Arama sonuçlarınız

1. metsat75

Intel Core i5 10600 ve bileşenler tavsiye...

İşlemci soğutucusu işlemci fiyatına dahildir. Kutulu seçmiştim. 1594116365 Şunu da sormak isterim. Ryzen 5 3600 sistem ile arada 1000TL kadar fark oluşuyor. Bu fark oyunlarda kaç FPS daha fazla olur. Soruya cevap vermek aslında o kadar kolay değil. Yani demek istediğim Ryzen 5 3600 bu sisteme...
  2. metsat75

Intel Core i5 10600 ve bileşenler tavsiye...

Merhaba. Daha önce böyle bir konu açmıştım. İşlemci olarak Ryzen 5 3600 seçmiştim. Aşağıdaki sistem oyun için daha üstün olur diye düşünüyorum? Siz ne dersiniz. Ryzen 5 3600 yerine deyermi? Bu arada ekran kartı olarak Sapphire 5700 XT Pulse kullanılacak...
  3. metsat75

Sistem tavsiye

Evet, arada 1000TL gibi bir fiyat farkı var ama 5600XT`de işinizi görür.
  4. metsat75

Sistem tavsiye

Bütçenize uygun ise 5600XT yerine 5700XT tavsiye ederim.
  5. metsat75

Yakın zamanda bilgisayarlarda indirim olur mu

Black Friday beklenir ama takip ederseniz internet`de büyük aktörler hemen hemen her ay bir indirim yapıyor. Mesela bir iki hafta önce MSI Trident 3 (Core i5 9400F, 16GB RAM, GTX 1660 Super, 512GB SSD) 6900-7000TL civarında satıldı. Bence kompakt bir sistem için iyi fiyat`dı.
  6. metsat75

Hangisi Daha F/P

Bir de şu var: https://www.n11.com/urun/asus-vp249qgr-238-144-hz-1-ms-analogdisplayhdmi-freesync-full-hd-ips-monitor-1295950?magaza=betaplusteknoloji&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=0.36.6
  7. metsat75

Hangisi Daha F/P

Şu da bir seçenek olabilir bütçenize uygun: https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-1ms-full-hd-freesync-curved-oyuncu-fiyati,366484126.html
  8. metsat75

Hangisi Daha F/P

Özellikler çok benzer ama bence ASUS daha güncel bir tasarıma sahip. LG kaba duruyor.
  9. metsat75

Dizüstü bilgisayar tavsiye edermisiniz ?

Apple eko sisteminin içindeyseniz Macbook Air düşünebilinir.
  10. metsat75

Dizüstü bilgisayar tavsiye edermisiniz ?

Bütçe 10000TL ise ve sadece film ve dizi izlenicekse bence tablet bilgisayar daha uygun bir seçenek. Daha ergonomik. Mesela bir iPad Pro düşünebilinir. Ama daha makul fiyata Samsung Galaxy s6 Lite`da olabilir...
  11. metsat75

Telefon tavsiye

Bende S20 derim. iOS tercih ederseniz XS derim.
  12. metsat75

Hangi RTX 2060'ı Almalıyım?

Sizde sağolun.
  13. metsat75

Gigabyte`da olabilir. Kendim tecrübe edinmedim ama sağlam markadır. https://urun.n11.com/ekran-karti/gigabyte-geforce-rtx-2060-super-windforce-oc-8gb-gddr6-256-bit-P436733953?utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.6.6
  14. metsat75

Vallahi ne desem. Ben 5700XT eGpu olarak kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ama yine de siz bilirsiniz. Güvenmiyorsanız nVidia`da kalın derim.
  15. metsat75

Bütçenizi biraz zorlayabilir ama şu ekran kartı bence sizin seçtiklerinizden çok daha üstün ve f/p ürünü. Bütçenizi 3200TL`ye kadar zorlayabilirim dediniz. Biraz daha biriktirin bence ve aşağıdaki karta bir göz atın derim...
  16. metsat75

Amazondan Laptop Almak

Rica ederim. Umarım yardımcı olmuşumdur.
  17. metsat75

Amazondan Laptop Almak

Amazon Türkiye kredi kartına taksit yapıyor ama Amazon.com yapmaz diye düşünüyorum dış ülkeden sipariş verdiğiniz için.
  18. metsat75

Amazondan Laptop Almak

Sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Vergileri sipariş verdiğiniz zaman ödüyorsunuz fiyatın altında göründüğü gibi. Ben bir ara müzik çalar sipariş vermiştim amazon.com`dan ve göründüğü gibi vergileri siparişi ödeme anında ödemiştim.
  19. metsat75

Amazondan Laptop Almak

Fiyatın altında belirtmiş zaten. 415 dolar civarında vergi kesilecek sipariş verdiğinizde.
  20. metsat75

