Arama sonuçlarınız

1. H

Soru Hangi linux dağıtımı tablet için daha iyi?

Elimde 2Gb ram 32 gb hafızalı eski bir tablet var. android sürümü malum olduğu üzere düşük. (4.4.4) Bu yüzden linux dağıtımı kurmayı düşünüyorum. Ama android romlarına da hayır demem eğer performansı iyiyse. Sadece performanslı ve pil ömrü yok etmeyen bir sürüm olması yeterli. Şimdiden yardım...
  2. H

Yardım Could not create the java virtual machine hatası

Herhangi bir .jar dosyası açmaya çalıştığımda başlıktaki hatayı alıyorum. Silip tekrar indirmeyi denedim fayda etmedi.
  3. H

Windowsum hangi lisans?

Windowsum aktif değildi ama windowsum etkinleştirildi. Ama keyin türü yazmıyor. 1616346365 edit: özelliklerde etkinleştirilmedi yazıyor.
  4. H

Wİndowsum etkinleştirilmiş???

Windowsum etkin değildi bi anda etkinleştirildi yazısı gitti. script hostta yazıyor.
  5. H

Amd ryzen 5 2600 3.9GHz OC voltajı kaç olmalı

Amd ryzen 5 2600 kullanıyorum şu anda 3.9GHz OC yaptım ama voltaj değerinden emin değilim. İlgilenirseniz sevinirim.
  6. H

Bilgisayarım aniden kapanıyor.

Bilgisayarım aniden kapanıyor ama ses 10 sn devam ediyor sonra oda gidiyor ve fanlarım tam hızda çalışmaya başlıyor. Elektrik akışını kesip tekrar açınca düzeliyor. Biosum ve ekran kartımın driverleri güncel. Sistemim: Ryzen 5 2600 Msi gtx 1660 super CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance 3000 MHz...
  7. H

Ram miktarım fazla gözüküyor

Normalde 16gb ram olması lazımdı ama görev yöneticisine girdiğimde 27gb olarak gösteriyor. Ama Cpu-Z 16gb gösteriyor.
  8. H

Bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor ve fanları hızlıca dönüyor.

Bilmediğim bir sebepten ötürü bilgisayarım bazen kapanıyor ve fanları hızlıca dönmeye başlıyor. Ancak pc tam kapanmıyor sadece ekranlar gidiyor. Bu sabahta açarken lütfen güç kablosunu takınız yazdı. Ancak takılıydı ve elektrik geliyordu. Elektriği kestiğimde ve tekrar açtığımda kendine geliyor...
  9. H

Sdn forum neden çok yavaş?

Nedense konular hem yavaş yükleniyor hatta bazen girmiyor. Sorun nerede?
  10. H

Acaba olabilir mi?

Şimdi aklıma geldi Türkiye uzay ajansı için vergi oluşturulabilir mi? Sizce mümkün mü? mesela %1 Türkiye uzay ajansı payı 1613751020 Olum biri cevap versin kendimi çok yalnız hissettim.
  11. H

Sizce bu site güvenilir mi?

https://enucuzlisans.com adlı bir site buldum fiyatları aşırı uygun ve site güzele benziyor. Deneyen varsa söyleyebilir mi?
  12. H

Windows oem key

Merhaba arkadaşlar ben 1 yıldan fazladır oem key kullanıyorum ancak format attım bu yüzden lisans gitti.Bunun olacağını biliyordum. Sorun şu yeni bir oem key alacaktım kaşıma böyle bir yazı çıktı ne kadar doğru bilmiyorum. Oem keyin ne olduğunu biliyorum ama bu yazı ben ürpertti açıkçası.
  13. H

Lightshottan nasıl foto nasıl silinir yada düzenlenir?

