Arama sonuçlarınız

1. mahmutokkan

Anket Sizce yüz yüze eğitim mi uzaktan eğitim mi?

Haklısınız. Ortada çok fazla soru işareti var. İlkokullar, liseler bu haldeyken biz üniversiteliler okulumuz açıldığında böyle bir durumda ne yapacağız çok merak ediyorum.
  2. mahmutokkan

Dersleriniz online olarak devam ediyor ama değil mi?
  3. mahmutokkan

Sınıflarda pozitif çıktığı zaman sınıfları karantinaya alıyorlar diye duydum. Okulu komple mi karantinaya girdi sizin?
  4. mahmutokkan

[REHBER] Bilgisayarıma Virüs Bulaştı!

Güzel bir rehber, elinize sağlık.
  5. mahmutokkan

10.sınıf tavsiye

Kitap önerileri için dersin hocaları daha isabetli karar verecektir. O yüzden ilk olarak hocalarına sormanı tavsiye ederim.
  6. mahmutokkan

Uzaktan eğitim 0

Baktığınız zaman teorik derslerin online veya yüz yüze olması pek bir şey ifade etmiyor açıkçası. Sonuçta hoca sınıfta da aynı şekilde anlatıyor, online olarak da aynı. En azından kendi adıma bunu söyleyebilirim. Ama yine de verim olarak sıfıra yakın olduğunu düşünüyorum.
  7. mahmutokkan

En düşük notunuz

12 almıştım matematikten. Ama -4 alan arkadaşlarım vardı :)
  8. mahmutokkan

Hangi Bütçede Hangi Mekanik Gaming Klavye Alınmalı - [REHBER]

Mekanik klavye araştıranlar için yol gösterici bir konu olmuş, elinize sağlık.
  9. mahmutokkan

Tuşlu telefon devri geri mi geliyor? Tuşlu telefon stokları bitti!

Şöyle bir durum da olabilir; günümüz bazı insanları "eski" adı altındaki şeylere özel bir ilgi duyabiliyor. Bence sırf zevk için de kullanan vardır ve ilgi daha da artacak gibi duruyor. :)
  10. mahmutokkan

Kitap okumak bize neler kazandırır ?

Hocam bu ne güzel bir ifadedir, ağzınıza sağlık :)
  11. mahmutokkan

Kitap okumak bize neler kazandırır ?

Her zaman artısı olan bir aktivitedir kitap okumak. (Tabi ki kaliteli okuma yapmak :) )Arkadaşlar genel olarak faydalarından bahsetmiş. Normal okuma yapmanın yanında sesli okumanın da diksiyon ve akılda kalıcılık olarak bariz etkileri mevcut. Bir birey olarak her zaman okumalı.
  12. mahmutokkan

9000 lira bütçe var hangi iphone alınmalı?

11/128 yazdıkların arasında ideal gibi duruyor. Tabi ekran tercihlerini bilmiyorum. Buna bağlı olarak 12 mini de düşünebilirsin.
  13. mahmutokkan

En sevdiğiniz Dizi nedir

Prison Break. Gelmiş geçmiş en kaliteli dizilerden birisi diyebilirim.
  14. mahmutokkan

İphone se 2020 vs Xiaomi mi 10t

Hayırlı olsun.
  15. mahmutokkan

İphone se 2020 vs Xiaomi mi 10t

iPhone Xr alın rahatınıza bakın. Uzun süre kullanımda başınızı ağrıtmaz.
  16. mahmutokkan

En son okuduğunuz kitap

El-Kadim - Cihan Çetinkaya. Tavsiye edilir
  17. mahmutokkan

İlk para ile aldığınız oyun

Geçen sene ilk defa bir oyuna para verdim. O şanslı oyun da ETS 2 oldu. :) Simülasyonların hastasıyız. :)
  18. mahmutokkan

Kulaklık önerisi

Eyvallah hocam. Bir de şeyi sorayım silikon askılığı nerden aldınız?
  19. mahmutokkan

Kulaklık önerisi

Evet doğru rüzgarlı ortamlarda konuşma kalitesi bir miktar düşüyor. Ama genel anlamda dediğiniz gibi gayet tatmin edici. Freebuds 3 ile karşılaştırma sonucunuzu merak ediyorum. Paylaşırsanız memnun olurum. :)
  20. mahmutokkan