5700 XT için bileşenler

Tamamdır hocam. Sağolun.
  21. metsat75

5700 XT için bileşenler

7200RPM veya 5400RPM`mi. Fark eder mi?
  22. metsat75

5700 XT için bileşenler

Anladım. Çok sağol kardeşim.
  23. metsat75

5700 XT için bileşenler

Hangi anakartı önerirsiniz? MSI güvenilir marka ve bir de anakartta wi-fi mevcut olduğundan seçtim.
  24. metsat75

5700 XT için bileşenler

Herkese selam. Elimde bir Sapphire 5700 XT Pulse ekran kartı mevcut. Şu topladığım bileşenler için ne dersiniz? Bilgisayar özellikle oyun için kullanılacak. https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/BZ91Q9GL
  25. metsat75

6500 Liraya Kadar Telefon Önerisi

Arkadaşlar yorumlamış zaten. 6500TL civarı en iyi Android telefon bence S20. Biraz bütçenizi zorlar ama bir bakın derim. Artı One UI çok iyi bir arayüz. Samsung burda başarılı olmuş.
  26. metsat75

Bağlantıdaki monitör iyi mi?

Fiyat olarak bu seviyelere çıkacaksanız Dell p2415q panel olarak daha kaliteli diye düşünüyorum. 144hz değil, 60hz ama 4K ve 185ppi bir panele sahip. Bende kullanıyorum ve çok memnunum. Apple retina ekranlarını aratmıyor. Pixel’leri nerdeyse hiç göremiyorsunuz...
  27. metsat75

7100 liraya kadar RTX bilgisayar toplama

Birşey daha eklemek isterim Topladığınız sistemin maliyeti çok uygun geldi bana. Bu tip sistemler 8000-10000TL bandında satılıyor genellikle.
  28. metsat75

Bu markayı ilk defa duyuyorum. Bilmiyordum. Kusura bakmayın.
  29. metsat75

Gigabyte iyidir diye biliyorum. Galax nedir hocam??
  30. metsat75

Ekran kartı bazı oyunlarda 4k desteği bile sunuyor.
  31. metsat75

Klavye Tavsiyesi

Arkadaşın bütçesini biraz aşıyor, doğrudur. Kampanyaları takip ederse o fiyatlara da sahip olabilir. Parasının hakkını veren bir klavye diye düşünüyorum.
  32. metsat75

Klavye Tavsiyesi

https://www.akakce.com/kablolu-klavye/en-ucuz-logitech-g213-prodigy-920-008094-kablolu-oyuncu-klavyesi-fiyati,8758754.html Tavsiye ederim. Ben kullandım. Baya tatmin edici.
  33. metsat75

4000-5000 TL?

Batarya önemli ise iPhone SE 2020 önermem. Ben kullandım. Hafif/Normal kullanıcıyım, en fazla 5,5-6 saat ekran açık veriyor. Bu süre kullanım şartlarına göre sizi tatmin ederse alın derim. Bencede S10 lite veya A71 de düşünebilinir. Bataryaları uzun dayanıyor. Kameraları da tatmin edici.
  34. metsat75

Bu oyuncu set alınır mı?

Dediğim gibi G102 kullandım. Hafif ve oyunlarda iyi performans veren bir mouse. Tavsiye ederim. Diğerlerini bilmiyorum.
  35. metsat75

Bu oyuncu set alınır mı?

Hiç bilmiyorum hocam. Benim tecrübe edindiklerimi paylaştım sizinle. Başka bir öneri vermek doğru olmaz diye düşünüyorum. 1593847972 Ama klavye olarak G213 fiyatına göre çok iyi artı G102`de öyle. 400TL civarında elde edebilirsiniz.
  36. metsat75

Bu oyuncu set alınır mı?

Dediğim gibi bütçenizi bilmiyorum ama şunlara bir göz atabilirsiniz. Kablolu: https://www.akakce.com/kablolu-klavye/en-ucuz-logitech-g513-carbon-rgb-mekanik-kablolu-oyuncu-klavyesi-fiyati,278188216.html...
  37. metsat75

Bu oyuncu set alınır mı?

Önerim var ama öncelikle bütçeniz nedir?
  38. metsat75

Bu oyuncu set alınır mı?

Klavye ve mouse`u kullandım. Oyun için baya tatmin edici. Tavsiye ederim. Kulaklık için bir şey söyleyemem. Hiç kullanmadım. Ama fiyat biraz abartılı geldi. Teker teker toplasanız daha makul bir fiyata elde edebilirsiniz.
  39. metsat75

insanların iphone'u tercih etmesinin nedeni ne

Konuyla ilgili değil belki ama paylaşmak zorunda hissettim kendimi. Arkadaşlar şu fiyatlara bir bakın. Play Store`da eski film fiyatları. Neden böyle?
  40. metsat75

Bu sistem nasıl sizce?