Aptal arkadaşım bir fotoda numaramı paylaştı fotoyu nasıl siler yada düzenlerim? 1613513864 Yapmaya çalışınca pixlr.com bağlanmayı reddetti. diyor lütfen yarım edin
  14. H

Lightshot nasıl silinir

arkadaşlar ben pcye lightsot indirdim ancak silinmiyor nasıl yapıcam?
  15. H

Windows'u etkinleştirin yazısı

Windows 10 home sahibiyim ama Windowsu etkinleştirin çıkıyor yaklaşık 1 yıldır bu pcyi kullanıyorum şu ana kadar windowsu etkinleştirin yazısı almıyordum. Korsan yazılımda kullanmıyorum.
  16. H

Rust silahı sol ele alma

Nasıl yapıldığını bilen var mı?
  17. H

Bir meme için fikir

Arkadaşlar bir şeyin uzunluğunu bulmanın en tuhaf yolu. örn yaptığı ağrılıktan gibi vs. Kafanıza göre takılın.
  18. H

Yeni İnternet servis sağlayıcı önerisi

Arkadaşlar şu anda türktelekom kullanıyorum ve tavsiye etmiyorum. 20,41 download 5,41 upload var. Arada sırada da kesilebiliyor. işin üzücü kısmı buna 130 tl veriyorum. Ama işin tuhaf kısmı ben herhangi bir şey indirmek istediğimde downloadım 0,60'a düşüyor 1 gbyi indirmem 3-4 saat alıyor...
  19. H

Windows format atma

Arkadaşlar windows'ta Ctrl+Alt+Del yapıp pcyi yeniden başlatta shifte basarak sıfırlama menüsünden sıfırlamayı denedim ancak karşıma bulut indirme yada yerel indirme çıktı. Böyle olmaması gerekiyordu ama bulutu seçtim. İndirme başarısız oldu yazdı. Yerel indirme yapacağım yardımcı olabilecek var...
  20. H

Windows duvar kağıdı siyahlaşıyor!

Videodaki gibi oluyor mouse imlecimi nereye götürürsem duvar kağıdım siyahlaşıyor. Ama tekrar sürükleyince geri geliyor. Ne olduğuna dair hiç bir fikrim yok :d Burda Duvar kağıdım boya tahtası oldu yardım edin pls :/
  21. H

Windows duvar kağıdı siyahlaşıyor!

Videodaki gibi oluyor mouse imlecimi nereye götürürsem duvar kağıdım siyahlaşıyor. Ama tekrar sürükleyince geri geliyor. Ne olduğuna dair hiç bir fikrim yok :d 1608056916 Duvar kağıdım boya tahtası oldu yardım edin pls :/
  22. H

Visual studio çok yavaş çalışıyor

Pc özelliklerim iyi ama nedense visual studio aşırı derecede kasıyor.Son güncellemeden sonra butonu bile hareket edemiyorum ama alt tab atıp oyuna girdiğimde performans sorunu yaşamıyorum. pc özelliklerim: R5 2600 gtx 1660S b450m s2h corsair 16 gb 3200 Mhz ram 650W corsair 80+ psu Kingston A400...
  23. H

LoL'e girilmiyor

LoL'e ulaşamıyorum sadece bende mi böyle yoksa herkeste mi biri söyleyebilir mi?
  24. H

Windows Grafiklerini yükseltme

Windowsu Razer cortex yüzünden optimum(minimum)grafikerle sahip oldu.grafiklerini nasıl yükseltebilirim?
  25. H

Windows ayarlarım değişiyor!

Nedense windows ayarlarım son zamanlarda değişip duruyor örneğin en son windows animasyonları değişmiş tahminen razer gamebooster optimum ayarlara çekti.Sizin düşünceniz ne? Not:En son razer game booster kullandım ama ani değişim olmadı işin tuhafı fpsm arttı. 1606146710 Bence razer cortex...
  26. H

Rustta crashler!

Son zamanlarda rust oynayınca crashler ve windowsun durması gibi sorunlar yaşıyorum.Sistemim gereksinimleri karşılıyor hatta geçiyor. Sistemim: R5 2600 B450m S2H Corsair vengeance lpx 8x2 gb 3000MHz Msı 1660 Super Gaming X kingston m2 ssd 240gb 650w 80+ psu
  27. H

Forum İçin Birkaç öneri

Aslında ünvanlara özellikler getirilebilirse güzel olabilir yada ünvanlar detaylandırlırsa daha iyi olabilir.Mesela 100 tane donanım konusunda bulunursa mahalle bilgisayarcısı 250 Teknik servis 500 konuda Bilgisayar lordu gibi.Ve bu sayede herkes iyi olduğu konuda konulara yardımcı olur. İlk...
  28. H

Telefonun bataryası yükseltilebilir mi?

