Arama sonuçlarınız

1. aliozkl

Rks Titanic 150-S

Selam arkadaşlar , başlangıç için motor almayı düşünüyorum . Letgodan RKS-TİTANİC 150-S 18Bin KM'de motor buldum. Model yılı 2018 . Hasar kaydı yok. 3 tane arızası var. Şanzıman dişli seti , conta takımı , ön çamurluk . Fiyatıda 9Bin TL bu motor alınır mı ? çok olumsuz yorumlar var olumlu...
  2. aliozkl

Iphone 7 Kayıt Durumu

Herkese merhaba , akrabam 2. el temiz iPhone 7 cihaz almış ancak fotoğraftaki gibi e devletten sorgulandığında fotoğraftaki gibi durum çıkıyor . Bu cihaz süresiz kayıtlı mı yoksa süreli kayıtlı mı ? Bilen yardımcı olabilir mi? Cevapların durumuna göre cihazı iade edecek . Çünkü ülkemizde imei...
  3. aliozkl

iPhone 6 İnternet Sorunu

Merhaba arkadaşlar iPhone6 cihazım var . Wifiye bağlı olmasına rağmen uzun süre telefonla oynayınca veyahut birden bire internet yok , akış yenilenemedi (whatsapp , instagram vb) uygulamalarda böyle bir hata yaşıyorum aynı şekil sadece wifi değil , şebekeye geçtiğim zamanda aynı sorun var...
  4. aliozkl

Yatay Geçiş / Açık Öğretim Fakültesi

Merhaba arkadaşlar, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 1. sınıf öğrencisiyim. Eğitim türü örgün ancak ben açık öğretim fakültesine geçmek istiyorum. Şuan İstanbul'da yaşıyorum. Önceliğim İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi. Açık öğretim eğitim türüyle...
  5. aliozkl

MacBook 2009 Sonu

Arkadaşlar Merhaba güncel sürüm mac os x lion 10.7 macbooku, OS x el capitana yükseltmek istedim , apple sitesinden orijinal dmg indirdim bilgisayar açıkken yükledim, kuruldu. Kuruluma geçti sonra yükleme tamamlanamadı dedi. 2. adım olarak Dmg dosyasını flasha yazdırdım , boot ekranında da...
  6. aliozkl

MacOs sistemime boot camp aracılığıyla windows 7 yükleme

Merhaba,MacOs sistemime boot camp aracılığıyla windows 7 yüklemek istiyorum ama diskleri bölüyorum yükle diyorum “yükleyici diski bulunamadı” hatası alıyorum bilenler yardımcı olabilir mi?
  7. aliozkl

Macbook A1181

Merhaba arkadaşlar , akrabamdan macbook a1181 numaralı laptop aldım ancak içerisine zamanında windows 7 starter 32bit yüklemişler . Ben bu cihazı eski mac sistemine nasıl döndürebilirim veya hangi sistem kalsa daha iyi olur office , adobe pdf uygulamalarını kullanıyorum sadece . Yardımınız için...
  8. aliozkl

iPhone 6 128GB

Merhaba arkadaşlar , telefonumda bir sorun var . Şöyle ; telefonumda her türlü sesli görüşmede ses gidiyor(normal tel araması , whatsapp vb.) yalnızca görüntülü görüşmelerde ses gitmiyor bunun sebebi nedir? Bilen yardımcı olabilir mi?
  9. aliozkl

ASRock G41C-GS

Merhaba arkadaşlar , bi sorunum var kaç gündür çıldırmak üzereyim. Anakartımın mavi bölgesi yani ön panel için usb yuvaları arızalı mı anlamadım. 2 farklı kasanın ön panel usb soketlerini taktım ancak çalışmıyor. Devresinde ne yanık var ne birşey? Ölçü aleti var hangi kademede ölçmem lazım ...
  10. aliozkl

Everest Ewn-999 Wifi Adaptör

Arkadaşlar Everest ewn-999 model WİFİ adaptörüm var. USB soketi bilgisayarımın arkasına takılı olmasına rağmen sürekli kendini açıp kapatıyor oyun esnasında kopmalar oluyor , indirme yapıyorum yarıda kopuyor çok can sıkmaya başladı. Bilgisayarımdan olduğunu düşünmüyorum. Mouse ,klavye , başka...
  11. aliozkl

ASRock G41C-GS Anakart

Merhaba , Ana kartımda şöyle bir sorun var ; USB yuvalarının hepsine takınca resimdeki gibi hata alıyorum. Klavye, mouse , wifi adapter deliriyor yeniden açılıp kapanıyor, algılamıyor , görmüyor veya usb bellek takıyorum bir tanesini okuyor bir tanesini okumuyor. Bios ayarlarını sıfırladım ...
  12. aliozkl

General Mobile 8 Stock Rom

Selam , general mobile cihazıma xiomi yazılımı attım ancak birkaç sorundan dolayı stock roma qfil aracılıgıyla dönmek istiyorum ancak ; qfil programında sahara eror hatası veriyor. bilenler yardımcı olabilir 2 gündür bununla ugraşıyorum çıldırmak üzereyim :mad: Aşagıya hatanın fotoğrafını...
  13. aliozkl