Ekran kartının ram`ı daha çok performansı etkiler diye biliyorum ama yanılabilirim. Bence de 8GB başlangıç olarak yeterli olacaktır. Sonra dan yükseltme yapılabilir.
  41. metsat75

Bu sistem nasıl sizce?

Şu linkteki sisteme bir göz at derim. Monitörsüz 4000TL civarında. Monitörlü bütçeni biraz zorlayabilir ama yine de bir göz at derim. Bu bilgisayarla Full HD veya 2K çözünürlükte bahsettiğin oyunları rahatlıkla oynayabilirsin...
  42. metsat75

Bu sistem nasıl sizce?

Bütçen ne kadar kardeşim?
  43. metsat75

Film sitesi önerisi

Filmlerde biraz eksiği var Netflix`in ama dizi kütüphanesi baya geniş.
  44. metsat75

Film sitesi önerisi

Merakdan soruyorum neden Netflix veya Amazon hariç? İçerikleri çok geniş.
  45. metsat75

insanların iphone'u tercih etmesinin nedeni ne

Şunu da eklemekte fayda var. Dikkatinizi çektimi bilmiyorum ama Google Play Store`daki filmler olsun, müzik albümleri olsun vs. iTunes Store`dakinden daha pahalı. Hele eski 70`lerden ve 80`lerden olan Hollywood filmleri ateş pahası. Abartmadan söylüyorum çoğu filmler 60-100TL bandında satılıyor...
  46. metsat75

Windows 10 2004 Güncellemesi Yüklenmeli mi?

'' Ram i fazla tüketiyormuş mavi ekran hatası falan oluyormuş internet çekim sıkıntısı oluyormuş'' Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Kaynağınız nedir? Bence siz yükseltmeden önce dediğim gibi Microsoft Destek Hattı ile görüşün.
  47. metsat75

Ne yönde ''sıkıntılı'' diyorlar? 2004 1909`den daha stabil olur diye düşünüyorum. Emin olmak istiyorsanız Microsoft Destek Hattı`nı arayabilirsiniz.
  48. metsat75

Windows 10`a geçebildinizse ve güncelleme gelmişse bilgisayarınız destekliyor demektir. Şu an zaten Windows 10 kullanıyorsunuz. Laptop`unuzun donanımı nedir?
  49. metsat75

se 2020 teknosa

Evet, o da doğru. Ama öyle sanıyorum ki çoğu kişi bu güncel zamanda 5 saat ekran açık için kısa pil ömrü olarak değerlendirebilir. Tam tersi de olabilir. Kişiye ve kullanımına bağlı. Bence bir telefonun pil ömrü en önemli özelliklerinden bir tanesi ve SE 2020 bataryası bana yetersiz geldi. Bu...
  50. metsat75

Ben yükledim hiç bir sorun yaşamadım. Stabil çalışıyor.
  51. metsat75

Kamerası İyi Telefon Önerisi -hayırlı cumalar-

A71 bende de mevcut. Fiyatına göre mükemmel bir telefon. Fazla detayına girmek istemem ama performans, ekran, batarya ömrü ve kamera diyorum. Güncel fiyatı şu anlar 3800TL civarında. Ben 3200TL`ye almıştım. Yine de tavsiye edilebilir bir telefon.
  52. metsat75

Cihaz onerisi ?

Bende iPhone 11 veya Galaxy s20 diyorum.
  53. metsat75

se 2020 teknosa

Konuyu dağıtmak istemem ama Apple`ın televizyon reklamında SE 2020 özelliklerinden biri olarak ''uzun pil ömrü'' ön plana çıkartılıyor. Bu bence yanıltıcı bir durum. Bende SE 2020 kullandım. Hafif/Normal kullanıcıyım, bir gün içinde ekran açık olarak 5,5-6 saati geçemedim. 5,5-6 saat ekran açık...
  54. metsat75

se 2020 teknosa

SE 2020`nin bataryası maalesef o kadar dayanıklı değil. ''Normal'' kullanımda 5-6 saat açık ekran veriyor. Bu sizi tatmin ederse alın derim. Kasma donma sorunu yaşamazsınız A13 Bionic`in sayesinde. Şunu da belirtmek lazım, telefonda oyun oynuyorsunuz bataryanın çok çabuk tükendiğine şahit olursunuz.
  55. metsat75

S10 Lite vs S10e

Pil ömrüne önem veriyorsanız s10 lite. Ekran kalitesi; s10e bir tık önde ama bu demek değildir ki s10 lite vasat bir ekrana sahip. Tam tersi s10 lite ekranı da çok çok iyi. Kamera; s10e bir tık önde. Performans; ikisi de tatmin eder. Bir de küçük ekran mı büyük ekran mı diye karar vermeniz...