Telefonumun bataryasının mAh çok düşük kalıyor acaba daha yüksek mAh'li bir batarya ile değişebilir mi?
  29. H

Lol'de şampiyon önerisi

Ben sup mainim bir kaç sup herosu biliyorum ama yeni herolar öğrenmek istiyorum.Sup olarak neler önerirsiniz? Edit:16k özüm var 6300lük önerebilirsiniz.
  30. H

Clash var Aşama 4 solo aranır

gümüş yada altın olan solo mainler yazsın nickim:HyperFuryXI
  31. H

Discord bot aktif etme

Error: Cannot find module 'C:\Users\PC\Desktop\TextBox\index.js'. Please verify that the package.json has a valid "main" entry at tryPackage (internal/modules/cjs/loader.js:315:19) at Function.Module._findPath (internal/modules/cjs/loader.js:528:18) at resolveMainPath...
  32. H

Discord bot aktif edemiyorum

Terminalde bu sorunla karşılaşıyorum.
  33. H

SSD'yi sanal ram'e dönüştürme?

Arkadaşım demişti SSD'yi sanal ram'e dönüştürebiliyor demişti sizce doğru mu?
  34. H

Eski monitörü nasıl pcye tanımlanır?

Bugün evi temizlerken 2010 yılına ait bir monitor/tv buldum ama ekran kartımın hdmı slotları dolu.Anakarta takınca algılamıyor. o yüzden vgadan anakarta nasıl bağlayabilirim ?
  35. H

Nasıl aynı oyunu 2 kere açabiliriz?

Hiç düşünmemiştim şu an aklıma takıldı.Örn Valorantta 2 tane farklı hesap açıp tek pcden erişebilmek (alt + tab).Bir yayıncıda görmüştüm(adını bilmiyorum) adam draven ve yuumiyi tek pcden oynamıştı.Buna benzer bir şey yapmamız mümkün mü?
  36. H

Metin 2 ye başladım krallıklar ne işe yarıyor?

Beyler metin 2'ye başladım ama hangi krallık seçeceğimi bilmiyorum yada ne işe yaradıklarını. Yardımcı olursanız güzel olur.
  37. H

Beyaz ekran sorunu

Arkadaşlar sorun ektedir lol oynarken aniden oldu çözümünü veya nedenini bilen varsa yazabilir mi? 1597601188 Beyler başlık yanlış ben yazmadım. Arkadaşımın pcsi böyle oldu
  38. H

Fikir verebilecek var mı?

Köyümüzde dedemden kalan 3 katlı evin arsasının tapusu başkalarına ait hisseli tapu olup veraset yoluyla bize geçen evin mülkiyet hakkı oluşuyor mu? Noterler evle ilgili herhangi bir işlem yapamıyorlar ne yapmamız gerekiyor?
  39. H

Miras sorunları

Köyümüzde dedemden kalan 3 katlı evin arsasının tapusu başkalarına ait hisseli tapu olup veraset yoluyla bize geçen evin mülkiyet hakkı oluşuyor mu? Noterler evle ilgili herhangi bir işlem yapamıyorlar ne yapmamız gerekiyor?
  40. H

konu windows: beyler internet üzerinden microsoft hesabı aldım

beyler oyun indirmek için hesap satın aldım ama windows için hesap kullanmıyordum yönetici hesabı oldu o hesap hesap bide ortak hesap kendi hesabıma geçtim ama hala emin değilim eşitlemeyi kapadım ama oyun kendi hesabımda gözüküyor foto atcağım 2 tane hesap var ama ikiside kendi hesabım gözükyor...
  41. H

LoL istemcisinden ses gelmiyor

LoL oynarken istemcidn ses gelmiyor her şeyi denedim hextech onarımınıda ama sorun bulamadı. acil yardıma ihtiyacım var. not:Oyun içinde ses geliyor
  42. H

Ucuza rp?

