusundugun gibi ya da medyaya lanse edildigi gibi bir olayi yok. Youtube kanallari ve haber siteleri tiklanma almak icin sacma...
  226. G

Ayni anda hem ikisinde de degil, hem de ikisinde de, hem de hicbirinde :D Orijinal Hidden Wiki bir suredir yok. .onion siteleri listeleyen cakma siteler hem Tor aginda hem internette mevcut. Deep ve dark web olayina da bir aciklik getireyim: Deep web: Internet trafiginin arama motorlarinca...
  227. G

Kavramlari karistiriyorsunuz. Deep web ile dark web farkli seyler. Suc degildir tabiki de. .onion domainlerin listelendigi bir site sadece.
  228. G

Kali linux ne kadar güvenli

Sacma bir soru olmus.
  229. G

Google Beni Dinliyor

Kasaya pilot kalem saplayip balgam attim. Artik beni dinleyebileceklerini dusunmuyorum.
  230. G

Google Beni Dinliyor

Bizi de bu konuda aydinlattigin icin tesekkurler. Bunu ogrendikten sonra Ukrayna'da yeni bir kimlikle hayatima devam etmeyi dusunuyorum. Bilgisayarimi ve telefonumu cekicle parcalayip uzerine sifon ceksem yeterli olur mu sizce? Amasya'da sahil yok da.
  231. G

Asıl Steam Kütüphanem Nasıl?

pki
  232. G

Asıl Steam Kütüphanem Nasıl?

Adami neden korsana tesvik ediyorsun?!
  233. G

Steam Hesabım Nasıl??

https://steamcommunity.com/id/gnaremoob Gel kapisalim :p
  234. G

Harici Harddisk önerisi

45 liraya case alir icine koyarsaniz harici olur :) 2.5" HDD'lerde 7200 rpm yok.
  235. G

Harici Harddisk önerisi

https://www.n11.com/urun/toshiba-mq01abd100-1-tb-25-5400-rpm-8-mb-sata-3-hdd-232319?magaza=bpartner
  236. G

Şifreleri saklama

Not defterinde sakladigina gore guvenlige cok onem vermiyorsun gibi aslinda ama : p Guvenliler. Veriler sifreleniyor ve senin belirledigin anahtar haricinde bir yontemle desifre edilemiyor. Ayrica acik kaynaklilar.
  237. G

Pardus'u yükledim yerel disk d silindi.

Verileri kurtarmaya calisabilirsiniz. Uzerine veri yazilmis olma ihtimali dusuk. Internetten nasil yapildigina bakabilirsiniz. Eger onemli dosyalariniz varsa her ihtimale karsi diskin imajini almayi unutmayin.
  238. G

Disk bolumleri yani. C ve D gibi. Yeni bir bolum (partition) olusturup oraya kurulum yapmak yerine tum diski ya da var olan bir bolumu kullanmissaniz bunun olmasi dogal.
  239. G

Kurulum yaparken tum diski secmissinizdir. Gecmis olsun. Veri kurtarma programlarini deneyin, boyle bir durumda muhtemelen ise yarayacaklardir.
  240. G

Şifreleri saklama

Baya guvenli ha.
  241. G

FreeDos işletim sistemi

GNU/Linux kullanabilirsiniz. Ayriyeten alinca 140 dolar (~1000 lira) oluyor. Pro surumuyle satiyorlardir belki.
  242. G

Bitcoin alım satım

Binance.
  243. G

Bilgisayar mühendisliği ve yazılım

Daha kapisini gormedim bilmiyorum : p Istege bagli Ingilizce hazirlik okuyorum ama onu da okumuyorum gibi. Sinavlara giriyorum sadece. Bir sene kafa dinlemek ve yazilima odaklanmak icin hazirlik sectim.
  244. G

Bilgisayar mühendisliği ve yazılım

Kastamonu Bilgisayar'a beklerim : ) Bu sene 199k ile girdim.
  245. G

VPN IP adresimizi gizler mi?