Kulaklık önerisi

Edecektir. Geldi mi kulaklık?
  21. mahmutokkan

Kulaklık önerisi

Freebuds 3i kulaklığınız hayırlı olsun hocam. Ben Honor Magic Earbuds kullanıyorum. Freebuds 3i modelinin aynısı sadece marka olarak Honor şeklinde geçmekte. Ses kalitesi gayet kaliteli, mikrofon da gayet güzel. Sizi üzmeyeceğini düşünüyorum. :)
  22. mahmutokkan

Çinli korona aşısı olanlar buraya!

Yalnız her hastane antikor testini kolay kolay yapmıyor gereksiz diye. Ama dediğiniz doğru antikorun düşme değerini göre yapılır büyük ihtimal.
  23. mahmutokkan

Çinli korona aşısı olanlar buraya!

Önceden kovit geçirenler de olabiliyor mu acaba? Önceliği kovit geçirmeyenlere vereceklerini duymuştum bir yerden.
  24. mahmutokkan

iPhone 11 ve iPhone 12 Tasarımı Hakkında Fikriniz Nedir?

Özellikle 12 serisinin tasarımı çok çekici şahsen. Tabi 11'in de hakkını yememek lazım. Ben beğeniyorum. :)
  25. mahmutokkan

Sosyal Medyada Açım Diyen Kişinin Yardım Paraları ile Alem Yapması !!!

Kimsenin ahı kimsede kalmaz, yakın zamanda burunlarından fitil fitil geldiğini de görmek nasip olur inşallah :)
  26. mahmutokkan

2021 Yılında Yapman Gereken 10 Şey!

Tespit gibi tespit :)
  27. mahmutokkan

Bios Ekranında Usb Görünmüyor

Fast Bios mod da kapalı şuan. Hala aynı durumda. 1608585100 Flashta bir sorun gözükmüyor, bilgisayar normal çalışırken flashı görüyor.
  28. mahmutokkan

Denendi fakat sorun hala devam ediyor.
  29. mahmutokkan

Asus Vivobook laptoba format atmak için bios ekranına geliyorum. Fakat usb bios ekranında gözükmüyor. Sebebi ne olabilir?
  30. mahmutokkan

6000 TL Laptop Tavsiyesi

Günlük kullanım ve online dersler için 6000 tl civarı bir laptop önerisi ne olabilir? Mağazalardan baktığımızda malum kur nedeniyle genelde 4 gb ramli intel celeron veya i3 işlemcili bilgisayarlar çıkıyor. Günü daha rahat kurtarabilen sistemler ne olabilir? 1601655579 Yok mu bir önerisi olan?
  31. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Teşekkürler ?
  32. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Peki olumlu bir dönüş alma şansım nedir? İnternette biraz bu konuya baktığımda dilekçe verip başvuru yapmak bazen yeterli olmuyormuş.
  33. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Hocam önceki cevabımda VDSL destekliyor demiştim, tekrardan baktığımda altyapımın VDSL olmadığını öğrendim. Modemden önce VDSL'e geçmem gerekiyor sanırım. Bunun için nasıl bir talepte bulunabilirim, bilginiz var mı?
  34. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Keenetic Omni DSL N300 2x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB Fiyatı Hocam peki bu modeli nasıl extra dsl modeline göre? Malum fiyat farkı biraz fazla ikisinin arasında. 1601463009 Doğrudur hocam. Turknetle alakalı baya sorun yaşayan bir arkadaşım vardı. O da ilk önce modemle alakalı mı diye...
  35. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Bu marka hakkında pek bir bilgim yok hocam, genelde Asus veya TP-Link markaları arasında kaldım.
  36. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Hocam kusuruma bakmayın, haliyle öğrenci olunca bütçe biraz sıkıntı oluyor. Teşekkür ederim öneriniz için :)
  37. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Teşekkür ediyorum. ? 1601419984 Teşekkür ediyorum. ?
  38. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Memnun musunuz peki hocam? Birkaç yorumda WiFi kapsama alanının çok geniş olmadığını söyleyenleri gördüm. Modemle birlikte modeme biraz uzak odalar için router de kullanmak gerekir mi?
  39. mahmutokkan

Modem Önerisi?