Beyler bugün arkadaşımın tanıdığı biri bana tek seferliğine 1350 rp yi 15 tl ye verdi.Ben şaşırdım nasıl oluyor bilgisi olan veya bu işi yapan varsa nasıl ucuza alıyorlar fikri olan yazsın. Lütfen banada al demesin!
  43. H

Sizce nasıl bir site işinize yarar?

Aylardır bir fikir gelmediğinden dolayı herhangi bir web sitesi yapamadım.Fikirlere açığım(aşırıya kaçmadıkça). Detay: Hosting: Hosting firaması olarak godaddy kullanacağım. Tema tasarımı: Daha kesinleştirmedim belki wordpress kullanırım yada html+css kullanırım. Programlama dili...
  44. H

Witcher 3 new game+ için dlc mi lazım?

ng+ yapmak istiyorum ama dlc lazım olduğunu öğrendim bunu steamdan araştırınca bulamadım.Dlc'yi nerede indirebilirim?(Steam sürümünü kullanıyorum)
  45. H

Witcher 3: Wild Hunt Enventerimi nasıl başka saveye aktarabilirim?

Oyunun sonunda böyle bir şey anladım ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yanlış anladıysam bilgilendirirseniz sevinirim.
  46. H

Witcher 3 oyun içi barlar gözükmüyor!

Ekteki gibi mini map ve can barı kısmı gözükmüyor save ile ilgili değil önceki savelere gittim ama yine aynı sonuç oyunda birinin nerede olduğunu yada canımın kaç olduğunu göremiyorum. The Witcher 3 14 - Hızlı Resim (link verdim çünkü buraya yüklemek için çok büyük)
  47. H

Witcher 3 Cerys e udalryk delilik bilmecesi haritada yok

Beyler SİLAH ARKADAŞLARI:SKELLIGE görevinin Cerys e udalryk delilik bilmecesi bölümünü bulamıyorum bitiren varsa söylerse iyi olur.
  48. H

Başarımlar seviye veriyor mu?

Başarımlar seviye getiriyor mu merak ettim.
  49. H

Beyler steam'da başarım oyunu buldum!!

Merhaba, Beyler 1.85 tl ye 5000 başarım aldım seviyesi daha gelmedi yakında gelir sizce ban yer miyim? steamdan aldım bu arada 1594140628 isterseniz veririm linkini ama bi denemem lazım
  50. H

Witcher 3 wild hunt inmesine rağmen açılmıyor

Bugün oyunu indirmeme rağmen başlattığımda açılmıyor steamden açmaya çalışınca kendisi iptal ediyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim?
  51. H

Türktelekom bilerek hız mı düşürüyor?

Beyler Normalde 6 ms 39 download 12 upload alıyorum ama bir şey indirmeye başlayınca 1.29 download 0.95 upload oluyor bilerek mi yapıyorlar?Normalde gayet rahat kullanırken bi anda düşüş yaşıyorum.Bunu yazarken bile internete bağlanmak için 1 dk bekledim. 1593635269 Gerçekten kimsenin fikri yok mu?
  52. H

Beyler toplama pc'de bluetooth olmuyor mu??

Aldığımdan 3 gün sonra fark ettim kablosuz kulaklığımı bağlamaya çalışırken bluetooth'tan ekleye basınca hata vermişti.Bluetooth için ayrı bir aparat mı almak lazım yoksa?
  53. H

10 puanım niye gelmemiş?

SDN puanlarımı kontrol edince 100 mesaja ulaşmama rağmen 10 puan almadığımı fark ettim.Boş mesaj da kasmadım nedne olduğuna dair bir fikriniz var mı? bende 18 puan var gözüküyor.
  54. H

Beyler size de sormak hayırlı olcak

Arkadaşlar benim toplamayı düşündüğüm pc aşağıdaki gibidir önerilerinize açığım. İşlemci:Amd ryzen 5 2600 Anakart:Gigabyte B450M H Ram:Corsair vengeance 8*2 16 gb 3000 MHz ddr4 Ekran kartı:Gtx 1660 super ssd:James Donkey JD240 kasa: Dark diamond pro 500W Psu:500w 80+
  55. H

Beyler sizce 64 gb ddr3 ram mi yoksa 16 gb ddr4 ram mi?

sizce 64 gb ddr3 mü yoksa 16 gb ddr4 mü daha iyidir?