Dunya uzerindeki sayili kisiler haricinde bu dedigin utopik seyler, vatandasin devlet tarafindan hacklenmeye calismasi falan herkese olmuyor :) Kullanicinin hangi cihazi kullandigini bilmiyorlar ki sizabilsinler, bilseler IP adresini bulmak icin neden ugrassinlar? Wireguard ve OpenVPN...
  246. G

laptop fan temizliği nasıl yaparım

Evet, gercekten de begendigim bir yontem. Kargo ucreti sizden olacak sekilde adresime gonderirseniz seve seve emerim.
  247. G

laptop fan temizliği nasıl yaparım

Emerek temizleyebilirsin.
  248. G

Diyeti bozacağım sanırım

Dunyaya bir kere geliyoruz haci bosver gom.
  249. G

Ucretli-ucretsiz kaliteli-kalitesiz seklinde ayrim yapmak kesin bir sonuc vermeyebilir. Kesinlikle paylasmamaktan bahsedemeyiz. Ucretli-ucretsiz her VPN saglayicisinin gizlilik politikalari oldugu gibi 'kabul edilebilir kullanim politikasi' da vardir. Bazi durumlarda bilgilerinizi baska kurum...
  250. G

2 kisiye R10 davetiyesi veriyorum

Merhaba. Kendisini gelistirmek isteyen, baska platformlardaki (Github, forumlar vs.) profillerini ve yaptigi isleri gosterebilecek 2 kisiye R10 davetiyesi gonderebilirim.
  251. G

Binance kimlik doğrulaması

Turkiyedeki bankalardan daha buyuk bir kripto borsasindan bahsediyoruz. Kaydolacagin borsayi 10 dakika arastirsan bunu ogrenebilirsin.
  252. G

Steamdan para çekme mümkünmü

Degil. Bazi platformlarda kisilere bozumunu yapabilirsin ama pek karli olmuyor. %30 civarlarinda indirim yapman gerekiyor.
  253. G

USB Çoklayıcı Kullanmak Zararlı mıdır?

Yabanci sitelerden biraz baktim zarari yok diyorlar. 1613062479 Fazla sayida HDD falan da takilmasi gerekiliyorsa boyle urunler mantikli ama USB 3.0 portunun kamera mikrofon ve hoparlore yetecegini dusunuyorum.
  254. G

önceden 14 mbps alıyordum şimdi ise 1.4 mbps alıyorum

Modemini yan yatir.
  255. G

Guvenilir olup kayit tutanlar da mevcut. VPN, alinan ve gonderilen trafigin gectigi bir ag teknolojisidir. Genel kullanim amaci gizlilik ve anonimlik olsa da her zaman bunun icin kullanilmaz. Bunu dememin sebebi milyonlarca musterisi var diye bir VPN saglayicisinin kayit tutmadigini...
  256. G

Bence yanlis bir bakis acisi. %100 anonimlik, kesin bulunamamak gibi bir sey tabiki mumkun degil ancak Amerika gibi internet istihbarati konusunda uzaya cikmis bir ulke tarafindan aranmiyorsaniz ve nasil gizleneceginizi az cok biliyorsaniz sizi yakalamalari kolay olmayacaktir. Edit: VPN...
  257. G

TouchVPN, kayit tutan bir VPN saglayicisi. Turk yargi makamlarinca istenirse bilgi vermeleri konusunda kesin bir sey diyemeyecegim ancak ellerinde bilgilerin mevcut oldugunu soyleyebilirim. Sitelerine giris yapilabildigine gore bilgi vermis olma ihtimalleri var. VPN saglayicilari bilgi...
  258. G

Kimden gizlenmeye calistigina ve hangi VPN'i kullandigina bagli.
  259. G

Para kazanmam lazım

Modern cagdaki normal bir birey oldugum icin ve yazilim ile ilgilenen bir bilgisayar muhendisligi ogrencisi oldugum icin dunya dili Ingilizce'yi biliyorum ve bu yolla iletisim kuruyorum.
  260. G