Kendinden 4 Yaş Büyük Birisiyle

Merhaba , öncelikle lafa şöyle gireyim hikaye şöyle başlıyor dershaneden halkla ilişkilerle ilgilenen bi ablayla muhabbetimiz samimiyetimiz oldu, gerçekte yani reelde buluşma oldu ve kardeşiyle geldi ben kardeşine aşık oldum benim yaş 21 onun kardeşinin yaşı 25 , ben üniversite ögrencisiyim...
  14. aliozkl

İpad Mini 1 32GB

Merhaba, Öncelikle cihazımı tanıtayım iPad Mini 1 32 GB , İos sürümü 9.3.6 , şimdi konumuza gelirsek ben cihazıma app store üzerinden ne instagramı ne youtube vs indirebiliyorum İpad'e dışarıdan ios sürümüne göre uygulama yükleyebilir miyim? Bilenler yardımcı olursa çok mutlu olurum . Şimdiden...
  15. aliozkl

General Mobile 8

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar, General Mobile 8 32GB Telefonum var . Navigasyonlar(yandex,google haritalar) yerimi buluyor ancak ilerlemiyor. Bende bunun çözümü olarak rom atmak istedim ama ses kısma ve güç tuşuna aynı anda bastığım halde fastboot moduna geçmiyor. (oem kilidi ve usb hata ayıklama...
  16. aliozkl

Bilgisayarıma Destek İstiyorum

Merhaba bilgisayarım İntel Duo e7500 8 GB ram , 400W PSU , 500GB HDD var elimde bilgisayarıma ekran kartı önerisi almak istiyorum aklımda R7 240 2 GB 128 Bit var . Oynayacağım oyunlar ; Leauge Of Legends , Counter Strike Global , ETS2 . Yazılım olarak ; Adobe Photoshop vb. önerilerinizi bekliyorum
  17. aliozkl

General Mobile 8

Merhaba Arkadaşlar General Mobile 8 32GB 3GB Ram telefona sahibim . Google Haritalar veyahut Yandex uygulamasında olduğum konumu buluyor ancak rota belirleyip yol aldığımda hiçbir şekilde ilerleme olmuyor (Aynı telefon annemde de var onda da aynı sorun var) . Bu konu hakkında bilgi sahibi olan...
  18. aliozkl

Donanım Tavsiyesi

Merhaba Arkadaşlar sizden donanım tavsiye alacağım sistemim şu şekilde ; Ana kartım ASRock N68C-S UCC , Güç Kaynağım 300W, AMD Phenom x2 550 3.10gHz 2 çekirdek işlemci(Overclockla 4 çekirdek olabiliyor), 64BİT İşlemci , 8GB 1600 mHz ram , Ekran kartı Nvidia GeForce 9500 Gt 1GB(128)Bit...
  19. aliozkl

Casper Minibook 10

Merhaba İntel Atom N455 1.60GHZ işlemcili 2GB ram'e sahip 64bit destekli bir minibookum var. İçinde 550mb yazma ve 500mb okuma hızı olan HI-LEVEL SSD var en iyi performans için windows 7 sürümünün hangisini yüklemem lazım bilen veyahut anlayan varsa yardımcı olabilir mi?
  20. aliozkl

Casper Minibook 10

Selamın Aleyküm Casper Minibook 10 bilgisayarına sahibim donanım olarak yükseltmek istiyorum ama cd girişi yok ve alt kasada ekledigim fotoğraftaki küçük yer var orayı açınca wifi kart ve ram slotu var benim merak ettiğim HDD anakarta gömülümü ayrımı ssd takacam ama takılacak biryer bulamadım...
  21. aliozkl

Puanıma göre hangi üniversite daha iyi olur?

Merhaba Arkadaşlar Sizlere birşey sormak istiyorum. Bu sene 2020 YKS sınavına girdim ve sıralamam ve puanım beklediğimden düşük geldi sözel 657bin sıralama 229 puan , eşit ağırlık 209 puan 969bin , TYT oturumu ise ek puanlı 225 puan (meslek lisesinde elektrik - elektronik bitirdim) sıralama...
  22. aliozkl

Samsung S4 GT-İ9500 Room/Root

Merhaba arkadaşlar samsung s4 gt-i9500 cihazım var 5.0.1 android sürümü yüklü ama bir türlü çözemediğim resimde oluğu gibi hata alıyorum (temsili) . Orijinal stock room yükledim, hard reset yaptım , hafıza kartını biçimlendirdim vs. çözülemiyor. Bende telefonumun şuanki anroid sürümü 5.0.1 bu...
  23. aliozkl

Donanım Tavsiyesi

Merhaba Pegatron IPX41-D3 Chipset G41 anakartına sahibim malum bilgisayar fiyatları arttı. Bilgisayarımı toplamak istiyorum. Aidata64te anakart ddr2 destekliyor diyorken, cpu-z ddr3 desteklediğini söylüyor. Bu anakart hakkında bilgisi olan yazabilir mi? , neler yapılabilir kaç gb ram...