TP-Link VC220-F3v AC 1200Mbps Kablosuz 2,4 ve 5 Ghz Dual Fiyatı Hocam bu modemle tavsiye ettiğin modem arasında nasıl bir fark var? Bir arkadaşım da bu modeli önerdi.
  40. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Konu açarken hata aldım hocam ondan kaynaklı oldu galiba 1601412139 300 tl civarı bir bütçem var hocam. VDSL destekliyor.
  41. mahmutokkan

Modem Önerisi?

300 tl civarı 1601411771 Destekliyor hocam
  42. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Merhabalar arkadaşlar. Evde ttnetin interneti ilk bağladığım zaman verdiği AirTies Air5650TT model modemi kullanıyorum ve artık internetimde kopmalar ve hız düşüklüğü baya artmaya başladı. Yeni modem arayışı içerisindeyim. Orta yollu ve kaliteli modem tavsiyesi olan arkadaşlarım yardımcı...
  43. mahmutokkan

Modem Önerisi?

Merhabalar arkadaşlar. Evde ttnetin interneti ilk bağladığım zaman verdiği AirTies Air5650TT model modemi kullanıyorum ve artık internetimde kopmalar ve hız düşüklüğü baya artmaya başladı. Yeni modem arayışı içerisindeyim. Orta yollu ve kaliteli modem tavsiyesi olan arkadaşlarım yardımcı...
  44. mahmutokkan

Hakkı Alkan'dan çekilişle kazanılan hediye gelmedi

Hakkı abi sağolsun bana bir şey bırakmamış ??
  45. mahmutokkan

Microsoft OneDrive Sorunu

Peki neyden kaynaklanıyor olabilir? Hiçbir sıkıntı yokken böyle bir durumla karşılaştım.
  46. mahmutokkan

Bluetooth Kulaklık Ses Takılması

Merhaba arkadaşlar. Honor Magic Earbuds kablosuz kulaklık kullanıyorum. Telefonla birlikte kullandığımda hiçbir sorun yaşamazken bilgisayar üzerinden kullandığımda seste kesintiler ve takılmalar oluyor. İnternetten araştırıp baktığımda denetim masası üzerinden birkaç işlem yapıldığını gördüm...
  47. mahmutokkan

Hangi laptopu önerirsiniz?

HP 15-DA1021NT Intel i5-8265U 8GB DDR4 RAM 256SSD NVIDIA® GeForce® MX110 2 GB 15,6" W10 3 ay önce aldığım pc. Uzaktan eğitim ve günlük işlerim için almıştım. 3.599 TL idi. Şu an yükselmiş haliyle. Eğer bütçeyi çok zorlamaz ise düşünebilirsin.
  48. mahmutokkan

Gece Yatarken Garip Tıkırtılar Duyuyorum.

Evle alakalı bir durum yoktur bence. İstersen atabilirsin ama şöyle söyleyeyim sana akşamları veya geceleri tek başına kalmamaya çalış.
  49. mahmutokkan

Muhtemelen dediğiniz gibi izlediklerinden veyahut dinledikleri şeylerden kaynaklanıyor. Cinlerin olma ihtimali yok demişsiniz ama inanın bir o kadar da cinlerin olma ihtimali var. Her ne kadar yetişkin insanlara musallat oluyorlarsa çocuklara da olabiliyorlar.
  50. mahmutokkan

1) بِسْمِ اللهِ الذي لاَ يَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَيْءٌ فِي الأَرْضِ وَلاَ فِي السَّماَءِ وهُوَ السَّمِيعُ العَلِيم Anlamı: O'nun ismiyle yerde ve gökte hiçbir şeyin zarar veremeyeceği Allah'ın adıyla. O her şeyi işitir ve bilir. 2) أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّة مِنْ كُلِّ شَيْطَانٍ...
  51. mahmutokkan

Bir telefon alacak olsanız hangisini almazdınız?