Para kazanmam lazım

Benim anlattigim olay da bu ama forumdaki mesajlarindan da gordugum kadariyla bunu anlayamamana sasirilacak birisi degilsin zaten. Ikisi de bilindik Alman firmalar. Sen Turkiye'deki hosting firmalarindan E3, E5 serili islemciye sahip duz SSD'li hizmetlere para bayip her hafta kesinti yasarken...
  261. G

Para kazanmam lazım

Disk alanina gore karsilastirma yapacaksak Contabo'nun 13 euroluk 1.4 TB diske sahip bulut sunucusu Hetzner'in 12.40 euroluk 160 GB NVMe diskli sunucusundan daha guclu mu oluyor? Hadi diger degerleri de katalim: Contabo: 6 vCPU - 20 GB RAM Hetzner: 4 vCPU - 8 GB RAM Sana gore hala Contabo...
  262. G

Para kazanmam lazım

Guzel.net.tr'nin Turkiye altyapisi tamamen Netinternet'e bagli ama siz bilirsiniz :d
  263. G

İnstagram Fake Numara İle Nasıl Kayıt Olurum

Dogru bu arada. II. Dunya Savasinda olmasi lazim, bir sifreleme makinesinin algoritmasi bu yolla cozulmustu.
  264. G

Ailem internetten alışverişe karşı

Tamam.
  265. G

İlk para ile aldığınız oyun

Mount & Blade Warband diye hatirliyorum.
  266. G

2050 Yılında Türkiye! Harita Sahibi CIA Mi?

Arabistanda napiyoz la
  267. G

Göbeklitepe yakınlarında toprağa saplı bulunan gizemli (!) monolit

Kenarlarinda lehim izleri var lol
  268. G

Ben de forumu bırakıyorum

ok bye
  269. G

EFI Shell Merak Ettiğiniz Soruları Bekliyor!

Naber? 1612730951
  270. G

Paramı nasıl katlarım

Parani 27'ye katlamak istemen kadar komik degil ama elimden gelen bu.
  271. G

Paramı nasıl katlarım

272. G

izlemediğim ve aramadığım şeyler gözüküyor

statik ip kullanmiyorsaniz modemi resetleyince ip degismistir muhtemelen. ip adresinden lokasyon sorgula, yakin bir konum veriyorsa cevrenden birisi yapmis demektir.
  273. G

Takvim'den yoksul halka alışveriş 'taktikleri': Alışverişe tok karnına çıkın

tamam haci anladik cop gibi ulkedeyiz.
  274. G

Upload hızı oyunlarda pingimi etkiler mi?

Ping, iletilen paketin karsiya ulasma suresi. Baglantinin kac sicrama sonrasi hedef sunucuya ulastigi, modem kalitesi, altyapi durumu, sunucuya olan uzaklik gibi bircok etmenden kaynaklaniyor. Turkiye'de bunun temel nedeni internet servis saglayicilarimiz. Cogu yerde bakirin icadindan beri ayni...
  275. G

Papara mı İninal mı?

Papara varken Ininal kullanan da ne bileyim.
  276. G

Alman savcılar, bir dolandırıcının 60 milyon dolar değerindeki Bitcoinlerine el koydu.

Bitcoin takipsiz bir kripto para degildir. Blokzincirinde tum islemler; acik cuzdan adresleri, transfer edilen BTC miktari ve tarihi sifrelenmemis olarak kaydedilir ve herkes tarafindan izlenebilir. Kisi, sahibi oldugu cuzdani soylemedigi surece cuzdan anonimdir diyebiliriz ancak kesinlikle...
  277. G

ÜCRETSİZ antivirüs programı kullanıyor musunuz?

Linux kullananlar cayini yudumluyor.
  278. G

Okullarda Korece öğretilecek mi?

Ingilizce ogretmeyi basarabildiler de :d
  279. G

Paribu güvenli mi?

Guvenli.