Ne kadar google servisleri ile birlikte gelmiyor olsa da p40 pro alırdım ben. Tasarımı ve kamera özellikleriyle cezbediyor :)
  52. mahmutokkan

Emir kardeşim akşamları ve geceleri tek başına kalman korkunu daha çok tetikliyor ve tek olduğun için de sesler duyduğunu sanıyorsun. Sana tavsiyem bu tarz şeyleri düşünmemeye çalış başka şeyler düşünmeye bak. Bazı arkadaşlar felak nas surelerini ve ayetel kürsiyi önermişler. Bunları her gece...
  53. mahmutokkan

Microsoft OneDrive Sorunu

Selamlar. Birkaç saat önce bilgisayarımı açtığımda OneDrive depolama alanı doluyor diye bir uyarı verdi. Ben de ardından ''eşitlemeyi durdur'' seçeneğine tıkladım. Az önce bazı dosyalarımın açılmadığını fark ettim. Bazı dosyaların köşelerinde ise çarpı işareti çıktı. Sanırım yedekleme sıkıntısı...
  54. mahmutokkan

YKS için ne yapmam gerek ?

10. sınıfa yeni geçmişsin. TYT'de gelen sorular ağırlıklı olarak 9. ve 10. sınıf konularından oluşmakta. 11. sınıfa geçene kadar konu ağırlıklı çalışman daha iyi olacaktır. Bunun yanında soru çözmeme gibi bir şey yapma. Soru da çöz konu da çalış, konu çalışman bir tık fazla olsun. Bu sene içinde...
  55. mahmutokkan

Survivor Şampiyonu Kim Olur?

Danla Bilic'i bilmem de twitterda biri 2 milyon oy atıldı demişti ne kadar doğru acaba :grin:
  56. mahmutokkan

Abone olanı moderatör yapacağım

Kendin henüz normal bir üyeyken bizleri nasıl moderatör yapacaksın ?
  57. mahmutokkan

Civcivim ölüyor

Sonucu merak ediyorum hocam, bildirirseniz.
  58. mahmutokkan

Civcivim ölüyor

Birkaç gün önce bir yerde daha gördüm bir civcivin sizin dediğiniz gibi olduğunu. Sonuç civciv hakka yürüdü. Sanırım dünyadaki zamanını tamamlıyor.
  59. mahmutokkan

Windows 10 2004 ısınma-kasma

SSD ile birlikte RAM de yeterli düzeyde. Sanırım Windows tarafından bir güncelleme bekleyeceğiz. Teşekkür ederim.
  60. mahmutokkan

Hocam, benim PC'de de kapanma süreleri uzadı bir miktar. 2004 güncellemesinin stabil olmamasından kaynaklanır mı bu durum acaba?
  61. mahmutokkan

Burdan bir önceki sürüme geçeceğiz artık napalım.
  62. mahmutokkan

Muhtemelen öyle. Çünkü bende daha güncellemeyi yaparken sıkıntı başladı. Güncellemeyi indir diyordum iniyordu en son %100 olunca donup kalıyordu orda. En son Windows güncelleme yardımcısını indirip yükledim. Yüklemez olaydım.
  63. mahmutokkan

Termal macunla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü bende de aynı ısınma durumu ve kapanma süresinde uzamalar var, bilgisayarı da yaklaşık 3 ay önce aldım. Ayriyeten 2004 güncellemesinde bazı problemler olduğunu okumuştum. Sanırım gerekli olan düzeltmeler de henüz sunulmadı ki bu sıkıntıları hala...
  64. mahmutokkan

Honor magic earbuds kablosuz kulaklık
  65. mahmutokkan

Aynen öyleydi. Az önce dönüş sağlandı.
  66. mahmutokkan

Elimde herhangi bir kargo bilgisi de yok.
  67. mahmutokkan

2 hafta önce Hakkı abinin instagram sayfasında bir çekiliş vardı. 3 kişilik bir çekilişti. Kazananlar arasında ben de vardım. Benimle birlikte hediye kazanan arkadaşlara hediyeleri ulaşmasına rağmen benim kazanmış olduğum hediye tarafıma ulaşmadı. Konuyla alakalı mail de attım, Shiftdelete.net...
  68. mahmutokkan

HP Notebook Geç Kapanma Sorunu

Yaklaşık 3 ay önce hp marka bir dizüstü bilgisayar aldım. Yaklaşık bir ay öncesine kadar çok hızlı açıp kapanırken daha sonra kapanma süresi uzamaya başladı. Buna sebep olan durumlar ne olabilir?